Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 2:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2005. november 10., csütörtök 4:36 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
miditom, beszerezheto nalatok a "hivatalos" szerviz doksi 01w pro es z1-hez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2005. november 10., csütörtök 11:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jurij.es.a.szakkor írta:
miditom, beszerezheto nalatok a "hivatalos" szerviz doksi 01w pro es z1-hez?


Mi sajnos a szervizdoksikat nem árusíthatjuk. Viszont nagyon olcsón megrendelhető a legtöbb:
http://www.marshallparts.com/content/estore_list.asp?category=3&catname=Korg

Vannak más források is, de szerintem ez a legjobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2005. november 12., szombat 3:47 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
MidiTom írta:
Vannak más források is

ebay-en is aruljak 15 usd-ert a korg szervizkonyveit elektronikus formatumban,
gondoltam rakerdezek itt is. egyenlore nagyobb problemam nincs (gyorsan lekopogom),
azonban regi eszkozok leven (7-12 ev) jobb ha rendelkezik az ember ilyennel,
ki tudja mikor lesz ra szukseg, akkor majd jol johet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 12., szombat 10:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A szerviz manualokkal az a helyzet, hogy igen szigorú copyrightok és sokszor a gyár saját rendelkezései is tiltják a terjesztést. Néhány erre szakosodott cég állapodott meg velük, akik pénzért árulhatják őket. Mi ilyesmire nem rendezkedtünk be, és blőd dolog, de sokszor igen komoly pénzekért kell beszereznünk szervizdoksikat azokhoz a berendezésekhez is, amelyeknek márkakereskedői, illtve márkaszervize vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. április 11., kedd 23:15 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 8., csütörtök 19:32
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
MidiTom!

Nincs véletlenül nektek Korg Electribe ES-1 magyar kézikönyvetek? (fizetnék is érte)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. április 12., szerda 10:05 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Aquarius írta:
MidiTom!

Nincs véletlenül nektek Korg Electribe ES-1 magyar kézikönyvetek? (fizetnék is érte)


Sajnos nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2010. október 25., hétfő 22:10 
Offline

Csatlakozott: 2005. október 7., péntek 18:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Orosháza
Üdv!

Tanácsot, véleményt esetleg segítséget kérnék...
Korg 01/Wfd hangszerem egy idő óta (1 hónapja)tréfál velem. Gyakorlatilag néha kihagy, mintha áramingadozás lenne vagy kontakthiba.
Egy pillanatra elszáll a hang + a kijelző(gyakorlatilag minden), ha nagyon pontos akarok lenni nem is "elszáll", inkább mintha lezuhanna a feszültség (mert az adott programot megtartja). De csak egy pillanatra(!)...aztán minden ok. A jelenség hangilag: pattog a hang egy-kettőt...
Többnyire bekapcsolás után kb. 5-10 percel jelentkezik ez a dolog, aztán minden ok. Ha hidegek a körülmények, akkor sűrűbben jelentkezett a probléma.
Nem lehetséges, hogy a 25V-os kondi, ami a táp mellett van kezdi megadni magát? (Gyanúsan domborodik a teteje. Kérdés, hogy a kondenzátor milyen hibajelenséget tud produkálni...)A hátlemezt leszedve megmozgattam a csatlakozókat, átnéztem minden lehetséges dolgot, ami kontakthibára utalhatna, de semmi. Nagyon masszívan áll minden a helyén.
Hátha valaki már találkozott ilyen jellegű problémával és tudja a hiba okát...
Köszi.

_________________
pici_Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2010. október 26., kedd 9:55 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
feldmann írta:
Üdv!

Tanácsot, véleményt esetleg segítséget kérnék...
Korg 01/Wfd hangszerem egy idő óta (1 hónapja)tréfál velem. Gyakorlatilag néha kihagy, mintha áramingadozás lenne vagy kontakthiba.
Egy pillanatra elszáll a hang + a kijelző(gyakorlatilag minden), ha nagyon pontos akarok lenni nem is "elszáll", inkább mintha lezuhanna a feszültség (mert az adott programot megtartja). De csak egy pillanatra(!)...aztán minden ok. A jelenség hangilag: pattog a hang egy-kettőt...
Többnyire bekapcsolás után kb. 5-10 percel jelentkezik ez a dolog, aztán minden ok. Ha hidegek a körülmények, akkor sűrűbben jelentkezett a probléma.
Nem lehetséges, hogy a 25V-os kondi, ami a táp mellett van kezdi megadni magát? (Gyanúsan domborodik a teteje. Kérdés, hogy a kondenzátor milyen hibajelenséget tud produkálni...)A hátlemezt leszedve megmozgattam a csatlakozókat, átnéztem minden lehetséges dolgot, ami kontakthibára utalhatna, de semmi. Nagyon masszívan áll minden a helyén.
Hátha valaki már találkozott ilyen jellegű problémával és tudja a hiba okát...
Köszi.

Helló!
Gyakran előfordul ennyi idős hangszereknél az eltöredezett forrasztás. Főként a nehezebb, feszülő alkatrészeknél.
Szerintem lehetőség szerint vidd szakszervizbe, mielőtt valóban "elszáll" a tápellátástól valami komolyabb alkatrész. (van esély rá, hogy túlfeszültség jut ki a stabilizátorok után) :evil:
Előfordulhat, hogy már néhány szűrő elkó is megfutott. Ezek további károkat tudnak okozni azzal, hogy elmarnak szinte minden fémet a közelükben.
GO SERVICE!!! 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2010. október 26., kedd 17:05 
Offline

Csatlakozott: 2005. október 7., péntek 18:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Orosháza
Hello...

Egy párszor már volt dolgom a belső részekkel...Most is szétkaptam, de a forrasztások annyira masszívan állnak...
Nem hiszem , hogy ott a baj.
A táp körül lehet itt gond. Stabilizátorok(?)...NA ez ami már nem az asztalom..:)
Annyira bejön ez a bekapcsolás utáni kb.5-6 perc, hogy iszony. Valami akkor melegszik be annyira(vagy nem melegszik be annyira mint amennyire kéne :)), hogy valami feszültség vagy zuhan vagy nő(?)...passz...Egy pillanatra "nyögdécsel", aztán mintha mi sem történt volna...tökéletes.
Be kéne mérni, hogy hol a gond...Sajna baromi bosszantó, úgyhogy tényleg szervíz lesz ebből.
Köszöntem.

_________________
pici_Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2010. november 7., vasárnap 17:56 
Offline

Csatlakozott: 2005. október 7., péntek 18:48
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Orosháza
Üdv!

Nagyon úgy néz ki, hogy megoldódott ez az ingadozás (lefagyás) kérdés a 01/W hangszeremnél...
A probléma forrása, számomra kissé hihetetlen, de a sima egyszerű oxidáció. Egy számítógépes ismerősöm felhívta a figyelmem, hogy érdemes lenne
lehúzkodni a szalagkábeleket és minden olyan kábelt, ami hasonlóan csatlakozik a nyákon. Az alumínium és réz tüskéket kellett egy kicsit megcsiszolni finomabb csiszolópapírral.
Mivel eléggé le volt feketedve az összes , pláne a táp körül, nem csodálom a jelenséget.
Egy hetes folyamatos ki-be kapcsolás és használat után , azt kell mondjam, eredményes volt a művelet.

_________________
pici_Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2010. november 7., vasárnap 19:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
feldmann írta:
Üdv!

Nagyon úgy néz ki, hogy megoldódott ez az ingadozás (lefagyás) kérdés a 01/W hangszeremnél...
A probléma forrása, számomra kissé hihetetlen, de a sima egyszerű oxidáció. Egy számítógépes ismerősöm felhívta a figyelmem, hogy érdemes lenne
lehúzkodni a szalagkábeleket és minden olyan kábelt, ami hasonlóan csatlakozik a nyákon. Az alumínium és réz tüskéket kellett egy kicsit megcsiszolni finomabb csiszolópapírral.
Mivel eléggé le volt feketedve az összes , pláne a táp körül, nem csodálom a jelenséget.
Egy hetes folyamatos ki-be kapcsolás és használat után , azt kell mondjam, eredményes volt a művelet.


Nos, az elfeketedett csatlakozó tüskék bizonyosan erős korrózióra utalnak. Az elővigyázatos tisztítás ilyenkor mindenképpen jót tesz. Mindazonáltal én nem esküdnék meg rá, hogy a rövid időre jelentkezett hibát ez váltotta ki. Lehet, hogy most megmozgattál valamit, és attól ideig-óráig rendbejött a dolog. Szóval azért oda kell rá figyelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 25., kedd 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 25., kedd 19:16
Hozzászólások: 15
van egy korg pa60asom olyan problémám vanvele hogy keveröre rákdugom és elhalkul majd recseg illetve olyan mint mikor a hangszóró kimegy olyan hangonszól, kibe dugdosom hol a baloldal hol a jobboldal csinálja utána 5,6 dugdosás után egészéjjel semmi bajom nincs vele.zsinórok kizárva zsirújak,fejhalgatókimenetröl is próbáltam ugyan az a probléma.szoktam fulhalgatót használni mivel bérházban lakom ott nics vagyis nemhallom ezt a problémát havalakinek volt hasonló problémája vagy tudadnitanácsot megköszönném.szépnapot mindenkinek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 25., kedd 21:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
polgárzenész írta:
van egy korg pa60asom olyan problémám vanvele hogy keveröre rákdugom és elhalkul majd recseg illetve olyan mint mikor a hangszóró kimegy olyan hangonszól, kibe dugdosom hol a baloldal hol a jobboldal csinálja utána 5,6 dugdosás után egészéjjel semmi bajom nincs vele.zsinórok kizárva zsirújak,fejhalgatókimenetröl is próbáltam ugyan az a probléma.szoktam fulhalgatót használni mivel bérházban lakom ott nics vagyis nemhallom ezt a problémát havalakinek volt hasonló problémája vagy tudadnitanácsot megköszönném.szépnapot mindenkinek


Amikor elhalkul, meg recseg, akkor egyformán teszi ezt a saját hangszóróival és a keverőn keresztül rákötött hangfalakon is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 26., szerda 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 25., kedd 19:16
Hozzászólások: 15
az a baj hogymost a fejhalgató kimenetröl használtam igy nemszól a saját hangszórója ha kihuzom a csatlekozót akkor jó habedugom akkoris jó egy 2-5percig utánakezdi előről, és nem mind a kétoldalon csinálja hol a jobb oldal hol a baloldal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 27., csütörtök 11:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
polgárzenész írta:
az a baj hogymost a fejhalgató kimenetröl használtam igy nemszól a saját hangszórója ha kihuzom a csatlekozót akkor jó habedugom akkoris jó egy 2-5percig utánakezdi előről, és nem mind a kétoldalon csinálja hol a jobb oldal hol a baloldal.

Szakszervizbe kellene vinni a hangszert.
Van néhány kábel, meg csatlakozó, ami okozhatja a problémát, de az sem zárható ki, hogy valami más alkatrész a hunyó.
Mindenképp ajánlom, hogy Korg szervizbe kerüljön, mivel ott már láttak ilyet. (Pl: SYNCOPA...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 28., péntek 1:38 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008. június 9., hétfő 0:54
Hozzászólások: 31
Én meg azt kérdezném meg hogy ismerősöm megbecsült i2-esében nagyon haloványan pislákol már a kijelző háttérvilágítása, fényereje nem sok vízet zavar már. Lehetne ezt erősebbre cserélni még, vagy a ledet a mobilok nagy fényerejű dolgaival helyettesíteni? És mennyibe fájna a művelet?

_________________
10 fajta ember létezik. Az egyik ért a bináris számokhoz, a másik nem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. január 28., péntek 14:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
kingston írta:
Én meg azt kérdezném meg hogy ismerősöm megbecsült i2-esében nagyon haloványan pislákol már a kijelző háttérvilágítása, fényereje nem sok vízet zavar már. Lehetne ezt erősebbre cserélni még, vagy a ledet a mobilok nagy fényerejű dolgaival helyettesíteni? És mennyibe fájna a művelet?

Emlékeim szerint ebben (is) világítófólia van, amely idővel el szokta veszíteni a fényerejét. Egy ekkora lapka kb. 10e+Á körül mozog, plusz a szerelés. (kényes dolog, mert szét kell szedni az LCD-t)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. november 16., szerda 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2011. november 16., szerda 23:08
Hozzászólások: 1
Sziasztok

Szereztem egy Korg EX-8000 Modult! Viszont néma, mint a sír. Mindene megy, gombok, kijelző, stb, viszont a midi indikátor nem villanyol, pedig küldöm, nekei a jelet! Van esély a javítására????

Köszönöm

Üdv: norro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: >>> korg szerviz dokumentacio <<<
HozzászólásElküldve: 2011. november 17., csütörtök 11:27 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
norro79 írta:
Sziasztok

Szereztem egy Korg EX-8000 Modult! Viszont néma, mint a sír. Mindene megy, gombok, kijelző, stb, viszont a midi indikátor nem villanyol, pedig küldöm, nekei a jelet! Van esély a javítására????

Köszönöm

Üdv: norro

Szia NORRO!

Szerintem javítható. Küldj emailt: service.syncopa@t-online.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség