Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 22:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2005. július 7., csütörtök 12:33 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 7., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 4
Hi!

Ide jöhetne minden a mikrofonokkal kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 7., csütörtök 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 7., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 4
Az első problémám:

Kaptam egy NORIS HDM-103 Studio-Richtmikrofon -t, 4 pólusú, viszont nem tudom, melyik pólus mi. A gyártót nem találtam meg sehol, és még néhány helyen is megkérdeztem, de semmi. Ebben kérem a segítségeteket.
Még ami rá van írva: DUAL IMP. 50K & 600 Ohm JAPAN
És még két kapcsoló is van rajt...
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 7., csütörtök 13:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ViperNet,
Noris-tól csak ilyen jellegű mikrofonokat találtam:
http://www.cb-museum.de/index2/Mikro-Mi ... 0_210.html
Ugy a tied nem ilyen :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 8., péntek 22:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 17:03
Hozzászólások: 11
Piezzo pick-up-okról tud valaki valamit? Azt hallottam, hogy ez a vonósokra is feltehető fúrás-faragás nélkül, és nemcsak fémhúrosokra jó.
Meg volt olyan, is, hogy piezzo tulajdonképpen minden elektronikai szakboltban beszerezhető 100Ft-ért, de hogy azon mit kell még variálni, hogy hangszerre kerüljön, vagy miez az egész, még nem goboztam ki. :oops:

Esetleg árakat lehet tudni? (Gordon illetve gordonka esetében, ha ez számít.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 9., szombat 13:15 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 7., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 4
Valaki tud valamit a 4 pólusú mikrofon-csatlakozókról? Elsősorban bekötési rajz kellene, meg hogy kell-e hozzá valami speckó áramkör.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 9., szombat 14:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szakatt írta:
Piezzo pick-up-okról tud valaki valamit? Azt hallottam, hogy ez a vonósokra is feltehető fúrás-faragás nélkül, és nemcsak fémhúrosokra jó.

Természetesen vannak mindenféle piezo hangszedők. Főként gitárhoz csinálnak ilyeneket, de valóban léteznek hegedűre és csellóra is. A leggyakrabban Monacor, Shadow, Fishman cuccokat használnak. A piezók használatánál két sarkalatos tudnivaló van:
1. hova lehet őket felszerelni? Ennek vannak hangszerészeti, akusztikai és kényelmi szempontjai.
2. mibe tudom beledugni? A piezo hangszedőket nagyimpedanciásan kell illeszteni, vagyis legalább 1 MOhm bemenő imepdanciájú eszköz fogadja jól őket. Hacsak a gártó nem deklarálja, hogy alacsonyabb imedancián, pl. 200 kOhm körül már okés. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha mondjuk egy 22 kOhm-so keverő bemenetre bedugjuk, akkor nem szókl, hanme azt, hogy ványadtan, mélyhangok nélkül fog megszólalni. Ezért a gyártók többsége azt csinálja, hogy ad mindjárt egy illesztő elektronikát is hozzá, ami rövid kábellel (lényeges!) csatlakozok a pickup(ok)hoz. Ettől a dobozkától aztán lehet már nyugodtan vinni a jelet tovább az erősítő, effekt vagy keverő felé.

Idézet:
Meg volt olyan, is, hogy piezzo tulajdonképpen minden elektronikai szakboltban beszerezhető 100Ft-ért, de hogy azon mit kell még variálni, hogy hangszerre kerüljön, vagy miez az egész, még nem goboztam ki. :oops:


Na, akkor csináljunk egy kis rendet! Vannak a piezo zümmerek, amiket valóban 100-1000 Ft között meg lehet kapni. Ezek nem pickupok, ellenben egy részük használható elektromos dobok triggerelésére. Vannak aztán a piezo mikrofon kapszulák, ilyent is lehet most már olcsón kapni, pár száz forintért, de ezek diktafonba, kis magnóba jók, hangszerhez nem. És vannak a piezo hangszedők, amik kb. 2000 Ft-tól egészen 100000 Ft nagyságrendig terjednek, ezek valók hangszeres felhasználásra. A drága megoldások árában minden esteben benne van a hozzávaló elektronika is. Ilyen piezo illesztőket persze nem boszorkányság házilag sem összeszerelni, ha valakinek van ilyenben jártasága.

Idézet:
Esetleg árakat lehet tudni? (Gordon illetve gordonka esetében, ha ez számít.)


A mélyebb hangú hangszerekhez általában kicsit drágábbak ezek a cuccok, és többnyire húrláb pickup-öt használnak. Az árak nagyságrendileg 7-8 ezertől 130 ezerig terjednek.

Ajánlott irodalom:
http://www.fishman.com

http://www.shadow-pickup.com

http://www.lrbaggs.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 9., szombat 14:18 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ViperNet írta:
Valaki tud valamit a 4 pólusú mikrofon-csatlakozókról? Elsősorban bekötési rajz kellene, meg hogy kell-e hozzá valami speckó áramkör.


Gondolom, a fent említett Noris mikrofon miatt kérdezed.
Ha felraknál ide egy képet róla, szerintem könnyebben be lehetne határolni, hogy milyen mikrofon lehet, és tippet is tudnánk adni a bekötéshez. A csatlakozó dugó egyébként XLR rajta, vagy valami más?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 10., vasárnap 20:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 17:03
Hozzászólások: 11
Köszönöm a segítséget! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: dobmiksik
HozzászólásElküldve: 2005. július 12., kedd 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 12., kedd 13:49
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

tud valaki valamit a Samson mikrofonokról?
Konkrétan a samson 8kit dobszettre lennék kíváncsi.(www.samsontech.com). Elég jó az ára, de nem tudom milyen minőséget képvisel. Dobszerkó rögzítésre akarom használni (presonus firepod-dal).

Az alábbiakon töröm még a fejem:
SHURE PGDMK6-XLR
T.Bone DC4000

Ha a fentiekről valakinek van tapasztalata, írhatna pár sort.

Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 13., szerda 11:51 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 7., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 4
A Noris mikrofonról képek:
http://kep.tar.hu/vipernet/50092847#2


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 13., szerda 13:40 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ViperNet,

a kép alapján ez egy 4 pólusú amphenolnak tűnik. Ismereteim szerint ezt a dugót elsősorban az ősi ElectroVoice mikrofonoknál használták.
Ha azt a fajta bekötést alkalmazták, mint az EV, akkor itt a megfejtés:

http://www.coutant.org/ev664/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Mit hallok a fülesben?
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 16., péntek 11:08 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 13., szerda 15:12
Hozzászólások: 24
Hello!

Erősítsetek meg, vagy cáfoljatok meg.

Ha ének felvételt készítek egy mikrofonnal, akkor a fülesben az énekesnek hallania kell a saját hangját és a zenét is egyszerre igaz?

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mit hallok a fülesben?
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 16., péntek 16:31 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ManGroove írta:
Hello!

Erősítsetek meg, vagy cáfoljatok meg.

Ha ének felvételt készítek egy mikrofonnal, akkor a fülesben az énekesnek hallania kell a saját hangját és a zenét is egyszerre igaz?

Üdv!


Mindenképpen célszerű.
Az is lényeges, hogy a kettő arányát és az egésznek a hangerejét a művész be tudja állítani. Különben csak panasz jön a mikrofonba az éneklés helyett :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 31., hétfő 18:56 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 13., szerda 15:12
Hozzászólások: 24
Halihó!

Kinéztem magamnak az M-Audio Nova mikrofont. Vajon jó választás? Ár-tudás arányában kérdezem ezt. Nem igazán akarok nagyon drága mikrofont venni. Ugyanis hallom innen-onnan, hogy nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. (?)

köszi, üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 1., kedd 11:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ManGroove írta:
Halihó!

Kinéztem magamnak az M-Audio Nova mikrofont. Vajon jó választás? Ár-tudás arányában kérdezem ezt. Nem igazán akarok nagyon drága mikrofont venni. Ugyanis hallom innen-onnan, hogy nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. (?)

köszi, üdv.


A Novát még nem próbáltuk ki, ezért nem tudok róla konkrétumokat mondani, de nem rossz véleményeket hallottam olyanoktól, akik használták. Az olcsó kondi mikrofon árkategóriában nálunk eddig kb. a következő típusok futottatk be:

AKG C2000, C3000, Solid Tube
Audio Techica AT2020
Behringer B1, B2
Studio Project C3
Szerintem ezek a kategóriájukon belül nagyon jó ár/teljesítmény viszonyt mutatnak. Van még egy csomó egészen olcsó kondi miksi is a piacon, amikkel igen vegyesek a tapasztalatok.

A drágább kategóriában általában egy pici minőség javulásért már jó nagy árkülönbözetet kell fizetni. Ezeket szerintem akkor éri meg beruházni, ha a felvevő helyiség akusztikája és az egész felvételi lánc minősége olyan, hogy a hatás egyértelműen átjön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 1., kedd 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2005. július 13., szerda 15:12
Hozzászólások: 24
Értem. Köszönöm. Akkor valószínűleg az AudioTechnica AT2020, vagy AT3035-ös lesz majd a megoldás. Erről is csupa jó visszajelzéseket hallottam.

Mégegyszer köszi, üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 1., kedd 22:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Csak úgy megemlítem, hogy az AT 2020 november 1-től 33.300 Ft -os akciós áron kapható nálunk! 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 2., csütörtök 1:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 2., csütörtök 1:14
Hozzászólások: 2
Hi!

Hallott már valaki a The T.bone mikrofonokról?
Elég széles belőle a felhozatal minden kategóriában, és mindegyik nagyon kedvező árfekvésű. Esetleg használ valaki ilyent? Elsősorban a nagymembránú stúdiómikrofonok érdekelnének.

üdv mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 3., péntek 18:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mi ezeket még nem teszteltük meg. Ismerősi körben elég vegyes kritikákat kaptak.
Érdekesek viszont az AKG új nagymemebrános kondi mikrofonjai, melyek árban igencsak tébonosak, de azért mégiscsak elég ákágésak ahhoz, hogy érdemes legyen velük szemezni:
http://www.akg.com/products//powerslave,id,940,pid,940,mynodeid,214,_language,EN.html
http://www.akg.com/products//powerslave,id,941,pid,941,mynodeid,214,_language,EN.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 4., szombat 0:48 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 2., csütörtök 1:14
Hozzászólások: 2
Értem, szóval nem egy meggyőző ez a tébón dolog.

Nos, ... nekem már van egy AKG Perception 200. Hát igen, ez egy AKG mikrofon... Még nem volt alkalmam c2000-rel összemérni, de nem hiszem hogy sok különbség lehet...
Van aki már összevetette?
Egyáltalán lehet itthon kapni ilyen mikrofont már? Én Ausztriában vettem karácsonykor...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 4., szombat 10:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tittian írta:
Értem, szóval nem egy meggyőző ez a tébón dolog.

Nos, ... nekem már van egy AKG Perception 200. Hát igen, ez egy AKG mikrofon... Még nem volt alkalmam c2000-rel összemérni, de nem hiszem hogy sok különbség lehet...
Van aki már összevetette?
Egyáltalán lehet itthon kapni ilyen mikrofont már? Én Ausztriában vettem karácsonykor...


Természetesen már jó ideje ithon is beszerezhetők, nálunk is van 100-as és 200-as is. Egyelőre a C3000-rel vetettük össze a Perception 200-ast. A C3000 végülis egyértelműen jobb, viszont ha az árakat tekintjük, akkor a Prception iggen jó vétel mindenki szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 15., péntek 22:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 10:52
Hozzászólások: 3
Üdvözlet! Nézzétek el a tudatlanságomat, :oops: de tényleg nincs kitől megkérdeznem: Van egy keverőm+végfokom, de nincs rajta mikrofon-reverb. Szükségem lenne rá, mert feldobná az előadás hangulatát... Kérdéseim a következők :
1. kapható-e külön reverber mikrofonhoz, vagy mikrofoneffekt, vagy ilyesmi, ami nem keverőbe, v. keverő-erősítőbe van beépítve, hanem keverőhöz csatlakoztatható?
2. Kb. mennyibe kerül, ha létezik ilyen holmi?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 16., szombat 13:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jazz3 írta:
Üdvözlet! Nézzétek el a tudatlanságomat, :oops: de tényleg nincs kitől megkérdeznem: Van egy keverőm+végfokom, de nincs rajta mikrofon-reverb. Szükségem lenne rá, mert feldobná az előadás hangulatát... Kérdéseim a következők :
1. kapható-e külön reverber mikrofonhoz, vagy mikrofoneffekt, vagy ilyesmi, ami nem keverőbe, v. keverő-erősítőbe van beépítve, hanem keverőhöz csatlakoztatható?
2. Kb. mennyibe kerül, ha létezik ilyen holmi?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Szia Jazz3!

A keverők többségében nincs beépített effekt, amit nem is nagyon kell bánni, mert keverőbe épített effektprocesszorok általában elég "lájtosak".
Többféle jó minőségű külső effektprocit is tudunk ajánlani. Ezek használatához az kell, hogy a keverőn legyen egy szabad AUX, mégpedig "postfade", vagyis a csatorna hangerő utáni, és legyen szabad effektviszatérő. Ez utóbbit "return"-nel szokták jelölni,, de ha van egy szabad sztereo csatorna, akkor természetesen az is megteszi.
Jó szívvel Alesis, Lexicon, TC procikat ajánlunk, ezek kb. 40-100.000 Ft kötött vannak. Olcsóbb holmik is vannak, pl. a Behringer háza tájáról, vagy használt, régebbi berendezések.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 19., kedd 8:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Vagy vegyél egy alesis multimix 16 keverőt, az összes beépített reverbje rossz kivéve 2-őt, de azok mindent visznek, sztem a rack-es megoldások procija lehet benne mert zajtalanok s szépek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 13., kedd 23:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Emberek,
a Keys 2007 áprilisi számában rendkívül tanulságos cikkek jelentek meg a csöves mikrofon témában! Ami viszont igazán lényeges, hogy 16 mikrofonról összehasonlító felvételeket közölnek a CD mellékleten.
Ha valaki jó rendszeren és monitorfalakon meghallgatja őket, egy darabig elmorfondírozhat a csöves mikrofonokról :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. szeptember 6., kedd 19:28 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem! Ének felvételek első fázisában járok, olyan problémám van, hogy a mikrofonom összeszedi a fejhallgatómban szóló zenét, és pedig még halk a füles, most szeretnék hozzá erősítőt venni. Szüneteknél tisztán hallható az alap... Mit tegyek?

Illetve másik kérdésem, vettem pop-filtert, Chinából rendeltem, mert occó volt:) , eléggé átszűrődnek a c-sz hangzók.
Néznem kellene valami komolyabbat? Lehet hogy az meg is oldaná minden gondomat?!

Hardvereim: audio-technika at2020, cubase 5, "előfok helyett" behringer :) keverő.

Válaszodat előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. szeptember 6., kedd 20:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem! Ének felvételek első fázisában járok, olyan problémám van, hogy a mikrofonom összeszedi a fejhallgatómban szóló zenét, és pedig még halk a füles, most szeretnék hozzá erősítőt venni. Szüneteknél tisztán hallható az alap... Mit tegyek?

Illetve másik kérdésem, vettem pop-filtert, Chinából rendeltem, mert occó volt:) , eléggé átszűrődnek a c-sz hangzók.
Néznem kellene valami komolyabbat? Lehet hogy az meg is oldaná minden gondomat?!

Hardvereim: audio-technika at2020, cubase 5, "előfok helyett" behringer :) keverő.

Válaszodat előre is köszönöm!


No, itt több kérdés is van.
1. Kihallatszik a fejhallgatóból a zene.
Ez természetes. Ha közel van a kondi mikrofon, és érzékeny, akkor ez mindig megvan. Profi stúdiók nyers anyagaiban is meghallhatod ezt. Persze ahol nem frankó, ott gondosan kivagdossák. A Cubase-ben ezt szépen meg lehet csinálni.
A fejhallgatók között is persze van különbség, hogy melyik mennyire szól ki. A kérdéssel igazából akkor kell foglalkozni, ha a kiszűrődő hang olyan erős, hogy a végleges anyag lekeverésekor gondot okoz. Másrészt, ismerek pár zenészt, aki felénekléskor olyan hangosra veszi a fülesben a jelet, hogy nekem már átlyukadna a dobhártyám tőle. Meg kell találni egy optimális hangerőt.

2. Popfilter.
Nem igazán tudom, hogy milyen popfiltert rendeltél, de annak a rendeltetése nem a sziszegő hangok eltávolítása. Ha a felvételen ezek túl erősek, zavaróak, akkor meg kell próbálni az éneksávról egy deesser pluginnel eltávolítani őket, meg finom EQ használat is szükséges lehet. Bár a jó deesser mellett ezt a tartományt már nem érdemes külön bolygatni.

3. Behringerből az újabb (UB, Xenyx, X) szériájú keverők szódával elmennek felvételkor mikrofon előfok helyett, de a régebbi MX cuccok nagyon gyengék voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 3., csütörtök 13:01 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem!
Vásároltam egy ART TUBE MP típusú előfokot. Szól szépen, bemegy a jel a gépbe, reagál a változtatásokra is, viszont Cubase 5-ben úgy néz ki, mintha nem lenne jel, nem is érzékeli. Felvételnél is teljesen süket.
Visszadugom keverőre(behringer xenyx) a miksit, minden jó. Mi lehet a probléma?! ( egyelőre csak monoban, jobb ill. bal oldalon próbáltam, még nem csináltam kábelt)

Köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 3., csütörtök 21:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem!
Vásároltam egy ART TUBE MP típusú előfokot. Szól szépen, bemegy a jel a gépbe, reagál a változtatásokra is, viszont Cubase 5-ben úgy néz ki, mintha nem lenne jel, nem is érzékeli. Felvételnél is teljesen süket.
Visszadugom keverőre(behringer xenyx) a miksit, minden jó. Mi lehet a probléma?! ( egyelőre csak monoban, jobb ill. bal oldalon próbáltam, még nem csináltam kábelt)

Köszönöm előre is!


Dani, hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem, amit leírtál.
Vettél egy előfokot, oké.
Azt mondod, hogy bemegy a gépbe a jel. Akkor miért ne érzékelné a Cubase?
Azt nem írtad meg, hogy milyen hangkártyát használsz, de ha az illető hangkártya nincs kiválasztva (helyesebben az illető kártya ASIO drivere) bemeneti forrásként, akkor nincs jel a Cubaseben, ez természetes.
Azt mondod, hogy nem csináltál kábelt. Akkor hogyan is jut be végülis a gépbe a jel? Valamiféle telepatikus úton?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 3., csütörtök 22:51 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Elnézést, korrigálok! Szóval mono jack-jack kábellel próbáltam meg, csak az egyik oldala szólt a mikrofonnak, a másik a hangkártyába van dugva.

Emu 0404 PCI-expresses hangkártyám van, Patchmix DSP-ben meg is jelenik a jel, jobb oldalon, ahogy összedugom, de Cubaseban pedig semmi jel...elvileg be van lőve minden, Behringer xenyx keverővel használtam, rögzítettem is már éneket, semmi gond nem volt.

Tanácstalan vagyok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 4., péntek 0:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Elnézést, korrigálok! Szóval mono jack-jack kábellel próbáltam meg, csak az egyik oldala szólt a mikrofonnak, a másik a hangkártyába van dugva.

Emu 0404 PCI-expresses hangkártyám van, Patchmix DSP-ben meg is jelenik a jel, jobb oldalon, ahogy összedugom, de Cubaseban pedig semmi jel...elvileg be van lőve minden, Behringer xenyx keverővel használtam, rögzítettem is már éneket, semmi gond nem volt.

Tanácstalan vagyok...


Nu, ha az EMU patchmixében látszik a jel, akkor mégsincs belőve a cubase, mert nem megy át az ASIO-n.

Ha nem piszkáltad el az EMU beállításait a telepítést követően, akkor a Cubase-ben az E-MU ASIO-t bekapcsolva és a "VST Connections" menüben ellenőrizve, hogy jól van-e állítva, jönnie kell a jelnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 6., vasárnap 17:58 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Köszönöm Miditom, megint igazad volt:) ... szerencsére :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 6., vasárnap 20:08 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Köszönöm Miditom, megint igazad volt:) ... szerencsére :)


Örülök, hogy akkor ezek szerint műxik a dolog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 7., hétfő 0:03 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Hát még én :) Még egy rövidke kérdésem lenne (köszönöm a türelmet:) )
Olvastam, hogy az ének felvételnél érdemes már az éneket eq-zva felvenni, - jobb lesz így a felvétel minősége -, amit a keverőn ugyebár meg tudtam csinálni, de most, hogy előfokról megyek, mit is tegyek? :)

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2011. november 7., hétfő 1:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Hát még én :) Még egy rövidke kérdésem lenne (köszönöm a türelmet:) )
Olvastam, hogy az ének felvételnél érdemes már az éneket eq-zva felvenni, - jobb lesz így a felvétel minősége -, amit a keverőn ugyebár meg tudtam csinálni, de most, hogy előfokról megyek, mit is tegyek? :)

Köszönöm!


Nos, szerintem ez kétélű fegyver.
Tény, hogy vannak olyan előfokok, amelyekben van egy EQ. A maszek véleményem az, hogy ha az ember beáll hosszabban, például egy lemezanyag felvételére, akkor az ilyen "pre EQ"-val célszerű kikísérletezni a legjobb énekhangot, aztán azzal a beállítással lehet akkor végig dolgozni. De tartózkodni kell az erőteljes eq használattól, mert az később megbosszulhatja magát.
De egyáltalán ne keseredj el attól, ha az előfokodon nincs EQ. Szépen vedd fel az anyagot teljesen lineárisan, és utólag jól meg lehet hangszínezni szükség szerint. A mai Cubase-ben már nagyon szépen működő hangszínszabályzók vannak. Meg kell persze tanulni bánni velük. Amúgy ezeket is lehet a felvételi jelútba is berakni, de nem biztos, hogy célszerű.
Hasonlókat tudok mondani az előfokokban előforduló kompresszorok vonatkozásában is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2014. október 14., kedd 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 12:07
Hozzászólások: 3
Üdv!



Szeretnék a próbatermünkben olyan minőségben sávonként feljátszani, ami egyrészt inspiráló a továbbiakban, másrészt később még hozzá is lehet nyúlni. A stúdiótechnikában teljesen járatlan vagyok, valószínűleg ezért is ért meglepetésként az, hogy létezik "USB-s kondenzátoros mikrofon". Elsősorban erről kérdeznék. Láttam kb. 18000 forinttól M-Audio-t, 36000-ért az üzlet dolgozói elmondása szerint már egészen profi valamit árultak. Érdemes-e ilyenben gondolkodni? Létezik, hogy ezzel a megoldással a hangkártya kérdést át lehet hidalni (közvetlen USB csatlakozással azonnal wav-ban rögzíti a felvételt?)?

A másik ami eszembe jutott, hogy valami jobb minőségű rekorderrel (Zoom H sorozat, Tascam, Yamaha) felvenni a témákat. A leírások szerint "stúdió minőségű mikrofonok"kal vannak ezek szerelve. Ez mennyire járható út?

Ehhez a hordozhatóság miatt nem ártana egy laptop. Ezt viszont használtan szeretném beszerezni. Erre vonatkozóan az volna a kérdésem, hogy mi az a minimum felszereltség (processzor, memória) amivel már lehet normálisan dolgozni? I5, I7-es gépre nem lesz pénzem, jó ár-értékű dolgot szeretnék összehozni szokás szerint minél kevesebb pénzből.

Ének nem fontos, hangszerek hangjait szeretném rögzíteni (dobot is).

Köszönöm előre is a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mikrofonok
HozzászólásElküldve: 2014. október 15., szerda 13:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
bazookabull írta:
Üdv!



Szeretnék a próbatermünkben olyan minőségben sávonként feljátszani, ami egyrészt inspiráló a továbbiakban, másrészt később még hozzá is lehet nyúlni. A stúdiótechnikában teljesen járatlan vagyok, valószínűleg ezért is ért meglepetésként az, hogy létezik "USB-s kondenzátoros mikrofon". Elsősorban erről kérdeznék. Láttam kb. 18000 forinttól M-Audio-t, 36000-ért az üzlet dolgozói elmondása szerint már egészen profi valamit árultak. Érdemes-e ilyenben gondolkodni? Létezik, hogy ezzel a megoldással a hangkártya kérdést át lehet hidalni (közvetlen USB csatlakozással azonnal wav-ban rögzíti a felvételt?)?

A másik ami eszembe jutott, hogy valami jobb minőségű rekorderrel (Zoom H sorozat, Tascam, Yamaha) felvenni a témákat. A leírások szerint "stúdió minőségű mikrofonok"kal vannak ezek szerelve. Ez mennyire járható út?

Ehhez a hordozhatóság miatt nem ártana egy laptop. Ezt viszont használtan szeretném beszerezni. Erre vonatkozóan az volna a kérdésem, hogy mi az a minimum felszereltség (processzor, memória) amivel már lehet normálisan dolgozni? I5, I7-es gépre nem lesz pénzem, jó ár-értékű dolgot szeretnék összehozni szokás szerint minél kevesebb pénzből.

Ének nem fontos, hangszerek hangjait szeretném rögzíteni (dobot is).

Köszönöm előre is a segítséget!


Szia bazookabull!
A témáról egy kicsit alaposabban el kéne beszélgetni, ezért javasolnám, hogy vagy gyere be a Syncopába ezügyben, vagy hívj fel bennünket, és meg fogjuk találni a számodra optimális megoldást!

Üdv:
MidiTom
Tel.: 92/560036 vagy 30/9472203


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség