Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 19., péntek 3:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 18:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
pumukl írta:
Örömmel jelenthetem hogy a "fagyós" problémám orvosolva lett...


Örömmel hallom. És mi volt a gond? Javítani kellett valamit, vagy kicserélni?


Agyátültetés. Behatároltuk a gondot, de a TGL chip cseréjénél egyszerűbb és főleg gyorsabb volt egy alaplap csere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 21:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
A.J írta:
Sziasztok,

Pontosan így van, különböző szinteken lehet beállításokat tenni, és ezek a szintek egymásra épülnek. Alulról felfelé:

- Három "felső" és egy "alsó" billentyűzetsáv van, ezekre egy-egy hangszínt választhatunk. Négy PAD gomb is van, ezekre is választhatunk egy-egy hangszínt.
- Ezt a beállítást (négy billentyűzetsáv és négy PAD) egy STS-be menthetjük.
- 4 ilyen STS-t egy Stílushoz (vagy SongBook-tételhez) menthetünk.
- A SongBook "elfedi" a Style Play vagy Song Play üzemmódokat, azok "fölött" működik. Ha kiválasztasz egy SongBook-tételt, az behívja a hozzá tartozó (előzőleg hozzá mentett) Stílust vagy MIDI Songot vagy éppen MP3 fájlt - és az STS-t. Tehát a SongBook-tételek nem ezeket az említett fájlokat, hanem csak a rájuk vonatkozó hivatkozásokat tartalmazzák.

A hangszerbemutatókon úgy használtam a Pa1X-et, hogy a SongBook volt nyitva, és onnan kiválasztva egy-egy tételt, minden beállt az adott szám előadásához.

Ehhez "alulról felfelé" a fent említett szinteken minden beállítást meg kellett csinálni, és el kellett menteni.

Üdv.


Szia Ákos !
Azt hiszem kezdem kapizsgálni a dolgot.
Tehát egy stíllushoz beállítom a 4 performance-t, ami a 4 sts-nek felel meg. Ezekhez ha akarom akkor ugyan azokat a padokat rendelem, de ha akarom akkor akár mind a 4 sts-nél más padokat állítok be. Majd az egészet elmentem a songbookba. Itt most akkor a gép külön megjegyzi a stílust, a tempót, az sts, beállításokat, stb.... vagy összekapcsolja ezeket ?
Mert én mondjuk szeretnék még vagy tíz másik zenét eljátszani ugyanezzel a stílussal, de más, más beállításokkal. Ez lehetséges ?
Persze ezt mind ki is próbálhatnám, de gondoltam gyorsabb ha megkérdezlek benneteket.
Más
A korgforums.com-on találtam egy érdekes eszmecserét, (http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/ ... hp?t=13362)miszerint egy csomóan panaszkodnak arra hogy a PAX-nak gyenge a kimeneti jele, sőtt a tritonoknak is. (remélem jól értettem) Ráadásul mindenki aki panaszkodott az a színpadi muzsikálásnál vette ezt észre. Nektek van ebben valami tapasztalatotok ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 5., szombat 0:24 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Más
A korgforums.com-on találtam egy érdekes eszmecserét, (http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/ ... hp?t=13362)miszerint egy csomóan panaszkodnak arra hogy a PAX-nak gyenge a kimeneti jele, sőtt a tritonoknak is. (remélem jól értettem) Ráadásul mindenki aki panaszkodott az a színpadi muzsikálásnál vette ezt észre. Nektek van ebben valami tapasztalatotok ?


Hát, ez egy érdekes kérdés. Személy szerint a fenti fórumon Sharp-pal értek egyet, vagyis ezeknek a hangszereknek brutál erős kimenő jelük tud lenni, és inkább arra kell vigyázni, hogy túl ne hajtsuk a keverő bemenetét. Miért lehetnek mégis ilyen problémák? Ennek számtalan oka lehet.

Néhány szempont:
- nem tudjuk, hogy ki milyen keverőkbe dugdossa be a cuccát, de némelyik elterjedt típusnál alig van vonal bemeneten gain tartalék.
- nagy színpadokon többnyire DI boxokat használnak. Ezeken eleve szokott lenni +4/-10 dB kapcsoló. Ha ennek használatával meg a pulti gainnel nem lehet kellő szintre hozni egy PA1X jelét mondjuk 1/3 poti állásnál, akkor azt a PA1X-et ledarálom, hamburgert sütök belőle, és megeszem.
- mindenkinek, aki nálunk PA1X-et vásárol, azt szoktam mondani, hogy csak akkor érdemes megvenni, ha NAGYON jó hangrendszerre teszi rá. Kütyü keverőerősítővel és hangfallal egyrészt nem fogja a hallgatóság sohasem megtudni, hogy mi kerül ebben a hangszerben ilyen sokba, másrészt erőtlennek tűnik a hangzás, amit sokan a hangerő adagolásával akarnak kompenzálni. Jó minőségű cuccon viszont nincs kérdés.
- ugyanez a fenti dolog elmondható több más konkurens gyártó korszerű termékeivel kapcsolatban is. Azt hiszem, a technológia fejlődésével egyre lineárisabbá válik szintik hanggenerátorának működése, egyre kevésbé építik be a "jólmegszólalító" karakterisztikákat, és próbálnak közelíteni a természetes megszólaláshoz. A régebbi PCM szintiknek valahogy "átütőbb" hangjuk volt, ami egyben nyersebb, erőszakosabb hangképet is jelentett. Hangosítási szempontból viszont könnyebb feladatot. Azonban aki megvett már egy korszerűbb szintit, nem hiszem, hogy pusztán ilyen okok miatt képes lenne visszatérni egy régebbi modellre, mert valószínű, hogy pont a nagyon szép megszólalása miatt vette meg az újabb típust.
- ne feledkezzünk meg arról sem, hogy adott fellépési körülmények között igen nagy különbségek lehetnek egy szóló játék (pl. zongora), egy "laza" arrangeres hangszerelés (van egy csomó ilyen a PA-ban), egy igazi big band hangszerelés, egy provizórikus SMF lejátszás, meg mondjuk egy MP3 hangerejében. Ekkor jöhet a gond. Beállunk kényelmesen egy nagy szintű passzázzsal, aztán egy halkabb anyag esetében azt hisszük, nincs elég tartalék. Ilyen szituációkra viszont előre fel kell készülni, bőven vannak a PA-ban szintállítási lehetőségek és tartalékok.

Hangsúlyozom, hogy ezek a dolgok nem csak a KORG cuccokra érvényesek, hanem szinte minden korszerűbb szintire, ugyanúgy tapasztalható pl. a Roland szintiknél is. Lehet, hogy a gyártóknak ezzel kapcsolatban kis elméleti okfejtést kéne a hangszer mellé adni :)

A fentiek a mi tapasztalatainkat tükrözik, lehet a véleményemmel vitatkozni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 5., szombat 13:32 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 3., kedd 20:24
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Sopron
A saját tapasztalatom szerint valóban elég gyenge a kimeneti jel.
De!!!
Otthoni használatnál végülis mindegy, mert adok rá.
Színpadon azonban egyet kell értsek Miditommal, mert a DI-box erre való.
Ha csoportkábelen fut a jel akkor elengedhetetlen két okból:
1: Csak Di vel tudsz szimetrikus jelet továbbítani, és mondjuk ha fantomtáp
is megy, nem vágja haza a hangszert.
2: Láttam már olyat is, hogy asszimetrikusan lekötötték fordítóval, de
a belső tápos hangszereknél brumm keletkezik, márpedig a PA1 ilyen.
Tehát tessék vásárolni egy Di-boxot, mert ennyit megér, de ha nem
studióba kell nem is kerül sokba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 5., szombat 18:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
SongBook:

(Szerintem a Performance nem ugyanaz, mint az STS. Több annál, pl. vokálprocesszor-beállításokat is tartalmazhat.)

Maga a SongBook kapcsolja össze az említett - és már megjegyzett - beállításokat. A SongBook be tud hívni pl. egy Stílust. Ehhez előzőleg elmenthettél STS-t. Asszem, ha a SINGLE TOUCH LED ég, akkor a behívott Stílushoz tartozó STS-ek is beugranak. (Fejből mondom, sajnos már nincs a kezeim között a hangszer.)

Kimeneti szint:

Igen, észrevettem, hogy kicsit kisebb a kimeneti jel, mint amit addig megszoktam (a Pa1X Pro előtt ilyen funkciókkal rendelkező hangszerhez még nem volt szerencsém). De ez nem zavart, mivel otthon én is nagyobb előerősítést állítottam be a keverőn, a hangszerbemutatókon pedig DI-boxot használtunk (és nagyon jó, Meyer Sound hangrendszert).

Tényleg azért lehet moderálva a kimenet, hogy az említett sokféle hangzást (szólójáték, stílus, SMF, MP3) "össze lehessen" hozni, és úgy kiküldeni egy csövön, hogy ne okozzon meglepetést...

Üdv.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 10., csütörtök 20:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Ha az STS led ég, akkor az első STS kerül kiválasztásra. A gombokra akkor kikerülnek ezek, ha az STS led nem ég, csak nem aktiválódik.

A Songbook-nál is ugyanez a metódus.

A performance persze hogy nem ugyanaz, mint az STS, az a Songbookhoz hasonlatos, utóbbi szerintem a performance helyett nagyságrendekkel barátságosabb, meg többet tud.

Én is igyexem átpakolászni emiatt, csak lusta disznó vagyok.

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 21., hétfő 0:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
A.J írta:
Bubamara írta:
A hangszórós hangszereket nem igazán kedvelem.


A Pa1X kivételes!

Én is idegenkedem a mai napig - bár gondoljuk meg: miért ne adhatna egy hangszer önmagából hangot? Elméletileg ez nagyon jó lenne - és szerintem a jövőben feltalálják majd az újabb, különleges "hangszórókat", amik mondjuk úgy néznek ki, mint egy kis üveggolyó, de olyan hangot szórnak szét a környezetben, mint egy nagy Meyer Sound motyó... :)



Kicsit off topic, de esetleg érdekes lehet. Sajnos utólag olvastam csak (már bezárt). Két szemszögből is itt a High End Show 2005 ismertetése:

http://index.hu/kultur/eletmod/hes051120/

http://index.hu/tech/mp3/high051117/

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 21., hétfő 11:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:

Kicsit off topic, de esetleg érdekes lehet. Sajnos utólag olvastam csak (már bezárt). Két szemszögből is itt a High End Show 2005 ismertetése:

http://index.hu/kultur/eletmod/hes051120/

http://index.hu/tech/mp3/high051117/


Gerényi Gábor fenti cikkéből (utólagos engedélyével) idecopyzok egy passzust, mely szerintem magában hordozza a lényeget:
"De miért is érdemes felkeresni a helyszínt? Legfőképp azért, mert amit az ember ott hall, azt leírni akármilyen hosszú cikkekkel vagy reklámokkal sem lehet. Ezekből a dolgokból tényleg úgy jönnek ki a zenei hangok, ahogy a nagy márkák piacához szokott vásárló nem tudja elképzelni. A zenészek - egészen egyszerűen - ott vannak. Velünk egy szobában. És nemcsak a tízmilliós kategóriájú készülékek produkálják ezt a hatást, kevés százezer forintért is találni meghökkentőt.

Aminek pedig ez köszönhető, az az audiofil termékeket gyártó cégek másfajta megközelítése. Ezeket a vállalatocskákat nem annyira menedzserek, mint inkább megszállottak vezetik, akiknek az első számú prioritás az output minősége. Oké, szívnak emiatt egy csomót, nem annyira költséghatékonyak, nem építenek tudatosan brandeket, kevesebbet költenek dizájnra, és nem folytatnak gigakampányokat. Viszont: szédületesen jó termékeket kínálnak
."

Hát igen. Ha nem fényezett, kifacsart, genetikailag manipulált, hatásvadász hangzást akarunk, akkor marad a gondos mérnöki munka, a jó tervezői fül, sok intuíció, a fényes anyagi gyarapodás helyett pedig a szerény haszon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 21., hétfő 13:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
Hát igen. Ha nem fényezett, kifacsart, genetikailag manipulált, hatásvadász hangzást akarunk, akkor marad a gondos mérnöki munka, a jó tervezői fül, sok intuíció, a fényes anyagi gyarapodás helyett pedig a szerény haszon.


És a szűk körű, mással nem helyettesíthető elismerés.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: STS másolás
HozzászólásElküldve: 2005. november 27., vasárnap 18:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Mostanában egy kissé leült ez az oldal. Mindenki dolgozik ? :)
Segítsetek nekem légyszi' !
Hogy tudok egy stílusból egy másik stílusba szőrőstül-bőröstül átmásolni egy STS-t ? Kell hogy legyen rá valami , csak eddíg még nem találtam meg. Nagy segítség lenne.
Esetleg tárolja a gép valahol az STS-eket úgy mint a Performane-okat, vagy a sound-okat, és be lehetne valahogy hívni egy stílusba ?


Ha tudjátok a megoldást , osszátok meg velem !

Előre is köszönöm !

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Bank rename
HozzászólásElküldve: 2005. november 27., vasárnap 18:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Lenne ám még egy kérdésem.

Át tudom nevezni a DIRECT HD bank képernyőn megjelenő oldalsó "Bank1, bank2, stb...... " füleit ?

Ha igen, akkor hogyan ?

Köszönöm ! ! !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: STS másolás
HozzászólásElküldve: 2005. november 27., vasárnap 21:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !


Hogy tudok egy stílusból egy másik stílusba szőrőstül-bőröstül átmásolni egy STS-t ? Kell hogy legyen rá valami , csak eddíg még nem találtam meg. Nagy segítség lenne.

Zoli


Van egy olyan lehetőség, hogy behívsz egy Performance-ot, STS-estül. Tegyük fel, hogy ez a performance tartalmaz egy olyan stílust, aminek az egyik STS beállítását be akarod másolni egy másik stílusba. Most ha beváltod azt a bizonyos másik stílust, akkor a "Write STS Settings" menüből kiválaszthatod, hogy az aktuális STS-sel a beváltott stílus STS-ei közül melyiket írod felül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 28., hétfő 12:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Sajnos nem tudok válaszolni (én is azt mondtam volna, mint MidiTom). És még sajnosabb, igen, dolgozom... :)

Üdvözlettel,

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 28., hétfő 15:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kiegészítésképpen még annyi, hogy a direct HD bankok neve nem kersztelhető át. Gondolom, azért, mert azok tartalma összevissza variálható, és ebben az esetben egy bármilyen névugyanúgy nem utalna a tartalomra, mint ahogy most sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Performance
HozzászólásElküldve: 2005. december 19., hétfő 22:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Rég kértem már segítséget. Nem hiányoztam ?
Az az igazság, hogy sikerült jól összekuszálnom a Performance-okat, és szeretném visszaállítani a gyári beállításokat.
Megtudnátok mondani hogy miként tudom csak ezeket visszatölteni ? Átforgattam a könyvet, de nem akadtam rá a megoldásra. Az egész oprendszert ezért nem akarom újra betölteni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Performance
HozzászólásElküldve: 2005. december 20., kedd 11:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Rég kértem már segítséget. Nem hiányoztam ?
Az az igazság, hogy sikerült jól összekuszálnom a Performance-okat, és szeretném visszaállítani a gyári beállításokat.
Megtudnátok mondani hogy miként tudom csak ezeket visszatölteni ? Átforgattam a könyvet, de nem akadtam rá a megoldásra. Az egész oprendszert ezért nem akarom újra betölteni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Zoli


Szerintem a legegszerűbb, ha csinálsz egy "restoret".
"Disk" menü - "Utility" fül - "Full retore" és a PA1X_250.BKP vagy valami hasonló nevű könyvtárat kell választani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Performance
HozzászólásElküldve: 2005. december 20., kedd 16:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia MidiTom !

Megpróbálom, köszönöm !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Ki használ fejmikrofont ?
HozzászólásElküldve: 2006. február 16., csütörtök 18:20 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Az után érdeklődnék, hogy használ-e valaki fejmikrofont PAX-hoz, (vagy nem PAX-hoz) milyet, és mi a véleménye róla ?
Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem ossza meg velem !

Köszönöm

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ki használ fejmikrofont ?
HozzászólásElküldve: 2006. február 23., csütörtök 12:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Zoli,

Én használtam régebben vokálozáshoz AKG fejmikrofont, kábeles megoldással. A füleimen és hátul a nyakamon támaszkodó "headset"-ből kijött egy vékony kábel, ez csatlakozott az övemen lévő előerősítős kis dobozhoz (benne 9V elem, rajta hangerőpotméter). A kis dobozból jackes kábellel kellett a vonalszintű jelet a keverőbe vinni, ott hangszínezték stb.

Jól szólt, szerettem. Nagy szabadságot ad, nézhetsz bármikor bármerre. De vigyázni kellett: mindig be volt kapcsolva, akármit nem mondhattam koncert közben... :). Másrészt ügyesen kellett énekelni, mert itt nincs lehetőség a mikrofontól eltávolodni vagy közeledni. Másképp kell megoldani a dinamikázást. Idő kellett megszokni azt is, hogy nyomja a füleimet.

Üdv,
Ákos



pumukl írta:
Sziasztok !

Az után érdeklődnék, hogy használ-e valaki fejmikrofont PAX-hoz, (vagy nem PAX-hoz) milyet, és mi a véleménye róla ?
Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem ossza meg velem !

Köszönöm

Zoli

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: MP3
HozzászólásElküldve: 2006. március 8., szerda 21:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

No már megint itt vagyok, Remélem mindenki él és virul hamár a fórum nem nagyon pezseg.
Úgy látszik mindenki tud mindent, csak én vagyok ilyen tudatlan.Naná hogy már megint segítséget kérnék.
Mondjátok miként kell eljárnom ha a sequencerrel felvett nótát mp3-ban szeretném rögzíteni, tárolni ? Ez idáig nem találtam rá semmi infót a gépkönyvben.

Előre is köszönök minden infót !

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MP3
HozzászólásElküldve: 2006. március 9., csütörtök 0:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

No már megint itt vagyok, Remélem mindenki él és virul hamár a fórum nem nagyon pezseg.
Úgy látszik mindenki tud mindent, csak én vagyok ilyen tudatlan.Naná hogy már megint segítséget kérnék.
Mondjátok miként kell eljárnom ha a sequencerrel felvett nótát mp3-ban szeretném rögzíteni, tárolni ? Ez idáig nem találtam rá semmi infót a gépkönyvben.

Előre is köszönök minden infót !

Zoli


Szia Zoli!
Az MP3 rögzítési lehetőség csak valamelyik későbbi op. rendszer verziótól vált elérhetővé, ezért az eredeti manual nem tartalmazza. Azt hiszem, a 2.0-tól működik a dolog. Ha gondolod, megkeresem a fájlt és elküldöm neked pdf-ben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MP3
HozzászólásElküldve: 2006. március 9., csütörtök 8:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Tamás !

Nagyon jól jönne a leírás. Ha lehet, akkor küldd el nekem légyszíves a zszegner@hu.ibm.com címre.

Előre is köszönöm !

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MP3
HozzászólásElküldve: 2006. március 9., csütörtök 16:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Szia Tamás !

Nagyon jól jönne a leírás. Ha lehet, akkor küldd el nekem légyszíves a zszegner@hu.ibm.com címre.

Előre is köszönöm !

Zoli


Elküldtem a mailt. Remélem, minden kérdésedre választ kapsz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: PAX OS V 3.0
HozzászólásElküldve: 2007. február 16., péntek 5:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Mi a véleményetek az új operációs rendszerről ? Érdemes még várni a telepítéssel egy kicsit hátha kiderülnek a "gyermek betegségei" ? Van esetleg valaki aki már fel is rakta ?

Üdv : Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PAX OS V 3.0
HozzászólásElküldve: 2007. február 16., péntek 11:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Mi a véleményetek az új operációs rendszerről ? Érdemes még várni a telepítéssel egy kicsit hátha kiderülnek a "gyermek betegségei" ? Van esetleg valaki aki már fel is rakta ?

Üdv : Zoli


Szia Pumukl!

Még nem töltöttünk fel a 3.00-ból, ugyanis áruhiány miatt nem tudtunk mostanában PA1X-hez jutni. Ügyfeleink meg most kezdenek még csak ébredezni :)
Szóval gyakorlati tapasztalat még nincs, csak annyit mondhatunk, hogy mostanában azért a KORG új OS-eit elég alaposan tesztelve nyomta ki, nem szokott komoly bugot tartalmazni egy friss verzió.

Mindenki okulására idecopyzzuk ( a KORG.HU - ról lopva, respect:) az új feature - öket:

# Vadonatúj Zongora hangszínek az új Pa-800-ból és a C-szériás Digitális Zongora családból pedál rezonanciával és RX zajokkal.
# Több mint 50 vadonatúj Stílus.
# Hosszú file nevek támogatása. A file nevek tetszés szerinti hosszúságúak lehetnek és szabadon keverhetők a kis és nagy betűk. Számítógépről az USB-n vagy a CD-n keresztül a hangszerbe töltött file nevek megőrzik eredeti hosszúságukat.
# Egyszerűen indítható felvétel a dal bármely részétől. Amennyiben egy dal rögzítése során a felvett anyagra kívánunk egy második fevételt is a dal egy tetszőleges pontjától, nincs szükség a gyors Forward (előre csévelés) folyamatos használatára, egyszerűen megjelöljük a kívánt ütemszámot és már folytathatjuk is a felvételt.
# Hangszínenként akár 16 oszcillátor is használható. Így még komplexebb hangzások állíthatók elő vagy ha több dinamika tartományban rögzített mintákat használunk akkor még realisztikusabb és kifinomultabb hangszínek kreálhatók.
# Style Play módban egy játék közbeni Stílus válltás előtt kiválaszthatjuk hogy, az új Stílus mely Variációján kívánjuk tovább folytatni a zenélést. A választott Stílus Variáció meg fogja előzni a Stílus Performancban rögzítettet.
# Gyorsabb SongBook (Zenei Adatbázis) működés. A nagy méretű SongBook file-ok mostantól még gyorsabban menthetők el és tölthetők be.
# Ending 3 (Stílus levezetés). Új, rövidebb Stílus befejezés azok számára akik a rövidebb levezetőt igénylik a számok végénél.
# Átdolgozott felhasználói interfész nagyobb érintési felülettel, nagyobb betű Font mérettel és színes Sliderekkel.
# Megnövelt Lyrics (szövegmegjelenítés) és Select oldalak a könnyebb olvashatóság érdekében.
# Átdolgozott Musical Resources (központi adattárolás), különféle fejlesztésekkel és az új 3-as Stílus levezetővel.
# Fejlesztett Solo mód. Aktiválható a Shift és a Touch gombbal.
# Tempo Lock (zárolás) a Song Play módban. Segítségével gyorsan zárolható a tempó és megőrizhető egy rá következő dalban.
# A szöveges Help menü mostantól Hollandul és Oroszul is elérhető. és még sok minden más...


Szóval van itt kérem sok fontos újdonság...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. június 18., hétfő 20:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Felhívom a figyelmeteket a rettenetes júniusi KORG PA akciókra!
Nincs túl sok idő a végéig, érdemes tehát intézkedni, ha valaki lépni akar!

http://www.syncopa.hu/Akcio/korgpa.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PA1X
HozzászólásElküldve: 2009. január 8., csütörtök 17:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. november 23., vasárnap 20:04
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Magyarország
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek...Pa1x pro és Pa2x pro között vívódom, nem tudom melyik lenne a legjobb választás...melyik hangszer szól "profibban", stílusilag melyik hangszer adja vissza élethűbben a dalt...valamint azzal is tisztában vagyok, hogy nem biztos hogy a drágább/újabb hangszer jobban is szól...ehhez kérnék segítséget!
Válaszotokat előre is megköszönöm!
Tisztelettel,
Róbert


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség