Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 19., péntek 23:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 19., hétfő 10:10 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Arra gondoltam nyitok egy ilyen topicot, ahol mindenki elmondhatja véleményét a "dobozba zárt" eszközeiről / olvasott híreiről / tapasztalatairól:

Rögtön egy teszt, a teljesen új kétmagos processzorokról Intel és az új AMD Athlon 64 X2 vonalon, összehasonlítva a régebbi egymagosakkal:

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=981&oldal=1

Nem túl olcsók, de vajon megéri-e egyáltalán valakinek ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 27., kedd 14:52 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Az Intel és a Microsoft is a HD-DVD formátum mellé állt, a Blu-Ray DVD ellenében.

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29844&count14=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 8:28 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Gondoltam kicsit összefoglalom - most elsőre - a jelenleg kapható AMD Sempron processzorok közötti "kavalkádot", tehát rakjunk rendet :)

3-féle magos AMD Sempron van jelenleg a piacon, amelyek a Socket 754-be illeszkednek:

1. A Palermo (legújabb) magosaknál már csak a 3000+ és felettiekben van CNQ*. A Palermo 2500+-al indul és van benne SSE3**. A 2600+ , a 2800+-asokban és a 3400+-ban van 64 bit is (CNQ természetesen nincs 3000+ alatt). 90 nanos technika. A nagyobb Palermok 256, a kisebbek 128 kbyte L2 cachet tartalmaznak.

2. Az Oakville magosakban szintén csak 3000+ felett van CNQ viszont nincs 64 bit*** és nincs SSE3, az alacsonyabb jelűekben 128, a magasabbakban 256 kbyte L2 Cache van.

3. Az egy darab Paris magos 3100+ (ami nekem van) nincs SSE3 és 64 bit, CNQ van és 256 kbyte másodszintű cache. 130 nanos technika.

Az effektív órajelek 1400 Mhz-től 2000 Mhz-ig terjednek. Érdekesség hogy a 2600+-os SSE3, és 64 bit nélküli Oakville ugyanúgy 1600 Mhz-es, mint a 2800+-os Palermo 64 bittel.

A 64 bitet tartalmazó Sempronok közül csak a legnagyobb, 3400+-os Palermoban van SSE3 is. A többi 64 bites Sempronban nincs.

*
CNQ = Cool ' N Quiet technológia, energifogyasztási és hőtermelési okok miatt a processzor csökkenti az órajelét kb. 50%-al, amikor az idle vagy csak kis terhelésnek van kitéve. Jelentős számolási igény esetén az órajel azoinnal maximálisra nő (ezt szorzóállítással végzi a processzor).

A technológiát támogatnia kell az alaplapnak is, az operációs rendszernek is (Windows 98-2000-XP alá az AMD-től letöltött processzor driver kell, és az operációs rendszer energiagazdálkodásának is - Minimális energiagazdálkodási profilt kell választani).

**
SSE3 = Az Intel által kifejlesztett magasszintű processzor utasításkészlet.

***
AMD64 = 64 bites kiterjesztés a Sempron és az Athlon 64 (/FX) és Opteron processzorokhoz. Az Intel IA64 megoldásától eltérő technológia, a processzorok képesek futtatni a 32 bites kódot is (kb. 1 % sebességcsökkenés).

Fontos megjegyezni hogy az Intel architektúrájával ellentétben az AMD Sempron processzorok nem érzékenyek annyira a másodszintű cache méretére, valamint a memória-sávszélességre (ellentétben pl. egy hasonló kategóriájú Intel Celeron processzor, amely gyakorlatilag a kis cache-méret és a memória-sávszél megvágásától sokkal nagyobb veszteséget szenved).

A Sempron processzorok beépített memóriavezérlővel rendelkeznek (Az Athlon64-hez hasonlóan), a memória-sebesség alig 1-2%-ban múlik az alaplapon vagy a használt chipseten.


Remélem hasznos volt vagy egyáltalán érdekel valakit :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 10:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mé nincs csak egy fajta Sempron (és ha jól értettem, ez mind csak 754-es volt:)!

A CNQ-val kapcsolatban: az órajel variálós processzorok a zenei alkalmazások ellehetetlenítésére jöttek létre. (pl. mobil processzorok).
Remélem, van olyan üzemmódjuk, amikor nem is álmodoznak arról, hogy kapcsolgatják az órajelet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 11., kedd 12:57 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Mé nincs csak egy fajta Sempron (és ha jól értettem, ez mind csak 754-es volt:)!

A CNQ-val kapcsolatban: az órajel variálós processzorok a zenei alkalmazások ellehetetlenítésére jöttek létre. (pl. mobil processzorok).
Remélem, van olyan üzemmódjuk, amikor nem is álmodoznak arról, hogy kapcsolgatják az órajelet.


Pontosan azért nincs, amiért nincs pl. egyfajta Celeron vagy P4. :)

Természetesen a CNQ egy egyszerű mozdulattal tiltható a BIOS-ban vagy egyszerűen az energiagazdálkodást kell átállítani a Windowsban Minimálisról Asztali gépre.

A Socket A-s Sempronokat már hivatalosan nem gyártják, azokból a 3000+ volt a legnagyobb, mely a CNQ kívül még 512 kbyte L2 Cachet tartalmazott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 12., szerda 17:15 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Rekordeladások az AMD-nél


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 13., csütörtök 9:12 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
A "leleplezés":

Az első Sempron megjelent socket 939-es alaplapba: (64 bit, 3000+, 1,8 ghz, dual-chanel ddr vezérlő beépítve, CNQ, SSE3)

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... -3000.html

ehh inkább a kisebb képet :)
Kép

Kép

Ez a két grafikon különösen jó :) (a többit nem linkelem, de mindenhol partiban van a 3,2 (!) Ghz-es Celeronnal, sőt 3D és pure számítás alatt rendesen veri).

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: WINRAR benchmark
HozzászólásElküldve: 2005. október 22., szombat 12:54 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Ajánlok egy elsősorban memória-sávszélesség, memória-vezérlő, és cache-gyilkos benchmarkot (tesztet).

Ez nem más mint a WINRAR :)

A rarlab.com oldalról leszedhető programmal a sokrétű tömörítésen kívül benchmarkolni is tudunk.

Mégpedig alapállapotban az ALT+B kombináció megnyomásával.

Figyeljünk hogy lehetőleg semmilyen más task ne fusson a gépen, és hálózati tevékenység se legyen.

Jó összehasonlításokat :)

Az én eredményem: (memória: DDR400, FSB: 244 Mhz, CPU: 2200 Mhz, CAS 2,5, Command Rate 1T). Sempron 3100+

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WINRAR benchmark
HozzászólásElküldve: 2005. október 22., szombat 21:45 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:
Ajánlok egy elsősorban memória-sávszélesség, memória-vezérlő, és cache-gyilkos benchmarkot (tesztet).

Ez nem más mint a WINRAR :)



Most épp egy ölég izmos szerkezetet pakoltam össze. 3 GHz-es P4 (630-as, 2 M cache) ketyeg egy 945-ös MSI lapon 1 G Dual Channel memoárral, teljesen alapon. Ráeresztettem ezt a tesztet, 420 körüli eredméynek jönnek ki. Ez látszólag elég lapos egy Sempronhoz képest, azonban ne felejtsük el, hogy ez egy zenei gép lesz. Itt jönnek be a képbe különféle benchmarkok, amik sokféle értékelés szerint mérnek, de semmit sem mondanak arról, hogy vajh a zenei rendszerünk mire lesz képes. Van egy okos kis teszt, amivel a Cubase SX optimalizálása értékelhető. AMD-s ismerőseimnél 59 és 83 közötti értékeket produkált. Nekem egy -a most említettnél jóval szerényebb - P4-en a program simán végigszaladt. Azt hiszem 134-ig megy, és annyi pontot kap a gép, ahanyadik stációnál elfogynak az erőforrások, ugyanis folyamatosan emeli a gép terhelését.
És nem valami "szinezett" latencynél futtatam le a tesztet, hanem ahogy szoktam dolgozni, olyan 8 ms körül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 22., szombat 21:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Na, épp van itt egy hangzatos című cikk, miszerint az "AMD alázza az Intelt!
http://index.hu/tech/hardver/amopin051021/

Persze szerver processzorokról van szó, de azért elhangzanak benne "300W" sőt "450W" pillanatnyi teljesítményfelvételek. Na, aki ilyenre rendezkedik be, az jó, ha az áramszolgáltatóval köt valami kedvezményes szerződést, vagy épít egy maszek atomerőművet :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WINRAR benchmark
HozzászólásElküldve: 2005. október 23., vasárnap 21:00 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Kory írta:
Ajánlok egy elsősorban memória-sávszélesség, memória-vezérlő, és cache-gyilkos benchmarkot (tesztet).

Ez nem más mint a WINRAR :)



Most épp egy ölég izmos szerkezetet pakoltam össze. 3 GHz-es P4 (630-as, 2 M cache) ketyeg egy 945-ös MSI lapon 1 G Dual Channel memoárral, teljesen alapon. Ráeresztettem ezt a tesztet, 420 körüli eredméynek jönnek ki. Ez látszólag elég lapos egy Sempronhoz képest, azonban ne felejtsük el, hogy ez egy zenei gép lesz. Itt jönnek be a képbe különféle benchmarkok, amik sokféle értékelés szerint mérnek, de semmit sem mondanak arról, hogy vajh a zenei rendszerünk mire lesz képes. Van egy okos kis teszt, amivel a Cubase SX optimalizálása értékelhető. AMD-s ismerőseimnél 59 és 83 közötti értékeket produkált. Nekem egy -a most említettnél jóval szerényebb - P4-en a program simán végigszaladt. Azt hiszem 134-ig megy, és annyi pontot kap a gép, ahanyadik stációnál elfogynak az erőforrások, ugyanis folyamatosan emeli a gép terhelését.
És nem valami "szinezett" latencynél futtatam le a tesztet, hanem ahogy szoktam dolgozni, olyan 8 ms körül.


Hát igen, itt kijönnek az architektúra közötti különbségek.

Amúgy a P4 nem teljesít jól ezekben a típusú tesztekben (pl. Winrar).

Túlságosan kicsi az elsőszintű cache-mérete, valamint túlságosan sok múlik az alaplapon és a csipszeten, mivel az AMD-kben CPU-ba épített memóriavezérlő van.

Ebből adódhat, hogy egy 800 Mhz-el lasabb Sempron, amelynek ráadásul köze nincs a "duálcsenelhez", csak egyszerűen és szimplán gyorsabban tömörít(ene).

Jól hangzó "Multimédiában" - tulajdonképpen a zeneszerkesztés is az - , és a "Videófeldolgozásban" azonban az Intel a nyerő!

Főleg - a különféle kiterjesztett utasításkészletek miatt (illetve hogy ezt az alkalmazások ki is használják, pl. SSE3).

Pl. így lehet az, hogy a barátom egyáltalán nem modern 1,5 Ghz-es P4-e (the first P4 Willamette??) kb. hasonló "frame per sec" videótömörítést csinál ugyanazon az anyagon, ugyanazzal a kodekkel, ugyanolyan beállítással, mint a Sempron.

Amúgy érdekelne ez az "okos teszt" - a Cubase-es, már amennyiben ez publikus, vagy egy halandó számára - mint én - :) is értelmezhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WINRAR benchmark
HozzászólásElküldve: 2005. október 23., vasárnap 22:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:
Hát igen, itt kijönnek az architektúra közötti különbségek.

Amúgy a P4 nem teljesít jól ezekben a típusú tesztekben (pl. Winrar).

Túlságosan kicsi az elsőszintű cache-mérete, valamint túlságosan sok múlik az alaplapon és a csipszeten, mivel az AMD-kben CPU-ba épített memóriavezérlő van.

Ebből adódhat, hogy egy 800 Mhz-el lasabb Sempron, amelynek ráadásul köze nincs a "duálcsenelhez", csak egyszerűen és szimplán gyorsabban tömörít(ene).

Jól hangzó "Multimédiában" - tulajdonképpen a zeneszerkesztés is az - , és a "Videófeldolgozásban" azonban az Intel a nyerő!


Az audio alkalmazásoknál (elsősorban Cubase-ben gondolkodva) a következők a fontosak:
- legyen a proci "élből" izmos
- legyen igggen erős fp számolásban (itt hal be a cerka a P4 mellett)
- a proci cache-ek, az FSB és a memória időzítés működjön úgy, hogy ne csak egyszerűen gyors legyen a rendszer, hanem az átvitel egyenletes csomagok formájában történjen. Ez már erősen alaplap (chipset) függő is, meg bejön a képbe az IDE/SATA oldali átvitel története is.

Főleg - a különféle kiterjesztett utasításkészletek miatt (illetve hogy ezt az alkalmazások ki is használják, pl. SSE3).

Kory írta:
Pl. így lehet az, hogy a barátom egyáltalán nem modern 1,5 Ghz-es P4-e (the first P4 Willamette??) kb. hasonló "frame per sec" videótömörítést csinál ugyanazon az anyagon, ugyanazzal a kodekkel, ugyanolyan beállítással, mint a Sempron.

Amúgy érdekelne ez az "okos teszt" - a Cubase-es, már amennyiben ez publikus, vagy egy halandó számára - mint én - :) is értelmezhető.


A teszt teljesen publikus, csak meg kéne találnom a fájlt :)
Nem más, mint egy SX projekt fájl. Betölti a dolgozó egy SX-be, elindítja, és ütemenként egyenletesen emeli a terhelést. Ahol megáll, ott a rendszered vége...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WINRAR benchmark
HozzászólásElküldve: 2005. október 24., hétfő 9:13 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Idézet:

A teszt teljesen publikus, csak meg kéne találnom a fájlt :)
Nem más, mint egy SX projekt fájl. Betölti a dolgozó egy SX-be, elindítja, és ütemenként egyenletesen emeli a terhelést. Ahol megáll, ott a rendszered vége...


Aham, vágom a kérdést :) Mivel nincs Cubase SX-em, itt vége is a "dalnak". :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 28., péntek 10:52 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Új "penyák"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 2., szerda 11:38 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
NOOORMÁÁÁÁÁLIS? :)

Idézet:
A Gigabyte nemrég mutatta be GA-8N-SLI-Quad-Royal alaplapját, amelyen négy PCI Express x16 foglalat található, így akár négy grafikus kártya fogadására is képes. Az alaplap Pentium 4 processzorokat támogat és igen érdekes felépítésű, ugyanis két nForce4 SLI chipkészletet tartalmaz, amelyek közül az egyik Intel, míg a másik AMD processzorokat támogat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 2., szerda 12:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Amikor megjelent a PCIe, akkor azt mondták, jönnek majd a profi gyártóktól is az ebbe való profi hangkártyák. Eddig egyetlen egyet sem láttam. Vagy csak én vagyok lemaradva? Igazából "sima" PCIe kártyákból sincs dömping a piacon, miközben az alaplapokon egyre csak fogyatkozik a hagyományos PCI slot.
Tanulság: ne dugdossunk mindenféle kártyákat a PC-kbe, jók azok úgy, ahogy vannak :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 2., szerda 15:10 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Amikor megjelent a PCIe, akkor azt mondták, jönnek majd a profi gyártóktól is az ebbe való profi hangkártyák. Eddig egyetlen egyet sem láttam. Vagy csak én vagyok lemaradva? Igazából "sima" PCIe kártyákból sincs dömping a piacon, miközben az alaplapokon egyre csak fogyatkozik a hagyományos PCI slot.
Tanulság: ne dugdossunk mindenféle kártyákat a PC-kbe, jók azok úgy, ahogy vannak :twisted:


Na meg a kétféle proctámogatás 1 lapon.

Amúgy én se tudok PCIe soundcardról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 2., szerda 15:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:

Na meg a kétféle proctámogatás 1 lapon.



Ezt hogy kell elképzelni? Két CPU foglalatot raknak rá? Vagy valami toldó - foldó átalakítót? Vagy megegyezett az Intel és az AMD, hogy ezután mindketten csak mongyuk socket 999 -es foglalatot használnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 3., csütörtök 11:43 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Kory írta:

Na meg a kétféle proctámogatás 1 lapon.


mindketten csak mongyuk socket 999 -es foglalatot használnak?


Upsz, na ott még nem tartunk :D

Szerintem kicsit félreérthetően írtam, és a cikk is az sajna.

A lényeg, hogy a chipset úgy van felkészítve hogy jöhet ilyen proc is is, és olyan is. De nyilván két féle alaplap lesz belőle, de csak a socket-lesz más.

Amúgy olyat gyártanak egyébként (méghozzá Socket 754-hez), hogy van rajta AGP és PCIexpress is! (kombó)

Na egy képet még: (10 monitor egy PC-n, ezzel az alaplappal, 4 darab PCex kártya + 1 darab hagyományos PCI mindegyik DualHead, = 10 monitorra kiterjesztett desktop :D ) baromi...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kory 2005. november 3., csütörtök 16:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 3., csütörtök 11:51 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A 10 monitor igen praktikus lehet. Gyuri kollegámmal épp azon fanyalogtunk, hogy míg korábban a gyártók a szerviz dokumentációkat térkép szerűen kihajtogatható lepedőkön adták, manapság ehelyett többszáz megás PDF-eket kapunk. Ha kinagyítjuk őket 2000%-ra, akkor már láthatók a huzalozási vonalak és a lábszámozás, viszont nem lehet áttekinteni a struktúrát. Célszerű tehát nagyfelbontású LCD monitorokból falat építeni, és mindjárt egyben látható az egész.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 3., csütörtök 16:38 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
:arrow:

Kivettem a képet, mert tomék tiltják a linkelést:

itt van: http://www.tomshardware.com/motherboard ... splays.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 10., csütörtök 21:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Itt az új iMac. Azért nincsen rózsa tövis nélkül...

http://index.hu/tech/hardver/nimact051109/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 11., péntek 9:25 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Itt az új iMac. Azért nincsen rózsa tövis nélkül...

http://index.hu/tech/hardver/nimact051109/


Ugye ebben az árban benne vannak a szoftverek is?

383 ezer... Ez megint olyan dolog hogy "ahhoz képest" nem is annyira drága, viszont Pistike itthon még mindig a "buher" mellett fog maradni.

Egy PC-hez sokkal több minden elérhető, s szerintem olcsóbban. 55 ezer egy webkamera? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. december 10., szombat 12:27 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Na, az Intel megint beújít:

http://index.hu/tech/hardver/ped051209/

Kérdés, hogy az új processzorokat az új vinnyóz miként fogja kiszolgálni, és mindebből a zeneszerkesztő társadalom profitálni fog, vagy csak újabb szívások kezdetének vagyunk tanúi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. december 16., péntek 9:53 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Az AMD is:

Idézet:
[x-bit labs/HWSW] A második negyedév során érkezhetnek a piacra az első olyan AMD processzorok, amelyek már DDR2 memóriát támogatnak. A vállalat eleinte az asztali Sempron, Athlon 64, X2 és FX, valamint az egyprocesszoros munkaállomásokba és szerverekbe szánt Opteron 100 sorozatú lapkáinál vezeti be a DDR2 memóriák támogatását.

Az új típusú processzorok használatához teljesen új alaplapok szükségesek majd. Az AMD végleg leépíti eddig használt Socket 754, 939 és 940 foglalatait és egy teljesen újjal, a Socket M2-vel rukkol majd elő. Bár ebbe is 940 tűs lapkákat lehet majd építeni, a foglalat nem kompatibilis a Socket 940-nel. A mobil lapkák számára az AMD a Socket S1-et dolgozta ki, a két- és többprocesszoros szerverekbe szánt Opteronok pedig a Socket F nevű foglalatba illeszkednek majd. A Socket S1 638, a Socket F pedig 1207 tűs chipek fogadására lesz felkészítve.


Az új foglalatba illeszkedő AMD chipek a DDR2 memóriák támogatása mellett olyan új képességeket is felvonultatnak majd, mind a Pacifica hardveres virtualizációs technológia, bár nem kizárt, hogy üzletpolitikai megfontolásokból ezt csak a felsőbb kategóriás, drágább processzorokban aktiválja majd az AMD.


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. január 9., hétfő 10:48 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jön a blue ray disc:
http://www.afterdawn.com/news/archive/7195.cfm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. január 19., csütörtök 14:35 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
2005, az AMD éve:

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29748&count14=1[/url]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. január 25., szerda 20:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az Intel rááll a 45 nanométeres technológiára:
http://index.hu/tech/hardver/azin45060125/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: SGI
HozzászólásElküldve: 2006. február 9., csütörtök 13:56 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Inkább csak érdekességképpen, Magyarország legerősebb "PC"-je, avagy a parciális differenciál-egyenletrendszerek:

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=994&count14=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. február 25., szombat 13:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kis processzor történelem:
http://index.hu/tech/uzlet/brszl060217!1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 18., szombat 14:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Most pedig a processzorgyártás várható fejleményeiről olvashatunk:
http://index.hu/tech/hardver/tbmp060317/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. április 30., vasárnap 21:20 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kis AMD történelem:
http://index.hu/tech/uzlet/amdfny060421

Érdemes elolvasni az egész cikket, de kiemelek egy mondatot az alapító igazgatóról: "Sanders imádnivaló vállalatvezetőként vált híressé, ismert mondása szerint az első az alkalmazott, második a termék, és csak ezután következik a profit."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. május 3., szerda 17:54 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
És akkor:

Hibázó Opteronok, avagy pár száz atomon nyugvó bizalom:

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=31250&count14=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 26., hétfő 17:19 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
AMD új platformja, az AM2.

Teszt, alaplapokkal, új processzorokkal (köztük az 5000+ AMD Athlon 64 X2) Érdekes eredményekkel.

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=1000&oldal=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. július 5., szerda 9:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jön a Kék Fény:

http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=19592


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 6., szerda 13:56 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Tízezer embert bocsát el az Intel
http://www.hwsw.hu/hirek/32008/intel_at ... ollar.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 16., szombat 22:46 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az AMD egyik új prociját Budapestről nevezik el:
http://index.hu/tech/hardver/bpamd060916/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 17., vasárnap 13:08 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Az AMD egyik új prociját Budapestről nevezik el:
http://index.hu/tech/hardver/bpamd060916/


A következőt pedig Chuck Norrisnak. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 10., kedd 13:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Érdekes cikk arról, hogy miként készítik az AMD processzorokat Drezdában:
http://index.hu/tech/hardver/insam061010


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. október 11., szerda 12:47 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
S amikor a VGA-kártya processzora már rég bonyolultabb, nagyobb és több memória dolgozik alá, mint a központi CPU-nak:

Geforce 8880:
http://www.hwsw.hu/hirek/32226/nvidia_g ... artya.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 30., csütörtök 12:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
AGP vs PCIe

Tanulságos tesztek:

http://index.hu/tech/hardver/vcsm061128/

Hümm, hümm és hümm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. január 5., péntek 13:03 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
1 TB-os merevlemezt jelentett be a Hitachi

http://www.hwsw.hu/hirek/32698/hitachi_ ... lemez.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. január 17., szerda 11:40 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Itt a PCI-Express 2.0, "mer kell"

http://www.hwsw.hu/hirek/32752/PCI-SIG_ ... kacio.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. február 21., szerda 23:03 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Egy cikk az Indexen az információtechnológiai fejlődés csapdáiról és egyebekről:

http://index.hu/tech/hardver/tszalay4499/

Rettenetesen igaz a hangszerpiacra is !

Egy jópofa idézet a cikkből:
"A Macintosh-freakek ugyanolyan idióták, mint a Windowos freakek vagy a linuxos freakek, csak nem egy közülük küldetéstudattal megvert sznob is. A freakek mindig idióták. Aki azzal jön, hogy ez vagy az a tuti, a legjobb, és mindent megold, azt, bazmeg, le kell szórni rögtön a Tajgetoszról, mert hazudik. Egyrészt feladat van, amihez szerszám kell, a freak meg a kalapácsgyártók közül választja ki a legszimpatikusabbat, aztán azzal üt mindent és mindenkit."
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. április 20., péntek 13:45 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Történetének egyik legnagyobb veszteségét szenvedte el az AMD

http://www.hwsw.hu/hirek/33297/amd_elso ... ladas.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. május 5., szombat 22:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Új AMD procik:

http://index.hu/tech/blog/2007/05/05/me ... #more71253


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. július 31., kedd 21:34 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
A Seagate az év végéig megszünteti a hagyományos ATA csatlakozójú merevlemezeinek gyártását.

http://www.hwsw.hu/hirek/33912/seagate_ ... _sata.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 1., szerda 20:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ajaj!

Akinek a fóbiagyűjteménye még hiányos volt, most gyorsan pótolhat sokat:

http://index.hu/tech/hardver/holn070801/

Ráadásul az aggodalmak egy része megalapozott lehet ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 10., hétfő 14:21 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Januártól a Celeronok is kétmagosak lesznek:
http://www.hwsw.hu/hirek/34872/core_duo ... intel.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. január 3., csütörtök 17:18 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Lassan kivonlul az alaplapi chipsetek piacáról a VIA:
http://www.hwsw.hu/hirek/34988/via_chip ... l_amd.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség