Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 26., péntek 22:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 11:52 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 4., szerda 21:14
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Van nekem még régről egy Roland SC-7-es daughter board-om, amit annak idején egy Creative SB16-os gyógyítottam fel. A kérdésem az lenne, hogy a manapság kapható hangkártyákra rá tudom-e dugni ez az SC-7-est?
Elárulom, hogy mire is szeretném használni, mielőtt nagyon lehurrognátok a kis SC-7-esemet. :) A GuitarPro-nak van midi illetve wave exportja, így gyakorláshoz tudnék csinálni olyan alapokat, amiből pl. kihagyok szólamokat stb. Ehhez meg azért kell az SC-7-es, hogy valahogy szóljon is. :)

üdv,
Bali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 12:04 
Ezzel a daughterboard csatlakozóval felhagytak a gyártók, beleértve a Creative-ot is, aki kitalálta az egészet. Abban sem vagyok biztos, hogy találsz olyan régebbi PCI kártyát, amire rádugható az SC-7.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 4., szerda 21:14
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hát igen, ezt gyanítottam, mert nem láttam mostanában ilyen csatlakozót.
Manapság, hogy megy ez a midizés a PC-s hangkártyákkal?
Esetleg lehet mintákat feltölteni rájuk? Ezesetben melyik hangkártyával érdemes kísérletezni, amin nem kerül horror összegekbe?

Anonymous írta:
Ezzel a daughterboard csatlakozóval felhagytak a gyártók, beleértve a Creative-ot is, aki kitalálta az egészet. Abban sem vagyok biztos, hogy találsz olyan régebbi PCI kártyát, amire rádugható az SC-7.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 15:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Én voltam az előbbi "vendég" csak elfelejtettem belépni :)
Úgyhogy megpróbálom röviden összefoglalni, mi van.
1. Windows saját hangok. Ez szól mindenféle hangkártyán, "futottak még" kategória, és késik 750 ms-ot.
2. SoundFont. A Creative legtöbb kártyájába betölthető minták, meg néhány másik gyártó is támogatja ezt a szabványt. Vannak köztük jó minőségű hangok is. Könnyen kezelhető, ha a kezelő szoftver támogatja a SF menedzselést.
3. Szoftszintik és samplerek. Népes család. Vannak "standalone" változatok, amik sima Windows felületen kezelhetők valami külső midi eszközről, vagy belső szekvencer progiról. A nép nagy része azonban a VSTi rendszerű szoftszintiket (virtuál instrumenteket) használja. Ezek futtatásához kell valami host program. Klasszikus módon ez egy Cubase SE, SL, SX vagy Nuendo lehet. De erősen terjed a Tracktion is, meg minden magára valamit is adó szoftverfejlesztő biztosítja a VSTi-k futtatását. A választék óriási. Rengeteg ingyenes dolog is letölthető a netről, és itt ne ma warez jószágokra gondolok, hanem egy halom freeware pluginre.
4. Reason. Ez egy önhordó rendszer mindenfélével (szintik, dobmodulok, samplerek). Elsősorban elektronikus zenei műfajokban fut. Kevesebb a szerkeszthetősége, mint a VST-s rendszereknek, meg nem a totál stúdió megoldást jelenti, hiszen külső hangforrásokat nem lehet rögzíteni vele, ellenben nagyon kompakt dolog. Sokan Cubase rendszerrel együtt használják, mivel a ReWire lehetővé teszi a két eszköz együttjáratását.

A két utolsó megoldáshoz ASIO kompatibilis hangkártya kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 15:43 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Én voltam az előbbi "vendég" csak elfelejtettem belépni :)


Kép

Bocsi, hogy ide írok, de ez vajh' hogy sikerült? Elvileg ebbe a témába belépés nélkül nem lehet írni...

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 13., péntek 15:51 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Így jött össze :)
Nem tudom, miért, de most már beállítottam a jogosultságot itt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 20:23 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
hello mindenki!

egy audiophile 2496 kártyám van. szeretném frissíteni a drivert, de sehogyansem akarja. telepítés után nemmukodik. azt irja ki hogy tegyem be a gépbe :shock: és mikor ujrainditom az ostoba vindoz meg telepíteni akarja az audiophilet. jelenleg az 5.10.00.0036 -os driver van ezzel jolmegy de kéne eza legujabb a 5.10.00.5051 kéri a pro tools, bar a mostani driver kiírja az M POWERED logot mégse latjaja pro tools nemértem énezt.
szoval ha van valakinek ötlete mi leheta prablem szíves örömest fogadnám. :?: :idea: :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 22:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kz írta:
és mikor ujrainditom az ostoba vindoz meg telepíteni akarja az audiophilet.


Milyen verziójú "ostoba" Windowst használsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
MidiTom írta:
kz írta:
és mikor ujrainditom az ostoba vindoz meg telepíteni akarja az audiophilet.


Milyen verziójú "ostoba" Windowst használsz?


xp 2002 -es sp1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 23:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Simán fel kell mennie a driver frissítésnek. Ezt a legeslegújabbat még nem próbáltam, de a korábbiak igen kezesbárány módjára viselkedtek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 3:17 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
johogy felkéne de nemmegy. aszittem esetleg ismeros a porblematika de mindegy akkor a hiba az én készulékembe van. kiprobalomma az egyel régebbit, ha jolemlékszem asse mukodott. ez mind ilyen exe file ami meg nekem van az meg két dll asz azokkal semmi gond, negat eredei gyari val se de ezekkel az ujabb exek.. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 3:25 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
na kiis probaltam, azoka verziok amiknek van installerje nemmukodnek. nemlátjáka kártyát. minnyá kivágomaz ablakon. mindegy a 32 savos protools ugyse jo semmire :wink: :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 3:27 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
de most télleg.. mennyivel jobb minta nuendo, vagya sequoia? a hardvert leszámítva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 3:32 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
ja egyébként két rendszerem van egyiken se mennek az ujabb driverek. lehet szara kártyám? monnyuk nemtom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 25., szerda 10:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A PT LE természetesen nem jobb, mint mondjuk egy Nuendo. A nagy PT-n lehet csámcsogni, de az egy profi rendszer. A kis Protools arra jó, hogy kompatibilis tud lenni az ember mások kis protolsával és a nagy rendszerekkel. Teljesen jó ki s cucc, de behatároltak a lehetőségei.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: IRQ
HozzászólásElküldve: 2005. június 13., hétfő 19:11 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 29., vasárnap 18:29
Hozzászólások: 1
Hello mindenki!

Lenne egy kérdésem (nem biztos, hogy túl értelmes): Ér valamit a számítógépen, ha a hangkártya IRQ-ját kisebbre állítom, és letiltom az összes nemhasznált hardware-t (mint pl. soros portok, párhuzamos portok, stb.)???
Ezt a BIOS-ban meg lehet oldani, de még így is a windows XP SP2 valami egész más IRQ számokat mutat, és nem egészen engedi, hogy átállítsam. Teendő??? Vagy hagyjam az egészet?

Üdv:
Schy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 13., hétfő 20:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, a válasz attól függ, hogy milyen alaplapod van. A ma használt alaplapok nagy része csak ACPI módban használható normálisan. Ezeknél a fizikai IRQ-kat célszerű úgy szétszedni, hogy pl. a hangeszköz ne a videokártyával vagy az IDE kontrollerrel osztozzon. A további eszközletiltások általában már nem érnek semmit. Ebben a játékban az alaplap doksija segít (jó esetben, ha publikálják a slotok IRQ mátrixát) meg a bejelentkezéskor felvillanó IRQ táblázat.
Ha régebbi alaplapod van, és használható rajta a standard mód, akkor lehet próbálkozni az IRQ-t használó eszközök kiiktatásával, de a lehetőségek erősen korlátozottak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 1:28 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 1., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 5
Hello!

Egy jó hangkártya mindig jó, ha van. Szerintem a GitarPro-hoz használj sound font alapu lejátszót, például (mindenütt ezt propagálom) SFZ-t. Free és tuti. Jól fogsz vele gitározni. Én is szoktak használni. Bele egy jó GM készlet és abszolut jobb lesz, mint a daughterboard valaha is volt.

A kártyáról: azt meg add el nekem :)))
Van egy MIDI gitár konverterem, abba tán belemegy. Najó nem kell nagyon, csak mielőtt kidobnád...

A PC alaplapi hangkártyájával is jól fogsz tudni zenélni. A gubanc akkor fog utólérni, amikor már a gitársoundot is a PC-re bízod. Oda már ASIO driveres hangkártya kell. Ha nem próbáltad próbáld ki az Amplitube-ot, Guitar Rig-et, Guitar Combo-t, Izotope Trash-t. Nagyon jó az Amplitube, de a Guitar Combo is állat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 3., hétfő 21:18 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 22., vasárnap 22:56
Hozzászólások: 6
Sziasztok,

az működik hogy egy hangkártyába (emu 0404) di-box on keresztül beküldjek egy gitart és egy basszust (bal oldal, jobb oldalra gondoltam)?
fel lehet így venni 2 sávot egyszerre? vagy ilyet nem illik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 3., hétfő 21:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
hesim írta:
Sziasztok,

az működik hogy egy hangkártyába (emu 0404) di-box on keresztül beküldjek egy gitart és egy basszust (bal oldal, jobb oldalra gondoltam)?
fel lehet így venni 2 sávot egyszerre? vagy ilyet nem illik?


Szia hesim!

Hát... izé...
Minek oda a DI box? Leválasztani? Jelet illeszteni? Mert szimmetrizálni nem érdemes. Én inkább egy - egy effekt pedált fognék be erre a célra, vagy csöves előfokot, vagy keverőt.
Hogy illik-e egyszerre a gitárt meg a basszust felvenni? Nem tiltja senki és semmi. Az igazi kérdés csak az, hogy ezzel előbbre juttok - e, mintha mondjuk a klasszikus módszerrel a dob alapra először a bassus sávot nyomjátok fel, aztán pedig a gitárt. Ekkor egyszerre csak egy dologra kell odafigyelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 3., hétfő 22:45 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 22., vasárnap 22:56
Hozzászólások: 6
MidiTom írta:
hesim írta:
Sziasztok,

az működik hogy egy hangkártyába (emu 0404) di-box on keresztül beküldjek egy gitart és egy basszust (bal oldal, jobb oldalra gondoltam)?
fel lehet így venni 2 sávot egyszerre? vagy ilyet nem illik?


Szia hesim!

Hát... izé...
Minek oda a DI box? Leválasztani? Jelet illeszteni? Mert szimmetrizálni nem érdemes. Én inkább egy - egy effekt pedált fognék be erre a célra, vagy csöves előfokot, vagy keverőt.
Hogy illik-e egyszerre a gitárt meg a basszust felvenni? Nem tiltja senki és semmi. Az igazi kérdés csak az, hogy ezzel előbbre juttok - e, mintha mondjuk a klasszikus módszerrel a dob alapra először a bassus sávot nyomjátok fel, aztán pedig a gitárt. Ekkor egyszerre csak egy dologra kell odafigyelni.


Igazából gyakorolgatni/jam-elgetni akarunk, és főleg vst effektekkel kisérletezgetni. A DI t csak arra gondoltam, hogy valahogy normális jelet juttassak a gépbe, azt hittem ezt így szokták megoldani... nem szokták így?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 4., kedd 0:30 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
hesim írta:

Igazából gyakorolgatni/jam-elgetni akarunk, és főleg vst effektekkel kisérletezgetni. A DI t csak arra gondoltam, hogy valahogy normális jelet juttassak a gépbe, azt hittem ezt így szokták megoldani... nem szokták így?


Különféle DI boxok léteznek, vannak kifejezetten gitárillesztésre szakosodottak is. De PC-re szerintem csak akkor érdemes befogni őket, ha nélküle zúg - búg a jel, vagyis leválasztást kell csinálni.

Nézzük pl. az EMU kártyát! Az egy tipikusan viszonylag alacsony bemenőimpedanciával és vonal szintű érzékenységgel bíró eszköz. Az érzékenységet ugyan fel lehet tuningolni az "input trim" vagy hogy hívják potival, de egészségesebb azt békén hagyni, és kívül előállítani a megfelelő szintet. A gitárok pickup jele általában jóval vonalszint alatt van, ezért javasoltam a keverőt, vagy az előfokot. Előfokból olyasmit érdemes választani, aminek elég nagy impedanciás a bemenete (100KOhm nagyságrendű), azon jól érzi magát a gitár. A keverők vonalbemenet is általában 10-20 KOhm csak, szóval kicsit kevés. A gitáros DI boxok ilyen szempontból megfelelnek, kérdés csak, hogy a kimenő szintet is megfelelőre lehet-e állítani egy adott típuson. Mármint a hangkártya inputjához képest.
Persze, ha csak jamelni akartok, akkor nem kell túllihegni a kérdést. Csak ha ugyanakkora nekibuzdulással meg lehet oldani a kérdést jól is, akkor miért ne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 23:38 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 22., vasárnap 22:56
Hozzászólások: 6
tehát akkor valami ilyesmivel:
http://m-audio.com/products/en_us/AudioBuddy-main.html
vagy ilyesmivel:
http://www.behringer.com/MIC100/index.cfm?lang=ENG
megoldódna a problémám?

Tudnál esetleg még ajánlani valamit ezeken kívül?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 11:18 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
hesim írta:
tehát akkor valami ilyesmivel:
http://m-audio.com/products/en_us/AudioBuddy-main.html
vagy ilyesmivel:
http://www.behringer.com/MIC100/index.cfm?lang=ENG
megoldódna a problémám?

Tudnál esetleg még ajánlani valamit ezeken kívül?


Igen pont ilyen cuccokról lenne szó.
Ezeken kívül PC mellé igen praktikus a Soundcraft Compact 4 keverője, ennek most lement az ára 29.900-ra. (Az árlistánk még nem frissült.)
Csöves előfokban sokan szeretik az Alto Alpha MicTube-ot, ami egy dupla előfok, tehát mindjárt két gitárt is tud fogadni és illeszteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 22., kedd 10:15 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 22., vasárnap 22:56
Hozzászólások: 6
ismeri valaki az esi MAYA44 kártyát? milyen a hangja egy emu0404-hez képes? mert azért az nagy előny hogy van +2 bemenete, meg főleg hogy fehér! :-) http://www.esi-pro.com/viewProduct.php?pid=62


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 22., kedd 10:50 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
hesim írta:
ismeri valaki az esi MAYA44 kártyát? milyen a hangja egy emu0404-hez képes? mert azért az nagy előny hogy van +2 bemenete, meg főleg hogy fehér! :-) http://www.esi-pro.com/viewProduct.php?pid=62


Mi is forgalmazzuk ezt a kártyát. Igaz, az MK II nem fehér, hanem piros a panel, fekete műanyag jack aljzatok vannak rajta, arany színű peremmel és arany színű hátfal lemezzel. Ennyit a dizájnról. Minőségre kb. hasonló a 0404-hez, de nem DSP-s (ami a 0404-en egyébként sem nagy szám), ellenben tényleg nagyon praktikus a 2 x 2 bemenet és a 2 X 2 kimenet. Utóbbiak közül az egyik fejhallgatót is visz, és ez még fokozottan előnyös lehet annak, aki sok külső kütyü (pl. keverő, monitor falak) nélkül kénytelen dolgozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 22., kedd 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 22., vasárnap 22:56
Hozzászólások: 6
ó, ez nagy baj, nem is lesz fehér? várnék rá évekig :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 22., kedd 17:05 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Egyébként rájöttem, hogy te már a 192 - es verziót mondod. A mienk (MkII) csak 96 kHz-ig megy. De lesz már hamarosan 192-es is, tehát ha valaki a denevérek szórakoztatását is szem előtt tartja, be tudja szerezni hamarosan :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2006. február 12., vasárnap 13:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. február 12., vasárnap 13:39
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!

Hogyan tudok egy mikrofonra effektet tenni a windows alatt? A hangkártyának (terratec phase 88) nincs külön effektje, a VST pluginokat pedig csak a Cubase-n belül tudom használni.
Pl. karaoke céljából lenne rá szükségem.

_________________
Istv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2006. február 13., hétfő 15:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Csupi írta:
Sziasztok!

Hogyan tudok egy mikrofonra effektet tenni a windows alatt? A hangkártyának (terratec phase 88) nincs külön effektje, a VST pluginokat pedig csak a Cubase-n belül tudom használni.
Pl. karaoke céljából lenne rá szükségem.


Van néhány "stand alone" is működő effekt szoftver, de bavallom ezeket nem igazán ismerem, SX környezetben dolgozom. Szerintem egyébként a legegyszerűbb az alaplapi kártyákhoz és a SB Live, Audigy stb. meglevő saját DSP-n futó effektek használata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 24., péntek 12:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
Üdv emberek.
Nekem egy jó nagy témában kellene segíteni, mégpedig:
A cubase-n elkészített zenéimet (szintiken midi adatokkal) szeretném audióba menteni, de csak egy részüket, hogy a 2 szintiből az egyik eseményeit vinném fel audiónak, hogy ne kelljen a rack-állványt magammal cipelni, így leszűkítem a midis-terheket 1 szintire.
Vettem egy E-MU 0404-es hangkártyát. Az otthoni gépem:
P3 intel
1GHz proci
256RAM
40 GB vinyó
128-as videó.
(lehet kicsi a gépem hozzá??) a dobozra (EMU) 500Hz 256 ram, és 900 MB szabadhely kell. Amit használok Cubase SX. a problémám, hogy nem teljesen érzem stabilnak, amit tegnapelőtt megszerkesztettem (audio-sávokat) azt tegnap előszedtem, és teljesen eltért a midi-től. azt azért hozzáteszem, hogy mintha alapból hozzátenne egy kis időt a felvétel elejére, ez miatt teljesen elcsúszik a midijelektől a felvett auido. Amit tettem vele, hogy kivágtam az elejéről kb fél, 1 mp-nyi üres részt, és így már összement a midivel. Ez mind idáig ok, mert a lábdobot vettem fel amit ütemhez lehetett "rendelni", de jött a szőnyegezés, ami nem éppen ütemelején kezdődött, ezt már egy jó pár vagdosás próbával tudtam kiküszöbölni. nos nem lehet ezt valahol beállítani, hogy ne rakjon nekem szünetet a felvétel elé? A másik problémám, mint említettem a tegnapelőőtti vagdalás, összehozás a midivel, nem lett roszz, de ahogyan előszedtem tegnap, már így tértek el a midijelektől. kicsit fura ez nekem egyik nap jó, a másik napra már nem, újra lehet szórakozni. hallottam ilyet, hogy több audiót 1 sávra hozni, igen ám de hogyan oldjam meg, ha ilyen problémák vannak, egyik nap műkszik, másnapra meg bemondja a szolgálatot. Egyáltalán pc csere lenne a megoldása?
2. kérdésem egy kicsit egyszerűbb:
Elkészítem a Cubase-re a felvételt, de egy kicsit halk lett a többihez képest,. A saját mixerén már maximumot érte, de még mindíg halk. nem lehetne ezt a sávot valahogy "utó-erősíteni", hogy egyszinten legyenek a hangmagasságok, mert a több audio part egybe mixelésénél biztos kiüt majd a különböző audio sávok szintje.
Remélem érthetően fogalmaztam, meg mindent, lehet így elsőre sokra sikerült, de asszem csak ennyi problémám lenne.
A választ előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 24., péntek 15:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szia Kampókéz!

Mielőtt az 1. kérdésedet megfejtenénk, jó lenne tudni, hogy mekkora latencyvel tudsz dolgozni az EMU-val azon a gépen. A PC-d chipsetjét lenne még jó ismerni, mert aszerint tudok valami értelmes tanácsot adni. Elvben egy 1 G-ás PIII-on standard módban (és csakis standard módban!) kulcsos SX jól belőtt XP-n meglepően stabilan elfut. A leírt problémáid alapján az a gyanúm, hogy valamelyik feltételek ezek közül nem teljesülnek.

A kérdés második felét nem egészen értem: a frissen felvett sáv a korábbiakhoz képest halk, vagy pedig úgy általában véve, más anyagaidhoz képest találod halknak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 19:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom.
A második kérdésedre:
a frissen felvett audióknál van az, hogy az egyik sáv halkabb, mint a másik, felvételnél törekszem, hogy ne legyen benne recsegés, meg mivel szólóban szebben csengenek az egyes partok hangjai, mint egyben 4-5 MIDI CH MULTI-módban így felvételnél még szépítek is rajtuk. (a jövőben azt se zártam ki, hogy próbálom a szinti SINGLE módjában felvenni az egyes sávokat audióban, nem pedig MULTI-ban, hogy 1-2 hang megőrizze az eredeti effektjeit) tehát ilyenkor jön elő, hogy eltérnek a felvett audió sávok egymástól. (egy trackon belül)
Én ezek után valahogy magát a wav-ot Cubase-n keresztül szeretném tovább hangosítani, egybehozni a többivel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 19:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom.
A második kérdésedre:
a frissen felvett audióknál van az, hogy az egyik sáv halkabb, mint a másik, felvételnél törekszem, hogy ne legyen benne recsegés, meg mivel szólóban szebben csengenek az egyes partok hangjai, mint egyben 4-5 MIDI CH MULTI-módban így felvételnél még szépítek is rajtuk. (a jövőben azt se zártam ki, hogy próbálom a szinti SINGLE módjában felvenni az egyes sávokat audióban, nem pedig MULTI-ban, hogy 1-2 hang megőrizze az eredeti effektjeit) tehát ilyenkor jön elő, hogy eltérnek a felvett audió sávok egymástól. (egy trackon belül)
Én ezek után valahogy magát a wav-ot Cubase-n keresztül szeretném tovább hangosítani, egybehozni a többivel.


Hümm...
Nem teljesesen értem a munkamódszeredet. Ha nincsen sok bemenetes hangkártyád és sok választható kimenettel rendelkező szintid, akkor célszerű sávonként felvenni audióban az anyagot. Vagyis ahány sáv, annyi menet. Az egyes sávok rögzítésénél nagyjából belövi az ember a felvételi szinteket, hogy se túl halk ne legyen, se túl ne vezérlődjön. Borzasztó nagy jelentősége nincs az egyes sávok hangerejének, hiszem miután fent van minden, akkor kezdődik csak a mix, ahol az ember beállítja a végleges arányokat, a panorámát meg az effektezést. Az egyes sávok egymáshoz viszonyított hangerején azért sem érdemes különösen sokat lovagolni, mert a kivezérlési szintet kell optimalizálni, és a különféle hangszerek hangja meg az énekhangok, stb. az egyes sávokon nagyon eltérő szubjektív hangosságérzetet kelthetnek, ha nagyjából azonos kivezérlésre lövi be az ember őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 28., kedd 12:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom
A megoldásom úgy néz ki, hogy veszek egy újjabb pc-t, nem görcsölök az 1 GHz-el. Viszont ajánlhatnál egy megbízható konfigurációt.úgy 130 ezerig. Az E-MU 0404 az természetesen megmarad, a többire lennék kíváncsi.
Amit használnék vele: Cubase SX, esetleg 1-2 VST sampler, ami nagyon fontos, hogy ne legyen vele semmilyen hardveres problémám.
Az idáigi válaszokat is köszönöm, amúgy nem tudom mi az a latency (máshonnan hallottam valami Cubase-s beállítás ennyi)de nem vergődök vele.
hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 28., kedd 12:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom
A megoldásom úgy néz ki, hogy veszek egy újjabb pc-t, nem görcsölök az 1 GHz-el. Viszont ajánlhatnál egy megbízható konfigurációt.úgy 130 ezerig. Az E-MU 0404 az természetesen megmarad, a többire lennék kíváncsi.
Amit használnék vele: Cubase SX, esetleg 1-2 VST sampler, ami nagyon fontos, hogy ne legyen vele semmilyen hardveres problémám.
Az idáigi válaszokat is köszönöm, amúgy nem tudom mi az a latency (máshonnan hallottam valami Cubase-s beállítás ennyi)de nem vergődök vele.
hali

A latency magyarán az a késés, ami a PC-s hangkeltést jellemzi. Ha jó a gép, akkor nagyon alacsony érték tusd lenni (4-10ms), ami azt jelenti, hogy egy billentyűt lenyomva egyből megszólal mondjuk egy VSTi hangja. Az alacsony latency általában stabilabb időzítést is jelent, vagyis nem csúszkálnak el egymáshoz képest a midi és audio sávok, mindvégig mindent atom szinkronban lehet kezelni. Erre irányul nálunk a spéci zenei pécék konfigurálása. Ha érdekel, készítek neked egy ajánlatot a megadott ár nagyságrendben számítógépre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 30., csütörtök 12:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
Üdv MidiTom.
Annak örülnék, ha mondanál egy árajánlatot és, hogy milyen hardware-t takar, Részemről májusban lesz csak pénzem ilyesmire, de nem árt előre tudni a részleteket is. A másik, hogy Pesten vagy, én meg Szegeden, itt van egy aránylag óccsó pc szaküzlet a Bluefish, esetleg itt is össze tudnám állítatni, az általad felsorolt elemekből. De létezik postai út is, de az drágább. A lényeg, hogy csak zenélésre használnám a gépet, persze nem kizárt 1-2 játék se, de ez nem jellemző rám. Persze, ha jó pénzért kínálsz pc-t, akkor nyílván tőletek vásárolok. :))
Ja laptop. Mi pénz kellene egy Cubase-nek megfelelő laptophoz? egyáltalán milyen GHz, RAM kell a Cubase-nek, hogy ne legyen vele gond?
a választ előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 30., csütörtök 12:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. augusztus 24., szerda 10:38
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Csömör
Kampokéz: Rosszul tudod, Tamásék Bagodon vannak, nem Pesten. :-D Egyébként nem szokott náluk gond lenni a távolság, én eddig nagyon kényelmesen hozzájutottam mindenhez amit tőlük vásároltam.

Laptop téma: Nálam egy Clevo, 2.6 P4-es laptopon 512 MB- Rammal fut nagyon jól a Cubase. Amikor vettem egy elég erős konfig volt (2 éve) 30 Gb-os vinyóval, 15'-os TFT-vel, 64B-os Ati Radeon Mobiliti 9000-el. + Én még vettem hozzá WIN XP Professional OEM-et, így adták 380-ért Áfástul. Mondjuk nem a legolcsóbb helyen vettem. Egy hátrányát tapsztaltam, a műanyag bortíás nem túl strapabíró sajnos.

Amúgy ha laptopban gondolkodsz akkor kérdéses még egy jó hangkártya hozzá. Szerintem a minimum kell egy MAudio vagy Edirol Firewire vagy USB kártya. Ezek ahogy láttam 60-ezertől mennek.

Szóval nem olcsó a mobilitás. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 30., csütörtök 13:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Igen, G.T. jól ismeri a paramétereket :)
Mi valóban konfigurálunk zenei pécéket, de a táv konfigurálás sajnos nem megy. Kampókéz, azzal nem vagy kisegítve, hogyha annyit mondok, hogy vegyél egy akármilyen P4-es (nem celeronos) gépet, és aki ért hozzá, az majd csinál belőle audio pécét. Sőt, bizonyos AMD-s gépekkel is lehet már okoskodni. Szóval, a megfelelő hardver csak a feltételét jelenti a konfigurálhatóságnak.
A távolság elvben nem akadály, viszont mi nagyon szeretjük, hogy ha az általunk zenére spécizett gépeket személyesen tudjuk átadni. Általában egy-másfél órát szoktunk szánni az átadásra, amikor elmondjuk a tudnivalókat. Persze, ha valaki nagy pc guru és mondjuk éjjel kettőkor felébresztve is azonnal nyesi a Cubase minden tudományát, akkor erre nincs igazán szükség.
A másik dolog, hogy bevezettük az általunk konfigurált gépekre a távsupportot, ami annyit jelent, hogy átvesszük a pécé vezérlését (ha van az ügyfelünknek szélessávú net hozzáférése), és innen megoldjuk a felmerült problémát. Azt hiszem, érthető, ha a más által felépített rendszerre ezt nem vállaljuk be.
Ami a notebook témát illeti, mi egy kicsit távoltartjuk magunkat ettől a vonaltól. Pont azért, mert amíg az asztali gépeknél mi választhatjuk meg az összetevőket, addig a laptop esetében ezek adottak. Bizonyos konfigurációk esetén persze sejthető, hogy pl. a Cubase SX megfelelően fog futni rajta, de értek már bennünket kellemetlen meglepetések. Ha megnézed a külföldi, ilyen témájú fórumokat, igencsak tanulságos sztorikat lehet találni :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 31., péntek 12:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom
Nos meggyőztél. Elvileg bátyáméknál megoldható lenne akár ez a távsupport is, nálatok fogom befektetni a pénzem :lol:
Mint említettem sajna csak májusban számíthatok erre az összegre, nem tudom ez a hangkártya megfelelő lesz-e hozzá, valahogy úgy kellene ezt megoldani (hogy minél jobb dolgok legyenek benne), hogy a winyó elég 30-40 GB max samp hangmintákat tárolnék rajta, meg ha van valami jobb hangkártya ajánlatod. Lehet addig egy kicsit bővül is ez az összeg (130e Ft) valami nagyon prof gép kő.
Másik téma:
Utána néztem tegnap erre a latency beállításra, nálam 50 ms volt alapból, kipróbáltam: ha lejjebb veszem 4ms-re akkor az audio hangminták (csak a dobsamp minták a többi midi) eléggé görcsösen szóltak, szószerint recsegtek a hangfalak, felvittem az értéket 10 ms-re így már talán elfogadhatóbban szólt, de így sem az igazi. milyen beállítást javasolsz ezek után. vigyem feljebb az ms értékét mondjuk 20-ra? Vagy egyáltalán érdemes ezek után erőlködnöm a jelenlegi pc-mmel? lehet a 256 ram a kevés neki.
mindenesetre várom az árajánlatodat
hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. április 3., hétfő 16:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom
Nos meggyőztél. Elvileg bátyáméknál megoldható lenne akár ez a távsupport is, nálatok fogom befektetni a pénzem :lol:
Mint említettem sajna csak májusban számíthatok erre az összegre, nem tudom ez a hangkártya megfelelő lesz-e hozzá, valahogy úgy kellene ezt megoldani (hogy minél jobb dolgok legyenek benne), hogy a winyó elég 30-40 GB max samp hangmintákat tárolnék rajta, meg ha van valami jobb hangkártya ajánlatod. Lehet addig egy kicsit bővül is ez az összeg (130e Ft) valami nagyon prof gép kő.
Másik téma:
Utána néztem tegnap erre a latency beállításra, nálam 50 ms volt alapból, kipróbáltam: ha lejjebb veszem 4ms-re akkor az audio hangminták (csak a dobsamp minták a többi midi) eléggé görcsösen szóltak, szószerint recsegtek a hangfalak, felvittem az értéket 10 ms-re így már talán elfogadhatóbban szólt, de így sem az igazi. milyen beállítást javasolsz ezek után. vigyem feljebb az ms értékét mondjuk 20-ra? Vagy egyáltalán érdemes ezek után erőlködnöm a jelenlegi pc-mmel? lehet a 256 ram a kevés neki.
mindenesetre várom az árajánlatodat
hali

kampókéz,
kéne tudnom a pécéd főbb paramétereit (CPU típus, sebesség, alaplap típus, milyen kártyák vannak benne) és akkor tudok válaszolni, hogy érdemes-e vele valamennyit görcsölni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. május 29., hétfő 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. május 29., hétfő 12:19
Hozzászólások: 1
Szeva!
Most vettem egy Hercules 16/12 fw firewire interfacest.
fel is telepítettem kipróbáltam mikrofonnal, működik is de valahogy nem tudom rögzíteni a hangokat. A hozzá kapott progikat is feltettem.
Integrált hangkártyám van amit le tiltattam a windows-ban. A bioszban nem lehet kicsinálni a hangkártyámat?
Mit tehetnék, hogy beinduljon a kártya?
előre is kösz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. május 29., hétfő 13:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Dávidka írta:
Szeva!
Most vettem egy Hercules 16/12 fw firewire interfacest.
fel is telepítettem kipróbáltam mikrofonnal, működik is de valahogy nem tudom rögzíteni a hangokat. A hozzá kapott progikat is feltettem.
Integrált hangkártyám van amit le tiltattam a windows-ban. A bioszban nem lehet kicsinálni a hangkártyámat?
Mit tehetnék, hogy beinduljon a kártya?
előre is kösz!


Szia Dávidka!
Szerintem a legegyszerűbb, ha ahhoz a céghez fordulsz, akiktől a kártyát vásároltad. Mi is minden supportot megadunk a tőlünk vásárlóknak, gondolom, ezzel ők is így vannak. Azért is javaslom ezt, mert Magyarországon nincs ebből a kártyából (illetve interfészből) olyan sok használatban, tehát viszonylag kevesen tudnak neked érdemben segíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 16., péntek 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom.
van nékem otthon egy EMU0404-em beleszerelve a régi gépembe. A gondom vele, hogy nem reagál a bejövő Right jelre semmit.
Kérdésem, (mert szerintem megtört)
árultok-e külön in-out kábelt az EMU0404-hez, és hogy mennyibe kerül így külön.
a másik: érdeklőnék azért előtte, van-e lehetőség valamilyen "teszt" futtatására, hoy nem-e véletlenül a kártyán belül van a bibi.
(A DSP futtatásánál sem jelzi, hogy lenne bejövő jel, mielőtt ezt megkérdeznéd, és több fajta kábellel is próbáltam)
a választ előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 16., péntek 11:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom.
van nékem otthon egy EMU0404-em beleszerelve a régi gépembe. A gondom vele, hogy nem reagál a bejövő Right jelre semmit.
Kérdésem, (mert szerintem megtört)
árultok-e külön in-out kábelt az EMU0404-hez, és hogy mennyibe kerül így külön.
a másik: érdeklőnék azért előtte, van-e lehetőség valamilyen "teszt" futtatására, hoy nem-e véletlenül a kártyán belül van a bibi.
(A DSP futtatásánál sem jelzi, hogy lenne bejövő jel, mielőtt ezt megkérdeznéd, és több fajta kábellel is próbáltam)
a választ előre is köszönöm


Szia Kampókéz!

Nem te vagy az első, aki így jár. Bizony, mi se szeretjük az ilyen lengő aljzatos megoldásokat. A breakout kábel sajna külön nem kerül kereskedelmi forgalomba, de tettünk lépéseket azirányban, hogy a gyártól ilyeneket külön beszerezzünk. Amúgy egy ilyen kábelt nagy műgonddal házilag is el lehet készíteni, de azt tudni kell, hogy a beszerezhető 6,3-lengő jack aljzatok egymással versengenek gagyiságban. Ha én lennék most ilyen helyzetben, lehet, hogy úgy oldanám meg, hogy egy kis külső dobozba szerelnék 4 db profi jack aljzatot, azt bekötném jó minőségű kábelekkel a kilépő tűs csatlakozóra, aztán hadd szóljon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 16., péntek 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom
esetleg van-e olyasfajta megoldási lehetőség, hogy az EMU1212 egy 1010-es, és egy 0202-est tartalmaz, jelenleg a 0202-ben van a be-kimenet, és ha egy ilyet vásárolnék mellé, és összekötném valahogy a 2-t, talán jobb lenne, mint ilyen lengőaljzatokkal szórakozni. Persze, ha ezt külön is árulják... nem pedig a 0202USB-t.
köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 16., péntek 14:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom
esetleg van-e olyasfajta megoldási lehetőség, hogy az EMU1212 egy 1010-es, és egy 0202-est tartalmaz, jelenleg a 0202-ben van a be-kimenet, és ha egy ilyet vásárolnék mellé, és összekötném valahogy a 2-t, talán jobb lenne, mint ilyen lengőaljzatokkal szórakozni. Persze, ha ezt külön is árulják... nem pedig a 0202USB-t.
köszönöm.


:?:
Kampókéz, sörösló legyek Lipicán, ha értem a gondolatmenetedet :)
Ha kifejtenéd kicsit alaposabban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 19., hétfő 11:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
üdv MidiTom.
Sajnos sokszor rá kell, hogy döbbenjek, hogy nem egészen úgy működnek a dolgok, ahogyan azt elképzelem. Egyáltalán az a gondom, hogy nem tudom a lehetőségeket. (már túl vagyok egy jó pár pc telepítésénél, ha ott adódik egy-két gond akár hardveresen, arra vannak tippjeim, de ez a zenei pc-zés ez egy teljesen másik területre tartozik.)
Nos az előző hozzászólásomban feltüntettem neked az EMU1212-t, ami áll 2db kártyából (egy 1010-esből, és egy 0202-esből, ezt a dobozáról néztem) De már így látatlanban rámondom, hogy azt a 0202-es(mellékkártyát vagy nem tudom hogyan nevezzem) nem lehet külön megvásárolni, ami szerintem egy jó megolás lett volna a 0404 mellé, ha ezt a 2 fajta kártyát valahogyan össze tudnám kötni (mondjuk a 0404 kimenetéről, ahová ezek a lengő aljzatok kapcsolódnak).
Valami ilyesmire gondoltam :)
De! Ebben az esetben sajnos nem tudok kitalálni megoldást, (említetted, hogy ha muszáj volna, egyénileg szerkesztenél magadnak valami külső xy-t, de az ilyen jellegű munkákban sem vagyok otthonos).
Ha lenne ötleted valami olcsóbb megoldásra, annak örülnék. Vagy ha törik, ha szakad, akkor egy lengőaljzatra lenne szükségem..
köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 19., hétfő 13:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
üdv MidiTom.
Sajnos sokszor rá kell, hogy döbbenjek, hogy nem egészen úgy működnek a dolgok, ahogyan azt elképzelem. Egyáltalán az a gondom, hogy nem tudom a lehetőségeket. (már túl vagyok egy jó pár pc telepítésénél, ha ott adódik egy-két gond akár hardveresen, arra vannak tippjeim, de ez a zenei pc-zés ez egy teljesen másik területre tartozik.)
Nos az előző hozzászólásomban feltüntettem neked az EMU1212-t, ami áll 2db kártyából (egy 1010-esből, és egy 0202-esből, ezt a dobozáról néztem) De már így látatlanban rámondom, hogy azt a 0202-es(mellékkártyát vagy nem tudom hogyan nevezzem) nem lehet külön megvásárolni, ami szerintem egy jó megolás lett volna a 0404 mellé, ha ezt a 2 fajta kártyát valahogyan össze tudnám kötni (mondjuk a 0404 kimenetéről, ahová ezek a lengő aljzatok kapcsolódnak).
Valami ilyesmire gondoltam :)
De! Ebben az esetben sajnos nem tudok kitalálni megoldást, (említetted, hogy ha muszáj volna, egyénileg szerkesztenél magadnak valami külső xy-t, de az ilyen jellegű munkákban sem vagyok otthonos).
Ha lenne ötleted valami olcsóbb megoldásra, annak örülnék. Vagy ha törik, ha szakad, akkor egy lengőaljzatra lenne szükségem..
köszönöm


A 0404 csak egy "daughterboard", vagyis önálló életet nem él, igazából nem is létezik. Csak a sok kütyüt nem tudták rátenni az alapkártyára, ezért oldották meg így. Az elektronika egy részét erre a lengő panelre helyezték ki, de ebből fakadóan másféle elektornikával nem kompatibilis.
Azért akadtam el az előző hozzászólásodnál, mert azt hittem hirtelen, hogy te az USB-s 0202-t (ami egy valódi, létező, forgalomban levő eszköz) akarod összehozni a 0404-gyel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 20., csütörtök 21:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 20., csütörtök 21:12
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Nagyatád
http://www.hificity.hu/read.php?f=2&i=5 ... ozza_num=4


Milyen árban van az M-audio két terméke nálatok.
Köszi elöre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség