Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: KARMA
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 29., hétfő 14:19 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:41
Hozzászólások: 9
Beszélgessünk erről a hangszerről is, kinek mi a tapasztalata, véleménye... Mennyien használjátok a KARMA MW szoftvert, mennyire mélyedtetek bele a GE-k programozásába...

Személy szerint én nagyon szeretem, az editort nem sokszor használtam, nekem nem igazán áll kézre, bár egy-két drum patternt csináltam vele. Amit hiányolok a KARMÁ-ból:

-lehetett volna egy KARMA Extreme vagy Studio változat, érintőképernyővel, samplerrel a Triton sorozat mintájára
-egy egyszerűbb editort beletehettek volna magába a munkaállomásba, legalább dob GE szinten
-sampler nagyon jó lett volna


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 31., szerda 22:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Biga írta:
Beszélgessünk erről a hangszerről is, kinek mi a tapasztalata, véleménye... Mennyien használjátok a KARMA MW szoftvert... Amit hiányolok a KARMÁ-ból:...


Szia Biga,

Örülök, hogy elkezdted, mostanában nekem is eszembe jutott, hogy miért nincs egy KARMA-fórum sem itthon (ha jól tudom). Egyáltalán, hány KARMA-tulajdonos lehet Mo.-on és vajon kihasználják-e a hangszer különleges képességeit?

Szóval nekem néhány hónapja van egy. Egy rockzenekarban is használom (de ott KARMA-funkció nélkül). Most kezdek belemélyedni - jó mély... Karma MW-m egyelőre nincs. Mindenkinek (tudom, Neked nem kell :wink:) ajánlom a két legjobb KARMÁ-s (Korgos) oldalt, rengeteget segít az itt található infó és hangszínek:
KARMA Lab http://www.karma-lab.com és Korg Forums (volt Irish Acts) http://www.korgforums.com.

A tapasztalataim nagyon jók: jól szól, kezelhető (elsőre nem a legegyszerűbb, de ha hozzászoksz, már OK - ahogy így van ez majdnem mindennel... :)), könnyen szállítható, jól néz ki. A billentyűzetét azért kikérem magamnak. Bár ha kizárólag a KARMA-funkcióra koncentrálunk, megfelel. De hát az ember mindent akar egyszerre egy hangszeren (pl. zongorázni...?!?). Különben sem kell elégedetlenkedni. (Ide illik egy érdekes off topic történet: Dániában voltam a régi hangszerek múzeumában, láttam - sőt a tiltás ellenére meg is érintettem - azokat a kis billentyűs hangszereket, melyeken olyan óriási zeneszerzők, mint pl. Beethoven alkottak/játszottak, óriási zenéket. Mai szemmel nézve szó szerint gyerekjátékok. Szóval nem ezen múlik...)

A hiányaiddal teljesen egyetértek. És technikailag természetesen semmi akadályuk sem lenne. SZVSZ inkább üzleti megfontolások és okos marketinges döntések állnak a háttérben. A KARMÁ-t ugyanannak a piaci rétegnek szánták, mint a Tritont. Ha létezne a KARMA-Triton kombináció: közel azonos áron inkább azt vennék meg, a Tritonokat nem lehetne eladni, sokkal magasabb áron meg már nem érdekelne elég vevőt. (Szóval meg lehet venni mind a kettőt egyszerre :), vagy pl. a Triton mellé egy KARMA Triton szoftvert.) Egyébként mostanra meg is született a megoldás: vegyünk OASYS-t! :D

A kis KARMA még mindig hódít, pedig nem "mai gyerek" - kevés billentyűs hangszerről mondható el ez manapság. De a vártnál azért kisebb sikere volt (így is nagy). Érdekelne, hogy lesz-e a vörösnek valamilyen hasonló folytatása, mondjuk egy sötétkék... :)

Neked van benne MOSS? (Nekem nincs :cry:, de asszem, lesz!) Mi a véleményed róla?

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 9., péntek 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:41
Hozzászólások: 9
Nekem nincs benne MOSS, de van egy Z1-esem, ami némileg kárpótol a hiányért, persze jobb lenne, ha együtt lenne a kettő, de az már félig OASYS lenne :-) Az meg iszonyat drága, most néztem a bécsi árakat. A KARMA MW-t alig használtam, nekem nem túlzottan áll kézre. Egy trackerszerű vagy Fruity szerű megoldással jobban kibékültem volna. Most éppen néztem az OASYS flash demókat, amin Kay játszik, hát nem semmi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2010. június 4., péntek 8:08 
Offline

Csatlakozott: 2010. április 1., csütörtök 20:25
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Korábban volt egy Korg Triton Le61 szintim, amitől elég gyorsan megváltam, mert vékonynak, műanyagnak éreztem hangszíneit, legalábbis egy Motif ES-hez összemérve, ami a másik hangszerem. Most lehetőségem nyílna hozzájutni egy Karma-hoz... Kérdésem: a Karma-nak ugyanaz a hangszínparkja van, mint az LE-nek, vagy már egy kicsit komolyabb? Köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2010. június 4., péntek 9:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
TritonPeti írta:
Sziasztok!
Korábban volt egy Korg Triton Le61 szintim, amitől elég gyorsan megváltam, mert vékonynak, műanyagnak éreztem hangszíneit, legalábbis egy Motif ES-hez összemérve, ami a másik hangszerem. Most lehetőségem nyílna hozzájutni egy Karma-hoz... Kérdésem: a Karma-nak ugyanaz a hangszínparkja van, mint az LE-nek, vagy már egy kicsit komolyabb? Köszönöm a válaszokat!

Szia!
A Korg Tritonnak, Karmának, és Triton Le-nek ugyanaz a hangminta készlete. A hangszínei alapesetben eltérnek, de áttölthetők.
Fontos különbség (hang keltésileg) az effektezés. Míg a Tritonnak, és Karmának 5 inzert effektje van, ( a sendeken kívül) addig a Le-nek csak 1. Hangzásban óriási tud lenni a különbség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2010. június 4., péntek 10:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!

(A blogmotor jól működik, még így 5 év után is küldött egy jelzést, hogy van új hozzászólás. :shock:)

Igen, alapvetően a hangszínek ugyanazok, HI-szintézis van mindkét hangszerben. Emlékszem, amikor megvolt még a Karmám, bele tudtam tölteni Triton LE hangszíneket is. Nem teljesen egyforma a hangszínkészlet - a Triton LE később jelent meg - de nagy az átfedés. Ahogy Bockrock írta, nagy eltérés viszont, hogy a Karmában 5 inzert effekt van, és ez nagyon jót tud tenni a hangnak! (A Triton LE-be már csak 1 inzert effektet tettek, viszont adtak opciós lehetőséget saját külső hangminták használatára..., így tudták olcsóbbá, népszerűbbé tenni a hangszert.)

A Motif ES-ben várhatóan jobbak az akusztikus jellegű hangszínek, a szintetikus hangzás viszont a Karmának nagy erőssége, az erős szólóhangszínektől mindenféle szintin át a "mozgó, fejlődő" pad hangszínekig - ezek sokszor azért is egyediek, mert maga a KARMA funkció is szerepet kap bennük. (Mint szinti, a billentyűzetre sem lehet annyira haragudni már - de hát, valljuk meg, nem egy zongorabillentyűzet. :-D )

A Karma egy karakteres hangszer, legalábbis nem igazán hagyott hidegen senkit - én szerettem. Hogy neked mennyire válna be, attól is függ, hogy milyen zenei környezetben és módon használnád. A megszólalásról pedig: a gyári hangszínek a Korgnál általában nagyon jók - úgy értem, hogy a tervezők komolyan törődnek vele, hogy minél többet kihozzanak a lehetőségekből és telerakják a szintiket használható beállításokkal - de ezzel együtt azt tapasztaltam, hogy mindig lehet még ezeknél is jobbat csinálni. Sokan megosztják az interneten a saját hangszínbeállításaikat másokkal, érdemes keresgélni, és tanulni belőlük, mert van egy-két igen jó is. Én is találtam annak idején a Karmához, de már nem emlékszem, hol és mit :( - alapvetően a karma-lab.com és korgforums.com oldalakat ajánlom, máshova nem is érdemes menni.

U.I. Bocs az önreklámért, [itt van] egy régebbi videó, ahol Karmát használok egy rockzenekarban.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2010. június 4., péntek 12:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Na ja.
A Karma az Karma.
Volt itt nálunk egy novicsentó, de régebben beszerzett Karma az üzletben, elég nehezen hagytam kiénekelni tőlünk, mert annyira jó kis cucc volt :) Nemrég vásárolta meg egy jó barátom, akinél megnyugtató módon jó kezekben lesz. A dologról még Stephen Kay is értesült, mert adtunk hozzá egy Karma MW-t, amit korábban az ő engedélyével átmenetileg regisztráltunk, hogy tudjuk demonstrálni, most pedig vele tudtuk megcsinálni az átregisztrálást. De képben volt, még a 2002-es frankfurti beszélgetésünkre is emlékezett.
http://www.syncopa.hu/Frankfurt/Frankfurt.htm

Vannak emberek, akiknek a Karma egyszerűen csak egy piros Triton, de ez szerintem a hangszer meggyalázását jelenti :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: KARMA
HozzászólásElküldve: 2010. június 4., péntek 12:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Stephen Kay nagyon "jó arc", hogy modernül mondjam. Odaszánt becsületes profi, szimpatikus és példamutató amit és ahogy tesz. Mérnök, zenész, webfejlesztő, supporter egy személyben. Nem is láttam még ezt a dedikációt, köszönöm! (Nekem is szól, hiszen volt is Karmám, meg most is van - Karma2 az OASYS-ben. :wink: )

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség