Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 16:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 20., csütörtök 21:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
csövi írta:
http://www.hificity.hu/read.php?f=2&i=57291&t=56785&sort=&off=0&hozza_num=4


Milyen árban van az M-audio két terméke nálatok.
Köszi elöre is.


Miről van szó? Hadd ne olvassam már el az egész Habostortát...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 29., vasárnap 16:48 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 30., csütörtök 22:49
Hozzászólások: 9
Hello Mindenki!
Tanácsot szeretnék kérni hangkártya ügyben! Szükségem volna egy használható és nem túl drága külső USB-s hangkártyára. Elfogadható minőségű zenei demókat szeretnék csinálni vele, (nem feltétlen szükséges túl sok mikrofon és egyéb bemenet, mert van egy Mackie CFX 12-es keverőm). Midi ki-bemenet kellene, és ami még érdekes lenne, hogy SMF fájlokat jó hangminőségben megszólaltassa, estleg tartalmazzon valamilyen jobb hangkönyvtárat.
Ennyi volna nagy vonalakban az igényem. Milyet javasoltok?

Köszi a választ! Üdv.: flory


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 29., vasárnap 17:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
flory írta:
Hello Mindenki!
Tanácsot szeretnék kérni hangkártya ügyben! Szükségem volna egy használható és nem túl drága külső USB-s hangkártyára. Elfogadható minőségű zenei demókat szeretnék csinálni vele, (nem feltétlen szükséges túl sok mikrofon és egyéb bemenet, mert van egy Mackie CFX 12-es keverőm). Midi ki-bemenet kellene, és ami még érdekes lenne, hogy SMF fájlokat jó hangminőségben megszólaltassa, estleg tartalmazzon valamilyen jobb hangkönyvtárat.
Ennyi volna nagy vonalakban az igényem. Milyet javasoltok?

Köszi a választ! Üdv.: flory


Flory,
a történetet két részre kéne bontani.

1. Attól függően, hogy milyen számítógéphez szeretnéd kapcsolni a kártyát, tudunk ajánlani megoldást. A másik, hogy elég-e csak a sztereo ki/be, vagy kellene több sáv is esetleg?

2. Tudtommal nincs a piacon most olyan USB-s külső hangeszköz, amiben lenne saját szintetizátor funkció. Vannak persze ilyen-olyan "bundle" szoftver párosítások, de egyiknek se nagy erőssége a SMF -ok megszólaltatása GM hangkészlettel. A megoldást tehát etekintetben a gépen "natív" taehát processzor támogatásal futó szoftver jelentheti. Tehát megint visszajutottunk a "milyen számítógép?" kérdéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 29., vasárnap 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 30., csütörtök 22:49
Hozzászólások: 9
Szia MidiTom!

Köszi, hogy válaszoltál.
A számítógép egy Dell PC, 1,7-es Pentium 4-es procival, 40 Gigás vinyóval, 512 RAM-mal, integrált hanggal. Ehhez hasonló konfig. az otthoni gépem is, mindkettővel használnám a hangkártyát. Úgy gondolom, hogy az egy sztereó ki/be elegendő volna. Kérlek ajánlj valamilyen GM-es szoftert is! A Roland VSC-88-at már hallottam, az elég jónak tűnt, jó volna esetleg XG hangokat is tartalmazó cucc.

Nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan válaszolsz, KÖSZI!

Üdv.: flory


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 30., hétfő 11:39 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
flory írta:
Szia MidiTom!

Köszi, hogy válaszoltál.
A számítógép egy Dell PC, 1,7-es Pentium 4-es procival, 40 Gigás vinyóval, 512 RAM-mal, integrált hanggal. Ehhez hasonló konfig. az otthoni gépem is, mindkettővel használnám a hangkártyát. Úgy gondolom, hogy az egy sztereó ki/be elegendő volna. Kérlek ajánlj valamilyen GM-es szoftert is! A Roland VSC-88-at már hallottam, az elég jónak tűnt, jó volna esetleg XG hangokat is tartalmazó cucc.

Nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan válaszolsz, KÖSZI!

Üdv.: flory


A leírtak alapján pl. az Edirol UA-25-öt ajánlanám, aminek jó a hangminősége és van rajta midi is. Elvben a géppel nem lesz gond. Hasonló árfekvésben van az EMU 0404 USB is. Ez utóbbival még nincsenek konkrét tapasztalataink, mert nagyon új, de elég jó referenciák vannak róla a neten.
A GM-es szoftszintik közül most az Edirol VSC-MP1 igen népszerű. Önálló szoftszintiként is fut, és használható VSTi-ként vagy DX pluginként is. És még olcsó is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 31., kedd 9:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 30., csütörtök 22:49
Hozzászólások: 9
Sziasztok!

MidiTom köszönöm a felvilágosítást, így már el tudok indulni valamerre.
Amikor aktuális lesz a dolog, jelentkezem. (Talán egy-két hét múlva.)

Üdv.: flory


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 16:30 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom!

Van eza UAD-1 dsp kártya. Arra lennek kíváncsi hogy ez csak a sajat pluginjet kezeli vagy barmilyen vst-t lehet vele hasznalni? pl waves vagy urs. bar elég jonak tűnnek a pluginjei de hat ki se tudom kartya nelkul probalni oket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 17:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
MidiTom!

Van eza UAD-1 dsp kártya. Arra lennek kíváncsi hogy ez csak a sajat pluginjet kezeli vagy barmilyen vst-t lehet vele hasznalni? pl waves vagy urs. bar elég jonak tűnnek a pluginjei de hat ki se tudom kartya nelkul probalni oket.


Minden DSP kártya szigorúan csak a saját pluginjait képes futtatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 19:46 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom írta:
Minden DSP kártya szigorúan csak a saját pluginjait képes futtatni.


Aham. szoval akkor marad a pro tools :) vagy tudsz e valami mas megoldast? teszem azt pl az említett waves meg urs témákat pc-n lehet e valmilyen dsp-s cuccal hasznalni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 22:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
MidiTom írta:
Minden DSP kártya szigorúan csak a saját pluginjait képes futtatni.


Aham. szoval akkor marad a pro tools :) vagy tudsz e valami mas megoldast? teszem azt pl az említett waves meg urs témákat pc-n lehet e valmilyen dsp-s cuccal hasznalni?


A Waves- nek speciel vannak ezek az "APA" néven futó HW accelerátorai, de nem igazán ismerem őket. Mindenesetre az árukért már igen jól fel lehet turbózni egy PC-t :)

http://www.wavesupport.net/content.aspx?id=1973


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 3., szombat 3:06 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom írta:

A Waves- nek speciel vannak ezek az "APA" néven futó HW accelerátorai, de nem igazán ismerem őket. Mindenesetre az árukért már igen jól fel lehet turbózni egy PC-t :)

http://www.wavesupport.net/content.aspx?id=1973


ahaaa. lattam oket de azt hittem hogya plugineiket raktak "vasba" na utannanezek jobban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 3., szombat 11:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
MidiTom írta:

A Waves- nek speciel vannak ezek az "APA" néven futó HW accelerátorai, de nem igazán ismerem őket. Mindenesetre az árukért már igen jól fel lehet turbózni egy PC-t :)

http://www.wavesupport.net/content.aspx?id=1973


ahaaa. lattam oket de azt hittem hogya plugineiket raktak "vasba" na utannanezek jobban.


Van ott egy lista, hogy melyik plugokat támogatják, és hogy mennyit képesek egyidejűleg futtatni belőlük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2008. július 17., csütörtök 23:09 
Offline

Csatlakozott: 2008. július 17., csütörtök 22:13
Hozzászólások: 1
Sziasztok

Nagyon tettszik az oldalatok,sok hasznos infot találtam csak igy tovább!!
A közeljövöben tervezem egy ujj audiopc megépitését és ezzel kapcsolatban merültek fel bennem kérdések
A pc
-Intel s775 Core2Duo E8400 3,00Ghz 1333Mh Fsb
-Asus P5K PRO s775 alaplap
-Kingmax 2GB (1066MHz PC2-8500) memória
-Western Digital 500GB SATAII 7200RPM 16MB
-MSI NX8800GT-T2D512E-Zilent GDDR3 PCIe VGA/TVO/Dual-DVI
-EMU Xboard49
A gépet kizárolag csak zenélésre használom majd(nem ugy mint eddig: ))
Terveim szerint egy emu1212m szerepelt volna hangkeltőként
föként a dps-miatt de elgondolkodva lehet h nem is lenne rá szükségem mert eléggé erösnek tartom a pc-t és elég sok negativ kritikát olvastam róla Jobb választás lenne emu0404usb?? és a késöbbiekben UAD-1 beszerzése?
Szóval szükséges-e dsp jelenlegi processzorok mellé?
Milyen véleményetek az emu termékekkel kapcsolatosan?
Válaszotokat előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2008. július 18., péntek 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
zsolesz írta:
Sziasztok

Nagyon tettszik az oldalatok,sok hasznos infot találtam csak igy tovább!!
A közeljövöben tervezem egy ujj audiopc megépitését és ezzel kapcsolatban merültek fel bennem kérdések
A pc
-Intel s775 Core2Duo E8400 3,00Ghz 1333Mh Fsb
-Asus P5K PRO s775 alaplap
-Kingmax 2GB (1066MHz PC2-8500) memória
-Western Digital 500GB SATAII 7200RPM 16MB
-MSI NX8800GT-T2D512E-Zilent GDDR3 PCIe VGA/TVO/Dual-DVI
-EMU Xboard49
A gépet kizárolag csak zenélésre használom majd(nem ugy mint eddig: ))
Terveim szerint egy emu1212m szerepelt volna hangkeltőként
föként a dps-miatt de elgondolkodva lehet h nem is lenne rá szükségem mert eléggé erösnek tartom a pc-t és elég sok negativ kritikát olvastam róla Jobb választás lenne emu0404usb?? és a késöbbiekben UAD-1 beszerzése?
Szóval szükséges-e dsp jelenlegi processzorok mellé?
Milyen véleményetek az emu termékekkel kapcsolatosan?
Válaszotokat előre is köszönöm

Zsolesz!

A gép jó választás, írtam is emilt ha minden igaz :) nekem egy Q6600 van + egy E6750 +fx teleport igy a 2 géppel majdhogynem lehet hozni a PT HD2 teljesítmenyet. de a quadot mindenképp jobban ajanlom és olcsobb is :) Az emu dsp-je nem való otthoni keverésre nem is arra van kitalálva ugyhogy ha otthonra kell nem fogod használni ugyse szerintem. Az uad sem éri meg az alap pack az édes kevés. annyival nem leszel előrébb tőle lehet hogy jo minőségű effektek de ha nincs mellé megfelelő környezet semmi értelme. ha használsz sok hangmintát samplert akkor mindenképp 4G memoria javasolt. (igaz 32 bites op renszer nem látja mindet de megéri. miél több annal könnyebb lesz a dolgod)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2008. július 18., péntek 13:05 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
zsolesz írta:
Sziasztok

Nagyon tettszik az oldalatok,sok hasznos infot találtam csak igy tovább!!
A közeljövöben tervezem egy ujj audiopc megépitését és ezzel kapcsolatban merültek fel bennem kérdések
A pc
-Intel s775 Core2Duo E8400 3,00Ghz 1333Mh Fsb
-Asus P5K PRO s775 alaplap
-Kingmax 2GB (1066MHz PC2-8500) memória
-Western Digital 500GB SATAII 7200RPM 16MB
-MSI NX8800GT-T2D512E-Zilent GDDR3 PCIe VGA/TVO/Dual-DVI
-EMU Xboard49
A gépet kizárolag csak zenélésre használom majd(nem ugy mint eddig: ))
Terveim szerint egy emu1212m szerepelt volna hangkeltőként
föként a dps-miatt de elgondolkodva lehet h nem is lenne rá szükségem mert eléggé erösnek tartom a pc-t és elég sok negativ kritikát olvastam róla Jobb választás lenne emu0404usb?? és a késöbbiekben UAD-1 beszerzése?
Szóval szükséges-e dsp jelenlegi processzorok mellé?
Milyen véleményetek az emu termékekkel kapcsolatosan?
Válaszotokat előre is köszönöm


zsolesz,

a konfig, amin gondolkodsz, nagyjából jó lesz. Hasonlóval dolgozom most én is. Ami kissé sajnálatos, az az, hogy ezeken az új lapokon már nincs olyan PCI slot, amihez független IRQ-t rendelne a gép, emiatt azt kell eldöntened, hogy a kártyát melyik eszközzel (LAN, USB, VGA) akarod együtt kezelni. A gép persze elég erős, de ezt figyelembe kell venni. Én nem USB-s külső kütyüben gondolkodnék, mert azoknak többségükben fájdalmaik vannak (beleértve a 0404-et is), hanem ha már külső egység akkor FW. De leginkább egy korszerű PCIe kártyában gondolkodnék, és PCIe vagy FW TC Powercore-ban. Ezzel lehetne a gép teljesítményét maximálisan kihasználni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2008. július 18., péntek 13:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ja, és még valami. A Cubase4 pl. ki tudja használni már a quad magos procit, egy csomó más szoftver és a pluginek zöme nincs erre felkészítve még. Ez nem azt jelenti, hogy nem fut, csak éppen nem tudja kihasználni, vagy nem optimálisan tudja kihasználni a magokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 18., vasárnap 0:49 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Mélységes Tiszteletem! :-)

Régen jártam felétek, de mivel a bizodalmam az üzlet felé változatlanul maximális, segítséget szeretnék kérni egy hangkártya választáshoz. Adott egy Dell Studo 1535 (Core 2 Duo T5750 2,0GHz 2GB 160GB) notebook, amihez igen hirtelen jutottam hozzá. (Nem volt tervezett vásárlás) Arra gondoltam, hogy hadrendbe állítanám a Korg Triton-om mellé a zenekaromban. Ennek megfelelően olyan hangkártyát keresnék, amelynek a latency értéke igen alacsony (élő játék miatt), képes jó minőségben és kellő dinamikával megszólalni színpadon, van rajta fejhallgató kimenet. A terv az lenne, hogy Cubase kezelné innentől kezdve a Korg sequencer-e helyett a szinti sávokat, ill. a számítógépből jönnének innentől kezdve a sample minták, ill. mindenféle software szintiket szeretnék kipróbálni, amivel fel tudnám tuningolni a billentyű hangzást a színpadon. A gépen 2.0-ás USB-k vannak így szóba jöhetne ilyen hangkártya is (Az EMU 0404-et nézegettem) ill. van egy PCIMCA slot is, de nem a régi fajta, hanem ez az új... nem tudom hogy hívják, talán express foglalat??? Úgy néz ki, mint ha a régi formájából levágtak volna egy darabot.
Szóval a tanácsotokat szeretném kérni, hogy ilyen célra mit válasszak, ami azért pénzügyi szempontból sem annyira megeröltető?
Előre is nagyon köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 18., vasárnap 13:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Keri írta:
Mélységes Tiszteletem! :-)

Régen jártam felétek, de mivel a bizodalmam az üzlet felé változatlanul maximális, segítséget szeretnék kérni egy hangkártya választáshoz. Adott egy Dell Studo 1535 (Core 2 Duo T5750 2,0GHz 2GB 160GB) notebook, amihez igen hirtelen jutottam hozzá. (Nem volt tervezett vásárlás) Arra gondoltam, hogy hadrendbe állítanám a Korg Triton-om mellé a zenekaromban. Ennek megfelelően olyan hangkártyát keresnék, amelynek a latency értéke igen alacsony (élő játék miatt), képes jó minőségben és kellő dinamikával megszólalni színpadon, van rajta fejhallgató kimenet. A terv az lenne, hogy Cubase kezelné innentől kezdve a Korg sequencer-e helyett a szinti sávokat, ill. a számítógépből jönnének innentől kezdve a sample minták, ill. mindenféle software szintiket szeretnék kipróbálni, amivel fel tudnám tuningolni a billentyű hangzást a színpadon. A gépen 2.0-ás USB-k vannak így szóba jöhetne ilyen hangkártya is (Az EMU 0404-et nézegettem) ill. van egy PCIMCA slot is, de nem a régi fajta, hanem ez az új... nem tudom hogy hívják, talán express foglalat??? Úgy néz ki, mint ha a régi formájából levágtak volna egy darabot.
Szóval a tanácsotokat szeretném kérni, hogy ilyen célra mit válasszak, ami azért pénzügyi szempontból sem annyira megeröltető?
Előre is nagyon köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 0:54 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Esetleg ha egy idézetnél több is akad... :-)))))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 10:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Keri írta:
Esetleg ha egy idézetnél több is akad... :-)))))


húú...

Azt írtam a végére, hogy "Firewire csatlakozó nincs a gépen?".
Ez a bejegyzés egy darabig látható volt. Ha megint valami féreg rágja a fórumot, hát befonom a hajamat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 15:30 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Semmi baj! :-)

Firewire nincs sajna! :-( Ennyire gáz az USB-s hangkártya? A 0404 hangminőségét - persze a kategóriáján belül - minden fórumon nagyon dicsérik, nem olvastam róla sehol rosszat, viszont a késéséről nem igazán esett szó! És nekem ugye pont ez lenne a fontos a hangminőség mellett! Ill. természetesen ha van más - gyakorlati tapasztalatra alapuló - javaslat, nagyon hálás lennék érte!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Idézek tőled:
"Én nem USB-s külső kütyüben gondolkodnék, mert azoknak többségükben fájdalmaik vannak (beleértve a 0404-et is)"
Szóval ez érdekelne, hogy itt pontosan mire gondolsz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 17:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Keri írta:
Idézek tőled:
"Én nem USB-s külső kütyüben gondolkodnék, mert azoknak többségükben fájdalmaik vannak (beleértve a 0404-et is)"
Szóval ez érdekelne, hogy itt pontosan mire gondolsz!


A 0404 USB-s EMU - val valóban vegyes élményeink voltak, illetve nem elsősorban nekünk, hanem a vásárlóinknak. A saját tapasztalataimat kb. a következőképpen tudom összefoglalni. Asztali gépen úgy tűnik, mindig tökéletes. Notebokra én csak úgy javaslom, ha előtte kipróbálod. Némelyiken szépen megy, teljesen hibátlanul, másokon pedig időnként recseg - ropog, kihagyogat, meg elég fura dolgokat produkál. És ezen nem igazán segít, ha megnöveljük a latencyt. Viszont amelyik gépen megy, azon egész alacsony latencyvel stabilan műxik. a hangminősége jó, a kezelőfelülete csököttebb, mint a PCI-osé.

Ha USB-s cuccban gondolkodsz, akkor a legkisebb rizikóval most az Edirol UA25, vagy UA25EX-et javasolnám. Vannak kisebb cuccaik is, pl. UA 1 EX, ami nem rossz, ha egy ilyen egyszerű interfész is megfelel. M-Audiót is forgalmazunk, azokkal is elég ritkán fordult elő probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 21., szerda 0:26 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
(Sóhaj)
Hát... köszönöm, kicsit elkenődtem! :-( De akkor töprengek még egy kicsit, mert mondjuk ezek az Edirol cuccok sem tűnnek rossznak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. január 21., szerda 16:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Keri írta:
(Sóhaj)
Hát... köszönöm, kicsit elkenődtem! :-( De akkor töprengek még egy kicsit, mert mondjuk ezek az Edirol cuccok sem tűnnek rossznak!



Nem kell elkenődni. Azért a lehetőségek adottak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. május 26., kedd 9:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Sziasztok !
Kinéztem ezt a kütyüt ,márkás és viszonylag olcsó :
http://www.thomann.de/gb/esi_esu_22.htm
Mint gyakorlott felhasználók láttok valami hiányosságot rajta,ami miatt később bánni fogom a vételt ,ajánlanátok megvételre ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. május 27., szerda 12:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Sziasztok !
Kinéztem ezt a kütyüt ,márkás és viszonylag olcsó :
http://www.thomann.de/gb/esi_esu_22.htm
Mint gyakorlott felhasználók láttok valami hiányosságot rajta,ami miatt később bánni fogom a vételt ,ajánlanátok megvételre ?


Ez a kütyü még nem került magyarországi forgalomba, így nem tudok róla referenciákat mondani. Viszont ebben az árfekvésben van egy tuti USB-s interfész, ami ugyan új fejlesztés, de a jól bevált elődjére épül, az Edirol helyett Cakewalk UA-1G. Ráadásul ezt már tudjuk is adni :)

http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004694
http://www.cakewalk.com/products/UAUM/UA1G.asp

Egyetlen hátránya az ESI - vel szemben, hogy nincs rajta XLR bemenet, de a pontos bemeneti szintek miatt mindenképpen keverőt vagy előfokot kéne használni, ha már az ember mikrofonról vesz fel. Az UA-1 G - n viszont van felvételi szint szabályzó, digitális csatlakozások, nagyon jól megírt driver, és a hangja is egyértelműen kiváló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. május 28., csütörtök 12:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Köszönöm a tippet, ez tényleg jónak tűnik.Valamiért elkerülte a figyelmemet,talán a gyártó miatt :) .Így már nem értem a munkamegosztást a három cég között :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2009. május 28., csütörtök 13:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
csövi írta:
http://www.hificity.hu/read.php?f=2&i=57291&t=56785&sort=&off=0&hozza_num=4


Milyen árban van az M-audio két terméke nálatok.
Köszi elöre is.


Nekem a fenti linken egy fórum jön be. Melyik két M-Audio cucc érdekelne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2009. július 26., vasárnap 20:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Csináltunk néhány hangkártya latency mérést. Az eredmények itt tekinthetők meg:

http://www.syncopa.hu/Forumhoz/Latency_m1.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2011. július 9., szombat 14:06 
Offline

Csatlakozott: 2011. július 9., szombat 13:54
Hozzászólások: 1
helló

Adott egy gitár (epiphone sheraton II), egy GT-10, egy Edirol UA-1x, és egy laptop (dell inspiron 1525).
Letöltöttem az Edirolhoz való drivert, installáltam, de sajna ha összekötöm a cuccokat, és gyakorolnék, tehát szól a zene a laptopból én meg probálok rá ügyeskedni gitáron, a lejátszott felvétel néha megakad 1 pillanatra és ez nem könnyíti meg a gyakorlást, a felvételről ne is beszéljünk.
valami olyasmit hallottam, hogy meg kell 'mondani' a laptopnak, hogy az audió interfacet használja ne pedig a saját integrált hangkártyáját.... de hogyan????

előre is köszi a segítséget!

ZelleR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2011. július 9., szombat 14:27 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
zeller írta:
helló

Adott egy gitár (epiphone sheraton II), egy GT-10, egy Edirol UA-1x, és egy laptop (dell inspiron 1525).
Letöltöttem az Edirolhoz való drivert, installáltam, de sajna ha összekötöm a cuccokat, és gyakorolnék, tehát szól a zene a laptopból én meg probálok rá ügyeskedni gitáron, a lejátszott felvétel néha megakad 1 pillanatra és ez nem könnyíti meg a gyakorlást, a felvételről ne is beszéljünk.
valami olyasmit hallottam, hogy meg kell 'mondani' a laptopnak, hogy az audió interfacet használja ne pedig a saját integrált hangkártyáját.... de hogyan????

előre is köszi a segítséget!

ZelleR


Milyen programot használsz?
Min szólal meg a zenei alap + a gitár?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2012. december 1., szombat 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem!

Emu0404 pci-os hangkártyát használok, meg is vagyok vele elégedve, viszont előfokom gagyi, inkább keverőről veszem fel az éneket.

Firewire-s hagnkártyát szeretnék venni, érdeklődnék, hogy a Focusritenak 50-60e árkategóriájában milyenek a preampok?!

Előfokok nagyon horror árban mennek, ezért szeretnék egy kompakt megoldást...

Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2012. december 6., csütörtök 23:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem!

Emu0404 pci-os hangkártyát használok, meg is vagyok vele elégedve, viszont előfokom gagyi, inkább keverőről veszem fel az éneket.

Firewire-s hagnkártyát szeretnék venni, érdeklődnék, hogy a Focusritenak 50-60e árkategóriájában milyenek a preampok?!

Előfokok nagyon horror árban mennek, ezért szeretnék egy kompakt megoldást...

Köszönöm a választ!


Konkrétan melyik típusok érdekelnének? Az árak össze-vissza mennek, ez most pont határeset.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangkártya
HozzászólásElküldve: 2012. december 10., hétfő 12:09 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Focusrite Saffire Pro 14, ez érdekelne konkrétan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség