Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 19:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 26., vasárnap 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy K2500XS-be lehet-e rajtatok keresztül KDFX-et szerezni, és hogy be is szerelitek-e.

Lehet, hogy egy teljes körű nagy átvizsgálásra is szükség lenne, mivel nem szeretném, ha az alaplap behalna fél év múlva, vagy hogy a modwheel hülyeségeket küldözgetne. Ilyen lappangó hibákra, ami csak az elektronikát érinti rá lehet jönni, meg lehet állapítani, vagy ezek egyszer előjönnek és annyi, csere? Szeretnék kérni majd felsötétítést is, hogy milyen paraméterű mixerekkel, vagy egyéb eszközökkel hogyan lehet használni, mert hallottam, hogy pl. a fantomtáp kinyírta az audio out-okat.(halkan jegyzem meg audio gyengeáramú elektronikához legszebben kifejezve is hülye vagyok, haha)

Még valami. Ha a kalapácsmechanika javíthatatlan (lesz majd úgy 2-3év múlva, vagy nem akarom hogy fél évente cserélni kelljen vmelyik bill-t), lehet új, esetleg strapabíróbb nem factory standard billentyűzetet beszerelni a kurzweil-ba?

Azért kérdezek ilyeneket, mert szeretném magam szervíz oldalon biztonságban érezni, ha elkezdene betegeskedni a vas, mert 10év után érheti meglepetés az embert.

Ismerem a nagyon jó hozzáállásotokat és szeretném ha Rátok bízhatnám majd ha kell ezeket a dolgokat. Ha tényleg beüt valami, akkor arra gondoltam, hogy futárral lenne a legeszerűbb küldeni flightcase-ben, ez a Ti oldalatokról is OK?

Köszi előre is!!!
Minden jót, jó munkát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 27., hétfő 9:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szia idp!

A kérdésedre nagyjából a másik hozzászólásban találod meg a választ:
http://www.syncopa.hu/forum/viewtopic.php?p=1925#1925


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. október 13., szombat 0:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
MidiTom!

Irtam emailt a tamas.syncopa@t-online.hu cimre, nagyon sürgős lenne, hogy megnézd.

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. október 30., kedd 15:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Kedves MidiTom!

Megvettem a K2500XS-t, semmi komoly baja nincs, nem volt törve, csak le lett csiszolva.

A következőkre lenne szükségem a gép nagygeneráljával kapcsolatban

- ha létezik ilyen, teljes belső elektronikai átvizsgálás, tisztitás
- nagy ribbon csak 1-2helyen 1-2mm-t érzékel (diag és midi üzemmódban is leteszteltem, csak 1-2helyen ir ki adatot), hogyan lehet megoldani a kalibrációt, és hogy a kalibráción kívül lehet e más baja?
- a kijelzőn 1 teljes sor nem látható (lehet csatlakozási hiba?). Egyáltalán nem zavaró, de jó lenne ha lehetne vmit kezdeni vele.
- 3-4 törött mechanika
- hiányzik 1 slider bütyök :)
- 1-2 gomb néha nem akar működni
- kdfx beszerzése, beszerelése
- hozott floppy drive cseréje (szürke van benne, vennék hozzá feketét)
- 81920KB sample ram-ot kiegésziteni 128MB-ra (kis sakkozással, nem tudom, milyen leosztásban vannak a mem.modulok)
- legmagasabb verziójú, a beépitett rom-okat (piano, cont, orch), kdfx-et, sampleboard-ot (egyszóval fullra telelökött gép) támogató oprendszer telepítése

Kb. mennyibe fájna egy ilyen móka, mennyi időt venne igénybe és mennyi idő, amig a kdfx megjön? A szinti futárral menne Hozzátok flightcase-ben, mert kicsit húzós lenne 2x elautókázni Miskolcról :)

És akkor ez egy éles ajánlatkérés, ha minden passzol, már küldöm is a gépet. Perszer kérdés hogy a kurzweil alkatrészek(itt a kdfx-re gondolok) ténylegesen mikortól elérhetőek. De ha még nem, akkor veszek gyári dobozosat ebay-ről és azzal küldöm.

email: drbrundle@aim.com

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 5., hétfő 15:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
idp írta:
Kedves MidiTom!

Megvettem a K2500XS-t...

Üdv!
Küldtem e-mailt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. január 22., kedd 13:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok! Megint én vagyok, van észrevételem, haha, a K2500-tel kapcsolatban :)

A master-sample menüben ha az optical bemenetet választom, akkor a jelszint kijelző csíkok közül a baloldali maxra ugrik, a jobb oldali pedig föl le ugrál. A kis műanyag sapeszt fölrakva (rgo eltakarva) is ezt produkálja. Optiaki kábelem még nincs, az egészhez nem értek, csak fura. Meg az is, hogy valami hallhatóan kattan a szintiben belül, amikor analógról optikára állitom. Mintha a vinyó lenne az :) De hogy miért kell kattani, azt nem értem, mert ha nem lenne benne, akkor is működnie kell a samplingnek.

A kdfx-ről, nagy ribbonról van már valami hír, hogy mennyibe fájna rendelni? Mert akkor el kéne intézni a szervizelést, ahogy beszéltük.

MInden jót, jó zenélést, és szeretném tanusítani, hogy a K továbbra is überbrutál :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. január 22., kedd 19:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Sziasztok! Megint én vagyok, van észrevételem, haha, a K2500-tel kapcsolatban :)

A master-sample menüben ha az optical bemenetet választom, akkor a jelszint kijelző csíkok közül a baloldali maxra ugrik, a jobb oldali pedig föl le ugrál. A kis műanyag sapeszt fölrakva (rgo eltakarva) is ezt produkálja. Optiaki kábelem még nincs, az egészhez nem értek, csak fura. Meg az is, hogy valami hallhatóan kattan a szintiben belül, amikor analógról optikára állitom. Mintha a vinyó lenne az :) De hogy miért kell kattani, azt nem értem, mert ha nem lenne benne, akkor is működnie kell a samplingnek.

A kdfx-ről, nagy ribbonról van már valami hír, hogy mennyibe fájna rendelni? Mert akkor el kéne intézni a szervizelést, ahogy beszéltük.

MInden jót, jó zenélést, és szeretném tanusítani, hogy a K továbbra is überbrutál :)


Amikor optikára váltasz, akkor egy relé kattanását hallod. Addig örülj, amíg ezt hallod, mert akkor jó a relé :)
Szerintem üres optikai bemenettel azért mutat furákat a kijelző, mert valszeg külső szinkronra lehet kapcsolva, és várja, hogy valami szinkront el tudjon kapni.

A többi cuccal kapcsolatban Gyuri már jó régen elindította a dolgot, most várunk, várunk, türelmesen várunk, egyszer talán választ is kapunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. január 24., csütörtök 3:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Oké, rendben, akkor várok én is veletek.

Építek egy studio desket a K-nak, méltó környezetbe kerül, nem egyedül lesz a nappaliban, így azzal elleszek egy darabig :) Hátha lel taiwanban valaki egy kdfx-et meg ribbont :)

piciOFF:
Most mindenki biztos a Pc3ra koncentrál, de a Namm-on nagyon vérszegényen mutatkoztak. Egyetlen darab pc3, és amit a Dave mutat a vidóban, egyáltalán az ahogy megcsinálták, hát siralmas. Így a fanokon kívül nem sokan fogják keresni, mindenki megy uesbés egeret venni Rolandékhoz :)

Mintha egy futottak még kategóriás cégről lenne szó (mármnt technológiai értelemben) holott az új Vast+Kdfx letakarít szépen mindenkit maga elől hang és lehetőségek terén.

A Rolandot (hádaDZSÍ) meg mindenki meg akarja venni, mert tudja a patch holdot(végre valami tudja a K-n kívül ws-ben úgy 13év után), meg van egere, meg ha kiválasztasz vmit, akkor forog az animáció. És mindezt a mázat úgy tálalják, hogy tanítani lehetne. De igazuk is van.

Nem tudom, hogy a Hyundai miért nem ad vagy 3 reklám/kommunikációs emberkét K-éknak. Az egész cég alig pár ember, Dave Weiser (aki a fórumozók ötleteit is néha átviszi a R/D-nek és volt rá példa, hogy 1-2nap múlva bele is lett rakva a OS-be) rendszeresen ír a sonikmatter fórumba, tőle lehet sok mindent megtudni.

Ha ő nem lenne, az égvilágon semmit sem lehetne tudni az új cuccról, amibe mondjuk már egy új AI chip is van, az öreg Kurzweil segítségével fejlesztett MARA, ami nélkül nem menne a végtelen számú vast layerezés :) Meg a dupla erejű vast.

Szóval ezekről ki tud? Én nem is értem. Nincs a rolanddal semmi bajom, csak mióta volt, meg mióta itt figyel a K2500, azóta el tudtam helyezni a skálán, hehe. El sem kezdődött a namm, már minden szintis fórum zengett, hogy egér, meg nagy monitor, meg beleteszik a régi bővítőkártyákat, húha. Forradalmi :) A tényleg érdekes dolgokról meg senki nem tud, mert töketlenkedik a cég. Nem az lenne az ilyen cég-metőakció lényege (Hyundai által), hogy nyomják a dolgokat? Egyetlen ember felel a: honlapért, a termékért, kapcsolatot tart, utazik. A R/D-n 2-3 ember van. Végülis akik "összetákolták" a 3ast. Meg gondolom vannak titkárnők...bocsi, 1 titkárnő is :)

Azért én szurkolok nekik és remélem bejön ez a minimalista kommunikációs stratégia.

Ha minden jól megy egyébként, a pc3 tudása alapján nem merek belegondolni, hogy az új WS miket fog tudni, ha lesz ilyen vmikor és nem állnak földbe megint :)

Valami infó, hmm?

ui. A relékattanásra nem is gondoltam volna. Már féltem, valamit félrekötöttek bent :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: K2500R
HozzászólásElküldve: 2008. március 6., csütörtök 21:47 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 14., vasárnap 14:37
Hozzászólások: 6
Sziasztok !
Most lettem boldog tulajdonosa egy K2500R-nek. Kérdezném, hogy bekapcsoláskor a 3.3 V-os elemet gyengének (low) mutatja. Házilag ki lehet-e cserélni, milyen való bele ? Másik kérdésem, hogy kicsit hangosnak találom a ventillátort. Gondot okozna, ha kikötném, vagy van-e csendesebb verzió ?
Üdv
Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: K2500R
HozzászólásElküldve: 2008. március 7., péntek 10:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
szocsaba írta:
Sziasztok !
Most lettem boldog tulajdonosa egy K2500R-nek. Kérdezném, hogy bekapcsoláskor a 3.3 V-os elemet gyengének (low) mutatja. Házilag ki lehet-e cserélni, milyen való bele ? Másik kérdésem, hogy kicsit hangosnak találom a ventillátort. Gondot okozna, ha kikötném, vagy van-e csendesebb verzió ?
Üdv
Csaba

Szia!

A ventillátort véletlenül se kösd ki, mert túlhevül a géped! Viszont egy alapos tisztítás (belsőleg, szervízben) ráférhet.
Az elemek: 3db ceruza elem, amelyeket hátul, egy müa csavaros kupak alatt találsz. Mindenképp cseréld ki, mert belefolyhat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 17., hétfő 23:10 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 14., vasárnap 14:37
Hozzászólások: 6
Sziasztok !
K2500R-be memóriát forgalmaztok ? Azt hiszem 2 db 16 M van benne most. Bár leemeltem a fedelét, de nem nagyon láttam több üres foglalatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 18., kedd 10:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
szocsaba írta:
Sziasztok !
K2500R-be memóriát forgalmaztok ? Azt hiszem 2 db 16 M van benne most. Bár leemeltem a fedelét, de nem nagyon láttam több üres foglalatot.

A K2500-nál volt váltás a memóriákkal. Míg a régebbi verzióba 8db 30p slot volt (max8x16M), az újabbakba 2db nemedo-s memória kell( max 2x64M).
Kérdés, hogy a Tiéd melyik?
A régebbi SIMM-eket már szinte lehetetlen begyűjteni, a nemedo-sakat is csak PC-bontókból. Nekünk 1db új 32M-s még maradt, ha jól emlékszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 18., kedd 17:53 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 14., vasárnap 14:37
Hozzászólások: 6
Sziasztok !
Hát ez az, a leírásban én is 8 helyet találtam, viszont mikor felnyitottam akkor, 2 helyen volt memória. Van nekem elfekvőben memória, azt hiszem megpróbálom....
Köszi a választ, tényleg segítőkészek vagytok !
Üdv
Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 18., kedd 18:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
szocsaba írta:
Sziasztok !
Hát ez az, a leírásban én is 8 helyet találtam, viszont mikor felnyitottam akkor, 2 helyen volt memória. Van nekem elfekvőben memória, azt hiszem megpróbálom....
Köszi a választ, tényleg segítőkészek vagytok !
Üdv
Csaba

Remélem, belevaló!
Légy óvatos, vagy ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább bízd szakemberre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. február 21., szombat 0:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 17., vasárnap 13:56
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Debrecen
Heló!
Most szereztem be egy K2500X-et...tetszik,jódarab,csak az eladó nemtudott róla túlsok dolgot...
Sikerült rájönni,hogy se KDFX,se semmi ROM :(
Viszont a sampling opció be van szerelve,de arra nemtudok rájönni,hogy honnan tudnám megtudni,hogy mennyi RAM van benne...
Van rá mód felnyitás nélkül is,tud valaki segíteni ebben?
Vagy marad a szétnyitás,és meglesés?
Előre is köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. február 21., szombat 11:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Kistván írta:
Heló!
Most szereztem be egy K2500X-et...tetszik,jódarab,csak az eladó nemtudott róla túlsok dolgot...
Sikerült rájönni,hogy se KDFX,se semmi ROM :(
Viszont a sampling opció be van szerelve,de arra nemtudok rájönni,hogy honnan tudnám megtudni,hogy mennyi RAM van benne...
Van rá mód felnyitás nélkül is,tud valaki segíteni ebben?
Vagy marad a szétnyitás,és meglesés?
Előre is köszi :)

Szia!
MASTER módban a kijelző fejlécén láthatod a szabad memóriát, a program és a sample-t is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. február 22., vasárnap 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 17., vasárnap 13:56
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi szépen! :D
Még biztos lesz pár kérdésem...most elsőkörben az érdekelne,hogy hol lehetne szerintetek találni KDFX-et,vagy az rmb-p2 ROM-ot? Van valami tippetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. február 22., vasárnap 15:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kistván írta:
Köszi szépen! :D
Még biztos lesz pár kérdésem...most elsőkörben az érdekelne,hogy hol lehetne szerintetek találni KDFX-et,vagy az rmb-p2 ROM-ot? Van valami tippetek?



Sajna, elsősorban csak Ebay...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. július 10., péntek 14:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok! Ne elegem lett a Tritonból egy életre. Az a kérdésem, hogy K2000 szervizt mennyire tudtok bevállalni? Mert most vagy az lesz, hogy gyorsan szerzek egyet, vagy lehet hogy inkább várok 1évet és veszek egy k2661-et rgo ksebb szervíz veszély meg azért jobb is vmivel :) De hogy a Triton akasztja a hangot combi váltáskor és a sequencer is csak seq módban megy, az valami agydurrantó. A PC3Le milyen áron lesz elérhető? 4kilós kategória lesz, vagy olcsóbb?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2009. július 13., hétfő 9:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
idp írta:
Sziasztok! Ne elegem lett a Tritonból egy életre. Az a kérdésem, hogy K2000 szervizt mennyire tudtok bevállalni? Mert most vagy az lesz, hogy gyorsan szerzek egyet, vagy lehet hogy inkább várok 1évet és veszek egy k2661-et rgo ksebb szervíz veszély meg azért jobb is vmivel :) De hogy a Triton akasztja a hangot combi váltáskor és a sequencer is csak seq módban megy, az valami agydurrantó. A PC3Le milyen áron lesz elérhető? 4kilós kategória lesz, vagy olcsóbb?

Eddig meg tudtuk javítani a Kurzweileket. Vedd figyelembe, hogy a K2000 anno '91-es modell, nincs rá garancia, hogy a gyár bámit is ad hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 6., csütörtök 11:16 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Keresnék kurzweil k2500x-hez piano romot van valakinek eladó ha nincs hol lehet ilyet beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 7., péntek 21:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
Sziasztok! Keresnék kurzweil k2500x-hez piano romot van valakinek eladó ha nincs hol lehet ilyet beszerezni?

Attól tartok, csak google, ebay.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 10., hétfő 13:56 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Sziasztok! A történet lényege a következő.Szereztem egy külső zip meghajtót a zip meghajtónak külső adaptere van összej9töttemn a hangszerrel (k2500x) a zipmeghajtónak is adtam áramot a hangszer bekapcsolásánál már gyanús volt az hogy a kijelző nagyon halványan világított és amikor már égett szagot éreztem sejtettem hogy baj van és csors kikapcs.A hangszernek semmi baja nem lett hála az égnek.Valaki meg tudná mondani vagy ide leírni hogy mi lehetett a gond.Nem kell tápot adni a külsö zipnek?Túl sok volt a feszültség?Választ várva köszönettel Kulcsár.Ha valaki pontosan leírná hogy a külső zipmeghajtót hogyan kell használni rákötni a hangszerre és ami a lényeg hogy létezik hogy a hangszer ad energiát a zipnek?Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 10., hétfő 14:05 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
alexlee írta:
Sziasztok! A történet lényege a következő.Szereztem egy külső zip meghajtót a zip meghajtónak külső adaptere van összej9töttemn a hangszerrel (k2500x) a zipmeghajtónak is adtam áramot a hangszer bekapcsolásánál már gyanús volt az hogy a kijelző nagyon halványan világított és amikor már égett szagot éreztem sejtettem hogy baj van és csors kikapcs.A hangszernek semmi baja nem lett hála az égnek.Valaki meg tudná mondani vagy ide leírni hogy mi lehetett a gond.Nem kell tápot adni a külsö zipnek?Túl sok volt a feszültség?Választ várva köszönettel Kulcsár.Ha valaki pontosan leírná hogy a külső zipmeghajtót hogyan kell használni rákötni a hangszerre és ami a lényeg hogy létezik hogy a hangszer ad energiát a zipnek?Köszi

Milyen ZIP meghajtó volt?
Sajnos volt rá példa, hogy paralel portost dugtak SCSI-re, ez persze nem tesz jót sem a hangszernek, sem a ZIP meghajtónak.
A pláne az, hogy a csatlakozójuk ugyanúgy néz ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 10., hétfő 16:42 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Ez egy iomega nevezetű zipmeghajtó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. január 10., hétfő 17:26 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
Ez egy iomega nevezetű zipmeghajtó.


OK, de az Iomega gyártott IDE, SCSI és printerportos driveot is. A két utóbbi csatlakozója azonosnak tűnik, de atomvillanás lesz, ha egyiket véletlenül felcseréled a másikkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. február 1., kedd 11:25 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Tudja valaki hogy mi az a "contemporary rom" Kurzweil hangszerekhet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. február 1., kedd 17:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
Sziasztok! Tudja valaki hogy mi az a "contemporary rom" Kurzweil hangszerekhet


Ez:
http://www.kurzweil.com/Product.php?id=139


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. február 20., vasárnap 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Eladnám vagy elcserélném Kurzweik K2500x hangszeremet.Korának megfelelő állapotban van ami egy-két karcot jelent de műszakilag hibátlan.06205317781 vagy kulcsarsandor@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Sziasztok!Kurzweil k2500x hangszerem van és érdekes dolgot kezdett el csinálni.Amikor lapozok a hangszínek között teljesen mindegy mivel nyomógomb vagy tekerentyű érdekes pattogó hangot ad ki amikor vált de nem mindegyik hangszínnél.Valameik hangszin meg összebúg begerjed el kezd egyre erőssebben zúgni ha továbblépek másik hangszinre azonnal abbamarad.No de ha belenyúlok az efektjébe és úgy mentem el akkor megjelenik a csillagocska mellette és akkor már nem csinálja.Olyat is csinált hogy az álltalam kreállt beálításokat nem állította vissza gyárira amikor mindenféle resetet csináltam sőt amikor az oprendszerét fríssítettem akkor se állt vissza gyári állapotára.Elemet cseréltem és egy jó pár óra hosszáig bele sem tettem hogy teljes kisülésen menjen keresztűl a gép.Az efektprocessorom feküdt volna meg?Van az alaplap környékén gomb elem ami lemerűlhet?Segítsetek mert nagyon messze vagyok bagod-tol.A belső memóriám 64 MB okozhat ilyen problémát ram modúl hubája?Köszi előre is a válaszokat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 18:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
Sziasztok!Kurzweil k2500x hangszerem van és érdekes dolgot kezdett el csinálni.Amikor lapozok a hangszínek között teljesen mindegy mivel nyomógomb vagy tekerentyű érdekes pattogó hangot ad ki amikor vált de nem mindegyik hangszínnél.Valameik hangszin meg összebúg begerjed el kezd egyre erőssebben zúgni ha továbblépek másik hangszinre azonnal abbamarad.No de ha belenyúlok az efektjébe és úgy mentem el akkor megjelenik a csillagocska mellette és akkor már nem csinálja.Olyat is csinált hogy az álltalam kreállt beálításokat nem állította vissza gyárira amikor mindenféle resetet csináltam sőt amikor az oprendszerét fríssítettem akkor se állt vissza gyári állapotára.Elemet cseréltem és egy jó pár óra hosszáig bele sem tettem hogy teljes kisülésen menjen keresztűl a gép.Az efektprocessorom feküdt volna meg?Van az alaplap környékén gomb elem ami lemerűlhet?Segítsetek mert nagyon messze vagyok bagod-tol.A belső memóriám 64 MB okozhat ilyen problémát ram modúl hubája?Köszi előre is a válaszokat

Az a baj, hogy a leírt jelenségeket többféle hiba is okozhatja. A közös az bennük, hogy házilag nem orvosolhatók. Illetve, esetleg egy RAM tesztet azért lenyomnék rajta, mert ha azzal van a gond, akkor azt lehet otthon is cserélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 8:23 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Köszi! Mégis te mire gondolnál?Vagy mit javasolnál?Mit csináljak vele?Ja és állítólag benne van a sampling opció.Azt hogyan tudom mondjuk egy mikrofonnal kideríteni hogy működik-é?Ha a hátuljába beledugom a mikrofon kábelt a hangszer menűjében hol és mit kell állítani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
Szia! Megint én.Mi a gyári oprendszere?és honnan lehet megszerezni?mert a kurzweil oldalán csak a legújjabb van fent.Vagy milyen módszerrel lehet még teljes resetet csinálni a hangszeren hogy teljesen a gyári állapotába kerűljön?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 14:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
Szia! Megint én.Mi a gyári oprendszere?és honnan lehet megszerezni?mert a kurzweil oldalán csak a legújjabb van fent.Vagy milyen módszerrel lehet még teljes resetet csinálni a hangszeren hogy teljesen a gyári állapotába kerűljön?


Ha nincs meg hozzá a gyári leírás, akkor javaslom, hogy töltsd le, sőt, én ki is nyomtatnám, hogy mindig a hangszer mellett legyen. A K2500 bizony elég komplikált jószág, amíg el nem sajátítod minden szinten a kezelését, addig sűrűen kell a manualban bogarászni.
Fejből én sem tudom a Factory Reset dolgokat, de le van írva minden.

Az miért baj, hogy a gyári oldalon a legújabb op. rendszer van fent?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 6., csütörtök 11:11
Hozzászólások: 11
szia!az nem baj hogy a legújjabb op van fent csak kérdeztem hogy a gyárit hol találhatom meg és mi a neve pusztán kiváncsiségból de köszi a választ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 15:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
alexlee írta:
szia!az nem baj hogy a legújjabb op van fent csak kérdeztem hogy a gyárit hol találhatom meg és mi a neve pusztán kiváncsiségból de köszi a választ

Milyen gyárira gondolsz? Az eredetit, amivel anno kihozták, nem kéne visszatölteni. Minél újabb, annál többet tud, és annál több hibát kijavítottak már benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. április 3., vasárnap 21:36 
Offline

Csatlakozott: 2011. április 3., vasárnap 21:05
Hozzászólások: 2
Sziasztok, másfél éve vettem nálatok egy Kurzweil mark-Pro TWOi digitális pianinót.
Van ezen valamiféle factory reset vagy valami hasonló?
A 11 legmagasabb hang (háromvonalas G-től felfelé a félhangok is) staccatónál is szólnak mintha beragadt volna a sustain pedál, ...de nem ragadt be!!! A lányomnak viszont lassan készülni kellene az év végi vizsgára, tudna esetleg segíteni valaki???
Asszem garancia csak 1 év járt rá, (de megkeresem a papírokat) Ha más nem hát kifizetem, de ezt ki kellene küszöbölni valahogy...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zoli
20-930-36-23
zhorvath@telenor.hu

(A hangszert egyébként nagyon szeretjük, hiába lett koreai, nem csalódtunk benne. Apróbb hiányosságai vannak, amikkel simán együtt lehet élni, ha nem stúdiózenész az ember.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. április 4., hétfő 10:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
zh1972 írta:
Sziasztok, másfél éve vettem nálatok egy Kurzweil mark-Pro TWOi digitális pianinót.
Van ezen valamiféle factory reset vagy valami hasonló?
A 11 legmagasabb hang (háromvonalas G-től felfelé a félhangok is) staccatónál is szólnak mintha beragadt volna a sustain pedál, ...de nem ragadt be!!! A lányomnak viszont lassan készülni kellene az év végi vizsgára, tudna esetleg segíteni valaki???
Asszem garancia csak 1 év járt rá, (de megkeresem a papírokat) Ha más nem hát kifizetem, de ezt ki kellene küszöbölni valahogy...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zoli
20-930-36-23
zhorvath@telenor.hu

(A hangszert egyébként nagyon szeretjük, hiába lett koreai, nem csalódtunk benne. Apróbb hiányosságai vannak, amikkel simán együtt lehet élni, ha nem stúdiózenész az ember.)

Az akusztikus zongoráknál az utolsó 18-19 (fehér+fekete) hang húrjaihoz már nincs tompító filc, amit a billentyű, illetve a pedál mechanika emelgetne. Ezáltal ezek mindig kicsengenek.
A digitális zongorák természetesen ezt a hatást (is) visszaadják, ami így normális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. április 4., hétfő 11:44 
Offline

Csatlakozott: 2011. április 3., vasárnap 21:05
Hozzászólások: 2
Kedves György! (Email-ben is válaszoltam, de kiteszem ide is mindenki okulása kedvéért!) :)

:oops: :oops: :oops: Köszönöm a gyors választ! fiatalon 11 évig zongoráztam és most kell megtudnom ezt 39 évesen!!! :-D Hálás vagyok az információért és hirtelen nem tudom eldönteni, hogy nekem kellene szégyellnem magam vagy az oktatási rendszernek amiben nevelkedtem, vagy a mai oktatásnak, mert a lányom sem volt képben, pedig az ország egyik legjobb zongoratanárához jár!!! :shock:
Háááát, elnézést kérek az oktalanságomért, de én ma azért okosabb lettem! :idea: A következőt már félve írom le: Emlékeim szerint van olyan darab amiben le kell nyomni a billentyűt (leginkább záró hang) de nem kell megszólaltatni a hangot, nos a jelenlegi beállításokkal ezt nem tudom kivitelezni, mivel a legfinomabb lenyomásra is ad némi hangot a hangszer. (Nem csodálkoznék, ha ez is normális lenne, de azt biztosan állíthatom, hogy ez akusztikus hangszereknél kivitelezhető!) :? Ez már csak a saját magam megnyugtatása végett kérdezem, és ha ezt lehet állítani esetleg akkor az érdekelne hol/hogyan…

Köszönettel!

Szép napot,
Horváth Zoltán


Bokrock írta:
zh1972 írta:
Sziasztok, másfél éve vettem nálatok egy Kurzweil mark-Pro TWOi digitális pianinót.
Van ezen valamiféle factory reset vagy valami hasonló?
A 11 legmagasabb hang (háromvonalas G-től felfelé a félhangok is) staccatónál is szólnak mintha beragadt volna a sustain pedál, ...de nem ragadt be!!! A lányomnak viszont lassan készülni kellene az év végi vizsgára, tudna esetleg segíteni valaki???
Asszem garancia csak 1 év járt rá, (de megkeresem a papírokat) Ha más nem hát kifizetem, de ezt ki kellene küszöbölni valahogy...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zoli
20-930-36-23
zhorvath@telenor.hu

(A hangszert egyébként nagyon szeretjük, hiába lett koreai, nem csalódtunk benne. Apróbb hiányosságai vannak, amikkel simán együtt lehet élni, ha nem stúdiózenész az ember.)

Az akusztikus zongoráknál az utolsó 18-19 (fehér+fekete) hang húrjaihoz már nincs tompító filc, amit a billentyű, illetve a pedál mechanika emelgetne. Ezáltal ezek mindig kicsengenek.
A digitális zongorák természetesen ezt a hatást (is) visszaadják, ami így normális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011. április 4., hétfő 13:16 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
zh1972 írta:
Emlékeim szerint van olyan darab amiben le kell nyomni a billentyűt (leginkább záró hang) de nem kell megszólaltatni a hangot, nos a jelenlegi beállításokkal ezt nem tudom kivitelezni, mivel a legfinomabb lenyomásra is ad némi hangot a hangszer. (Nem csodálkoznék, ha ez is normális lenne, de azt biztosan állíthatom, hogy ez akusztikus hangszereknél kivitelezhető!) :? Ez már csak a saját magam megnyugtatása végett kérdezem, és ha ezt lehet állítani esetleg akkor az érdekelne hol/hogyan…



Ha az ember azt szeretné, hogy a nagyon gyenge leütésnél ne képződjön megszólaló hang, akkor olyan "nagyon lapos" dinamika görbét kell választani, ami ezt eredményezi. Viszont a digitális zongoráknál általában ekkor a dinamikatartomány nagyobbik része lesz fura (közepes és erősebb dinamikájú hangok). Az akusztikus zongoráknál le lehet úgy ütni a billentyűt, hogy a kalapács ki se lendüljön, ekkor természetesen nem szólal meg a hang. A digitális modellek közül csak nagyon kevés képes erre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség