Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 22:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 26., kedd 14:08 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Sziasztok !

Szerintetek ha az ember hangfalak között keresgél, milyen paraméterekre kell figyelni ? Az árán kívül mi alapján kell választani ?
Itt van pl. három dynacord láda : A152, A153, és a CP 12-3 . Mindegyik 200/400 W, és 98dB a katalógusban megadott paraméter.
Ha ezek megegyeznek, akkor mégis miért jobb egy három utas a két utasnál, valamint mitől lehet jobb a CP 12-3 as az A153-asnál ?
Ha jól gondolom akkor a CP-ben még a mélysugárzó kisebb is mint az A-k ban.
Persze azt hogy egyik jobb a másiknál, azt nem tudom, csakk az árukból gondolom.
Fel tudna valaki világosítani ez ügyben ?

Előre is köszönöm !

Szegner Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 26., kedd 19:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Sziasztok !

Szerintetek ha az ember hangfalak között keresgél, milyen paraméterekre kell figyelni ? Az árán kívül mi alapján kell választani ?
Itt van pl. három dynacord láda : A152, A153, és a CP 12-3 . Mindegyik 200/400 W, és 98dB a katalógusban megadott paraméter.
Ha ezek megegyeznek, akkor mégis miért jobb egy három utas a két utasnál, valamint mitől lehet jobb a CP 12-3 as az A153-asnál ?
Ha jól gondolom akkor a CP-ben még a mélysugárzó kisebb is mint az A-k ban.
Persze azt hogy egyik jobb a másiknál, azt nem tudom, csakk az árukból gondolom.
Fel tudna valaki világosítani ez ügyben ?

Előre is köszönöm !

Szegner Zoltán


Szia Pumukl!

Először is: az "A" széria piezo magasakkal készül. Ezek nem gagyi piezók, de nagyobb teremben, pláne pedig szabadtéren egy kicsit megfulladnak. Kisebb teremben, klubban nagyon szép hangjuk van az "A" ládáknak is.

A kétutas - háromutas történet némileg hitvita és csak kisebb mértékben tudomány. A 3 utas rendszerek hívei azt mondják, hogy háromfelé bontva a hangfrekvenciás tartományt az egyes hangszórókra kisebb sáv esik, emiatt könnyebben sugározzák le azt, pl. kisebb lesz az intermodulációs torzítás. Ellenben jóval nehezebb precíz váltót csinálni a 3 úthoz, emiatt fázis és frekvenciamenet problémák léphetnek fel. Ma már nagyon kevés "pro" gyártó készít 3 utas falat, ezek közül talán épp a Dynacord csinálja a legjobbakat.

A kétutas falaknál is lehet persze jó és rossz váltókat alkalmazni, meg a tweeter is nagyon sok mindent meghatároz.

A mélyhangszóró átmérője valóban egyértelmű jelzést ad a legmélyebb tartomány minőségével kapcsolatban, de ebbe még a doboz konstrukciója is erősen beleszól.

A sok paramétert együtt csak egy módon tudod értékelni: meghallgatod a különféle falakat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 27., szerda 7:56 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Tamás !

Köszönöm a választ. Ha jól értem, akkor ha a W, és dB paraméterek megegyeznek, akkor hangerő is egyforma ezeknél a ládáknál, viszont a beépített sugárzók nagyban befolyásolják a "hangképet", (és persze az árat is). Ez okozhatja azt hogy egyformán meghajtva egyik "dögösebben" szól mint a másik ?
Ehez kapcsolódóan lenne még egy kis segítségre szükségem.
Két db A151, és két A152-es ládánk van, valamint egy Powermate600 kerverőerősítő. Kisebb rendezvényekre általában bőven elég a két 152-es, valamikor visszük a 151-eseket is oldalanként sorba kötve. De nagyobb tornatermekben, csarnokoban úgy érzem hogy kéne még egy kis szufla. Valamilyen irányban kéne bővíteni a felszerelést. Mit javasolnál ?
Olyasmire gondoltam, hogy ezek mellé még egy-egy ládát oldalanként. A honlapokat nézegetve több rendszernél is láttam hogy két ládás rendszereket megtoldanak még egy mély ládával . Szerinted érdemes lenne ebben az irányban bővíteni , vagy inkább felső ládát kéne hozzá tenni ? A harmadik láda lehetne esetleg egy olcsóbb kategóriából is( mondjuk Proel ?), vagy az úgy már csak tákolmány ? Ha jól gondolom akkor szükség lenne egy végfokra is, és egy hangváltóra is, ez így már elég szép kis summának tűnik.
Mit ajánlanál ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 27., szerda 13:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Szia Tamás !

Köszönöm a választ. Ha jól értem, akkor ha a W, és dB paraméterek megegyeznek, akkor hangerő is egyforma ezeknél a ládáknál, viszont a beépített sugárzók nagyban befolyásolják a "hangképet", (és persze az árat is). Ez okozhatja azt hogy egyformán meghajtva egyik "dögösebben" szól mint a másik ?


Igen, sok paraméter befolyásolja a végeredményt. A helyzetet még kuszálja, hogy az egyes gyárak gyakran egyedi módszerekkel adják meg pl. az érzékenység, max. hangnyomás és egyéb adatokat, ezzel is nehezítve a papír alapon történő összevetést más ládákkal.

Idézet:
Ehez kapcsolódóan lenne még egy kis segítségre szükségem.
Két db A151, és két A152-es ládánk van, valamint egy Powermate600 kerverőerősítő. Kisebb rendezvényekre általában bőven elég a két 152-es, valamikor visszük a 151-eseket is oldalanként sorba kötve. De nagyobb tornatermekben, csarnokoban úgy érzem hogy kéne még egy kis szufla. Valamilyen irányban kéne bővíteni a felszerelést. Mit javasolnál ?
Olyasmire gondoltam, hogy ezek mellé még egy-egy ládát oldalanként. A honlapokat nézegetve több rendszernél is láttam hogy két ládás rendszereket megtoldanak még egy mély ládával . Szerinted érdemes lenne ebben az irányban bővíteni , vagy inkább felső ládát kéne hozzá tenni ? A harmadik láda lehetne esetleg egy olcsóbb kategóriából is( mondjuk Proel ?), vagy az úgy már csak tákolmány ? Ha jól gondolom akkor szükség lenne egy végfokra is, és egy hangváltóra is, ez így már elég szép kis summának tűnik.
Mit ajánlanál ?


Valóban kellene egy plusz végfok, egy cross és két valamilyen láda. Talán a crossover kérdés a legegyszerűbb. Egy Behringer CX2310 tökéletesen megfelelne a feladatnak.
A következő dolog lenne a szükséges hangfalak kiválasztása. Hogy a meglevő rendszeretek mellé mit kén pluszba tenni, azt elsősorban ti tudnátok megsejteni. Ha nagy teremben az a fő probléma, hogy kevés a mély, akkor nyilván 2 sub kellene még. Ismerve az "A" ládákat, azon sem csodálkoznék, ha azt mondanátok, hogy nagyobb embertömegben pont a magas fogy el. Szóval, előjön a "melyik ujjamat harapjam meg?" szindróma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 29., péntek 5:48 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Köszönöm a segítséget. Arra gondoltam, hogy megpróbálunk bérelni, kölcsönkérni plussz egy-két ládádt, így remélhetőleg közelebb jutunk a megoldáshoz.
Még lenne egy kérdésem :)
Visszafelé két Proel Smart 10P-t használunk egy mono powermixerrel. Ezt szeretném kiváltani egy sztereó végfokkal, hogy külön lehessen a két oldal hangerején állítani. Milyen erősítőt ajánlanál, és nálatok mennyiből jönne ki ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 29., péntek 10:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Köszönöm a segítséget. Arra gondoltam, hogy megpróbálunk bérelni, kölcsönkérni plussz egy-két ládádt, így remélhetőleg közelebb jutunk a megoldáshoz.
Még lenne egy kérdésem :)
Visszafelé két Proel Smart 10P-t használunk egy mono powermixerrel. Ezt szeretném kiváltani egy sztereó végfokkal, hogy külön lehessen a két oldal hangerején állítani. Milyen erősítőt ajánlanál, és nálatok mennyiből jönne ki ?


A Smart 10P teljesítménye 8 Ohmon 120/240 W. A legolcsóbb végfok, ami a célnak megfelelne a Jaytec PAE800-as, 33.000 Ft-ért. Lenne esetleg Soundking SKA400 37.200-ért. Ez még egyik sem egy nagy durranás, de elmegy. Ha jobb hangminőséget szeretnél, akkor pl. Alesis RA300 lenne 52.900-ért. Szoktak nálunk lenni "óccsón" használt végfokok is, de most csak nagyobb teljesítményűek vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. október 3., kedd 16:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. szeptember 22., csütörtök 5:26
Hozzászólások: 44
Szia Tamás !

Természetesen valalmi jobb hangminőség lenne a cél. De ami még fontosabb, hogy bírja "jövés-menést", pakolászást, utazást. Az Alesis így első ránézésre úgy tűnik mintha egy szobába szánták volna. Mi jöhet esetleg még számításba hasonló árkategóriában ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2006. október 3., kedd 19:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pumukl írta:
Szia Tamás !

Természetesen valalmi jobb hangminőség lenne a cél. De ami még fontosabb, hogy bírja "jövés-menést", pakolászást, utazást. Az Alesis így első ránézésre úgy tűnik mintha egy szobába szánták volna. Mi jöhet esetleg még számításba hasonló árkategóriában ?


Az Alesis RA 300 valóban stúdió monitor hangfalakhoz illő végfok, nagyon korrekt darab. Mégis, mióta így lement az ára (= Kínában készül) nagyon sokan viszik élő hangosításra is, mert jó. Ezután van egy ugrás az árakban, és Crown illetve StageLine végfokokat tudnék ajánlani ebben a teljesítmény intervallumban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 29., péntek 4:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Mélyláda építéshez amiket tudok képleteket, azok elég érdekessek. Van olyan hangszoró, aminél kijött, hogy olyan kb. 27 literes reflex rendszerű ládában szólna jól, közben meg a gyártó kb. 155 literes reflex ládában dobja piacra.
Tud valaki valami hasznos képletet írni vagy programot ajálani (lehetőleg könnyen és gyorsan beszerezhető, értsd: ingyen letölthető és könnyen megtalálható), amivel ki tudom számítani, hogy hány literes dobozt igényel a hangszoró mélyláda felhasználás esetén?
Másik kérdés, hogy mi annak a speciális kopásálló festéknek a neve, amit a Garry Electronic és még jópár márka használ a hangfalaik bevonására?
Elég sürgős lenne mind a 2 dolog! Előre is kösz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 29., péntek 11:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Mélyláda építéshez amiket tudok képleteket, azok elég érdekessek. Van olyan hangszoró, aminél kijött, hogy olyan kb. 27 literes reflex rendszerű ládában szólna jól, közben meg a gyártó kb. 155 literes reflex ládában dobja piacra.
Tud valaki valami hasznos képletet írni vagy programot ajálani (lehetőleg könnyen és gyorsan beszerezhető, értsd: ingyen letölthető és könnyen megtalálható), amivel ki tudom számítani, hogy hány literes dobozt igényel a hangszoró mélyláda felhasználás esetén?
Másik kérdés, hogy mi annak a speciális kopásálló festéknek a neve, amit a Garry Electronic és még jópár márka használ a hangfalaik bevonására?
Elég sürgős lenne mind a 2 dolog! Előre is kösz!


Itt van egy csomó hangfalméretező progi:
http://www.audiogrid.com/audio/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 29., péntek 22:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Mélyláda építéshez amiket tudok képleteket, azok elég érdekessek. Van olyan hangszoró, aminél kijött, hogy olyan kb. 27 literes reflex rendszerű ládában szólna jól, közben meg a gyártó kb. 155 literes reflex ládában dobja piacra.
Tud valaki valami hasznos képletet írni vagy programot ajálani (lehetőleg könnyen és gyorsan beszerezhető, értsd: ingyen letölthető és könnyen megtalálható), amivel ki tudom számítani, hogy hány literes dobozt igényel a hangszoró mélyláda felhasználás esetén?
Másik kérdés, hogy mi annak a speciális kopásálló festéknek a neve, amit a Garry Electronic és még jópár márka használ a hangfalaik bevonására?
Elég sürgős lenne mind a 2 dolog! Előre is kösz!


Itt van egy csomó hangfalméretező progi:
http://www.audiogrid.com/audio/


Kösz, de sajnos a Vista 64 bit-es verzión egy sem futtatott ezek közül. :(
Hangszoró paraméteri amihez mélyládát akarok csinálni: http://www.usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm
Egy elírás van a linken, méghozzá a Nominal Basket Diameter-nél: 15" / 300mm szerintem ide 15" / 387mm ami kellett volna, hogy bekerüljön, de ki tudja, a lényeg, hogy 15"-os a hangszoró.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 29., péntek 23:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:

Kösz, de sajnos a Vista 64 bit-es verzión egy sem futtatott ezek közül. :(
Hangszoró paraméteri amihez mélyládát akarok csinálni: http://www.usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm
Egy elírás van a linken, méghozzá a Nominal Basket Diameter-nél: 15" / 300mm szerintem ide 15" / 387mm ami kellett volna, hogy bekerüljön, de ki tudja, a lényeg, hogy 15"-os a hangszoró.


Azt lehet tudni, hogy miért gitárhangszóróból akarsz mélyládát csinálni?
Merthogy ez nem sub hangszóró, ezért a méretezési elvek sem igazán egyértelműek.

Az alábbi fórumon a hozzászólók épp emiatt akarnak lebeszélni egy embert arról, hogy az E130-ból mélyládát fabrikáljon:
http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=461126


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 30., szombat 11:53 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:

Kösz, de sajnos a Vista 64 bit-es verzión egy sem futtatott ezek közül. :(
Hangszoró paraméteri amihez mélyládát akarok csinálni: http://www.usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm
Egy elírás van a linken, méghozzá a Nominal Basket Diameter-nél: 15" / 300mm szerintem ide 15" / 387mm ami kellett volna, hogy bekerüljön, de ki tudja, a lényeg, hogy 15"-os a hangszoró.


Azt lehet tudni, hogy miért gitárhangszóróból akarsz mélyládát csinálni?
Merthogy ez nem sub hangszóró, ezért a méretezési elvek sem igazán egyértelműek.

Az alábbi fórumon a hozzászólók épp emiatt akarnak lebeszélni egy embert arról, hogy az E130-ból mélyládát fabrikáljon:
http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=461126


Adott ez a hangszoró és ebből akarok kihozni valamit. Tisztában vagyok vele, hogy nem fog úgy szólni, mint egy direkt mélyládához való mélynyomó, de azért valamit ebből is ki lehet hozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 2., kedd 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Snoopy írta:
MidiTom írta:
Snoopy írta:

Kösz, de sajnos a Vista 64 bit-es verzión egy sem futtatott ezek közül. :(
Hangszoró paraméteri amihez mélyládát akarok csinálni: http://www.usspeaker.com/jbl%20e130-1.htm
Egy elírás van a linken, méghozzá a Nominal Basket Diameter-nél: 15" / 300mm szerintem ide 15" / 387mm ami kellett volna, hogy bekerüljön, de ki tudja, a lényeg, hogy 15"-os a hangszoró.


Azt lehet tudni, hogy miért gitárhangszóróból akarsz mélyládát csinálni?
Merthogy ez nem sub hangszóró, ezért a méretezési elvek sem igazán egyértelműek.

Az alábbi fórumon a hozzászólók épp emiatt akarnak lebeszélni egy embert arról, hogy az E130-ból mélyládát fabrikáljon:
http://www.talkbass.com/forum/showthread.php?t=461126


Adott ez a hangszoró és ebből akarok kihozni valamit. Tisztában vagyok vele, hogy nem fog úgy szólni, mint egy direkt mélyládához való mélynyomó, de azért valamit ebből is ki lehet hozni.


Nos? Valami hasznos infó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 2., kedd 18:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Mélyláda építéshez amiket tudok képleteket, azok elég érdekessek. Van olyan hangszoró, aminél kijött, hogy olyan kb. 27 literes reflex rendszerű ládában szólna jól, közben meg a gyártó kb. 155 literes reflex ládában dobja piacra.
Tud valaki valami hasznos képletet írni vagy programot ajálani (lehetőleg könnyen és gyorsan beszerezhető, értsd: ingyen letölthető és könnyen megtalálható), amivel ki tudom számítani, hogy hány literes dobozt igényel a hangszoró mélyláda felhasználás esetén?
Másik kérdés, hogy mi annak a speciális kopásálló festéknek a neve, amit a Garry Electronic és még jópár márka használ a hangfalaik bevonására?
Elég sürgős lenne mind a 2 dolog! Előre is kösz!


Itt van egy csomó hangfalméretező progi:
http://www.audiogrid.com/audio/



WinISD beta progit tudtuk beüzemelni és elég érdekes adatokat adott.
A progi szerint a JBL E-130 hangszoróhoz 24.8 literes doboz kell.
A külső méretek 18mm-es dobozvastagság mellett ilyen adatokat írt ki:
W: 332mm
H: 509mm
D: 213mm
Ami az érdekes, hogy a hangszoró kivágás áttmérőjének 356mm-nek kellene lennie, a legnagyobb külső áttmérője a hangszorónak 387mm és a W (szélesség) adata nem éppen megfelelő. Bár Beta brogiról van szó ez kapásból egy égbekiáltó hiba.
Áttméretezhető a doboz a következő méretekre, hogy a ahngszorót bele is tudjam rakni?
W: 400mm
H: 441mm
D: 213mm
Kérdés, hogy hová fér el a 2db 102mm-es reflexcső, aminek előre kellene néznie, mint a hangszorónak?
A 2db 102mm-es reflexcső helyett 2 akkora nem szabályos cső, hanem téglalap vagy mint az EON SUB reflexcsövei megfelelnének a célnak?
Mivel arról nem írt a progi, hogy az akusztikus szivacs is benne foglaltatik a méretekben gondolom azt még hozzá kell adni. Vagy nem? 30mm vastag akusztikus szivacs esetén:
W: 460mm
H: 501mm
D: 273mm
Jól sejtem?
Bár én nagyon gyanakszom erre a WinISD progira, mert nagyon olyan eredmények jöttek ki, mint amik autó hi-fi mélyláda térfogat számítás esetén használt képletekkel kaphatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 2., kedd 22:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nem ismertem ezt a programot, azt sem tudom, hogy pontosan milyen elvek figyelembevételével kalkulál. De ha próbaképpen nem gitárhangszórót, hanem mélynyomót teszel bele, akkor egész normálisnak tűnő ládaméreteket produkál. (Kipróbáltam)
Nem tudom, a Klinger: "Hangdobozépítés" c. könyv megvan-e, az alapján talán tudnál méretezni ehhez a hangszóróhoz is egy normális bass reflex dobozt.
Bár én szkeptikus vagyok minden ilyen könyvvel meg progival szemben, mert a gyakorlatban néha tök más konstrukciók válnak be, de kiindulásnak azért persze kell valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 3., szerda 0:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Nem ismertem ezt a programot, azt sem tudom, hogy pontosan milyen elvek figyelembevételével kalkulál. De ha próbaképpen nem gitárhangszórót, hanem mélynyomót teszel bele, akkor egész normálisnak tűnő ládaméreteket produkál. (Kipróbáltam)
Nem tudom, a Klinger: "Hangdobozépítés" c. könyv megvan-e, az alapján talán tudnál méretezni ehhez a hangszóróhoz is egy normális bass reflex dobozt.
Bár én szkeptikus vagyok minden ilyen könyvvel meg progival szemben, mert a gyakorlatban néha tök más konstrukciók válnak be, de kiindulásnak azért persze kell valami.


Kösz az infót!
Nem ismerem ezt a könyvet, de letöltöttem és áttolvasom. Elég komoly iromány, ahogy így belenéztem.
Én ezt találtam az álltalam említett progiról itt: http://www.heatwave.hu/boxfaq.html/
Idéznék egy részt: "Hogyan méretezzem a dobozt? WinISD programot javasolt használni, ez a hangszóró paramétereinek ismeretében megadja az ideális térfogatot."
A program tartalmaz egy csomó hangszoró információt és a kiválasztott hangszoróhoz és doboztípushoz és pár apróbb paraméterhez kalkulálja a doboz térfogatát és méretét (amit említettem hibát az volt az egyetlen, de hát Beta verzióhoz volt szerencsém és az nem éppen tökéletes minden szempontból.
A program tényleg tök egyszerű és autó mélyláda esetén tuti jó térfogatot adott meg, mert ami van JBL autó mélynyomóm, annak a gyárilag megadott ideális térfogata totál megegyezik a program álltal kalkuláltéval. Persze ebben a kalkulátorban vannak autó, hi-fi, hangosítástechnikai hangszorók és nem csak mélynyomók. Azért próbálkozni nem szeretek, mert az pénzkidobás, ha elsőre nem jön össze és sajnos kismillió variáció létezik és kérdés hányadszorra sikerül eltalálni a tökéletes méretet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 3., szerda 11:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Azért próbálkozni nem szeretek, mert az pénzkidobás, ha elsőre nem jön össze és sajnos kismillió variáció létezik és kérdés hányadszorra sikerül eltalálni a tökéletes méretet.


A hangfalépítés az "ahogy esik - úgy puffan" elvén működik. Mire az ötödiket megépíted (ugyanazzal a hangszóróval), már egész korrekt lesz. A méretezési programok meg számolási módszerek persze sokat segítenek. De a tapasztalatom az, hogy ha az ember jó megszólalásra törekszik, akkor szórakozhat vele egy sort. Ha csak az kell, hogy szóljon, különösebb hibák nélkül, akkor az egyszerű méretezés után általában elfogadható eredményt kapunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 6., szombat 12:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Azért próbálkozni nem szeretek, mert az pénzkidobás, ha elsőre nem jön össze és sajnos kismillió variáció létezik és kérdés hányadszorra sikerül eltalálni a tökéletes méretet.


A hangfalépítés az "ahogy esik - úgy puffan" elvén működik. Mire az ötödiket megépíted (ugyanazzal a hangszóróval), már egész korrekt lesz. A méretezési programok meg számolási módszerek persze sokat segítenek. De a tapasztalatom az, hogy ha az ember jó megszólalásra törekszik, akkor szórakozhat vele egy sort. Ha csak az kell, hogy szóljon, különösebb hibák nélkül, akkor az egyszerű méretezés után általában elfogadható eredményt kapunk.


Ennek a JBL 4622 mélyláda szerűségnek nem tudod véletlenül a méreteit (magasság, mélylásg, szélesség, falvastagság) és hogy milyen hangszoró van benne? Annyit tudok, hogy az E-130 valamelyik elődje van benne. A kép: http://www.audioheritage.org/images/jbl ... Series.jpg
Ha jól tudom 1979-ben dobta piacra a JBL.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 6., szombat 22:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A láda adatai itt vannak, de ez tök más hangszóró, ráadásul 2 db. Vagy te is ilyen dupla mélyet akarsz készíteni?
http://www.jblproservice.com/pdf/Cabare ... s/4622.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 10., szerda 3:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
A láda adatai itt vannak, de ez tök más hangszóró, ráadásul 2 db. Vagy te is ilyen dupla mélyet akarsz készíteni?
http://www.jblproservice.com/pdf/Cabare ... s/4622.pdf


Kösz!
Nem erre gondoltam, hanem a linken lévő képen lévőre, ami csak egy mélyláda szerűség (2db 15"-os hangszoróval van szerelve) és 1979-ben dobták piacra az E-130 elődjével szerelve.
Mindenesetre kis számításokat fogok végezni, hogy ennél a hangszorónál mekkora az ideális térfogat és ahoz képest mekkora dobozba rakták bele és az így kapott arányt még pár más hasonló hangfal esetén is megnézem és ha ez az arány nagyjából állandó, akkor megpróbálom az E-130 ideális térfogatú dobozából kiszámítani ezt a doboz légtömeget és aszerint építeni egy dobozt valami úgyis kazánra kerülő bútorlapból és ha jónak tűnik, akkor megcsinálom normálisan.
Nem dupla mélynyomós ládát akarok csinálni, hanem szimpla mélynyomósat. A légtömeg értelem szerűen fele lenne, mint a dupla mélynyomós esetén.
Ez az 1979-es 4622 láda azért merült fel, mert az E-130 elődjével szerelték és más mélyláda szerű ládát nem nagyont aláltam, sőt az E-130-al szerelt ládát sem még 2 vagy 3 utas láda kivitelben sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 10., szerda 10:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A link a 4622 adatlapja. Vagy akkor mi kellene tulajdonképpen? Akkor a képeden látható cucc micsoda? Nem lehet, hogy ugyanaz a láda, a magas rész nélkül, elfektetve?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 16., kedd 4:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
A link a 4622 adatlapja. Vagy akkor mi kellene tulajdonképpen? Akkor a képeden látható cucc micsoda? Nem lehet, hogy ugyanaz a láda, a magas rész nélkül, elfektetve?


Amit belinkeltél az egy sokkal újabb 4622 szérianevű hangfal (kb. 20 évvel az után jött ki, mint ami engem érdekelne). Ami engem érdekelne az egy régi változat, méghozzá az 1979-es. Más annak amit belinkeltél a hangszorója és más annak, ami engem érdekel. Kétségtelen, hogy külsőre a 2 eléggé haasonlít egymásra csak a láda terén, de a hangszoró a legelső dolog, ami szemet szúr (hangszoró porvéddője ezüst színű a régi esetén). A régi 4622 esetén olyasmi hangszorók vannak benne, mint az E-130 (ezek az E-130 elődjei voltak a régi 4622-ben) hangszoró.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 12:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Kisebb hangfalpár terén nézelődök, ilyen Dynaudio BM6 és BM15 féle lehetőleg passzív hangfalak terén, de az aktív sincs kizárva. A lényeg, hogy minimum ezt a minőséget hozza, mint az említett Dynaudio hangfalak. Igény, hogy szépen szóljon és nagyot is, legyenek mélyei is és árkategória terén a BM15 körüli árkategória lehet max. Kösz!
Phonic P8A http://www.phonic.com/en/speakers/studio-monitors/p8a.html hangfalról vélemény?
Behringer, Tannoy stúdió hangfalak, stb.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 15:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Kisebb hangfalpár terén nézelődök, ilyen Dynaudio BM6 és BM15 féle lehetőleg passzív hangfalak terén, de az aktív sincs kizárva. A lényeg, hogy minimum ezt a minőséget hozza, mint az említett Dynaudio hangfalak. Igény, hogy szépen szóljon és nagyot is, legyenek mélyei is és árkategória terén a BM15 körüli árkategória lehet max. Kösz!
Phonic P8A http://www.phonic.com/en/speakers/studio-monitors/p8a.html hangfalról vélemény?
Behringer, Tannoy stúdió hangfalak, stb.?


A Dynaudio leállt a passzív monitorokkal, így a kérdés ezen része teoretikus.
Az aktívak egyértelműen jók, bár nyilván egyéni szempontok erősen befolyásolják, hogy ki melyikkel szeretne dolgozni. Munkaeszközként nekem pl. a BM5A nagyon bejön.
A Phonic P8A használata valamilyen okból elsősorban a rádiók körében terjedt el. (Ez egyébként aktív).
A Behringer 2031 passzív nekem jobban bejön, mint az aktív változata, de inkább zenét hallgatni, mintsem munkaeszközként.
A Tannoy monitorokkal mostanság szándékozunk majd jobban megismerkedni.
Passzív monitorból egyre kevesebbet találsz egyébként. A gyártók azt mondják, hogy inkább csinálnak spéci aktív keresztváltót, két jól méretezett végfokot, mindezt bele a ládába, minthogy a kuncsaft maga válasszon erősítőt. Ráadásul összességében nem is drágább így a produkció.
Aktív monitorban nagyon jó még a Genelec, árban a Dynaudio fölött vannak kicsit. Olcsóbb kategóriában pedig az M-Audio - t, az Alesist és az EMU - t szereti a nép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 19:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
A Dynaudio leállt a passzív monitorokkal, így a kérdés ezen része teoretikus.
Az aktívak egyértelműen jók, bár nyilván egyéni szempontok erősen befolyásolják, hogy ki melyikkel szeretne dolgozni. Munkaeszközként nekem pl. a BM5A nagyon bejön.
A Phonic P8A használata valamilyen okból elsősorban a rádiók körében terjedt el. (Ez egyébként aktív).
A Behringer 2031 passzív nekem jobban bejön, mint az aktív változata, de inkább zenét hallgatni, mintsem munkaeszközként.
A Tannoy monitorokkal mostanság szándékozunk majd jobban megismerkedni.
Passzív monitorból egyre kevesebbet találsz egyébként. A gyártók azt mondják, hogy inkább csinálnak spéci aktív keresztváltót, két jól méretezett végfokot, mindezt bele a ládába, minthogy a kuncsaft maga válasszon erősítőt. Ráadásul összességében nem is drágább így a produkció.
Aktív monitorban nagyon jó még a Genelec, árban a Dynaudio fölött vannak kicsit. Olcsóbb kategóriában pedig az M-Audio - t, az Alesist és az EMU - t szereti a nép.


Kösz! Konkrét típusokat is tudnál ajálani? Dynaudio BM6-ost elég sokat hallotam (eggyik ismerősömnek van) és teccik a hangja, de kicsit lehetne erőteljesebb a mély territóriuma (a mennydörgés szerű mélyeket hiányolom). Sajnos mélyláda nem ártana azért hozzá.
A Phonic P8A lehet, hogy nem szól olyan szépen és ezért?
Manapság már sajnos az mp3 elég nagy teret hódított és a hangminőségre nem nagyon adnak. Ami engem illet megmaradtam a bakelitnél és a CD-nél, de inkább a bakelitet preferálom.
JBL 4312 hangfalat hallotam és az tecett. Az új JBL LSR 2328 hogy szól? Az ára gondolom db ár és nem árt hozzá az LSR 2310 mélyláda?
Mivel lehetőleg minél kisebb helyen akarom letudni a dolgot, ezért szeretném, ha lehet a mélyládát mellőzni és csak 2 hangfalat, ami viszonylag nem nagy, de nem is kicsi, de az sem másodlagos szempont, hogy pénzügyileg elég jelentős plusz kiadás sajnos egy mélyláda. :cry:
Kép
1 pár JBL 4312 hangfalat elfogadnék, ami jó állapotú. Ideális a mérete, jól szól és tudnám hová rakni és van mivel hajtani is. Érték egyeztetéssel csere is érdekelne, persze más is lehet, nem csak JBL, de azért jól szóljon és nagyot is.
JBL EON 1500 hangfal áttkábelezéséhez milyen kábelt ajálanál, ami szebben szól, mint a gyári, tehát tudná fokozni a hangfalban rejlő lehetőségeket?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Snoopy 2009. július 15., szerda 19:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 19:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:

Kösz! Konkrét típusokat is tudnál ajálani? Dynaudio BM6-ost elég sokat hallotam (eggyik ismerősömnek van) és teccik a hangja, de kicsit lehetne erőteljesebb a mély territóriuma (a mennydörgés szerű mélyeket hiányolom). Sajnos mélyláda nem ártana azért hozzá.
JBL 4312 hangfalat hallotam és az tecett. Az új JBL LSR 2328 hogy szól? Az ára gondolom db ár és nem árt hozzá az LSR 2310 mélyláda?
Mivel lehetőleg minél kisebb helyen akarom letudni a dolgot, ezért szeretném, ha lehet a mélyládát mellőzni és csak 2 hangfalat, ami viszonylag nem nagy, de nem is kicsi, de az sem másodlagos szempont, hogy pénzügyileg elég jelentős plusz kiadás sajnos egy mélyláda. :cry:
Kép
1 pár JBL 4312 hangfalat elfogadnék, ami jó állapotú. Ideális a mérete, jól szól és tudnám hová rakni és van mivel hajtani is. Érték egyeztetéssel csere is érdekelne, persze más is lehet, nem csak JBL, de azért jóls zóljon és nagyot is.


A JBL LSR 2328 - hoz még nem volt szerencsém.
Amúgy felvételhez, keveréshez, masteringhez kellenének a ládák? A műfaj valamennyire behatárolható? Stúdióba lesz, vagy lakószobába?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:

Kösz! Konkrét típusokat is tudnál ajálani? Dynaudio BM6-ost elég sokat hallotam (eggyik ismerősömnek van) és teccik a hangja, de kicsit lehetne erőteljesebb a mély territóriuma (a mennydörgés szerű mélyeket hiányolom). Sajnos mélyláda nem ártana azért hozzá.
JBL 4312 hangfalat hallotam és az tecett. Az új JBL LSR 2328 hogy szól? Az ára gondolom db ár és nem árt hozzá az LSR 2310 mélyláda?
Mivel lehetőleg minél kisebb helyen akarom letudni a dolgot, ezért szeretném, ha lehet a mélyládát mellőzni és csak 2 hangfalat, ami viszonylag nem nagy, de nem is kicsi, de az sem másodlagos szempont, hogy pénzügyileg elég jelentős plusz kiadás sajnos egy mélyláda. :cry:
Kép
1 pár JBL 4312 hangfalat elfogadnék, ami jó állapotú. Ideális a mérete, jól szól és tudnám hová rakni és van mivel hajtani is. Érték egyeztetéssel csere is érdekelne, persze más is lehet, nem csak JBL, de azért jóls zóljon és nagyot is.


A JBL LSR 2328 - hoz még nem volt szerencsém.
Amúgy felvételhez, keveréshez, masteringhez kellenének a ládák? A műfaj valamennyire behatárolható? Stúdióba lesz, vagy lakószobába?


Kösz! Lakószobában és mondhatni mindenes. Zene hallgatás, otthoni stúdió és Dj célokra.
A zene műfaja az ambient-től, a progressive műfajokon átt, a Drum & Bass-en keresztűl a Techno-ig leginkább. De hogy konkretizáljam inkább, hogy mi az, ami legjobban az izlésvilágom: John Digweed - GU - Sydney, Sasha - GU - Ibiza, Sasha & John Digweed - Northern Exposure, Hernan Cattaneo - Sequential, Ticon - Aero, Ticon 2am, Samuel L. Jackson - New Soil. Nem mai darabok, de ezek azok,a mik legjobban tükrözik az izlésemet.
Nagyon bakelit párti vagyok és az mp3-mat nem szeretem. A CD még elmegy, de autóban inkább. Az mp3-ból csinált CD-ket nagyon utálom, eredeti CD-m van dögivel és bakelit-ből is van pár és ezeket hallgatom.
Más dolog! JBL EON 1500 hangfal áttkábelezéséhez milyen kábelt ajálanál, ami szebben szól, mint a gyári, tehát tudná fokozni a hangfalban rejlő lehetőségeket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 15., szerda 20:04 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Kösz! Lakószobában és mondhatni mindenes. Zene hallgatás, otthoni stúdió és Dj célokra.
A zene műfaja az ambient-től, a progressive műfajokon átt, a Drum & Bass-en keresztűl a Techno-ig leginkább. De hogy konkretizáljam inkább, hogy mi az, ami legjobban az izlésvilágom: John Digweed - GU - Sydney, Sasha - GU - Ibiza, Sasha & John Digweed - Northern Exposure, Hernan Cattaneo - Sequential, Ticon - Aero, Ticon 2am, Samuel L. Jackson - New Soil. Nem mai darabok, de ezek azok,a mik legjobban tükrözik az izlésemet.
Nagyon bakelit párti vagyok és az mp3-mat nem szeretem. A CD még elmegy, de autóban inkább. Az mp3-ból csinált CD-ket nagyon utálom, eredeti CD-m van dögivel és bakelit-ből is van pár és ezeket hallgatom.


Hát ez elég heterogén. Az igazi kérdés, hogy sub nélkül mennyire tudsz valamelyik monitorral együtt élni. Egy 5 vagy 6,5 collos hangszóró soha sem fogja hibátlanul kiadni a mély tartományt. Amikor az ember kever, effektezik, stb., akkor bizonyos mértékig a füle rááll az adott falra, és nem nagyon zavarja a sub hiánya. De ez borzasztóan szubjektív dolog. Csak bizonyos idejű használat után tudod eldönteni, hogy a te füled a konkrét falra rá képes - e állni, vagy sem? Emiatt vannak a nagy villogások különféle monitorfalas fórumokon a neten, mert kinek ez, kinek az jön be. Még nagyobb átmérőjű monitoroknál is megvan ez a sztori. Szóval ne hallgass magadon kívül senkire, rám se :)
A közép és a felső tartományról, a térleképezésről, a fókuszáltságról, a torzításról, fázis problémákról, intermodulációs torzításokról már objektívebben lehet beszélni, de a mély tartomány az nagyon izé pont a szubjektív megítélése miatt.

Idézet:
Más dolog! JBL EON 1500 hangfal áttkábelezéséhez milyen kábelt ajálanál, ami szebben szól, mint a gyári, tehát tudná fokozni a hangfalban rejlő lehetőségeket?


Tök mindegy. Az EON 1500 nem egy audiofil hangfal, a kábeles hókuszpókusznak nincs jelentősége. Tisztességes, jó minőségű rézkábel legyen, szerintem amivel a gyárban bekötötték, az megfelel. Ezekben a ládákban a váltó ezerszer jobban beleszól a hangzásba, mint a kábelezés, meg aztán hangosítási hangfalként teljesen mások a vele szemben támasztott igények, mint mondjuk egy lakószobai hifi vagy egy nearfield monitor vonatkozásában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 16., csütörtök 0:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Kösz! Lakószobában és mondhatni mindenes. Zene hallgatás, otthoni stúdió és Dj célokra.
A zene műfaja az ambient-től, a progressive műfajokon átt, a Drum & Bass-en keresztűl a Techno-ig leginkább. De hogy konkretizáljam inkább, hogy mi az, ami legjobban az izlésvilágom: John Digweed - GU - Sydney, Sasha - GU - Ibiza, Sasha & John Digweed - Northern Exposure, Hernan Cattaneo - Sequential, Ticon - Aero, Ticon 2am, Samuel L. Jackson - New Soil. Nem mai darabok, de ezek azok,a mik legjobban tükrözik az izlésemet.
Nagyon bakelit párti vagyok és az mp3-mat nem szeretem. A CD még elmegy, de autóban inkább. Az mp3-ból csinált CD-ket nagyon utálom, eredeti CD-m van dögivel és bakelit-ből is van pár és ezeket hallgatom.


Hát ez elég heterogén. Az igazi kérdés, hogy sub nélkül mennyire tudsz valamelyik monitorral együtt élni. Egy 5 vagy 6,5 collos hangszóró soha sem fogja hibátlanul kiadni a mély tartományt. Amikor az ember kever, effektezik, stb., akkor bizonyos mértékig a füle rááll az adott falra, és nem nagyon zavarja a sub hiánya. De ez borzasztóan szubjektív dolog. Csak bizonyos idejű használat után tudod eldönteni, hogy a te füled a konkrét falra rá képes - e állni, vagy sem? Emiatt vannak a nagy villogások különféle monitorfalas fórumokon a neten, mert kinek ez, kinek az jön be. Még nagyobb átmérőjű monitoroknál is megvan ez a sztori. Szóval ne hallgass magadon kívül senkire, rám se :)
A közép és a felső tartományról, a térleképezésről, a fókuszáltságról, a torzításról, fázis problémákról, intermodulációs torzításokról már objektívebben lehet beszélni, de a mély tartomány az nagyon izé pont a szubjektív megítélése miatt.

Idézet:
Más dolog! JBL EON 1500 hangfal áttkábelezéséhez milyen kábelt ajálanál, ami szebben szól, mint a gyári, tehát tudná fokozni a hangfalban rejlő lehetőségeket?


Tök mindegy. Az EON 1500 nem egy audiofil hangfal, a kábeles hókuszpókusznak nincs jelentősége. Tisztességes, jó minőségű rézkábel legyen, szerintem amivel a gyárban bekötötték, az megfelel. Ezekben a ládákban a váltó ezerszer jobban beleszól a hangzásba, mint a kábelezés, meg aztán hangosítási hangfalként teljesen mások a vele szemben támasztott igények, mint mondjuk egy lakószobai hifi vagy egy nearfield monitor vonatkozásában.


Kösz! Akkor szigorú meghallgatás témába esne a választás?
A kábel témára rátérve azért 25-30ezer Ft-os Van Den Hul kábelt nem akarok a JBL-ekbe rakni, de azért jobbat, mint a gyári, meinimum olynat, mint amivel össze van kötve a végfokkal (Klotz 2 x 6mm2-es).
A Roland DS-8-at is ajálották itt-ott nekem, de valahogy az alsó tartománya nekem nem elég mély. http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=614
Össze akarom gyűjteni, hogy mi az, amit érdemes meghallgatni.
Fostex milyen? PM2 MKII és PM05 MKII Sub kombináció?
Némely hangfal párban van, némely meg db áron, ezen soha nem igazodok ki, ha nincs oda írva.
Már olyan dolog is megfordult a fejemben, hogy veszek pl. Morel hangszorókat és hozzá valami jó hangváltót és kábelt és csinálok neki egy tölgyfa dobozt és azzal letudom a dolgot. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 16., csütörtök 22:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:

Kösz! Akkor szigorú meghallgatás témába esne a választás?
A kábel témára rátérve azért 25-30ezer Ft-os Van Den Hul kábelt nem akarok a JBL-ekbe rakni, de azért jobbat, mint a gyári, meinimum olynat, mint amivel össze van kötve a végfokkal (Klotz 2 x 6mm2-es).
A Roland DS-8-at is ajálották itt-ott nekem, de valahogy az alsó tartománya nekem nem elég mély. http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=614
Össze akarom gyűjteni, hogy mi az, amit érdemes meghallgatni.
Fostex milyen? PM2 MKII és PM05 MKII Sub kombináció?
Némely hangfal párban van, némely meg db áron, ezen soha nem igazodok ki, ha nincs oda írva.
Már olyan dolog is megfordult a fejemben, hogy veszek pl. Morel hangszorókat és hozzá valami jó hangváltót és kábelt és csinálok neki egy tölgyfa dobozt és azzal letudom a dolgot. :lol:


A meghallgatáshoz feltétlenül a SAJÁT füledet vidd el :)

A Fostex - eket csak felületesen hallottam, zajos környezetben, nem tudok mit mondani róluk.

Ha hangfal méretezésre és készítésre adod a fejedet, sok sikert hozzá! Szerintem ez hasonló sportág, mint a génmanipuláció. Csak akkor derül ki, hogy mi lesz belőle, mikor elkészült :)
Mondjuk, hangfalat csináltam bohó ifjúkoromban párat, genetikai kísérleteket még nem végeztem. Viszont jártam olyan laborban, ahol légy és búza génjeinek keveréséből fura szörnyeket alkottak :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 4:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
A meghallgatáshoz feltétlenül a SAJÁT füledet vidd el :)

A Fostex - eket csak felületesen hallottam, zajos környezetben, nem tudok mit mondani róluk.

Ha hangfal méretezésre és készítésre adod a fejedet, sok sikert hozzá! Szerintem ez hasonló sportág, mint a génmanipuláció. Csak akkor derül ki, hogy mi lesz belőle, mikor elkészült :)
Mondjuk, hangfalat csináltam bohó ifjúkoromban párat, genetikai kísérleteket még nem végeztem. Viszont jártam olyan laborban, ahol légy és búza génjeinek keveréséből fura szörnyeket alkottak :)


Kösz!
Más, de mégis ide tartozó dolog. Nagyobb mennyiségű akusztikus szivacsot hol tudnék vásárolni? Néhány pár m2-es tételről lenne szó. Hangfalba kellene. A 60 x 30 cm-es kis táblák elég drágák és ha nem muszály nem akarok ilyen drágán vásárolni ilyen szivacsot és a másik dolog, hogy egy táblából kivágva az egész jobb lenne, hiszen beragasztáskor jobb vele dolgozni.
Kép
Kép

Ez már csak amolyan érdekesség. Régi klasszikus Orion hangfalak:
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. július 21., kedd 16:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Pontosan kéne tudni, hogy mennyi kellene a szivacsból, mert több féle forrásból tudunk hozni, több féle kiszerelésben. Az ár több gyártónál erősen mennyiség függő. Szóval ezt telefonon lehetne jól letárgyalni.
Ja, és feltételezem az eddigiek alapján, hogy hangfal bélelésre kellene az akusztikus szivacs, mert vannak stúdiófal csillapításra is anyagok, de az nem ugyanaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. augusztus 6., csütörtök 13:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Pontosan kéne tudni, hogy mennyi kellene a szivacsból, mert több féle forrásból tudunk hozni, több féle kiszerelésben. Az ár több gyártónál erősen mennyiség függő. Szóval ezt telefonon lehetne jól letárgyalni.
Ja, és feltételezem az eddigiek alapján, hogy hangfal bélelésre kellene az akusztikus szivacs, mert vannak stúdiófal csillapításra is anyagok, de az nem ugyanaz.


Így van. Hangfalba kell. 2 m2 minimum kellene, bár 10 m2 jobb lenne, gondolva a jövőre, úgyis kell még mélyládába és ki tudja, hogy mikor jön jól, úgyis eléggé inséges időket élünk, elég nehéz bármi jót is beszerezni. A garázsban becsomagolva elfér a 10 m2-ből, ami maradna, enni meg úgysem kér. :lol:
Viszont belső kábelezésre is érdekelne vastagabb jó minőségű kábel, mert a gyári nádszál vékonyakat ki akarom cserélni, ha már a szivacsozás miatt szétt lesz kapva. Privátban küldök egy mail címet, amire várnék egy ajálatot. Sajnos hol dolgozok, hol vezetek és nem nagyon vagyok telefon közelben. Kösz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 15., kedd 7:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Papír membrános hangszóró impregnáláshoz keresek anyagot. Esetleg tudna valaki ajálani? Régebben a Somogyi és a Conrad kínálatában is szerepelt hangszóró impregnáló néven ilyen termék, mely úgy nézett ki, mint a lakk és a membránt bekenve vele szép fényes lett. Sajnos már nem kapható. :cry:
Ezt a tanácsot kaptam: Bármilyen gumi-bitumen alapú oldat, ami az oldószere utáni elpárolgása után sem szárad ki. Sajnos ez nekem nem sokat mond.
Lehetőleg termék névre vagyok kíváncsi amivel, ha bemegyek tüzépre vagy festék boltba vagy valami egyébb helyre, akkor tudják, hogy miről beszélek.
Ez nem vicc, de múltkor fa tipliket ( http://www.ballun.hu/images/termekkepek_k/3059_1.jpg ) kerestem (hangfal dobozhoz) és megkérdezte tőlem az eladó nő a Tüzépen, hogy mi az a fa tipli, de mindezt iszonyatossan sértő sznobsággal, lenézéssel és úgy, mintha én lennék a szellemi sötétség netovábbja, ezzel palástolva tudatlanságát az eladó nő! :lol:
Érdekes, amikor ennyire tombol a szakértelem és a vevőt nézik mindig hülyének és csodálkoznak, ha csődbe megy a hely, mert az ilyen esetek után nem fogok visszamenni és venni valaha is bármit is az adott helyen és egy ismerősömnek sem fogom ajálani az adott helyet. Egyébként ez Hungarikum, hogy mindig a vevő a hülye! Külföldön (nyugatra) kedvesek, segítőkészek és normálisak és nem néznek hülyének és nem oktatnak ki sértő módon (tudják, hogy ha nincs vevő, akkor ő sem él meg és ha csinál valamit, akkor nem mindegy, hogy hogy él meg az adott dologból! mivel dolgoztam vendéglátó iparban is és tudom, hogy sok TAJ PARASZT van, de nem mindenkit kellene annak tekinteni, főleg, ha udvarias módon tud köszönni és beszélni, nem a külsőségekre kellene adni)! Ha nem tudnak valamit, akkor kérdezősködnek inteligens módon, hogy mégis minek kéne utána nézniük és utána is néznek gyorsan és ha beszerezhető, akkor iszonyatos gyorsasággal be is szerzik. Nem értem, hogy mi a jó abban Magyarországon, hogy másoktól a hülyeségeket áttveszi a társadalom, de a jó dolgokat nem nagyon akarja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 22., kedd 0:10 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
sziasztok,
szeretnék építeni, egy egyedi tervezésű hangfalrendszert, és szükségem lenne egy kis segítségre. nem tudom eldönteni milyen sub-ot használjak alapnak.
200.000-ért melyik az a sub amit ha, egy hozzá tervezett profin kivitelezett ládában megszólaltatunk akkor az 500-1000 fős nyitott sátor és környékén a 4 ládából, erős alacsony freq mély, mindent átható hangja a betont is megremegteti. amikor a kétfenekű dob mély hangjait nemcsak hallják, hanem érzik is. és kell hozzá jó mélyközép is, a ringet meg a hangfal tetejére függőlegesen teszem, és esztergáltatok fölé, pont jó kúpot, ami szétszórja a magas hangokat 360 fokban.

szóval a kérdés: milyen sub-ot használjak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 22., kedd 0:13 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
szükségem lenne konkrét márka, tipus, hogy megnézhessem, mit javasoltok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 22., kedd 12:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tom108 írta:
szükségem lenne konkrét márka, tipus, hogy megnézhessem, mit javasoltok?


Hangfal építéssel korábban is csak hobbi szinten foglalkoztunk, elég régóta nincs rátekintésünk a témára. Minden gyártó folyamatosan dobja ki az új hangszóróit, amikkel általában saját falakta fejleszt ki. Mivel ezek többnyire elég olcsók, és házilag nem nagyon lehet megközelíteni őket, meglehetősen lehanyatlott a házi hangfal barkácsolási láz. Lehet vele persze szórakozni, de mindenképpen javasoljuk a hangfaltervezési alapkönyvek átolvasását, meg néhány hangfal méretező progi kipróbálását. Konkrét modellt nehéz javasolni. A hangszórók adatlapjai alapján viszont el lehet indítani a méretezést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 23., szerda 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
tom108 írta:
sziasztok,
szeretnék építeni, egy egyedi tervezésű hangfalrendszert, és szükségem lenne egy kis segítségre. nem tudom eldönteni milyen sub-ot használjak alapnak.
200.000-ért melyik az a sub amit ha, egy hozzá tervezett profin kivitelezett ládában megszólaltatunk akkor az 500-1000 fős nyitott sátor és környékén a 4 ládából, erős alacsony freq mély, mindent átható hangja a betont is megremegteti. amikor a kétfenekű dob mély hangjait nemcsak hallják, hanem érzik is. és kell hozzá jó mélyközép is, a ringet meg a hangfal tetejére függőlegesen teszem, és esztergáltatok fölé, pont jó kúpot, ami szétszórja a magas hangokat 360 fokban.

szóval a kérdés: milyen sub-ot használjak?


Elösször is kérdés, hogy élő vagy valamilyen hanghordozóról szólna a zene? A hangrendszerben minden közrejátszik abban, hogy hogy szól.
A JBL kiesett, mert 200ezer Ft-ból nem fogsz kapni JBL mélynyomókat, azok kb. 100ezer Ft/db ártól kezdődnek, de azok nem a legkomolyabbak. A Cerwin-Vega! szintén kiesett. Nem tudom, hogy az RCF milyen áron van mostanság, továbbá a Fane-t sem tudom. Talán kapsz 4db Beyma mélyet, de nem a legkomolyabbakat, pl.: Beyma 12G40. Garry-ből 4db Garry 1524B szérianevű mélynyomót kapsz, persze ez sem a csúcsszéria.
Felmerül a kérdés, hogy aktív vagy passzív mélyládát akarsz? További kérdés, hogy milyen típusú ládát akarsz építeni? Zárt, reflex, sávátteresztő (Bandpass), tölcséres? Ki kell számolni, hogy az adott hangszórónak milyen típusú láda az ideális és azt célszerű megcsinálni. A láda anyaga is befolyásolja a hangzást, továbbá, hogy a hangfal milyen külső és belső bevonatú, van-e és milyen akusztikus szivacs a ládában. A kábel minősége, stb.
Jópár hangfalat csináltam már és van gyári hangfalam is, de mindig van új a nap alatt. Sikerült már olyan hangfalat csinálnom, ami vájtabb fülű emberek szerint is elismerésre méltó hang minőséget ért el, persze nem az első hangfalam volt. A gyártóknál ott az előny, hogy ők tesztelnek. Mire 1 széria elkészül az rengeteg próbálkozás eredménye. Sok mindent meg kell tapasztalni ahoz, hogy az ember elkezdje érezni, hogy mi a jó. Persze az izlés közrejátszik, mert ami az egyik embernek teccik az a másiknak nem biztos.
Arra felhívnám még a figyelmet, hogy egy normálisan megcsinált láda nem olcsó dolog. A nyersanyag kiválasztásától, annak összeszerelésétől, stb. is függ a végeredmény.
Írok még, cska elkezdtem körvonalazni a témát, hogy beleláss, hogy kb. mire kell számítanod és hogy milyen dolgokra van szükség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 25., péntek 3:12 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
köszönöm a segítségedet Snoopy.

körül néztem, és úgy tűnik, hogy a BEYMA 21L50-es mélynyomó a nyertes :-D
közel 16 éve foglalkozok 3D-s animációkkal, és grafikákkal. arra gondoltam, ha tudom, hogy a BEYMA 21L50-es mély pontosan milyen teljesítménynél, milyen szögekben, milyen hangtartományban hogyan viselkedik, akkor 3DS Maxban lemodellezem, és nyugodtan megtervezem hozzá a hangfal belsejét, és pontosan fogom látni, hogy a hangok hogyan terjednek, és addig alakítgatom a gépen, amíg el nem érem a legjobb hatásfokot. ha ez megvan megtervezem a külsejét, hogy ne csak a hangja, hanem a látványa is, gyönyörködtető legyen. ez után szerelési okokból feldarabolom 3-4 részre, és tömör fából kimarattatom, és összeállítom, majd elviszem egy céghez ahol profin cseresznye vagy mahagóni páccal szép színt adnak neki, és lelakkozzák. kb ez a terv. passzív hangfalakat szeretnék építeni és a LEM DX 26 PLUS rendszervezérlőt fogom használni, eddig így néz ki :) végfokot még nem tudom mi lesz. előre láthatóan kb 1,5-2 évbe fog telni mire elkészül, és megszólal, anyagi okok miatt, viszont így van idő profin megtervezni :) szeretnék kicsit elrugaszkodni a szokásos "kocka" ládáktól. egy szép dizájnos hangfalat gondoltam, élek nélkül, aminek az alsó kétharmadában van 2db BEYMA Bandpass 3 reflex lyukkal. úgy tudom ez javítja a hang minőséget, bár a hangnyomásból veszíteni fog kicsit, nem tudom pont mennyit, de ekkora teljesítménynél talán ez elfogadható, egy szebb hang minőségért. még ez után is kell néznem mennyi a veszteség, és mennyit javulna a hang minőség, ha egyáltalán tényleg így van. a felső egyharmadba még nem tudom milyen mélyközépet tennék, 1 reflex lyukkal, és a szűkülő tetejére pedig a legnagyobb teljesítményű ringet függőlegesen, és eszergáltatok fölé egy pont jó kúpot, ami szétszórja a magas hangokat 360°-ban.
vajon jó ez az elképzelés? vagy máshogyan jobban meg lehet csinálni?

most ott tartok, hogy valahonnan meg kellene szerezni a BEYMA 21L50 kibocsájtott hangjának a pontos viselkedését.
http://petoindominique.fr/php/21l50.php
ez a legrészletesebb leírás amit találtam, de lehet nem értek hozzá eléggé, mert számomra ebből nem derül ki, a kibocsátott hang viselkedése.
a Haut parleur professionnel egyáltalán kiadja, hogy a BEYMA 21L50 hangterjedését, a hangszóróból előre és hátra, milyen teljesítménynél, milyen szögekben, milyen hangtartományban hogyan viselkedik?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tom108 2009. december 25., péntek 3:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 25., péntek 3:21 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
Idézet:
Elösször is kérdés, hogy élő vagy valamilyen hanghordozóról szólna a zene?


számítógépről "kis" teljesítményen itthon, élő zenéről pedig ami kifér belőle biztonságosan fesztiválokon (indiai zene, vagyis a hangszerek: harmónium, karatal, mridanga, stb...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 25., péntek 18:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A 3D Max ad valamilyen lehetőséget a spektrális viselkedés modellezésére, pl. a rezonanciapont körüli tartományban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 25., péntek 21:48 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
A 3D Max ad valamilyen lehetőséget a spektrális viselkedés modellezésére, pl. a rezonanciapont körüli tartományban?


igen, nem egyszerű, de ez a tervem :) ezért vadászom a BEYMA 21L50 pontos hang kibocsátását, mert ha megvan, lemodellezhetem, hogy elméletben(!!!) milyen belső hangfalforma kell a legjobb hatásfokhoz. gyanítom, hogy az íves formával, szebb-lágyabb lesz a hangja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 26., szombat 14:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tom108 írta:

igen, nem egyszerű, de ez a tervem :) ezért vadászom a BEYMA 21L50 pontos hang kibocsátását, mert ha megvan, lemodellezhetem, hogy elméletben(!!!) milyen belső hangfalforma kell a legjobb hatásfokhoz. gyanítom, hogy az íves formával, szebb-lágyabb lesz a hangja.


A gyári adatlapnál részletesebb infót nem nagyon fogsz találni. Gyanítom, hogy a gyárban eszükbe se jutott felvenni méréssel az iránykarakterisztikát, mivel egy mélysugárzó esetében ez szinte lehetetlen. Talán szabadban lehetne ilyen mérést elvégezni, persze teljes csendben.
Ráadásul nem tudom mit lehetne kezdeni az eredményként kapott hatalmas görbesereggel.
Tulajdonképpen számítógépes szimulációval lehetne ezeket az adatokat előállítani a geometriai adatok és a fizikai paraméterek ismeretében. Bár én szkeptikus vagyok atekintetben, hogy ennek a méretezésnél tud - e szerepe lenni, mert a doboz belső méretei mindenképpen a hullámhossz töredékének felelnek meg abban a frekvencia tartományban, ahol ez a nagy lavór működik.

Ráadásul ugye egy meztelen hangszóró adatai nem sokat jelentenek, mert a membrán viselkedése a doboz paramétereitől, konstrukciójától függ majd úgy is. Tehát ezt a komplex rendszert kellene lemodellezni. Erre tesznek kísérletet az egyszerűbb - bonyolultabb hangfal tervező programok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 26., szombat 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
Gyanítom, hogy a gyárban eszükbe se jutott felvenni méréssel az iránykarakterisztikát, mivel egy mélysugárzó esetében ez szinte lehetetlen.

tényleg így volna? az probléma...

MidiTom írta:
Ráadásul ugye egy meztelen hangszóró adatai nem sokat jelentenek, mert a membrán viselkedése a doboz paramétereitől, konstrukciójától függ majd úgy is. Tehát ezt a komplex rendszert kellene lemodellezni. Erre tesznek kísérletet az egyszerűbb - bonyolultabb hangfal tervező programok.

melyik a legbonyolultabb-legprofibb hangfal tervező progi? megnézném, hogy pár hangfal verziónál hogyan változnak az adatok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 26., szombat 20:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Idézet:
melyik a legbonyolultabb-legprofibb hangfal tervező progi? megnézném, hogy pár hangfal verziónál hogyan változnak az adatok


Guglizz rá erre: loudspeaker design software

Kidob egy halom szoftvert, de én ilyesmikkel már évek óta nem foglalkoztam, ezért konkrétat nem tudok ajánlani közülük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 26., szombat 21:28 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
Guglizz rá erre: loudspeaker design software


köszi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 27., vasárnap 18:51 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
ismer valaki olyan hangfaltervező progit, amibe hangfalnak be lehet importálni objektumot, mondjuk autocad-ből, maxból, xsiből, mayából, vagy bármilyen progiból?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 27., vasárnap 19:47 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tom108 írta:
ismer valaki olyan hangfaltervező progit, amibe hangfalnak be lehet importálni objektumot, mondjuk autocad-ből, maxból, xsiből, mayából, vagy bármilyen progiból?


Ilyennel nem találkoztam. Viszont anno belefutottam olyan programba, amik adatbázis szinten tartalmazták egy csomó gyártó sokféle hangszóróját, és csak a geometriát kellett hozzájuk megadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 28., hétfő 16:16 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
anno belefutottam olyan programba, amik adatbázis szinten tartalmazták egy csomó gyártó sokféle hangszóróját, és csak a geometriát kellett hozzájuk megadni.

jaja én is ilyet keresek, csak hogy a geometriát importálni lehessen, egy 3D-s progiból

már látom sokáig fog tartani amíg ezen túl tudok lépni, majdcsak lesz valami :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség