Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 18., csütörtök 15:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 16:39 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Idézet:
No! Rég jártam erre, igazából mert haldoklik sajnos ez a kis fórum, lényegibb klrdésre hol érkezik válasz, hol nem...

Például?

Idézet:
A Korg így 2011 táján se tud normális hangszert csinálni sajnos,

Ezt most komolyan mondod a Kronos bejelentését követően ? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 16:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Igen komolyan, mert végignéztem a közel egy órás video demo showt róla és azon kívül hogy az idióta Jack Hotop vagy hogy hívják, ejakulálva szétélvezte magát rajta, lehetett hallani, hogy semmi plusz nincs a hangzásában még a nagyra tartott karma funkcióval sem (amire most derült fény igazából hogy az eddig nem meghatározható funkció igazából csak parasztvakítás: nyomj 1 gombot és a hangszer zenél helyetted...)
Most lehet hogy félre leszek értve és nem a Korg minden áron való fikázása itt a célom, de a nagy csindadrattához méltóan megint egy túldimenzionált dolgot csináltak (szerintem az Oasys is az volt), pl az orgona szekciója a hallottak alapján a Kronosnak siralmas, egy B4 leveri, szóval arra akarok kilyukadni, hogy a Korgtól azt vártam végra megcsinálja amit régóta várunk. Ehhez képest azzal büszkélkednek, hogy ez a hangszer már tud polifónikus presetváltást (épp szóló hang nem némul meg új hangszínre lépve), amit a Roland a JV1080-ban vagy az Emu a Proteus szériáiban 15-éve megcsinált 1/100 DSP kapacitás mellett!
Ugyan már akkor miről beszélnek ezek?
Szerintem a Motif #1 óta a Yamaha viszi a prímet, de aki a Korgot szereti, nyugodtan használja, a Tritonokkal és elődeivel semmi bajom (meg a kis X50-el sem), de ami utána jött, pláne az M50+M3... ?!
S még egy érv: árban is jobb a Yamaha! (XF8 3500$ vs. Kronos76 3500$ - á la sweetwater!)
De tényleg nem vitát akartam nyitni, csak engem marhára kiábrándított a Korg jó időre. Ettől eltekintve a mondás igaz, "kinek a barna, kinek a szőke" elnézést ha valakit mélyebben érintett volna a véleményem!

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 17:31 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Igen komolyan, mert végignéztem a közel egy órás video demo showt róla és azon kívül hogy az idióta Jack Hotop vagy hogy hívják, ejakulálva szétélvezte magát rajta, lehetett hallani, hogy semmi plusz nincs a hangzásában még a nagyra tartott karma funkcióval sem (amire most derült fény igazából hogy az eddig nem meghatározható funkció igazából csak parasztvakítás: nyomj 1 gombot és a hangszer zenél helyetted...)
Most lehet hogy félre leszek értve és nem a Korg minden áron való fikázása itt a célom, de a nagy csindadrattához méltóan megint egy túldimenzionált dolgot csináltak (szerintem az Oasys is az volt), pl az orgona szekciója a hallottak alapján a Kronosnak siralmas, egy B4 leveri, szóval arra akarok kilyukadni, hogy a Korgtól azt vártam végra megcsinálja amit régóta várunk. Ehhez képest azzal büszkélkednek, hogy ez a hangszer már tud polifónikus presetváltást (épp szóló hang nem némul meg új hangszínre lépve), amit a Roland a JV1080-ban vagy az Emu a Proteus szériáiban 15-éve megcsinált 1/100 DSP kapacitás mellett!
Ugyan már akkor miről beszélnek ezek?
Szerintem a Motif #1 óta a Yamaha viszi a prímet, de aki a Korgot szereti, nyugodtan használja, a Tritonokkal és elődeivel semmi bajom (meg a kis X50-el sem), de ami utána jött, pláne az M50+M3... ?!
S még egy érv: árban is jobb a Yamaha! (XF8 3500$ vs. Kronos76 3500$ - á la sweetwater!)
De tényleg nem vitát akartam nyitni, csak engem marhára kiábrándított a Korg jó időre. Ettől eltekintve a mondás igaz, "kinek a barna, kinek a szőke" elnézést ha valakit mélyebben érintett volna a véleményem!


Figyu, az ilyen fórumok pont arra valók, hogy mindenki kifejtse a véleményét, nincs ezzel semmi baj. Én a Kronost több szempontból is nagyon nagy durranásnak tartom. Az Oasys fejlesztése során (meg az előző pár évtizedben) a kORG baromi sok olyan tapasztalatot felhalmozott, ami most a Kronosban megmutatkozik, ugyanakkor pedig van itt egy csomó olyan technológiai fejlesztés, ami bizony mindenképpen nóvum.

Amit a polifónikus hangszínváltással kapcsolatban írsz, abban tulképp igazat adok, nem kellett volna ezt most úgy reklámozniuk, mint nagy áttörést, mert a hangszernek számtalan egyéb pozitívuma van. Inkább csak arra akarták felhívni a KORG userek figyelmét, hogy lássátok, régi óhajotok teljesült immáron! A KORG a korábbi hangszereiben is megtehette volna ezt a lépést, de nyilván úgy gondolták, hogy valamit nem akarnak emiatt beáldozni. Nem igazán célszerű más gyártók DSP felhasználásával összevetni az ő mechanizmusukat, mert olyannyira eltérnek a különféle hangkeltési sémák. Egyikben könnyebb, a másikban nehezebb megoldani valamit.

A hangzással kapcsolatban pedig annyit mondanék, hogy ezek a demók számomra hangzás tekintetében bevallom, szinte semmit nem jelentenek. Meg szoktam nézni és hallgatni őket, de nekem akkor alakul ki tényleges véleményem, amikor egy pár órát magam egerészek a hangszeren. Sokszor még Frankfurtban sincs arra lehetőség, hogy valós képet alkossak a megszólalásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 22:21 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Bocsánat, azt elfeledtem hogy persze a 9 az egyben dolog az nem smafu, de a Korg azért mindig erről a komplexitásról volt híres hisz a workstation fogalmát is ők definiálták csak van aki ezeket mind nem is használja ki. Emellett külön engine az E-piano rész, nekem pl. egy Clavia billentyű sokkalta hitelesebben tud "Rhodes"-ul mint a hallottak alapján a Kronos. Jó, az meg "annyit" tud slussz, igaz élőben más kipróbálni, de volt már annyi Korghoz stb közöm hogy a lényeget elsőre leszűrjem. A dsp/hangszínváltás kérdés meg egyértelmű, ők példálóznak a Kronos teljesítményével mit tud, csak ezt már más régen kitalálta. Talán itt annyi a plusz hogy ezt a program és combi valamint a VA rész között is tudja. Nem mondom hogy használhatatlan lenne a cucc, de ár-minőség viszonyban is én behunyt szemmel a Motor XF mellett kampányolok... :)

(ilyen hasonlatban az M3+radias opcionális moduláris koncepció jobb ötlet volt, kinek mi kellett azt vette, ja ezt a 76 billentyűs kalapács verziót sem lövöm minél kellett, egy szintibe!?)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 24., vasárnap 13:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
Nem tudja valaki az M50-ben a dual arpeggiator a Combi 8 partjából vesz le 2 sávot vagy ezek attól függetlenül nyomnak 2 másik midi csatornán arp eseményeket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 24., vasárnap 13:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
djuice írta:
Nem tudja valaki az M50-ben a dual arpeggiator a Combi 8 partjából vesz le 2 sávot vagy ezek attól függetlenül nyomnak 2 másik midi csatornán arp eseményeket?


Az M50-ben a combi 16 programból állhat. Ha jól emlékszem, minden "réteg" esetében van egy kapcsoló, ami meghatározza, hogy az "A", a "B" arpeggiatort rendeljük-e hozzá az adott réteghez, vagy OFF állapotban hagyjuk, tehát nem hat rá semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 0:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
MidiTom írta:
Az M50-ben a combi 16 programból állhat. Ha jól emlékszem, minden "réteg" esetében van egy kapcsoló, ami meghatározza, hogy az "A", a "B" arpeggiatort rendeljük-e hozzá az adott réteghez, vagy OFF állapotban hagyjuk, tehát nem hat rá semmi.


Köszi! Csak próbálom a koncepciót megérteni, mert a korábbi Yamaháknál csak 4 partosak Performance-ok (ua. mint a Combi a Korgnál) és ott egy arp. sáv felhasznál egy ilyen partot pl. dob grooveokra, de akár mind a 4-en működhet ott is adott hangszínen.
Ha jól gondolom ahogy írod ezek a Korgnál is ki-be kapcsolhatók csak az újabb típusoknál már 16 sávon és akkor az adott sáv programjait vezérlik itt is, mint pl. basszus és dob? (mondjuk 16 part felesleges is már szerintem egy Combinak)
Illetve amennyire tudom, az M50-ben már van valami külön független drum track is, ha pl gyakorolni akar vmire az ember, de ez talán független a hangszínváltásoktól is, mint mondjuk némely Rolandoknál a session partner funkció vagy az RD típusoknál a rythm mode?
Végülis a Yamaha esetében is ez volna az igazi, ha lehetne független dob és basszus arpeggiokkal jammelni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 9:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
Az M50-ben külön van egy dob arpeggio is, tehát egyszerre 3-at tudsz működtetni. Ez a funkció nekem különösen tetszik..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 13:24 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Igen, van egy Drum Track Pattern funkció, ami független az arpeggiatortól, és szerkeszthető, tehát olyan, mint egy integrált dobgép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 21:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
MidiTom írta:
...olyan, mint egy integrált dobgép.

Oké, de fill meg hasonló plusszok azért nincsenek ugye?
A Yamahákban viszont nagyon nagy, hogy a főképernyőn rögtön 6 arp elérhető soft gombokkal, tehát színezések is megvalósíthatók hasonló ritmusképlet variánsokkal. Mondjuk elég elvont elsőre a menürendszere, de átlátva rájön az ember hogy állati nagy ötletek vannak összehozva ott. A Korg ilyen szempontból viszont a független ritmus patern szekciójával meg az áttekinthetőségével nyerő ahogy írjátok...

Azon dolgozom, hogy egy kevésbé műszakibb (inkább művészibb) bárzenész haveromnak hozzunk össze végre valami jó kis kalapácsos zongorát, ami azért tud más hangszíneket is és főként hogy legyen egy kisdobos is benne.
Jelenleg a nagyon baráti árú Yamaha MO8 van terítéken, de mivel hamarosan itt az új verzió, az MOX8 még hihetetlenebb hangszínekkel és funkciókkal nem is beszélve a súlyáról, talán még nyerőbb lehet, ha drágább is. Ezen felül nyilván az M50/88 is képben van főleg hogy combiban függetlenek a sávok midicsatornánként is (Yamaha 1-et használ az összes partra), de sajna visszaugrott az ára jó magasra és végső soron nem riadnánk vissza a még kiforrottabb PA588-tól sem, mert azért ez a teljes ha valaki időnként egyedül kényszerül fellépni, de mivel optimális ez sem lehet az ára és súlya miatt, jó nagy fejvakarások következnek még... Egy biztos masterkeyboardot modullal nem akarunk és minőség/ár/szolgáltatás fejében nem igen tudok jobb alternatívákat a fenti 4-től.
(javasoltak még Kurzweil PC3-at, de az még drágább és bonyolultabb ahogy tudom)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 29., péntek 21:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
djuice: az M50 nem egy kíséretmechanikás kütyü, a benne található arp-ok (ha komponista vagy) segítenek a zenei elképzeléseid megvalósításában. mivel szeki van benne,, így bármilyen midi-file-t betölthetsz.
azért tartom jó kütyünek az M50-et, mert a hangjait elég sok stílusban lehet alkalmazni, legyen az trance, vagy D&B, de helytáll bármelyik presszórock kategóriában is.
aki élő LagziLajcsit akar játszani, akkor inkább a PA sorozatban gondolkodjék. Itt van pl a még ki nem adott pa3X, nagyon okos masina, stílusszerkesztés, szeki, és rengeteg vendéglátós funkció, direkt erre kiélezve. (azért sztárolom, mert volt szerencsém kipróbálni többször is, bár nem az én világom, de nagyon tetszett)
A Yamaha-t nem ismerem.
Ha meg zongiban gondolkodsz (csak, hogy a Korgnál maradjak) SV1.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 29., péntek 23:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
kampókéz írta:
djuice: az M50 nem egy kíséretmechanikás kütyü, a benne található arp-ok (ha komponista vagy) segítenek a zenei elképzeléseid megvalósításában. mivel szeki van benne,, így bármilyen midi-file-t betölthetsz.
azért tartom jó kütyünek az M50-et, mert a hangjait elég sok stílusban lehet alkalmazni, legyen az trance, vagy D&B, de helytáll bármelyik presszórock kategóriában is.
aki élő LagziLajcsit akar játszani, akkor inkább a PA sorozatban gondolkodjék. Itt van pl a még ki nem adott pa3X, nagyon okos masina, stílusszerkesztés, szeki, és rengeteg vendéglátós funkció, direkt erre kiélezve. (azért sztárolom, mert volt szerencsém kipróbálni többször is, bár nem az én világom, de nagyon tetszett)
A Yamaha-t nem ismerem.
Ha meg zongiban gondolkodsz (csak, hogy a Korgnál maradjak) SV1.


Köszi! Nem, egyáltalán nem a lakodalmas vendéglátós a helyzet, csak néha ha kell ritmus sáv az jól jön ha van...
Igazából vannak igényes zenei alapok is készen amire játszik a kolléga saját szerkesztésében, s pl. ezt nélkülöző in-situ helyzetekre jó egy FP szériás kütyü a session partnerével, csak hát hangszínben azért elég behatárolt, ráadásul bele sem lehet nyúlni, mint egy Korgban vagy Yamahában, tehát ezért inkább azok, ráadásul azonos árkategória! Jók a PA-k is, ilyen szinten egy használt PA1X is profi még, de az említett PA588 is, bár igaz, hogy kalapácsmechanikán leginkább csak a zongorillázás elképzelhető, de mindenképp kalapácsos a cél.

A Korg SV1 nekem sajnos nagy csalódás volt ár/szolgáltatás/minőség arányban, meg hát a kinézete...
Kicsit a Nord Pianora hajaz, de azért az árért inkább a Clavia szerintem, de végülis kakukktojás mindkettő, mert ott nincs se arpeggio, se drum track, így az M50, de leginkább az új MOX Yamaha még komplexebb és egyenlőre ár/súly/teljesítmény/minőség viszonylatban is nagyon dobogó gyanús. Inkább azon múlik hogy a "yamahás" vagy a "korgos" hangzás lenne-e a nyerőbb. Nem ártana élő bevetésen is megnézni a különbséget face to face...
Meglátjuk... :)

ui. azt bátran megírhatjátok mi az M50 erőssége amúgy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 30., szombat 16:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
SV1-es kinézete: honnan is ered...
http://bitzenede.blog.hu/2011/02/27/korg_eps_1
ui. azt bátran megírhatjátok mi az M50 erőssége amúgy!
erőssége a sokoldalúság, és aránylag olcsó is, a hangkeltése asszem az M3-é csak kicsit gyöngébb. Nekem egy Korg MicroX-em van, és nagyon elégedett vagyok vele. majdnem M50, de mégsem. a hangjai a Tritoné.
akkor majd döntesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 30., szombat 18:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A (hangkeltés minősége + rugalmasság + használhatóság) / ár tekintetében szerintem jelenleg verhetetlen az M50.
Egy-egy partikuláris feladatra biztosan lehet jobbat találni, de ha valaki általánosan használható occsó workstationt keres magas minőségi igényekkel, akkor egyszerűen nincs más.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. április 30., szombat 21:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
MidiTom írta:
A (hangkeltés minősége + rugalmasság + használhatóság) / ár tekintetében szerintem jelenleg verhetetlen az M50.
Egy-egy partikuláris feladatra biztosan lehet jobbat találni, de ha valaki általánosan használható occsó workstationt keres magas minőségi igényekkel, akkor egyszerűen nincs más.


Igen jogos néhol, bár én azt nem mondanám egyöntetűen hogy nincs más, mert az emlíett MO és az új MOX szériák azért erőteljesen szorongatják az M50-et a Yamahától még árban is!
(ha pl. az 5 oktávosokat nézzük akkor ott billenytűminőségben is kiemelkedően jobbak és hangforrásban sem karcsúsították le annyira mint az M50-et)
Erre írtam, hogy igazából azon múlik, ki melyik hangzásvilágot viseli el szívesebben... végülis azt nem értem a Syncopa miért hagyott fel a Yamahákkal, mikor már lassan a sarki fűszeres is forgalmazhatja őket Atlantiszék monopóliummegszűnése óta?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 1., vasárnap 0:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
djuice írta:
Erre írtam, hogy igazából azon múlik, ki melyik hangzásvilágot viseli el szívesebben... végülis azt nem értem a Syncopa miért hagyott fel a Yamahákkal, mikor már lassan a sarki fűszeres is forgalmazhatja őket Atlantiszék monopóliummegszűnése óta?!


Ember... láttál te már egy Yamaha viszonteladói szerződést? Számukra a teljes magyar piac kb. egy légypiszokkal ekvivalens.
Sok mindent láttam már, de erre azt mondtam, hogy kösz, NEM!
Foglalkozzon vele, aki akar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 1., vasárnap 11:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
djuice: szerintem vedd meg a yamaha-t, hagyd a korgékat.. :-D
úgyis arra húz a szíved.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 1., vasárnap 18:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
kampókéz írta:
djuice: szerintem vedd meg a yamaha-t, hagyd a korgékat.. :-D
úgyis arra húz a szíved.


Mint írtam nem én veszem, a kollégámnak kell valami jó kalapácsos, ami túltesz egy Fataron...

Tamás, ne fortyanj fel! Bár ti biztos jobban tudjátok, de szerintem amennyire a Yamahának légypiszok, ugyanúgy a Korgnak Rolandnak is a magyar piac, de mégis itt vannak. És pont a japánok azok, akik a kicsit is becsülik, nem csak az USA méretű piacokat.

Summa summárum, az igaz hogy 90-95%-ban a Yamaha felé húznak az érvek és kb. 60% a Korg, de persze a végső döntést nem én fogom hozni. (bocsánat ha valakit idegesítettem volna, legközelebb keresek egy Yamahás oldalt, csak 1-2 dolog nem volt világos az M50 kapcsán azért kotnyeleskedtem itt)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 1., vasárnap 19:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
djuice írta:
Tamás, ne fortyanj fel! Bár ti biztos jobban tudjátok, de szerintem amennyire a Yamahának légypiszok, ugyanúgy a Korgnak Rolandnak is a magyar piac, de mégis itt vannak. És pont a japánok azok, akik a kicsit is becsülik, nem csak az USA méretű piacokat.



Itt a fórumon nem kívánok ilyen jellegű üzletpolitikai kérdésekkel foglalkozni. Ha érdekelnek ezek a dolgok, telefonban elmesélem, miért nagyon fura a helyzet a magyarországi Yamaha forgalmazással. Amint írod, boldog-boldogtalan árulhat Yamaha hangszert. Viszont biztosan az is feltűnt, hogy nincs egy olyan cég, de még egy árva weblap sem, ahol hivatalos Yamaha információkat, supportot találnál magyarul. Miközben például az említett KORG vagy Roland (meg minden más, valamit magára adó cég) akkor kereskedik, ha talál, megbíz, szerződik, fenntart egy magyar képviseletet komoly szakemberekkel, naprakész információkkal. A legnagyobb hangszergyár erre nem képes. A régi séma sem volt jó, ez meg pláne nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 2., hétfő 10:28 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:45
Hozzászólások: 27
All right! Elnézést még1x és köszönöm az eddigi hasznos infókat is! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. május 26., csütörtök 23:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
kingston:
Kinek a pap, kinek a papné..
a kronos valóban drága, de azért, ha egy hangszerbolt közelében jársz, hallgass bele, mert a videók számomra se adnak vissza semmit. a bemutatón viszont nagyot szólt... és ígérem nem fogsz az árán kívül másban csalódni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. június 27., hétfő 15:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Lehetett a neten itt-ott találni egy KORG M50-hez való instrument definition fájlt, amivel a különféle Cakewalk szoftverek használói (elvileg) könnyen tudtak hangszíneket kapcsolgatni a programból. Ez a fájl nem igazán volt jó, meghekkeltük kissé, és egy kiegészítő történettel teljesértékű megoldást tudunk immáron ajánlani az M50 tulajdonosok számára.

A megoldás kissé nyakatekert, de a végeredmény kárpótol.
A közkézen keringő KORG M50.ins nevű fájlt átalakítottuk. A megvariált fájlt innen el tudjátok érni, a neve KorgM50Syncopa.ins:

http://www.syncopa.hu/Forumhoz/KorgM50Syncopa.ins


Ezt a szokásos módon az "Instrument - Define - Import" menüpontokkal be tudjátok iktatni a rendszerbe.

A preparált fájlból kivettük a GM kezelést, mert az ott nem működött, nem működhetett úgy, ahogy bele volt írva. Az M50 ugyanis GM2-t tartalmaz, egy halom hangszínnel és eltérő Bank Select sémával. A Cakewalk szoftverek feltelepítése után a C:/ProgramData könyvtárban lesz egy Misc.ins nevű fájl, ami sok hangszer definíciós táblázatát tartalmazza. Nincs más hátra, mint ebből a GM2 és a GM2_drum jelzésűeket sima importtal még behozni. Valamiért nekem a MusicCreator5 ezt a könyvtárat nem volt hajlandó látni, ezért az említett fájlt átmásoltam a Dokumentum könyvtárba, onnan már könnyen importálhattam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség