Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 18:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 1., kedd 22:54 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
Sziasztok! Van valakinek sp2-se?
Nekem nem menti el a beállított efektet se setup se program módba. Meg kel nyomnom a main ki be hogy előjöjjön az elmentett beállítás. Másnak is ezt csinálja vagy én vagyok béna Help? köszi
Már frissítetem op rendszert is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 1., kedd 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
Tehát, a magyar nyelvűt követve: ha setup módba megnyomom a no és yes gombot egyszerre a kijelzőn megjelenik a s00 felírat, majd megnyomom az edit gombot. Ekkor mainnek kiválasztom az orgonák közül a 4.et(n20 számút), effektnek ráteszem az a57es számút az effekt potiját feltekerem maxra és kapok egy tök jó orgona hangot amit szerettnék elmenteni. Megnyomom a store gombot kiválasztom a helyet ahová szeretném pl q06 nyomok rá egy yest és kész. De ha legközelebb elő akarom hívni csak az eredeti orgona hangszín jön elő?????, Ha megnyomom a main és mégegyszer megnyomom akkor előjön a kívánt hang. Ez miért van? Mit csinálok rosszul? :((( Így igazábol számomra használhatatlan a hangszer, mit tegyek légyszi segítsetek. Előre is nagyon köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 2., szerda 13:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
joe0626 írta:
Tehát, a magyar nyelvűt követve: ha setup módba megnyomom a no és yes gombot egyszerre a kijelzőn megjelenik a s00 felírat, majd megnyomom az edit gombot. Ekkor mainnek kiválasztom az orgonák közül a 4.et(n20 számút), effektnek ráteszem az a57es számút az effekt potiját feltekerem maxra és kapok egy tök jó orgona hangot amit szerettnék elmenteni. Megnyomom a store gombot kiválasztom a helyet ahová szeretném pl q06 nyomok rá egy yest és kész. De ha legközelebb elő akarom hívni csak az eredeti orgona hangszín jön elő?????, Ha megnyomom a main és mégegyszer megnyomom akkor előjön a kívánt hang. Ez miért van? Mit csinálok rosszul? :((( Így igazábol számomra használhatatlan a hangszer, mit tegyek légyszi segítsetek. Előre is nagyon köszi


Neked most melyik op. rendszer van a hangszeredben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 2., szerda 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
1.10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 16:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
joe0626 írta:
1.10


Nos, a nálunk levő SP2x-en kipróbáltam a dolgot, és valóban elég fura. Ezen először 1.06 volt, és úgy viselkedett, hogy egy letárolt Quick Accesst visszahozva vagy bejött egyből az effekt, vagy nem. Utóbbi esetben a "Main" nyomogatására valóban előjött az effektezett beállítás. Aztán felraktam rá én is az 1.10-et, és mintha javult volna a helyzet, de időnként még most is nyomkodni kell a "Maint", hogy előjöjjön a beállítás. Felhívtam a hazai képviseletet, ahol ismerik a problémát, és várják a gyártól a választ. Tehát valószínűleg valami bugfix lesz erre nézve egy következő op. rendszerben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 20:35 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
A hit space vel beszéltél?
Én is hívtam őket kb két hete akkor azt mondták, hogy általába a kurzweil megcsinálja a javítást 2-3 hét alatt. Hát bízom benne hogy így lesz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 21:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
joe0626 írta:
A hit space vel beszéltél?
Én is hívtam őket kb két hete akkor azt mondták, hogy általába a kurzweil megcsinálja a javítást 2-3 hét alatt. Hát bízom benne hogy így lesz


Igen, velük.
Tulajdonképpen azon csodálkozom, hogy ezek szerint nem túlságosan sokan programoztak ezen a hangszeren Setupot, illetve akik programoztak, azokat nem zavarta nagyon ez a probléma, illetve, akiket zavart, azok meg nem tették szóvá, vagy legalábbis nem nagyon erőteljesen :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 3., csütörtök 21:55 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
Tudnál nekem segíteni még e hangszerrel kapcsolatban?
Konkrétan azt olvasom a magyar leírásban hogy a potikhoz ilyen meg olyan midi dolgokat rendelhetünk hozzá pl az a jelű a 6 cc van hozzárendelve stb.??? ez mire jó. Én tök hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz el tudnád magyarázni ezeket a dolgokat. Én egy vendéglátós zenekarban játszom aránylag szinvonalasan próbáljuk csinálni. Van még egy yamaha psr2100-om és ezzel hogyan lehet midizni a kurzweilt, illetve mit is tudok elérni ha összemidizem őket??Nekem igen hasznos lenne pl ha a yamaha harmonika hangszínét a kurzweilen játszva használhatnám mert azon nincs ilyen hang, de a basszus hangjai jobbak mint a yamaháé szerintem. lehet olyat csinálni valahogy, hogy balkézbe kurzweil basszus jobb kéz a kurzweilen és a yamaha harmonika hangja szól a sp2 layerjével?
És esetleg azt tudod hogy pl. a kurzweil n34 fúvosnál az a potit maxra tekered midi controller állásnál akkor a végeredmény egy szaxofon hang. több hangszinnél is történik ilyen ez miért van?
Bocsi a sok hülye kérdésért de ehhez a midi dologhoz nem értek de szeretnék
köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 4., péntek 12:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
joe0626 írta:
Tudnál nekem segíteni még e hangszerrel kapcsolatban?
Konkrétan azt olvasom a magyar leírásban hogy a potikhoz ilyen meg olyan midi dolgokat rendelhetünk hozzá pl az a jelű a 6 cc van hozzárendelve stb.??? ez mire jó. Én tök hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz el tudnád magyarázni ezeket a dolgokat.


Az SP2 midi kontrollerként is tud működni. Vagyis a valósidejű kontorllereihez (tekerős potik) különféle midi paramétereket lehet hozzárendelni. Utána a rámidizett készüléken arra a bizonyos paraméterre hat. Sok paraméter lehet, pl. hangerő, effekterősség, moduláció, szűrőzési paraméterek, stb. Ha ezeket nem ismered, akkor ajánlom a figyelmedbe a Sík-Gerényi féle MIDI könyvet, ami elérhető a neten is:
http://midi.blog.hu/2006/06/29/sik_gerenyi_midi

Idézet:
Én egy vendéglátós zenekarban játszom aránylag szinvonalasan próbáljuk csinálni. Van még egy yamaha psr2100-om és ezzel hogyan lehet midizni a kurzweilt, illetve mit is tudok elérni ha összemidizem őket??


Ismét a fenti könyvet ajánlom nézegetésre.


Idézet:
Nekem igen hasznos lenne pl ha a yamaha harmonika hangszínét a kurzweilen játszva használhatnám mert azon nincs ilyen hang, de a basszus hangjai jobbak mint a yamaháé szerintem. lehet olyat csinálni valahogy, hogy balkézbe kurzweil basszus jobb kéz a kurzweilen és a yamaha harmonika hangja szól a sp2 layerjével?


Elvileg igen.

Idézet:
És esetleg azt tudod hogy pl. a kurzweil n34 fúvosnál az a potit maxra tekered midi controller állásnál akkor a végeredmény egy szaxofon hang. több hangszinnél is történik ilyen ez miért van?


Ha megnézed a usermanual végét, ott van minden program esetében, hogy a 4 poti, illetve a modulációs kerék mire hat. Az n34-nél az 1. poti az aluláteresztő szűrő törésponti frekvenciáját viszi, ezért nyílik ki a magas tartomány felé a hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 17., csütörtök 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2011. március 1., kedd 22:47
Hozzászólások: 6
Sziasztok! Nincs még meg az új op rendszer az sp2 höz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: SP2
HozzászólásElküldve: 2011. március 18., péntek 20:04 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
joe0626 írta:
Sziasztok! Nincs még meg az új op rendszer az sp2 höz?


Egyelőre még csak az 1.10 van fent.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség