Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 8:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2006. december 2., szombat 14:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Equalizerek terén nézelődök. Digitális EQ-kat ajálották nekem, különössen a: Behringer DEQ2496. Kérdés, hogy 106ezer Ft körül mit kapok és ebben az árkaterógiában a kínálatból mi a legjobb? Minek mi az előnye és a hátránya? Hangzás, megbízhatóság, minőség, élettartam, garancia, stb.? Digitálist EQ-t érdemes venni vagy másmilyent?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 12:06 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Equalizerek terén nézelődök. Digitális EQ-kat ajálották nekem, különössen a: Behringer DEQ2496. Kérdés, hogy 106ezer Ft körül mit kapok és ebben az árkaterógiában a kínálatból mi a legjobb? Minek mi az előnye és a hátránya? Hangzás, megbízhatóság, minőség, élettartam, garancia, stb.? Digitálist EQ-t érdemes venni vagy másmilyent?


Azzal az alapigazsággal kezdem, amit kölök koromban egy hangmérnök bácsitól hallottam: az a legjobb EQ, amelyik nincs. Egy darab drótnál jobban semmi sem viszi át a hangot :)
Félre a tréfával, néha tényleg szükség van eq-ra, mert korrigálni kell teremakusztikát, vagy éppen a hangfal tökéletlenségeit. Sok esetben meg azért használunk eq-t egy élő hnagosító rendszerben, mert ettől reméljük, hogy ki tudjuk vagdosni a gerjedékeny tartományokat. A korrekcióra a garfikus, soksávos eq-t szoktuk használni, a gerjedések csökkentésére pedig alkalmasabb a parametrikus (ha van).
Hogy milyen szempontok szerint választ az ember eq-t?
Hát elsődelgesen aszerint, hogy hova, milyen célra akarja használni. Ha már grafikus, akkor szempont lehet, hogy mennyire szűk sávokban akarok beavatkozni? Minél több a sávom, annál pontosabban tudok egy adott frekitartományt megfogni, viszont annál jobban szétcincálódik a frekimenet és főleg a fázisfutás is. Erre a professzionális gyártók persze nagy súlyt fektetnek, de az igazán jó eq-k pont ezért baromi drágák. Analóg cuccnál lényeges lehet még a zajszint is.
Magam a digitális eq-kért nem nagyon lelkesedem, de ha már arra van szükség (pl. programozhatóság miatt, vagy digitáli jelútba kerül) akkor a dbx DriveRack PA-t ajánlom. Ez nem csak EQ, hanem egy teljes rendszerkontroller szuper crossoverrel, gerjedésgátlóval, limiterekkel, analizátorral. Ami a lényeg, hogy rendkívül semleges a hangja, tehát nem rondít bele a hangképbe, és nincs az a "digitális feeling", amikor az ember egy jó cuccon hallgtaja. Ja, és a JBL falak és Crown végfokok jó részét preset formában tartalmazza :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 21:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Equalizerek terén nézelődök. Digitális EQ-kat ajálották nekem, különössen a: Behringer DEQ2496. Kérdés, hogy 106ezer Ft körül mit kapok és ebben az árkaterógiában a kínálatból mi a legjobb? Minek mi az előnye és a hátránya? Hangzás, megbízhatóság, minőség, élettartam, garancia, stb.? Digitálist EQ-t érdemes venni vagy másmilyent?


Azzal az alapigazsággal kezdem, amit kölök koromban egy hangmérnök bácsitól hallottam: az a legjobb EQ, amelyik nincs. Egy darab drótnál jobban semmi sem viszi át a hangot :)
Félre a tréfával, néha tényleg szükség van eq-ra, mert korrigálni kell teremakusztikát, vagy éppen a hangfal tökéletlenségeit. Sok esetben meg azért használunk eq-t egy élő hnagosító rendszerben, mert ettől reméljük, hogy ki tudjuk vagdosni a gerjedékeny tartományokat. A korrekcióra a garfikus, soksávos eq-t szoktuk használni, a gerjedések csökkentésére pedig alkalmasabb a parametrikus (ha van).
Hogy milyen szempontok szerint választ az ember eq-t?
Hát elsődelgesen aszerint, hogy hova, milyen célra akarja használni. Ha már grafikus, akkor szempont lehet, hogy mennyire szűk sávokban akarok beavatkozni? Minél több a sávom, annál pontosabban tudok egy adott frekitartományt megfogni, viszont annál jobban szétcincálódik a frekimenet és főleg a fázisfutás is. Erre a professzionális gyártók persze nagy súlyt fektetnek, de az igazán jó eq-k pont ezért baromi drágák. Analóg cuccnál lényeges lehet még a zajszint is.
Magam a digitális eq-kért nem nagyon lelkesedem, de ha már arra van szükség (pl. programozhatóság miatt, vagy digitáli jelútba kerül) akkor a dbx DriveRack PA-t ajánlom. Ez nem csak EQ, hanem egy teljes rendszerkontroller szuper crossoverrel, gerjedésgátlóval, limiterekkel, analizátorral. Ami a lényeg, hogy rendkívül semleges a hangja, tehát nem rondít bele a hangképbe, és nincs az a "digitális feeling", amikor az ember egy jó cuccon hallgtaja. Ja, és a JBL falak és Crown végfokok jó részét preset formában tartalmazza :)


Kösz!
Hát ez elég príma kis cucc azt meg kell hagyni!
A DriveRack-PA és a DriveRack Studio közt az áron kívűl mi az eltérés?
Ha valami olcsóbbat akarok, ami majdnem ilyen teljesítményt hoz, esetleg eléri ezt a teljesítményt, akkor mit tudnál ajálani?
A Behringer színezi a hangot? Amolyan drágább a hús, mint a leves szisztéma?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 22:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Kösz!
Hát ez elég príma kis cucc azt meg kell hagyni!
A DriveRack-PA és a DriveRack Studio közt az áron kívűl mi az eltérés?
Ha valami olcsóbbat akarok, ami majdnem ilyen teljesítményt hoz, esetleg eléri ezt a teljesítményt, akkor mit tudnál ajálani?
A Behringer színezi a hangot? Amolyan drágább a hús, mint a leves szisztéma?


Megmondom őszintén, hogy a DriveRack Studio-ból nég nem adtunk el, ezért nem ismerem. Annyit tudok róla, hogy kifejezetten stúdió monitor kontrollerként ajánlják, de valamilyen okból a gyártó weboldalán, meg a nálunk levő aktuális prospektusban sem szerepel.
A Behringer digit EQ-t nem akarom leszólni, mert nem igazán ismerem. Egyik ismerősöm viszonmt igen boldog volt, amikor utána a dbx DriveRack PA-t foghatta be a rendszerébe :)
De miért is nem jó neked egy analóg EQ? Akár a Behringertől? Programokat akarsz csinálni rá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2006. december 7., csütörtök 23:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Kösz!
Hát ez elég príma kis cucc azt meg kell hagyni!
A DriveRack-PA és a DriveRack Studio közt az áron kívűl mi az eltérés?
Ha valami olcsóbbat akarok, ami majdnem ilyen teljesítményt hoz, esetleg eléri ezt a teljesítményt, akkor mit tudnál ajálani?
A Behringer színezi a hangot? Amolyan drágább a hús, mint a leves szisztéma?


Megmondom őszintén, hogy a DriveRack Studio-ból nég nem adtunk el, ezért nem ismerem. Annyit tudok róla, hogy kifejezetten stúdió monitor kontrollerként ajánlják, de valamilyen okból a gyártó weboldalán, meg a nálunk levő aktuális prospektusban sem szerepel.
A Behringer digit EQ-t nem akarom leszólni, mert nem igazán ismerem. Egyik ismerősöm viszonmt igen boldog volt, amikor utána a dbx DriveRack PA-t foghatta be a rendszerébe :)
De miért is nem jó neked egy analóg EQ? Akár a Behringertől? Programokat akarsz csinálni rá?


Hát jó lenne pár program, amit amikor kell elő tudom hozni gyorsan és ezért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 13., péntek 21:24 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 13., péntek 20:53
Hozzászólások: 4
Sziasztok.
Gitáros vagyok és segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni.
Vettem egy Rocktron Zombie distortion analóg gitáreffektet, ami igazán keményen, karcosan szól, de olyan sok a közép és a magas tartománya, hogy bármilyen erősítőre ( kombó vagy fej ) raktam rá eddig, akárhová is állítottam az eq-kat nem tudtam a fülemnek megfelelő hangzást kicsiholni belőle. Iszonytatóan sok a magas hangszíne.
Les Paul Gold Top gitárom van, Seymour Duncan Aph1 alnico pro2, és egy bluesosabb saját tekercselésű no name nyak pick up-al, tehát eleve mélyebb és öblösebb a gitár hangzása.
Hamar rájöttem, hogy kell egy grafikus eq.
Kölcsönkértem egy Boss GE7-es eq-t, de nem győzött meg, jobb lett, de nem drasztikusan, pedig aztán tologattuk rendesen.
Találtam egy MXR M109 Six Band EQ Effekt pedált, ami ugyan 6 sávos, de sajnos nincsen lehetőségem kipróbálni, csak megrendelni tudom, lutrira.
Jó lenne, ha tudnátok adni tanácsot, esetleg olyan grafikus pedált, amit még érdemes lenne megnézni.
Ahogy sejtem ide drasztikus váltás kell, ezért gondoltam az MXR pedálra, mert csak 6 sáv van rajta és gondolom én ( a laikus, nem műszerész ), hogy akkor talán elnagyoltabban vág. ( ezt lehet hülyén fogalmaztam, de épp' ezért írok ide, mert nem vagyok hozzáértő ).
Mi a különbség egy Boss és MXR pedál között, vagy bármilyen grafikus eq között?
A választ előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 16., hétfő 15:35 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 16., hétfő 14:24
Hozzászólások: 3
Szia!

Attila vagyok (Syncopa) én foglalkozom a gitárokkal és ezzel kapcsolatos dolgokkal itt a boltban.
Ha jól értem akkor van egy olyan torzító pedálod aminek alapvetően nem tetszik a hangja!?
Az Eq. pedálokról, vagy bármilyen Eq.-ról nekem az a tapasztalatom, hogy alapvetően a hang karakterét nem tudja megváltoztatni, csak azt a frekvencia tartományt emeli vagy vágja amelyiket szabályzod. Az MXR Eq.-n ugyanazok a szabályzási lehetőségek találhatóak mint a Boss-on, csak kevesebb. (utolsó két poti nincs rajta ami természetesen a magas frekvenciákra vonatkozik)
Attól tartok ha a GE-7-el nem jött meg a kívánt hang akkor nem ott lesz a baj.
Félre ne érts nem akarlak elkeseríteni! Én egy gitárcucc esetében azt vallom hogy jó ha van Eq., de jobb ha nincs :-D Persze azért vannak kivételek! Pl. ha van egy nagyon jó hangú torzítód és azt össze akarod hozni egy erősítő fejben levő torzítással ami nyilván vastagabban szól akkor ha a kis pedál mellé beillesztesz egy Eq-t azzal hozzáadhatod a hiányzó mély tartományokat. Ezzel a trükkel elég jól lehet enyhíteni a különbséget a két drive hangzás között.
Alapvetően milyen hangzást keresel? Tudsz e esetleg olyan műfajt vagy konkrét zenét mondani amilyen hangzás Neked tetszene?

Attila.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 17., kedd 12:06 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 13., péntek 20:53
Hozzászólások: 4
Attisala írta:
Szia!

Attila vagyok (Syncopa) én foglalkozom a gitárokkal és ezzel kapcsolatos dolgokkal itt a boltban.
Ha jól értem akkor van egy olyan torzító pedálod aminek alapvetően nem tetszik a hangja!?
Az Eq. pedálokról, vagy bármilyen Eq.-ról nekem az a tapasztalatom, hogy alapvetően a hang karakterét nem tudja megváltoztatni, csak azt a frekvencia tartományt emeli vagy vágja amelyiket szabályzod. Az MXR Eq.-n ugyanazok a szabályzási lehetőségek találhatóak mint a Boss-on, csak kevesebb. (utolsó két poti nincs rajta ami természetesen a magas frekvenciákra vonatkozik)
Attól tartok ha a GE-7-el nem jött meg a kívánt hang akkor nem ott lesz a baj.
Félre ne érts nem akarlak elkeseríteni! Én egy gitárcucc esetében azt vallom hogy jó ha van Eq., de jobb ha nincs :-D Persze azért vannak kivételek! Pl. ha van egy nagyon jó hangú torzítód és azt össze akarod hozni egy erősítő fejben levő torzítással ami nyilván vastagabban szól akkor ha a kis pedál mellé beillesztesz egy Eq-t azzal hozzáadhatod a hiányzó mély tartományokat. Ezzel a trükkel elég jól lehet enyhíteni a különbséget a két drive hangzás között.
Alapvetően milyen hangzást keresel? Tudsz e esetleg olyan műfajt vagy konkrét zenét mondani amilyen hangzás Neked tetszene?

Attila.


Szia Attila.
Először is, köszönöm a válaszodat.
A Rocktron Zombie torzítót nem régen vettem és egy új darab nekem.
Marshall Shred Master-t használok, Marshall MA100H cuccon, ....Eddig semmi gond nem volt a hangzással, szerettem és amit a torzító tudott, azt kiegészítette az erősítő.
De felkértek más műfajokba is, és ott már váltani kellett, sokkal keményebb és erőszakosabb hangzás kellett, így esett a választásom a Rocktron pedálokra ( Zomibie, Rampage ), meg is vettem és a torzítás hangképében nem csalódtam, nagyon karcos/erős/gainfull, de mégsem úszik el, hanem megtartja a a torzítást.
http://www.youtube.com/watch?v=6y-6hoBoY7A
Itt a videón nagyon jó a hangzása és nem jön le, ami nekem otthon.
El is mentem a hangszerboltba a gitárommal és beköttettem, több erősítőre is, hogy biztos legyek benne.
Aztán hazavittem és mint ilyenkor lenni szokás, otthon derült ki, hogy bizony iszonyatosan sok a magasa és a mélye, amit a pedálon nem lehet szabályozni, mivel (mint később kiderült ) ez egy screamer is, és alapból úgy lett tervezve, hogy középszabályozó nincsen benne, csak magas és mély és ezeket meg hiába állítom akárhová, a magasak és a közepek üvöltenek.
Arra gondoltam, lehet nem Marshall-hoz van kitalálva, (ahogyan te is írtad) ugyanis a fej eq-ján tekergetve sem tudom leszedni a közepeket és a magasakat annyira, hogy jó legyen. ( nem death/grind metálról van szó ), hanem egy egészséges, de az átlagnál sokkal keményebb torzításról.
Így jött a képbe az Eq. Egy ismerősömnek volt egy Boss-a és kölcsönkértem, sokkal jobb lett, de nem hozta ki azt, amit szerettem volna, ezért gondoltam az MXR-re, viszont azt még nem tudtam sehol sem kipróbálni, de találtam használtan egyet és nem tudom érdemes e beleugrani.
Na ennyire bonyolult a dolog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 17., kedd 16:12 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 16., hétfő 14:24
Hozzászólások: 3
Nem bonyolult, csak a jó öreg fizika törvényei :D
Amiket felsoroltál, hogy mikből áll össze a cuccod azok mind egytől egyig rendben vannak.
A Marshall a Marshall-lal mindig jól kijönnek, könnyen illeszthetőek. Viszont vannak olyan pedálok illetve erősítők amik nem nagyon szeretik egymást, illetve valami extrém hangkép keletkezik ami vagy bejön az embernek vagy nem :roll:
Ilyenkor jön az a trükk hogy hova illetve hogy kötöm be a pedált a rendszerbe :idea:
Eddig mivel próbálkoztál? Gitár :arrow: pedál :arrow: erősítő tiszta csatija ?
A videóval kapcsolatban meg talán annyit tudnék tanácsolni, hogy ne dőlj be mindennek amit itt látsz vagy hallasz! Sajnos csak ezt a pedált látjuk a képen, meg hallunk szólni egy gitárhangot. Nem biztos hogy a kettőnek van köze egymáshoz... :cry:
Mit értesz az alatt, hogy "megtartja a torzítást" ?

Attila (Syncopa)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 17., kedd 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 13., péntek 20:53
Hozzászólások: 4
Akkor megpróbálok nagyon pontosítani a kérdést illetően :)
Itt van 3 Ibanez eq :
http://www.vintage52.hu/webshop/index.p ... z=1&Kat=10
Nem is rossz árakon.
Ott van a Boss, és ott van az MXR + gondolom még ezer cég,...... ezek között a grafikus kis pedálok között mi a különbség ?
Mert a frekvencia tartományok megegyeznek, maximum van amelyik csak 6 sávos, vagy épp 10, de a standard 100, 200, 400, 800, 1.6, 3.2, 6,4... etc. frekvenciákat vágja mindegyik.
Akkor végül is ezen kívül, mi a különbség pl. 2 pedál között, ha ugyanazt vágja ?
El tudok képzelni minőségi különbséget, sokkal simább zajmentes vágás.
De van valami plussz is ? Esetleg az egyik pedál 100 és 200 között elnagyoltabban vág? Más tartományokat ugrik meg, ahogyan tolom a potit ? Vagy finomabban ?
Ez érdekelne, mert a Boss eq-val nem értem el a kívánt hatást :shock:

Az erősítőn kipróbáltam effekt útban is, nem sok különbséget tapasztaltam.
Ennek a pedálnak nagyon jó a torzítása, nem szeretném eladni, jó lenne ha lenne megoldás :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 17., kedd 22:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Javasolnék egy ilyent kipróbálni:
http://www.bossus.com/gear/productdetai ... ductId=161

Igaz ugyan, hogy digitális, de nagyon jó hangminőséget produkál.
Mivel elég sűrű a beosztása, meglehetősen érzékeny lehet rajta tuningolni a gitár hangot. Mivel programozható,
többféle sound is letárolható benne.
Vagy elmondom, hogy milyen megoldást szoktunk még alkalmazni. Kölcsönkérünk valahonnan egy jó minőségű tercsávos EQ-t. Nem gitárcuccot, hanem hangrendszerhez valót. Esetleg egy parametrikus EQ-t, az még jobb. Berakjuk a gitár hangláncba, és belőjük a kívánt hangot. Gondosan megfigyeljük, hogy milyen frekiken mennyit kell állítani, és próbálunk olyan EQ pedált keresni, amin ez a szabályzás megoldható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 18., szerda 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 16., hétfő 14:24
Hozzászólások: 3
Csatlakoznék az előttem szólóhoz! :)
Ezt mindenképp érdemes lenne kipróbálni, ha van rá lehetőséged tedd meg.

Attila (Syncopa)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Equalizer
HozzászólásElküldve: 2012. április 19., csütörtök 12:43 
Offline

Csatlakozott: 2012. április 13., péntek 20:53
Hozzászólások: 4
Nagyon köszönöm a tanácsokat. :)
Első körben betervezek egy nagyobb hangszerboltos körutat, amit tudok kipróbálok, és szerzek személyes tapasztalatot.
Ha megtaláltam a megfelelőt eq-t, írok és elmesélem. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség