Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 24., szerda 19:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:08 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, de úgy láttam ilyen topic még nincs, így hát nyitottam egyet! :)
Ide várok mindenkit, akinek ilyen hangszere van, vagy nincs, vagy lesz! :)
Beszélgessünk, cseréljük ki az infókat!
Pl. nekem rögtön lenne is egy kérdésem azokhoz, akok már régebb óta nyúznak valamilyen Triton-t:
Létezik valamilyen megoldás arra, ha több PCG file-ból szeretnék kiszedegetni programokat és azokat egy - közös PCG file-ba szeretném rendezni? Magyarán tetszik ebből a hangkészletből is egy kicsi, meg amabból is, és szeretném egy közösbe fésülni őket! Hogyan lehetne ezt megcsinálni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 4., vasárnap 23:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Keri írta:
Létezik valamilyen megoldás arra, ha több PCG file-ból szeretnék kiszedegetni programokat és azokat egy - közös PCG file-ba szeretném rendezni? Magyarán tetszik ebből a hangkészletből is egy kicsi, meg amabból is, és szeretném egy közösbe fésülni őket! Hogyan lehetne ezt megcsinálni?


Szia Keri!

Szerintem a legkényelmesebben valamelyik Triton editor / librarian progi segítségével tudod megoldani a dolgot.
Ilyen progi nélkül csak azt tudod csinálni, hogy elkezded egyenként betöltögetni a programokat, tetszik - nem tetszik alapján bent hagyod, vagy törlöd őket, és így fokozatosan feltöltesz egy bankot, majd kimented.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 21., szerda 16:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az ismét futó IA fórumon egy topic, ahol Triton librarian programokról és azok elérhetőségéről van szó:
http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=9877


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 21., szerda 19:52 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Szia!

Köszi, azóta már sikerült nekem is megtalálnom a hívatkozások közül egyet (Triton Librarian) és ez egész használhatónak látszik! Csak időm lenne rá! :(
Egyébként a hangszer király (nálatok vettem) és nem is pihen sokat (Rádió szignálok, reklámzenék egy szóló srác és két együttes anyaga készül vele), de az az öt insert ill. a két master effekt kezd kevésnek bizonyulni. :twisted:
Kár, hogy ilyen bővítési legetőség nincs benne! :(
És asszem a 32M RAM-omat is fel kell bővítenem a maximumra, úgyhogy ezügyben biztos kereslek majd benneteket! Sőt, a keresztesiz@axelero.hu-ra ha kérhetnék ezúton egy árat (postaköltséggel)plusz 64M RAM-ra... :lol: Most két 16M-ás van benne az egyik a gyári!
Előre is köszi! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 4., péntek 19:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A Pro-Rec 4 új hangszínbankot jelentetett meg kizárólag az Extreme-re.
Megrendelhető tőlük emailben:
http://www.pro-rec.com/tritonextreme.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 24., hétfő 13:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 24., hétfő 13:01
Hozzászólások: 7
Szia MidiTom!

Érdeklődnék, hogy nálatok lehet-e RAM memóriát venni.
Szeretném fullra felbővíteni,mert jobban bele akarok merülni
sampler részbe, ebben még lehet hogy kellene pár jó tanács is.
Valószinüleg lesz egy pár kérdésem
Az is érdekelne, hogy sample cd-t is lehet-e vásárolni nálatok.
Így kezdésnek elég is ennyi.

Üdv. Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 24., hétfő 18:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ARDEN írta:
Szia MidiTom!

Érdeklődnék, hogy nálatok lehet-e RAM memóriát venni.
Szeretném fullra felbővíteni,mert jobban bele akarok merülni
sampler részbe, ebben még lehet hogy kellene pár jó tanács is.
Valószinüleg lesz egy pár kérdésem
Az is érdekelne, hogy sample cd-t is lehet-e vásárolni nálatok.
Így kezdésnek elég is ennyi.

Üdv. Gábor


Szia Gábor!

A jól bevált Kingston memóriákat már sajna nem tudjuk beszerezni, de úgy néz ki, hogy van egy árban és minőségben hasonló memória, ami jó lesz. Ebből fogunk rendelni, és ha jó megfelel (vagyis átmegy az alapos teszteken), akkor hamarosan tudjuk kínálni ezeket.

Sample CD ügyben: az általánosan kedvelt CD-ket egy-két hét alatt tudjuk szállítani. Tehát, ha kitalálod, hogy melyekre lenne szükséged, tudunk mondani árakat és határidőt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 24., hétfő 22:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 24., hétfő 13:01
Hozzászólások: 7
Szia Miditom !

Köszönöm a gyors választ!
A sample cd-nek hol lehet utána nézni?
Rock zenéhez használom a hangszert, Te mit javasolnál?
A RAM -ok kb. mikor lesznek aktuálisak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 25., kedd 12:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ARDEN írta:
Szia Miditom !

Köszönöm a gyors választ!
A sample cd-nek hol lehet utána nézni?
Rock zenéhez használom a hangszert, Te mit javasolnál?
A RAM -ok kb. mikor lesznek aktuálisak?


Az ember ugyebár akkor használ sampling anyagot, ha a hangszerében nincsenek olyan fajta, vagy olyan minőségű hangszínek, amilyeneket szeretne. Neked kell tehát tudnod, hogy miféle soundokra lenne szükséged pluszban. Ha nagyjából ezt megmondod, ajánlok nézegetni való anyagokat. RAM ügyben egy-két héten belül szeretnénk tutit mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 25., kedd 13:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 24., hétfő 13:01
Hozzászólások: 7
Szia Miditom!

Én telt szőnyeg hangzást és szólózáshoz lead hangszineket
szeretnék használni.A 80-as években,és a 90-es évek közepéig
tartó időszak hangzását el lehet érni a mai hangszereken?
PL. Europe, Bon Jovi, Ingwie Malmmstein.
A Malmmstein billentyűse pl. Yamaha SY szintikből körülbelül olyan
hangzást hoz ki amilyet én is szeretnék.
MOSS-kártya nincs a hangszerben,esetleg az is hasznos lenne?
Interneten hol lehet utána nézni Sample CD-knek?
Azért a frissebb hangzások is érdekelnének.(pl. Dream Theater)

Köszönettel Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 26., szerda 22:14 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ARDEN írta:
Szia Miditom!

Én telt szőnyeg hangzást és szólózáshoz lead hangszineket
szeretnék használni.A 80-as években,és a 90-es évek közepéig
tartó időszak hangzását el lehet érni a mai hangszereken?
PL. Europe, Bon Jovi, Ingwie Malmmstein.
A Malmmstein billentyűse pl. Yamaha SY szintikből körülbelül olyan
hangzást hoz ki amilyet én is szeretnék.
MOSS-kártya nincs a hangszerben,esetleg az is hasznos lenne?
Interneten hol lehet utána nézni Sample CD-knek?
Azért a frissebb hangzások is érdekelnének.(pl. Dream Theater)

Köszönettel Gábor


Nos, Rudess az "alap" Extreme-ből is rettentő jó dolgokat hozott ki. De ha a saját egyéni hangzásodat keresed, érdemes körülnézni pl. a következő helyen:
http://www.bestservice.de/index.asp/en/ ... 4p2p82p194

Az oldal bal oldali menüjében sok "beszállítójuk" listája látható, mind-mind egy hangzási világgal. Jó csemegézést! Több, mint 1000 anyagba bele is lehet hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 27., csütörtök 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 24., hétfő 13:01
Hozzászólások: 7
Hello Miditom!

Köszönöm a linket, átnézem.

Üdv. Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 25., péntek 17:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mostantól ismét garantált minőségű 32 M-ás RAM-okat tudunk adni a KORG hangszerekhez (Triton széria, PA1X). A modulok ára 7600 Ft +ÁFA.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 30., szerda 17:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 24., hétfő 13:01
Hozzászólások: 7
Szia MidiTom!

Ha már van, akkor szeretnék venni 3 db 32 Megás RAM-ot,
és a Sample CD-k-ből érdekelne a Big Fish Audio: NU Metal City
sample CD-je.
Meg tudnád írni a vásárlás pontos menetét,és a Sample Cd -re
adnál egy árajánlatot?

Köszi Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 31., csütörtök 10:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
ARDEN írta:
Szia MidiTom!

Ha már van, akkor szeretnék venni 3 db 32 Megás RAM-ot,
és a Sample CD-k-ből érdekelne a Big Fish Audio: NU Metal City
sample CD-je.
Meg tudnád írni a vásárlás pontos menetét,és a Sample Cd -re
adnál egy árajánlatot?

Köszi Gábor


Szia Gábor!

Hamarosan küldöm az ajánlatot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 30., hétfő 18:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. október 30., hétfő 12:12
Hozzászólások: 2
Üdv!

Tudja valaki honnan tudnék letölteni pár videot erről az Extreme-ről?

A korg-oldalán már megnéztem azt a kettőt ami van, de nincs máshol több video esetleg? Ilyen tutorial szerűre gondolok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 4., kedd 11:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Egy fél éve hozzá jutottam,egy 88-as Extrémhez ami nagyon szép és jó,de:Nem úgy szól mint az eddigi Tritonjaim!Nyúztam két évig LE76-ost,aztán jött a Classic 76 keys és studio bővitővel,végül a 88-as Extrém.Ezt kizárólag a kalapácsmechanika miatt vettem,mert matematikailag igy jártam jobban.Haza vittem és a Classic mellé rádugtam a cuccra.És...Betöltöttem ugyan azokat a pcgket,és nem ugyan úgy szóltak azok a hangszinek.A Classic élesebb csattogós hangja után(a zongora hangokra gondolok elsősorban,mivel általában ezeket használom főleg) kicsit fonnyadt,erőtlen volt az Extrémé.A szinpadon szintén erőtlennek bizonyult.A csővel sikerült ügyeskedni,és az EQval hogy ne tünjön el a hangja a hangszerek között.A Classicon semmit nem kellet állitani.Mi ennek az oka?Azóta persze legyártottam a nekem tetsző hangokat,de azért meglepetésként ért a dolog.
Tudja valaki a megoldást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 4., kedd 21:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Egy fél éve hozzá jutottam,egy 88-as Extrémhez ami nagyon szép és jó,de:Nem úgy szól mint az eddigi Tritonjaim!Nyúztam két évig LE76-ost,aztán jött a Classic 76 keys és studio bővitővel,végül a 88-as Extrém.Ezt kizárólag a kalapácsmechanika miatt vettem,mert matematikailag igy jártam jobban.Haza vittem és a Classic mellé rádugtam a cuccra.És...Betöltöttem ugyan azokat a pcgket,és nem ugyan úgy szóltak azok a hangszinek.A Classic élesebb csattogós hangja után(a zongora hangokra gondolok elsősorban,mivel általában ezeket használom főleg) kicsit fonnyadt,erőtlen volt az Extrémé.A szinpadon szintén erőtlennek bizonyult.A csővel sikerült ügyeskedni,és az EQval hogy ne tünjön el a hangja a hangszerek között.A Classicon semmit nem kellet állitani.Mi ennek az oka?Azóta persze legyártottam a nekem tetsző hangokat,de azért meglepetésként ért a dolog.
Tudja valaki a megoldást?


Nálunk jópár "Triton engine" szinti megfordult, és valóban vannak kisebb - nagyobb különbségek a megszólalásban. Dehát ez tulajdonképpen törvényszerű is. Tök egyformán csak két tök egyforma hangszer szólhat. Azzal, hogy pl az LE vagy Tr verzióknak más az effekt sémájuk, már eleve másként szólnak rajtuk ugyanazok a programok, mint pl. a Classicon. A Classic, a Studio, a Karma és az Extreme is eltér bizonyos hardver dolgokban, attól függetlenül, hogy azonos hangkeltő chipet tartalmaznak. Sokszor csekély hardver változásnak is jelentős hatása lehet a hangra. Az sem kizárt, hogy a mintatárat időnként "átgyúrják", és bár a hivatkozások nem változnak, mást hallunk egy - egy multisample behívásakor. A rendelkezésre álló tárterületet nyilván optimalizálni kell.
A másik dolog, hogy néha vélhetően szándékosság is van a dologban: az adott hangszert ilyenre - olyanra szeretnék tuningolni.
Voltak pl. olyan kuncsaftjaink, akik a Triton hangját túl erőszakosnak, keménynek találták, az Extreme - ét pedig finomabbnak, részletgazdagabbnak. Megint másoka Trinity relatív nyerseségét hiányolták minden Triton modellből.
Szóval ízlések és pofonok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 6., csütörtök 9:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Hello!
Köszönöm a reagálást.Akkor tehát ez egy normális viselkedés az Extrémtől.Meg mondom őszintén,hogy az első napokban azért megzuhantam tőle,de már vitték a Classicot nem volt vissza út.Vakartam a fejem,talán mellé nyúltam?Aztán leporoltam magam és elkezdtem hangszineket gyártani.Annyi hasznom származott ,hogy megtanultam egy kicsit programozni a hangszineket,mert mintákkal nagyon jól el van látva.Ez egy Triton haladóknak.Igen ez egy jó meghatározás:finom,és részlet gazdag.Viszont amit sajnálok,hogy a bővitőkről a groove-okat nem tették bele.
Kiváncsi lennék,hogy mi állhat a háttérben amiért változtattak a hangzáson(Lágyitottak).Erről tudtok némi információval szolgálni?
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 28., péntek 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Mi igaz abból,hogy az Extrémbe olcsóbb konvertereket raktak,és ezért szól másként mint a többi Triton?
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. március 28., péntek 17:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Mi igaz abból,hogy az Extrémbe olcsóbb konvertereket raktak,és ezért szól másként mint a többi Triton?
Misi


Nem tudom, ki mondta ezt a bölcsességet, mert mind a Triton Classicban, mind az Extreme-ben 2 db PCM1716E dolgozik kifelé, és egy darab PCM 1800 befelé. Az, hogy közben a chipek olcsóbbak lettek, az tény, de ezt talán nem lehet meghallani :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Feltöltés
HozzászólásElküldve: 2008. április 28., hétfő 9:21 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy nincs-e lehetőség hangszinek megosztására itt a syncopa oldalain.Teszteltetném az Extrémes kollégákkal az általam kikisérletezett hangszineket,és persze nem utolsó sorban,hátha épitő ötletekkel tudnának szolgálni.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Feltöltés
HozzászólásElküldve: 2008. április 28., hétfő 9:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy nincs-e lehetőség hangszinek megosztására itt a syncopa oldalain.Teszteltetném az Extrémes kollégákkal az általam kikisérletezett hangszineket,és persze nem utolsó sorban,hátha épitő ötletekkel tudnának szolgálni.
Misi


Mi egyelőre nem tudunk publikus feltöltést biztosítani, de annak semmi akadálya, sőt, örömmel fogadjuk, ha valahová felteszed őket és belinkeled.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Miért fa
HozzászólásElküldve: 2008. június 12., csütörtök 10:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki,hogy a 88-as Extrémet miért szerelik falapra?Ráadásul pozdorjára?
Köszi előre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Miért fa
HozzászólásElküldve: 2008. június 12., csütörtök 11:34 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki,hogy a 88-as Extrémet miért szerelik falapra?Ráadásul pozdorjára?
Köszi előre is.


Csak tippelni tudok.
Ha műanyag lenne a ház alja, akkor tekeredne és törne.
Ha vas lemez, akkor nehéz, mint a dög.
Ha alu, akkor jó vastag kéne, ami drága, és felkeltené a színesfémgyűjtők figyelmét :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2008. december 16., kedd 13:13 
Offline

Csatlakozott: 2008. december 16., kedd 11:21
Hozzászólások: 1
Én megnéztem de a Triton Studio 88-nak is pozdorja az alja. Mondjuk én sem értem miért jó ez.

Viszont nekem volt Classic, Karma, Le és utoljára Extreme (már ez sincs meg), de hogy én felvétel során egy bitnyi különbséget sem hallottam és LÁTTAM ugyanazon hangszínek között a különböző hangszereknél az teljesen biztos. A felvételek között sem volt semmi különbség. Annyi különbség van egy Extrem és Classic között mint pl. egy Classic és Classic vagy egy Karma között. Szóval "nem érteni" itt néhány bejegyzést az Extreme "puhaságával" vagy esetleg "részletezőséségel" kapcsolatosan, hacsak nem rossz az adott hangszer. Szóval van itt némi-nemű "félreértés".

Tomnoise szerint a M3-nak van már eltérő D/A konvertere, szóval azon már másképp fog szólni elviekben a hang.

üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2008. december 16., kedd 23:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
draco draconis írta:
Viszont nekem volt Classic, Karma, Le és utoljára Extreme (már ez sincs meg), de hogy én felvétel során egy bitnyi különbséget sem hallottam és LÁTTAM ugyanazon hangszínek között a különböző hangszereknél az teljesen biztos. A felvételek között sem volt semmi különbség. Annyi különbség van egy Extrem és Classic között mint pl. egy Classic és Classic vagy egy Karma között. Szóval "nem érteni" itt néhány bejegyzést az Extreme "puhaságával" vagy esetleg "részletezőséségel" kapcsolatosan, hacsak nem rossz az adott hangszer. Szóval van itt némi-nemű "félreértés".


Hát, mi szórakoztunk itt elég sokat, amikor egymás mellett voltak ezek a jószágok, és bizony voltak kisebb-nagyobb eltérések. Egyrészt az eltérő effekt sémára és routolásra vezethetők vissza, másrészt ha megnézed az egyes hangszerek kapcsolási rajzát, akkor érthetővé válik, hogy nem tök egyforma a megszólalás. Itt persze apró nüanszokról van szó, nem arról, hogy mondjuk az üstdob helyett kereplőt hallasz :)
Az alap minta választék valószínűleg ugyanaz, vagy csak kicsit nyúlkáltak bele menet közben.

Idézet:
Tomnoise szerint a M3-nak van már eltérő D/A konvertere, szóval azon már másképp fog szólni elviekben a hang.


A D/A nagyon fontos, de ez korántsem a hangzást egyedül befolyásoló tényező. A Triton és az M széria között egyszerűen eltelt majdnem 10 év, ezalatt a félvezetőtechnika rettenetesen nagyot fejlődött. Vagyis nagyobb mintákkal lehet dolgozni, kevesebbet kell már sumákolni a hibák, zajok eltüntetésén, sokkal jobb transzpozíciós algorimusokat lehet használni, okosabb a polifónia menedzselés, szebbek az effektek. És persze a végén kijövő jobb hang jobb D/A-t érdemel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. január 7., szerda 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Csak a saját élményemet irtam meg,amikor azt irtam,hogy az Extrém puhábban szól mint a Le és a Classic.Egyik héten anno még a Classiccal nyomtam a salsa zenekaromban,aztán hogy eladtam jött az Extrém.Teljesen meglepett,hogy nem szólt át a The Piano nevezetű Combi a zenekaron.Ugyan az a zenekar,dobbal,kongával,fúvósokkal,ua. cuccon.Persze itt kifejezetten a zongora hangra tenném a hangsúlyt.Persze ha tudtok egy jobb programot,vagy combit küldjétek bátran. 8) Azóta persze folyamatosan fejlesztem a zongi hangszineket,de tény, hogy a classiccal nem kellett semmit csinálni hogy át szóljon. :o Nem irnám le az Extrémet semmiképpen,mert pont most szilveszterkor átmentem hallgatni egy kicsit a másik zenekart,és beájultam milyen vónós hangszinek jöttek a kolléga Extrémjéből.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. január 13., kedd 10:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
A minap egy érdekességgel találkoztam.Az Extrémet optikai kábellel rádugtam az Emu0404 hangkártyámra,és volt valami kis torzitása a hangnak.Átkapcsoltam 48Khz-ra a hangkártyát és jó lett!Mi volt ez?Ez normális?Ha valaki tud erről valamit kérem világositson fel.
Köszi
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. január 13., kedd 10:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
A minap egy érdekességgel találkoztam.Az Extrémet optikai kábellel rádugtam az Emu0404 hangkártyámra,és volt valami kis torzitása a hangnak.Átkapcsoltam 48Khz-ra a hangkártyát és jó lett!Mi volt ez?Ez normális?Ha valaki tud erről valamit kérem világositson fel.
Köszi
Misi


Szerintem ebben nincs semmi rendkívüli.
Az SPDIF vagy így, vagy úgy jön össze, vagy sehogy :)
Alapesetben nem tudott rászinkronozni a bejövő jelre a kártya, átváltva viszont fel tudta venni ezek szerint hibátlanul a szinkront.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. január 20., kedd 15:47 
Offline

Csatlakozott: 2005. szeptember 4., vasárnap 11:03
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Misi:

Ez a hangszín cserebere engem mondjuk érdekelne! Bár hozzáteszem, hogy a hangszínek programozásához teljesen hülye vagyok, pár dologra sikerült csak rájönnöm eddig, inkább az effektekkel szoktam játszani! Egyébként volna is egy dolog, amiben segítséget szeretnék kérni, de inkább privátban, ne a topic-ot terheljük ilyesmivel!
Zavarhatlak egy e-mail erejéig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. január 21., szerda 11:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Szia!
Csak nyugodtan zavarj.Ami azt illeti én sem vagyok egy tiger a programozásban,de addig piszkálom a hangszint amig olyan nem lesz amit gondolok.Ez akár hónapokig eltarthat. :( Zongora szempontból eddig az vált be legjobban ha New bankból veszem a zongi hangszin alját,és velo highra a SGpianot,vagy a Piano Ff teszem.Igy elég ütős zongi hangszint kaphatsz.Persze a master EQ-t mindig állitani kell egy kicsit a cuccokhoz.Ja és ott van a régi M-1 zongora hang! :-D Ami örök és elpusztithatatlan!Most újjabban Leadeket próbálok kitalálni.Van a szekrényben egy Roland SH3a analóg monofonikus szintim 1975 és abból próbálok némi ötletet meriteni. 8) Amit aztán megprobálok az Extrémen.
Irj bátran szivesen segitek ha tudok.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. március 19., csütörtök 10:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Egy probléma merült fel az Extémmel.Előfordul hogy amikor kapcsolok egy hangszint,nem szólal meg a hang,vagy csak az egyik oldal szól,csak ha kikapcsolom a csövet.Akkor szól rendesen.Kapcsolok egy másik hangszint és minden oké,és a cső is müködik.Ez kizárólag fülhallgatós használatban fordult elő eddig,szinpadon soha.Mi lehet az oka?
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. március 19., csütörtök 20:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Egy probléma merült fel az Extémmel.Előfordul hogy amikor kapcsolok egy hangszint,nem szólal meg a hang,vagy csak az egyik oldal szól,csak ha kikapcsolom a csövet.Akkor szól rendesen.Kapcsolok egy másik hangszint és minden oké,és a cső is müködik.Ez kizárólag fülhallgatós használatban fordult elő eddig,szinpadon soha.Mi lehet az oka?
Misi


Meg kéne nézetni szervizben, mert az a gyanúm, hogy ez a probléma egyre gyakrabban jelentkezni fog. Ugyanakkor valószínűleg könnyen orvosolható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. március 31., kedd 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Amikor a cubase sx3-mal nyomulok mostanába elöjön némi pattogás,és kb félóránként kiirja,hogy 48Khz-ről most vált 44.1-re,aztán vissza.A történethez még hozzá tartozik,hogy Emu 0404 hangártyát használok Extrém Tritonnal optikai kábellel,48Khz-n.Mi lehet ez?
Köszi a megoldást.
Misi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. március 31., kedd 14:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Sziasztok!
Amikor a cubase sx3-mal nyomulok mostanába elöjön némi pattogás,és kb félóránként kiirja,hogy 48Khz-ről most vált 44.1-re,aztán vissza.A történethez még hozzá tartozik,hogy Emu 0404 hangártyát használok Extrém Tritonnal optikai kábellel,48Khz-n.Mi lehet ez?
Köszi a megoldást.
Misi


A Triton a szinkronforrás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. április 1., szerda 9:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. június 25., hétfő 10:46
Hozzászólások: 15
Igen a hangkártyán átállitottam externálra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. április 1., szerda 10:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Misi írta:
Igen a hangkártyán átállitottam externálra.


Akkor először megpróbálnám, hogy a Tritonra egy másik eszközt, valamilyen spdif-ről D/A-t tudó készüléket csatlakoztatva az stabilan tudja-e venni a szinkront? Ha igen, akkor az EMU a gyanús. Ha nem, akkor lehetséges, hogy a Triton egyik kvarca instabil, de néha az optikai kábelek is be szoktak kavarni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Korg Triton Extreme
HozzászólásElküldve: 2009. április 24., péntek 23:31 
Offline

Csatlakozott: 2009. április 8., szerda 9:53
Hozzászólások: 7
SZIASZTOK KERESEK !!! KORG TRITON CLASSIC/STUDIO/vagy EXTREME 76-ot
Elérhetőségeim: z.atesz@freemail.hu TEL.:20/598-9110


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség