Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 23., kedd 20:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 9:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Azt eddig is tudtam, hogy a zenészek nem normálisak, de most már a hangszerkereskedőkben is kezd megingani a bizalmam :-)

Bocs, MidiTom :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 10:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Dino... írta:
Azt eddig is tudtam, hogy a zenészek nem normálisak, de most már a hangszerkereskedőkben is kezd megingani a bizalmam :-)

Bocs, MidiTom :)


Semmi gond, Dino, igazad van.
Aki hangszerboltot üzemeltet ma Magyarországon, az majdnem mind flúgos eg kicsit (tisztelet azon kollegáknak, akikre nem áll ez a titulus).
Magam még a látszatát is elkerülöm, hogy normális lennék :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 12:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Hát ez nagyon jó! Ahogy mondani szokás: LOL, LOL, LOL :lol: !

Tamás, miből áll a billentyűzet "kalapácsmechanikássá tétele"? Az eredmény mennyire közelíti meg a valódi, gyári kalapácsmechanikás billentyűzeteket? (Persze szintikre gondolok, nem A Zongorára.)

Örülnék, ha a piros Karmám billentyűzete jobb lenne (azért most sem olyan rossz) - és bár ez szubjektív dolog, biztos érted, mire gondolok. Szerinted bele lehet applikálni pl. egy Triton-billentyűzetet? Vagy súlyokat kellene a billentyűk alá ragasztani, és a rugókat is kicserélni...?

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 13:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
Hát ez nagyon jó! Ahogy mondani szokás: LOL, LOL, LOL :lol: !

Tamás, miből áll a billentyűzet "kalapácsmechanikássá tétele"? Az eredmény mennyire közelíti meg a valódi, gyári kalapácsmechanikás billentyűzeteket? (Persze szintikre gondolok, nem A Zongorára.)

Örülnék, ha a piros Karmám billentyűzete jobb lenne (azért most sem olyan rossz) - és bár ez szubjektív dolog, biztos érted, mire gondolok. Szerinted bele lehet applikálni pl. egy Triton-billentyűzetet? Vagy súlyokat kellene a billentyűk alá ragasztani, és a rugókat is kicserélni...?


Bontsuk a választ két részre:

1. nem normális válasz: A kép tanusága szerint helyezzünk a billentyűzetre egy fél kilós kalapácsot. Ettől az kalapácsos lesz.

2. normális válasz: (ami kicsit összetettebb)
A valóságban ritkán van lehetőség arra, hogy egy adott klaviatúrát átalakítsunk. A hangszerek többségébe beépített 5 és 6 oktávos billentyűzeteket nagyrészt a Fatar-tól szerzik be a gyártók. Bizonyos esetekben lehetőség van rá, hogy egyik típus helyett egy másikat rakjunk be. Ennek feltétele egyrészt mechanikai (méretek, csavarhelyek elrendezése), másrészt elektronikus (azonos billentyűmátrix leképezés).
Viszont 5 és 6 oktávosban nincs kalapácsmechanikás megoldás. A 88 billentyűs klaviatúrák egy részénél van elméletileg lehetőség arra, hogy egyiket a másikkal kiváltsuk.
A kisebb billentyűzeteknél azért sem működik a rendszer, mert a kalapácsos verziók jóval magasabbak normál szinti billentyűzeteknél, tehát mindenképpen új dobozba kellene építeni a hangszert, akkor is, ha teszem azt, valaki a Fatar-nál legyártatna egyedileg egy "lefürészelt" billentyűágyat a kisebb hangszeréhez. (A képen a fűrész ezt a megoldást sugallja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 14:42 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm. A válasz harmadik része :wink: is érdekelne.

Szerinted lehetséges-e a KARMA átalakítása:

1. Be lehet-e rakni egy Triton-billentyűzetet (nem a kalapácsost)?
2. Vagy van értelme azzal kísérletezni, hogy súlyokat ragasztunk a billentyűk aljára, és kicseréljük a rugókat...?

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 18:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
Köszönöm. A válasz harmadik része :wink: is érdekelne.

Szerinted lehetséges-e a KARMA átalakítása:

1. Be lehet-e rakni egy Triton-billentyűzetet (nem a kalapácsost)?
2. Vagy van értelme azzal kísérletezni, hogy súlyokat ragasztunk a billentyűk aljára, és kicseréljük a rugókat...?


Erre a kérdésre Gyuri kollegám, minden billentyűzetek tudója hivatott válaszolni. Remélem, holnap lesz egy szusszanásnyi ideje rá, hogy leüljön a gépe elé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Öröm a háznál ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 19:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Van szerencsém nagy-nagy örömmel bejelenteni, hogy a mai naptól PA1Xpro tulajdonossá váltam ! ! ! ( köszönet a Syncopa-nak ! )
Ezentúl már nem csak elméleti kérdésekkel foglak benneteket ostromolni :o)
Most sajnos mennem kell, nem lehet sokáig magárahagyni ! :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Öröm a háznál ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 20:27 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Van szerencsém nagy-nagy örömmel bejelenteni, hogy a mai naptól PA1Xpro tulajdonossá váltam ! ! ! ( köszönet a Syncopa-nak ! )
Ezentúl már nem csak elméleti kérdésekkel foglak benneteket ostromolni :o)
Most sajnos mennem kell, nem lehet sokáig magárahagyni ! :P


Használd egészséggel!

Reméljük, ketten együtt sok jó zenével fogjátok megörvendeztetni a hallgatóságot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 5:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
A.J írta:
Dino... írta:
Te fordítottad?


Igen.


Szia Ákos !

Tudnál nekem küldeni egy magyar gépkönyvet elektronikus formában ? Sokszor nagyon jól jönne, gyorsabban lehet benne keresni, (és ha valami eszembejut, akkor a munkahelyemen is bele tudnék kukkantani ) .


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pumukl 2005. október 13., csütörtök 15:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Öröm a háznál ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 8:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Csak gratulálni tudok a döntéshez és sok sikert a használathoz!
Egy darabig legalább nem látunk. :)
Tényleg ne hagyd magára, mert képes önállósítani magát. :)
Az első két hónapot, amikor hozzám került a pa1x pro, nem fogom elfelejteni. Volt egy kevés munkám vele. :)
Egy állandó meló amely heti három estés fellépést jelentett, kellős közepén cseréltem le az i30-at. Na innentől kezdve alvás félretéve, család leszámolt, kutya éhenhalt... :)


pumukl írta:
Sziasztok !

Van szerencsém nagy-nagy örömmel bejelenteni, hogy a mai naptól PA1Xpro tulajdonossá váltam ! ! ! ( köszönet a Syncopa-nak ! )
Ezentúl már nem csak elméleti kérdésekkel foglak benneteket ostromolni :o)
Most sajnos mennem kell, nem lehet sokáig magárahagyni ! :P

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 10:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
A.J írta:
Köszönöm. A válasz harmadik része :wink: is érdekelne.

Szerinted lehetséges-e a KARMA átalakítása:

1. Be lehet-e rakni egy Triton-billentyűzetet (nem a kalapácsost)?
2. Vagy van értelme azzal kísérletezni, hogy súlyokat ragasztunk a billentyűk aljára, és kicseréljük a rugókat...?

Sziasztok!
A Karmában FATAR TP9 billentyűzet van, melynek létezik súlyozott kivitele is (pl: PA1X, ANDROMEDA). Tehát a helyére be lehetne tenni egy súlyozott klaviatúrát, ~40-50e környékén lehet az ára.(gyárilag azért csak-csak egyszerűbb, no meg olcsóbb is lett volna helyből azt bele rakni, csak hát akkor 15 ezerrel többe került volna :? )
A "TRITON" féle billentyűzet nem kompatibilis a FATAR-ral. Teljesen mások a geometriai tulajdonságaik, ráadásul a mátrixuk sem egyezik. :(
Az utólagos ragasztgatás fél megoldás:
1., a feketéken gyárilag oda tervezett súlyok vannak, ami a hely szűke miatt nehezen kiváltható mással. (a fehérek alatt van hely bőven)
2., az összes rugót ki kellene cserélni erősebbre, amit nem tudom, hogy mennyiből lehetne begyűjteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 14:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Bokrock írta:
Sziasztok!
A Karmában FATAR TP9 billentyűzet van, melynek létezik súlyozott kivitele is (pl: PA1X, ANDROMEDA). Tehát a helyére be lehetne tenni egy súlyozott klaviatúrát, ~40-50e környékén lehet az ára.(gyárilag azért csak-csak egyszerűbb, no meg olcsóbb is lett volna helyből azt bele rakni, csak hát akkor 15 ezerrel többe került volna :? )
A "TRITON" féle billentyűzet nem kompatibilis a FATAR-ral. Teljesen mások a geometriai tulajdonságaik, ráadásul a mátrixuk sem egyezik. :(
Az utólagos ragasztgatás fél megoldás:
1., a feketéken gyárilag oda tervezett súlyok vannak, ami a hely szűke miatt nehezen kiváltható mással. (a fehérek alatt van hely bőven)
2., az összes rugót ki kellene cserélni erősebbre, amit nem tudom, hogy mennyiből lehetne begyűjteni.


Szia Gyuri,

Köszönöm a profi választ. Ez a ~40-50e a súlyozott FATAR TP9 ára, vagy a csere teljes költsége? És mit lehetne kezdeni a kivett billentyűzettel, el lehet adni Nektek? :)

A Pa1X-ről vagy a Pro-ról beszélsz? Tudomásom szerint a kisebbnek nem súlyozott a keyboardja.

Köszönöm, üdv.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 18:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Szia Ákos!

A PRO-ban a TP8 valamelyik verziója van (hasonló, mint a Roland G800, G1000,vagy VA76-ban).
A sima PA1X-nek is súlyozott a billentyűje, csak nem olyan hosszú a billenése, mint amelyik a PRO-ban van.
Az előbb említett közelítő ár a komplett új billentyűzetre vonatkozott, de előfordulhat, hogy az uniós csatlakozás óta kicsit enyhült ennek is az ára.
Ha úgy gondolod, hogy érdemes foglalkozni a dologgal, akkor utána járok, s mondok egy pontos kalkulációt :shock: .
Az átszerelést ~2-3e HUF-ból meg tudom oldani. :oops:
A régi beszámítására esetleg visszatérhetünk.

Üdv: Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 22:29 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Bokrock írta:
Ha úgy gondolod, hogy érdemes foglalkozni a dologgal, akkor utána járok, s mondok egy pontos kalkulációt.


Köszönöm. Most ne foglalkozzunk vele mégsem. Emlékeim szerint a "kis" Pa1X-nek nem annyival jobb a billentése, hogy a KARMA billentyűit lecseréljem rá. (Egyébként a munkadíjból is látszik, hogy korrekt szakemberrel van dolgunk. :!:)

Úgy látszik, a KARMÁ-t is így kell szeretni, ahogy van. Fantasztikus egy hangszer ám! És olyan jó hangszínbeállításokat lehet az interneten találni hozzá!
http://www.korgforums.com/mambo/index.p ... &Itemid=27

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 22:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
pumukl írta:
Tudnál nekem küldeni egy magyar gépkönyvet elektronikus formában ? Sokszor nagyon jól jönne, gyorsabban lehet benne keresni, (és ha valami eszembejut, akkor a munkahelyemen is bele tudnék kukkantani ) .


Részemről nincs akadálya, de egyeztetnem kell a megbízóimmal... 8)

Keresni sajnos nem tudsz benne, az oldalakat "képszerűen", pixeles formában - nem szövegesen - tartalmazza. (Kivétel a Függelék, mely nem az én munkám.) De lehet képernyőn olvasgatni, és szép színes... :)

Szóval ahogy tudok valamit, szólok.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 14., péntek 5:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
A.J írta:
pumukl írta:
Tudnál nekem küldeni egy magyar gépkönyvet elektronikus formában ? Sokszor nagyon jól jönne, gyorsabban lehet benne keresni, (és ha valami eszembejut, akkor a munkahelyemen is bele tudnék kukkantani ) .


Részemről nincs akadálya, de egyeztetnem kell a megbízóimmal... 8)

Keresni sajnos nem tudsz benne, az oldalakat "képszerűen", pixeles formában - nem szövegesen - tartalmazza. (Kivétel a Függelék, mely nem az én munkám.) De lehet képernyőn olvasgatni, és szép színes... :)

Szóval ahogy tudok valamit, szólok.


Előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 14., péntek 8:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Szia pumukl,

Nem küldhetem el a gépkönyvet elektronikus formában. A fordítás tulajdonjoga az ATEC nagykereskedésé - esetleg fordulj érte hozzájuk (nem valószínű, hogy sikerül).

De ne bánkódj, a Syncopától kapott kinyomtatott kézikönyv is tökéletesen használható. Sok sikert a hangszerhez, és ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

Üdv,
Ákos

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 18:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !


Mit gondoltok, hozzá tudom rendelni egy performance-hoz hogy küldjön midin keresztül előre beállított Program Change üzenetet ? Nagyon jól jönne ha nem kéne egy szám előtt mindkét szintin babrálni. Eddíg még nem találtam meg a módját. Ráadásul úgy kéne megoldani hogy a másik hangszer csak akkor szóljon ha játszom rajta, a PAX azt ne vezérelje.
Előre is köszönöm a fejtörést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 18:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
pumukl írta:
Sziasztok !


Mit gondoltok, hozzá tudom rendelni egy performance-hoz hogy küldjön midin keresztül előre beállított Program Change üzenetet ? Nagyon jól jönne ha nem kéne egy szám előtt mindkét szintin babrálni. Eddíg még nem találtam meg a módját. Ráadásul úgy kéne megoldani hogy a másik hangszer csak akkor szóljon ha játszom rajta, a PAX azt ne vezérelje.
Előre is köszönöm a fejtörést.


Először is, performaci helyett szerintem tessen barátkozni a Songbookkal, sokkal jobb.

A stílusba tudsz tenni ilyet (Style Play), a Track Controls-nál. Azt hiszem a Mode oldalon (nincs előttem gép) lehet külső/belső eszközöket birizgálni. Ezeket aztán elmentheted performance-be vagy sts-be.

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 18:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !


Mit gondoltok, hozzá tudom rendelni egy performance-hoz hogy küldjön midin keresztül előre beállított Program Change üzenetet ? Nagyon jól jönne ha nem kéne egy szám előtt mindkét szintin babrálni. Eddíg még nem találtam meg a módját. Ráadásul úgy kéne megoldani hogy a másik hangszer csak akkor szóljon ha játszom rajta, a PAX azt ne vezérelje.
Előre is köszönöm a fejtörést.


pumukl,
ezzel az elgondolással az a baj, hogy itt a Performance-nak tulajdonképpen egy folyamatot kéne kidania, pedig szerencsétlen csak egy statikus állapotot képes kiadni.
Mit lehetne mégis tenni?
Pl. megnézem, hogy a másik hangszeren a 3456-es patch-et akarom beváltatni a 7-es midi csatornán. (Hasamra ütööttem, nyilván kell keresni egy "üres" sávot az arranger mellett, amit majd békén hagy az automatika és a jobb kéz - bal kéz aszignációk). Megkeresed, hogy ennek a PA1-X-en mondjuk a B-23 felel meg, és beállítod azt. Lerögzíted ezt a tényt a performance-ban. Ja, és ráadásul ugye olyan midi csatornát kell választani, ami a midi kimeneten kifelé is kommunikál.
Ezek után a performance-ot beválasztva a PA1X-en beugrik a kiválasztott program, meg a külső hangszeren is a patch. Ha tényleg nem használja sem a kísérőautamtika, sem más az adott csatornát, akkor nem fog más történni. Itt jönne be a folyammat másik része, hogy ennek a midi csatornának a kommunikációját csak a hangszer belsejére korlátozzuk ezután, de ezt már nem lehet performance-ba beírni, ezért kell valahogyan "gyalog" előkészíteni, és ügyelni, hogy ne kavarjuk meg a beállítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 21:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Köszönöm a tanácsokat, azt hiszem egyenlőre nem kötöm össze a két hangszert mégsem. :) Bár felötlött bennem az is hogy megfordítanám a dolgot, és a másik szintiből küldenék a PAX-nek egy üzenetet. De ez sem tűnik túl egyszerűnek, arra még rá van kötve egy hangmodul is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 22:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Köszönöm a tanácsokat, azt hiszem egyenlőre nem kötöm össze a két hangszert mégsem. :) Bár felötlött bennem az is hogy megfordítanám a dolgot, és a másik szintiből küldenék a PAX-nek egy üzenetet. De ez sem tűnik túl egyszerűnek, arra még rá van kötve egy hangmodul is.


Befelé jóval egyszerűbb a történet. Csak a csatornákra kell ügyelni. Automata hangszerről kifelé midizni mindig cirkuszos, befelé korántsem akkora kunszt. A modul nem lehet akadály, mert vagy annak a THRU-ját kell befogni, vagy a PA1X-ét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 8:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos nincs tapasztalatom a Pa1X Pro összemidizésével kapcsolatban. Szerintem mindent meg tud oldani egyedül... :)

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 10:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
A.J írta:
Szerintem mindent meg tud oldani egyedül... :)


Itt van kérem a tuti megoldás :-D

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 10:50 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Szia!
Ajánlom figyelmedbe a 2.52 angol kézikönyv 88. oldalát.
Az egyik billentyű sávon beállítod, hogy egy külső (external) hangmodult használjon.
Ha a midi szűrők (239. oldal) és a midi csatornák jól állnak működnie kell az általad leírt módon.
Aztán ha a mute kapcsolót használod, csak akkor fog szólni amikor szükség van rá.

Egyébként én sem hiszem, hogy szükség lenne 2 billentyűre. :)

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 20., csütörtök 5:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Elgondolkodtam a dologon. Igazatok van, tényleg nincs szükség másik billentyűre. De azért biztos ami biztos alapon hordani fogom magammal a Triton Le-t is . Egyszer buli közben elhallgatott a társam kisérőautomatikás szintije,nekem meg csak egy X3-om volt. Azt sem tudtuk hogy hova kapjunk. Aztán egy ki-be kapcsolás után visszajött. Micsoda megkönnyebbülés volt ! Na akkor eldöntöttük hogy mindenből legalább 2 kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: HILFE ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 20., csütörtök 8:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
pumukl írta:
Sziasztok !

Elgondolkodtam a dologon. Igazatok van, tényleg nincs szükség másik billentyűre. De azért biztos ami biztos alapon hordani fogom magammal a Triton Le-t is . Egyszer buli közben elhallgatott a társam kisérőautomatikás szintije,nekem meg csak egy X3-om volt. Azt sem tudtuk hogy hova kapjunk. Aztán egy ki-be kapcsolás után visszajött. Micsoda megkönnyebbülés volt ! Na akkor eldöntöttük hogy mindenből legalább 2 kell.


A kis Triton LE tényleg aranyos jószág, és nem is nehéz. Ha már magunkból nem vihetünk kettőt... :)

Az egyre bonyolultabb hangszereknél logikusan merül fel az emberben: nagyobb az esély rá, hogy valahol, valami, egyszer csak... A gyakorlatban mégsincs ennyi panasz. Szóval, kollégák, bízni kell! 8)

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Lefagy ! ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 20., csütörtök 19:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !
No már megint itt vagyok. Képzeljétek, sampling módban megfagy a gép.
Csak úgy próbaképpen mikrofonról szerettem volna felvenni.
Úgy csináltam ahogy a könyvben van, sound mód, piros record kapcsoló, bejött a sampling oldal, elindítottam a képernyőn a record kapcsolóval, aztán leállítottam, és innen nem volt hajlandó semmire sem reagálni a gép. Akármit nyomtam rajta. Volt már nektek ilyen ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lefagy ! ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 20., csütörtök 20:24 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !
No már megint itt vagyok. Képzeljétek, sampling módban megfagy a gép.
Csak úgy próbaképpen mikrofonról szerettem volna felvenni.
Úgy csináltam ahogy a könyvben van, sound mód, piros record kapcsoló, bejött a sampling oldal, elindítottam a képernyőn a record kapcsolóval, aztán leállítottam, és innen nem volt hajlandó semmire sem reagálni a gép. Akármit nyomtam rajta. Volt már nektek ilyen ?


Ez természetesen nem alapszolgáltatása a hangszernek :)
Szerintem holnap fel kéne hívnod Gyurit, és 3 perc alatt behatároljátok, hogy mi az oka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lefagy ! ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 23., vasárnap 11:13 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
Szerintem holnap fel kéne hívnod Gyurit, és 3 perc alatt behatároljátok, hogy mi az oka.


Sikerült?

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lefagy ! ! ! !
HozzászólásElküldve: 2005. október 23., vasárnap 22:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
MidiTom írta:
Szerintem holnap fel kéne hívnod Gyurit, és 3 perc alatt behatároljátok, hogy mi az oka.


Sikerült?


Még folyamatban van.
Kár, hogy a PA1X-ben még nincs mód a táv segítségnyújtásra -> WINXP :)

Nem csodálnám, ha az Oasyst előbb - utóbb rá lehetne kötni a netre (iszen LAN csatlakozás van rajta...) aztán meg lehetne fejteni a felmerülő kérdéseket messziről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 24., hétfő 20:14 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Szia Pumukl,

(Nincs kéznél az email-címed, ezért ide írok nyilvánosan... :wink:)

Megkérdeztem az Irish Acts fórumon, ketten válaszoltak, egyikük Paolo Tramannoni a Korg Italy-tól, azt hiszem a Pa1X Pro tervezője vagy valami hasonló, komoly szakértő.

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/ ... 347#108347

Nem tudnak arról, hogy az oprendszerben ilyen lefagyást okozó hiba lenne, nekik jól megy. Akkor nézzük a hardware-t.

A lefagyás pl. attól lehet, hogy hibás a RAM. Próbáld ki a következőket: Ha két memóriamodulod van, vedd ki az egyiket (a másodikat), és úgy samplingelj. Ha így menne, tedd be a kivett modult az első helyére. Így kitalálhatod, melyik hibás. Ha csak egy memóriamodulod van, szerezz egy másikat helyette a kipróbáláshoz.

Egy másik próba lehet, ha samplingelés helyett megpróbálsz betölteni egy nagyobb hangmintát. Ha rossz (pl. a második) RAM-modul, a gép le kell, hogy fagyjon, amikor megpróbálja feltölteni azt adatokkal.

Érdekelne az eredmény.

Üdv,

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 24., hétfő 21:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Ákos !

A memória átrakása nem hozott eredményt, a Tritonból kivett memóriával sem működött. Aztán betöltöttem egy KSF-t , a hang megszólalt a billentyűkön de csak egy bizonyos hangmagasságban a billentyűktől függetlenül. Érdekes, mert a gép ugyan lefagyott, de nem teljesen. A sampling ablakban tudok mászkálni, és úgy nézem hogy a talán editálni is lehetne, de kilépni már nem tudok. A szintin lévő kapcsolók a "menü" kivételével mind halottak.

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 24., hétfő 22:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A memóriatesztelésen már pénteken tovább jutottunk, és az op. rendszer esetleges sérülését is kizártuk, hiszen teljes törlés után teljes újratöltést csináltunk. Ennyit lehetett "távmegfejtéssel" elérni. Most valami operatív lépés következik, ami holnap telefonálgatások útján konkretizálódik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 25., kedd 15:11 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Tramannoni írt még:

1. A KSF-et be tudtad tölteni: a RAM-nak jónak kell lennie. (De ezt már tudjuk.)

2. A hangmagasság ugyanaz minden billentyűn: normális, ha egyes mintákat editálunk.

3. A Sampling módból nem tudtál kiszállni: nyomd meg a RECORD-ot. (A Sampling üzemmód - a felvételi módokhoz hasonlóan - "elfedi" a Sound üzemmódot. Ezért amíg Sampling módban vagy, nem tudsz mást csinálni.)

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 25., kedd 15:57 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Szia!
Az érdekelne, hogy milyen memóriát raktál át a Triton-ból?
Ha nem 16-ost használsz, a hangszerbe betöltheted a mintát, de nem jól működik.
Kizárólag 1 x 16, vagy 2 x 16MB 72 pin RAM-mal éred el a kívánt eredményt.
Még utólagos bővítésnél is érdemes párban cserélni, mint a meglévő mellé betenni egy másikat. Ezzel is voltak kellemetlen tapasztalataink.
Kíváncsi vagyok az eredményre.

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 26., szerda 9:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Szia MidiTom!

A 3. opció érdekelne engem.
EXB02 - "Latin & Latin Dance" Expansion Board
Kapható már nálatok?
Ha igen, akkor légyszíves egy ajánlatot küldeni rá. (regisztrált)
Köszönettel
Buba

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 26., szerda 11:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Bubamara írta:
Szia MidiTom!

A 3. opció érdekelne engem.
EXB02 - "Latin & Latin Dance" Expansion Board
Kapható már nálatok?
Ha igen, akkor légyszíves egy ajánlatot küldeni rá. (regisztrált)
Köszönettel
Buba


Szia Bubamara!

Küldtem emailt! Ha gép közelben vagy, jó lenne ha meg tudnád nézni!

Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 27., csütörtök 8:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Szia Tamás!
Ma reggel néztem meg a level. Köszönöm!
Majd hívlak.


Szia Bubamara!

Küldtem emailt! Ha gép közelben vagy, jó lenne ha meg tudnád nézni!

Tamás[/quote]

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 27., csütörtök 23:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok Tamás és Zoli,

Mi lett végül a Pa1X Pro-val?

Köszönöm, üdv,

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 27., csütörtök 23:50 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
Sziasztok Tamás és Zoli,

Mi lett végül a Pa1X Pro-val?

Köszönöm, üdv,


Már a műtőben van.
Holnap megmondjuk, hogy vakbél, vagy kanyaró.
(Esetleg madárinfluenza)

Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 28., péntek 5:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
A.J írta:
Sziasztok Tamás és Zoli,

Mi lett végül a Pa1X Pro-val?

Köszönöm, üdv,

Szia Ákos !

Még valahol az 1. oladalon írtad hogy a PAX beépített hangszórói igen szépen szólnak.
Nos, ezt csak meg tudom erősíteni :)
Amíg a pro-t műtik, addíg kaptam egyet kölcsönbe nehogy elvonási tüneteim legyenek.

Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 28., péntek 13:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Ez nagyon korrekt megoldás. Már mint a csere hangszer.

A hangszórós hangszereket nem igazán kedvelem.

Amíg a pro-t műtik, addíg kaptam egyet kölcsönbe nehogy elvonási tüneteim legyenek.

Zoli[/quote]

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 28., péntek 14:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Bubamara írta:
Ez nagyon korrekt megoldás. Már mint a csere hangszer.

A hangszórós hangszereket nem igazán kedvelem.

Amíg a pro-t műtik, addíg kaptam egyet kölcsönbe nehogy elvonási tüneteim legyenek.

Zoli
[/quote]

Igen , szerintem is .

Köszönet érte ! ! !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 28., péntek 14:25 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Bubamara írta:
A hangszórós hangszereket nem igazán kedvelem.


A Pa1X kivételes!

Én is idegenkedem a mai napig - bár gondoljuk meg: miért ne adhatna egy hangszer önmagából hangot? Elméletileg ez nagyon jó lenne - és szerintem a jövőben feltalálják majd az újabb, különleges "hangszórókat", amik mondjuk úgy néznek ki, mint egy kis üveggolyó, de olyan hangot szórnak szét a környezetben, mint egy nagy Meyer Sound motyó... :)

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 3., csütörtök 21:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Örömmel jelenthetem hogy a "fagyós" problémám orvosolva lett, és már vissza is kaptam a hangszert. A mai napon érzékeny búcsút vettem a hangszórós PAX-től amit cserébe kaptam a javítás idejére.
Máris segítségre lenne szükségem ! Lenne itt egy-két dolog ami kifogott rajtam. Hálás lennék ha egy kicsit kiokítanátok.
1.
Odáig eljutottam hogy egy számhoz kikeresem a stílust, ha nem tetszik akkor megváltoztatom az STS-eket, valamint beállítom a vokált. Plusz megváltoztatom a padokat, és az assignable kapcsolókhoz is rendelek egy-két dolgot. No de most hogy mentem el, hogy nekem legközelebb ez mind egy gombnyomásra előjöjjön ?
Erre nem tudtam rájönni. (netán a songbookban?)
2.
Jól gondolom hogy a 4 STS beállítás az tulajdonképpen 4 performance ?
3.
A PAD-okhoz hogy tudok az üres helyekre, és a userbe adatokat tölteni ?

Hirtelen ennyi lenne, előre is köszönöm a segítséget.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 16:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Örömmel jelenthetem hogy a "fagyós" problémám orvosolva lett, és már vissza is kaptam a hangszert. A mai napon érzékeny búcsút vettem a hangszórós PAX-től amit cserébe kaptam a javítás idejére.
Máris segítségre lenne szükségem ! Lenne itt egy-két dolog ami kifogott rajtam. Hálás lennék ha egy kicsit kiokítanátok.
1.
Odáig eljutottam hogy egy számhoz kikeresem a stílust, ha nem tetszik akkor megváltoztatom az STS-eket, valamint beállítom a vokált. Plusz megváltoztatom a padokat, és az assignable kapcsolókhoz is rendelek egy-két dolgot. No de most hogy mentem el, hogy nekem legközelebb ez mind egy gombnyomásra előjöjjön ?
Erre nem tudtam rájönni. (netán a songbookban?)
2.
Jól gondolom hogy a 4 STS beállítás az tulajdonképpen 4 performance ?
3.
A PAD-okhoz hogy tudok az üres helyekre, és a userbe adatokat tölteni ?

Hirtelen ennyi lenne, előre is köszönöm a segítséget.
Zoli


Szia Zoli!

Elkezdtem összevagdosni a gépkönyvből az ide vonatkozó oldalakat, de rájöttem, hogy sok lenne, szétfeszítené az egész fórumot.
Szerintem a lényeg nagyjából a következő: a Performance, az STS és a Songbook különféle mélységeit jelentik a felhasználói beállítások tárolásának. Van, aki az "egy nóta - egy performance" elvet követi. Van, aki teljesen a Songbookot használja. Olyant is ismerek, aki csak STS szinten nyúl bele, mert alapvetően megfelelnek neki a gyári beállítások is.
A performance a hangszer szinte minden előlapról állítható paraméterét letárolja, az STS csak egy szűkebb kört, alapvetően a jobbkézre koncentrálva.
A user padok beállításával kapcsolatos dolgokat a manual 81. és 92. oldala tartalmazza. Legalábbis az angol, mert a magyar nincs meg elektronikus formátumban.

Üdv:
Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 16:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Tamás !

Köszönöm a választ. Lementettem már performance-be, de a PAD-ok nem mentődtek vele. Valamit nem jól csinálhattam, nekiesek még egyszer-kétszer. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 17:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

Pontosan így van, különböző szinteken lehet beállításokat tenni, és ezek a szintek egymásra épülnek. Alulról felfelé:

- Három "felső" és egy "alsó" billentyűzetsáv van, ezekre egy-egy hangszínt választhatunk. Négy PAD gomb is van, ezekre is választhatunk egy-egy hangszínt.
- Ezt a beállítást (négy billentyűzetsáv és négy PAD) egy STS-be menthetjük.
- 4 ilyen STS-t egy Stílushoz (vagy SongBook-tételhez) menthetünk.
- A SongBook "elfedi" a Style Play vagy Song Play üzemmódokat, azok "fölött" működik. Ha kiválasztasz egy SongBook-tételt, az behívja a hozzá tartozó (előzőleg hozzá mentett) Stílust vagy MIDI Songot vagy éppen MP3 fájlt - és az STS-t. Tehát a SongBook-tételek nem ezeket az említett fájlokat, hanem csak a rájuk vonatkozó hivatkozásokat tartalmazzák.

A hangszerbemutatókon úgy használtam a Pa1X-et, hogy a SongBook volt nyitva, és onnan kiválasztva egy-egy tételt, minden beállt az adott szám előadásához.

Ehhez "alulról felfelé" a fent említett szinteken minden beállítást meg kellett csinálni, és el kellett menteni.

Üdv.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 17:33 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
pumukl írta:
Örömmel jelenthetem hogy a "fagyós" problémám orvosolva lett...


Örömmel hallom. És mi volt a gond? Javítani kellett valamit, vagy kicserélni?

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség