Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 22:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: K2000
HozzászólásElküldve: 2006. október 1., vasárnap 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. október 1., vasárnap 11:47
Hozzászólások: 4
Sziasztok,

van egy olyan kérdésem, hogy K2000-hez csatlakoztatam a scsi cd olvasó/írót, Teac gyártmányút. A gép fel is ismeri a cd-t, kiírja a típusát, s azt is, hogy a benne lévő cd rom hány MB anyagot tartalmaz.
Viszont betöltéskor gondolkodik, s kiírja, hogy nem DOS disk. A cd-t (simát is újraírhatót is) xp alatt, Nero Burning Cd-vel írtam, 8+3 karakteres, mode 1 és ISO 9660-as beállítással,, ahogy elvileg egy dos-os lemezt meg kell írni. Már vagy 5 lemezt megírtam, de mindig ugyanazt írja ki:-(
Van ötletetek, mivel lehetne orvosolni a problémát?
A másik, K2000-hez hangkönyvtárat hogy lehet beszerezni?

Gy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K2000
HozzászólásElküldve: 2006. október 1., vasárnap 17:04 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
gyulus2 írta:
Sziasztok,

van egy olyan kérdésem, hogy K2000-hez csatlakoztatam a scsi cd olvasó/írót, Teac gyártmányút. A gép fel is ismeri a cd-t, kiírja a típusát, s azt is, hogy a benne lévő cd rom hány MB anyagot tartalmaz.
Viszont betöltéskor gondolkodik, s kiírja, hogy nem DOS disk. A cd-t (simát is újraírhatót is) xp alatt, Nero Burning Cd-vel írtam, 8+3 karakteres, mode 1 és ISO 9660-as beállítással,, ahogy elvileg egy dos-os lemezt meg kell írni. Már vagy 5 lemezt megírtam, de mindig ugyanazt írja ki:-(
Van ötletetek, mivel lehetne orvosolni a problémát?
A másik, K2000-hez hangkönyvtárat hogy lehet beszerezni?

Gy.


Néhány kérdés:
- A Teac meghajtód úgy egyébként rendben van? Tehát pl. máshonnét szerzett anyagokat be tudtál vele olvastatni?
- Milyen formátumú fájlokat próbáltál kiíírni?
- A terminálás rendben van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K2000
HozzászólásElküldve: 2006. október 1., vasárnap 18:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. október 1., vasárnap 11:47
Hozzászólások: 4
Néhány kérdés:
- A Teac meghajtód úgy egyébként rendben van? Tehát pl. máshonnét szerzett anyagokat be tudtál vele olvastatni?
- Milyen formátumú fájlokat próbáltál kiíírni?
- A terminálás rendben van?

Köszi a gyors reagálást:-)
- A Teac cd-t nem próbáltam, mivel nincs olyan másik eszközöm, amivel csekkolni tudnám. Sima zene cd-t tettem vele, de nincs külön play gomb, így nem tudtam elindítani:-( Külső egység.
- KRZ fileok voltak, könyvtárakban (lehet, hogy volt köztük - kiváncsiságból- K25 file is, de nem tartalmazott zip-et sem.
- Ha a terminálás rra vonatkozik, hogy hanyas SCSI-n látják egymást, akkor talán igen, mivel acd-re 3-as van írva, s a K2000 is ott látja. Terminátor nincs rajta, 2 50 pines scsi csatoló van ugye a cd romon, az egyikre kötöttem a scsi kábelt, a másik szabadon van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 2., hétfő 9:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Szia gyulus2!

Milyen oprendszere van a K2000-nek?
Csak az újabbak (3.52-től) olvassák a PC-vel írt CD-ket! :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 2., hétfő 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. október 1., vasárnap 11:47
Hozzászólások: 4
Bokrock írta:
Szia gyulus2!

Milyen oprendszere van a K2000-nek?
Csak az újabbak (3.52-től) olvassák a PC-vel írt CD-ket! :oops:


Az oprendszer bejelentkezéskor 3.18 J-vel jelentkezik be (bár a gép megvásárlásakkor az eladó azt mondta, 3,87 van benne). Amikor felnyitottam a gépet, akkor láttam a chip-et, arra kézzel írva 3.18 volt. Ezek szerint 3.18 van rajta:-(
Teendőm vagy a chip upgrade vagy van esetleg más megoldás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 3., kedd 9:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
gyulus2 írta:
Bokrock írta:
Szia gyulus2!

Milyen oprendszere van a K2000-nek?
Csak az újabbak (3.52-től) olvassák a PC-vel írt CD-ket! :oops:


Az oprendszer bejelentkezéskor 3.18 J-vel jelentkezik be (bár a gép megvásárlásakkor az eladó azt mondta, 3,87 van benne). Amikor felnyitottam a gépet, akkor láttam a chip-et, arra kézzel írva 3.18 volt. Ezek szerint 3.18 van rajta:-(
Teendőm vagy a chip upgrade vagy van esetleg más megoldás?

Amit bejelentkezéskor ír ki. az a biztos (ezek szerint a chipre írt is igaz, csak az előző tulaj tudta rosszul :cry: ).
Az viszont igaz, hogy a 3.87 az utolsó verzió, ezt tudjuk is upgradelni, részletekért dobj egy e-mailt: service.syncopa@t-online.hu
Ha PC-vel írt CD-t akarsz beolvasni, csak ez a megoldás, ez melett még jónéhány előnye is van az újabb oprendszernek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 13., kedd 20:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 19:56
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Az történt, hogy a K2000-esem puhatokjának a szíja elszakadt, miközben megemeltem, és kb. 15 centiről leesett a cucc. A hátsó fal (ahol a csatlakozók, be-kimenetek vannak) kapta az ütést, annak is az alsó része. Ennek következtében eltört az alsó doboz elem, teljesen kuka. Nem tudjátok, hogy lehet-e rendelni ilyen elemet, vagy esetleg van valakinek egy nélkülözhető és eladó darab? (Nyilván erre van a legkissebb esély...)

Ha valaki tud segíteni, annak előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 15., csütörtök 10:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Balage írta:
Sziasztok!

Az történt, hogy a K2000-esem puhatokjának a szíja elszakadt, miközben megemeltem, és kb. 15 centiről leesett a cucc. A hátsó fal (ahol a csatlakozók, be-kimenetek vannak) kapta az ütést, annak is az alsó része. Ennek következtében eltört az alsó doboz elem, teljesen kuka. Nem tudjátok, hogy lehet-e rendelni ilyen elemet, vagy esetleg van valakinek egy nélkülözhető és eladó darab? (Nyilván erre van a legkissebb esély...)

Ha valaki tud segíteni, annak előre is köszi!

Helló!

Mielőtt kuka, sztem előtte hozd azért be hozzánk ( >>>>SYNCOPA), hátha van valami megoldás. Legrosszabb esetben együtt sajnálkozunk.
Ha egy ekkora ütést kapott, érdemes átnézetni az egészet, nehogy esetleg egy rejtett sérülés maradandót alkosson.
-Sajnos a K2000-hez már nem lehet a gyártól alkatrész beszerezni-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 15., csütörtök 14:09 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 19:56
Hozzászólások: 2
[
Köszi Bokrock!

A szinti nem kapott "akkora" ütést, legalábbis 15 centiről szerintem nem... Valószínűleg baromi szerencsétlen szögben fogott padlót. Persze ki tudja, mi van belül, ez igaz. A "kasztnielemre" írtam, hogy kuka, magát a cuccot eszemben sincs kidobni...! :-)
Esetleg megoldás lehet, ha csináltatok - mondjuk fröccsöntőnél - egy aljat a gépnek? A csatlakozós hátfal - vagyis tulajdonképpen a teteje a hangszernek - nem sérült.
Esetleg Nálatok nems zokott felbukkani hulladék K2000-es, amit mondjuk szétbontotok, a haszánlható cuccokat meg eladjátok belőle alkatrésznek? Egy olyannak a dobozára vevő lennék.

Üdv: Balage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 15., csütörtök 14:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Balage írta:
[
Köszi Bokrock!

A szinti nem kapott "akkora" ütést, legalábbis 15 centiről szerintem nem... Valószínűleg baromi szerencsétlen szögben fogott padlót. Persze ki tudja, mi van belül, ez igaz. A "kasztnielemre" írtam, hogy kuka, magát a cuccot eszemben sincs kidobni...! :-)
Esetleg megoldás lehet, ha csináltatok - mondjuk fröccsöntőnél - egy aljat a gépnek? A csatlakozós hátfal - vagyis tulajdonképpen a teteje a hangszernek - nem sérült.
Esetleg Nálatok nems zokott felbukkani hulladék K2000-es, amit mondjuk szétbontotok, a haszánlható cuccokat meg eladjátok belőle alkatrésznek? Egy olyannak a dobozára vevő lennék.

Üdv: Balage

A kukát én is a kasznira gondoltam.
Előfordulnak néha ősi K2000-ek (pl: v1.xx, Kelvin chipekkel), amit nem lenne kifizetődő feltuningolni.
Egy ilyet ha el tudsz csípni, (nyilván még ezekért is kérnek pénzt), akkor meg lehet oldani a bontogatást.
Bár eddig még bontásra ítélt Kurzweillel nem találkoztam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 15., csütörtök 16:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Viszont törött dobozos, repedt, összeszigszalagozott K2000-esek nagy számban cirkulálnak magyar zenei életben :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 25., vasárnap 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 14:27
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
K2000 vásárlásánál mire kell ügyelni? Tudom, elég láma kérdés, de úgy látom elég komplikált a hangszer.
Köszi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 25., vasárnap 19:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 14:27
Hozzászólások: 5
Ja és mennyibe kerül upgradelni az új OS-re?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 25., vasárnap 23:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
shiverlead írta:
Sziasztok!
K2000 vásárlásánál mire kell ügyelni? Tudom, elég láma kérdés, de úgy látom elég komplikált a hangszer.
Köszi?


Néhány tanács:
- fontos, hogy a kaszni jó állapotban legyen, mert amíg lehetett hozzá szerezni, addig is drága volt, most pedig, hogy már nem lehet hozzá szerezni, gyakorlatilag csak egy másik hangszer elbontásából pótolható.
- ha a nyomógombok bizonytalanok, az javítható
- meg kell próbálni a potikat, enkódert, modwheelt, benderkereket.
- billentyűzet
- ki kell próbálni a floppyt, ha van SCSI port, akkor azt is valami külső eszközzel, attól függetlenül, hogy a belső vinyó esetleg rendben műxik.
- vannak már nem upgradelhető darabok, ezeket rém olcsón szokták osztogatni. Bővebb infót erről Bockrock kollega fog mondani.
- létezik a hangszernek teszt módja is, de ennek lefuttatásához elég sok idő kell, meg némi elővigyázatosság. Nehogy az legyen, hogy vásárlási szándékkal megpróbálsz egy hangszert, aztán úgy adod vissza a tulajnak, hogy most már tényleg nem jó :)
- ja, meg a kimenetek el szoktak időnként szállni.
- azt is érdemes megtudni, hogy ha HDD-vel meg PRAM-mal ellátott hangszerről van szó, hogy a bővítéseket szakember rakta -e be, mert láttunk egy - két észveszejtő megoldást, amitől a hangszer érdekes dolgokat művelt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 26., hétfő 0:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 14:27
Hozzászólások: 5
MidiTom írta:
shiverlead írta:
Sziasztok!
K2000 vásárlásánál mire kell ügyelni? Tudom, elég láma kérdés, de úgy látom elég komplikált a hangszer.
Köszi?


Néhány tanács:
- fontos, hogy a kaszni jó állapotban legyen, mert amíg lehetett hozzá szerezni, addig is drága volt, most pedig, hogy már nem lehet hozzá szerezni, gyakorlatilag csak egy másik hangszer elbontásából pótolható.
- ha a nyomógombok bizonytalanok, az javítható
- meg kell próbálni a potikat, enkódert, modwheelt, benderkereket.
- billentyűzet
- ki kell próbálni a floppyt, ha van SCSI port, akkor azt is valami külső eszközzel, attól függetlenül, hogy a belső vinyó esetleg rendben műxik.
- vannak már nem upgradelhető darabok, ezeket rém olcsón szokták osztogatni. Bővebb infót erről Bockrock kollega fog mondani.
- létezik a hangszernek teszt módja is, de ennek lefuttatásához elég sok idő kell, meg némi elővigyázatosság. Nehogy az legyen, hogy vásárlási szándékkal megpróbálsz egy hangszert, aztán úgy adod vissza a tulajnak, hogy most már tényleg nem jó :)
- ja, meg a kimenetek el szoktak időnként szállni.
- azt is érdemes megtudni, hogy ha HDD-vel meg PRAM-mal ellátott hangszerről van szó, hogy a bővítéseket szakember rakta -e be, mert láttunk egy - két észveszejtő megoldást, amitől a hangszer érdekes dolgokat művelt.


Köszi a segítséget!Kissé nyűgösnek tűnik ez a hangszer. A kimenetek elszállása gyakori mondjuk egy japán hangszerhez képest és javítható korrekt áron?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 26., hétfő 10:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
shiverlead írta:

Köszi a segítséget!Kissé nyűgösnek tűnik ez a hangszer. A kimenetek elszállása gyakori mondjuk egy japán hangszerhez képest és javítható korrekt áron?

Szia!
A kimeneteket úgy lehet elküldeni, ha bekapcsolt cuccnál csatlakoztatod őket.
Ez más berendezéseknél is problémát okozhat. Javítottam már ilyen gonddal hangszert, nem vészes kölltséggel. :?
Az OPSYS frissíthetőséghez tudnom kellene, hogy mit ír ki bejelentkezéskor.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 27., kedd 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 14:27
Hozzászólások: 5
Köszi az infót!
Az említett cuuc bekapcsoláskor állítólag csak ennyit ír ki:
VAST és 3.18J


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 27., kedd 16:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
shiverlead írta:
Köszi az infót!
Az említett cuuc bekapcsoláskor állítólag csak ennyit ír ki:
VAST és 3.18J

Ezt tudjuk tuningolni. :lol:
Dobj egy e-mailt, a részleteket megbeszéljük.
service.syncopa@t-online.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 6., csütörtök 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 14:27
Hozzászólások: 5
Bokrock írta:
shiverlead írta:
Köszi az infót!
Az említett cuuc bekapcsoláskor állítólag csak ennyit ír ki:
VAST és 3.18J

Ezt tudjuk tuningolni. :lol:
Dobj egy e-mailt, a részleteket megbeszéljük.
service.syncopa@t-online.hu


Köszi a segítséget, de végül egy 3.87j-s hangszer lett megvéve:).
üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség