Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 0:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 18., csütörtök 15:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok. Egy Le61-m van és szeretnék a sequencerével kapcsolatban érdeklődni, ezúttal létrehoztam inkább egy gyűjtőtopic-ot, mivel minden Tritonban ugyanaz a seq van, hátha akad más ilyen jellegű kitárgyalni való :)

Nos nekem elsősorban az a problémám, hogy a song-hoz lehet rendelni egy Combi-t a copy from combi paranccsal a utility fülben. Ez idáig szép és jó, de ezt a dal más részein meg lehet később változtatni? Pl. az 5. measure-nél átvált egy másikra. A program change-eket nagyon szépen fölveszi realtime és visszajátszáskor zseniális az egész, el sem veszem a kezem a billentyűzetről, de egy combival hogy lehet ugyanezt? Ha program change-eket pakolok 1-8sávokra az se jó, mert ők külön channelen vannak és azt sem leltem meg, hogy lehet a track-ek csatornáját megváltoztatni, nagyon remélem nincsenek lefagyasztva, mert kirohanok a világból. Bár ha még ezt meg is lehet oldani, akkor se jó, mert egy combinak van effektje, pan, paraméterek, stb, azokat is változtatni kell.

Arra is gondoltam, hogy CUE listával csinálom, mert minden cue(song) elejére be tudok tenni más más combikat, de ekkor meg a sequencer által játszott témákban lesz minden cue váltáskor szakadás, még ha adott track programja marad az előző, akkor is. Nem igaz, hogy egy Triton szinten ezt nem lehet elegánsan megoldani. A kurzweilben maga a sequencer küldözgette a change parancsokat úgy hogy a setup módban voltam, a sequencer meg ment a háttérben, itt még ki se tudok lépni a seq üzemmódból :D

Egyébként jó ez a Triton, de ha ezt nem tudom megoldani vhogy, akkor mennie kell. Nem igaz, hogy nem lehet sequencer mellett 8layeres combikkal játszani és ezeket váltogatni. Vagy csak hozzá voltam szokva a jóhoz(K) :D ? (De akkor az NS5R mér tuggya?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 19., péntek 15:09 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Sziasztok. Egy Le61-m van és szeretnék a sequencerével kapcsolatban érdeklődni, ezúttal létrehoztam inkább egy gyűjtőtopic-ot, mivel minden Tritonban ugyanaz a seq van, hátha akad más ilyen jellegű kitárgyalni való :)

Nos nekem elsősorban az a problémám, hogy a song-hoz lehet rendelni egy Combi-t a copy from combi paranccsal a utility fülben. Ez idáig szép és jó, de ezt a dal más részein meg lehet később változtatni? Pl. az 5. measure-nél átvált egy másikra. A program change-eket nagyon szépen fölveszi realtime és visszajátszáskor zseniális az egész, el sem veszem a kezem a billentyűzetről, de egy combival hogy lehet ugyanezt? Ha program change-eket pakolok 1-8sávokra az se jó, mert ők külön channelen vannak és azt sem leltem meg, hogy lehet a track-ek csatornáját megváltoztatni, nagyon remélem nincsenek lefagyasztva, mert kirohanok a világból. Bár ha még ezt meg is lehet oldani, akkor se jó, mert egy combinak van effektje, pan, paraméterek, stb, azokat is változtatni kell.

Arra is gondoltam, hogy CUE listával csinálom, mert minden cue(song) elejére be tudok tenni más más combikat, de ekkor meg a sequencer által játszott témákban lesz minden cue váltáskor szakadás, még ha adott track programja marad az előző, akkor is. Nem igaz, hogy egy Triton szinten ezt nem lehet elegánsan megoldani. A kurzweilben maga a sequencer küldözgette a change parancsokat úgy hogy a setup módban voltam, a sequencer meg ment a háttérben, itt még ki se tudok lépni a seq üzemmódból :D

Egyébként jó ez a Triton, de ha ezt nem tudom megoldani vhogy, akkor mennie kell. Nem igaz, hogy nem lehet sequencer mellett 8layeres combikkal játszani és ezeket váltogatni. Vagy csak hozzá voltam szokva a jóhoz(K) :D ? (De akkor az NS5R mér tuggya?)


idp,
ami a Parameter Giude 233. oldalán vagyon írva, az az információ nem segít?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 20., szombat 15:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Köszi, hogy utánanéztél, de ahogy elnézem, olyan nincs, hogy seq módban combi váltás, csak 1 kalap alatt említik a két módot azon az oldalon. Arról van szó, hogy bejövő program change mindkét módban ugyanúgy működik.

De arra nagyon jó volt a postod, hogy elkezdjek agyalni a 233.oldal alapján. Mi a combi? Az első 8track a seq-ben. Milye van? Pan, volume, midicsatorna, sends. Namost, ha a song elején behúzok egy combit, akkor az vezérli az első 8 tracket. És útközben csak a különböző trackeken kell bank, programchange, pan, volume és fx send üzeneteket bepötyögni a seq-be. És kész a combi váltás. És amikor nagy átkonfigurálás, új effektek kellenek az előadásba, akkor váltás a cue listben, új combi az elején új effektekkel és annyi. Még nem volt időm tökölni a hangszerrel ma, de most nemsokára megyek és kipróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 21., vasárnap 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Na, ez sem működik, mert a szerkesztés elején amikor berakom a combit, akkor azokat a sávokat, amik végülis a combi layerei, az 1es channelre állítja. Ez eddig oké. De amikor ezeken a trackeken program change messageket veszek fel, lejátszáskor az összes 1es csatornán ugyanarra a hangszínre váltanak a trackek. Ezt én már fullosan nem értem. Copy from Combi esetén, ugyanazon midi channelen működik 8különböző hangszín 8 különböző tracken, de ha később változnak a hangszinek, akkor már nem.

Úgyhogy arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ha létezik olyan kis midibox (nem pedig csilliárdos rackes midi interface), ami az én kimenő 1es midi csatornámat visszaechózza az 1-2-3-4-5-6-7-8 csatornákra, akkor szóljon, mert vennék egy ilyet :) Nem akarom cipelni a laptopomat állandóan csak erre a célra.

Azt egyébként továbbra is tartom, hogy ez nagy gáz egy Tritontól. És ez nem azért van, mert a procija nem bírná(ugyanolyan individuál trackekről van szó), hanem tervezési hiányosság. A Korg NS5R minden channelén ha akarom program, ha akarom combi! van a multimode-ban. Na? Ilyenre nem is mertem gondolni, hogy ez a lehetőség kimaradt egy anno 800ezres workstationből. Franc egye meg :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 21., vasárnap 12:26 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Na, ez sem működik, mert a szerkesztés elején amikor berakom a combit, akkor azokat a sávokat, amik végülis a combi layerei, az 1es channelre állítja. Ez eddig oké. De amikor ezeken a trackeken program change messageket veszek fel, lejátszáskor az összes 1es csatornán ugyanarra a hangszínre váltanak a trackek. Ezt én már fullosan nem értem. Copy from Combi esetén, ugyanazon midi channelen működik 8különböző hangszín 8 különböző tracken, de ha később változnak a hangszinek, akkor már nem.

Úgyhogy arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ha létezik olyan kis midibox (nem pedig csilliárdos rackes midi interface), ami az én kimenő 1es midi csatornámat visszaechózza az 1-2-3-4-5-6-7-8 csatornákra, akkor szóljon, mert vennék egy ilyet :) Nem akarom cipelni a laptopomat állandóan csak erre a célra.

Azt egyébként továbbra is tartom, hogy ez nagy gáz egy Tritontól. És ez nem azért van, mert a procija nem bírná(ugyanolyan individuál trackekről van szó), hanem tervezési hiányosság. A Korg NS5R minden channelén ha akarom program, ha akarom combi! van a multimode-ban. Na? Ilyenre nem is mertem gondolni, hogy ez a lehetőség kimaradt egy anno 800ezres workstationből. Franc egye meg :)


Most már elveszítettem a fonalat...
Egyrészt a LE sosem volt 800 ezer, kb. a negyedébe került.
Másrészt az említett oldalról az derül ki, hogy seq módban ugyanúgy megvan ez a lehetőség, mint a nagy Triton szintiken, hogy eldöntheted, a sávra miként hasson a ProgramChange, és megfelelő bankselectekkel kombinálva simán váltogatja a kombikat.
Az egy sávra szánt kombikat persze itt kicsit jobban meg kell előre dolgozni, mint a nagyobbik testvéreken, mert egyszerűbb az effekt séma. De ez már egy másik történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 21., vasárnap 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Oké, én annyira nem értek a Tritonhoz. Csak annyit tudok, amit látok, hogy a sequencer nekem nem hajlandó csak programot váltani, combit nem, külön a manual sem említi, hogyan kell seq módban combit váltani, csak a combi módról írja, hogy ha a hangszer combi módban van, akkor a sima progchange message a combik programjaira fog vonatkozni. Ha combi módban a progchange message ugyanazon a midi csatornán jön, ami a global chanel, akkor fog változni a combi. De mindez csak combi módban. Seq módban nem ír combi changeről, csak arról hogy adott midi csatornához tartozó tracken lesz program change. Na, mindegy.

Le tudnád írni, hogy mit kellene csinálnom pontosan? Hova írjak bank és prog change message-t ami a song combi-ját fogja megváltoztatni? Melyik trackre, milyen midi channelre és hogy jelezzem, hogy mindez ne az adott track programját változtassa, hanem a song combiját? Köszi, nagy segítség lenne, mert már mindenfélét kipróbáltam.

A 8kilós megjegyzésem azért volt, mert az anno 800ezres Tritonban(61) is ugyanez a szekvenszer van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triton sequencer topic
HozzászólásElküldve: 2009. június 22., hétfő 0:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, nálunk már nincs LE, de egy Karmát néztem, amiben nagyon hasonló a seq, és most már értem, hogy mi is a problémád. A menet közbeni combi váltás valóban nagyon görcsös. Jobban jár az ember, ha a szükséges dolgokat (mondjuk 3 - 4 réteg) kézzel összepakolja.
Azért, ha lesz időm, még szórakozok majd a Karmával, mert nekem úgy rémlik, hogy rá lehetett venni arra, hogy egyben váltson combit szekvencer módban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség