Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Wharfedale hangfalak
HozzászólásElküldve: 2009. december 6., vasárnap 23:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjöttek az új EVP NEO sorozatú hangfalak. A korábbi EVP - X sorozathoz képest számos finomítást és fejlesztést alkalmaztak a gyártók, miközben az árak változatlanok maradtak. A korábbi verzióból nagyon sokat eladtunk, hiszen árban alig haladták meg a távol-keleti gagyikat, minőségben viszont nagyon harapósak voltak, odapörköltek némelyik sokkal drágább hangfalnak is. Érdemes jönni és meghallgatni az új hangfalakat! Várjuk a véleményeteket és persze a vásárlásokat is!

http://www.wharfedalepro.com/Home/Produ ... fault.aspx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wharfedale hangfalak
HozzászólásElküldve: 2013. április 13., szombat 11:26 
Offline

Csatlakozott: 2010. április 11., vasárnap 10:59
Hozzászólások: 12
Sziasztok.
Nemrég láttam egy jó árfekvésű Wharfedale hangfalat ami érdekelne. Ez a Kinetic 12-es típus. Az érdekelne hogy a 4 vagy 8 ohmos terhelhetőség közti választás mit jelent, mennyire fontos, valamint méretek és teljesítmény adatok is érdekelne. Ehhez mi az az erősítő ami megfelelne. Mint azt már régebben írtam, nekem tetszik az amikor az énekhang visszhangosítható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Wharfedale hangfalak
HozzászólásElküldve: 2013. április 17., szerda 17:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
timo írta:
Sziasztok.
Nemrég láttam egy jó árfekvésű Wharfedale hangfalat ami érdekelne. Ez a Kinetic 12-es típus. Az érdekelne hogy a 4 vagy 8 ohmos terhelhetőség közti választás mit jelent, mennyire fontos, valamint méretek és teljesítmény adatok is érdekelne. Ehhez mi az az erősítő ami megfelelne. Mint azt már régebben írtam, nekem tetszik az amikor az énekhang visszhangosítható.


Szia Timo!

Már hoztunk is 12"-os Kinetic falakat.
http://www.syncopa.hu/uzlet/webaruhaz/h ... etail.html

Nagyon kellemesen szólnak, az árukhoz képest igen jók. Mindenkinek csak ajánljuk őket, akik kisebb hangosítást szeretnének megoldani, és nincs túl nagy keret a feladatra.
Valóban ezekből vannak 4 és 8 ohmos változatok, ami ma elég ritkának számít.
Manapság a 8 ohmos hangfalak terjedtek el, több okból is.
Elektronikailag az a jó illesztés, ha az erősítő kimenő impedanciája sokkal alacsonyabb, mint a hangfal fogadó impedanciája. Az olcsóbb erősítők esetében is jobban teljesül ez a feltétel, ha 8 ohmos falat akasztunk rájuk. Az erősítők nagy részénél a gyár 4 ohmtól felfelé javasolja a hangfalakat. 4 ohm alá csak kivételes esetben lehet menni, ha azt agyár deklarálja. Ha van egy erősítőnk, ami képes 4 ohmos terhelés meghajtására, akkor arra elvileg csatornánként 2 db párhuzamosan kötött 8 ohmos hangfalat is rá lehet tenni, ekkor leesik ez eredő terhelő impedancia 4 ohmra, de elvileg még nincs baj. Gyakorlatilag persze nem ennyire tiszta a kép, ezért szoktunk konkrét erősítőhöz konkrét hangfalakat ajánlani.
Ugyanazzal a végfokkal persze a 4 ohmos hangfalak valamivel nagyobbat szólnak, mint a 8 ohmosok, hiszen a névleges teljesítményt ekkor tudják leadni.
Erősítő tekintetében végfokra, vagy keverőerősítőre gondolsz? Ha már a zengetés felmerült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség