Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 23:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2008. december 30., kedd 15:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
A projekt ablakban próbálom,van még hely az első event előtt, 1/16 kvantálásra van állítva,grid-et is kikapcsoltam.Fogom kurzorral ,húzni lehet,de amint elengedem visszaugrik.


Nem tudom, mi lehet a probléma nálad. Gondolom, "Snap OFF"-ban vagy.
Simán tudom tetszés szerinti pontossággal (vagy pontatlansággal) húzkodni a midi sávokat ide - oda.
Milyen Cubase verziót használsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 21:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A Steinberg elindította a "Plugin Zone" című oldalát, ahol a Steinbergtől független plugin céget VST kompatibilis cuccairól van szó:

http://www.steinberg.net/en/products/pluginzone.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. január 5., hétfő 9:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
sx3-ban próbálkozom,ezek szerint "fogd és húzd " módszerrel kell csinálni ?nincs egyéb megoldás ?
Más: strumming effektet is keresem,logical editorhoz létezik ilyen preset ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. január 19., hétfő 22:06 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
sx3-ban próbálkozom,ezek szerint "fogd és húzd " módszerrel kell csinálni ?nincs egyéb megoldás ?
Más: strumming effektet is keresem,logical editorhoz létezik ilyen preset ?


Szerintem ez a módszer kényelmes, gyors, és tetszőlegesen pontos.
A másik kérdésedre nem igazán tudom a választ, a logical editort nagyon ritkán használom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. január 19., hétfő 22:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Feltettük az új, Cubase 5 - ös termékeket is tartalmazó árlistát. Többen is érdeklődtek upgrade ügyben. Az árakat megtaláljátok a listában.

http://www.syncopa.hu/Arak/Steinberg/steinberg.htm

2008. január 21-ig (szerdáig) van mód arra, hogy az első szállítmányba még bekérjünk upgradeket, tehát ha valaki gyorsan szeretne hozzájutni a még forró Cubase 5 - höz, akkor most van rá lehetőség. Utána majd ki kell várni egy kis időt, amíg megint tudjuk adni. Aztán persze ez is be fog állni pár hónap alatt a normál menetrend szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. január 19., hétfő 23:27 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mellékelek egy magyar nyelvű összefoglalót is a Midisoft jóvoltából a Cubase 5 legfontosabb új tulajdonságairól.


Csatolmányok:
Magyarázat: A CUBASE 5 ÚJ JELLEMZŐI
Cubase5_newfeat.pdf [1.05 MiB]
1026 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. február 17., kedd 18:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Többek kérésére feltöltjük a Cubase 5 - Cubase Studio 5 összehasonlító táblázatát is:


Csatolmányok:
Cubase5_CStudio5_comp.pdf [148.83 KiB]
925 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 10., péntek 13:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Letölthető a Steinbergtől a Cubase 5.01:

http://www.steinberg.net/en/support/ste ... ase_5.html

Olvassátok a el a hozzá való PDF - et is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 22., szerda 15:22 
Offline

Csatlakozott: 2009. április 22., szerda 9:47
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ha tudtok legyetek szívesek segítsetek nekem!

Cubase sx programon beírom a hangerőket a List Editorba és a Cubase bal oldalán lévő + ba is. Átrakom egy mappába.Ezután mégis szeretnék állítani egy sávon. A beírt mappából visszaveszem a Cubase-be a midit, ezután megjelenik sávonként a zöld színű (R)record és megváltoznak a hangerők. Újból be kell állítanom a hangerőt. Nem tudom, hogyan tudnám megoldani.

Válaszotokat előre is köszönöm! Dódi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 23., csütörtök 13:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jsajo írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ha tudtok legyetek szívesek segítsetek nekem!

Próbálom értelmezni a leírtakat:
Idézet:
Cubase sx programon beírom a hangerőket a List Editorba és a Cubase bal oldalán lévő + ba is.

Ezt a " + " jelet nem értem.
Idézet:
Átrakom egy mappába.

Itt most arra gondolsz, hogy a fájlt letárolod valahová?
Idézet:
Ezután mégis szeretnék állítani egy sávon. A beírt mappából visszaveszem a Cubase-be a midit, ezután megjelenik sávonként a zöld színű (R)record és megváltoznak a hangerők. Újból be kell állítanom a hangerőt. Nem tudom, hogyan tudnám megoldani.

Bekapcsoltad a kontroller automatizálás funkciót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 11:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Cubase sx3 és Emu 0404 a szereplők.Az a gondom hogy7ms-re állitott latencynél,2-3 effektezett audio,és 6-7 midi track-nél pattogásokat,kihagyásokat hallok felvételnél és lejátszásnál egyaránt.Mit állitsak és hova?
Köszi a hozzáértést.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 29., szerda 13:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Cubase sx3 és Emu 0404 a szereplők.Az a gondom hogy7ms-re állitott latencynél,2-3 effektezett audio,és 6-7 midi track-nél pattogásokat,kihagyásokat hallok felvételnél és lejátszásnál egyaránt.Mit állitsak és hova?
Köszi a hozzáértést.
Misi


Feltételezzük az alábbiakat:
- a Cubase legális, USB kulcsos
- A Windows XP is legális, vagy legalábbis nem valami "otthon főzött" verzió
- A Windows SX-re van optimalizálva (a legfontosabb)
- A kártya alkalmas slotba van dugva, nem ütközik pl. a videokártyával
- Megfelelő az alaplap és elég erős a proci, gyors a memória

Ha ezek stimmelnek, akkor 7 - 8 ms -on gond nélkül kell mennie. Ha az alaplap és a proci megengedi, akkor 3- 4 ms tuti elmegy még jóval nagyobb terheléssel is. Én mondjuk nem nagyon szoktam 5-6 ms alá leengedni, mert az már teljesen realtime.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 9:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Szia Midi Tom!
A programok legálisak,sőt évek óta használtam kisebb zűrökkel mint tudjuk az Emu 0404 szokott csinálni.A hanyatlás akkor tájt kezdődött amikor letöltöttem a hangkártya frissitést az Emu honlapjáról.Még ez is hagyján volt ,de az igazi bénázásokat akkor csináltam amikor a Triton Extrémet optikaival próbáltam rákötni.Erröl egy másik rovatban már értekeztünk.Akkor tájt jöttek apró pattanások az audio sávoknál.Aztán múlt hétvégén a midi a vst-instrumentekkel kezdett kihagyni,+az audio patanások.Tegnap levettem az Emu drivereket,Cubaseket,és vissza.Most eljutottam oda hogy a midi a vst-vel müködik nem akad,és nem pattog,de az audio egyáltalán nem szól,pedig látom a tracket.
Most itt tartok.Van valami ötleted?A windows optimalizálása az Sx-re az hogyan történik.Köszönöm válaszod.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. április 30., csütörtök 11:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Szia Midi Tom!
A programok legálisak,sőt évek óta használtam kisebb zűrökkel mint tudjuk az Emu 0404 szokott csinálni.A hanyatlás akkor tájt kezdődött amikor letöltöttem a hangkártya frissitést az Emu honlapjáról.Még ez is hagyján volt ,de az igazi bénázásokat akkor csináltam amikor a Triton Extrémet optikaival próbáltam rákötni.Erröl egy másik rovatban már értekeztünk.Akkor tájt jöttek apró pattanások az audio sávoknál.Aztán múlt hétvégén a midi a vst-instrumentekkel kezdett kihagyni,+az audio patanások.Tegnap levettem az Emu drivereket,Cubaseket,és vissza.Most eljutottam oda hogy a midi a vst-vel müködik nem akad,és nem pattog,de az audio egyáltalán nem szól,pedig látom a tracket.
Most itt tartok.Van valami ötleted?A windows optimalizálása az Sx-re az hogyan történik.Köszönöm válaszod.
Misi


Ezek szerint nincs beállítva a WIndows Xp a Cubase-hez. Az már eleve garantálja, hogy recsegni fog a cucc. Csak egészen pici terhelésnél megy stabilan. Ha érdekelnek a beállítás részletei, akkor telefonon tudom elmondani, mert ez amolyan "kérdezz - felelek" játék. Ahhoz, hogy meg tudd csinálni, kicsit otthonosan kell mozognod a Pc - ben meg a Windows-ban. Ha esetleg nem lennél annyira járatos a Windows mélyebb rétegeiben, akkor biztos van olyan haver, aki segít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. május 4., hétfő 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Szia MidiTom!
Néhány ébren töltött éjszaka,és program fel-le után eljutottam oda:Ha a midit elinditom ,hallok egy BZZZZZZt.Cubase,device menü reset után, a midin sok sáv pattogás nélkül megy,Mint a régi szép időkben,de audio sáv nem megy,pedig láthatoan ott van.Ha a kezelőn a fölső tárcsával gyorsitom a lejátszást, akkor van audió sáv is!Mit kéne állitanom?
Ha elküldöd a számod szivesen értekeznék erről.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. május 4., hétfő 12:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Szia MidiTom!
Néhány ébren töltött éjszaka,és program fel-le után eljutottam oda:Ha a midit elinditom ,hallok egy BZZZZZZt.Cubase,device menü reset után, a midin sok sáv pattogás nélkül megy,Mint a régi szép időkben,de audio sáv nem megy,pedig láthatoan ott van.Ha a kezelőn a fölső tárcsával gyorsitom a lejátszást, akkor van audió sáv is!Mit kéne állitanom?
Ha elküldöd a számod szivesen értekeznék erről.
Misi



Oké, elküldtem az elérhetőségeimet!

MidiTom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. augusztus 24., hétfő 21:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Bejelentette a Steinberg a Cubase Essential 5 - öt.
A hamarosan nálunk is megvásárolható új "kisöcsi" sok szempontból közelít a Cubase 5 és a Studio 5 tudományához. A 4 - es változatról is azt mondtuk, hogy otthoni használatra általában bőven elég. Az 5 - ös pedig még messzebb megy.

http://www.steinberg.net/en/products/mu ... tial5.html

A szoftver induló ára 48.600 Ft, oktatási kedvezménnyel 24.400 Ft, vagyis legális szoftverrel lehet nekiugrani a profi zeneszerkesztésnek.
Ne felejtsük el azt se, hogy a Cubase ezen friss verziói egyaránt jól futnak XP-n, Vistán, és a hamarosan megjelenő Windows 7 - tel sem lesz gond, kísérleti gépünkön egy ideje már ezt teszteljük. Az OSX támogatás is magától értetődő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. augusztus 25., kedd 23:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kijött a Cubase 5.1, illetve a Cubase Studio 5.1

Letölthető a Steinbergtől:
http://www.steinberg.net/en/company/ste ... 1-852.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. október 25., vasárnap 22:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jó hír a Steinbergtől azoknak, akik a hangkártyájukhoz Cubase LE4 - et kaptak:

"Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Steinberg cég - a hangkártyákkal piacra került rengeteg Cubase LE4 szoftver Cubase Studio 5-re történö frissitésének megkönnyitésére és motiválására -

2009 november 1 - 2010 január 31 között

33 %-os mértékben csökkentett áron adja a

Cubase SL1/2, Essential 4, AI/LE4, SE3, Sequel 1/2 to Cubase Studio 5 frissitést."

Az akció lebonyolításának, az igénylésnek a módjáról személyesen tudunk tájékoztatni, ha már minden részletet ismerünk. Akit érdekel a dolog, az ne sokat tanakodjon rajta!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 11., szerda 13:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Sziasztok!
Több helyen is érdeklődtem már de kezdem feladni hogy egyszerűen -a sonar-hoz hasonlóan- tudjak szerkeszteni midi-t a cubase-ban.Pedig egyszerű dolgot akarok csak,egy kész midit behozni ,hangszínelni,hangerő,reverbet,chorust módosítani és export.Tudom hogy ezt meg lehet oldani de úgy szeretném hogy az említett összes cc-re extract-ot kérni,hogy ne a listeditorban kelljen keresgélni.A midi import preferenciák közt van egy import controller as automation lehetőség ahol ki is teszi ezeket a kontrollokat és lehet korrigálni.A probléma ott hogy nem találok olyan export beállítást ami használható midi-t eredményezne,vagy a hangerő/pan vagy a 91/93 marad ki a fájlból. Akkor mire jó ez lehetőség,ha semmire ? :)
Kösz a választ !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 11., szerda 19:31 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Sziasztok!
Több helyen is érdeklődtem már de kezdem feladni hogy egyszerűen -a sonar-hoz hasonlóan- tudjak szerkeszteni midi-t a cubase-ban.Pedig egyszerű dolgot akarok csak,egy kész midit behozni ,hangszínelni,hangerő,reverbet,chorust módosítani és export.Tudom hogy ezt meg lehet oldani de úgy szeretném hogy az említett összes cc-re extract-ot kérni,hogy ne a listeditorban kelljen keresgélni.A midi import preferenciák közt van egy import controller as automation lehetőség ahol ki is teszi ezeket a kontrollokat és lehet korrigálni.A probléma ott hogy nem találok olyan export beállítást ami használható midi-t eredményezne,vagy a hangerő/pan vagy a 91/93 marad ki a fájlból. Akkor mire jó ez lehetőség,ha semmire ? :)
Kösz a választ !


Melyik Cubase - t használod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 12., csütörtök 9:12 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
sx3-ban próbálkoztam először,azt hittem programhiba,azóta volt alkalmam kipróbálni több verziót is köztük a Cubase5-öt ,mindenhol ez volt a probléma : exportálásnál az "export automation" és a "export inspector volume/pan" opciók kizárják egymást.(a manualban van egy kép is erről,ahol látszik ez a helyzet)Pedig az automation tracknél megjelenik a hangerő is mégsem exportálja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 12., csütörtök 21:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
sx3-ban próbálkoztam először,azt hittem programhiba,azóta volt alkalmam kipróbálni több verziót is köztük a Cubase5-öt ,mindenhol ez volt a probléma : exportálásnál az "export automation" és a "export inspector volume/pan" opciók kizárják egymást.(a manualban van egy kép is erről,ahol látszik ez a helyzet)Pedig az automation tracknél megjelenik a hangerő is mégsem exportálja.


Aha.
Most már értem a problémádat. Nem nagyon szoktam ilyen exportokat csinálni. Azt javaslom, hogy ha regisztrált Cubase user vagy, akkor jelezd ezt a problémát a Steinbergnek. A Cubase.net fórumon nem láttam, hogy valaki szóvátette volna. De ha szólsz nekik, akkor van rá esély, hogy a következő verzióban helyreteszik a dolgot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 13., péntek 10:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Rákerestem én is fórumon ,nem találtam hasonló problémát.Két lehetőség marad:vagy én vétek hibát valahol vagy nem így és erre célja használják a cubase-t.Pedig sok helyen azt írják hogy a midi gyártók ezzel dolgoznak.Nem értem,egy fade out-ot például szerintem automation funkcióval tud csinálni de hogy lesz abból kész midi ? :roll: Azért kösz hogy utána néztél !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 23., hétfő 9:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Szia MidiTom !
Megkérhetnélek egy rövid próbára a Cubase5-el ?
-új project ,egy midi track ,2:01-től beütöttem pár hangot
-hangszín ,hangerő,pan beállítás
-midi insert-nél 91/93 cc beállítás
Azt írja a kézikönyv ha Freeze midi modifierst kérek,akkor az inspector,insert
értékek beíródnak.
Nálam csak a hangszín pc/cc érték íródik be 1:01-nél,semmi más.
Ez valóban így működik van csak nálam ?
Köszönöm a segítséget !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 24., kedd 18:30 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Szia MidiTom !
Megkérhetnélek egy rövid próbára a Cubase5-el ?
-új project ,egy midi track ,2:01-től beütöttem pár hangot
-hangszín ,hangerő,pan beállítás
-midi insert-nél 91/93 cc beállítás
Azt írja a kézikönyv ha Freeze midi modifierst kérek,akkor az inspector,insert
értékek beíródnak.
Nálam csak a hangszín pc/cc érték íródik be 1:01-nél,semmi más.
Ez valóban így működik van csak nálam ?
Köszönöm a segítséget !


Bocs, hogy csak most reagálok, de lótifutiban vagyunk, beindult az év végi zúzda.
Nos, ez a dolog valóban úgy van, ahogyan leírtad. Fogalmam sincs, hogy a cc91 meg a cc93 miért nem kerül be a freeze-be, mert próbaképpen beírtam több más kontrolt, azok mind rögzültek. Egyébként a manual "several" paramétert említ, ami ugye nem "all" :)
Lehet, hogy azért szedték ki, mert a szofthangszerek nagy részénél külön be lehet állítani ezeket, és nem akarták, hogy véletlenül duplán működjön? Passz. Az is lehet, hogy valahol a preferenciák között lehet ezt befolyásolni. Passz. Szerintem küldj egy mailt a Steinberg supportra, kíváncsi vagyok, mit szólnak hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 25., szerda 12:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Kösz a segítséget. Én ezek után már feladtam hogy midi szerkesztésre is használjam :(
Marad a Sonar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 25., szerda 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Közben rátaláltam a problémámra a cubase fórumon:
http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic. ... +modifiers


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2009. november 25., szerda 20:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Közben rátaláltam a problémámra a cubase fórumon:
http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic. ... +modifiers


:shock: :lol:

Azon röhörészek, hogy én tegnapelőtt ugyanezt a keresést elengedtem a Cubase.net - en, de - legalábbis a Windows topicban - nem találtam semmi értelmeset.
Szemfüles vagy!
Viszont a kérdésre tényleg nem adtak igazán megnyugtató választ. Ami szerintem azért is érdekes, mert régebben, ki tudja melyik verzióban még tutira működött olyan eljárás, amivel az inspectorban beállított effekt értékeket rögzítette a fileban a Cubase. Csak én már sok év óta nem használtam ezt a funkciót, hanem a List Editorban szoktam mindent beirkálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. január 5., kedd 17:30 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megnyílt a Steinberg virtuális múzeuma. Érdekes dolgokat lehet ott találni, nézzetek csak körül:

http://museum.steinberg.net/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. január 31., vasárnap 0:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Majdnem elfelejtettem megemlíteni, hogy a Cubase 5.11 változatai már Windows 7 - re is alkalmasak hivatalosan is, mert korábban a Steinberg nem garantált kompatibilitást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. május 16., vasárnap 23:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
2010 május 17 - től korlátozott mennyiségben kapható az akciós Steinberg Studio Pack, ami tartalmaz egy CI2 USB-s hardvert, és hozzá egy Cubase Studio 5-öt. A két termék összesen 200.000 Ft-ba kerülne, de ebben a packban a készlet erejéig most 161.750 Ft mindössze!

Ne sokat álmélkodjatok, mert elfogy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. május 18., kedd 23:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, erről van szó:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. június 1., kedd 1:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megújult a Steinberg oldal, kijött a Nuendo 5, és ugyan még nem lehet letölteni a Cubase 5.5-öt, de legalább már felraktak róla egy ismertetőt:

http://www.steinberg.net/en/products/cu ... eview.html

Nagyon fontos, hogy az új Cubase verzió jobban használja a 4 és több magos procikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. június 21., hétfő 21:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nem kapkodta el a Steinberg a Cubase 5.5-öt, de meglett:

http://www.steinberg.net/index.php?id=1782&L=1

Itt pedig a Cubase Studio 5.5 tölthető le:

http://www.steinberg.net/index.php?id=downloads_cs5&L=1

Ugyanezeken a helyeken letölthetők a kiegészítő PDF-ek és a teljes history-k is.


A Bitzenede blog tartalmaz egy pár friss tapasztalatot:
http://bitzenede.blog.hu/2010/06/21/cub ... gyorsteszt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. augusztus 14., szombat 12:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Máris kijött egy javító pack a Cubase 5.5-re.
Az 5.5.1-es hotfix letölthető innen:

http://www.steinberg.net/index.php?id=d ... base_5&L=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Cubase
HozzászólásElküldve: 2010. november 13., szombat 10:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kijött az új 5.5.2 Patch Cubasere és Cubase Studiora!
Számos bugfix és finomítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 137 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség