Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 17:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2006. november 12., vasárnap 9:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Le-be szeretnék néhány hangszínt Pax-ből átvarázsolni. Az az egy bajom van, hogy az Le-ben nincsen sampling opció. Ezért eddíg csak egy elég macerás jutott eszembe, hogy a Pax-on lejátszott hangot felvettem számítógéppel, majd ezt lejátszva felvettem a PAx-el, és ezt a mintát írtam ki kártyára amit be lehet tölteni az Le-be. Nincsen esetleg valami rövidebb, jobb megoldás ? Bár füllel nem hallom, de gyanítom hogy az ide-oda játszás, mintavétel eléggé le is rontja a hangminőséget.
Van esetleg valami ötletetek hogy lehetne jobban csinálni ?
A Pax-et usb-n rákötve a számítógépre próbáltam megkeresni azt a könyvtárat ahol a gyári hangmintákat tárolja, de nem találtam. Csak béna vagyok, vagy el van rejtve ?
Persze a legkényelmesebb megoldás az lenne, ha egy egész Pax performance-t tudnék egyből mintaként az LE-be átrakni.
A tippeket előre is köszönöm .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2006. november 12., vasárnap 13:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Le-be szeretnék néhány hangszínt Pax-ből átvarázsolni. Az az egy bajom van, hogy az Le-ben nincsen sampling opció. Ezért eddíg csak egy elég macerás jutott eszembe, hogy a Pax-on lejátszott hangot felvettem számítógéppel, majd ezt lejátszva felvettem a PAx-el, és ezt a mintát írtam ki kártyára amit be lehet tölteni az Le-be. Nincsen esetleg valami rövidebb, jobb megoldás ? Bár füllel nem hallom, de gyanítom hogy az ide-oda játszás, mintavétel eléggé le is rontja a hangminőséget.
Van esetleg valami ötletetek hogy lehetne jobban csinálni ?
A Pax-et usb-n rákötve a számítógépre próbáltam megkeresni azt a könyvtárat ahol a gyári hangmintákat tárolja, de nem találtam. Csak béna vagyok, vagy el van rejtve ?
Persze a legkényelmesebb megoldás az lenne, ha egy egész Pax performance-t tudnék egyből mintaként az LE-be átrakni.
A tippeket előre is köszönöm .


Szia Pumukl!

Hát, így a dolog elég macerás.
A Triton LE-be mindenképpen kell a sampling opció, anélkül a betöltött mintákat sem mindig kezeli a hangszer (pl. WAV), hiába teszel bele RAM-ot.
Tehát, amennyiben mintákat akarsz használni, akkor ezt nem lehet megspórolni. Illetve, van még egy fajta, szerintem elég nyögvenyelős megfejtése a kérdésnek:
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/ ... ght=sample

Ami a kérdésed másik felét illeti, a helyzet az, hogy a PA1X hangmintáit (mulitsample) tartalmazó ROM memória csak a hangkeltő chipek számára hozzáférhető, azt semmilyen módon kivülről nem tudod megközelíteni. (Hacsak ki nem forrasztod őket, és ki nem olvasod az SMD plecsnik tartalmát, de ez az agyműtét szintű beavatkozás 99%-ban a PA1X halálát okozná :)

Azonban az is megfontolandó, hogy a PA1X és a LE multismaple tára között van egy jó nagy átfedés. Vagyis, ha ezekre a mindkét hansgzerben meglevő mintákra hivatkozó PCG-kről van szó, akkor kézzel vagy midin át (esetleg konvertálva) át lehet vinni az egyes hangszíneket. Vagy esetleg meg is vannak valahol a neten, ki tudja.
Performance-okat természetesen nem lehet átvinni, mivelhogy a LE-ben ilyen nincs, de ha már a programokat átcsalogattad, akkor már gyerekjáték belőlük a megfelelő combit megcsinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Triton Le vs. XB-1
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 16., szombat 22:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. február 26., hétfő 10:00
Hozzászólások: 5
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni!
A Triton Le-met szeretném úgy összekötni a Hammond XB-1-es orgonámmal, hogy az Korg lenne a master billentyűzet, a Hami a slave. Midi kábel megvan. :) 8)
A Le Global channel-jét pl. 2-esre állítottam. A Hammond (3 csatornát tud kezelni, elvileg) Upper és Pedal 'manual'-ját OFF-ra állítottam, és egyedül a Lower manual-t tettem 2-esre. (Az OMNI-t, ami egyesíti a csatornákat az XB-ben, szintén OFF-ra.) Tehát ezek szerint csak 2-es csatornán mennek, jönnek az adatok. A Le paraméter útmutatójában azt írják, hogy Program-módban a Global midi csatornán mennek ki az info-k. OK. Combi-módban pedig az EXT midi csatornán és a Global midi csatornán is.
A Combiban van egy szóló hangszínem. Pl. ehhez szerettem volna a Hammond hangját hozzáilleszteni úgy, hogy a Korg billentyűzetéről játszom... (Gyors futamokhoz, sok zenei részhez tudnám használni ezt a 'kötést'.) :) Combiban 1-8-ig lehet pakolgatni hangszíneket. Az 1-2-n van a szóló hangszín, gondoltam a hármasra odaillesztem a Hamit. Ezt be is állítottam EXT-re és 2-re, amit elvileg a Hammond 2-es csatornája a Lower manual fog fogadni. ;) A Combik midi csatornái INT-ek és Gch-k. Amit én internal és Global midi Channel-nek értelmezek. Az INT-et meghagytam, de a Gch-t 1-re 3-ra állítottam. Ekkor elhallgatott a KORG... A Hammond szól, de a KORG nem. A Gch-t azért akartam elállítani, hogy kábel kihúzás nélkül is mehessen tovább a játék, ha hangszínt váltok a KORG-on és a Hammond-ra már nincs szükségem. De ha meghagyom a INT-et Gch-n szól az XB az összes Combi-s hangszínnel együtt. Szóval, nem tudom tetszés szerint leválasztani a midiről...
:?
:idea: Arra gondoltam, hogy Combiban beállítom az egyik 'Track'-hez a külső Hammond-forrást és ez csak azon a Combi hangszínen fog megszólalni, ahol az External midi channel az XB-re mutat.

De ez nem sikerült... Vagy szól mindig minden, vagy csak külön-külön...

Lehetséges ez egyáltalán?
:?:

Visszafelé működik! :!: :wink:
A Hammond-ról tudom vezérelni a KORG-ot. Ugyanis a SPLIT üzemmóddal tudok csinálni 2 különböző játékfelületet. Más-más midi kijárattal. Ilyenkor az Upper és Pedal manual szintén OFF-on van és a Lower a 2-es midi csatornán.
Csak akkor szólal meg a KORG hangszíne, ha a Hammond-on benyomom a SPLIT gombot, amivel ilyenkor a Lower manual-on játszom az XB-n, és átmegy az info a Le 2-es Global midi csatornájára.
Miért nincs a Le-ben egy ilyen (manual) SPLIT? (Nem az a key split...) Pedig az XB sokkal 'butácskább' keyboard...



:roll:

Kérlek, segítsetek nekem, ha tudtok; és ha kivitelezhető a kívánságom!

Köszi

Üdv
Gyuri
http://www.myspace.com/georgebarabas


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le vs. XB-1
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 16., szombat 23:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
xbgyuri írta:
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni!
A Triton Le-met szeretném úgy összekötni a Hammond XB-1-es orgonámmal, hogy az Korg lenne a master billentyűzet, a Hami a slave. Midi kábel megvan. :) 8)
A Le Global channel-jét pl. 2-esre állítottam. A Hammond (3 csatornát tud kezelni, elvileg) Upper és Pedal 'manual'-ját OFF-ra állítottam, és egyedül a Lower manual-t tettem 2-esre. (Az OMNI-t, ami egyesíti a csatornákat az XB-ben, szintén OFF-ra.) Tehát ezek szerint csak 2-es csatornán mennek, jönnek az adatok. A Le paraméter útmutatójában azt írják, hogy Program-módban a Global midi csatornán mennek ki az info-k. OK. Combi-módban pedig az EXT midi csatornán és a Global midi csatornán is.
A Combiban van egy szóló hangszínem. Pl. ehhez szerettem volna a Hammond hangját hozzáilleszteni úgy, hogy a Korg billentyűzetéről játszom... (Gyors futamokhoz, sok zenei részhez tudnám használni ezt a 'kötést'.) :) Combiban 1-8-ig lehet pakolgatni hangszíneket. Az 1-2-n van a szóló hangszín, gondoltam a hármasra odaillesztem a Hamit. Ezt be is állítottam EXT-re és 2-re, amit elvileg a Hammond 2-es csatornája a Lower manual fog fogadni. ;) A Combik midi csatornái INT-ek és Gch-k. Amit én internal és Global midi Channel-nek értelmezek. Az INT-et meghagytam, de a Gch-t 1-re 3-ra állítottam. Ekkor elhallgatott a KORG... A Hammond szól, de a KORG nem. A Gch-t azért akartam elállítani, hogy kábel kihúzás nélkül is mehessen tovább a játék, ha hangszínt váltok a KORG-on és a Hammond-ra már nincs szükségem. De ha meghagyom a INT-et Gch-n szól az XB az összes Combi-s hangszínnel együtt. Szóval, nem tudom tetszés szerint leválasztani a midiről...
:?
:idea: Arra gondoltam, hogy Combiban beállítom az egyik 'Track'-hez a külső Hammond-forrást és ez csak azon a Combi hangszínen fog megszólalni, ahol az External midi channel az XB-re mutat.

De ez nem sikerült... Vagy szól mindig minden, vagy csak külön-külön...

Lehetséges ez egyáltalán?
:?:

Visszafelé működik! :!: :wink:
A Hammond-ról tudom vezérelni a KORG-ot. Ugyanis a SPLIT üzemmóddal tudok csinálni 2 különböző játékfelületet. Más-más midi kijárattal. Ilyenkor az Upper és Pedal manual szintén OFF-on van és a Lower a 2-es midi csatornán.
Csak akkor szólal meg a KORG hangszíne, ha a Hammond-on benyomom a SPLIT gombot, amivel ilyenkor a Lower manual-on játszom az XB-n, és átmegy az info a Le 2-es Global midi csatornájára.
Miért nincs a Le-ben egy ilyen (manual) SPLIT? (Nem az a key split...) Pedig az XB sokkal 'butácskább' keyboard...



:roll:

Kérlek, segítsetek nekem, ha tudtok; és ha kivitelezhető a kívánságom!

Köszi

Üdv
Gyuri
http://www.myspace.com/georgebarabas


A LE nem igazán masterkeyboard, kifelé csak egy csatornán tud dolgozni, ez a global TX channel. A Combinál a beállítások arra vonatkoznak, hogy lehet kapcsolgatni a combit programokat, hogy:
- erről a global csatornáról szóljanak
- valamely belső csatornáról, de nem a global TX-ről (nyilván ennek szekvencerezés esetén van értelme)
- valamely külső csatornáról

Lehet, hogy úgy kéne megkerülni a problémát, hogy egyszerűen csak TX csatornát váltasz menet közben. Ha a combiban minden part a global TX-et veszi, ez nem jelent semmit, szól tovább. A Hammond pedig vagy veszi, vagy nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Triton Le vs. XB-1
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 17., vasárnap 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. február 26., hétfő 10:00
Hozzászólások: 5
Szia,

Köszi a választ! :? Ettől tartottam..., hogy nem oldható meg úgy, ahogy elképzeltem. Milyen szintivel, vörksztésünnel lehetne megoldani ezt?

Egyszerűbb lett volna, ha előre be tudom állítani a midi kijáratot és csak nyomom a program change pedált, az szól, amit előre beprogramoztam. Így viszont kell nyomni egy Global-t (mondjuk előre menüben odalépkedek a MIDI-hez) és a Global channel-t odaállítani, ahonnan veszi a Hammond az üzeneteket.

Azért szeretem a kis (76-os) Le-met, jó hangszer. Szép hangja van. Egyedül a billentyűzet lehetne egy kicsit kevésbé műanyag... De eddig a legtöbb Dream Theater-ben, Spock's Beard-ben használatos hangszínre találtam alternatívát, amiket játszom. :)

Köszönöm mégegyszer! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 18., hétfő 10:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nem mindent tudtam jól, viszont Gyuri kollegám megtalálta a megoldást, hamarosan leírja ide, ha lesz 3 perce :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 18., hétfő 10:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Szia xbgyuri!

Én csak a TR-t tudom most megnézni, abban van lehetőség különböző MIDI csatornákon küldeni a sávokat. (sztem a Le is tudja)
A GLOBAL csatornán mindenképp kiküldi a bill. infókat. Én hagynám a GLOB midi ch-t akárhol, és attól eltérő ch-kat választanék a használni kívánt partoknak. Ezután már választhatom, hogy küldjön, vagy fogadjon, vagy esetleg egyáltalán szóljon-e az adott sáv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 2., péntek 18:20 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Nekem sajnos új, és nem egyszerű, de neketek biztos semmi, ezért kérek segítséget Tőletek.
Vettem egy triton le-t és nagyon komlikált(számomra) a sequvencer kezelése, ezért szeretném összekötni egy számítógépes sequvencerrel. vettem egy USB kábelt, összekötöttem, de nem igazán történik semmi.én zenész vagyok, men igazán értek a számítástechnikához így fordulok hozzátok. Valamit kell állítani a hangszeren, hogy műküdjön? vagy mit kell tennem, hogy használhassam?(azon kívül, hogy be kell kapcsolni)
T: 00 36 30 3205533 email:riger@freemail.hu. skyp: rigerferenc msn:rigerferenc@yahoo.com
Köszönöm, ha segítetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 2., péntek 21:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
vedosisak írta:
Sziasztok!
Nekem sajnos új, és nem egyszerű, de neketek biztos semmi, ezért kérek segítséget Tőletek.
Vettem egy triton le-t és nagyon komlikált(számomra) a sequvencer kezelése, ezért szeretném összekötni egy számítógépes sequvencerrel. vettem egy USB kábelt, összekötöttem, de nem igazán történik semmi.én zenész vagyok, men igazán értek a számítástechnikához így fordulok hozzátok. Valamit kell állítani a hangszeren, hogy műküdjön? vagy mit kell tennem, hogy használhassam?(azon kívül, hogy be kell kapcsolni)
T: 00 36 30 3205533 email:riger@freemail.hu. skyp: rigerferenc msn:rigerferenc@yahoo.com
Köszönöm, ha segítetek.


khmmm...

de hiszen a LE-n nincs is USB. Nem TR-t vettél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 1:16 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
egyikfele midi aut,a tritonba, a másikfele USB, a számítógépbe.
úgygondoltam, ez egy ismert kábel, de mint említettem , nem vagyok túl jó a számítástechnikában


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 10:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
vedosisak írta:
egyikfele midi aut,a tritonba, a másikfele USB, a számítógépbe.
úgygondoltam, ez egy ismert kábel, de mint említettem , nem vagyok túl jó a számítástechnikában


:?:
Hát azt nem tudom, hogy ez miféle kábel lehet.
Amire szükséged lehet, az egy USB-Midi interfész. Ez egy kis dobozka, vagy a kábelben egy vastagítás, ami az elektronikát tartalmazza. Egyik vége USB-n megy be a számítógépbe, a másik oldalon 1 IN és 1 OUT van, esetleg ezekből több is lehet.
Ilyen cuccot gyárt az M-Audio, az Edirol, az ESI, stb.
De ha van a számítógépen game port csatlakozó, akkor tökéletesen megfelel a régi típusú PC-Midi kábel is.
Aztán az interfész OUT dugója megy a szinti IN aljzatába, az IN dugó pedig az OUT-ba, és kezdődhet a móka a szekvencer programokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
Köszönöm a választ, ez már kezelhetőbb volt mint a"hhhmmm".Az én kábelemen nincs semmi elektronika, csak a sima 2 db midi be-ki menet, és a másik felén az USB.Lehet, hogy ez a megoldás. A deáktéren vettem a hangszerboltban, azt mondták ez kell hozzá, de megveszem az általad írt interfész kábelt, hátha.Minden esetre, én abban a helyzetben vagyok, hogy mindenkinek hiszek, a fent jelzett okbol.Ha kérhetek még eggy tippet, mert látom, hogy gyártókat írtál, de hogy hol vehetem meg, ha esetleg nem lessz a hangszerboltban?
Mégegyszer köszönöm válaszod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 20:52 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
Kedves Tamás!
Most kezdődik a gond. megtaláltam a dobozát, és nekem is egy U2MIDI INTERFACE kábelem van. lefotóztam, és elküldtem az emailodra, hátha többet tudsz.Attól félek, a hangszeren kéne valamit állítani, hogy működjön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 21:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, a "Khmmm" arra vonatkozott, hogy a LE - t ugyebár nem lehet USB kábellel összekötni egy PC-vel, a TR-t viszont, ami majdnem tök ugyanaz a szinti, össze lehet kötni. Ezért következtettem arra, hogy tán egy TR-ről beszélsz. Az viszont a számítógép oldaláról eléggé más történet lett volna.

A küldött fotón látható eszköz egy CME interfész. Ennek az elektronikája a pendrive szerű megvastagodásban van. Asztali PC-n biztosan jó lesz, notebookon pedig ki kell próbálni.

A további lépések attól függnek, milyen szekvencer szoftvert használsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 4., vasárnap 1:01 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
lefényképeztem, és elküldtem az emailodra, te többet tudsz meg róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 6., kedd 20:16 
Offline

Csatlakozott: 2009. január 2., péntek 18:04
Hozzászólások: 6
KÖSZÖNÖM!

AZ A NAGY BAJ TAMÁS, HOGY MINDEN SEGÍTŐKÉSZ EMBER EDDIG JUT, HOGY KERESSEK VALAKIT, "AKI ÉRT HOZZÁ" CSAK NEHÉZ ANNAK, AKI ENNYI ÉVEN KERESZTÜL NEM FOROG "MAI ZENÉSZ" KÖRÖKBEN. EZT AZÉRT EMELTEM KI, MERT A MI KORUNKBAN ZENÉLTÜNK, HANGSZEREKEN, MA , EBBE BUKIK BELE -MINT ÉN- EGY ESETLEGES ALKOTÁS,MERT NINCS AKI ÖSSZEÁLLÍTSON EGY ILYEN RENDSZERT.
TERMÉSZETESEN, NEM HIBÁZTATLAK,(ÉS EZT KOMOLYAN MONDOM) NE ÉRTSD FÉRRE, MERT NEM KÖTELESSÉGED A HATÉKONY SEGÍTSÉGNYÚLYTÁS, CSAK AZT JELZEM, HOGY E CUCC, EZÉRT NEM INDUL BE FÉL ÉVE.
TÉNYLEG KÖSZÖNÖM EZEN SEGÍTSÉGET IS,
vedosisak


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2009. január 6., kedd 22:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
vedosisak írta:
KÖSZÖNÖM!

AZ A NAGY BAJ TAMÁS, HOGY MINDEN SEGÍTŐKÉSZ EMBER EDDIG JUT, HOGY KERESSEK VALAKIT, "AKI ÉRT HOZZÁ" CSAK NEHÉZ ANNAK, AKI ENNYI ÉVEN KERESZTÜL NEM FOROG "MAI ZENÉSZ" KÖRÖKBEN. EZT AZÉRT EMELTEM KI, MERT A MI KORUNKBAN ZENÉLTÜNK, HANGSZEREKEN, MA , EBBE BUKIK BELE -MINT ÉN- EGY ESETLEGES ALKOTÁS,MERT NINCS AKI ÖSSZEÁLLÍTSON EGY ILYEN RENDSZERT.
TERMÉSZETESEN, NEM HIBÁZTATLAK,(ÉS EZT KOMOLYAN MONDOM) NE ÉRTSD FÉRRE, MERT NEM KÖTELESSÉGED A HATÉKONY SEGÍTSÉGNYÚLYTÁS, CSAK AZT JELZEM, HOGY E CUCC, EZÉRT NEM INDUL BE FÉL ÉVE.
TÉNYLEG KÖSZÖNÖM EZEN SEGÍTSÉGET IS,
vedosisak


Manapság elég sok zenész, később csöppen bele ebbe a számítógépes zeneszerkesztős világba, és bár a zenében tökéletesen otthon van, ezen a területen egy halom új dologgal kell megismerkedni, mielőtt az ember hatékonyan dolgozni tud. E-mailben megírtam, hogy mi azért minden midi interfész eladása előtt megkérjük a kedves ügyfelet, hogy ha notebookra kívánja azt telepíteni, hozza be a gépét. Ingyen és bérmentve felinstalláljuk, beállítjuk, és ha esetleg probléma adódna (mert időnként szokott), akkor ajánlunk egy másik interfészt. Úgy gondolom, hogy ezt a módszert a kereskedők részéről nem csak Bagodban lehet alkalmazni, hanem akár Budapesten is a :) Korábban voltak nálunk midis - zeneszerkesztős tanfolyamok is . Ezeket ma már idő hiányában képtelenek vagyunk megtartani, de annyit mindenképpen szoktunk tudni segíteni a hozzánk forduló zenészeknek, hogy ilyen jellegű kérdésekkel kit tudnak megkeresni, aki elindítja őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2010. április 2., péntek 0:34 
Offline

Csatlakozott: 2010. április 1., csütörtök 20:25
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
A problémám a következő: nemrégiben sikerült hozzájutnom egy elég öreg Triton LE61-hez, melynek a nyomógombjai működnek ugyan, de ehhez egy kicsit erősebben kell már megnyomnom őket. Egy kicsit zavar.A kérdésem, hogy ilyen nyomógombokhoz hol lehet hozzájutni és nagyságrendileg milyen ára van. (Egyáltalán megéri -e gondolkodnom ezen, vagy "aranyárban" mérik a cuccot?)A beszerelést szerintem meg tudom oldani, de a hozzávalókat nekem nehéz beszerezni.
Köszönöm szépen.
Peti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton Le
HozzászólásElküldve: 2010. április 2., péntek 10:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
TritonPeti írta:
Sziasztok!
A problémám a következő: nemrégiben sikerült hozzájutnom egy elég öreg Triton LE61-hez, melynek a nyomógombjai működnek ugyan, de ehhez egy kicsit erősebben kell már megnyomnom őket. Egy kicsit zavar.A kérdésem, hogy ilyen nyomógombokhoz hol lehet hozzájutni és nagyságrendileg milyen ára van. (Egyáltalán megéri -e gondolkodnom ezen, vagy "aranyárban" mérik a cuccot?)A beszerelést szerintem meg tudom oldani, de a hozzávalókat nekem nehéz beszerezni.
Köszönöm szépen.
Peti

Szia Peti!

Én mindenképp ajánlom, hogy vidd szakszervizbe! Ott vszeg lesz mikrókapcsoló, ráadásul szakszerűen ki is cserélik.
Attól függően, hogy az ország melyik részén vagy, tudok ajánlani szervizt (magunkon kívül is :) ).
Írj emailt: service.syncopa@t-online.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség