Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Alkatrészek
HozzászólásElküldve: 2007. május 21., hétfő 15:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. augusztus 24., szerda 10:38
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Csömör
Sziasztok!

Van egy Spirit Folio 12-es keverőm. Sajnos már elég öregecske, és a jack csatlakozó aljzatok egyre inkább kontaktosak. Tudna valaki segíteni abban, hogy hol találnék hozzá való alkatrészeket? A típus szám is sokat segítene.

Van egy Yamaha A3000-es samplerem is, aminek az egyik nyomógómbja szált el. Ez egy leddel egybe épített mikrokapcsoló, ledként még funkcionál de sajnos nyomógombként már nem. Eddig még nem találtam hasonló mikorkapcsolót a neten, pedig már több külföldi szájt katalógusában néztem. Ötlet, hogy merre érdemes kutakodnom?

Egy-egy ilyen cuccnak be lehet valahonnan szerezni a szervíz doksiját, hogy legalább tudja az ember, hogy milyen alkatrészt keressen?

G.t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. május 21., hétfő 17:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:41
Hozzászólások: 66
Szia G.T.

A Spirit javításában tudunk segíteni. Küldj egy e-mailt: service.syncopa@t-online.hu
Alkatrészt kereskedelmi forgalomban nem fogsz találni.
A Yamahára nincs rálátásom, de ha egy képet tudsz küldeni mikrokapcsolóról, körülnézek, hogy mit lehet tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. május 22., kedd 13:37 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. augusztus 24., szerda 10:38
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Csömör
Köszi!
Ment a mail.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. július 7., szombat 15:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 30., vasárnap 16:54
Hozzászólások: 4
Üdvözlök mindenkit!Egy kérdésem lenne. Reflex 250w 3utas hangfalnál tönkre ment a közép sugárzó.Sajnos nemsikerül javítani se,de újra sincs semmi igéret.Mit lehet ezzel kezdeni? Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. július 7., szombat 19:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A "sajnos nem sikerül javítani" kijelentés mire vonatkozik? Olyan mértékben elszállt, hogy javíthatatlan? Elég nehéz elképzelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. július 8., vasárnap 0:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. július 30., vasárnap 16:54
Hozzászólások: 4
Szerintem javítható,de nem válalja senki a javitását.Nekem csak egy cim kellene ahova elküldeném.köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. július 9., hétfő 9:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Hideg Imre írta:
Szerintem javítható,de nem válalja senki a javitását.Nekem csak egy cim kellene ahova elküldeném.köszi


Küldj privát üzenetet, vagy emailt, és megadom egy olyan cég elérhetőségét, ahol meg tudják javítani!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alkatrészek
HozzászólásElküldve: 2008. november 15., szombat 13:28 
Offline

Csatlakozott: 2008. november 15., szombat 13:04
Hozzászólások: 4
Egy nagyon fontos kérdésem lenne. U.S.A.-ból rendeltem egy Yamaha Motif XS6-os workstationt. Amerikai tápkábellel kaptam, melyre az van matricázva hogy 125V 10A. Angliában élek, ahol hasonlóan 220-240V-os a hálózati feszültség, mint nálunk otthon. Technikailag nemvagyok nagy zseni. :oops: Úgy gondolom hogy egy átalakító adapterre van szükségem, mely az angol feszültséget lecsökkenti 110-125V-ra. Találtam egy viszonylag olcsó transzformátort.
Ezeket tudja:

Power supply 240Vac, 50Hz
Cable 1.8m
Max. load 100W
Output voltage 120Vac

Kérdésem hogy jól gondolom-e mindezt. Illetve szükségem van-e nagyobb teljesítményű adapterre. Mihamarabbi segítségeteket köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alkatrészek
HozzászólásElküldve: 2008. november 15., szombat 13:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
variedkid írta:
Egy nagyon fontos kérdésem lenne. U.S.A.-ból rendeltem egy Yamaha Motif XS6-os workstationt. Amerikai tápkábellel kaptam, melyre az van matricázva hogy 125V 10A. Angliában élek, ahol hasonlóan 220-240V-os a hálózati feszültség, mint nálunk otthon. Technikailag nemvagyok nagy zseni. :oops: Úgy gondolom hogy egy átalakító adapterre van szükségem, mely az angol feszültséget lecsökkenti 110-125V-ra. Találtam egy viszonylag olcsó transzformátort.
Ezeket tudja:

Power supply 240Vac, 50Hz
Cable 1.8m
Max. load 100W
Output voltage 120Vac

Kérdésem hogy jól gondolom-e mindezt. Illetve szükségem van-e nagyobb teljesítményű adapterre. Mihamarabbi segítségeteket köszönöm.


Ha tényleg transzformátor, akkor jó. Azonban azt írod: "Power supply". Ez arra enged következtetni, hogy nem trafó, hanem egy AC/AC átalakító. Némelyik ilyen kütyüre rá szokták írni, hogy "érzékeny készülékekhez ne használja". Ezekből ugyanis nagyon csúnya jelformájú feszültség szokott kijönni, ami pl. egy hajszárítónak nem árt, de némelyik berendezés zokon veszi. Nem tudom, hogy a Motifnak milyen belső tápegysége van, lehet, hogy semmi baja nem lesz tőle, és stabilan fog működni, de ha furcsa dolgokat produkálna, melegedne, netán büdös lenne, akkor gyorsan ki kell húzni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alkatrészek
HozzászólásElküldve: 2008. november 15., szombat 14:21 
Offline

Csatlakozott: 2008. november 15., szombat 13:04
Hozzászólások: 4
Köszönöm a választ. Azt hiszem meg kell erőltetnem angol tudásom, és hivatalos yamaha szervízhez fordulnom, hogy mit ajánlanak. Túl nagy az érték ahhoz hogy kísérletezgessek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség