Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: OASYS
HozzászólásElküldve: 2005. április 25., hétfő 14:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Folytassuk az Oasys taglalását. A régi fórumon elhangzott már néhány vélemény, spekuláció.
Mi idén nem voltunk Frankfurtban, ezért szeretném azon emberek véleményét kérdezni, akik a vásárban közelebbről találkoztak vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 25., hétfő 18:02 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 17:50
Hozzászólások: 3
HI Mindenkinek!
Én láttam az Oasys-t és nagyontetszik a sok polifonia, végre nem fukarkodtak vele.
Na és a zongora! Az igen, 133MB egyetlen zongora minta!
Megjegyzem szenzációsan szól, már amennyire a zsibongásban ezt lehetett hallani. De tényleg nagyon tuti.
A többi dolog meg a megszokott Korg cuccok egy jóképű dizájnba beépítve.
Szerintem a kezelhetőségét tekintve lesznek rajt módosítások, mert egy orgona hanghoz vagy húsz gombot nyomott meg a fazon, de ez izlés dolga.
Egy biztos, jelenleg messze a legjobb workstation, bár az alesis sem kutya.
Sajnos csak a korg standon szólt "normális zene", a többi (roland, Yamaha,
mindenhol a bumburnyák rave meg stb. demók szóltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 25., hétfő 18:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Puma,
ki volt a demonstrátor az Oasys bemutatóján?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 25., hétfő 19:21 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 17:50
Hozzászólások: 3
Fogalmam sincs hogy hívják a fazont, de fehérember és én csak a zongora bemutatót láttam ( Idő híján ), de vele volt Hans prinner, ő a KS-audió mérnöke (volt?) ( őt ismerem ) de hogy került oda korg-os kitűzővel, arról fogalmam sincs. Amúgy többen is belepiszkáltak a demonstrációba.
Sajnos én Németül beszélek jól, és erre egy Erich nevü pasas vállalkozott.
Amugy az angol dominált.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 26., kedd 15:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Véletlenül az új Alesis workstation nem próbálgattad? (Igaz ugyan, hogy ez nem egy Alesis topic:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 26., kedd 19:51 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 17:50
Hozzászólások: 3
Nem, sajnos erre nem volt időm, mert alapban PA-hangfal bemutatóra mentem, ráadásul időre, igy a többi dologra nem nagyon maradt idő.
De szerintem komoly vetélytársa lehet az Oasys-nak.
Persze azért az Oasys sem fenékig tejfel, végülis egy két ujdonságtól eltekintve a régi dolgaikat digitálisan becsomagolták.
Tudom, ez azért így erős, de a maga 30 kilójával, meg 2 milla árával,
azt hiszem nem egy szinpadra termett hangszer. Márcsak azért sem mert a kijelzőjét egy karcsapással összetöröd, ami nagyszinpadon elég gyakori.
Hülyét kapnék ha a ródok a felyem fölött cipelnék a moovingogat, alattam meg 2 millás zongi.Nekem elég a triton-studiot cipelgetni.
Persze studiókban biztos tutti, meg egy két zeneszerző stb-kezében.
Visszatérve az alesisre, kiváncsian várom azokat a demokat amikben
nem csak techno, hanem némi akusztikus irány is van.( Ha esetleg tudsz
ilyen linket szivesen veszem.) És érdekesség képpen az alesisről eddig csak jót hallottam, rosszat nem. Bár lehet hogy Korg-os fafejem miatt ez hamar megváltozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 28., csütörtök 10:41 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok,

OASYS demo Frankfurtban

Én láttam a demót a MusikMessén. Steve McNally volt a demonstrátor (a belépőjegyre ráírták, hogy a "legendás"...). Jó srác, jól is nyomta, bár fáradtnak látszott (jetlag?). A végén játszott egy 21. századi Beatles-feldolgozást is (Come Together), klassz volt. Sajnos rohannia kellett, az idő (papíron 45 perc, valójában kevesebb) túl rövid volt minden funkció bemutatásához.
Szerintem a várakozáshoz képest rosszul szólt: vagy a hangosítás volt rossz (???), vagy az volt a probléma, hogy a színpad két oldalán hátul, Steve fejmagasságában elhelyezett hangfalakat a színpad elején felállított két nagy kivetítő egy kicsit "takarta". Összességében úgy éreztem, hogy egy jó hangszert hallok, de a cucc nem engedi rendesen megszólalni.
(Puma, bocs, mit jelent az, hogy "a zsibongásban nem lehetett rendesen hallani"? A demó direkt egy csendes különteremben volt. A Korg standon pedig nem lehetett kipróbálni az Oasyst, és tudomásom szerint nem is szólaltatták meg.)


OASYS fórumok

A legjobb fórumok a következők, a Korg szakemberei is hozzászólnak:
Irish Acts: http://www.irishacts.com/forum/phpBB2/v ... m.php?f=42
Sweetwater: http://www.sweetwater.com/forum/forumdi ... forumid=71
Karma Lab: http://www.karma-lab.com/forum/forumdis ... orumid=139
Syncopa - magyarul! :): http://www.syncopa.hu/forum/viewtopic.php?t=6


OASYS demóvideók

Jerry Kovarsky és Jack Hotop (30 perc, jó minőség): http://namm.harmony-central.com/WNAMM05 ... tudio.html
Korg USA (rövid kis videók, rosszabb minőség): http://www.korg.com/gear/product_info.a ... d_no=OASYS
Stephen Kay (több videó, jó minőség, KARMA-centrikus): www.karma-lab.com/oasys
Bobby Nelson (rövid, rosszabb minőség): http://www.sonicstate.com/news/shownews ... wsid=1919#
Taiki Imaizumi (hosszú, és le kell tölteni, de megéri): http://www.dtmm.co.jp/special/oasys.wmv
Jerry Kovarsky (beszél az OASYS-ről): http://www.sweetwater.com/feature/korg/video.php

Ha mindezeket elolvasod és végignézed, rájössz, hogy tényleg valami különlegeset csinált a Korg megint. Ítéletet pedig csak személyes kipróbálás után tégy - ehhez kevés minden adat vagy bemutató. Az árról sokat beszéltek már, tényleg nem lesz olcsó. De aki meg tudja venni, az örüljön, hogy egy kiváló, "iránymutató" hangszere lesz. Aki meg nem tudja megvenni, annak örüljön, hogy az állandó fejlődés következtében az előző, és még mindig kiváló hangszerek lassan olcsóbbak kell, hogy legyenek... :) :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 28., csütörtök 10:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Azt hiszem, a két workstation között elég sok különbség van. Igazából mindkettővel el kéne tölteni néhány napot, amíg az ember ráérez, melyik mit tud. Alapvetően mindkét cég erős technológiai hátérrel bír, és bizonyítottak már a szintetizátor piacon. Az Oasys - ról részletesebb információk állnak rendelkezésre, azok és a demók alapján nagyon kívánatos eszköznek tűnik.
A Fusionsynth - annak ellenére, hogy létezik belőle működő példány - szerintem még nincs kész. Aki figyeli a vele foglalkozó weboldalt, láthatja, hogy még "tuningolnak" a hangszeren, és addig bizonyos dolgokban óvatosan foglalnak csak állást. Mindazonáltal az olcsóbb ára miatt bizonyosan komoly figyelemre számíthat ez a hangszer is. Sajna, a NAMM-os RealPlayer demón kívül mást nem találtam róla, annak viszont eredendően gyenge a hangja. Ezekkel a tömörített demókkal mindig ez a baj. Nehéz eldönteni egy csúcs kategóriájú hangszernél mennyit rongál a hangminőségen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 28., csütörtök 11:12 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Igen, de általában minden hangszer internetes demója tömörített hangot tartalmaz. Mindegyik rosszabb a valóságnál, de egyformán - szóval mégis összehasonlíthatók egymással. :wink:

Az OASYS sincs még teljesen kész, az utolsó simításokat végzik (pl. a hangszínek beállításán). Most szaporodnak az mp3-as és videódemók is (korg.com). Az első szállításokat az USA-ban is június utánra ígérik, Európa még tovább várhat. De talán megéri... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 28., csütörtök 13:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jó, jó, de tömörítés és tömörítés között is nagy különbség van. Egy 256-os MP3 azért már tartalmaz némileg finomabb hangi információkat is, de pl. az említett RealMedia stream-nek olyan rossz a hangja, hogy csak na!

Egyébként a két workstation-nel kapcsolatban a dizájnt illetően nagyon megoszlanak a vélemények.
Nektek mi az, ami tetszik, mi az, ami nem tetszik külsőleg, kezelőfelületet tekintve az Oasys-ban ill a Fusionsynth-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. április 29., péntek 12:47 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Demók és tömörítés
Akkor csak az a kérdés, miért olyan rossz a hangminősége az említett RealMedia streamnek. Illetve miért nem készítettek jobb minőségű demókat. De várjunk, mert ha kész lesz a hangszer, biztos jönnek a jobb demók. (SZVSZ manapság már a tömörített demók mellett fel lehetne rakni tömörítetleneket is - a gyors internetkapcsolattal rendelkezők vagy a türelmesebbek örömére.)

Design
Amellett, hogy szerintem a Korg OASYS és az Alesis Fusion két külön állatfaj (?) mindkettőnek jó a designja a maga módján. Első ránézésre az Alesis egyben jobban tetszik, olyan mint egy űrhajó. De egy hangszeren ugye játszani kell, ekkor rögtön kiderül számomra, hogy a Korg sokkal jobb. (Az OASYS-en még nem játszottam, de a Fusiont megérintettem Frankfurtban - igaz, nagyon rövid ideig. Másik hangszínre váltáskor azt mondta, hogy: Load sample... De ez csak egyetlen tapasztalat, annak is kevés, ne vonjatok le belőle következtetést.)
Az Alesis gombjainak elhelyezését elsőre nehéz volt felfogni, meg kevés is van belőlük (bár a mondás szerint az okos berendezésen egy sincs!). A Korgot egyből értem - tudom, hogy ez meg szokás kérdése is, de azért jó, amikor otthon érzed magad. És az OASYS-nek sokkal több kezelőszerve van, ez nagyobb szabadságot jelent (ennek igazolására a demók is jók, lehet látni).
De szerintem nem is egy kategória a két hangszer. Mindkét design jó lesz a felhasználóinak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 6., péntek 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 6., péntek 13:43
Hozzászólások: 6
Csak egyetérteni tudok A.J-vel, én is ott voltam a bemutatón és 1. jó volt :) 2. nem szólt elég jól 3. Steve fáradt volt (azért jól nyomta).

Az Oasys-el kapcsolatban a kétségeim:

- ez a masina egyszerűen túl sok egy embernek. Annyi lehetőség van benne, aminek a megismerésére egy élet nem elég.

- pont emiatt a rengeteg lehetőség miatt a kezelőfelületet nagyon nehéz lesz igazán egyszerűre, elegánsra elkészíteni.

- a rengeteg képesség rengeteg programkóddal és hibával jár (linux ide vagy oda)

- PC :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 6., péntek 16:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
"werdy"- ez a masina egyszerűen túl sok egy embernek. Annyi lehetőség van benne, aminek a megismerésére egy élet nem elég.


Hááát, azért remélem, élünk még addig... :) Én úgy fogalmaznék, hogy kevés ember fogja teljesen kihasználni ezt a hangszert. De mindannyiunknak fontosabb, hogy a saját adott szükségeinkre mennyire felel meg.

Idézet:
"werdy"- pont emiatt a rengeteg lehetőség miatt a kezelőfelületet nagyon nehéz lesz igazán egyszerűre, elegánsra elkészíteni.


Megpróbálták a lehetetlent... Első ránézésre tényleg néha jó bonyolult. (De hát kapjunk valamit a pénzünkért, nem? :)) Az viszont előnyben van, aki ismeri a Korg-rendszereket, mert sok a hasonlóság. Véleményem szerint az érintőképernyő szuper, de egyes oldalak sajnos kissé túlzsúfoltak, itt az ember inkább csak a kisujjával tud egyes paramétereket biztosan kiválasztani. (Gyakorolni kell, meg remélhetőleg ritkán kell ezekhez nyúlni. Plusz ott van pl. a tollal való érintés lehetősége is.) Ha átgondoljuk, hogy mi is van a hangszerben, már nem is olyan bonyolult a kezelőfelület.

Idézet:
"werdy" - a rengeteg képesség rengeteg programkóddal és hibával jár (linux ide vagy oda)


Járhat. Ezért is kell kipróbálni, mint mindent, mielőtt megvenné az ember. De azért nagyon nem mindegy, hogy Linux vagy sem (Windows? brrr). Ne felejtsük, hogy mégcsak nem is teljes Linux, hanem annak csak kifejezetten a hangszerhez szükséges "gyökerei", melyek lehetőséget adnak, hogy rajtuk a Korg a saját fejlesztésű célsoftware-e fusson. Ez így már izgalmasan hangzik. :)

Idézet:
"werdy" - PC :(


Ezzel egyetértek, de a fentiek miatt remélhetőleg ez nem is látszik. (Mellesleg jó volna egy hasonló hangszer OSX alapon, mi?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 6., péntek 16:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
No, ez a "PC" titulus nekem túl ingatag.
Miről is beszélünk?
Adott egy hangszer. Ha egy PC, amit szintiházba rakunk, körbeépítünk kontrollerekkel, akkor úgy hívjuk, OpenLabs (N)Eko. Ebbe tehetünk tetszés szerinti kártyákat, op. rendszert, és a hangkártyát, és a hang ezeken alakul ki, az általunk használt szoftok révén.
Mármost, szerintem az Oasys-nek csak a vezérlő rendszere lesz valami Linux alapú ügy. Praktikus megoldás, hogy a perifériaeszközök (billentyűzet, képernyő, tárolók, sőt hangchipek) vezérlését is egy ilyen nyílt architectúrán keresztül lehet elérni. Könnyű belenyúlni, módosítani. De ez azért nem egy PC-s audio alkalmazás lesz ám azért! A lényeg a chipekben lesz. Arról nem tudok konkrétan, hogy milyen DSP-k ketyegnek a gépben, de biztosan hamarosan ez is ki fog derülni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 6., péntek 17:29 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 6., péntek 13:43
Hozzászólások: 6
Igazán nem akarlak elkeseríteni, de az Oasis egy PC. Szépen látható rajta egy normál pc alaplap minden kivezetése (bár a hálót ravasz módon takarják) és egy pentium proci csücsül benne. Ennél pc-bb pc-t...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 6., péntek 17:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nincs azzal semmi gond, ha PC alaplap van benne. Én is csak így csinálnám, merthogy ez a legegyszerűbb megoldás, ha már Linuxot futtat a dolgozó. De a hangkeltést tuti nem egy SB lájv-on kókányolják ki. Inkább az érdekel, vajh van-e benne valami az Oasys PCI kártáyából?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 17., kedd 21:53 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Elkezdték az OASYS szállítását a gyárból az amerikai hangszerboltokba:
http://www.sweetwater.com/forum/showthr ... eadid=8660


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 17., kedd 22:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ez annyit jelent, hogy az USA fórumokon (pl. Sweetwater, Yahoo) rövidesen ott lesznek az első gyakorlati tapasztalatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Oasys
HozzászólásElküldve: 2005. május 21., szombat 0:45 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 21., szombat 0:08
Hozzászólások: 5
Üdv. mindenkinek.
Szerintem a Korg legnagyobb - és talán üzleti szempontból sem elhanyagolható - dobása az lenne, ha a Oasys tudását kihozná egy-egy hangmodul formájában vagy például az EXs 2 Concert Grand Piano bővítőből csinálna egy profi stage piano-t. (Persze korrekt áron.)
Szerintem a Korgnak nem ártana néha megkérdezni a zenészeket, hogy milyen hangszert szeretnének és nem kellene minden technikai újdonsággal teletömni a hangszert, hanem a hangszer legyen a zenészért és ne fordítva!!![/b]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 21., szombat 10:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
takimusic,
egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy az Oasys-ból előbb - utóbb lesz modul verzió.
Pár dolgot azonban figyelembe kell venni:
- Ha rack kivitelben akarják megépíteni, nagyon magas lesz, hacsak el nem hagyják a nagy kijelzőt, meg a fele kezelőszervet. Akkor, aki használni akarja, vesz majd hozzá egy billentyűzetet, egy midi kontrollert meg egy PC-t.
- Asztali kivitelben talán egyszerűbb lenne, de pl. koncertező zenésznek nem annyira praktikus
- A modul verzió ára csak picit lesz kisebb a 76-os áránál.

Ami a KORG zenészekkel való kapcsolatát illeti, szerintem az egyik legjobb a gyártók közül. Nagyon odafigyel az igényekre, erre a kereskedőhálózatát is felhasználja. Egyrészt felméri, hogy milyen eszközökre lenne igény, másrészt figyeli, hogy a már meglevő hangszereivel kapcsolatban milyen igények merülnek fel. A beérkező kéréseket, ötleteket, javaslatokat persze a "business" nevű filter alaposan megszűri, de amit lehet, megvalósítanak.
Előfordult pl. , hogy egyik vevőnk hiányolt valamilyen funkciót a PA-80-ból. Mi meghallgattuk, de azt gondoltuk, hogy elég egyedi igény, nem sok mindenkit érdekelhet a dolog. Azért továbbítottuk. Aztán kiderült, hogy ugyanezt német és olasz zenészek is kérték, nem volt nagy kunszt leprogramozni, ezért aztán beletették az esedékes op. rendszer frissítésbe, és örömmel mondhattuk a vevőnek, hogy teljesült az óhaja.
Szerintem pont ez az interaktív gyártmányfejlesztés teszi lehetővé, hogy a KORG üzleti pozíciói ezekben a zavaros piaci helyzetekben is nagyon jók.
Az Oasys-t egyértelműen nem tömegcikknek szánták. De máris jól érzékelhető az óriási érdeklődés iránta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 21., szombat 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 21., szombat 0:08
Hozzászólások: 5
Üdv MidiTom!
Örömmel olvastam válaszod, miszerint a Korg-zenész kapcsolat ilyen "interaktív gyártmányfejlesztés" szinten van - hozzáteszem nem vagyok "Korg-os", egyenlőre.
Viszont, ha már említetted, hogy figyelik mire lenne igény, nagy öröm lenne számomra ha eljutna hozzájuk egy "zongorista" igény, miszerint lehetne gyártani a Oasys EXs 2 Concert Grand Piano bővítőből egy nagyon hiteles, letisztult, dinamikailag és játékérzetileg realisztikus, átütő megszólalású profi stage piano-t.
Egy ilyen hangszerre nagyon nagy szükség lenne! (Szerintem nem vagyok ezzel egyedül.)
Persze számos gyártónak vannak stage piano-i. Én szinte már az összes lehetségest kipróbáltam és önmagukban legtöbbjük szépen szól, de zenekarban, a zenében nincs vastag átütő erejük.(Tisztelet a kivételnek, mert azért van kivétel.pl. Kurzweil) Persze ez csak magánvélemény.
Na, de visszatérve örülnék és szerintem sokakkal együtt örülnénk, ha eljutna ez az igény is, hátha fontolóra vennék e-minden tekintetben zenészközeli véleményt és továbbra is töretlenül folytatódna az "interaktív gyártmányfejlesztés".


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 12:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
OASYS Virtual Graphic User Interface

Itt ki lehet próbálni az OASYS képernyőjének használatát. Megírták Flashben - nem teljes, folyamatosan bővítik. Nagyon érdekes, és segíthet a hangszer reálisabb értékelésében. (Sajnos, nem szólal meg a PC-n... :))

http://www.karma-lab.com/link.php?id=gui&ref=sw


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 12:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Újabb OASYS demók

1. A Korg USA oldalon újabb demók jelentek meg. A virtuál analóg szintit (AL-1) és a kétféle akusztikuszongora-utánzatot (HD-1 EXs1 és EXs2) mutatják be. (Kicsit nehezen megtalálhatóan, az mp3 pontban megjelenő lista alján vannak az újabb tételek.)
http://www.korg.com/gear/product_info.a ... d_no=OASYS

2. Egy felhasználó (Robert Sands) az oldalára feltett néhány saját rövid "bemutatót". Egy-két Combi beállítással és a Karma 2-vel játszik.
http://www.russomusic.com/forum_links.html

Mindezeket érdemes meghallgatni, hogy jobb, reálisabb képet kaphassunk a hangszer megszólalásáról. SZVSZ nagyon ott van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 23:18 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nekem ez a szimfonikus demó nagyon bejött...
De a többi se kutya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 14., kedd 0:00 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Dream Theater-koncert OASYS-szel

Jordan Rudess, a Dream Theater billentyűse már OASYS-t használ mostani európai turnéjukon.

Nézzétek meg 14-én este a Petőfi Csarnokban!
http://www.pecsa.hu/havi_program/junius ... /dream.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 9:11 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
nezzetek meg inkabb belulrol,
dsp-t az nem, viszont egy aopen alaplaplapot azt latok:

http://www.karma-lab.com/oasys/o_int.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 9:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az a kár, hogy a lényeg nem látható a képeken.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 10:52 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
miditom, pontosan mire gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 10:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
1. Dream Theater
A koncert a PeCsában szokásosan nagyon jó volt. (Ősszel újra jönnek, ne hagyjátok ki.)
Jordan már két forgó billentyűállványt használ, közöttük állva, sokszor egyszerre két kézzel virtuózan szólózva... Nem semmi!
Az egyik állványon van az OASYS, a másikon egy Continuum Fingerboard nevű nagyon érdekes fretless kontroller (www.hakenaudio.com - nézzétek meg, az Examples alatt Jordan is játszik).

2. A lényeg
A lényeg talán nem is a képeken, hanem a hangzásban van. :) Nagyon jó, még újabb demók vannak a KORG USA oldalán. Az MP3 csoport végén találhatók.
http://www.korg.com/gear/product_info.a ... D_NO=OASYS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 13:16 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jurij.es.a.szakkor írta:
miditom, pontosan mire gondolsz?


Szerettem volna látni valami jó éles képet arról a panelről, amin a hangkeltő rendszer van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 13:18 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:
1. Dream Theater
A koncert a PeCsában szokásosan nagyon jó volt. (Ősszel újra jönnek, ne hagyjátok ki.)


A.J., nem tudod, készült valami tévéfelvétel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
MidiTom írta:
jurij.es.a.szakkor írta:
miditom, pontosan mire gondolsz?


Szerettem volna látni valami jó éles képet arról a panelről, amin a hangkeltő rendszer van.


ezek szerint nem intel alapu a motor?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 14:17 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
A.J., nem tudod, készült valami tévéfelvétel?


Nem tudom. Nem láttam erre utaló jeleket, de nincs kizárva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 18:20 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jurij.es.a.szakkor írta:
ezek szerint nem intel alapu a motor?

Nekem az a bajom, hogy igazából még mindenhol csak homályos infókat kaptunk arról, hogy mi is a "motor".
Az, hogy a Linux kernel egy PC alaplapon fut, az sima.
Valószínűnek tartom, hogy sok minden szoftver-szinti megvalósításban fut, és a perifériakezelést is a PC alaplap menedzseli. Azonban olyant is lehetett hallani, hogy a korábbi Oasys PCI-hez hasonlóan Motorola DSP-k lesznek benne.
Akármilyen hivatalos vagy nem hivatalos infót nézek, erről egyszerűen nincs szó. Az is érdekelne, hogy a legvégén a hangkeltést hogyan oldják meg. PCI slotba tesznek valami célhardvert, vagy USB / FW jelutakat használnak a D/A-K előtt? Ezért örültem volna jobban szétszedett OASYS képének. Vagy ezért nem tette közzé Stephen Kay a jobban szétszedett OASYS képét :)
Mondanám persze, hogy ezek a részletek és sok más, ma még tisztázatlan dolog hamarosan megoldódik, amikor jönnek az első hangszerek. Azonban jelenleg úgy tűnik, hogy Európában még elég sokat kell várni a beérkezésre. Van is emiatt morgolódás a neten:
http://www.irishacts.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=11950


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 16., csütörtök 14:40 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Jordan Rudess, a Dream Theater billentyűse az elsők között váltott OASYS-re. Most elárverezi néhány eddig használt hangszerét:
http://www.jordanrudess.com/forum/showthread.php?t=3510

(Talán ő sem tudta könnyen megvenni az OASYS-t? :wink:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 16., csütörtök 17:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A.J írta:

(Talán ő sem tudta könnyen megvenni az OASYS-t? :wink:)


Nem is tudom, Jordan Rudess miért nem a mi "lomtalanítás" rovatunkban hirdette meg ezt a pár kacatot :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 18., szombat 0:46 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Na, végre letölthetők az OASYS kézikönyvei (3 tételben):

Operation Guide: http://www.korg.com/service/downloadinfo.asp?DID=991
Parameter Guide: http://www.korg.com/service/downloadinfo.asp?DID=992
Voice Name List: http://www.korg.com/service/downloadinfo.asp?DID=994

(U.I. Mac OSX alatt nem nyílnak meg a HQX formátumok - OS 9 vagy egy utility is kell hozzá. Inkább töltsétek a ZIP-eket, azok mennek mindenhol.)

Ötlet: Amíg nincs OASYS-ed :), használhatod a Flashben megírt virtuális kezelőfelületet a jobb megértéshez:
http://www.korg.com/gear/product_info.a ... gory_id=1#


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 18., szombat 10:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Na végre!
kb. 1500 oldalnyi könnyed olvasnivaló.
Lehet még könyvet ajánlani arra a Nagy Könyv izére :?:
Még csak belekukkantottam, de máris sok érdekesség kiderül.
Az is, hogy a hangkeltés valóban a központi CPU által történik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 18., szombat 19:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom írta:
Na végre!
kb. 1500 oldalnyi könnyed olvasnivaló.
Lehet még könyvet ajánlani arra a Nagy Könyv izére :?:


:) :) :)

MidiTom írta:
Még csak belekukkantottam, de máris sok érdekesség kiderül.
Az is, hogy a hangkeltés valóban a központi CPU által történik.


Ez az egyik legérdekesebb dolog, valóban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 13., szerda 2:36 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
http://www.dtmm.co.jp/special/oasys.wmv [110mbyte]

hogy most a fazon dicseri vagy kritizalja a cuccot az a videobol szamomra nem derul ki... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. július 16., szombat 15:23 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
jurij.es.a.szakkor írta:
http://www.dtmm.co.jp/special/oasys.wmv [110mbyte]

hogy most a fazon dicseri vagy kritizalja a cuccot az a videobol szamomra nem derul ki... :wink:


Az előző oldalon találsz még más, érdekes video-linkeket is: http://www.syncopa.hu/forum/viewtopic.php?p=32#32

Szerintem egyszerűen bemutatja, és ránk bízza, dicsérjük-e... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 15., hétfő 22:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjelent a KEYS szeptemberi száma. A CD mellékleten rengeteg OASYS demo.
Érdekes, hogy a KEYS az audio formátumról áttért az MP3-ra. A közölt demókat 320 bps-re tömörítették.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 21., vasárnap 5:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
A weboldalon látom, teszt is van a KEYS-ben. MidiTom, olvastad? És milyenek a demók? Ugyanazok, amik a KORG USA weboldalon is fent vannak?

Más:
Stephen Kay készített egy új KARMA-videót az OASYS-szel (és felújította a régieket).
http://www.karma-lab.com/vp


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 22., hétfő 14:26 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
OASYS - első benyomások

Egy zenészkollégám otthoni stúdiójában lehetőségem volt az OASYS 76 rövid személyes kipróbálására. Előzőleg elolvastam, megnéztem és meghallgattam minden a weben elérhető anyagot róla - és ez nagy előnynek bizonyult, így a kevés idő ellenére tudtam, hova nyúljak, nem vesztem el...

Általában mindent NAGYSZERŰ-nek találtam! Az interfész - gombok, potik, érintőképernyő - gyorsan működik. (A képernyőn van egy hibás, nem működő pixel, ami gyakorlatilag nem jelent problémát, de hát nem szép...) A billentyűzet a szokásos Triton-szerű, a billentése, érzékenysége OK. Az élő hangzás a Nagy Meglepetés - annak ellenére, hogy kisebb Yamaha monitorokat használtunk, hihetetlen volt! Sokkal jobb, mint az eddigi legjobb Korg-hangszereké. Kipróbáltam néhány KARMÁ-zott Combit, tökéletesen és NAGYSZERŰEN működnek, és nagyon érdekesek. A gombok és potméterek szépek, a tapintásuk jó, használatuk kényelmes. Sajnos a HD recording-ot nem volt időm kipróbálni, de belehallgattam néhány demó dalba, szólóztam egy-két sávot, módosítottam rajtuk az effekteket. Ez is NAGYSZERŰ volt.

Az egész cucc jó nagy és nehéz, NAGYSZERŰEN néz ki. Közelről egyébként jobban mutat, mint a fotókon vagy a kiállításon. Nagyon jól van megépítve, első osztályú. Nagyon tetszett. Amit ebbe a dobozba beleraktak (és ahogy), az nem mindennapi. Most a Legjobb Workstation-nek tartom, nincs párja. Megvenném. :cool:

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 28., vasárnap 0:18 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Stephen Kay folytatja (szerencsére):
Elkészítette az első video-tutorialt, melyben megmutatja, hogy a KARMÁ-val hogy lehet dobpergetéseket, dobszólókat létrehozni az OASYS-en.

http://www.karma-lab.com/vp/
"Modifying a GE to Produce Drum Rolls and Other Effects (Part 1)"

Így kell elsőrangú anyagot készíteni: logikus felépítés, érthető magyarázat, jó képek és szuper hangminőség. Tökéletes, és illik a tökéletes OASYS-hez :) .

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:43 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:41
Hozzászólások: 9
Van hír arról, nálunk mikor lehet kapni és kb. mennyiért?

Érdekes, hogy nekem pont azok a hangszerek vannak meg, melyeket nagyjából tartalmaz az OASYS (és persze még sok minden mást), KARMA, Wavestation, Z1. Frankó lenne egyben látni és használni őket... 1.8 millió körül hallottam az árát, de ha meg eladom az autómat, hogy megvehessem, mivel fogom cipelni? :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:51 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:41
Hozzászólások: 9
Rossz hír viszont, hogy a KARMA munkaállomás combijai és GE-jei nem kompatíbilisek az OASYS-el, úgyhogy aki KARMA vagy Triton/KARMA szoft tulajdonos, az lemondhat a régi zenéiről.

Stephen Kay:

"I'm afraid that the KARMA2 in the OASYS is quite a different and more advanced fellow than the Karma Workstation. It's not possible unfortunately to transfer data between the two."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 28., vasárnap 23:10 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Biga írta:
Van hír arról, nálunk mikor lehet kapni és kb. mennyiért?...

...de ha meg eladom az autómat, hogy megvehessem, mivel fogom cipelni? :-)


Hogy mikor és mennyiért, még nem hallottam. Biztos drága lesz - de azért ez is megérne egy külön misét (mihez képest és kinek stb.). Ne felejtsük, hogy az ár összefügg a minőséggel. Az autós kérdés tetszik :-D! Autó nélkül nem lehet vele mozdulni, még azzal sem könnyű. (Sajnos én sem adhatom el az autómat, egyéb okokból sem...)

Biga írta:
Rossz hír viszont, hogy a KARMA munkaállomás combijai és GE-jei nem kompatíbilisek az OASYS-el, úgyhogy aki KARMA vagy Triton/KARMA szoft tulajdonos, az lemondhat a régi zenéiről...


Más is van, a Triton PCG fájlokat sem eszi meg az OASYS. Annyira más a belső felépítés, hogy nem tudja (most) értelmezni.

Ha ezt nehéz is elfogadni, meg kell érteni, hogy az OASYS nem a Triton vonal folytatásaként készült, hanem egy magasabb kategória első darabja. SZVSZ a Triton-szerű, "olcsóbb" (:)) sorozatot folytatni fogják - érthetően a piacnak azt a részét sem fogják feladni.

Lehetnek azért - tökéletlen - áthidaló megoldások az OASYS és a régebbi szintik között, pl. SMF formátum. És idővel egy szorgalmas 3rd party programozó (vagy maga a Korg) kijöhet egy olyan konverterrel, ami a Triton-széria beállításait OASYS-en használhatóvá alakítja. Szerintem Stephen Kayt sem fogja békén hagyni a dolog, míg meg nem oldja. :)

Ha elég sok felhasználó jelzi ezt, mint fontos igényt, szerintem bele fognak vágni (erre vonatkozóan Jerry Kovarsky a Korgtól tett egy halvány megjegyzést, amit persze most még egyáltalán nem lehet ígéretnek venni). A fontos, hogy odafigyelnek a zenészek véleményére.

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 9., péntek 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 28., vasárnap 17:41
Hozzászólások: 9
7000 EUR körül van Bécsben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 10., szombat 23:28 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az Oasys hamarosan itthon is kapható lesz. Megvannak már az új hivatalos KORG árlisták. Eszerint a 76 billentyűs bruttó fogy. ára 1.999.000 Ft, a 88-as kalapácsmechnanikásé 2.099.000 Ft lesz. A mi bolti árunk a reményeink szerint parításban lesz az európai bolti árakkal.
A teljes aktuális KORG árlistát reményeink szerint egy héten belül feltesszük a netre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 114 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség