Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 16:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: SAMPLER
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 21:11 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
hello bello

pl ha van egy akai S3000, vanhozza scsi vinyo, van egy halom akai cd-m, namost akkor hogy lehet osszehozni a dolgot? a sampler latni fogja minda 80 gigat, ha pl akkora a vinyo, a sok cd tartalmat hogy teszem fela vinyora? merthogy sampler vásárolás lesz csak ugyebár koncerten cserélgetni a cd-ket a gáz. :wink:
ellenben milyen samplerek vannak amik jok :) az akain kívul nemnagyon ismerek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 22:05 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szerintem a népek koncertre nem nagyon hurcolásznak 80G-ás HDD-t. Pont az a jó a vinyóban, hogy a rengerteg CD-ről kiszedegeti az ember azt a pár gigányi anyagot, ami ott kell. Ha otthon akarsz buherálni, akkor meg ott vannak a CD-k. Az is megoldás lehet, hogy ha több vinyót használsz. Pl. egyikre (mongyuk 4 G) felteszed a buli anyagot, egy másikra (20 G vagy akármennyi) felteszed a "hátha valamire jó lesz még" gyűjteményt.
Ja, most látom, hogy S3000-esed van. Az annak idején elég kicsi vinyókra volt csak felkészítve, meg kicsi a belső memóriája is.
Szerintem egy Ultra EMU (pl. E5000) kényelmes megfejtés, mert közönséges IDE vinyót lehet bele rakni, még csak külső cullangot sem kell vinni buliba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 22:41 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
ja nemis vennék 80 giga scsi vinyot, meraz fájna :) max 40-es. akkor az elképzelheto hogy az s3000 nemis latja a 40gigat csak monnyuk 5 gigat?csak koncerten lenne amugy hasznalva mer otthol otta giga mega sok izé. na utánnaolvasgatok enneka emunak. kössz a tippet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 13:04 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
ennekaz emu e5000 -nek mennyi az ára, mert sehol sem irják ki?
meg nézegettemaz esi 4000 -et az milyen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 13:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Persze, hogy nem írják ki az árát, mivelhogy nem kapható. Az a helyzet, hogy minden gyártó befejezte pár éve a samplerek gyártását. Ezek ma már -sajnos - technikatörténeti érdekességek.
Használtan elég olcsón ki lehet fogni most már nemrég még tök drága samplereket.
Az ESI 4000 egy viszonylag egyszerű, de jópofa sampler volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 16:03 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
akkor mikk vannak a samplerek helyett? amugy szerinted az járhato ut koncerten hogy laptop+vsti+gigastudio vagy ilyesmik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 16:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Személy szerint irtózom attól, hogy valaki elvisz egy laptopot koncertre, abból lóg egy USB (jobb esetben FW) midi +audio interfész, és abból jönnek ott mindenféle softszinti és sampler hangok. Irtózatom oka persze elsősorban a maradiság :(
Szerintem még mindig jobb koncertre egy "hagyományos" samplert vinni, mint mindenféle kütyü pécéket, pláne laptopot. Amennyire stúdió szempontból pc párti vagyok, annyira nehezen tudom elfogadni ezeket "élő" zenélésre.
Szerintem samplerileg jó választás lehet a már emlegetett EMU Ultra széria,
illetve még a következő dolgok:
- Triton
- Kurzweil K 2000-2500-2600
- Roland FantomX

Vagy a KORG topicban tárgyalt eccerű kis Oasys :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 18:14 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
na jah :)

szerintem emu leszaz vagy valami olyasmi.
még az nem tiszta ha beleraktamaz IDE vinyot a emuba utanna pl van egy 600 megas zongoram, azt is tudom hasznalni? vagy csak annyit lehet betolteni, amekkora a memoria? vagy pedig streamel a vinyorol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 20:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ezek biza nem streamelnek. Ellenben a "hagyományos" samplerekben nem is kell akkora mintákat hajszolni, mert szépen meg tudnak szólalni az emberi méretűek is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 22:39 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
na még nem teljesen tiszta :oops:
szoval akkor lehet hasznalni a 600 megas zongit? vagy max 128 megas cuccot ha pl akkora a memoria benne. mer van egykét akai cd-m ami egy hangszer pl a zongi vagy 2-3 szaz megas peccsek. :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 22:41 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
mar csak azér mer vaneza bosendorfer vagy micsoda azt hasznaljuk felvételre és szeretnénk ha koncertenis ugy szolna a zongora.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 6., hétfő 12:39 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom errola kurzweil ME-1 hangmodulrol mit tudna elmondani? valahol meglehetne hallgatni milyen a hangja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 6., hétfő 15:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A KME modulról egyelőre az európai oldalon lehet infókat találni, jelenleg a gyár oldala nem elérhető.
http://www.kurzweil.dk/product_me1.html
Elég jó hangú modul, zongoristák előszeretettel használják masterkeyboard mellett. Az üzletben jelenleg nincs, de rendelni már tudunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 2., csütörtök 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 2., csütörtök 16:15
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül hogy az USB-s és PCMCI-os SoundBlaster hangkártyák tudják-e kezelni az SF2-t?
Seholsem találtam róla semmi információt.
Azt sem láttam sehol hogy az E-MU 10K1-es chip lenne-e ezekben is?!

Előre is köszönöm!

Üdv.:Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 5., vasárnap 4:39 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
Csano írta:
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül hogy az USB-s és PCMCI-os SoundBlaster hangkártyák tudják-e kezelni az SF2-t?
Seholsem találtam róla semmi információt.
Azt sem láttam sehol hogy az E-MU 10K1-es chip lenne-e ezekben is?!

Előre is köszönöm!

Üdv.:Csaba

en azt mondom hogy hangkartya vasarlasanal ne az emu chip legyen a mervado.
inkabb hasznald ezt az ingyenes vsti-t, beepitett sf2 tamogatast nyujt:
http://www.rgcaudio.com/sfz.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SAMPLER
HozzászólásElküldve: 2013. február 4., hétfő 14:18 
Offline

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 12:07
Hozzászólások: 3
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni sampler terén járatos szakiktól. Van egy Yamaha A3000 V2 samplerem, amihez egyelőre sajnos nincs külső SCSI meghajtó, de van egy belső vinyója. Viszont adatot bevinni csak floppyval tudok. A következőt szeretném csinálni, és ehhez kérnék gyakorlati segítséget:

-van egy Pyramid Sound's Real Rhodes sample-cd (virtual meghajtón) Akai formátumban. Ennek az egyik programját (1968 Rhodes speaker) megnyitottam az Extreme Sample Converter nevű szoftverrel, és kimentettem az összes mintát .wav-ba. Először arra gondoltam, hogy a wav-okat importálom a Yamahába, hogy aztán elmentsem a vinyójára, ahonnan megnyitva mindig tudok kicsit dolgozni rajta (keymap, loop, stb.) -> így a floppykat már nem kell majd használni.

De most arra gondoltam, hogy ez hülyeség talán, lehet, hogy a .wav-okból kellene csinálni a számítógépen egy akai formátumú sample-t vagy programot, vagy én nem tudom hogy hívják ezt (tehát ami már meg van editálva, csak konvertálni kellene, és multi-floppy-s módszerrel ezt importálni a yamaha ram-jába, majd onnan a vinyóba.

Lehetséges ez? Vagy egyáltalán hogy álljak neki? (tudom, vegyek egy SCSI cd-rom-ot, de sajnos erre most nem tudok áldozni)

Előre is köszönök minden választ!

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SAMPLER
HozzászólásElküldve: 2013. március 1., péntek 21:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
bazookabull írta:
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni sampler terén járatos szakiktól. Van egy Yamaha A3000 V2 samplerem, amihez egyelőre sajnos nincs külső SCSI meghajtó, de van egy belső vinyója. Viszont adatot bevinni csak floppyval tudok. A következőt szeretném csinálni, és ehhez kérnék gyakorlati segítséget:

-van egy Pyramid Sound's Real Rhodes sample-cd (virtual meghajtón) Akai formátumban. Ennek az egyik programját (1968 Rhodes speaker) megnyitottam az Extreme Sample Converter nevű szoftverrel, és kimentettem az összes mintát .wav-ba. Először arra gondoltam, hogy a wav-okat importálom a Yamahába, hogy aztán elmentsem a vinyójára, ahonnan megnyitva mindig tudok kicsit dolgozni rajta (keymap, loop, stb.) -> így a floppykat már nem kell majd használni.

De most arra gondoltam, hogy ez hülyeség talán, lehet, hogy a .wav-okból kellene csinálni a számítógépen egy akai formátumú sample-t vagy programot, vagy én nem tudom hogy hívják ezt (tehát ami már meg van editálva, csak konvertálni kellene, és multi-floppy-s módszerrel ezt importálni a yamaha ram-jába, majd onnan a vinyóba.

Lehetséges ez? Vagy egyáltalán hogy álljak neki? (tudom, vegyek egy SCSI cd-rom-ot, de sajnos erre most nem tudok áldozni)

Előre is köszönök minden választ!

Zoli

Valóban érdemes lenne szétnézni bolhapiacokon SCSI CD után, valószínűleg találnál.
A másik esetlegesen szóba jöhető módszer talán az lehetne, hogy a Sondforge képes bizonyos samplerekkel kommunikálni. Azt most meg nem mondom, hogy az A3000-est is kezeli-e, mert pillanatnyilag nincs feltelepített Soundforge-om. Ha igen, akkor érdemes egy SCSI csatolókártyát betenni a PC-be (szintén bontóból vagy bolhapiacról), és akkor SCSI kábelen keresztül mehet a kommunikáció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség