Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 18:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: billentyűzet, agy és laptop egyszerre?
HozzászólásElküldve: 2007. június 19., kedd 21:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

"találtam" a régi dolgaim között egy Roland D-110-es agyat és elkezdtem vele szórakozni, igazán remek újra felfedezni a hangjait...
Persze megnéztem a neten és találtam is egy "The LA Synth Ed/Lib v3.1" nevű progit, amivel könnyen lehetne editálni, ráadásul egy csomó hangot még kipróbálgatni, csak van egy kis bökkenő:
a midi-billentyűzetet (EMU) ha összekötöm az aggyal, akkor szépen tudok rajta játszani, de a laptopon levő progit nem tdom használni mert az is az MIDI IN-en szeretne kommunikálni, illetve ha a laptop van az agyra kötve, akkor a billentyűzet nem használható...
Nem lehetne valahogy a három dolgot összehozni hogy a laptopon tudjak hangokat edeitálni amit aztán az agyra átküldve rögtön ki tudjak próbálni a billentyűzettel análkül hogy a MIDI kábeleket az agy hátulján dugdosni kéne?
A billentyűzeten USB és hagyományos MIDI OUT van,
a laptopon két USB,
van egy USD-MIDI átalakítóm ami 1 MIDI IN és 2 MIDI OUT csatlakozót ad...
az agyon a szokásos 3 midi bemenet van...

köszönöm a segítséget!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2007. június 20., szerda 9:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
fischnek írta:
Sziasztok!

"találtam" a régi dolgaim között egy Roland D-110-es agyat és elkezdtem vele szórakozni, igazán remek újra felfedezni a hangjait...
Persze megnéztem a neten és találtam is egy "The LA Synth Ed/Lib v3.1" nevű progit, amivel könnyen lehetne editálni, ráadásul egy csomó hangot még kipróbálgatni, csak van egy kis bökkenő:
a midi-billentyűzetet (EMU) ha összekötöm az aggyal, akkor szépen tudok rajta játszani, de a laptopon levő progit nem tdom használni mert az is az MIDI IN-en szeretne kommunikálni, illetve ha a laptop van az agyra kötve, akkor a billentyűzet nem használható...
Nem lehetne valahogy a három dolgot összehozni hogy a laptopon tudjak hangokat edeitálni amit aztán az agyra átküldve rögtön ki tudjak próbálni a billentyűzettel análkül hogy a MIDI kábeleket az agy hátulján dugdosni kéne?
A billentyűzeten USB és hagyományos MIDI OUT van,
a laptopon két USB,
van egy USD-MIDI átalakítóm ami 1 MIDI IN és 2 MIDI OUT csatlakozót ad...
az agyon a szokásos 3 midi bemenet van...

köszönöm a segítséget!!!!


Az a baj ezzel az összeállítással, hogy csak 1 midi IN van a laptopon. Nem ismerem persze ezt az editor progit, de úgy szokták őket megoldani,hogy a rendelkezésre álló PC midi portok közül egy IN és egy OUT a modullal kommunikál, és ha van még egy plusz IN, akkor arra rá lehet tenni egy billentyűt, hogy azonnal ki lehessen próbálni az editálás hatását.
Elvben persze lehetne használni a billentyűt USB porton keresztül, csak gyanítom, hogy ez egy régebbi progi lehet, ahol nem biztos, hogy valamennyi USB midi port meg fog jelenni használható midi eszközként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2007. június 20., szerda 9:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
... ahha... de akkor ezt régen se lehetett megoldani? emlékszem, régen volt egy MIDI-KIT kábelem, amit a game-portból csinált midi IN és OUT portokat. de ugyebár akkor is csak egy IN volt... szóval annó is dugdosott mindenki szorgalmasan minden egyes hang áttöltése után?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. június 20., szerda 16:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. augusztus 24., szerda 10:38
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Csömör
Én hasonló elrenezésben használok egy öreg Yamaha Samplert. (Van még mellette még 2 szinti is, de ettől most tekintsünk el. ) Én úgy oldom meg, hogy az USB-s MIDI interfész IN-je és OUT-ja összekötve a sampler OUT-jával, In-jével. A MIDI billentyű (szintén EMU) USB-n keresztül kötve a laptopomra. Az editor program szintén egy régi progi, azt elindítom. Ahhoz, hogy meg is tudjam hallgatni, hogy mit editálok, elindítom a Cubase-t is, abban létrehozok egy MIDI track-et, aminek a bemente az EMU USB-je kimenet meg a MIDI interfész OUT-ja. Így tudok editálni és játszani is egyszerre a sampleren. Mondjuk ahhoz, hogy a dolog működjön a MIDI intefész driverének kell támogatnia, hogy egyszerre több program is használhassa. Ez a mai USB-s intefészknél már nem szokott gond lenni. Még annyit kellet csinálnom, hogy a Cubase-ben letiltottam a SYSEX fogadást a MIDI interfész bementéről, mert hajlamos volt a lefagyásra amikor az editonak küldött vissza üzeneteket a sampler.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2007. június 20., szerda 17:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
fischnek írta:
... ahha... de akkor ezt régen se lehetett megoldani? emlékszem, régen volt egy MIDI-KIT kábelem, amit a game-portból csinált midi IN és OUT portokat. de ugyebár akkor is csak egy IN volt... szóval annó is dugdosott mindenki szorgalmasan minden egyes hang áttöltése után?


Az asztali gépeken sosem volt gond a midi csatlakozások szaporítása. Az embernek volt mondjuk egy alaplapi game portos midije, meg betolt mellé egy profi vagy akár egy óccsó kártyát és ott volt mindjárt a plusz midi. Aztán utána jöttek a több in/out-os USB-s midi interfészek, ezek laptopon is jól szuperálnak. Gondot esetleg tényleg az jelenthet, hogy egynémely, nem teljesen frankón megírt midis program csak egy portot lát ezekből.

Ja, meg volt még egy "vintage" megoldás is, amikor még csillagászati összeg volt egy PC midi interfész, pl. a Roland MPU 101. (Nem a klón, hanem az eredeti). Vett az ember egy Midi Mergert.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. június 20., szerda 17:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
G.t. írta:
Mondjuk ahhoz, hogy a dolog működjön a MIDI intefész driverének kell támogatnia, hogy egyszerre több program is használhassa. Ez a mai USB-s intefészknél már nem szokott gond lenni.


G.t,
ez pontosan így van. Mindazonáltal a programokkal meg az adott interfésszel ezt le kell csekkolni, mert olyant is láttam már, hogy látszólag kiválasztható volt mindkét alkalmazásból az adott port, de ha együtt akartad használni, furcsa dolgokat produkált a rendszer, és pont USB-s midi-nél jött ez ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 11., kedd 12:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
Csak megjegyzem hogy nem sikerült összehozni a három eszközt, ezért az agyat el is adtam mert nem lehetett érdemben használni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség