Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 6:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 26., péntek 17:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjelent:
http://www.korg.com/gear/prod_info.asp? ... egory_id=1

Nézzétek meg a videót is!
http://www.korg.com/KMplay/NSplay.htm?p ... 0_full.wmv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. november 21., péntek 22:12 
Offline

Csatlakozott: 2008. november 21., péntek 22:08
Hozzászólások: 1
Sziasztok,
Végül is ez az M50 ez egy M3 LE szeretne lenni?
A gombjai tisztára az x5d re emlékeztetnek engem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. november 22., szombat 11:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Sequence-77 írta:
Sziasztok,
Végül is ez az M50 ez egy M3 LE szeretne lenni?
A gombjai tisztára az x5d re emlékeztetnek engem.


Megfogalmazás kérdése :)
A Triton vonal után most az M3 lett az új alapmodell (vagy ha úgy tetszik, szoftver alapon az Oasys, a nagyágyú), és ezekből származtathatók le a "tesók".
Azt hiszem, olcsó színpadi workstation kategóriában az M50 tarolni fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 16., kedd 19:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Üdv!

Az M50 szerintem is a "lite" vonal képviselője lehet Korgék eddigi filozófiái után (lásd: T3 vs M1, 01/W vs X3, Trinity vs N364, Triton vs TritonLE....)
Amit nem értek, hogy mi köze az új jövevényeknek az Oasyshoz???
A szoftvere lehet unix alapú, de ez a zenészeket semmiben nem érinti véleményem szerint.
Tudnillik pl az sem foglalkoztatott senikit, hogy a trinitybe milyen alapú OS fut, csak az hogy az első upgradelhető cucc volt anno. (az már érdekesebb volt utánna mikor kiderült, hogy a Yamaha Motif (1) ugyanazon DSP-t kapott állítólag mint a Tri és sokkal többet tudott!)

Az Oasys se más szerintem, mint egy all-in one dolog "sznoboknak". Gondoljunk bele, pár év elteltével az informatika fejlődését nézve, milyen ciki lesz az a vas több millióért, miközben lehet hogy az akkori ki tudja hányadik generációs M50"LE" is verni fogja hardveresen.
Szerintem az Oasys a Korg utóbbi tervei közzül a legnagyobb melléfogás (gyakorlatilag egy régebbi álom reinkarnációja), hangszert hosszú távra ennyiért a mai "cseréld évente újra" világban "böszmeség" tervezni.

ezzel együtt drukkolok az M50-nek, de itt is a 88-as verziónak a jó mechanikájával, ui a kisebb változatok elég "érdekesen néznek ki' a kiugró billentyűzetükkel.

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 16., kedd 21:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Még annyi hogy szerintem a jövőt tekintve a még talpon maradt hardver gyártók törhetnék a fejüket egy nagyon stabil linux-unix alapú vason SSD háttértámogatással hogy azután a giga sampling gyártók végre ilyen platformra is tudnák kínálni jobbnál jobb hangtáraikat. (bár nincs kizárva hogy ilyesmi tervek már látták papírt ceruzát valahol mostanság...)

A másik nagy fejlesztési vonal pedig az lehetne ami pl. itt is folyik, nem éppen elítélhető színvonalon!!!
www.pianoteq.com

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 16., kedd 22:39 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Üdv!

Az M50 szerintem is a "lite" vonal képviselője lehet Korgék eddigi filozófiái után (lásd: T3 vs M1, 01/W vs X3, Trinity vs N364, Triton vs TritonLE....)
Amit nem értek, hogy mi köze az új jövevényeknek az Oasyshoz???


Az új "M" vonal lényegében az Oasys fejlesztése "melléktermékeként" nőtt ki. Az Oasys teljesen rugalmas op. rendszerrel bír, az "M" cuccok pedig addig fejleszthetők upgradekkel, amíg a hardver architektúra hagyja.
Idézet:
A szoftvere lehet unix alapú, de ez a zenészeket semmiben nem érinti véleményem szerint.


Szerintem is gáz lenne, ha egy zenész az alapján választaná ki a hangszerét, hogy mi ketyeg legalul. Döntsön a zene és a használhatóság.
Idézet:
Tudnillik pl az sem foglalkoztatott senikit, hogy a trinitybe milyen alapú OS fut, csak az hogy az első upgradelhető cucc volt anno. (az már érdekesebb volt utánna mikor kiderült, hogy a Yamaha Motif (1) ugyanazon DSP-t kapott állítólag mint a Tri és sokkal többet tudott!)


A DSP egy dolog. Már millió olyan cuccot (szinti, effekt, hangkártya, akármi) láttunk, ami ugyanarra DSP-re épült, és az egyik cég csodát csinált belőle, a másik csak valami gyengébb dolgot. A Trinity mindenesetre a maga korában forradalmi hangszer volt, a KORG egyik legnagyobb innovációja, és még ma is sokan szeretik.

Idézet:
Az Oasys se más szerintem, mint egy all-in one dolog "sznoboknak". Gondoljunk bele, pár év elteltével az informatika fejlődését nézve, milyen ciki lesz az a vas több millióért, miközben lehet hogy az akkori ki tudja hányadik generációs M50"LE" is verni fogja hardveresen.
Szerintem az Oasys a Korg utóbbi tervei közzül a legnagyobb melléfogás (gyakorlatilag egy régebbi álom reinkarnációja), hangszert hosszú távra ennyiért a mai "cseréld évente újra" világban "böszmeség" tervezni.


???
Ezt nem teljesen vágom. A KORG egyik fő csapásiránya ezzel pont a sokáig fejleszthető rugalmas munkaállomás irányába mutatott. Az Oasys név az "Open Architecture Synthesys"-t jelöli. Vagyis pusztán a fejlesztők akaratán és a vevőkör igényein múlik, hogy mit implementáljanak ebbe a hangszerbe. Egy klasszikus CPU-DSP felépítésű rendszer fejleszthetősége sokkal behatároltabb.
Az egy másik kérdés, hogy a zenészek hány százaléka tart igényt egy ilyen nagyon nyitott rendszerre, de tény, hogy van erre vevői érdeklődés. Bizonyosan nem a magyar piac sajátságait tartották szem előtt a fejlesztők :)

Idézet:
ezzel együtt drukkolok az M50-nek, de itt is a 88-as verziónak a jó mechanikájával, ui a kisebb változatok elég "érdekesen néznek ki' a kiugró billentyűzetükkel.


Igen, a dizájn elég érdekes, de szerintem majd megszokjuk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 17., szerda 20:07 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Az M-széria fejleszthetőségén mit kell érteni?
(bővítőkártya? nem olvasni róla sehol)
Mert most látom hogy a sampler részt kihagyták az M50-ből ellenben a TR-el, de a minta memóriát legalább jól feltornázták benne!

Amúgy ma hallgattam a kis X50-est és az is arcleszakító már ahogy megszólal, pláne a Trinity-hez képest!!! :)
(én egyértelműen nem Yamahát vagy Rolandot választanék most, pedig azok is újítanak rendesen - FantomG-t hallgattam szintén a napokban... nem nyert nálam)
Visszatérve, pl a Tri-ben én ilyen szőnyegeket sosem hallottam mint az X50-ben és erre tesz még egy lapáttal az M50? Azt hiszem szeretni fogjuk! :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 17., szerda 20:36 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Ja és az Oasys melléktermékeként való fejlesztés pontosan mit takar?
Pl a programonkénti 4 minta kezelésének lehetőségét? Mert már az a PA1Xpro-ban is megvalósult.
Gyakorlatilag most Korgéknál erősen elvált a két hangszerkategória hangbank fejlesztési attitűdje is. (Pro vs. hakni)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 9:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
M50-88 M50 Music Workstation, 88 billentyű 475 000 F
KURZWEIL PC3X 529 000 Ft

Nem is értem, miről van szó :) M50, Oasys, 4layer/program :lol: mi minek a mellékterméke, ugyan már. A PC3 synth/efx-ereje szanaszét gyalázza nem gyengén az Oasyst is potom 55e pénzzel többért, mint az M50. Ha brutális, lealázó minőség kell, akkor nincs kérdés.

Egyébként tényleg azért írok, hogy ha vki leszurkolna ennyi pénzt hangszerért, érdemes megnézni minden hasonló árkategóriájú cuccot, mert szélsőségesen arcpirító különbségek vannak!

És igen, fullosan elfogult vagyok, haha, de tessék kipróbálni.
Bocs az offért, nem bírtam ki, haha :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 19:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Ja és az Oasys melléktermékeként való fejlesztés pontosan mit takar?
Pl a programonkénti 4 minta kezelésének lehetőségét? Mert már az a PA1Xpro-ban is megvalósult.
Gyakorlatilag most Korgéknál erősen elvált a két hangszerkategória hangbank fejlesztési attitűdje is. (Pro vs. hakni)


Hát, ezt a 4 mintás oszcillátor dolgot én sem teljesen vágom, de a Korg ugyebár ezt kommunikálja az EDS szintézisről:

"The M3 features a newly developed “EDS” sound generating system based on a new chip design that was developed in parallel with the HD-1 engine from the flagship OASYS. It takes full advantage of the M3’s 256 Mbytes of PCM source material which is a veritable “best of” from the OASYS."

Ez ugyan az M3-ra vonatkozik, de elvileg ez van az M50-ben is.
Mindenesetre most lesz egy M50-ünk, amin végre kedvünkre elszórakozhatunk az ünnepek alatt, ha valaki addig meg nem veszi :)
Utána sokkal okosabbak leszünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 19:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
M50-88 M50 Music Workstation, 88 billentyű 475 000 F
KURZWEIL PC3X 529 000 Ft

Nem is értem, miről van szó :) M50, Oasys, 4layer/program :lol: mi minek a mellékterméke, ugyan már. A PC3 synth/efx-ereje szanaszét gyalázza nem gyengén az Oasyst is potom 55e pénzzel többért, mint az M50. Ha brutális, lealázó minőség kell, akkor nincs kérdés.

Egyébként tényleg azért írok, hogy ha vki leszurkolna ennyi pénzt hangszerért, érdemes megnézni minden hasonló árkategóriájú cuccot, mert szélsőségesen arcpirító különbségek vannak!

És igen, fullosan elfogult vagyok, haha, de tessék kipróbálni.
Bocs az offért, nem bírtam ki, haha :lol:


Szerintem mindkét hangszer jó, de másként.
Most itt lesznek egymás mellett, majd jól összeeresztjük őket, és küzdjenek meg! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 21:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Akárhogy is nézem még a syncopa árlistán is az M50/88 ára 427 guriga. (mondjuk nem azért mint ha ők lennének a legdrágábbak) Az öt oktávos pedig 300 alatt van! Akkor miről is beszélünk. Ezen felül a Kurzweilek beporosodott ócska hangmintái hol rúghatnak labdába még a fejlett engine ellenére is (merthogy mintafejlesztés nem volt) a Korg új dolgaival?! Persze ők is nyomták sokáig a Trinity hagyatékot, de ennek az M3-al vége! Még mp3 demók szintjén is nagyon csúnyán leszólnak másokat, elég például az új sztereo zongorákat említeni, de pl már a kis X50 is milyen combosan adja az ívet! Én nem akartam hinni a minap hogy ezek a soundok egy kis vakarék Korgból jönnek elő! Nameg a dupla arpeggiator!
Ráadásként a Kurzweil körüli utóbbi évek bizonytalanságai nem utolsó sorban a hangszerrek megbízhatatlansága (egykori hazai Kurzweil szakszervizes mondta hogy látott gyárból kijött milliós K2600-at amin egybefolyt cin pacák díszítették a procit, alaplapot mindez lemeózottan!) tehát sokakat nem csábít, ráadásul drágább pénzért mint a mindig is megbízható japán Korgok. Ennek ellenére tudjuk mindig is voltak bátor Kurzweil pártiak...

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 19., péntek 23:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Hu, az árat elnéztem, ha ekkora a különbség, az tényleg sok, de a többi dolog csak az évek óta a neten cirkuláló berögzült duma, hogy a Kurzweil nem megbízható (igen, a cin pacás sztorit is hallottuk már ezerszer, de érdekes, hogy mindig csak azt az egyet...) meg a hangmintái szarok, rgo a cucc is az. Ez mind BS ma már, mert van lóvé, mamutcég a háttérben, új hangminták(recheck), stb. Sose értettem azokat a szintiseket, akik a hangminták méretét lesték, nem pedig a végtermék soundját és a lehetőségeket a gyári mézesmadzagon kívül. Egy kurzweil egy 1/10 másodperces gagyi mintából is olyan soundot képes kihozni, hogy na (tapasztalat, direkt kipróbáltam egy gagyi mintát). A Korgok meg csak az effektekkel szólnak jól, szárazon meghal a sound. Persze mindez itt és most csak saját vélemény, de nem vagyok egyedül vele.

Na, de ne is csináljunk ebből itt vitát, elsősorban azért írtam, mert azt hittem hogy kisebb az árkülönbség a 2 között. Nálam egy élő(nem stúdióban kiglancolt demó mp3) A/B check után (k2500/Triton EXt) és hogy zakkan a hang patch váltáskor, egy életre eldőlt a Korgok sorsa :)

Egyébként játszottál már k2600/PC3 cuccokon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 20., szombat 17:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A különböző hangszergyártók mindenféle gyárilag elkövetett disznóságairól, illetve a "hát ez meg hogy a francba mehetett át a meón?" jellegű dolgairól hosszasan lehetne mesélni, főleg pár korsó sör társaságában.
Kevés gyártó lenne, akit nem gyötörne a csuklás :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 20., szombat 17:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
M50: 1.10-es op. rendszer letölthető


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 20., szombat 23:51 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Nos igen, először tényleg érdemes az árakat jobban szemügyre venni, cirka 100 körüli különbség %-os arányban is már jelentős. Persze aki megteheti vegyen mindenből egyet és ő lesz a császár. Mindez itthon nem jellemző, itt főleg az 1db-os all in one workstation-ök futnak, illetve hogy 3-4-5 év elteltével a méregdrága vasakat már negyed áron mérik kicsit javul a helyzet...

Nekem ugyan nem volt K2600-am de egy havernak igen, 2 hónapig! folyton szívott vele, lefagyott, kontaktos volt stb, (pedig akkor már 3 év garral adták!), nem szólt jól mert ahhoz meg kellett volna venni bele a méregdrága bővítőket... vett egy Tritont helyette. De volt más, aki Ensoniq-al járt pórul, 2-vel is egymás után! Hidd el nagyon el lehet pártolni egy márkától ilyen bakik után! Persze tudom vannak akiknek semmi gondjuk nem volt és azóta is használják, de azért a nagyobb hibaelőfordulási gyakoriságok jelentenek valamit és nem vagyok benne biztos hogy olyan nagyon álhírek lettek volna amit a neten olvastál. Persze az is igaz hogy mindigis voltak rosszindulatú arcok is...
Talán MidiTomék tudnának reálisan nyilatkozni ha nem kötné őket a gyártók felé való elkötelezettség vagy inkább titoktartás vagy ki tudja milyen dolog. :)
Természetesen jó hangszerek a Kurzweilek is, nem Casio minőség azért, de a fentiek alapján szerintem nem ők diktálják a tempót. (engem rendkívül zavar hogy a régi mintákat pakolják új köntösbe és az hogy valami nagyobb memóriaterületen több és jobb minőségű mintát használ, inkább közelebb van az elfogadotthoz mint a régre emlékeztető, 20ms-os jojózó loop-ú hangok) Persze ahogy mondod ez lehet saját ízlés kérdése is akár a nők terén vagy a kocsiknál... (sok ember van akik bicskát rántanának hasonlóan már azért hogy a Bmw vagy az Audi vagy az Opel a legesleg...)
Na mindegy, szerintem, és főleg hogy hozzád hasonlóan alkalmam volt az új kis életérős Korgot nem mp3 szinten MEGHALLGATNI, továbbra is alig várom hogy találkozhassak egy M50-el! (egyedül az otromba kasznijától óckodom, bár az én esetemben úgy is a 88-as kalapácsos jönne szóba, az meg normális)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 21., vasárnap 13:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, amikor az ember keze alatt van már az M50, akkor már semmi baj nincs a dobozzal.
A kezelőszervek szépen kézre esnek, és a panel döntése pont kényelmessé teszi a touchscreen használatát.
Ja, és nagyon jól szól :)
Dögös, energikus, akár az M3. A kezelése miatt eddig a manualhoz nem nyúltam, mert teljesen áttekinthető és logikus.
A presetek tekintetében a tervezők szerintem elsősorban a színpadi használathoz kötelező anyagokat rakták bele, olyan minőségben, hogy a nagyon kötekedő típusú embereket is levegyék a lábukról. Színpad alatt bármilyen színpadot értek, pl. rock, jazz, alternatív, elektronikus műfajú, stb. ÉLŐ fellépések esetén. (Esetleg megtámogatva a beépített szekvencerrel).
De szinte biztosra veszem, hogy házi stúdiózáshoz is sokan fogják majd boldogan használni ezt a szintit. Pláne, akik nem kedvelik a szoftszintiket :)
Összességében úgy látom, hogy a TR-hez képest valóban jelentős az előrelépés (pedig az sem volt ám rossz!). Ez tényleg egy kissé lecsontozott M3. Érték/ár arányban nagyon ott van a szeren. Legalábbis a 61-esről ez egyértelműen elmondható.
Majd ha lesz időm jobban elmélyülni benne, még leírom a további tapasztalatokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 22., hétfő 13:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Sikerült egy olyan képet találnom amin oldalról látszik a cucc és innen tényleg nem olyan béna mint szemből, de tényleg ez legyen a legkevesebb gondunk. :)
Amúgy nekem nagyon úgy tűnik hogy az egykori M1 stílusjegyeit is hordozza retro dizájnként.

Ünnepek után várjuk a syncopás :) szakmai tapasztalatokat, addig is Békés, Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2008. december 22., hétfő 17:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
egy kis illusztráció... :)

Kép
ahol még elmegy :wink:

Kép
ahol már-már... (borzasztó) :lol: :| :roll: :shock: :?: :?: :?:


MidiTom! Ez a "Natural Touch Keyboard" mit jelent? (olcsó Triton LE szintű mechanika? - mert gondolom ennyiért nem lehet Trinity/Triton minőség...)

JA! és "Az M50 a digitális audio szoftverekből is használható, VST, AU és RTAS plugin formájában" (adsr.hu)
Nemsemmi! vasat a softba/nak/nek/hoz/hez... :idea:

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 3., szombat 0:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:

MidiTom! Ez a "Natural Touch Keyboard" mit jelent? (olcsó Triton LE szintű mechanika? - mert gondolom ennyiért nem lehet Trinity/Triton minőség...)

JA! és "Az M50 a digitális audio szoftverekből is használható, VST, AU és RTAS plugin formájában" (adsr.hu)
Nemsemmi! vasat a softba/nak/nek/hoz/hez... :idea:


Szerintem a kinézettel nincs gond. Amikor az ember előtt ott van a cucc, akkor már OK. Képen talán nem érvényesül olyan jól.
A dizájn engem a jó öreg KORG 707-re emlékeztetett, de ez azért sokkal kifinomultabb.
Sok időm még mindig nem volt molyolni vele, de minél többet használom, annál jobban tetszik.

Az én "PLUSZ" és "MÍNUSZ" pontjaim:

+ JÓL szól: dögös, dinamikus, kidolgozott hangszínek
+ univerzális, sok zenei területen, élőben és stúdióban frankó
+ kézről áll rajta minden
+ kompakt, színpadi körülmények között is praktikus
+ a kijelzője informatív
+ a tárolása jó, az SD-t meglepően gyorsan kezeli
+ pluginként is bevethető (ezt az üzemmódját még azért nem teszteltem, mert a zenei PC másra volt befogva, de sort kerítünk arra is)
+ jófajta arpeggiátorok
+ szokásos KORG realtime kontrolok a fedélzeten

- a billentyűzet nem olyan jó, mint mondjuk a Triton Classic vagy Extreme lemezkontaktos keyboardja, de azért ne tessék egy gagyi mechanikára gondolni, mert ez azért jól játszható. Ilyent használnak pl. a PA 500-ban.
- 2X2 oszcillátor / program. Ez sem annyira gáz, mert a combikban lehet erősen dúskálni
- nincs rajta MIDI THRU, ami a mai világban ugyan nem sok embert zavar, de pár forint felárat talán megért volna :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 7., szerda 11:32 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Hát a Pa500 keyboardja elég "műanyag", nem tudom mikor jut már a tervezők eszébe a felhasználó által igényelt cserélhető billentyűsor választhatósága...

Amit így látatlanban én hiányolok az a 128-as polifónia, ha a 16 tone szervezettségü combi módot nézzük és legalább opciós bővítésként egy sampler kártya is megérte volna, meg az SD kártya olvasó is jobban kézre esne ha nem hátra hanem előre került volna... Mindenesetre ezek nélkül is biztos ütős lesz, és sokan kapkodjal majd.

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 8., csütörtök 20:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Megújult a Korg oldala http://www.korg.com
Rajta többekközött az M50-ről is elérhető részletes és kimerítő videókkal...

http://www.korg.com/mediaplayer.aspx?md=1737&pd=413

http://www.korg.com/mediaplayer.aspx?md=1870&pd=413

http://www.korg.com/mediaplayer.aspx?md=2729&pd=413


vagy itt a YouTube...

http://www.youtube.com/watch?v=qChZNqU-P7U&feature=related#

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 18:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
MidiTom!
Van már azóta részletesebb tapasztalatotok az új M50-el?

Más.
Vártunk valami újdonságot a téli Namm-tól, nem sokat kaptunk... Talán a Korg az sp250-es helyett csinálhatott volna valami dögösebb stage pianot, bár ebben most a Rolandnak, Kurzweil-nek van nagyobb felhozatala. Az új V-Piano felettébb érdekes lesz, bár kulcsinre ez sem makulátlan... hát meg súlyra! :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 18:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
MidiTom!
Van már azóta részletesebb tapasztalatotok az új M50-el?

Más.
Vártunk valami újdonságot a téli Namm-tól, nem sokat kaptunk... Talán a Korg az sp250-es helyett csinálhatott volna valami dögösebb stage pianot, bár ebben most a Rolandnak, Kurzweil-nek van nagyobb felhozatala. Az új V-Piano felettébb érdekes lesz, bár kulcsinre ez sem makulátlan... hát meg súlyra! :)


Igen, elég sokat szórakoztunk az m50-nel, az összkép egyértelműen pozitív. Csak ajánlani tudom auoknak, akik ebben az árfekvésben profi szintit keresnek, akár színpadra, akár otthoni stúdióba.
Ha konkrét kérdéseid vannak, szívesen válaszolunk!
A PC-s kapcsolatot még nem üzemeltem be, mert át kellett alakítanom a szerencsétlen (minden héten más van benne) zenei PC-met, de arra is sor kerül hamarosan.
A KORG a mostani NAMM-on valóban nem sok izgalmat okozott, pedig zajlanak ám ott munkálatok, kíváncsi vagyok, Frankfurtra összejön - e valami?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 21., szerda 1:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Az hogy ott folynak a munkálatok mit takar? Vannak valami félinformációk valamiről? :)
Bár az m50 után most nem sok mindent várunk még. (kivéve ismerősömet aki már a Namm-ra várta volna az új Roland G80-ast :) erről nincs valami híretek?)

Amúgy ma pont midiztem kicsit és előjött a midi thru kérdés... Így tényleg bosszantó hogy ennyire minimális dolgokat lehagynak, szerintem ezek meg a plusz kimenetek volnának költségben a legfilléresebb tételek, és hogy egy SD kártya slotot előre rakjanak. Kár!
Mellesleg a régmúlt midi szabvány is már elég cűg lehet a gyártóknak, a kompatibilitás miatt nem tud a vLan, Usb-grid elterjedni...

Az m50-ben nagyjából milyen hangszínek dominálnak? Akusztikus v inkább szinti jellegűek?
Mi az amivel legjobban falhoz állít a hangszer?
Vagy pl hangzás-komplexitásban egy Motif Xs-hez képest mennyire marad el?

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 21., szerda 12:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Az hogy ott folynak a munkálatok mit takar? Vannak valami félinformációk valamiről? :)


Csak pusmogást lehet kihallani a KORG házatájáról. Én se tudom, mit főznek, de valami lesz :)

Idézet:
Bár az m50 után most nem sok mindent várunk még. (kivéve ismerősömet aki már a Namm-ra várta volna az új Roland G80-ast :) erről nincs valami híretek?)


Azt se tudom, hogy G-80 lesz - e a neve. Gyanítom, hogy nem. Tény, hogy készülőben van egy komoly, felsőkategóriás automata keyboard.

Idézet:
Amúgy ma pont midiztem kicsit és előjött a midi thru kérdés... Így tényleg bosszantó hogy ennyire minimális dolgokat lehagynak, szerintem ezek meg a plusz kimenetek volnának költségben a legfilléresebb tételek, és hogy egy SD kártya slotot előre rakjanak. Kár!
Mellesleg a régmúlt midi szabvány is már elég cűg lehet a gyártóknak, a kompatibilitás miatt nem tud a vLan, Usb-grid elterjedni...


A THRU hiánya miatt én is morgolódtam már, a kártyacsatlakozó viszont szerintem jó ott, ahol van. Az ember beledugja a kártyát, oszt csók. Nem floppy az, hogy dizsizzünk vele :)

Idézet:
Az m50-ben nagyjából milyen hangszínek dominálnak? Akusztikus v inkább szinti jellegűek?
Mi az amivel legjobban falhoz állít a hangszer?
Vagy pl hangzás-komplexitásban egy Motif Xs-hez képest mennyire marad el?


Nekem egyaránt meggyőzőek az akusztikus hangszínek és a szintetikusak is. Szerintem inspirálók a combik is, nagyon sok hangzási lehetőséget megcsillantanak. Nem egy egysíkú hangszer ez, és jó ízléssel rakogatták bele a preseteket is, legalábbis a nagy részéről ez elmondható. Azért is tartom jó munkaeszköznek, mert ha az ember sokféle zenében alkot, illetve változik a zenei koncepciója, akkor nem kell mindig máshoz kapkodnia. A Motif XS-sel nekem nagyon felületes emlékeim vannak csak, nem tudok hasonlítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 22., csütörtök 1:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Köszi a válaszokat! :)
Akkor hála Istennek a Korg kinőtte azt a fajta betegségét ami a Trinity korában levakarhatatlan volt róla: már a 15. hangszínnél feltűnt, hogy mint ha az előzőek is ugyanazok lettek volna... :)
(megjegyzem azért hallottam olyan user hang-szetet is benne amivel rá se lehetett ismerni, csak leleményes programozás kérdése)
Ellenben itt az M50-nél se mentünk volna csődbe ha 1-2 banknyi hangot még belenyomtak volna. Nekem a Trinityben is az a legdurvább hogy saját presetekhez törölni kell a gyáriak közül, viszont van combi ami meg azt használná... :(

A G80-ra visszatérve, minket a Zenegalériások etettek még tavaly nyáron hogy a nyári Namm-ra kijön ez a típus. Aztán őszre mondták, végül a most januári Namm-ra már tuti fixre, aztán... mégse. Most majd várjuk a MusikMesse-t. :) Hogy a típusa mi lesz ezek után tényleg ki tudja majd. Rolandék csinálnak össze-vissza mindent. (G800 VA76 Discovery G70 E80 ki tud ezeken elmenni?) :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 22., csütörtök 16:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
off a téma,elnézést.Valóban talány mi történik Rolandéknál.Több nyugati fórumon olvastam többek között olaszoktól is,hogy le is állt az arranger fejlesztés,kirúgták az embereket ,belebuktak az új flagship-be stb..Nem értem a Roland miért nem kommunikálja le ezt valamilyen formában.Például bemutathatna legalább egy CAD rajzot hogy fog kinézni az új hangszer :-D ,az már csak kész van :D .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 23., péntek 17:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Igen érdekes hír :shock:
Lehet hogy a gazdasági válság az autógyárak után a hangszergyárakat sújtja? :?: :)

(mikor lesz már végre a syncopa.hu főoldalának naprakész, áttekinthető és szebb arculata??? a 2004-es Messe hírdetés már jórégen idejét múlta. :wink: )

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 23., péntek 18:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Igen érdekes hír :shock:
Lehet hogy a gazdasági válság az autógyárak után a hangszergyárakat sújtja? :?: :)

(mikor lesz már végre a syncopa.hu főoldalának naprakész, áttekinthető és szebb arculata??? a 2004-es Messe hírdetés már jórégen idejét múlta. :wink: )


A hangszergyárak a válságokat fokozottan megérzik, ez teljesen természetes. Azért a Rolandot nem kell féltetni.

Az oldalunk úgy *ar, ahogy van.
Történtek próbálkozások php, ill. egyéb megoldásokkal új oldal konstrukcióra, de valahol mind zátonyra futottak. Természetesen az oldal használhatóvá tétele az egyik legfontosabb feladatunk, és agyalunk rajta keményen. Bízom benne, hogy pár hónapon belül összeáll az a megoldás, ami a fejünkben már szuperál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 24., szombat 17:58 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Off.
Mondjuk nem tudom hogy milyenek az igények, de egy egyszerűbb oldalt én is össze tudnék hozni (ha most időm engedné), de erre szakosodott srácok, lányok! vagy cégek biztos profi minőségét rittyentenének. Azt el se tudom képzelni hogy a php-val mi lehet a gond, de én személy szerint jobban díjazom a flash és csili-vili nélküli lényegretörő, egyszerű oldalakat. Meg nagy cégektől is lehetne "ötletelni" designban... :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 24., szombat 20:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Off.
Mondjuk nem tudom hogy milyenek az igények, de egy egyszerűbb oldalt én is össze tudnék hozni (ha most időm engedné), de erre szakosodott srácok, lányok! vagy cégek biztos profi minőségét rittyentenének. Azt el se tudom képzelni hogy a php-val mi lehet a gond, de én személy szerint jobban díjazom a flash és csili-vili nélküli lényegretörő, egyszerű oldalakat. Meg nagy cégektől is lehetne "ötletelni" designban... :)


Ha a történet olyan tök egyszerű lenne, hogy kell csinálni vagy csináltatni egy oldalt, nem lenne gond. Kiváló dizájner emberünk van, tehát az a rész pláne nem problémás. Bizonyos elgondolásainkat nem sikerült áttenni eddig jól a gyakorlatba, de erről, megértheted, hogy nem kívánok itt értekezni :)

ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 25., vasárnap 18:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Persze-persze értem. :) Igazából most látom hogy ezt akár privátban is megkérdezhettem volna ha jól gondolom... Bocs!

Ha van valami érdekes az M50-ről menet közben, ne habozzatok, izgatottan várjuk.
Namm-on ugye már bejelentették: jön a 73 billentyűs verzió is. Vajon mennyibe fog fájni?

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. január 26., hétfő 0:26 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Persze-persze értem. :) Igazából most látom hogy ezt akár privátban is megkérdezhettem volna ha jól gondolom... Bocs!

Ha van valami érdekes az M50-ről menet közben, ne habozzatok, izgatottan várjuk.
Namm-on ugye már bejelentették: jön a 73 billentyűs verzió is. Vajon mennyibe fog fájni?


Nos, a hétvégén ismét tudtam egy kicsit szórakozni az M50 - nel. A programok és a combik között felfedeztem egy halom tök jó soundot, meg pancsoltam az arpeggiokban is. Az orgona és a fúvós hangszíneket meg a basszusokat nézegettem most kicsit alaposabban, hát nagyon ott vannak!

Bár korábban említettem, hogy eddig a manualokba nem ástam be magam, most mégis minden M50 tulajdonost arra bíztatok, hogy serényen bújja a doksikat papíron vagy PDF-en, mert egyrészt nem várt okosságokat talál, másrészt vannak olyan jelentéktelennek tűnő dolgok, amik bizony fontossá válnak, mikor az ember csinál valamit a hangszeren, és némileg eltér az értelmezés, illetve a menürendszeren belüli elhelyezés a korábbi KORG cuccoktól.

Mindenkinek javaslom a PC-s editor (standalone, VST, ill. RTAS) használatát! Nem csak elegáns és kényelmes, de igazából ezeken bomlik ki a hangkeltés struktúrája teljesen áttekinthető módon. Ha pl. valakinek egy programban nem tetszik a dinamikai átmenetek szerkezete, itt nagyon szépen át lehet szerkeszteni, de ugyanígy az effektezés vagy a moduláció is sokkal szemléletesebben editálható így, mint a "gyalogos" módszerrel. Illetve úgy is fogalmazhatnék, hogy ha az ember pár módosítást megcsinál a PC editorban, akkor utána lényegesen gyorsabban piszkál bele magán a hangszeren is a szükséges paraméterekbe.

Végül egy NAGYON FONTOS intelem, hogy elkerüljétek azt a bénázást, amibe én is belekerültem. Mindenek előtt a KORG midi USB drivert kell JÓL felrakni, azután az editorokat. Érdemes letölteni a netről a legújabb drivert, ill. editort. A ZIP fájlok tartalmazzák a telepítési instrukciókat, ezeket külön ne keressétek! Ha valami nem szuperál, akkor uninstallálni kell az editor(oka)t is, majd az USB drivert, és előlről kezdve felrakni. Ezeken a KORG még finomíthatna, mert az installációs procedúra nem teljesen logikus. De az a lényeg, hogy ha már fent van, akkor úgy tűnik, teljesen hibátlanul dolgozik. Kipróbáltam a standalone verziót is, de főként a VST plugint Cubase 4 alatt. Teljesen jól használható a program mindkét környezetben.

A 73 billentyűs modell ára szerintem napokon belül meglesz. De ha ilyen brutál dollár és euro árfolyamok lesznek, akkor nem sok jóra számítok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. április 8., szerda 10:27 
Offline

Csatlakozott: 2009. április 8., szerda 9:53
Hozzászólások: 7
Sziasztok!
Kb 5 évig használtam Triton Classicot amivel nagyon megvoltam elégedve, gondoltam, hogy frissítek, így vettem egy Triton Extreme-t, de hamar megszabadultam tőle mert szerintem nagyon gyenge a Classic hoz képest is. Most igazából nem tudom mit vegyek, egy Triton Studiot szeretnék de valamiért nincs eladó, ezért elkezdtem gondolkodni az M50-en.
Szerintetek milyen az M50? A kérdésemet a klaviatúrára értem mert azt hallottam elég pudig, valamint a hangjára mennyire vastag! Felveszi a versenyt a Triton szériákkal? Mert az árra az jónak tűnik,
Ja és ha valaki tudna TRITON STUDIO 76 ot akkor légyszi írj a z.atesz@freemail.hu ra
Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. december 2., szerda 18:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A múltkor egy zenész srác a KORG M50 - est nézegette az üzletben. Próbálgatta, körbejárt, sóhajtozott, próbálgatta, nézegette ismét. Kérdeztük, hogy tetszik - e, mire mondta, hogy igen, nagyon jó hangszer, csak azért nem veszi meg, mert nem piros :) Erre persze azonnal felajánlottuk neki, hogy átfestjük, de nem hatotta meg.
Persze, a srácnak inkább zseb - problémája volt, de mostantól ezt az álságos érvet tessék elfelejteni, mert kaphatók már a színes M-50 - esek!
Manapság elterjedt irányzat, hogy próbálják élénk színekkel és egyéb optikai tuningokkal feldobni a zenekarok a színpadképet. Vannak már mindenféle színekben pompázó gitárok, dobok, erősítők, de a billentyűk általában csak a szolid grafitszürke vagy ezüst színben vásárolhatók. Mi nagyon örülünk annak, hogy a sokoldalú és népszerű M-50 - nél gondolt erre a KORG, és bejelentjük, hogy sárga és piros színben máris lehet rendelni nálunk ezeket a szintiket!
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. december 9., szerda 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 9., szerda 17:58
Hozzászólások: 1
"Mi nagyon örülünk annak, hogy a sokoldalú és népszerű M-50 - nél gondolt erre a KORG, és bejelentjük, hogy sárga és piros színben máris lehet rendelni nálunk ezeket a szintiket!"

Aha értem,akkor a piros M50 nek az a neve mostantól hogy korg Korglead? :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2009. december 10., csütörtök 0:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Tátrai Gábor77 írta:
"Mi nagyon örülünk annak, hogy a sokoldalú és népszerű M-50 - nél gondolt erre a KORG, és bejelentjük, hogy sárga és piros színben máris lehet rendelni nálunk ezeket a szintiket!"

Aha értem,akkor a piros M50 nek az a neve mostantól hogy korg Korglead? :))


Jóvanna...

Nem csak északon gyártanak mikuláspiros szintiket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 12., vasárnap 15:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Kedves Tom!

Eladtam nemrég megunt hangszerem és most töröm a fejem mit is kéne vásárolni. Választék eszméletlen nagy már manapság, lásd a színkavalkádot az M-50 esetén is :) persze nem ez izgat, hanem arra lennék kíváncsi, az alábbiak közül melyik lenne nyerőbb szerinted?

- Korg M50 /88
- Yamaha MO8
- Yamaha MM8
- Korg M3 desktop + mast.keyb.
- Roland FP-4 vagy az új FP-7F

Igazából nem baj ha minél kevesebbe kerül, mert pár év és 10-edét sem éri majd és itt leginkább az MM8 ami nyerésre áll, mert az árában egy jó kalapácsmechanika és a Motif válogatott soundjai kaptak helyet, de a 32-es polifónia nagyon bánt. :(
Az MO8 meg nem szól úgy és drágább is...
M50 jó lenne, de nincs sequencer, ellenben 2 arp. figyel benne...
A többi csak sokadik alternatíva, valami ritmus nem árt ha van alapon pl az FP4-nél stb. de persze ha nem muszály nem akarok fél millás cuccot, úgyhogy M50 vagy MM8 közt tétovázok igazán, habár a Korg azért csak 2x annyi mint a Yamaha.

Szóval érdekelne, hogy esetleg saját tapasztalataid alapján Te mit mondanál, ha kérdezhetem ezt?

Köszi!

ps: esetleg bennfentesként nem tudsz valami új modellről ami kb. MM8 kategóriába hamarosan várható? Már csak azért hogy a Yamaha a Motif XF-el gyakorlatilag 3 év után váltja az XS-t, mellesleg embertelenül szépen szól az új cucc, nincs már mibe belekötni ott! :)

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 13., hétfő 1:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
Kedves Tom!

Eladtam nemrég megunt hangszerem és most töröm a fejem mit is kéne vásárolni. Választék eszméletlen nagy már manapság, lásd a színkavalkádot az M-50 esetén is :) persze nem ez izgat, hanem arra lennék kíváncsi, az alábbiak közül melyik lenne nyerőbb szerinted?

- Korg M50 /88
- Yamaha MO8
- Yamaha MM8
- Korg M3 desktop + mast.keyb.
- Roland FP-4 vagy az új FP-7F

Igazából nem baj ha minél kevesebbe kerül, mert pár év és 10-edét sem éri majd és itt leginkább az MM8 ami nyerésre áll, mert az árában egy jó kalapácsmechanika és a Motif válogatott soundjai kaptak helyet, de a 32-es polifónia nagyon bánt. :(
Az MO8 meg nem szól úgy és drágább is...
M50 jó lenne, de nincs sequencer, ellenben 2 arp. figyel benne...
A többi csak sokadik alternatíva, valami ritmus nem árt ha van alapon pl az FP4-nél stb. de persze ha nem muszály nem akarok fél millás cuccot, úgyhogy M50 vagy MM8 közt tétovázok igazán, habár a Korg azért csak 2x annyi mint a Yamaha.

Szóval érdekelne, hogy esetleg saját tapasztalataid alapján Te mit mondanál, ha kérdezhetem ezt?

Köszi!

ps: esetleg bennfentesként nem tudsz valami új modellről ami kb. MM8 kategóriába hamarosan várható? Már csak azért hogy a Yamaha a Motif XF-el gyakorlatilag 3 év után váltja az XS-t, mellesleg embertelenül szépen szól az új cucc, nincs már mibe belekötni ott! :)


Nem egyszerű válaszolni a kérdésedre. Már csak azért sem, mert mi Yamahát már jópár éve nem forgalmazunk, ezért a Motif családról is eléggé felszínes benyomásaim vannak. Az tény, hogy az M50 egy nagyon jól eltalált hangszer. Vannak persze tényezők, ami mondjuk az M3 mellett szólnak, de ezt nagyon neked, a potenciális felhasználónak kell mérlegelned, hogy mi az, ami ezek közül fonos, vagy kevésbé az.
A Roland FP széria teljesen más tészta. Nem igazán tudom, hogy akkor tulajdonképpen csak egy egyszerű, de igen jó billentésű 88-as klaviatúrára lenne inkább szükséged, vagy egy teljes értékű szintetizátorra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 13., hétfő 2:59 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Nos első, hogy egy jó kalapácsos legyen. A Yamaha és az M50/88 ebben jó, de ahogy néztem a Korg listát nem is 2x, hanem 2,5x drágább egy MM8-tól sajnos.
Az FP4 - FP7 pedig szintén jó kis elgondolás, ott bennük a wav-mp3 lejátszási lehetőség ha valaki zenei alapra akar gyakorolni, dolgozni, mint sokszor én is teszem és az nagyon kényelmes lehet hogy csak egy pendrive kell hozzá. (jelenleg még nálam ez MiniDisc)
Az új FP7-F meg most megkapta a milliós V-piano Natural zongoráját, ezenkívül itt is van egy kis ritmusszekció, amivel jobb gyakorolni, mint egy unalmas metronómmal. Egy jazz-zongorista barátom meg fel is lép így az FP4-ével.
Tehát másodjára a minőségi zongora, dob és basszus hangok érdemlegesek, asszem ez minden itt említett modelben toppon van. Az M3M csak azért jutott eszembe, mert akkor sampler sem kéne, de lehet hogy ez már ki is fog szorulni szerencsére, hisz az új hangszerek, nagyon jó minőségű gyári mintákat tartalmaznak.

Szóval nehéz a döntés, amúgy meg pénz beszél, kutya ugat és nem kizárt hogy januárban lesz valami új model is valamelyiknél, hisz "a nemzetközi helyzet egyre fokozódik" :D
Az árak lehet hogy addigra még feljebb másznak, de minél előbb jó lenne valamin már játszadozni is...

A Yamahával egyébként mi volt a bajotok, hogy nem preferáljátok? Az új Motifok azt hiszem nem szorulnak semmiben szépítgetésre, azok igencsak magas színvonalat diktálnak már.

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 13., hétfő 9:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kingston írta:
A Yamahával egyébként mi volt a bajotok, hogy nem preferáljátok? Az új Motifok azt hiszem nem szorulnak semmiben szépítgetésre, azok igencsak magas színvonalat diktálnak már.


A Yamahával nem a termékek szintjén van baj, hanem az, hogy a gyár nagy ívben lexarja a magyar piacot, és ennek jegyében pár éve egy teljesen idióta kereskedelmi rendszert vezetett be, ami a hazai kereskedőket elég fura helyzet elé állította. Számunkra működésképtelennek bizonyult ez, és attól kezdve nem kínlódunk velük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 13., hétfő 11:45 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Helló!

Az M50-ben van sequencer (bár én nem használom). Igaz ugyan, hogy MP3-at, és WAV-et nem játszik le, de a saját hangszíneivel megszólaló dal lehet jobban szóló akármilyen MP3-nál.
A polifóniája 80, amivel már el lehet boldogulni akár sequencerrel is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. szeptember 13., hétfő 17:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Bokrock írta:
Helló!

Az M50-ben van sequencer (bár én nem használom). Igaz ugyan, hogy MP3-at, és WAV-et nem játszik le, de a saját hangszíneivel megszólaló dal lehet jobban szóló akármilyen MP3-nál.
A polifóniája 80, amivel már el lehet boldogulni akár sequencerrel is.


Szia!

Igen, most én is megnéztem a neten, tényleg van egy 16 sávos seq. az M50-ben. Igazából ez egy felturbózott Trinity kategória, vagyis egy jól szerkeszthető szinti, Yamahában leginkább az MO sorozathoz köthető. Talán egyik nagy előnye a jó sound mellett a nagy kijelző, amin akár a több sávos munkák is jobban áttekinthetők, nem kell a PC feltétlen mellé. Ha egy 100-assal kevesebb lenne, könnyebb lenne a helyzetem, nem is értem mi kerül szinte a duplájába a 88-as modellben a 61-eshez képest, de a Korg mindig is híres volt róla, hogy pár +billentyűért súlyos lóvékat kér... :cry:

Nagyon a Yamaha MM8 felé húzódozom, hisz már írtam, alig több mint 200-ért Motif ES hangokat kapunk benne, persze sokkal butább egy M50-nél szerkeszthetőségben (asszem csak FX-eket lehet variálni), de amire kell arra tökéletes volna, csak ez a 32-es polifónia rettenet benne manapság. Pl. ott a tanuló szériában a DGX-630, újabban DGX-640 és oda már 64 polit raknak. Ez elég hülye húzás tőlük. :x
Szóval még nem tudom mi lesz, most egy Emu Xboard van, meg a PC szükséghelyzet gyanánt, dehát ez mindenre jó csak nem zongorázáshoz.
Ha várható lenne az új Motif XF után valami új az MM kategóriájában, annak nagyon örülnék. (lásd az S sorozattal mindig követik a nagy cirkálókat fél év múltán... ki tudja, már lehet hogy lóg le a tervezőasztalról. :) )

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. november 1., hétfő 22:53 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
kingston: ha már ennyi pénzzel rendelkezel, vedd meg az M3-at, ne az M50-en, vagy a többin gondolkozz.
Az M3 billentyűzete kalapácsmechanikás az M50-é nem.
Ha kipróbálsz egy M50-et és egy M3-at, hamar észre fogod venni a különbséget.
Én az M3-ast ajánlom!!
Vedd meg!! Vedd meg!!
:)
Nem fogsz benne csalódni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. november 2., kedd 1:30 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kampókéz írta:
Az M3 billentyűzete kalapácsmechanikás az M50-é nem.


Ez így ebben a formában nem igaz. Mindkét hangszer 88-as verziójában RH3 kalapácsmechanika van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2010. november 2., kedd 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 12:19
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Szeged
ok valószínű, hogy a 73-as verzióra emlékeztem.
"M50-73 a Korg félsúlyozott Natural Touch billentyűzetét kapták"
de a többi szöveg azért jó volt.. :)
jut eszembe, az m3-asnak a billentyűzete egy külön alkatrészként funkcionál, nemigaz? az m3-as csak az agyra vonatkozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 23., vasárnap 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 23., vasárnap 16:19
Hozzászólások: 1
Tervezem a közeljövőben egy M50-88 -as vásárlását. A kérdésem az lenne a súlyozás mennyire nehéz ezen a klaviatúrán esetleg lehet állítani rajta, nem lessz nehéz rajta játszani például "Hammond"-osan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 23., vasárnap 20:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
szigyu írta:
Tervezem a közeljövőben egy M50-88 -as vásárlását. A kérdésem az lenne a súlyozás mennyire nehéz ezen a klaviatúrán esetleg lehet állítani rajta, nem lessz nehéz rajta játszani például "Hammond"-osan?


Ebben a hangszerben is RH3 kalapácsmechanika van. Ezt több KORG digitális zongorán, szintin is ki tudod próbálni. A súlyozáson nem lehet állítani, de a dinamikaválasz ezen is természetesen "kézreállítható". A legtöbb billentyűsnek nem okoz különösebb gondot, ha orgonálni akar ezen, de természetesen egy kalapácsmechanikás klaviatúrán - bármelyiken - meg kell szokni az orgonához alkalmas billentyűzést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KORG M50
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 14:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
No! Rég jártam erre, igazából mert haldoklik sajnos ez a kis fórum, lényegibb klrdésre hol érkezik válasz, hol nem...

Kösz a tanácsot kampó M3 ügyben, de többször is próbáltam és "sajnos" nagyon nem az én világom! A Korg így 2011 táján se tud normális hangszert csinálni sajnos, s ezt most elkeseredés mondatja velem, pedig régen szerettem őket: M1, T1, 01/W...
Az M50 5 oktávosát is tüzetesen kipróbáltam, hát komolyan az egy vicc minden tekintetben szerintem. (tipikus ultra-kínai érzés!) Mellette volt egy kis X50 és butább hangszerként még a billentyű minőségében és soundjai változatosságában is jobban megfogott! Az M3-ba meg van a csoda usb-ről betölthető minták lehetősége, be is rakták nekem a fúvós bővítőt, erre kiderült (de lehet ezt írtam már itt valahol) szóval hogy nincs külön bank a bővítős soundoknak, mindent össze-vissza kever és neked kell kibogarászni egyesével, hogy melyik preset használ az új mintákból. Fertelmes tervezési elgondolás, úgyhogy annak fejében is hogy végignéztem a persze várhatóan majd a világ vagyonába kerülő Kronos videóit, 12 egy tucat alapon én le is zártam az érdeklődésem a Korgok irányába!

Az M50 mellett volt egy Yamaha MO6 a boltban ahol nézegettem és ezerszer inkább az mint bármelyik Korg, nekem ez a privát véleményem. Ugyan ősz óta még nincs változás nálam hangszer terén, de számítottam rá hogy egyrészt kijön a Motif XF, Tyros 4 mint csúcs újdonságok mellett MM/MO kategóriát frissítő olcsóbb, vonal. Talán majd Frankfurtra, vagy a nyáron...
Szívesen belevágnék így most az MO8-ba, mert az egy csapásra mindent megoldana, de még kifutó modellként sem akar lejebb csúszni az ára, viszont M50/88-hoz viszonyítva tudásban és árban is sokkal jobb. Sajnálom hogy ezt kell nyilatkoznom, de nálam a Korg csillaga leáldozott! Yamaha párti lettem!

ui. Tyros 4-et említettem az előbb, nagyon beteg ára van, de amit tud az sem semmi! Megszólalásban már hátatfordítva nem mondaná meg avatatlan fül hogy nem élő zenekar játszik! A Yamaha nagyon bekeményített mostanság!

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség