Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 0:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 12., vasárnap 1:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Üdvözlök mindenkit, kérlek segítsetek.


Szeretném a zenekarom próbáit sávonként felvenni. A legegyszerűbb HD Recorder is 200.000 HUF.

Viszont van PC-m dögivel, laptopom is stb.... Tehát kézenfekvő, hogy a PC-t kéne fejlesztenem. Gondoltam megy ennek a kitanulása a netről is, de elakadtam. emu0404 ? maya44? Behringer ADA 8000? maya 1010? m-audio Delta 44? EMU 1820 ?
audiointerfész meg mittudoménmi....


Szóval mi az olcsó és jó megoldás egy pc HD recorderré formázásához, ha lehet akkor firewire vagy usb-n keresztül?


Köszönöm a segítséget előre is


Üdv

Balázs
Egyenlőre elég a 4 sáv, a dobok mikrofonjai egy analog mixer után 1 sávként jelennek meg...ráérek utána is fejleszteni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 12., vasárnap 13:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
lakbal írta:
Üdvözlök mindenkit, kérlek segítsetek.


Szeretném a zenekarom próbáit sávonként felvenni. A legegyszerűbb HD Recorder is 200.000 HUF.

Viszont van PC-m dögivel, laptopom is stb.... Tehát kézenfekvő, hogy a PC-t kéne fejlesztenem. Gondoltam megy ennek a kitanulása a netről is, de elakadtam. emu0404 ? maya44? Behringer ADA 8000? maya 1010? m-audio Delta 44? EMU 1820 ?
audiointerfész meg mittudoménmi....


Szóval mi az olcsó és jó megoldás egy pc HD recorderré formázásához, ha lehet akkor firewire vagy usb-n keresztül?


Köszönöm a segítséget előre is


Üdv

Balázs
Egyenlőre elég a 4 sáv, a dobok mikrofonjai egy analog mixer után 1 sávként jelennek meg...ráérek utána is fejleszteni


Szia Balázs!

Néhány dolgot át kéne gondolni:

- hány sávot akarsz egyidejűleg felvenni, ill. lejátszani? Mert valószínűnek tartom, hogy pl. az "összekevert dobok" nem végleges megoldást jelentenek.
- milyen minőségi elvárásaid vannak?
- milyen szoftvert akarsz a felvételekhez használni?
- pécék között vannak - e olyanok, amelyek a az audio programokhoz, illetve a stúdió munkákhoz átállíthatók, illetve tehermentesíthetők más, zavaró alkalmazásoktól?

A külső/ belső interfész téma megfelelő pC-k birtokában inkább árkérdés, de mi mindeképpen a FW interfészeket preferáljuk, pláne, ha 2 IN/ 2 OUT -nál többről van szó.

-


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 12., vasárnap 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
2 gépet tudok erre a célra elkülöníteni



jó szívvel a pIII 1000mhz 512mb ram-os laptopot (van firewire), de ha muszály akkor van egy 1,6 ghz Pentium M laptop is szintén 512 ram és firewire.

Már 24 órája bujom a témát, kérlek erősíts meg vagy tántoríts el a következőtől:


Alesis Multimix 16 firewire.

Zseniális, hogy nem kéne analog keverő+ halom kábel + pci kártya +laptop hhanem csak az alesis és a laptop...

Ami nagyon érdekelne, hogy tényleg teljes értékű 16 sávos felvevő e, tehát analóg mixelés közben mehetne a laptopra a 16 csatornás record akár élő koncerten is? A felvétel minősége a specifikácio szerint jobb mint a cd mintavételezése, tehát ezzel nem lehet gond.


A másik, hogy igyekszem a jó megszólalás minőségét kialakítani, jelenleg soundcraft spirit folio keverő, dynacord végfok és bose 802-esek a cucc magja. Az alesis vajon hozza e a soundcraft ill. ezen rendszer minőségét?

várom válaszod

köszönettel

Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 14:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
lakbal írta:
2 gépet tudok erre a célra elkülöníteni



jó szívvel a pIII 1000mhz 512mb ram-os laptopot (van firewire), de ha muszály akkor van egy 1,6 ghz Pentium M laptop is szintén 512 ram és firewire.

Már 24 órája bujom a témát, kérlek erősíts meg vagy tántoríts el a következőtől:


Alesis Multimix 16 firewire.

Zseniális, hogy nem kéne analog keverő+ halom kábel + pci kártya +laptop hhanem csak az alesis és a laptop...

Ami nagyon érdekelne, hogy tényleg teljes értékű 16 sávos felvevő e, tehát analóg mixelés közben mehetne a laptopra a 16 csatornás record akár élő koncerten is? A felvétel minősége a specifikácio szerint jobb mint a cd mintavételezése, tehát ezzel nem lehet gond.


A másik, hogy igyekszem a jó megszólalás minőségét kialakítani, jelenleg soundcraft spirit folio keverő, dynacord végfok és bose 802-esek a cucc magja. Az alesis vajon hozza e a soundcraft ill. ezen rendszer minőségét?

várom válaszod

köszönettel

Balázs


Hááát...
ezek a gépek nem éppen izompacsirták.
Az a helyzet, hogy asztali gépben még szódával elmennének, de notebookban igencsak lájtos a történet. Attól tartok, hogy nem a FW lenne a szűk keresztmetszet, hanem a gépek kapacitása.
Az Alesis szerintem sem rossz választás egyébként, különösen hogy most akciós árakon futnak, meg hogy (állítólag) rendbeszedték az ASIO driverüket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 15:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Csak rögzítésre kellenek a laptopok, editálásra otthon van egy 3700+ A64 2gb memóriával.

Rögzítésre sem elég a pIII?

az 1,6 M processzor egy 2,6 GHZ-es asztali P4-nek felel meg. Az se elég rögzíteni?




Akkor megveszem az alesis-t, ha hozza a soundcraft keverő minőségét.

Tekintettel a segítőkészségedre, szívesen megveszem nálatok, ha tudjátok a pákó-s áron adni www.pako.hu


Köszönettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 20:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
lakbal írta:
Csak rögzítésre kellenek a laptopok, editálásra otthon van egy 3700+ A64 2gb memóriával.

Rögzítésre sem elég a pIII?

az 1,6 M processzor egy 2,6 GHZ-es asztali P4-nek felel meg. Az se elég rögzíteni?




Akkor megveszem az alesis-t, ha hozza a soundcraft keverő minőségét.

Tekintettel a segítőkészségedre, szívesen megveszem nálatok, ha tudjátok a pákó-s áron adni www.pako.hu


Köszönettel.


Pusztán rögzítésre a proci elvben elég, de szinte lefogadom, hogy 5400-at pördül a vinyó a gépben. A chipsettől függ, hogy hány sávot tudsz vele problémamentesen rögzíteni. Lehet, hogy minden megy rajta, de az is lehet, hogy 8-10 sáv már megröcögteti a gépet. A mobil procik ennél az alkalmazásnál nem nagyon tudnak domborítani, hiába jók a benchmarkok.

Ami az Alesis Multimix mixerek és a Spirit Folio összevetését illeti, én enyhén a Folio -ra szavazok, de van itt még valami. Megmondom őszintén, nem tudom, hogy a Multimix A/D konverterei pontosan hol helyezkednek el a csatorna jelútban, mert a blokkdiagramban ezt nem tüntették fel. Gyanítom, hogy valahol az elején, tehát a preamp után közvetlenül. Ekkor viszont a keverőből a felvétel szemponjából csak ez a szekció lesz érdekes, az pedig szerintem jó.
És akkor van még egy effekt is a pultban.

Árak: persze, hogy műxik a Páko-s ár, sőt... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 23:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Ahétszázát most nézem hol székel a syncopa...
azt gondoltam, holnap pesten járok beugrom hozzátok és elhozom a kütyüt.
De Bagod nekem oda vissza 270 km (Várpalota)



MidiTom, mivel még nem találkoztam ilyen segítőkész zenésztárssal, mindenképp szeretném Tőletek vásárolni a készüléket, de péntekig még ki is kéne tanulnom a cubase-t vagy sonart vagy a fenetudjamit.

muszály holnap megvennem. Megoldható e valahogyan annélkül, hogy el kéne utaznom a világvégére :wink:

kósza ötlet pl., hogy a pesti nagykeredhez bemegyek, kicsengetem a pénzt, a garanciát meg blokkot elküldöd nekem postán valamikor. Vagy valami hasonló. vagy a jóégtudjamit...

nem utolsó sorban kéne még vennem 3 db EV co4-t egy halom neutrik xlr-t klotz kábelt stb...

minden megoldás érdekel, pesten nincs akadálya annak, hogy körbefurikázzam a várost cserébe a sok segítségért

Köszönöm


Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 14., kedd 11:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
lakbal írta:
Ahétszázát most nézem hol székel a syncopa...
azt gondoltam, holnap pesten járok beugrom hozzátok és elhozom a kütyüt.
De Bagod nekem oda vissza 270 km (Várpalota)



MidiTom, mivel még nem találkoztam ilyen segítőkész zenésztárssal, mindenképp szeretném Tőletek vásárolni a készüléket, de péntekig még ki is kéne tanulnom a cubase-t vagy sonart vagy a fenetudjamit.

muszály holnap megvennem. Megoldható e valahogyan annélkül, hogy el kéne utaznom a világvégére :wink:

kósza ötlet pl., hogy a pesti nagykeredhez bemegyek, kicsengetem a pénzt, a garanciát meg blokkot elküldöd nekem postán valamikor. Vagy valami hasonló. vagy a jóégtudjamit...

nem utolsó sorban kéne még vennem 3 db EV co4-t egy halom neutrik xlr-t klotz kábelt stb...

minden megoldás érdekel, pesten nincs akadálya annak, hogy körbefurikázzam a várost cserébe a sok segítségért

Köszönöm


Üdv


Holnap a kezedben lehet a cucc, ha kell! Ki sem kell mozdulnod otthonról.
Arra kérlek, hívj bennünket fel, vagy küldj egy gyors mailt az adataiddal, telefonos elérhetőségeddel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2006. november 16., csütörtök 17:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Üdvözlet.

Köszönöm a syncopának a gyors segítséget mellyel hozzájuttatott egy Alesis Multimix 16 Firewire keverőhöz.

Amit azonban muszály megjegyeznem, az Alesis adott egy olyan Cubase-t a 16 sávos hard disk recorder funkciójú keverőhöz, amely csak 4 sáv felvételét engedi....

Beleférne megvennem a rendes programot, de asszem ha nem múlik a "rohadjanak meg" érzés, inkább letöltöm...


Kérnék még gyors segítséget az alábbiakban:

Hol lehet beszerezni magyar nyelvű felhasználói kézikönyvet cubase-hez?

Mindegy mennyiért de valaki segítsen mert hétvégén kezelnem kéne tudni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HD Recorder PC-ből
HozzászólásElküldve: 2007. május 22., kedd 15:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. május 22., kedd 14:20
Hozzászólások: 2
http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=2303

Ezt ajánlom, igaz éncsak holnap rendelem meg....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség