Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 23., kedd 7:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 28., hétfő 18:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
tom108 írta:
MidiTom írta:
anno belefutottam olyan programba, amik adatbázis szinten tartalmazták egy csomó gyártó sokféle hangszóróját, és csak a geometriát kellett hozzájuk megadni.

jaja én is ilyet keresek, csak hogy a geometriát importálni lehessen, egy 3D-s progiból

már látom sokáig fog tartani amíg ezen túl tudok lépni, majdcsak lesz valami :)


Nincs mit!
Azt megjegyezném, hogy 4db mélynyomótól ne várj csodát, de nem fog kicsit szólni az tény és valószínűleg csúnyán sem.
Egy klub behangosítására, ami kb. 10 méter széles és kb. 20 méter hosszú tánctérrel rendelkezik ott amit alkalmaztak: 8 pár Cerwin-Vega! top ládát és 16 pár Cerwin-Vega! mélyládát (és a végfokok, plusz a Dj-nek a kontrol hangfalak). Iszonyatossan nagyot szólt (több, mint 120 dB tartós hangnyomás) és mondhatnám elég tűrhetően is, csak nem Shiva végfokokat alkalmaztam volna, hanem minimum Cerwin-Vega!-kat és 8db stereo végfok a top ládákhoz és 16db stereo végfok a mélyládákhoz (+1 végfok a kontrol hangfalakhoz) és a kábelek terén sem sajnáltam volna a pénzt, hogy ki lehessen hozni a hangfalakból a bennük rejlő lehetőséget minőség terén. Igaz nem kicsi helyet foglalt volna a cucc, de 1-2 nagy rack szekrénybe elfért volna, ami normális hűtésel is rendelkezik.
A legelső dolog, hogy a térfogatot pontosan számold ki és tartsd is be! Akusztikus szivacs jó, ha van a ládában és a jobb fajta. Ha szemfüles vagy szerencsés vagy, akkor olcsón meg tudod úszni az akusztikus szivacsot. A doboz anyagának én rétegelt lemezt ajálok, ha kemény fát nem tudsz szerezni (a kemény tömör fa brutálisan drága, kb. 70-80ezer Ft/tábla körül van, a rétegelt lemez 18mm-es meg kb. 10-15ezer Ft/ tábla körül ha jól emlékszem). MDF-el is dolgoztam, de mivel neked sátorba is kell, ezért vagy nagyon lekezeled a felületét kívűl és belül is, hogy még véletlenül se tudja magát megszívni vízzel, de ha megsérül, akkor képes megszívni magát vízzel és az MDF elég szépen megduzzad. Ezt onnét tuddom, hogy a környéken volt hangfal gyár és a szemetet eladták és oltári jó fűtőanyag volt, csak kazánt álltalában 3-5 évente cserélni kellett. Szóval, ha kint maradt az essőn 1 MDF lap, akkor nagyon brutálisan megszívta magát vízzel és annyi volt neki. Úgy viselkedik, mint a púrhab egy kicsit. A rétegelt lemez kicsit drágább, de nincs vele ilyen probléma és amit spórolsz az MDF esetén a külső és belső védő rétegen abból kijön simán és még megrizikózom, hogy valamit spórolsz is. Továbbá az MDF-el macerásabb dolgozni. Fa tiplit rengeteget használj és az enyvet se sajnáld ragasztáshoz! A hangfal formája is befolyásolja a hangzást, de ezt inkább füllel tuddod kitapasztalni, hacsak nem vágod, hogy melyik az ideális visszaverődés a hangfalban. Az állóhullámok kiküszöbölése végett is használnak akusztikus szivacsot a hangfalban. A trapéz szerű hangfalakban ha jól tudom nem tudnak álló hullámok képződni. Ha nem akarsz tölcséres mélyládát csinálni, akkor nem érdemes sokat vacakolni a formával, mert a reflex cső és a hangszóró álltal megvan a lesugárzási szög. Tölcséres mélyládánál már a tölcsér bezárt szögei szabják meg a lesugárzási szöget és a tölcséres mélyláda olyan terület nekem, amiről nem tudok nyilatkozni,h ogy mit hogy kell számolni és mire kell odafigyelni, mert tölcséres mélyládát még nem csináltam, pedig a Cerwin-Vega! egyik mélyládája mintájára szívesen csinálnék amgamnak mélyládát.
Azt még megjegyzem az MDF-el kapcsolatban, hogy az élei amik vágva vannak soha nem lesznek szépek, hacsak nem kellő mennyiségű enyvet használsz a bevonására. Iszonyatossan szívják az ilyen részeken magukba a festéket és olyan, mint egy lefolyó, csak nyeli a festéket. A másik megoldás a furnérozás. Aztán van olyan is, hogy műgyantával vonják be, de olyan is, hogy üvegszálat raknak rá és arra gyantát, hogy jó erős legyen. Szerintem ez utóbbi lenne neked a tuti, mert nem csak otthoni használatra, hanem máshol is hazsnálnád és ebből adódóan véddeni is kell a hangfalat. A Garry amit használ kopásálló érdes felületű réteget az pl. egy nagyon tuti megoldás. A JBL is használja ezt a módszert. Csak az a gáz, hogy nem tuddom ennek az anyagnak a nevét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 28., hétfő 20:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Aztán van olyan is, hogy műgyantával vonják be, de olyan is, hogy üvegszálat raknak rá és arra gyantát, hogy jó erős legyen. Szerintem ez utóbbi lenne neked a tuti, mert nem csak otthoni használatra, hanem máshol is hazsnálnád és ebből adódóan véddeni is kell a hangfalat. A Garry amit használ kopásálló érdes felületű réteget az pl. egy nagyon tuti megoldás. A JBL is használja ezt a módszert. Csak az a gáz, hogy nem tuddom ennek az anyagnak a nevét.


Ezekről a védő bevonatokról a gyártók nem sokat árulnak el. Van, amelyik texturált lakkot, más texturált festéket emleget, de általában több rétegről van szó. A mechanikai és a nedvesség elleni védelmen kívül olyan szempontból is érdekes a bevonat minősége, hogy befolyásolja a dobozról leváló hanghullámok terjedését is. Nyilván a sub ládáknál ez sokadlagos szempont, de ha valaki pl. hifi falakat tervez, erre is oda kell figyelnie.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 28., hétfő 23:38 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
megvan valakinek a SoundEasy V16 progi???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 29., kedd 12:03 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
Snoopy írta:
Aztán van olyan is, hogy műgyantával vonják be, de olyan is, hogy üvegszálat raknak rá és arra gyantát, hogy jó erős legyen. Szerintem ez utóbbi lenne neked a tuti, mert nem csak otthoni használatra, hanem máshol is hazsnálnád és ebből adódóan véddeni is kell a hangfalat. A Garry amit használ kopásálló érdes felületű réteget az pl. egy nagyon tuti megoldás. A JBL is használja ezt a módszert. Csak az a gáz, hogy nem tuddom ennek az anyagnak a nevét.


MidiTom írta:
Ezekről a védő bevonatokról a gyártók nem sokat árulnak el. Van, amelyik texturált lakkot, más texturált festéket emleget, de általában több rétegről van szó. A mechanikai és a nedvesség elleni védelmen kívül olyan szempontból is érdekes a bevonat minősége, hogy befolyásolja a dobozról leváló hanghullámok terjedését is. Nyilván a sub ládáknál ez sokadlagos szempont, de ha valaki pl. hifi falakat tervez, erre is oda kell figyelnie.



hát ja, a komoly bevonat, ami megvédi praktikus lenne, asszem megkeresek majd egy asztalost, vagy valakit, aki csinált már hasonlót, de sajna így elveszik a fa erezete :(
mit gondoltok arról, hogyha a hangfalat tömör tölgyfából kimaratom? így nem kellene annyit ragasztgatni, sokkal stabilabb lenne, az egész hangfal 2-3 részből állna. ezt meg lehet csinálni, vagy mindenképp lapokból kellene összeállítani? azért szeretném a maratós megoldást, mert így a külseje sokkal szebb, dizájnosabb lehet, nem egy hagyományos "kocka" forma.
utána néztem annak is, hogy a hangfal belsejének a kialakítását ívesre szerettem volna, hogy ne legyenek benne élek, de úgy tűnik, hogy akkor káosz lenne a hangfalban :( sokkal egyszerűbb, és talán célravezetőbb is, ha a hangtörése, 30-45-90°-os elemekből áll

gondolkoztam még azon is, hogy 1 ládába elég 1 beyma 21l50, így is kb 350 literes lesz csak a sub része, 25 Hz-re hangolva

valamint szerintetek milyen mélyközép passzolna hangzásban a 21l50-hez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 29., kedd 23:13 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
úgy néz ki, hogy a SoundEasy V16, alkalmas és praktikus lenne, csak nem tudom sehonnan megszerezni.
tudtok segíteni? vagy ajánlani egy legalább ilyen jó progit, mihez hozzá lehet férni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 30., szerda 16:24 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
eljutottam odáig, hogy nem tervezek új extrém hangfal belsőt :)

http://www.soundlightcrew.hu/hangfalter ... 15%20b.gif

ezt fogom használni, a kérdés, ha átméretezem arányosan 21"-os mélynyomóra akkor az még jó lesz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 30., szerda 18:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
tom108 írta:
eljutottam odáig, hogy nem tervezek új extrém hangfal belsőt :)

http://www.soundlightcrew.hu/hangfalter ... 15%20b.gif

ezt fogom használni, a kérdés, ha átméretezem arányosan 21"-os mélynyomóra akkor az még jó lesz?


Ilyen Rutsche - jellegű hangzást céloztál meg?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 30., szerda 21:07 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
Ilyen Rutsche - jellegű hangzást céloztál meg?

őszintén nem tudom, nem hallottam még ilyet szólni, de jól néz ki :roll:
gondolom jól szólhat, vagy nem?
tapogatózok, hogy mi lenne a legjobb.
most már felmerült egy olyan is, hogy 2db RCF L18S800-ast bandpassba rakni, vagy LF18X400-ast.
igazából sok lehetőség van, de melyik lesz az igazi? milyen ládaforma hozza ki a maximumot ezekből? milyen irányban érdemes elindulni?
hiába olvasok el egy csomó leírást, meg építést, eddig 1 hangfalat építettem, azt is kb 16 éve, szóval nincs gyakorlat-tapasztalat.
a cél a lehető legnagyobb teljesítmény, a lehető legjobb hangzással.

hát ja, kicsit hüly*n néz ki, építeni akarok egy tuti hangfalat, és már azt sem tudom, milyen legyen. ez van, nincs komoly tapasztalatom, de lelkes vagyok megépíteni, ezért gondolom, hogy praktikus kérdezni, főleg olyanoktól, akik értenek is hozzá :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 31., csütörtök 4:09 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
szétnéztem a ládák között, és teljesen beleszerettem ebbe a ládába
http://www.eighteensound.com/staticCont ... _kit21.pdf

ha a láda belső felépítését nézem akkor a 21"-os Band-pass subwoofer kit terv lesz az alapja, és fölötte lesz a kappa a középpel
http://www.soundlightcrew.hu/hangfalter ... a_plan.jpg
megtervezem szépen a külsejét, majd a tetejét, a kappa fölött beszűkítem, és ott lesz a magas függőlegesen, fölötte meg a kúp ami 360°-ban teríti a magasat

úgy érzem, meg tudom csinálni, csak hát tényleg kell tanulnom a hangoláshoz :)

a LEM DX 26 PLUS rendszervezérlőt szeretném használni, és 3db végfok lesz

ennek a mélynek
http://www.usspeaker.com/eighteensound-21LW1400-1.htm
ezt a végfokot gondoltam:
http://appliedsightandsound.com/pa-1802.html

ennek a középnek
http://www.lautsprechershop.de/pa/index ... bms_en.htm
ezt:
http://appliedsightandsound.com/pa-802.html

és ennek a masagnak
http://www.brilliant-electronics.com/tw ... d_tw67.htm
szintén ezt:
http://appliedsightandsound.com/pa-802.html

nem egyszerű, de megvalósíthatónak érzem, nem 1 hónap alatt, akarok összebarkácsolni egy hangfalat, el fog ez tartani 1,5-2 évig amíg megszólal. ennél a konstrukciónál már nehezebb lenne a lapokból összeállítás, főleg azért mert azt szeretném, hogy egyben legyen. maxban felépítem, és maratom tölgyfából, kibélelem, összerakom, és bízom a sikerben.
az tuti hogy jól fog szólni, az a kérdés, hogy mennyire? kiváncsi vagyok mit szólnak majd hozzá a hivatalos bemérésen, aztán lehet hogy semmit, biztos láttak már súlyos hangfalakat.

a rendszervezérlő, és végfok választás, jó? bírni fogja a gyűrődést?

a hangszórókon azért változtattam mert így praktikusabbnak tűnik, legalábbis nekem :) mit gondoltok erről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 31., csütörtök 12:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nekem az a javaslatom, hogy hallgass meg először pár ládakonstrukciót, ha teheted, akkor különféle hangszórókkal szerelve. Gondolom, van egy megszólalási elképzelésed, tehát azt kéne megfigyelned, hogy melyik az az összeállítás, ami neked jó lesz.

A Rutsche ládák pl. lórúgás szerű mélyeket produkálnak, ami diszkóba tök jó, de semmi esetre sem nevezném egy kiegyenlített basszusnak, amit kiadnak. Neked azt gyanítom, hogy inkább egy front sub konstrukció kéne, de lehet, hogy nem jól látom a helyzetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2009. december 31., csütörtök 17:41 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
MidiTom írta:
Nekem az a javaslatom, hogy hallgass meg először pár ládakonstrukciót, ha teheted, akkor különféle hangszórókkal szerelve.

Teljesen igazad van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 2., szombat 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Aztán van olyan is, hogy műgyantával vonják be, de olyan is, hogy üvegszálat raknak rá és arra gyantát, hogy jó erős legyen. Szerintem ez utóbbi lenne neked a tuti, mert nem csak otthoni használatra, hanem máshol is hazsnálnád és ebből adódóan véddeni is kell a hangfalat. A Garry amit használ kopásálló érdes felületű réteget az pl. egy nagyon tuti megoldás. A JBL is használja ezt a módszert. Csak az a gáz, hogy nem tuddom ennek az anyagnak a nevét.


Ezekről a védő bevonatokról a gyártók nem sokat árulnak el. Van, amelyik texturált lakkot, más texturált festéket emleget, de általában több rétegről van szó. A mechanikai és a nedvesség elleni védelmen kívül olyan szempontból is érdekes a bevonat minősége, hogy befolyásolja a dobozról leváló hanghullámok terjedését is. Nyilván a sub ládáknál ez sokadlagos szempont, de ha valaki pl. hifi falakat tervez, erre is oda kell figyelnie.


Ez tény. Ha ilyen külső bevonatról esetleg valami infója lenne valakinek és itt megosztaná, akkor azt köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 2., szombat 11:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
tom108 írta:
MidiTom írta:
Nekem az a javaslatom, hogy hallgass meg először pár ládakonstrukciót, ha teheted, akkor különféle hangszórókkal szerelve.

Teljesen igazad van.


Ha 1db Tölgyfa rönkből maratod ki, akkor horror drága lesz a munkaköltség és ahoz, hogy ezt kivitelezni lehessen 5D-s CNC megmunkáló központ kell (mivel a belsejéből ki kell marni a felesleget). Amit tudni kell, hogy szó szerint nagyon horror árral számolj ebben az esetben, ha ezt választod. A kivitelezőnek meg kell írnia a programot, a marási művelet mire végigfut az nem kevés idő és elég kevés cég van Magyarországon, akik rendelkeznek 5D-s CNC maróval. Ha tölgyfa rönköd van célszerűbb inkább asztalossal méretre szabatni. Sokkal olcsóbban megúszod és fa tiplivel és jó minőségű enyvvel, ha összerakod, használsz inasokat (értsd: szorítók), akkor nem fog széttesni és a hangzása sem lesz rossz. Az asztalos meg tudja ezt is csinálni. kb. 4-5cm-enként célszerű fa tiplit berakni. 18mm vastag esetén 8mm-es vastagságú tiplit.
Designt inkább áldozd fel a hangfal védelmének oltárán. Fekete bevonat is elég szép. A hangszorót perforált ráccsal tudod véddeni, de célszerű olyant inkább, ami ilyesmi (külső bevonata is izléses):

Kép

A tölcséres mélyládákkal kapcoslatban én eddig csak Cerwin-Vega!-ból hallotam ilyent:

Kép

Brutálisan szólt! Állítólag ezzel a tölcséres megoldással plusz pár dB-el nagyobbat szól, mint a reflex vagy a zárt kivitelű. Viszont minden mélynyomónak megvan, hogy milyen az iodeális doboztípusa. Van amelyik reflexben szól szépen és van amelyik zártban.
Bandpass (sávátteresztő) ládák terén még nincs túl nagy tapasztalatom, hogy mit hogy kell tervezni.

Kép

Kép

Kép

A Bose 302 mélyládái leginkább nekem Bandpass típusúnak tűnnek:

Kép

Ilyent is hallotam és szépen szól (Bose 802 top ládákkal).
Viszont arról ne feledkezz meg, hogy azt a hangtechnikát szállítani is akarod. Ezért keress olyan megoldást, amivel jól is szól, meg nagyot is és nem is túl nagy.
1 pár ilyen JBL mélyládának örülnék nagyon:

Kép

vagy ilyennek:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 2., szombat 11:36 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
köszönöm a segítséget, igen jól néznek ki :) keresek egy bemutató termet, vagy valamit, ahol meg tudom őket hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 2., szombat 16:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
tom108 írta:
köszönöm a segítséget, igen jól néznek ki :) keresek egy bemutató termet, vagy valamit, ahol meg tudom őket hallgatni.



Szívessen!
Talán a http://www.zaj.hu/ -nál van lehetőség meghallgatni. Jobb ötletem nincs most így hírtelen. A legegyszerűbb módja, hogy megnézed ki a forgalmazója annak, ami érdekel és felhívod és megkérdezed, hogy meg lehet-e hallgatni. Esetleg emgkérdezed, hogy viszonteladója nincs-e a környékeden és annak az elérhetőségeit elkéred és megkérdezet őt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 4., hétfő 16:49 
Offline

Csatlakozott: 2009. december 21., hétfő 23:47
Hozzászólások: 18
thx :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. január 6., szerda 13:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
tom108 írta:
thx :)


Szívessen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2010. február 13., szombat 7:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Tölcséres mélyláda építésén töröm a búrámat, ami egyenlőre még ismeretlen terület számomra. Annyit tudok, hogy +6dB-el nagyobbat szól és amit hallotam eddig a Cerwin-Vega! TS-42 az valami brutális volt, igazi földrengető mélyek, de a kisebb szériák sem szóltak rosszúl.
15"-os Cerwin-Vega! XL 15 S mélynyomó lenne benne a doboz.
Technikai adatok, amiket találtam róla:

Description: 15" mobile woofer, single voice coils
Frequency Response: 20Hz-400Hz
Power Handling: 300 Watts
Nominal Impedance: 4 ohms
Free Air Resonance: 35Hz
Sensitivity 1W at 1M: 98 dB
Voice Coil Diameter: 2.0"
Magnet Wieght: 117.5 oz / 3.34 kg
Mounting Diameter: 13 11/16"
Mountign Depth: 5 7/8"
Optimum Box Volume: 8000 Cubic Inches
Fs (Hz): 35
Qts: .396
Qes: .427
Qms: 5.549
Vas (liters): 207
Sd (sq m): .085
Re (ohms): 3.5
Xmax (mm): 4

Forma terén valami olyasmire gondoltam, mint a Cerwin-Vega! TS-42.

Kép
Kép
Kép

Az AJ Horn nevű progiról olvastam, hogy ideális tölcséres rendszerek tervezéséhez, azonban eddig még sehol sem találtam ezt a progit, a demó verzió meg elég korlátolt funkciókkal rendelkezik.
Esetleg valaki tudna segíteni a láda méretezésében?
Reflex, zárt, negyed fokú és hatodfokú sávátteresztő ládát tudok tervezni és méretezni, de sajnos tölcsérest még nem, pedig érdekelne, hogy milyen típusok vannak és azokat hogy kell méretezni és a vele járó dolgok is érdekelnek, hogy minek mi az előnye és a hátránya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2011. május 10., kedd 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Szóval folytatnám a mélyládás dolgot a Monitor falak topikból.
A kis méretű mélynyomók tényleg elég érdekes témakörbe tartoznak. A Sunfire Junior mélyládáját kipróbálnám! Kíváncsi vagyok mit tud a pöttöm.

Kép

http://digibay.blogspot.com/2009/11/sunfire-subwoofer-junior.html

Kép

http://www.soundandvisionmag.com/content/tiny-killer-subs-1

Kép

Azt mondják eggyesek, hogy a 25-30cm-esek az ideálisak, mert azok nem lassúak és jól leadják a mélyeket.
Mondjuk van 1db Rockford Fosgate 1215 mélynyomóm és nem mondanám lassúnak, mert brutálisan jól szól, de a 38cm-es méretével és ha jól emlékszem a kb. 64 literes reflex doboz igényével már nem kis méretű. A Cerwin Vega! Stroker 15S mélynyomómat beraktam 1 passzív membrános dobozba, amit direkt a Stroker-hez terveztem és VÁÚ! Szép, jó, nagy és nehéz, de nem vállok meg tőle. Ha lesz valami luxus terepjáróm egyszer (Mercedes, Range Rover, Audi vagy BMW), akkor tuti berakom a csomagtartóba és onnét ki nem veszem, az asszony kénytelen lesz úgy csomagolni, ahogy én: csak azt hozza, amit használni is fog. :D
Most a cél zenei mélyláda, ami szépen szól és nagyot is és van mélye alacsony hangerőn is, de a mérete is barátságos és illeszkedik jól a leendő stúdió monitorokhoz, amik valószínűleg 165mm-es mélyközéppel rendelkeznek csak.
Állítólag a Sunfire mélyládák nagyon jók a külföldi szaksajtó szerint. Amit tudok róluk, hogy horror drágák (a fenti passzív membrános Junior mélyláda ára 359ezer Ft!!!).
Velodyne-hoz már volt szerencsém, igaz csak Impact 12-höz. Nem rossz, de némi utólagos tuning ráfér (belső kábelezés és a csatlakozók kapásból). Házimozira való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2011. május 10., kedd 18:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nem tudom. Eddig csak monitor subokat próbáltunk monitor topokkal párosítani.
Túl sok ismeretlenes egyenletrendszer ez ahhoz, hogy bármit is mondjunk. Ki kell próbálni, aztán kiderül :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hangfalak, hangládák
HozzászólásElküldve: 2011. május 11., szerda 17:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Nem tudom. Eddig csak monitor subokat próbáltunk monitor topokkal párosítani.
Túl sok ismeretlenes egyenletrendszer ez ahhoz, hogy bármit is mondjunk. Ki kell próbálni, aztán kiderül :)


Ja. :D
Egyébként volt 1 JBL GTi 800 mélynyomóval szerelt mélyládám, amit ha szobai erősítőről hajtottam hangváltón keresztűl (tehát passzív módon) nem volt elég komoly, de amint rákerült 1 autó erősítőre (aktív módon), amin be tudtam állítani a mély vágási dolgokat haj-jaj! Nagyon komoly volt! kb. 16cm áttmérőjű mágnese volt a 20cm áttmérőjű mélynyopmónak, de a mágnes mélysége is brutális volt, ráadásúl öntvény kosaras és a lengőtekercs áttmérője kb. 3", a súlya bőven 5kg felett volt. Ilyen széle-hossza megegyezik féle nem éppen hétköznapi csoda. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség