Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 23:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. május 27., kedd 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 8:29
Hozzászólások: 3
üdv,
hangfal vásárlás előtt vagyok és tapasztalat híján szeretnék némi tanácsot kérni. Kinéztem pár márkát kb 100e-es kategóriáig, sajnos a hely adottságai és az anyagi korlátok miatt maradnom kell a 2.0-nál, és ezeknek a méreteinél. Electronikus táncolós zenéhez kellene(psytrance). Szeretném minél inkább azt hallani ami kijön a gépből. Tehát a következőket néztem ki:
Mackie mr5
Alesis M1 520
Roland DS-5
Tascam VL-A5
Yamaha HS50M
Sajnos nemtudom,hogy az a 20-30Hz freki különbség mélynél, mennyit számít. Gondolom sub nélkül jobb ha minél mélyebre megy.
A tanácsokat előre is köszönöm,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 8:29
Hozzászólások: 3
izzik a topik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 20:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
vidra írta:
üdv,
hangfal vásárlás előtt vagyok és tapasztalat híján szeretnék némi tanácsot kérni. Kinéztem pár márkát kb 100e-es kategóriáig, sajnos a hely adottságai és az anyagi korlátok miatt maradnom kell a 2.0-nál, és ezeknek a méreteinél. Electronikus táncolós zenéhez kellene(psytrance). Szeretném minél inkább azt hallani ami kijön a gépből. Tehát a következőket néztem ki:
Mackie mr5
Alesis M1 520
Roland DS-5
Tascam VL-A5
Yamaha HS50M
Sajnos nemtudom,hogy az a 20-30Hz freki különbség mélynél, mennyit számít. Gondolom sub nélkül jobb ha minél mélyebre megy.
A tanácsokat előre is köszönöm,


Vidra, azért nehéz tanácsot adni, mert igazából egyik sem lesz jó neked. Ha ilyen "electronikus táncolós zenéhez" kéne monitor, akkor bizony nagyon kritikusak a mélyek. És ebben a pici hangfal kategóriában a specifikációktól függetlenül inkább az a lényeg, hogy mennyire képes a füled és az agyad sub nélkül dolgozni? Vagyis mennyire tudod a hiányzó sub részt "hozzáképzelni" arányhelyesen a zenéhez? Na, ez ugye erősen szubjektív. A tapasztalat az, hogy nagyon könnyű a sub tartományok hangzási arányát elrontani. Ha mégis a felsoroltak között valami sorrendet kéne felállítani, talán a Tascam - Alesis verziókban gondolkoznék. Viszont ha Alesis, akkor inkább 620, esetleg a MonitorOne Active.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. május 29., csütörtök 21:49 
Offline

Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 8:29
Hozzászólások: 3
MidiTom írta:

Vidra, azért nehéz tanácsot adni, mert igazából egyik sem lesz jó neked. Ha ilyen "electronikus táncolós zenéhez" kéne monitor, akkor bizony nagyon kritikusak a mélyek. És ebben a pici hangfal kategóriában a specifikációktól függetlenül inkább az a lényeg, hogy mennyire képes a füled és az agyad sub nélkül dolgozni? Vagyis mennyire tudod a hiányzó sub részt "hozzáképzelni" arányhelyesen a zenéhez? Na, ez ugye erősen szubjektív. A tapasztalat az, hogy nagyon könnyű a sub tartományok hangzási arányát elrontani. Ha mégis a felsoroltak között valami sorrendet kéne felállítani, talán a Tascam - Alesis verziókban gondolkoznék. Viszont ha Alesis, akkor inkább 620, esetleg a MonitorOne Active.


értelek,és köszi a tanácsot. Még alszom rá párat, és okulok a tapasztalatokból
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2010. március 28., vasárnap 1:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Egy kis írás a monitor falakról és a hozzájuk alkalmazható alátétekről a Bitzenedében:
http://bitzenede.blog.hu/2010/03/28/stu ... _hangfalak


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 7., szombat 10:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Monitor hangfalak terén nézelődök, hogy mi lenne az ideális megoldás, ami szépen szól (tiszta, nem színezi a hangot, egyenletes frekvencia áttvitel, a hangszerek úgy szólnak, mint az életben), nagyot is, meg nem akkora méretű, mint a mostani hangrendszerem.
Vélemény a következőkről?
Monitorok:
-Dynaudio BM6a
-KRK Systems VXT 8
-KRK Systems Rokit RP8 G2
-Tannoy Reveal 6a
-Tannoy Reveal 601a
-Tannoy Precision 8 (aktív változat)
-Tannoy Precision 6 (aktív változat)
-Adam A7

Mélyládák:
-KRK Systems 10S
-KRK Systems Rokit 10S

Egyébb márka is érdekel.
Lehetőleg fél millából ki szeretném hozni a rendszert és lehetőleg 2db monitor + 1db mélyládát szeretnék. Kösz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 7., szombat 14:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Monitor hangfalak terén nézelődök, hogy mi lenne az ideális megoldás, ami szépen szól (tiszta, nem színezi a hangot, egyenletes frekvencia áttvitel, a hangszerek úgy szólnak, mint az életben), nagyot is, meg nem akkora méretű, mint a mostani hangrendszerem.
Vélemény a következőkről?
Monitorok:
-Dynaudio BM6a
-KRK Systems VXT 8
-KRK Systems Rokit RP8 G2
-Tannoy Reveal 6a
-Tannoy Reveal 601a
-Tannoy Precision 8 (aktív változat)
-Tannoy Precision 6 (aktív változat)
-Adam A7

Mélyládák:
-KRK Systems 10S
-KRK Systems Rokit 10S

Egyébb márka is érdekel.
Lehetőleg fél millából ki szeretném hozni a rendszert és lehetőleg 2db monitor + 1db mélyládát szeretnék. Kösz!


Milyen zenéhez kéne? Elsősorban elektronikus, elsősorban akusztikus, vagy vegyes?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 7., szombat 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Milyen zenéhez kéne? Elsősorban elektronikus, elsősorban akusztikus, vagy vegyes?


Vegyes. Szoktam elektronikus és akusztikus zenét is hallgatni. Elég széles repertoáron kellene jól produkálnia magát a hangrendszernek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 8., vasárnap 19:21 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
MidiTom írta:
Milyen zenéhez kéne? Elsősorban elektronikus, elsősorban akusztikus, vagy vegyes?


Vegyes. Szoktam elektronikus és akusztikus zenét is hallgatni. Elég széles repertoáron kellene jól produkálnia magát a hangrendszernek.


Hallgatni?
Csak lehallgató rendszernek kéne?
Mert akkor a követelmények eléggé eltérnek attól, mintha szerkesztéshez, munkára használnád őket.
Monitornak a Dynaudiot javasoltam volna a felsoroltak közül, hallgatózni viszont nem tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 8., vasárnap 22:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Hallgatni?
Csak lehallgató rendszernek kéne?
Mert akkor a követelmények eléggé eltérnek attól, mintha szerkesztéshez, munkára használnád őket.
Monitornak a Dynaudiot javasoltam volna a felsoroltak közül, hallgatózni viszont nem tudom.


Igazán mindenesnek kellene. Kontrol hangfalnak keverőre kötve 2 Technics 1210 MKII lemezjátszóról történő mókázáshoz (bakelit párti vagyok), de zene hallgatáshoz is és zene szerzéshez.
Lemezjátszóról történő mókázás és zene szerzés terén inkább elektronikus és nem a populárisabb vonal, amit leginkább úgy tudnék összefoglalni, hogy spirituálisabb zene. pl.: Deep House, Progressive House, Psychedelic Trance, Techno, Chill Out, stb.
Amikor zenét hallgatok, akkor szoktam olyan dolgokat is hallgatni, ami a klasszikus zene témakörébe tartozik, nem csak elektronikus zenét.
Ez így tudom borzalmasan hangzik, de gondolom így már valami körvonalat tudok festeni az izlésvilágomról, ami alapján tudsz tanácsot adni.
Egyébként a fentieket összevetve milyen sorrendet alakítanál ki? Erősségek, gyengeségek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 8., vasárnap 23:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Egyébként a fentieket összevetve milyen sorrendet alakítanál ki? Erősségek, gyengeségek?


Nehezen tudok mit mondani. Az újabb KRK-kat nem ismerem. A Tannoy Reveal a villanyzenészek körében egy ideig nagyon népszerű volt, mostanság kicsit kevésbé népszerű.
Viszont az említett stílusbeli változatosság alapján én erősebben a Dynaudio, illetve a Genelec holmik felé orientálódnék.
A költségvetésedbe beleférne 2 db 8040-es Genelec, igaz subok nélkül, de akkor nincs miről beszélgetnünk a továbbiakban, meg van fejtve a dolog.
Nagyon kedvelem a Dynaudio BM5A-t is, de ahhoz neked valszeg tényleg mindenképpen kéne sub is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 9., hétfő 20:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Nehezen tudok mit mondani. Az újabb KRK-kat nem ismerem. A Tannoy Reveal a villanyzenészek körében egy ideig nagyon népszerű volt, mostanság kicsit kevésbé népszerű.
Viszont az említett stílusbeli változatosság alapján én erősebben a Dynaudio, illetve a Genelec holmik felé orientálódnék.
A költségvetésedbe beleférne 2 db 8040-es Genelec, igaz subok nélkül, de akkor nincs miről beszélgetnünk a továbbiakban, meg van fejtve a dolog.
Nagyon kedvelem a Dynaudio BM5A-t is, de ahhoz neked valszeg tényleg mindenképpen kéne sub is.


A Tannoy Reveal-ről jókat olvastam. Állítólag nagyon jó ár-érték arányú és ha kicsit tuningolom (kábelek, csatlakozók, kondik, ellenállások), akkor elég kellemes áron elég komoly hangfalat kapok.
Régen volt Tannoy hangfalam és tecett a hangja, de a hangerejét kevésnek találtam, de az otthoni passzív hangfal volt és nem stúdió célokra.
Dynaudio BM6 passzívot hallotam már és az teccett. Nagyon szépen szól.
Mélyláda terén mit ajálanál? Mert, ha a Tannoy Reveal felé orientálódok (minimum a 165mm-es mélyközéppel rendelkező), akkor ahoz nem ártana 1 mélyláda sem és még a pénzügyi limitbe is beleférne a dolog. Mélyláda terén lehetőleg 25 vagy 30cm-est szeretnék, ami érezhető mélyeket lead kis hangerőn is. Egyik barátom pl. ezért cserélte le a házimozi mélyládáját, mert kis hangerőn nem szólt úgy, ahogy szerette volna, elég kevés volt az igazán mély hang és vett helyette egy 30cm-es mélynyomóval szerelt mélyládát, ami már kis hangerőn is elég tekintélyes mélyeket produkál. Visszatérve a mélyládára és az igényeimre. Nem szeretem a "brummogó" mélyládákat, amik esetében pl. a dob nem kottázható. Nagyon szimpatikusak a passzív membrános mélyládák, de kár, hogy horror drágák. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 9., hétfő 23:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
A Tannoy Reveal-ről jókat olvastam. Állítólag nagyon jó ár-érték arányú és ha kicsit tuningolom (kábelek, csatlakozók, kondik, ellenállások), akkor elég kellemes áron elég komoly hangfalat kapok.
Régen volt Tannoy hangfalam és tecett a hangja, de a hangerejét kevésnek találtam, de az otthoni passzív hangfal volt és nem stúdió célokra.
Dynaudio BM6 passzívot hallotam már és az teccett. Nagyon szépen szól.
Mélyláda terén mit ajálanál? Mert, ha a Tannoy Reveal felé orientálódok (minimum a 165mm-es mélyközéppel rendelkező), akkor ahoz nem ártana 1 mélyláda sem és még a pénzügyi limitbe is beleférne a dolog. Mélyláda terén lehetőleg 25 vagy 30cm-est szeretnék, ami érezhető mélyeket lead kis hangerőn is. Egyik barátom pl. ezért cserélte le a házimozi mélyládáját, mert kis hangerőn nem szólt úgy, ahogy szerette volna, elég kevés volt az igazán mély hang és vett helyette egy 30cm-es mélynyomóval szerelt mélyládát, ami már kis hangerőn is elég tekintélyes mélyeket produkál. Visszatérve a mélyládára és az igényeimre. Nem szeretem a "brummogó" mélyládákat, amik esetében pl. a dob nem kottázható. Nagyon szimpatikusak a passzív membrános mélyládák, de kár, hogy horror drágák. :(


Nme tudom, hogy a Tannoy Reveal mennyire jól hagyja magát crossolni. Mindenképpen valami hangolható crossal ellátott aktív subokat nézegetnék, helyesebben hallgatnék meg próbaképpen. Kipróbálás nélkül necces a dolog. A kis hangszórós subok valóban különleges tészta, én inkább kerülöm őket. Ha lehet, inkább használok kicsit nagyobb monitor falakat, a subokat meg hozzáképzelem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 10., kedd 12:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Nme tudom, hogy a Tannoy Reveal mennyire jól hagyja magát crossolni. Mindenképpen valami hangolható crossal ellátott aktív subokat nézegetnék, helyesebben hallgatnék meg próbaképpen. Kipróbálás nélkül necces a dolog. A kis hangszórós subok valóban különleges tészta, én inkább kerülöm őket. Ha lehet, inkább használok kicsit nagyobb monitor falakat, a subokat meg hozzáképzelem :)


A hangfalak, hangládák topicban folytatom, mert nem ide való, amit írni akarok, elkanyarodik a témától.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 12., csütörtök 10:28 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ha kérhetnélek, máskor max. 640 pixel széles képeket tegyél be, mert csúnyán széttördeli a keretet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 13., péntek 19:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Ha kérhetnélek, máskor max. 640 pixel széles képeket tegyél be, mert csúnyán széttördeli a keretet!


Bocs, Full HD felbontással nyomom, azt hittem ez már alap manapság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2011. május 13., péntek 22:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
MidiTom írta:
Ha kérhetnélek, máskor max. 640 pixel széles képeket tegyél be, mert csúnyán széttördeli a keretet!


Bocs, Full HD felbontással nyomom, azt hittem ez már alap manapság.


A látogatóink 5%-a nézi full hd-ben az oldalt. Nagyon sokan jönnek notebookról vagy netbookról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség