Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 21:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2006. október 30., hétfő 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. október 30., hétfő 12:12
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol találok a neten olyan oldalt, ahol valamilyen átfogó információt találok a keyboardokról.
Pl, mit jelent az, hogy ha egy szintetizátorhoz van sampler, meg sequencer, vagy miért jobb egy Workstation egy sima szintinél, stb. stb.

Mi a különbség az egyes workstation-ök között, pl Korg, TR, LE, Extreme, stb.

Hol találok ezekről esetleg több videót működés közben, stb.

Mind magyar, mind angol oldal érdekel.

Előre is köszi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2006. október 30., hétfő 17:30 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
dexter írta:
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol találok a neten olyan oldalt, ahol valamilyen átfogó információt találok a keyboardokról.
Pl, mit jelent az, hogy ha egy szintetizátorhoz van sampler, meg sequencer, vagy miért jobb egy Workstation egy sima szintinél, stb. stb.

Mi a különbség az egyes workstation-ök között, pl Korg, TR, LE, Extreme, stb.

Hol találok ezekről esetleg több videót működés közben, stb.

Mind magyar, mind angol oldal érdekel.

Előre is köszi...



Szia Dexter!

Hááát...
tudod, ha az a kérdésed, hogy mi az a szintetizátor, a sampler és a workstation, akkor egyszerűbb a helyzet, mert beütöd a keresőbe és kidob egy csomó találatot, mint pl. wikipedia.org, ahol elolvashatod, hogy mi micsoda, milyen elven működnek és milyen kategóriák léteznek belőlük.
Hogy ezek milyen variációban, összeépítésben vagy különálló módon "jobbak - e", azt mindig az adott felhasználó dönti el, mert az ő igényei szerint lehet egyik vagy a másik választás szerencsésebb.
Mindenestre a neten iszonyatos mennyiségben találsz a témával foglalkozó oldalakat, portálokat. Pl. néhány:
www.synthzone.com
www.synthony.com
www.rolandus.com
www.korg.com
www.yamaha.com
www.midiworld.com
ami hirtelen eszembejutott, de van még millió más. A fórum többi látogatója is biztosan tud olyan oldalakat mondani, amelyek hasznosak lehetnek kezdő információforrásként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 11., hétfő 23:42 
Offline

Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 15:03
Hozzászólások: 7
Üdv!

Mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás fender rhodes, wurlitzer, zongora megszólaltatására az eredeti hangszer nélkül?:)

Van ugye a Nord Electro, de drága. Vannak régebbi workstationök is (Korg N364) de szerintem annak sem sampler része, sem a hangszínek nem adják vissza elfogadhatóan. Esetleg valami samplerre gondoltam egy jobb midi billentyűvel. Vagy laptop+midi, de az megint csak elég drága.

Szóval a kérdés, hogy mi a legjobb ár/érték megoldás ezügyben?

Köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 12., kedd 1:29 
Offline

Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 15:03
Hozzászólások: 7
Írtam ezt úgy, hogy semmi tapasztalatom nincs a felsorolt hangszerekkel kapcsolatban, csupán olvastam róluk, plusz ahol lehetett neten hallgattam demo-t, felvételt. Tehát ha hülyeséget írtam, akkor az emiatt volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 12., kedd 11:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Elég sok hangszer született ilyen célokra különféle gyártóktól. Az igazi kérdés az, hogy milyen felső árhatárt szabsz az érdeklődésednek?
A notebookos témát nem nagyon preferálom, mert:
- ahhoz, hogy az igazán profi plugineket tudd futattni, nagyon erős, spéci (és emiatt jó drága) gép kell
- kell egy spéci USB-s vagy FW hangkártya
- illik megvenni a szoftvereket, vagy görcsölni a törtekkel
- szinte az összes mai notebook olyan béna tápegységgel van ellátva, hogy földhurkot produkál egy hangrendszerre kötve, ezért vagy akkumulátorról kell járatni, vagy leválasztó trafóval
- élő játéknél sokkal egyszerűbb a hangszeren váltogatni a beállításokat és arányokat, mint egeret húzkodni, vagy a touchpadot simogatni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 12., kedd 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 15:03
Hozzászólások: 7
Értem a dolgot, köszönöm a választ.

Néztem most egy ilyet: V-Machine - VST-t kezelő kis szerkezet, videóról egész meggyőző.
http://www.youtube.com/watch?v=L4jnvbfL-ZQ
Valami árlistán 140 ezer forintért láttam ilyet. Ez mennyire lehet használható? Jónak tűnik, de egy füstös kocsmában fellépések alkalmával hamar megadja magát?

Felső árkategória... Nem tudom, egyenlőre csak játszadozom a gondolattal meg igyekszem informálódni. Video-n láttam, hogy egy Korg Triton LE-ben is van szép rhodes hang, olyat meg lehet használtan 100 ezer körül találni. Mondjuk 100-150ből mi lehet a legjobb megoldás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 12., kedd 21:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
bazookabill írta:
Értem a dolgot, köszönöm a választ.

Néztem most egy ilyet: V-Machine - VST-t kezelő kis szerkezet, videóról egész meggyőző.
http://www.youtube.com/watch?v=L4jnvbfL-ZQ
Valami árlistán 140 ezer forintért láttam ilyet. Ez mennyire lehet használható? Jónak tűnik, de egy füstös kocsmában fellépések alkalmával hamar megadja magát?

Volt már egy csomó próbálkozás arra, hogy célhardvert barkácsoljanak VSTi-k futtatására, de valamiért egyik sem okozott áttörést. Ez sem.

Idézet:
Felső árkategória... Nem tudom, egyenlőre csak játszadozom a gondolattal meg igyekszem informálódni. Video-n láttam, hogy egy Korg Triton LE-ben is van szép rhodes hang, olyat meg lehet használtan 100 ezer körül találni. Mondjuk 100-150ből mi lehet a legjobb megoldás?


Nekem az a bajom, mielőtt az "ez a tuti!" jellegű megfejtő választ iderittyenteném, hogy nagyon sok zenészt ismerek. Az egyiknek ez tetszik, a másiknak az. Amit az egyik autentikus rhodes - nak titulál, az a másik szerint hasznavehetetlen. Hasonló hitviták vannak a wurlitzer, hammond hangok körül is, és akkor még egy szót sem említettünk "a" zongoráról. Ráadásul a különféle demók sokszor azért becsapósak, mert amikor egy adott hangszeren elkezdesz játszani, akkor hiába tetszik nagyjából a kiválasztott hangszín, a billentéshez kapcsolódó dinamikaérzet okozhat gondot. Azt javaslom, hogy hallgass meg, próbálj ki minél több Roland, Korg, Kurzweil, EMU, Yamaha cuccot, és képet kapsz majd arról, hogy egyik vagy másik gyártó milyen filozófia szerint rakosgatja a mintákat vagy a modelleket a hangszereibe. Biztosan fogsz találni olyant, amelyik nagyon bejön, és olyant, amelyik nagyon rossznak tűnik. Azért van ennyi fajta hangszer, mert ki az egyiket, ki a másikat preferálja valamiért.
A választás másik szempontja az lehet, hogy mennyire lehet bővíteni vagy módosítani a meglevő hangokat. Mert pl. egy bizonyos hangszerre azt mondta egy barátunk, hogy benne tök jó a rhodes, de a Hammond jellegű hangok szerinte rém rosszak. Aztán kiderült, hogy némi programozgatás után előállította azt, amire vágyott. Vagy pl. az akusztikus zongora esetén gyakran egy bővítő kártya hozza meg a kívánt soundot.
A samplerekről én most nem nagyon értekeznék, mert kihaltak szegények. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha van egy jó EMU vagy AKAI samplered, azzal nem lehet jókat muzsikálni, de a töltögetős játékok miatt kissé macerás, továbbá a használható perifériák köre (SCSI) mára nagyon archaikus világgá vált.
Ha már szóba került a KORG, figyelmedbe ajánlom az új SV1 - et :
http://www.korg.com/Product.aspx?pd=562

Olcsóbb árfekvésben pedig érdemes kipróbálni az M3-at, sőt, az M50-es is nagyon ütős cucc.
A régebbi Triton és Trinity szériából is szerették sokan az általad keresett hangzásokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. január 13., szerda 1:07 
Offline

Csatlakozott: 2009. október 2., péntek 15:03
Hozzászólások: 7
Igen, valóban többféle rhodes hangot hallottam én is, amit nagyon nem szeretek a dx rhodes féle hangszínek, és a felül csilingelős rhodesok, amit nagyon sok régebbi szintetizátor demojában hallani. Épp ezért gondolom nehéznek a viszonylag olcsó kategóriában megtalálni a jót. M3, M50 azt hiszem jóval a kihasználni tudásom és az anyagi lehetőségeim felett vannak.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, ha odakerülök igyekszem kipróbálni minél több hangszert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információ a keyboardokról
HozzászólásElküldve: 2010. február 6., szombat 10:34 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 28., csütörtök 9:24
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Szia, a rendelkezésre álló 150 eFt szabja meg a határt (ami egyébként a csillagos ég).

1. Nézz körül a használt piacon (pl. itt is). Egy E-MU PK-6 Proteus Keys, amit régebben én is hirdettem, tökéletesen megfelelne.

2. Vagy van egy új E-MU cucc is az E-MU LongBoard. Eredeti itt, nálunk itt. Én még nem láttam közelről, de jónak tűnik.

bazookabill írta:
Üdv!

Mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás fender rhodes, wurlitzer, zongora megszólaltatására az eredeti hangszer nélkül?:)

Van ugye a Nord Electro, de drága. Vannak régebbi workstationök is (Korg N364) de szerintem annak sem sampler része, sem a hangszínek nem adják vissza elfogadhatóan. Esetleg valami samplerre gondoltam egy jobb midi billentyűvel. Vagy laptop+midi, de az megint csak elég drága.

Szóval a kérdés, hogy mi a legjobb ár/érték megoldás ezügyben?

Köszönöm előre is!

_________________
Janca Ákos
akosjanca.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség