Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 19:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. december 10., hétfő 0:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
Sziasztok,

lassan egy éve hogy a korábbi kérdésekben (laptop meg szoftverszinti használata színpadon) eléggé jól kiokosodtam, de működik is a dolog ;-)

Eljött az a pillanat mikor az akármelyik szoftverszinti már "nem elég", és az ember rájön hogy rengeteg jó kis hangot lehet találni a neten, ún. "soundfont"-ot, kiterjeszrése .sf2

a kérdés megint az, mint régen: hogy lehet ezt ügyesen kihasználni élő zenélésben? A következőt képzelem el:

Összeválogatok magamnak pár száz (?) jó hangmintát sf2 formátumban, aztán ezeket valahogy úgy rakom össze, hogy a mesterbillentyűzetről midin keresztül tetszőlegesen és gyorsan ki tudjam választani bármelyiket, sőt lehetőleg természetesen külön jobb/balkéz, meg layerek és a többi.... lehetséges? hogyan? kicsit túrtam ez ügyben a netet, de nem találtam egyértelmű válaszokat.

köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2007. december 10., hétfő 10:59 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
fischnek írta:
Sziasztok,

lassan egy éve hogy a korábbi kérdésekben (laptop meg szoftverszinti használata színpadon) eléggé jól kiokosodtam, de működik is a dolog ;-)

Eljött az a pillanat mikor az akármelyik szoftverszinti már "nem elég", és az ember rájön hogy rengeteg jó kis hangot lehet találni a neten, ún. "soundfont"-ot, kiterjeszrése .sf2

a kérdés megint az, mint régen: hogy lehet ezt ügyesen kihasználni élő zenélésben? A következőt képzelem el:

Összeválogatok magamnak pár száz (?) jó hangmintát sf2 formátumban, aztán ezeket valahogy úgy rakom össze, hogy a mesterbillentyűzetről midin keresztül tetszőlegesen és gyorsan ki tudjam választani bármelyiket, sőt lehetőleg természetesen külön jobb/balkéz, meg layerek és a többi.... lehetséges? hogyan? kicsit túrtam ez ügyben a netet, de nem találtam egyértelmű válaszokat.

köszönöm!


Olyan laptopot nem ismerek, aminek a belső hangchipje támogatná a sf2 formátumot. (Ami persze nem jelenti azt, hogy nem létezhet ilyen).
A megoldást valami rendes ASIO-s hangeszköz használata jelentené, a gépen pedig valamelyik VST host programot kellene futtatni (Cubase, Tracktion, stb.) A host alatt aztán kényelmesen futtatható valamelyik sampler progi, amelyik képes betölteni sf2t. A Halion önmagában (standalone) módban is futtatható, ha azok a szolgáltatások, amiket nyújt, elegendőnek bizonyulnak.
Megjegyzem, hogy ezekhez jó izmos gép és gondos XP optimalizálás szükséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 10., hétfő 12:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
Köszi a választ!

Odáig már eljutottam, hogy valamely host-al (Minihost, Luna stb...) meghívok egy soundfont lejátszót, és a betöltött sf2 minták meg is szólalnak. Csakhogy ez esetben mindig egy mintát töltök be és azt használom. A kérdése leginkább arra vonatkozik, hogy miként lehetne több hangot készenlétben tartani, hogy ezeket a midi billentyűzettel a kívánt pillanatban gyorsan és egyszerűen be tudjam tölteni? (pl szóló hangszín majd ismét kíséret hangszín)
??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 10., hétfő 14:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
fischnek írta:
Köszi a választ!

Odáig már eljutottam, hogy valamely host-al (Minihost, Luna stb...) meghívok egy soundfont lejátszót, és a betöltött sf2 minták meg is szólalnak. Csakhogy ez esetben mindig egy mintát töltök be és azt használom. A kérdése leginkább arra vonatkozik, hogy miként lehetne több hangot készenlétben tartani, hogy ezeket a midi billentyűzettel a kívánt pillanatban gyorsan és egyszerűen be tudjam tölteni? (pl szóló hangszín majd ismét kíséret hangszín)
??

Én a Minihostot és a Lunát nem ismerem, de a Halionnal simán meg tudod csinálni, mert patceket lehet csinálni a mintákból, azokat pedig pl. a midikeyboardon csatornaváltással tudod aktiválni, amikor szükséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 11., kedd 12:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
Ahh... sikerült némi előrelépéseket elérni, talán másnak is használ ha itt megosztom ezeket. (ha nem akkor meg töröl az admin)

szóval az alábbi eszközöket sikerült bevetnem (asszem mind ingyenes, tehát eléggé költséghatékony):

sf2splitter - ezzel szét lehet bontani azokat a soundfontokat ahol több hang van egy fájlban.

sf2librarian - ezzel viszont lehet .sf2 fájlokat csinálni, amibe azokat a hangmintákat pakolom, amikre leginkább szükségem van.

minihost - kicsi de ügyes host program, pluginok futtatásához

sfz soundfont player - ezzel az ingyenes soundfont lejátszóval (plugin hosthoz) meg tudom nyitni az imént elkészített sf2 fájlt, és mivel egy fájlban vannak az igényelt hangok, midi billentyűzettel meg is tudom "szólítani" és szólaltatni azt a hangot amire szükségem van, sőt lehet jobb/bal kéznek külön hangot kiosztani, amennyiben a billentyűzet zónázható.

Viena soundfont editor - az "igazi" Vienna egy klónja, ez nem igényli az SB hangkártya jelenlétét, úgy is lehet sf2-őt szerkeszteni. Itt számos egyéb mellett azt is megtehetem, hogy egy hanghoz különböző mintákat rendelek (pl egy zongorát meg egy basszust) és ezt szétosztom a billentyűzeten, ergo csinálok egy olyan meghívható hangot ami már alapban meg van osztva a billentyűzeten és kétkezesen használható.

Remélem més is tud majd profitálni ezekből az infókból.

üdv

fis


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 11., kedd 12:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
fischnek,
ez a Minihost mennyire valósidejű?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 12., szerda 23:01 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 14:21
Hozzászólások: 20
hááát.... nem tudnám megmondani, de eléggé jól használható, valami kis késés biztos van, de nem érzékelhető.

Egyébként a laptop alaplara integrált hangkártyáját meg ASIO4All-t használok. Az Edirol külső hangkártya rosszabb (?!?!?!?!) eredményeket produkált mint az alaplapi...- most hever a szekrényben.

ehh... nem ismersz valami sf2 splittert ami képes batch-módban dolgozni? hülyét kapok az egyesével módszertől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség