Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 15:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2009. július 19., vasárnap 20:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mint sokan megtapasztalhattuk, a Vista nem bizonyult a stabilitás és kompatibilitás mintapéldájának az operációs rendszerek között. Audió alkalmazások vonatkozásában is volt vele elég sok szívás.
A Microsoft tán okult a félrecsúszott ügyből, és a Windows 7 - ben ezeket korrigálta. Októberre igérik a végleges verziók bolti megjelenését, és talán novemberre megjönnek a magyar változatok is.
Felkészülve az átállásra, nekiálltunk alaposan megtesztelni a 7-est Cubase5 - tel. Eddigi tapasztalataink alapvetően pozitívak. Bár a Steinberg nem állította, hogy a C5 kompatibilis lenne a Win7 - tel, simán felmegy a program, a Syncrosoft kulcskezelő és a tartozékok, pluginek szintúgy. Jelenleg EMU kártyával kísérletezünk, a legfrissebb Windows driverrel és applikációs szoftverrel szintén nem voltak nyűgök.
A Cubase tehát szépen fut, de a helyzet korántsem egyszerű, mert úgy tűnik, hogy az eddig alkalmazott Windows optimalizálási módszerekkel nem sokra megyünk, meg kell tehát keresni az újakat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2009. július 24., péntek 13:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A Win7 audio használattal kapcsolatos megfejtései nem igazán a professzionális alkalmazások irányába mutatnak.

http://news.softpedia.com/news/Audio-En ... 7649.shtml

Meglátjuk, profitál - e ezekből a DAW használó nép valamit, vagy sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2009. augusztus 21., péntek 0:04 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Néhány eddigi tapasztalat PCI hangkártyákkal:

- Az EMU 1212m a legfrissebb driverrel szépen felment, stabilan dolgozott

- Az ESI Maya 44 - nek szintén a legfrissebb driverét kellet leszedni, azonban az XP-hez valóval (1.11) ment hibátlanul, a Vista driver nem volt jó.

- Az M-Audio Delta kártyák immáron publikus Beta driverrel rendelkeznek W7 - re. Nem túl egyszerű lebányászni ezeket az M-Audio oldalról, de ha kellene valakinek, amíg hivatalosan meg nem jelenik, elküldjük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2010. november 22., hétfő 22:16 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Hiánypótló könyv jelenik meg hamarosan Magyarországon. Simon Millward könyve a Cubase 5 - ről bizonyára az egyik csemege lesz a karácsonyi könyvpiacon - persze a zeneszerkesztő és stúdiós emberek körében :)
Természetesen mi is forgalmazzuk a könyvet, már előjegyzéseket is felveszünk rá.


Csatolmányok:
cubase5_260x380.png [50.18 KiB]
982 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2010. december 17., péntek 14:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Már kapható nálunk a Cubase könyv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. július 6., szerda 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem! Azt szeretném kérdezni, hogy Cubase-ban hol tudom beállítania midi billentyű forgó - toló potméterekeit, ill. a többi gombot?
(Tehát billentyűről szeretném elérhetővé tenni a program funkcióit) Alesis Qx-49.

Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. július 6., szerda 23:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem! Azt szeretném kérdezni, hogy Cubase-ban hol tudom beállítania midi billentyű forgó - toló potméterekeit, ill. a többi gombot?
(Tehát billentyűről szeretném elérhetővé tenni a program funkcióit) Alesis Qx-49.

Előre is köszönöm!


Ha a Cubase funkciókhoz (pl. keverő fader, potik, stb) akarod programozni a QX49-et, akkor a Cubase dokumentációban megtalálod, hogy melyik funkcióhoz milyen Controller Number tartozik, ezt kell az Alesisen a megfelelő faderhez vagy forgó potihoz beállítani, aztán letárolni.
Ha az egyes plugineket akarod vezérelni (pl. szoftszintik), akkor azok leírásában kell megkeresni hasonlóképpen a kontroller aszignációt, vagy, ha az illető plugin képes "tanulós" beállításra, akkor azt, hogy ez a funkció miként hozható elő.

Gondolom, a QX49-en is többféle beállítást le lehet programozni, és mindig azt tudod előhívni, ami éppen a legjobban kell az adott művelethez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. július 8., péntek 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Értem, köszönöm!
Azt is meg tudnád mondani, hogy kb hol keressem Cubaseban?! Még eléggé az elején vagyok, nem nagyon ismerem az ilyesfajta funkcióit!

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. július 8., péntek 17:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Értem, köszönöm!
Azt is meg tudnád mondani, hogy kb hol keressem Cubaseban?! Még eléggé az elején vagyok, nem nagyon ismerem az ilyesfajta funkcióit!

Köszönöm!


Ha Cubase 5-öt használsz, akkor az Operation Manual 300. oldalától kezdődően van leírva a történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. december 29., csütörtök 0:37 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem! Most fedeztem fel egy dolgot, valószínűleg eddig elsiklottam felette, viszont most, hogy masteringgel próbálkozom elég idegesítő.

Cubase 5-ben, az exportált wav fájlom hangereje lényegesen halkabb, mint a sávok összhangereje. (Realtime, nem realtime, mindig csinálja.)
Eddig ilyen probléma nem volt!
Már egyetlen sávnál is észlelhető a jelenség. Mi lenne a teendő ?

Boldog Új Évet kívánok!

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2011. december 29., csütörtök 0:47 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Most találtam egy megoldást: hogyha új munkaablakba exportálom ki akkor nincs gond.
Sajnos, amíg meg nem találom a hibát, soha nem bírok aludni Most már menni fog...

Azért ha van rá megoldás, annak örülnék

Köszönöm

N.Dániel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 2., hétfő 15:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem! Most fedeztem fel egy dolgot, valószínűleg eddig elsiklottam felette, viszont most, hogy masteringgel próbálkozom elég idegesítő.

Cubase 5-ben, az exportált wav fájlom hangereje lényegesen halkabb, mint a sávok összhangereje. (Realtime, nem realtime, mindig csinálja.)
Eddig ilyen probléma nem volt!
Már egyetlen sávnál is észlelhető a jelenség. Mi lenne a teendő ?

Boldog Új Évet kívánok!

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:


Hogyan jelentkezik ez a dolog?
Kicsit nehéz elképzelni, mivel nem ismerem a rendszeredet.
Nálam pl. a következő a szitu. A Cubase Stereo OUT egy EMU 1212m ASIO felületére megy rá, adott ASIO csatornákra, tehát amikor szól a Cubase, ezen jön ki a hang, ez rámegy egy külső "vas" keverő egyik sztereó csatornájára.
Ha kiexportálom wavba, akkor képződik ugye egy fájl. Ha erre rákattintok, akkor nálam speciel egy Winampban fog megszólalni, aminek a kimenete az alaplapi hangkártyára van irányítva, persze, ehhez is tartozik egy Windows szintű hangerő beállítás, és ez is rámegy a külső keverő egy sztereó csatornájára. De megnyithatom WaveLab-ben is, akkor megint az EMU-ra megy, de más ASIO csatornákra ven "bedrótozva", mint a Cubase, így aztán az arra érvényes hangerő beállítás játszik be.
Tehát ezen a három jelúton eleve három különböző kimeneti jelszint fog mutatkozni.
Ha Cubase-n belül maradsz, akkor természetes, hogy azonos lesz a lehallgatási hangerő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 2., hétfő 18:52 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Nos, nálam azért érdekes a szituáció, mert végig maradok Cubase-ban.
Eddig sosem csinálta, tehát hogy valamit elnyomtam a beállítás menüben, én arra gondoltam (bár nem nagyon turkáltam).
Most egy soksávos projektről beszélek, annál csinálja főként.

Ha ezt kiexportáltam egy új lapra, Cubaseban, akkor nincs hangerőcsökkenés. Ha ezt mégegyszer kiexportálom, akkor is marad az eredeti jelszint, tökéletes minden!

Lehet hogy csak a Cubase szórakozik velem ? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 2., hétfő 20:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Nos, nálam azért érdekes a szituáció, mert végig maradok Cubase-ban.
Eddig sosem csinálta, tehát hogy valamit elnyomtam a beállítás menüben, én arra gondoltam (bár nem nagyon turkáltam).
Most egy soksávos projektről beszélek, annál csinálja főként.

Ha ezt kiexportáltam egy új lapra, Cubaseban, akkor nincs hangerőcsökkenés. Ha ezt mégegyszer kiexportálom, akkor is marad az eredeti jelszint, tökéletes minden!

Lehet hogy csak a Cubase szórakozik velem ? :)


Na most ezt nem egészen értem. Ha kiexportálod, akkor ugye az a lényeg, hogy képződik egy egyesített wav file. Minek hozod vissza a Cubase-be?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 3., kedd 0:29 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Hát erre kerülnek majd feléneklésre az éneksávok, így átláthatóbb lesz, és a procit sem eszi meg annyira.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 3., kedd 17:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
n.dani90 írta:
Hát erre kerülnek majd feléneklésre az éneksávok, így átláthatóbb lesz, és a procit sem eszi meg annyira.

Átláthatóbb, de inkább kezelhetetlen. :(
Az előző "problémád" forrása vszeg a master szekcíóban elkövetett effektezés, hangerő, dinamika korrekciók hatása hallható a mixdown sávodon is.
Amikor "szűz" project ablakban hallgatod, ott még nem manipuláltad a master dolgokat.
Én ezt úgy oldom meg, (ha ilyesmit akarok mixelni) hogy rá routolom egy másik pár kimenetre (már ha van ilyen kéznél) :twisted: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 3., kedd 19:08 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Így van, ahogy Bokrock kolléga mondja. Próbaképpen gyorsan lerendereltem pár teljesen különböző forrásból jött és különféle tartalmú, bitmélységű anyagot, hogy tényleg nincs-e valami bug a Cubase-ben.
Ha az ember kikapcsolja a master szekció inzertjeit, akkor bitről bitre ugyanazt fogod hallani.
Ha bent hagyod, akkor az exportált sáv lehet halkabb is, hangosabb is, de mindenképpen hülyén fog szólni, mert kétszer megy át a masterbe behúzott processzáláson.

Az általad követett technikát, mármint hogy lekeverjük először két sávra, aztán jön rá az ének, sokan alkalmazzák, de aki ennek nem nagy mestere, az könnyen el tud rontani egy jónak induló felvételt. Utólag már nem tudod a finom arányokat, effekteket jól belőni, sokszor az éneksáv után kell még apró, de lényeges korrekciókat végezni az eredeti hangszersávokon. Ha procival akarsz takarékoskodni, akkor szerintem inkább freezelj, azt bármikor ki - be kapcsolhatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 5., csütörtök 12:22 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
http://kepfeltoltes.hu/view/120105/midi ... es.hu_.jpg

Hát itt lenne a keverőm, és a master sáv. Egy insertet sem raktam rá, mint ahogy a képen látszik is.
A zeném nem clippel, egy sáv sem, és a master sáv sem.

Freezelést még nem próbáltam, de mindenképp ki fogom próbálni a napokban, biztos jobb mint ide-oda exportálni :lol: !

Köszönöm!

Dani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 5., csütörtök 12:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
n.dani90 írta:
http://kepfeltoltes.hu/view/120105/miditom_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát itt lenne a keverőm, és a master sáv. Egy insertet sem raktam rá, mint ahogy a képen látszik is.
A zeném nem clippel, egy sáv sem, és a master sáv sem.

Freezelést még nem próbáltam, de mindenképp ki fogom próbálni a napokban, biztos jobb mint ide-oda exportálni :lol: !

Köszönöm!

Dani

A master hangerőd -3dB-en van!
:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. január 5., csütörtök 13:00 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Hát én azt hittem hogy annak ott csak a clippelésnél van szerepe és szabadon állíthatom. Megnéztem, tényleg az volt...

Elnézést a hülye kérdéseimért...

És köszönöm!

Dani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. június 18., hétfő 20:02 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tisztelt Miditom!

Kérdésem a következő lenne: létezik olyan plugin, ami jó minőségben, torzulás, és hangmagasság-változás nélkül képes egy éneksávot felgyorsítani (3 bpm-ről lenne szó)? Sajnos magyar oldalakon erről nem találtam infót, angolul meg nem tudok :)

Válaszát előre is köszönöm!

N.Dani90


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. június 20., szerda 17:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tisztelt Miditom!

Kérdésem a következő lenne: létezik olyan plugin, ami jó minőségben, torzulás, és hangmagasság-változás nélkül képes egy éneksávot felgyorsítani (3 bpm-ről lenne szó)? Sajnos magyar oldalakon erről nem találtam infót, angolul meg nem tudok :)

Válaszát előre is köszönöm!

N.Dani90


Kedves Dani!

Gondolom, ha ebbe a topicba írtad a kérdést, akkor Cubase 5-öt használsz. Ahhoz nem kell semmilyen plugin, a rendszer frankón tudja kezelni a tempó variálást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2012. június 21., csütörtök 19:30 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Köszönöm szépen! Ismét tanultam valami újat! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2013. április 22., hétfő 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:51
Hozzászólások: 1
Sziasztok Segítségeteket kérném illetve tanácsotokat az alábbi kérdésekhez .
Emu 1616m PCIE
AMD Athlon x2 5600+ 2 magos proci AM2
Msi K9N sli alaplap AM2
4 x 1 gb ram ddr2 800mhz
2 x Samsung 320 gb hdd .Hardvereim
Windows 7 Ultimate 64 bit(kikapcsolva minden felesleges szolgáltatás) . Cubase 5 Szoftverek .+ vst szoftverek Guitar rig 5 - Additctive drums - stb...
-Elkezdek csinálni egy egyszerű Projektet 4 gitár sáv + 1 dob és elmegy a hang majd 15 - 20 másodperc vagy talán több is visszajön magától olyan mintha lefagyna de maga a program működik (megy,reagál) csak hang nincs . Ez teljesítménybeli probléma vagy szoftver probléma lehet ? Már gondoltam az Emu illesztő szoftverjére is Hisz ugye az csak "beta" verzió 2012.08 . Vagy a gép teljesítménye kevés? Anno 2007 -ben Totál hasonló config CPU + kártya xp-32 bit 15 sáv latency 5-re állítva . (hozzá sem kellett nyúlni,most meg állandóan állítgatni kell) Akkor ez meg sem kottyant neki . Nagyobb teljesítményű gépet kéne építeni köré ? Vagy valami más problémából adódhat ez a jelenség ?
Előre is köszönöm a válaszokat illetve segítségeteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase 5 + Windows 7
HozzászólásElküldve: 2013. április 24., szerda 11:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
wolfhuba írta:
Sziasztok Segítségeteket kérném illetve tanácsotokat az alábbi kérdésekhez .
Emu 1616m PCIE
AMD Athlon x2 5600+ 2 magos proci AM2
Msi K9N sli alaplap AM2
4 x 1 gb ram ddr2 800mhz
2 x Samsung 320 gb hdd .Hardvereim
Windows 7 Ultimate 64 bit(kikapcsolva minden felesleges szolgáltatás) . Cubase 5 Szoftverek .+ vst szoftverek Guitar rig 5 - Additctive drums - stb...
-Elkezdek csinálni egy egyszerű Projektet 4 gitár sáv + 1 dob és elmegy a hang majd 15 - 20 másodperc vagy talán több is visszajön magától olyan mintha lefagyna de maga a program működik (megy,reagál) csak hang nincs . Ez teljesítménybeli probléma vagy szoftver probléma lehet ? Már gondoltam az Emu illesztő szoftverjére is Hisz ugye az csak "beta" verzió 2012.08 . Vagy a gép teljesítménye kevés? Anno 2007 -ben Totál hasonló config CPU + kártya xp-32 bit 15 sáv latency 5-re állítva . (hozzá sem kellett nyúlni,most meg állandóan állítgatni kell) Akkor ez meg sem kottyant neki . Nagyobb teljesítményű gépet kéne építeni köré ? Vagy valami más problémából adódhat ez a jelenség ?
Előre is köszönöm a válaszokat illetve segítségeteket.


Ha feltételezzük, hogy a Cubase is 64 bites és legális, az eLicenser friss, akkor szerintem valamelyik plugin kavarhat be, például nem érzi magát jól 64 bites környezetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség