Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 26., péntek 13:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. július 27., csütörtök 9:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 27., csütörtök 8:38
Hozzászólások: 5
Üdvözlet!
A következő problémámmal kapcsolatban szeretnék segítséget ill. tanácsokat kérni.:
A zenénkben az élő hangszerek mellett használunk előre legyártott hangsávokat is és koncerten szeretnénk használni is ezeket.Tehát tömören,a következő dolgokat kellene megszólaltatnunk:Egy sztereó hangsáv a keverő,PA felé,valamint egy taktjel a dobosnak.Milyen megoldás létezik ennek a kivitelezésére?
Volt aki discman-t ajánlott,de mivel ott csak két sáv létezik,Mono lenne a zenei aláfestés ami nem túl szerencsés számunkra.Előre is köszönöm a hozzászólásokat,tanácsokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 27., csütörtök 9:50 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Erre a célra többnyire hard disc recordert használ a nép. A bibi csak az, hogy a ma kapható eszközök zöme vagy csak sztereo kimenettel rendelkezik, vagy van rajta pl. 8 fizikai kimenet, de jó drága. Régebben volt pl. az AKAI-nak 4 sávos és 4 IN/OUT-os HD recordere, ezeket még ma is használják. Viszonylag egyszerű megoldát kínál egy PC pl. egy Maya 44 kártyával, azt meg nem szívesen hurcolják színpadra. Notebook esetében egy jó minőségű FW audio interfésszel is megoldható a kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 27., csütörtök 10:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 27., csütörtök 8:38
Hozzászólások: 5
Köszönöm a segítségedet!A HD recorder tényleg nagyszerű lenne.Tudnál nekem valamilyen tippet adni márkákkal és típusokkal kapcsolatban?Valamint ez az AKAI gyártmány beszerezhető valahonnét?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 30., vasárnap 21:41 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
morgoth írta:
Köszönöm a segítségedet!A HD recorder tényleg nagyszerű lenne.Tudnál nekem valamilyen tippet adni márkákkal és típusokkal kapcsolatban?Valamint ez az AKAI gyártmány beszerezhető valahonnét?


Kb. milyen hosszú anyag tárolásáról lenne szó?

Amúgy ezeket a érgebbi Akai cuccokat már csak használtan lehet beszerezni, többnyire nem is túl olcsón. Nemrég nálunk is álldogállt egy, akkor nem nagyon kellett senkinek...
Azért kérdeztem a rögzítendő időt, mert lehet, hogy egy memória kártyás eszköz is megfelelhetne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 31., hétfő 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 27., csütörtök 8:38
Hozzászólások: 5
Remélem jól tudom megfogalmazni. :) Tehát 2 sztereó sáv,amelyek kb 90-100 percesek.Egy nagyobb koncertanyag.Nézelődtem én is memóriakártyás után,csak sajnos eléggé primitív vagyok ebben a témakörben és magyar nyelvű leírást ill. cikket sem nagyon találtam ebben a témakörben.De remélem te tudsz gyógyírt a problémámra.Mellesleg az ár,amit még el tudok viselni pénztárcailag kb. 130 ezer forint.Azt az Akai-t sajnálom,dehát most jutottam el idáig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 31., hétfő 22:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
morgoth írta:
Remélem jól tudom megfogalmazni. :) Tehát 2 sztereó sáv,amelyek kb 90-100 percesek.Egy nagyobb koncertanyag.Nézelődtem én is memóriakártyás után,csak sajnos eléggé primitív vagyok ebben a témakörben és magyar nyelvű leírást ill. cikket sem nagyon találtam ebben a témakörben.De remélem te tudsz gyógyírt a problémámra.Mellesleg az ár,amit még el tudok viselni pénztárcailag kb. 130 ezer forint.Azt az Akai-t sajnálom,dehát most jutottam el idáig.


Hát igen, a gond az ott van, hogy a ma gyártott olcsóbb (egyébként minőségileg nem rossz) HD recordereken mind csak egy sima sztereo kimenet van. De szerintem némi keresgélés után be lehet azért szerezni olyan régebbi modelleket, mint pl. az említett akai DR4, vagy szintén régebbi Fostex modellek, amik a célnak teljesen megfelelnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 1., kedd 15:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 27., csütörtök 8:38
Hozzászólások: 5
Köszönöm ismételten a válaszod.Még egy kicsit zavarnálak a problémámmal.Láttam az üzlet árlistáján egy ilyen ketyerét: Roland DM 80-4 Digitális hangrögzítô 4 sáv.Egy zenekar egyik tagja említette,hogy ez használható.Tudnál róla bővebbet mondani?Esetleg egy leírást küldeni nekem?Valamint még azt szeretném kérdezni,hogy ha jól tudom ezeken a HD recordereken van fülhallgatókimenet.Szerinted Nem lehet elszeparálni a sztereo kimenet jelét a fülhallgatóétól?(Tehát sztereo kimenet egyik sáv,fülhallgató másik sáv).Ne haragudj,hogy ennyit zaklatlak ezzel,de máshoz nemigazán tudok fordulni ezügyben. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 2., szerda 13:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
morgoth írta:
Köszönöm ismételten a válaszod.Még egy kicsit zavarnálak a problémámmal.Láttam az üzlet árlistáján egy ilyen ketyerét: Roland DM 80-4 Digitális hangrögzítô 4 sáv.Egy zenekar egyik tagja említette,hogy ez használható.Tudnál róla bővebbet mondani?Esetleg egy leírást küldeni nekem?


A leírás letölthető a http://www.rolandus.com - ról. Tulajdonképpen alkalmas lenne a célotokra, csak:
- kell hozzá még egy DM-80R távitrányító, ugyanis az alapkütyün nincsenek kezelőszervek, csak kijelzők.
- kell hozzá egy külső SCSI ház + HDD, mert csak 100 M drive van benne, ami 18 sávpercet jelent. Max. 4 G lehet a meghajtó méret, ez kb. 4 sávon 3 órát jelent.
Így viszont összességében már 200 kFt körül tartunk...

Idézet:
Valamint még azt szeretném kérdezni,hogy ha jól tudom ezeken a HD recordereken van fülhallgatókimenet.Szerinted Nem lehet elszeparálni a sztereo kimenet jelét a fülhallgatóétól?(Tehát sztereo kimenet egyik sáv,fülhallgató másik sáv).Ne haragudj,hogy ennyit zaklatlak ezzel,de máshoz nemigazán tudok fordulni ezügyben. :)


Nem ismerek olyan csak szetereo kimenettel rendelkező HD recordert, amelyiknek a fejhallgató kimenetét lejátszáskor más sávra lehetne aszignálni, mint a főkimenet. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs ilyen :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. augusztus 2., szerda 15:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 27., csütörtök 8:38
Hozzászólások: 5
Kimerítő választ adtál,hála érte! :) Hát ez így már tényleg alapos fejtörést okoz,de majd csak alakul valami.Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség