Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 22:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 4., hétfő 14:51 
Offline

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:41
Hozzászólások: 2
Helló!

Tudna segíteni nekem valaki abban, hogy a Cubase SX3 miért nem reagál MTC/MMC jelre SALVE módban. A jelet egy Roland MC-307-esről küldöm, a PC-be meg is érkezik, a Cubase "könyv szerint" beállítva, sync beállítva a trans.baron, play a grooveboxon és itt vége a mesének mert a cubase csak vár és áll (No frame szám). A probléma nem újkeletű, ahogyan a külföldi forumokon olvastam, de megoldást nem találtam. Az egész sync művelet annyira egyszerűnek tűnik, vagy mégsem....

Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 4., hétfő 19:11 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
wolf77 írta:
Helló!

Tudna segíteni nekem valaki abban, hogy a Cubase SX3 miért nem reagál MTC/MMC jelre SALVE módban. A jelet egy Roland MC-307-esről küldöm, a PC-be meg is érkezik, a Cubase "könyv szerint" beállítva, sync beállítva a trans.baron, play a grooveboxon és itt vége a mesének mert a cubase csak vár és áll (No frame szám). A probléma nem újkeletű, ahogyan a külföldi forumokon olvastam, de megoldást nem találtam. Az egész sync művelet annyira egyszerűnek tűnik, vagy mégsem....

Köszi!


Ha gondolod, hívj fel, megbeszéljük a dolgot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 11., hétfő 11:30 
Offline

Csatlakozott: 2011. április 4., hétfő 14:41
Hozzászólások: 2
MidiTom írta:
wolf77 írta:
Helló!

Tudna segíteni nekem valaki abban, hogy a Cubase SX3 miért nem reagál MTC/MMC jelre SALVE módban. A jelet egy Roland MC-307-esről küldöm, a PC-be meg is érkezik, a Cubase "könyv szerint" beállítva, sync beállítva a trans.baron, play a grooveboxon és itt vége a mesének mert a cubase csak vár és áll (No frame szám). A probléma nem újkeletű, ahogyan a külföldi forumokon olvastam, de megoldást nem találtam. Az egész sync művelet annyira egyszerűnek tűnik, vagy mégsem....

Köszi!


Ha gondolod, hívj fel, megbeszéljük a dolgot!


Kedves MidiTom!

A probléma forrását megtaláltam idő közben... Bár feltételezem számodra ez nem új infó, de azért leírom, hogy legyen valahol nyoma a megpróbáltatásaimnak. :( Steinbergék úgy gondolták, hogy az Cubase SX sorozattól mellőzik a sync opciók közül a midi clock-hoz való igazodás lehetőségét, azaz csak MTC jellel foglalkozik a DAW. Az én grooveboxom azonban "csak" midi clock-ot küld, amivel nem foglalkozik a cubase. Ciki, nem ciki ezen az apróságon átszaladtam első körben. :oops: Bűvészkedni lehetne "midi clock to MTC" konverzióval, de az eddig elolvasott írások eröltetett dolognak tartják, nem beszélve arról, hogy pl. magát a tempót ezen konverzióval nem lehet kívülről állítani. Nyilván kipróbálom majd, de egy kicsit azért csalódtam a Cubase-ban.... Szintén az írások alapján - (!) ezen témakört tekintve - nem vagyok egyedül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 11., hétfő 13:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
wolf77 írta:
Kedves MidiTom!

A probléma forrását megtaláltam idő közben... Bár feltételezem számodra ez nem új infó, de azért leírom, hogy legyen valahol nyoma a megpróbáltatásaimnak. :( Steinbergék úgy gondolták, hogy az Cubase SX sorozattól mellőzik a sync opciók közül a midi clock-hoz való igazodás lehetőségét, azaz csak MTC jellel foglalkozik a DAW. Az én grooveboxom azonban "csak" midi clock-ot küld, amivel nem foglalkozik a cubase. Ciki, nem ciki ezen az apróságon átszaladtam első körben. :oops: Bűvészkedni lehetne "midi clock to MTC" konverzióval, de az eddig elolvasott írások eröltetett dolognak tartják, nem beszélve arról, hogy pl. magát a tempót ezen konverzióval nem lehet kívülről állítani. Nyilván kipróbálom majd, de egy kicsit azért csalódtam a Cubase-ban.... Szintén az írások alapján - (!) ezen témakört tekintve - nem vagyok egyedül...


Igen, szoftver szekvencert gyakorlatilag nem lehet MidiClockra-ráhúzni, csak masterként működik mindegyik. A probléma azonban még ennél is mélyebb, mert hiába alkalmaz a dolgozó MTC-t azzal azt érjük el, hogy a két rendszer frame szerint szinkronban lesz, de a tempó szerinti szinkronizálást külön kellene biztosítani. Ez a dolog nem a Cubase-t minősíti, a többi windows alapú programmal se lehet másként eljárni. A Steinberg ezért találta ki (saját rendszerei között) a System Linket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 14., csütörtök 15:50 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem! Most kóstoltam bele a Cubase SX3-ba, viszont több problémám is felmerült, ezekben kérnék segítséget!

1. Csak a gyári vst-k hangszíneit tudom a mixerben állítani. Ha rámegyek az e-ra (edit instrument ch track), akkor ott ok, tudm állítani a hangerőt, tudom equzni.. Viszont ha 2 vagy több sávon van ugyanaz a VST, akkor azokat ott egyként kezeli (mind a hangerőt, mind az equalizert).

2. Ha midit beimportálok, akkor 1 sávra teszi az egészet sajnos, mind az össz csatornát, de a GM-hangszínek megszólalnak, tehát van dob, bass, és az össz. acc sáv szól.

Válaszodat előre is köszönöm!

Tisztelettel:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 14., csütörtök 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Midi importálási hibára közben rájöttem! Úgyhogy azt sztornózom:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 15., péntek 18:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem! Most kóstoltam bele a Cubase SX3-ba, viszont több problémám is felmerült, ezekben kérnék segítséget!

1. Csak a gyári vst-k hangszíneit tudom a mixerben állítani. Ha rámegyek az e-ra (edit instrument ch track), akkor ott ok, tudm állítani a hangerőt, tudom equzni.. Viszont ha 2 vagy több sávon van ugyanaz a VST, akkor azokat ott egyként kezeli (mind a hangerőt, mind az equalizert).



Sajna SX3 már nincs fent, nem is igazán emlékszem, hogy ezek ott hogyan voltak. Nem rémlik, hogy belefutottam volna ilyesmibe. Az újabb Cubase verziókban biztosan nincs ilyen probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 22., péntek 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Tiszteletem! Rájöttem a problémára, csak sajnos nem tudom magamtól kiküszöbölni!

NI Komplete 7-nél jelenik meg il("legális") :) Nem biztos hogy emiatt van, szerintem csak én hibáztam el valamit.

Szóval a VST legördülő listájánál nem jelenik meg a hangszínek listája, és nem tudom hogy ezt a listát honnan, miféleképp kéne betöltenem. A VST-ben tudom viszont tudom állítani a hangszíneket. De ha 2 midisávon is ugyanazon VST 2 külön hangszínjét használom, akkor "eggyé válnak"!

http://kepfeltoltes.hu/view/110422/6568 ... es.hu_.jpg

A mellékelt képen látható a probléma!

Köszönöm előre is!

Tisztelettel:

N.Dániel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 23., szombat 12:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
n.dani90 írta:
Tiszteletem! Rájöttem a problémára, csak sajnos nem tudom magamtól kiküszöbölni!

NI Komplete 7-nél jelenik meg il("legális") :) Nem biztos hogy emiatt van, szerintem csak én hibáztam el valamit.

Szóval a VST legördülő listájánál nem jelenik meg a hangszínek listája, és nem tudom hogy ezt a listát honnan, miféleképp kéne betöltenem. A VST-ben tudom viszont tudom állítani a hangszíneket. De ha 2 midisávon is ugyanazon VST 2 külön hangszínjét használom, akkor "eggyé válnak"!

http://kepfeltoltes.hu/view/110422/6568 ... es.hu_.jpg

A mellékelt képen látható a probléma!

Köszönöm előre is!

Tisztelettel:

N.Dániel


A különféle fórumokon nem találtam a nyomát ennek a problémának. Az SX3 az origi? Találkoztam már egy-két bénán tört verzióval, amiben plugin kezelési problémák adódtak. Másrészt a Komplete7 egy meglehetősen új fejlesztés. Az SX3 óta a VST platformot többször is átgyúrták, így az is okozhat gondot, hogy a régi host alatt az új VSTi nem fut hibátlanul.
A mellékelt képen csak annyi látszik, hogy "disabeld" állapotban van a hangszín választó menü. A hangszín bankokat feltelepítetted? Vagy ha feltelepültek, olyan helyen vannak, ahol látja őket a host?
Amúgy a tört szoftverek dolgaival nem nagyon szoktunk foglalkozni, mert gyakran eltérnek az eredeti installációs megoldásoktól, és mi meg csak az erdeti, gyári verzió szerint installált anyagokon tudunk bármit is csekkolni a tesztgépeinken. Ott meg rendszerint minden jó :)
Tehát eddig a szintig tudunk bármit is segíteni. Aztán, ha valakinek van ötlete a fórumlátogatók közül, az előrukkolhat vele,
de ha olyan jellegű "tanácsok" kerülnének ide, hogy töltsd le erről meg erről a linkről az "X" társaság által tört progit, mert az jó, azt megérthetitek, hogy ki kell moderálnunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 13:17 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Szia! Sajnos nem "origi"...nem tudom hogy ez még megvehető-e!?! (nemedan@gmail.com, az e-mail-címem :D jól esne egy link:D )

De sajnos jelen pillanatban még abban a tanuló fázisban vagyok, hogy nem tudom, hogy van-e értelme megvenne, nagy pénzért a szoftvert...mert nem tudom hogy én vagyok hülye, vagy csak a CUBASE cseszekedik...

A "hangszín bankokat felépítetted" alatt nem igazán értem mit értesz, alapból behozza a hangszíneket, amint a képen is látszik, de sajnos bármit töltöttem be a LOAD menüpont alatt, nem történt semmi, mintha meg sem tettem volna. Elérési útnak az a mappa van, ahová telepítettem a szoftvert. De nem hozza be a listába. Amiből a midi sávon beazonosítja. (DISABLED)

Az a baj, hogy több meghajtóra is telepített, nem tudom mit keressek....:D

Köszönöm előre is a segítséged!!! Ha nagy leszek meghálálom :)

N.Dániel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. április 25., hétfő 13:29 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Annak van valami különleges oka, hogy ma, a Cubase6 korában az SX3-mal kínlódsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CUBASE SX3 SYNC
HozzászólásElküldve: 2011. május 2., hétfő 22:15 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 10., hétfő 21:33
Hozzászólások: 28
Igazából nincs:) Már folyamatban van az 5:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség