Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 10:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: PA 800
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 19., vasárnap 18:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjelent a KORG PA 800 - hoz az 1.51 - es op.rendszer. Figyelem! Ha az ember ezt feltölti, akkor le kell cserélni a "Musical resources" csomagot is!

Mindkét fájl letölthető a Korgpa.com - ról:

http://www.korgpa.com/pa_root/en/produc ... ft.html?en

Számos érdekes újdonságot találunk az új verzióban. A legizgalmasabb talán, hogy támogatja az új DUPLA MP3 boardot, akár transzpozíciós lehetőséget is adva. De új lehetőségek nyílnak a természetes gitársávok megszólaltatására, megtaláljuk az új NTT algoritmust, új master EQ-t, és még jópár izgalmas és hasznos újdonságot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 9., vasárnap 3:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. szeptember 9., vasárnap 3:22
Hozzászólások: 1
s.o.s - KORG PA 800 - hoz az 1.51 - es op.rendszert nem tudom feltolteni .kerlek segitsetek ha leirnatok hogy mit hogyan kell csinalnom

koszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 9., vasárnap 11:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tomika írta:
s.o.s - KORG PA 800 - hoz az 1.51 - es op.rendszert nem tudom feltolteni .kerlek segitsetek ha leirnatok hogy mit hogyan kell csinalnom

koszi


A hozzá való leírást elolvastad?
Hadd ne kelljen ide bemásolnom 6 oldalt ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 25., hétfő 13:06 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szeptember 13-án várható az új, 2.0-ás op.rendszer a PA 2X-hez és a PA 800-hoz.
http://www.korgpa.com/pa_root/en/news/p ... 2x_v2.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. november 28., péntek 1:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. november 23., vasárnap 20:04
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Magyarország
Sziasztok! Engem főleg az érdekelne, hogy hangzásban van-e lényeges különbség a PA800 és a Pa1X között...ill., egyiknek mi az előnye és hátránya...odáig eljutottam, hogy első ránézésre a PA800-on van pen drive-nak hely a jobb oldalon...stb...ezen a 2 gépen agyalok...ja és a Tyros2-n is...:) köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. november 28., péntek 22:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Rockorg írta:
Sziasztok! Engem főleg az érdekelne, hogy hangzásban van-e lényeges különbség a PA800 és a Pa1X között...ill., egyiknek mi az előnye és hátránya...odáig eljutottam, hogy első ránézésre a PA800-on van pen drive-nak hely a jobb oldalon...stb...ezen a 2 gépen agyalok...ja és a Tyros2-n is...:) köszi!


A PA1X-hez képest a PA800 és a PA2X hangkeltését még tovább fejlesztették. Hogy valakinek a hangzásban bekövetkezett különbség számottevő- e, vagy sem, azt mindenkinek magának kell eldöntenie.
Mindenesetre egy csomó PA1X tulajdonos PA2X-re váltott, miután módja volt kipróbálni a hangszert, és ez azért jelent valamit. A 800 és a PA2X pedig tulajdonképpen azonosak hangkeltésileg, csak a felszereltségük és bővíthetőségük tér el jelentősen. Na meg természetesen a billentyűzet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. november 28., péntek 22:26 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjelent a KORG PA 800-hoz és a PA2X-hez a régen várt 2.00-ás op. rendszer, és letölthetők az új "musical resources" fájlok is!

Aki nálunk vette a hangszerét, és nem akar az upgrade-del bíbelődni, természetesen ingyen és bérmentve megcsináljuk, csak szóljon előre, ha hozza a szintit!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 19:39 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Van már 2.01 is, ugyanott


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2008. december 28., vasárnap 14:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jópofa karácsonyi ajándékkal kedveskedik a PA 500 / 800 / 2X tulajdonosoknak a KORG.HU: letölthető néhány egyedi stílus, amik tényleg nagyon jól meg vannak szerkesztve.

Az elérhetőséget nem lehet linkelni, de a http://www.korg.hu - n egyből meg fogjátok találni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2011. június 24., péntek 13:16 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Szia Miditom! Olyan kérdésem lenne, hogy PA-800 hangszíneket szeretnék használni cubase-ban! És sajnos nem tudom, hogy miket kéne felraknom, beállítanom?!

Valamint még azt, hogy akad, pl. ha 6-8 sáv van, effektezve, (elég nagy hangminták), nagyon dolgozik a proci.
Én a memóriára gyanakszom, leírom a configot: AMD athlon II X3 3.1Ghz, 2 GB 1600mhz Ram, alaplap: ASUS M4A78LT-M LE, Emu 0404

Köszönöm előre is :

Tisztelettel:

N.Dani90


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2011. június 24., péntek 20:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Szia Miditom! Olyan kérdésem lenne, hogy PA-800 hangszíneket szeretnék használni cubase-ban! És sajnos nem tudom, hogy miket kéne felraknom, beállítanom?!

Valamint még azt, hogy akad, pl. ha 6-8 sáv van, effektezve, (elég nagy hangminták), nagyon dolgozik a proci.
Én a memóriára gyanakszom, leírom a configot: AMD athlon II X3 3.1Ghz, 2 GB 1600mhz Ram, alaplap: ASUS M4A78LT-M LE, Emu 0404

Köszönöm előre is :

Tisztelettel:

N.Dani90


Szia Dani!
Hogy érted a PA800 hangszínek használatát a Cubase-ben? Hangszerdefiníciós táblázatot keresel?
Vagy a www.korgpa.com - on, vagy a www.korgforums.com - on láttam azt hiszem ilyent.

Aleírt AMD-s konfig elvileg nem túl gyenge. Ha nagy sample anyagokkal dolgozol, akkor természetesen jobb lenne a 4 G RAM, vagy 64 bites op. rendszerrel 8 G.
De a legfontosabb a Windows optimalizálása Cubase-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2011. június 25., szombat 6:21 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Köszönöm a gyors választ, nos én arra gondoltam, hogy tudnám-e úgy használni, mint mondjuk egy VST-t,vagy pl. egy motif-racket?!
Vagy ha szükségem van rá, akkor vegyem fel audió sávként:)
Nem tudom mi az a hangszerdefinícós táblázat, és a gugli sem dobta ki...:(

Optimalizálást el fogom végezni, most utána olvastam!

Köszönettel:

N.Dani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA 800
HozzászólásElküldve: 2011. június 26., vasárnap 11:40 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Köszönöm a gyors választ, nos én arra gondoltam, hogy tudnám-e úgy használni, mint mondjuk egy VST-t,vagy pl. egy motif-racket?!
Vagy ha szükségem van rá, akkor vegyem fel audió sávként:)
Nem tudom mi az a hangszerdefinícós táblázat, és a gugli sem dobta ki...:(

Optimalizálást el fogom végezni, most utána olvastam!

Köszönettel:

N.Dani


A PA800 ilyen értelemben klasszikus "Vas" hangszer, nincs VSTi implementációja. Ha belegondolunk, egy kísérőautomata hangszer esetében elég érdekes is lenne.

A hangszerdfiníciós táblázat ( a különféle szoftvercégek másként nevezik) arra való, hogy egyszerűsítse a szekvencerprogramokban a hangszínek kiválasztását.
Klasszikus esetben ugye az van, hogy ha összemidizek egy PC-n futó szekvencerprogramot egy hangszerrel, ami jó sok hangszínt tartalmaz, akkor magam elé teszem a terjedelmes táblázatokat, melyek alapján a programba a sáv elejére beprüntyögöm a megkívánt "SynthLead23" hangszínhez a 7-es BankChange és 48-as ProgramChange adatokat.
De a komolyabb zeneszerkesztő szoftverek (pl. Cubase, Sonar) lehetővé teszik, hogy ezeket a hangszín táblázatokat adott formátumú fájlként betöltsük. Ekkor a sávon a midi outhoz hozzá lehet rendelni az adott hangszer nevét (pl. KORG PA800), és egy sima legördülő menüből név alapján kiválasztani a hangszert, a program pedig automatikusan beírja a kívánt BankChange és ProgramChange adatokat.
Egyetlen feltétele van csak a dolognak: valaki vegye a fáradságot, és szerkessze meg ezt a definíciós fájlt. Tulajdonképpen csak szorgalom és idő kérdése, mert többnyire egyszerű szövegszerkesztővel megírható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség