Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 19:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Pink Floyd könyv
HozzászólásElküldve: 2005. október 17., hétfő 22:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjelent Nick Mason: Inside Out c. könyve magyarul is. Azt mondják, nagyon jó...
http://www.fokuszonline.hu/cgi-bin/htmlos.cgi/6815.2.2628712404337288148

Egyébként van még itt valaki rajtam kívül, aki Pink Floydon nőtt fel ?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 7:50 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Én ugyan nem :) de ennek kapcsán vegyetek Super Audio CD (SACD) lejátszót a Syncopában :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 10:06 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:
Én ugyan nem :) de ennek kapcsán vegyetek Super Audio CD (SACD) lejátszót a Syncopában :)


Hogy jön ide az SACD?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 18., kedd 15:18 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Kory írta:
Én ugyan nem :) de ennek kapcsán vegyetek Super Audio CD (SACD) lejátszót a Syncopában :)


Hogy jön ide az SACD?


Úgy hogy Floyd honlapján láttam, hogy megjelent SACD formátumban a Dark Side of the Moon.

:idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 11:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:
Úgy hogy Floyd honlapján láttam, hogy megjelent SACD formátumban a Dark Side of the Moon.

:idea:


Akkor majdnem olyan jól fog szólni, mint az eredeti bakelit (helyesbben vinil) lemez. A Dark Side of the Moon volt az egyik első LP, amit gimis koromban összespórolt zsozsómból beruháztam. Mind a mai napig elámulok, ha hallgatom.
Van egyébként egy másik érdekes SACD is, ami a napokban jelent meg, de itthon még nem kapható. Roger Waters Ca Ira c. operája. Nekem nagyon tetszik.
http://www.rogerwaters.com
vagy http://www.roger-waters.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 12:47 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:
Kory írta:
Úgy hogy Floyd honlapján láttam, hogy megjelent SACD formátumban a Dark Side of the Moon.

:idea:


Akkor majdnem olyan jól fog szólni, mint az eredeti bakelit (helyesbben vinil) lemez. A Dark Side of the Moon volt az egyik első LP, amit gimis koromban összespórolt zsozsómból beruháztam. Mind a mai napig elámulok, ha hallgatom.


Ezt most jól megfogalmaztad: "majdnem olyan jól fog szólni" :wink:

Gratulálok a lemezhez!

Kár, hogy nekem nincs ilyesmire lehetőségem: pl. egy SACD lejátszó, "valami jobb" erősítővel + "valami jobb" hangfalpár.

Vajon mi lehet az a - persze nem egyszerűen meghatározható - minimum Ft összeg, amiből értelmes dolgot ki lehetne hozni egy ilyen 3-as felállásban gondolkodva? Az teljesen egyértelmű, hogy a határ a csillagos ég.

Igazából azt sem tudom mennyi egy SACD lejátszó :) Persze gondolom a "kommersz" márkák nem is jönnek szóba. (Sony?).

Stb. Ez egy hosszú téma lenne érzem :)

-----
Tulajdonképpen nincs "HIFI" topic, jó lesz itt is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 18:26 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kory írta:


Kár, hogy nekem nincs ilyesmire lehetőségem: pl. egy SACD lejátszó, "valami jobb" erősítővel + "valami jobb" hangfalpár.

Vajon mi lehet az a - persze nem egyszerűen meghatározható - minimum Ft összeg, amiből értelmes dolgot ki lehetne hozni egy ilyen 3-as felállásban gondolkodva? Az teljesen egyértelmű, hogy a határ a csillagos ég.

Igazából azt sem tudom mennyi egy SACD lejátszó :) Persze gondolom a "kommersz" márkák nem is jönnek szóba. (Sony?).

Stb. Ez egy hosszú téma lenne érzem :)

-----
Tulajdonképpen nincs "HIFI" topic, jó lesz itt is :)


SACD lejátszót már egész normális áron lehet kapni. Ilyenből még nem láttam "csingcsengcsung" márkájút, bár lehet, hogy létezik. Gyárt a Sony, a Philips, meg még jónéhány cég ilyeneket. Mi Pioneert forgalmazunk, és igen meggyőzően bírnak megszólalni. KB. 45 ezer ft-tól van olyan Pio DVD , amelyik az SACD-t is lejátssza. Jó rendszeren eléggé megdöbben az ember, ha ilyent hall. Pláne, mikor a dolgozó füle már ellustult a sok CD, meg pláne MP3 hallgatásától. A hifi, meg pláne a highend eléggé ingoványos terület, de a lehallgató rendszerrel kapcsolatban annyit elmondhatok, hogy az első és legfontosabb feltétel, aminek teljesülnie kell, hogy legyen egy hely (terem, szoba, bungi) ahol teljes nyugalomban lehet zenét hallgatni, és nem baj, hogyha a jóminőségű zene nincs iparilag összekomprimálva, vagyis a dinamika csúcsoknál sem rohan át a szomszéd, meg nem sír fel a gyerek. Ha ez megvan, akkor tulajdonképpen apránként is össze lehet vadászni nem túl nagy pénzekért egy jól szóló rendszert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. október 19., szerda 19:45 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
MidiTom írta:

SACD lejátszót már egész normális áron lehet kapni. Ilyenből még nem láttam "csingcsengcsung" márkájút, bár lehet, hogy létezik. Gyárt a Sony, a Philips, meg még jónéhány cég ilyeneket. Mi Pioneert forgalmazunk, és igen meggyőzően bírnak megszólalni. KB. 45 ezer ft-tól van olyan Pio DVD , amelyik az SACD-t is lejátssza. Jó rendszeren eléggé megdöbben az ember, ha ilyent hall. Pláne, mikor a dolgozó füle már ellustult a sok CD, meg pláne MP3 hallgatásától. A hifi, meg pláne a highend eléggé ingoványos terület, de a lehallgató rendszerrel kapcsolatban annyit elmondhatok, hogy az első és legfontosabb feltétel, aminek teljesülnie kell, hogy legyen egy hely (terem, szoba, bungi) ahol teljes nyugalomban lehet zenét hallgatni, és nem baj, hogyha a jóminőségű zene nincs iparilag összekomprimálva, vagyis a dinamika csúcsoknál sem rohan át a szomszéd, meg nem sír fel a gyerek. Ha ez megvan, akkor tulajdonképpen apránként is össze lehet vadászni nem túl nagy pénzekért egy jól szóló rendszert.


Aham, köszi az infókat!

Valóban a legfontosabb a hely. :) Erre egy többemeletes társasház nem biztos hogy alkalmas :)

Mindenesetre majd ha "nagy leszek" SACD-t veszek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. február 8., szerda 22:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A karácsonyi időszakban sikerült elolvasnom az "Inside Out"-ot. Tanulságos könyv. Mindenkinek ajánlom, akinek bármilyen köze is van a zenéhez. Nick Mason a könyvben rendesen szétszedi azt a piedesztált, amire a zenekara emelkedett. Pláne érdekes ez a könyv nekünk, akik a vasfüggöny innenső oldalán a SZER meg Komjáthy jóvoltából tudtunk csak a zenekarról, "Jugóból" szerváltuk a megjelent lemezeiket, nem csekély logisztika révén, és az Ö3-ről rögzítettük a friss albumokat. Szóval minden másként, máshol és másokkal történt, mint ahogy a külső szemlélő gondolhatta. Rájövünk, hogy a zenekar indulásakor ugyanolyan pitiáner problémákkal (ócska hangszerek, rozzant autók) küzdött, mint bármely itthoni induló banda. A fejlődés, a hatalmas sikerek, a szétválások, kudarcok történetét Nick igen olvasmányosan és rengeteg humorral fűszerezve írta meg. A könyv olvasása után teljesen más kép alakul ki bennünk a zenekarról, mind ami korábban élt bennünk. Külföldi kritikában olvastam, hogy a Pink Floyd rajongók biztosan mind megveszik a könyvet, és mind ki is fognak akadni rajta. Nos, ez nálam is bekövetkezett. A könyv olvasása ennek ellenére is nagy élmény, és a "Wish You Were Here", a "Money", az "Atomheart Mother" meg a többi régi nóta hallgatása során ugyan emlékezni fogunk a könyv szavaira, ez azonban inkább fokozza az élményt, mintsem csökkentené.
A könyvből rengeteg technikai részletet is megtudhatunk a zenekar hangszereiről, a műszaki megoldásokról, a számos újításról, melyeket először a Pink Floyd alkalmazott.
Ajánlom ezt a könyvet azoknak is, akik éppen amiatt vannak rossz passzban, mert nem nagyon akar induló zenekaruk belendülni .)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. február 8., szerda 22:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ja, és egy friss hír: hamarosan megjelenik David Gilmour új lemeze:
Kép


http://www.davidgilmour.com/

Igencsak érdekes zenész csapatot szedett össze a felvételekhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. január 6., szombat 0:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Roger Waters 2007. április 14-én Budapesten!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pink Floyd könyv
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 16., kedd 8:37 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Meghalt Richard Wright
http://edition.cnn.com/2008/SHOWBIZ/Mus ... index.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség