Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 23., kedd 15:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: PA1X
HozzászólásElküldve: 2005. május 19., csütörtök 16:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kijött a PA1X és PA1X PRO hangszerekhez a 2.5 - ös op. rendszer! Figyelem: a KORG szerint a "musical resource"-okat (stílusok, hangszínek) is újra kell tölteni, ezért célszerű előtte minden user dolgot lementeni!
Az oprendszer és a kiegészítők, valamint a frissítési leírás megtalálható a
http://www.korgpa.com/pa_root/en/news/news.html?en oldalon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 20., hétfő 11:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kép

http://www.korg.de/softwarecenter/

Egy link azoknak, akik tudnak németül. Regisztráció szükséges, de hasznos dolgokat lehet megtudni, és természetesen letölteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 20., hétfő 14:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
Kép

http://www.korg.de/softwarecenter/

Egy link azoknak, akik tudnak németül. Regisztráció szükséges, de hasznos dolgokat lehet megtudni, és természetesen letölteni.


Kösz!
Akik nem tudnak pl. németül, használhatják az interneten elérhető online fordítót: http://world.altavista.com/
Be kell írni a fordítandó oldal címét, ki kell választani a forrás- és célnyelvet, és már megy is. Nem mondom, néha vicces... :), de sokat segíthet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 21., szerda 14:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ismét újabb PA1X op. rendszer verzió: 2.52


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne, választanom kéne a PA 80, és a PA1x között.
Van aki ismeri mind a két hangszert ?
Az ára és a súlya miatt inkább a 80-ast részesítem előnyben, a PA1X-et a maga 22kg-jával(+ egy keménytok) elég durva lehet hozni-vinni. Viszont ha jól tudom akkor a 80-as sokkal régebbi típus (talán kifutóban is van) érdemes még újonan megvenni ?
Ha valaki tudna segíteni a döntésben megköszönném.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 9:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
pumukl írta:
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne, választanom kéne a PA 80, és a PA1x között.
Van aki ismeri mind a két hangszert ?
Az ára és a súlya miatt inkább a 80-ast részesítem előnyben, a PA1X-et a maga 22kg-jával(+ egy keménytok) elég durva lehet hozni-vinni. Viszont ha jól tudom akkor a 80-as sokkal régebbi típus (talán kifutóban is van) érdemes még újonan megvenni ?
Ha valaki tudna segíteni a döntésben megköszönném.


Szia pumukl(i),

Mindkettőnek demonstrátora voltam. A Pa1X minden szempontból sokkal értékesebb hangszer, több és jobb funkcióval rendelkezik. Nem ismerem az árkülönbséget, de ha megteheted, mindenképpen a Pa1X-et vedd. (Szerintem könnyebben el is adhatod majd, mint a Pa80-at.)

Egyébként - ha nem feltétlenül kell beépített hangszóró - leginkább a Pa1X Pro-t ajánlanám. Jobb a billentyűzete és a kivitele, mint a Pa1X-nek.

Üdv,

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 11:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Ákos,

Köszönöm a választ. Egyáltalán nem kell a beépített hangszóró, sőtt nem is szeretem hogy olyan „batár” miatta a hangszer. De sajnos a Pro változat az ára miatt teljességgel elérhetetlen számomra.
Az 1X sokkal jobban tetszik a 80-asnál, bár még csak a demókat hallgattam az interneten, és a paraméterek között próbáltam tájékozódni. Egyik félelmem az 1X-el kapcsolatban hogy a rengeteg mindenből amit tud, a felét sem fogom tudni kihasználni. A másik hogy vajon mennyire bírja a hurcolászást.? A 80-as mintha masszívabb lenne, bár ezt is csak képekről gondolom.
Ha minden jól megy akkor jövő héten lesz szerencsém testközelből meghallgatni egy PA1x-et. Addíg igyekszem mindenféle infóat begyűjteni róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 12:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
pumukl írta:
Egyáltalán nem kell a beépített hangszóró...

OK. De be kell vallani, nagyon jól szól.

pumukl írta:
...sajnos a Pro változat az ára miatt teljességgel elérhetetlen számomra.

Nem értem. A legutóbbi (de már régi) árlisták szerint új áron is "csak" 20-30 ezer Ft a Pa1X és Pa1X Pro közötti különbség. Az utóbbiban viszont gyárilag van hard disk is, a Pa1X-ben csak opció (de lehet, hogy mostanában már beleteszik gyárilag is).

pumukl írta:
Egyik félelmem az 1X-el kapcsolatban hogy a rengeteg mindenből amit tud, a felét sem fogom tudni kihasználni.

Nem hiszem, hogy a "tudás" volna a kérdés, inkább, hogy szükséged van-e rá, vagy sem. Meg egyáltalán, pontosabban mire akarod használni a hangszert.

pumukl írta:
A másik hogy vajon mennyire bírja a hurcolászást.? A 80-as mintha masszívabb lenne, bár ezt is csak képekről gondolom.

Szerintem egyformán jól bírják a szállítást, nem masszívabb a 80-as.

pumukl írta:
...Addíg igyekszem mindenféle infóat begyűjteni róla.


Segítégül itt egy cikk, amit az Instrument Magazinba írtam, kb. 1,5 éve:



Csizma az asztalon - kísérőautomatikás szinti a stúdióban (?!)

Megmondom az őszintét. A Korg Pa1X-et megismerve át kellett értékelnem, amit a kísérőautomatikás szintikről gondoltam. Ez a cucc sokkal több, én inkább egy különleges workstationnek mondanám, mert szinte mindenre alkalmas, amire egy billentyűs hangszeres gondolhat (a viccet ismerőknek hozzátenném: általában).

A Hangzás

Először is, meglepően jól szól! Igen, a Hangzás megérdemli, hogy nagybetűvel írjuk - végre Triton-hangszíneket és csak itt hallható, valósághű hangmintákat kapunk (RX technológia). Persze, ha nagyon ráérünk, ízlés szerint tuningolhatjuk: a hangszínek profin szerkeszthetők, s van hely ROM bővítésnek is.

Aki még ezután sem bír magával, használja a samplert. Profi mintavevő, a hozzá tartozó hentesüzemmel együtt (a groove-ok felszeletelhetők, a minták a képernyőn szerkeszthetők, más formátumok betölthetők, pl. AKAI is). Vagyis a rendszer nyitott, a lehetőségek végtelenek, különcködésünknek semmi sem szab határt - hacsak a sampling RAM nem, ami azért 32 MB-ra bővíthető. Büszkén vihetjük bármilyen stúdióba, digitális kimenete is van.

A Zenekarunk

Több száz kész stílus van hangszerünkben, nagyon széles skálán. A kíséret már nem automatára, sokkal inkább egy engedelmes, profi zenekarra emlékeztet. Élvezet játszani rajta, stílusgyakorlatokra kiváló - de a zeneszerzők se fognak sokat gondolkodni, legyen szó reklámról, popdalról vagy akár filmzenéről. Olyan jól szól, hogy én tanításhoz is használnám. Új stílusokat írhatunk, vagy akár az interneten cserélhetünk.

Songbook

A Daloskönyv több száz tételes adatbázisa óriási segítség lehet a fellépéseken. Gyorsan megtaláljuk a kívánt dalt, és egy gombnyomásra indul a zene - a stílus, a szólóhangszínek, az intro, az effektek, és a szükséges egyéb paraméterek már mind beálltak! (Végre megszűnnek a dalok közti ideges gombnyomogatások, amikor a zenészt össze lehetett téveszteni a pénztárossal...) A kényelmesebbek előre elkészített dalokat indíthatnak (SMF, MP3, CD - az utóbbi kettő opció), a két fedélzeti szekvenszer egymásba átúsztatva is lejátssza azokat. Folyamatosan zenélhetünk velük, ameddig csak akarunk, mi fogunk hamarabb elfáradni. Mellesleg szerintem az egyik legnagyobb dolog egy zeneszerzőnek, ha dalát egy ilyen listában olvashatja. Ez igazi világslágerlista, mely(nek egy része) már az idő próbáját is kiállta. Sőt, a zenei műveltséghez tartozik, hogy megismerjük.

Legyél Te is Megasztár

Mostantól a bátortalanabbak is dalra fakadhatnak, mert eddig még nem látott (hallott) támogatást kapnak: a hangszer ugyanis egy TC-Helicon vokálprocesszort rejt. (Ezt olvassuk el még egyszer.) Elég egy mikrofont beledugni, és azonnal profi effektek színesítik hangunkat. A Harmonizert bekapcsolva saját vokalistáink is megszólalnak tökéletes harmóniában - a gázsijuk viszont a miénk marad! Még két opció is van, az énekhang-modellezés (más hangján énekelhetünk hitelesen), és a hangmagasság-korrekció (ennek értékéből semmit sem von le, hogy én nem szeretem - ha szükséges, működik).

Kapcsolódj a Mátrixhoz

A játszott dalt énekkel, tokkal, vonóval együtt a hangszeren rögtön MP3-ba menthetjük! (Opció :-)!) Majd USB-n át máris a számítógépünkbe kerülhet a mű, ahonnan egyszerűen az internetre küldhetjük, s riogathatjuk vele a nagyérdeműt... Reklámozhatjuk magunkat saját honlapunkon, megrendelőinknek dalvázlatokat küldhetünk, demóanyagunkkal bombázhatjuk a kiadókat stb.

Keleti kényelem

A Pa1X-be hard disket és CD-írót tehetünk (érdemes). Színes grafikus érintőképernyővel rendelkezik, ezen beépített help szöveget is olvashatunk. Az oprendszer az internetről is frissíthető, és tervben van a magyar nyelvű változat elkészítése. Végül még egy jó hír: megérti a régi i-modellek és a Pa60, Pa80 stílusait, s az utóbbiak hangszínbeállításait is.

A hangszert a hagyományos 5 oktávos kivitel mellett 76 billentyűvel is gyártják. Ez utóbbi a Pa1X Pro, néhány egyéb eltéréssel: beépített erősítőrendszer nincs, hard disk viszont gyárilag van benne. Én remélem, hogy lesz 88 kalapácsmechanikás billentyűs változata is. Megérdemelné(nk).

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 13:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Sziasztok,

Én párhuzamosan nyüstölök egy PA60-ast és egy Paxprot. Rövid villámlátogatásra járt nálam egy "sima" PAX is. A 80/PAX-ot nem érdemes hasonlítgatni, két világ, tudásra is, sajnos árban is.

Kivitelre a 80-as műanyagháza, billentyűzete egyiknek sem ér a nyomába.

Ha már a szállítás szóba került: abban a 60/80-as széri nyert, mert sokkal könnyebb. A rövid PAX mindenestre NEHEZEBB mint a PRO, utóbbinak a méretével lehet inkább gond. Volt szerencsém egyszer egy (nehéz) keménytokkal buszon utazni vele, ajánlom mindenkinek az élményt.

Én is úgy tudom, hogy minimális a difi árban a kettő között, de most "ajándékba" jön a kis PAX-hoz a vinyó, a nagyobbikhoz az MP3 és a TC upgrade-et adják mindegyikhez. Szerintem a billentyűzet miatt is érdemesebb a nagyobbikban gondolkodni.

A használatról annyit, hogy bonyolultsága ellenére a PAX jobban és gyorsabban kezelhető, mint a 60/80-as. Főleg, ha valaki más típusról kirándul át.

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 14:50 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 3., kedd 20:24
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Sopron
Kedves Ákos!

Ha már demontrátora voltál a pa1-nek, maradt valami mp3-as demo a
bemutatókból, vagy máshonnan?

A neten levő dolgok jók, de igazán engem az érdekelne, élőben mit lehet
kihozni a hangszerből.
Gondolom mást is.

Üdv: Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 16:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Csaba írta:
Kedves Ákos!

Ha már demontrátora voltál a pa1-nek, maradt valami mp3-as demo a
bemutatókból, vagy máshonnan?

A neten levő dolgok jók, de igazán engem az érdekelne, élőben mit lehet
kihozni a hangszerből.
Gondolom mást is.

Üdv: Csaba



Szia Csaba,

Kb. 1 éve készült egy komplett DVD-anyag a bemutatók alapján. Néhány demonstrátor kollégámmal együtt szerepelünk rajta, ők más Korg hangszereket mutatnak be. Tervben volt többek között, hogy az interneten és hangszerboltokban meg lehet nézni, illetve a hangszerekhez mellékelték volna. De a gyártás megállt, egyelőre nem tudom, mi lesz az anyag sorsa. :(

Élőben valóban mást is ki lehet hozni a hangszerből, nem csak hagyományos "vendéglátózásra" használható. Pl. felvettem a samplerbe szólóéneket (magyar népdal), és a két szekvenszert szinkronban járatva két különböző (egy szellős new age-es, és egy sűrű drum'n'bass-es) kíséretet kevertem egymásba az ének alatt. Plusz játszottam egy-két hangszerszólamot élőben. :)

Vagy a HD-ről lejátszottam egy MP3-as fájlt, mely egy soksávos stúdiófelvétel ének- és vokálsávjait tartalmazta. Ehhez élőben játszottam hozzá splittelt billentyűzeten slap basszust, elektromos zongorát és fúvóskórust. :) :)

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 3., kedd 20:24
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Sopron
Köszönöm a tájékoztatást.
Nagyon érdekelne az a DVD.

Ha esetleg valahogy hozzáférhető lenne ( term.akár pénzért is ) kérlek
feltétlen szólj róla.

Köszönettel Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 22., csütörtök 17:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Elfelejtettem mondani, hogy a PA1X-et használtan venném. Ezért írtam azt hogy a PRO elérhetetlen az ára miatt. Mindenkinek köszönöm az infókat !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 10:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
pumukl írta:
Elfelejtettem mondani, hogy a PA1X-et használtan venném. Ezért írtam azt hogy a PRO elérhetetlen az ára miatt. Mindenkinek köszönöm az infókat !


Mennyiért veszed? 650 körül már van új pro.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 12:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
600-at kérnek érte.
Hol van pro 650-ért ? Azt hiszem nagyon érdekelna a dolog. Elárulod ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 13:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Azért ne felejtsétek el, hogy ez egy hangszerbolt fóruma :wink:

Egyébként most nálunk egy PRO -t el lehet vinni MP3 nélkül 690-ért.
2 év gari, full support, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 13:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
MidiTom írta:
Azért ne felejtsétek el, hogy ez egy hangszerbolt fóruma :wink:

Egyébként most nálunk egy PRO -t el lehet vinni MP3 nélkül 690-ért.
2 év gari, full support, stb.


Bocsánat !
Miután nagy hévvel elküldtem a levelet azután nekem is eszembe jutott hogy ez nem teljesen illendő.
Az árlista mikor lesz frissítve ? Így már teljesen másképp néz ki a dolog.

Dino,
Azért privátban lenne egy-két kérdésem ha nem bánod. z_szegner@mailbox.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 14:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Bocsánat !
Miután nagy hévvel elküldtem a levelet azután nekem is eszembe jutott hogy ez nem teljesen illendő.
Az árlista mikor lesz frissítve ? Így már teljesen másképp néz ki a dolog.



Semmi gond.
Az árlista tekintetében bajban vagyunk egy kicsit, mert nem akarunk olyan árlistát feltenni, aminek holnap már csak a fele igaz. Ezért egyelőre arra bíztatunk mindenkit, hogy vásárlás előtt feltétlen kérjen tőlünk napi, aktuális árat. Így tudjuk a legjobb kondíciókat megadni. Aztán remélhetőleg beáll majd egy stabil forgalmazás, és attól kezdve ismét mérvadó árakat tudunk kirakni a netre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 14:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
...nálunk egy PRO -t el lehet vinni MP3 nélkül 690-ért.
2 év gari, full support, stb.


Szia MidiTom,

A nagyobbikhoz (Pro) nem ajándék az MP3 board, ahogy Dino feljebb írta? Ha nem, akkor mennyibe kerül, mint opció?

Csak érdekel, mert szerintem nagyon jó kis dolog, és Pumukl(i)-nak is ajánlanám. Alapvetően két funkcióra lehet használni:

1. A hangszerrel megszólaltatott zenét (mindent, ami "kijön a csövön", értsd: ami megszólal a vonalkimeneten - pl. szekvenszer, plusz élő játék, plusz éneklés mikrofonnal) nagyon egyszerűen egyből MP3-ba lehet rögzíteni a hard diszken. Ezt utána USB-n keresztül a számítógépünkre másolhatjuk. Nagyon hasznos ötletek vagy akár demók rögzítésére.

2. A hard diszkre felmásolhatunk MP3-ban lévő zenét, és lejátszhatjuk a hangszerrel. (Nem azért, hogy plébekkeljünk!!! :)) Hozzá játszhatunk élőben. Például kigyakorolhatjuk kedvenc számaink szólóit. Vagy új szólamokat találhatunk ki a zenéhez. Énekelhetünk is ugyanígy, vokálokat gyakorolhatunk, de gitárt is csatlakoztathatunk... Nagyon sok lehetőséget ad. És nem utolsósorban: Simán zenehallgatásra is használható (a kicsin olyan jól szólnak a beépített hangszórók).

Üdv,

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 14:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szia Ákos!

A.J írta:

A nagyobbikhoz (Pro) nem ajándék az MP3 board, ahogy Dino feljebb írta? Ha nem, akkor mennyibe kerül, mint opció?



Nem, a Pro-ban a HDD alapfelszereltség, az MP3 extraként kérhető bele.
Nálunk kb. az ügyfelek 50%-a kéri.
Az ára 49.900 Ft, ebből lejön 30% a regisztrált PA1X tulajoknak, vagyis 34.900 Ft-ért adjuk, és be is szereljük kb. 10 perc alatt jól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 14:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Természetesen nagyfőnök, nem is írtam semmi boltot :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 15:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Dino... írta:
Természetesen nagyfőnök, nem is írtam semmi boltot :)


Úgyis tudjuk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 19:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
MidiTom írta:
Dino... írta:
Természetesen nagyfőnök, nem is írtam semmi boltot :)


Úgyis tudjuk :)


Gondolom... Azt is tudom, hogy mint a legtöbb hanxerkereskedő nem szeretetitek. :? Nem ismerem a teljes sztorit, úgyhogy nem merek véleményt mondani. Mi csak a végét látjuk, nekünk meg ez (is) számít.

A ti áratok is korrekt, főleg ha még arról le lehet ülni egy kicsit beszélgetni :)

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 23., péntek 21:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Dino... írta:
Gondolom... Azt is tudom, hogy mint a legtöbb hanxerkereskedő nem szeretetitek. :? Nem ismerem a teljes sztorit, úgyhogy nem merek véleményt mondani. Mi csak a végét látjuk, nekünk meg ez (is) számít.

A ti áratok is korrekt, főleg ha még arról le lehet ülni egy kicsit beszélgetni :)

Dino


Szeretjük - nem szeretjük, egyre megy: végülis szabad piac van.
A nyáron be lehetett vásárolni iggen jó áron PA-kból nagykerben, mert tök alacsony volt az Euro árfolyam, meg bejátszottak más dolgok is. Akkor közzétettük a weben is szenzációs árainkat, nem sok vizet zavartak. Azért persze elhordták őket hamar az itthoni ügyfeleink is.
Az a gáz, hogy amikor egyszer egy termék akcióban volt, utána nagyon nehezen fogadja el a piac, hogy most megint "normál" áron lehet csak megásárolni. Mi meg azért nem teszkósodtunk annyira meg, hogy veszteségesen is áruljunk holmikat.
Két dolgot tudunk csak korgilag ígérni:
1. az árainkat igyekszünk a kinti árakkal szinkronban tartani.
2. a nálunk vásárolt KORG szintikhez mindenfajta supportot megadunk. Szóval nem az van, hogy leemeljük a targoncával a raktárpolcról a cuccot, fizesd ki, és vidd el, aztán ne lássuk egymást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 24., szombat 8:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
MidiTom írta:
Azért ne felejtsétek el, hogy ez egy hangszerbolt fóruma :wink:

Egyébként most nálunk egy PRO -t el lehet vinni MP3 nélkül 690-ért.
2 év gari, full support, stb.


Mit értesz az alatt hogy ful support ?
MP3 nincs, vinyó, cd, az van benne ? ( bocs ha hülyeségeket kérdezek) Ha jól olvastam, akkor még lehet rammal is bővíteni, mint a Tritonokat. Ezzel mi újság ? Gondolom a 690-es ár az készpénzes fizetést jelent.


Nem ehez a témához tartozik, de kérdeznék valamit. Már rég óta foglalkoztat a kérdés. Mostanában lépten-nyomon az ember után vágják a hiteleket, 0%kamat, 0% THM, stb.... Csak vidd el a terméket. A Hangszereknél meg ahogy kiejti az ember a száján hogy "hitel" egyből felstófolják az árat a kereskedők.
Nem értem hogy mi benne az üzlet. Úgy gondolom hogy azért akarja az a "szerencsétlen" hitelre megvenni, mert nincs rá elég pénze. Erre még meg is toldják ? Nem az a jó ha minnél többet vesznek ? Engem special jópárszor visszatántorított ez a dolog a vásárlástól. Csak én lennék ezzel így ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 24., szombat 10:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szia Pumukl!

pumukl írta:
Mit értesz az alatt hogy ful support ?
MP3 nincs, vinyó, cd, az van benne ? ( bocs ha hülyeségeket kérdezek) Ha jól olvastam, akkor még lehet rammal is bővíteni, mint a Tritonokat. Ezzel mi újság ? Gondolom a 690-es ár az készpénzes fizetést jelent.


Support = magyarul terméktámogatás.
Tehát, ha pl. nem értesz valamit a leírás alapján, elmagyarázzuk, megmutatjuk. Illesztési problémáid, földhurkod lenne? Megoldjuk. Félsz az op. rendszer frissítéstől? Megcsináljuk mi. Szóval egy biztonságérzetet vásárolhatsz a hengszerrel együtt. Van olyan zenész, akinek ez baromi fontos, van akinek nem. Van, aki atom profi számítástechnikából, neki nem jelent nagy izgalmat egy op. rendszer upgrade. Van, akit a hideg ráz a gondolatától is.
Az extrákat illetően lehet bele kérni CD írót, plusz memóriát, bővítő boardokat, video interfészt, MP3 modult, kiegészítő kódot a TC harmónia processzorhoz, pedálokat.
Idézet:
Nem ehez a témához tartozik, de kérdeznék valamit. Már rég óta foglalkoztat a kérdés. Mostanában lépten-nyomon az ember után vágják a hiteleket, 0%kamat, 0% THM, stb.... Csak vidd el a terméket. A Hangszereknél meg ahogy kiejti az ember a száján hogy "hitel" egyből felstófolják az árat a kereskedők.
Nem értem hogy mi benne az üzlet. Úgy gondolom hogy azért akarja az a "szerencsétlen" hitelre megvenni, mert nincs rá elég pénze. Erre még meg is toldják ? Nem az a jó ha minnél többet vesznek ? Engem special jópárszor visszatántorított ez a dolog a vásárlástól. Csak én lennék ezzel így ?


Ez egy érdekes kérdés. A 0% THM természetesen parasztvakítás. Nincs a világon olyan bank, amelyik bármit is 0% THM-mel megfinanszírozna. Ez csak egy jól hangzó szlogen. A valóságban ilyenkor a kereskedő átvállalja a kamatterheket, és a kuncsafttal csak annyit fizettet ki a futamidő alatt, amennyi a készülék ára.

És itt van a dög elásva.

Ugyanis ha mondjuk a kereskedő 60 Ft-ért jut egy hátvakaróhoz, azt 99 Ft-ért árusítja a boltjában, akkor szemrebbenés nélkül be tudja vállalni az ilyen fajta bizniszt. Sőt, még arra is marad pénze, hogy mindezt óriásplakátokon meg postaládába dobált prodpektusokon reklámozza.
Ha viszont 97 Ft-ért kapja a gyártótól vagy a nagykertől, nos, akkor nincs nagy játéktere...
Azt gondolom nem kell magyarázni, hogy a hangszerpiac (pláne a billentyűs hangszereké és pláne Mgyarországon) inkább az utóbbi példához közeli kondícióval kénytelen dolgozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 10:03 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
A gépkönyvben olyasmit olvastam, hogy a vokál részen a Modelling modul, és a Pitch Correction modul opcionális. Ez azt jelenti hogy még külön meg kell venni ha szeretném használni ?Mondd hogy nem így van ! Ennyi pénzért ugye nem ? De Ha mégis, akkor, mennyi az ára ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 10:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
A gépkönyvben olyasmit olvastam, hogy a vokál részen a Modelling modul, és a Pitch Correction modul opcionális. Ez azt jelenti hogy még külön meg kell venni ha szeretném használni ?Mondd hogy nem így van ! Ennyi pénzért ugye nem ? De Ha mégis, akkor, mennyi az ára ?


De igen, ez egy külön történet. Mint ahogy a fenti hozzászólásomban is írtam, ez már extra tartozék.

A dolog mélyén a következő történet rejlik:
A PA1X-be a pillanatnyilag kapható legjobb harmóniaprocesszort építette be a KORG. Ezt egy az egyben megvették a TC-től. Ha valaki külön szeretne egy ilyen procit venni, az megteheti, kb. 380000 Ft-ért.
Gondolom, a korgosok azt mondták a TC-nek, hogy hagyjuk meg a funkciók azon részét, amit élőben a zenész valószínűleg használni fog, legyen ezéltal olcsóbb maga a hangszer. Ha pedig valakinek szüksége lenne ezekre az extrákra, akkor adjunk rá lehetőséget, hogy beaktiválhassa utólag.
Az eljárás legegszerűbben a neten intézhető:
http://www.korgpa.com/pa_root/en/store/store.html?en

Ha valaki nálunk vette a hangszert, és nincs netes hozzáférése, akkor elintézzük neki a beszerzést ezen a bizonyos 290 Euros áron. De azt tudni kell, hogy ez a kód nem kereskedelmi termék a szó hagyományos értelmében, tehát mi ugyanúgy 290 Euróért (plusz a minket terhelő külker költségek) kapjuk, mint egy végfelhasználó. Nem is a KORG, hanem a TC kasszájába kerül az összeg. tehát ebben a folyamatbana maximum szívességet tudunk tenni az ügyfeleinknek, ha erre megkérnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 11:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Én még azt hittem hogy a Pict Correction azok közé tartozik amit az ember gyakran használna élőben. Nekem special sokszor jól jönne. Vannak még ilyen "rejtett turpisságok" amit tudni kéne mielőtt az ember rászánja magát hogy megvegye ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 11:31 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Én még azt hittem hogy a Pict Correction azok közé tartozik amit az ember gyakran használna élőben. Nekem special sokszor jól jönne. Vannak még ilyen "rejtett turpisságok" amit tudni kéne mielőtt az ember rászánja magát hogy megvegye ?


Szerintem a Pitch Correctionnal nagyon nagy figyelmet és fegyelmet igényel az éneklés. Tehát inkább stúdió körülmények között hasznavehető, mint élőben. De cáfoljon meg, aki a gyakorlatban használja.

Más turpisság? Szerintem ezek sem turpisságok. Mi minden kuncsaftnak elmodjuk, hogy ez van, de igazából ez a kód téma még csak két embert érdekelt komolyabban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 16:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
MidiTom írta:

Idézet:
Szerintem a Pitch Correctionnal nagyon nagy figyelmet és fegyelmet igényel az éneklés. Tehát inkább stúdió körülmények között hasznavehető, mint élőben. De cáfoljon meg, aki a gyakorlatban használja.



Értem. Köszönöm az infót. (már érik bennem a következő kérdés ) :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Szia Midi Tom !
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 29., csütörtök 16:49 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
pumukl írta:
MidiTom írta:

Idézet:
Szerintem a Pitch Correctionnal nagyon nagy figyelmet és fegyelmet igényel az éneklés. Tehát inkább stúdió körülmények között hasznavehető, mint élőben. De cáfoljon meg, aki a gyakorlatban használja.



Értem. Köszönöm az infót. (már érik bennem a következő kérdés ) :-D


Elvileg ugye arra jó, hogy kiigazítja a csúszásokat, az egyik legjobb ebben a témakörben, de kicsit fura. Azt hittem az én hamis hangomat helyrehozza, de csodákra nem képes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 29., csütörtök 17:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A pitch korrigáló (helyreállító) berendezéseknek, illetve szoftveres megoldásoknak két fajtája létezik.

Az egyik az "automata", amelyik megpróbálja felismerni, hogy az ember milyen hangot akar kiénekelni, és arra igazítja a hangmagaságot. Ha mondjuk f és fis között sikerül kiénekelni egy hangot, akkor rárántja arra, amelyikhez közelebb van. Ha a hangnemet be lehet adni, akkor a nagy tévedéseket a berendezés kiszűri. De ugye egy csomó nótánál a felemelt vagy leszállított hangok, modulációk nem teszik ezt lehetővé.

A másik a vezérelt üzemmód. A hangmagasságot vagy az éppen billentyűn leütött hang, vagy a lejátszott midi file kiválasztott sávja szolgáltatja. Ez a módszer tökéletesen megadja, hogy a kiénekelt hangot milyen fekvésbe kéne transzponálni, csak egy gond van. A hang kitartott szakaszának hajszálpontosan akkor kéne megszólalnia, amikor az a dalban következik. Különben lesz egy lebegés, gurgulázás a hang felfutó vagy lecsengő szakaszában. Aki dolgozott már Antares Autotune-nal, vagy hasonló programmal, az pontosan tudja, miről van szó. Csak amíg a programban az ember az egérrel többször is nekieshet a feladatnak, addig élő előadás közben csak annyit tehet az énekes, hogy rettentő pontosan tartja a ritmikát. Vagy ha szeretne kicsit szabadabban énekelgetni, akkor szuper pontosan kell ugyanazt billentyűznie is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 5., szerda 20:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Mit tudtok a magyarnyelvű gépkönyvről ? Azzal rémisztgettek, hogy nincs lefordítva magyarra. Ez igaz lenne ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 5., szerda 21:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Mit tudtok a magyarnyelvű gépkönyvről ? Azzal rémisztgettek, hogy nincs lefordítva magyarra. Ez igaz lenne ?


Ha egy kereskedő mondja ezt neked, akkor félő, hogy nem "belföldiesített" PA1X-et árul. Már jó régóta megvannak a magyar manualok, minden vevőnknek tudtunk adni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 6., csütörtök 7:39 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
MidiTom írta:
pumukl írta:
Sziasztok !

Mit tudtok a magyarnyelvű gépkönyvről ? Azzal rémisztgettek, hogy nincs lefordítva magyarra. Ez igaz lenne ?


Ha egy kereskedő mondja ezt neked, akkor félő, hogy nem "belföldiesített" PA1X-et árul. Már jó régóta megvannak a magyar manualok, minden vevőnknek tudtunk adni.


Szia MidiTom !

Kaphatnék egy árajánlatot a zszegner@hu.ibm.com címre ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 6., csütörtök 11:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
MidiTom írta:
pumukl írta:
Sziasztok !


Szia MidiTom !

Kaphatnék egy árajánlatot a zszegner@hu.ibm.com címre ?


Szia pumukl!

Elment a mail.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 6., csütörtök 13:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
MidiTom írta:
pumukl írta:
MidiTom írta:
pumukl írta:
Sziasztok !


Szia MidiTom !

Kaphatnék egy árajánlatot a zszegner@hu.ibm.com címre ?


Szia pumukl!

Elment a mail.


Megkaptam , köszönöm.
Írtam rá választ is, megérkezett ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 7., péntek 9:52 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
MidiTom írta:
pumukl írta:
Sziasztok !

Mit tudtok a magyarnyelvű gépkönyvről ? Azzal rémisztgettek, hogy nincs lefordítva magyarra. Ez igaz lenne ?


Ha egy kereskedő mondja ezt neked, akkor félő, hogy nem "belföldiesített" PA1X-et árul. Már jó régóta megvannak a magyar manualok, minden vevőnknek tudtunk adni.


Szerintem csak az 1.1-es óperenciás rendszeré van meg magyarul, a 2.x-es nem. Vagy lemaradtam?

Dino, nem "belföldiesített" :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 7., péntek 12:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Dino... írta:
Szerintem csak az 1.1-es óperenciás rendszeré van meg magyarul, a 2.x-es nem. Vagy lemaradtam?

Dino, nem "belföldiesített" :)


Az alapvető infók a magyarul is létező 1.0-ás manualban megvannak (na ki fordította? :wink: - a függelék kivételével). Ez volt az érvényes verzió akkor, amikor a hangszer itthon megjelent.

Az utána kiadott oprendszer-verziók (most a 2.52-nél tartanak) - a hibajavítások mellett - létező funkciók finomítását, illetve egy-két újabb funkciót tartalmaznak. Persze ezek is fontosak, de nem alapvetőek. A szükséges kiegészítő manualokat (és természetesen a legutolsó verziójút egyben is) angolul mindig itt lehet megtalálni:
http://www.korgpa.com/pa_root/en/produc ... an.html?en

Tudomásom szerint nem készült az 1.0-ás utáni kiegészítésekhez magyar fordítás (lehet, hogy tévedek). Szerintem ez nem akadály, a Nagy Magyar Manuállal is simán lehet a hangszert használni, és az angol leírások - vannak képek is :wink: - alapján könnyen rá lehet jönni, mik az apró változások.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 8., szombat 18:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Te fordítottad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gépkönyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 10., hétfő 9:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Dino... írta:
Te fordítottad?


Igen.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 10:43 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Az MP3 bővítő megmentett néhány vendéglátós bulimat. Volt egy időszak, amikor váratlan és megszűnni nem akaró hangszálgyulladás kínozott.
Egészséges perceimben felvettem a dalokat a hangszerrel mp3-ban és a kritikus pillanatban az előadásomat megmentettem vele. Nem szégyen (munka). A nagyérdemű az egészből természetesen semmit nem tapasztalt.
Ez egy dolog ami miatt nagy dobás a bővítő. De voltak olyan bulik, ahol élő zene mellett igény merült fel minimális DJ szolgáltatásra. Ebben is nagy hasznát vettem. A winyóra áthúzott bulizós dalok segítségével lenyúltam a diszkós gázsiját (csúnya dolog)

Más:
Valóban nem egy hétköznapi értelemben vett vendéglátós hangszerről van szó, az kétségtelen.
Elég a hangszínkészletet, vagy az effektparkot említenem. Nem hinném, hogy bárkinek szégyenkeznie kellene, ha ezzel vonul be egy stúdióba.
De ha belegondoltok, a KORG csúcsautmatái (i3, i30) mindig többet nyújtottak a hagyományos értelemben vett vendéglátós hangszereknél és ez a Hangzásukra és stabil felépítésükre egyaránt elmondható.

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 11:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Üdv itt is Buba tesó!

Az a baj, hogy nekem nincsenek jó pillanataim, mikor fel tudnám énekelni. :) De van önkritikám, inkább fel is hagytam vele...

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 15:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. május 2., hétfő 15:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Miskolc
Dino... írta:
Üdv itt is Buba tesó!

Az a baj, hogy nekem nincsenek jó pillanataim, mikor fel tudnám énekelni. :) De van önkritikám, inkább fel is hagytam vele...

Dino



Üdv Dino! Faragatlan voltam. Üdv Mindenkinek!
Ne add fel. előbb utóbb a Te hangodhoz is készít valami effektet a KORG vagy a T.C. :)

_________________
Csak a zene van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 15:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
Nincs minden remény veszve, tudom, de jelenleg csak a Boss DS-2 Turbo Distortion a megfelelő effekt az én hangomhoz :)

Dino


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 15:54 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Dino... írta:
...jelenleg csak a Boss DS-2 Turbo Distortion a megfelelő effekt az én hangomhoz :)


A hardcore metál egyáltalán nem rossz műfaj...! :wink:


Bubamara... írta:
...nem egy hétköznapi értelemben vett vendéglátós hangszerről van szó, az kétségtelen. Elég a hangszínkészletet, vagy az effektparkot említenem. Nem hinném, hogy bárkinek szégyenkeznie kellene, ha ezzel vonul be egy stúdióba.


Nem bizony. És egyes dolgok különösen jól szólalnak meg benne, pl. az akusztikus gitárok, dobok. Nem a "vendéglátós hangszerek" a kedvenceim (ha vannak ilyenek egyáltalán...), de a Pa1X Pro-t nagyon megszerettem. Csak azért nem vettem végül, mert nem volt kalapácsmechanikás billentyűzettel.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 16:40 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
Csak azért nem vettem végül, mert nem volt kalapácsmechanikás billentyűzettel.


Ákos, nagyon egyszerű kalapácsmechanikássá alakítani egy billentyűzetet. Az Avatar képem egy ilyen munkafolyamat közben készült :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 16:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. július 20., szerda 16:30
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Itt is, ott is...
MidiTom írta:
A.J írta:
Csak azért nem vettem végül, mert nem volt kalapácsmechanikás billentyűzettel.


Ákos, nagyon egyszerű kalapácsmechanikássá alakítani egy billentyűzetet. Az Avatar képem egy ilyen munkafolyamat közben készült :)


Azt azért elmesélhetnéd, hogy a kismackó félig tele mézzel milyen funkcionalitást ad a folyamathoz :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 18:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Dino... írta:
Azt azért elmesélhetnéd, hogy a kismackó félig tele mézzel milyen funkcionalitást ad a folyamathoz :)


Azt hittem, ez nem szorul magyarázatra. A komplett billentyűzetfelújítás során a kalapácsok beépítésével párhuzamosan beszerelünk egy mézes madzagot is az aftertouch csíkkal párhuzamosan. Vendéglátós és lakodalmas zenészek ezáltal jelentősen megnövelhetik bevételüket, mert a mézes madzag vonzza a mulatós ügyfeleket. Rock és jazz muzsikusoknak is ajánlható a megoldás, mert több cédéjük fogy majd a beépítés után. Vagy legalábbis többet fognak lemásolni és betömöríteni belőle. Oppá, ez akkor nem is jövedelem növelő eszköz... Persze ezt lehet kompenzálni gyenge muzsikálással, és akkor nem áll fenn az illegál másolások veszélye, tehát maradhat a mézes madzag a billentyűzet alatt.

Na jó, abbahagyom, mielőtt agyonütnétek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség