Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 13:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2005. április 28., csütörtök 16:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kaptunk tesztelésre egy pár Dynaudio BM-5A-t.
Nos, első benyomásaink rendkívül pozitívak. Egyenletes hangkép, szép térleképezés (a Dynaudio mindigis nagyon fontosnak tartotta), tiszta magas tartomány, és a viszonylag kicsi ládákból meglepően jó mélyek. Ezek a mély hangok tiszták is, tehát megfogott, érthető a sub tartomány nem valami zavaros brummogás, mint amivel gyakran az olcsóbb kategóriában szembesülünk.
Akit érdekel, jöjjön el, szívesen megmutatjuk a falakat! Jelenleg Alesis Monitor One (passziv), Behringer B2031 (passzív) és ALTO BM5A (aktív) monitorjaink vannak még, ezekkel lehet összevetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Monitor falak
HozzászólásElküldve: 2005. május 9., hétfő 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
monitor temaban azt szeretnem kerdezni hogy mikortol kaphato az alesis m1 active 520/620?


koszonettel,
jurij.es.a.szakkor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 11., szerda 22:52 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Egyelőre még sejtés sincs róla, hogy mikor indul be a gyártás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 20., péntek 20:02 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
koszonom a valaszt.

ha mar alesis-rol beszelunk, nem nyitnatok egy dedikalt topikot?
forgalmazzatok is, es szerintem van is mirol beszelni. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 20., péntek 20:25 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
jurij.es.a.szakkor írta:
ha mar alesis-rol beszelunk, nem nyitnatok egy dedikalt topikot?
forgalmazzatok is, es szerintem van is mirol beszelni. ;)

Dehogynem :)
Arra nyitunk topicot, amire igény van.
Az Alesis mindig is akiemelt termékeink közé tartozott. Szegény cég elég nagy hányattatásokon ment át, elérte őket is a csőd, a távolkeleti óccsósodás, meg minden nyűg, de azért talpon maradtak, és mi szurkolunk nekik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 29., szerda 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2005. június 29., szerda 11:42
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Magyarország
Sziasztok!

Bár nem a monitorok témához kapcsolódik, mégis itt vetem fel (nem akarok vadiúj fórumosként máris topikot nyitni... :)), hogyaszongya:

jó lenne egy olyan topik, ahol az elsősorban zenélésre használható PC-s alaplapok, procik, bővítőkártyák, szoftver tippek/trükkök lenne a téma.

Írom mindezt azért, mert aktív pénzgyűjtésben vagyok, hogy belátható időn belül lecserélhessem a jelenlegi P4 1.6MHz-s ASUS alaplapos, Win98-as gépemet olyanra, amin fut éspediglen "akadálymentesen" a Reason 3.0... vagy a Native Instruments-féle cuccok... hogy végre tényleg jó kis házi zenesarkom legyen! (az FL Studio már most is akadozik, sajna...).

No de milyen alaplapot vegyek a célomhoz?
Mit kell tennem a WinXP-vel / driverekkel / mittoménmivel, hogy aztán ne csalódjak?
Stb...

Üdv,
Amadeo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 29., szerda 13:05 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Amadeo,
Szemrebbenés nélkül nyiss egy topicot a ""PCMjúzik" rovatban, aztán essünk neki!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: EMU PM5
HozzászólásElküldve: 2005. november 29., kedd 11:18 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Egy másik fórumból kérdezik, egyelőre regisztrálás nélkül egy "ismerősöm":

"Nem konkretan hifi, de kivancsi lennek, hogy milyen hangja van egy ilyen aktiv cuccnak... meg ugy altalaban milyenek az aktiv monitorhangfalak?

nem tul sokatmondo adatok: itt következnek az ÚJ E-MU PM5 adatai......
http://www.emu.com/products/product.asp ... duct=14280

---
"Ahogy megneztem a tobbi hangfalat... a kicsi dynok elegge hasonlitanak az a42-52re.

ilyeneket hallottal?
meg hogy van itt megoldva a bemeno? elofokra kell oket kotni?
icbol nem gaz a hosszu kabel?

sose hallottam/lattam meg aktiv hangfalat kozelebbrol... hogy mukodik a dolog? "

MIRE KELLENE? :

"geprol zenet hallgatni :)

meg azert mar van egy elvarasi szint, szoval nem alatta. "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 29., kedd 12:44 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Az új EMU aktív monitorokat a Jézuska hozza majd, vagyis kb. december közepére várható a beérkezés. Addig, amíg az ember ki nem próbálja őket, nehéz véleményt mondani. Lehet akár jó is. Azt azonban szem előtt kell tarrtani, hogy ezeket alapvetően "near field" monitorozás céljára készítik. Vagyis a házi stúdiókban az a funkciójuk, hogy minél analitikusabb, részletezőbb hangképet produkáljanak, ami alapján az ember jó esetben el tudja dönteni, hogy az éppen készülő remekműve hangzási arányok, tér, effektezés, frekvenciaegyensúly szempontjából jó lesz-e vagy sem. Szóval egy munkaeszköz. Általában a monitor falakon fárasztóbb a zenehallgatás, illetve én szubjektíve azt tudom mondani, hogy a nagyon profi anyagok hallgatása nagy élmény, a kevésbé profi művek pedig gyorsabban lepusztítják az embert, mintha mezei hifin hallgatná. A hifi rendszereknél az "ápol és eltakar" elv érvényesül, vagyis a vacak anyag is lehetőség szerint szóljon jól. A monitor falak feladata a nyers valóság visszaadása (lenne).
Az egyes monitorok között is nagy különbségek vannak abban, hogy "Konzervzene" hallgatására mennyire alkalmasak. Az EMU-ról majd kiderül, az is, hogy ilyesmire mennyire befogható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 29., kedd 20:33 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Kösz az infót!
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 7., szerda 19:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok!

Egy Kurzweil 2600oshoz pakolok össze hangosítást.

Keverő erősítő: Mackie PPM406M
Hangfal: Mackie C300z

Namost a kérdésem: ha hangfal árlistát nézek, akkor az csak 1 db vagy pár?

Lehet hogy elég láma kérdés, de még sose vettem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 7., szerda 19:54 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Sziasztok!

Egy Kurzweil 2600oshoz pakolok össze hangosítást.

Keverő erősítő: Mackie PPM406M
Hangfal: Mackie C300z

Namost a kérdésem: ha hangfal árlistát nézek, akkor az csak 1 db vagy pár?

Lehet hogy elég láma kérdés, de még sose vettem :)


Minden hangfal ár darabra vonatkozik. Némely aktív monitor hangfal összeállításnál adja csak meg a gyár párra az árat, azokat külön szoktuk jelölni, hogy párra érvényes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 7., szerda 21:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
MidiTom írta:
idp írta:
Sziasztok!

Egy Kurzweil 2600oshoz pakolok össze hangosítást.

Keverő erősítő: Mackie PPM406M
Hangfal: Mackie C300z

Namost a kérdésem: ha hangfal árlistát nézek, akkor az csak 1 db vagy pár?

Lehet hogy elég láma kérdés, de még sose vettem :)


Minden hangfal ár darabra vonatkozik. Némely aktív monitor hangfal összeállításnál adja csak meg a gyár párra az árat, azokat külön szoktuk jelölni, hogy párra érvényes.


Köszi!

Hú, akkor az úgy már húzós... :shock:

:-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 7., szerda 22:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
MidiTom írta:
idp írta:
Sziasztok!

Egy Kurzweil 2600oshoz pakolok össze hangosítást.

Keverő erősítő: Mackie PPM406M
Hangfal: Mackie C300z

Namost a kérdésem: ha hangfal árlistát nézek, akkor az csak 1 db vagy pár?

Lehet hogy elég láma kérdés, de még sose vettem :)


Minden hangfal ár darabra vonatkozik. Némely aktív monitor hangfal összeállításnál adja csak meg a gyár párra az árat, azokat külön szoktuk jelölni, hogy párra érvényes.


Köszi!

Hú, akkor az úgy már húzós... :shock:

:-D


Kb. mennyit gondoltál rászánni a cuccra?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 8., csütörtök 13:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Nem konkrét elképzeléssel kezdtem el hangosításban gondolkozni, csak úgy jól csengett ez a Mackie párosítás, de az ár az mégis húzós lett a végén :) (több, mint 5k)

Az az igazság, hogy valami olyan cuccra lenne szükségem, ami kellőképpen meg tudja támogatni a Kurz hangzását, amin át tud jönni. Namost én ilyenhez nem igen értek, ezért is néztem meg az egyik felsőkategóriát.

Ha tudsz ajánlani valami ésszerűbb és költségkímélőbb megoldást, akkor szívesen fontolóra veszem.

Egy olyan keverőerősítőre van/lesz szükség, ami össze tud keverni 4-5 szintisávot, és 1 gitárt, alkalomadtán még 1 basszust, és 2 éneket. És olyan ládákkal mindez, ami egy 100-200 férőhelyes klubbot/fedett szabadteret (kocsma kerthelyiség kb 40m2) el tud látni hangerővel és otthonra is jó.

Ami az árat illeti, nem tudom. Ha érdemes rá a cucc, akkor úgy vagyok vele, hogy mindegy, valahogy összehozom rá a lóvét.

Nézzük meg, mit tud a leggyengébb olyan rendszer, ami a fenti igényeimet kielégítené, aztán haladhatunk fölfelé.

Egyébként a Mackie cucc, amit írtam, az jó megoldás lenne a problémára?

Ja, igen, akkor a K2600S ára is meglesz péntekre? (én írtam a syncopa hivatalos email címére K ügyben).

Minden segítséget köszi!!!

üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 10., szombat 11:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, ha az ember jó hangszerekkel rendelkezik, akkor bizony logikus igény, hogy szeretné őket "teljes fényükben" a Tisztelt Hallgatóság elé tárni, vagyis a lehető legjobb cuccon megszólaltatni.
A Mackie összeállítás tulajdonképpen nem rossz, ebben az árfekvésben nagyon korrekt hangot lehet belőle kihozni.

Megfontolandó még esetleg egy ilyesmi:
- 2X JBL JRX 115
- Phonic MAX 860 végfok vagy Crown XLS végfok
- Behringer UB sorozatú keverő, vagy ha igényesebb vagy akkor Soundcraft "M" sorozatú keverő.

Powermixer megoldásban a Dynacord a legjobb, hozzá vannak jópofa hangfalak is, azonban ekkor már magasabb árfekvésben járunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. június 10., szombat 13:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Nagyon szépen köszönöm!

Checking... :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Hangfalat akarok vásárolni, amely nemcsak szépen, de nagyot is szól tartóssan (110-120 dB), hosszú élettartamú és megbízható. Sajnos pénzügyi limit is van.
Crown XLS-202 D végfokom van, amivel hajtnai akarom. Amire használni akarom: otthoni Dj célokra, otthoni zene hallgatás, kissebb házibulikhoz. Kb. 20 m2-es szobám van, szóval itt nagyon fontos, hogy jól szólljon, mivel itt használnám a legtöbbet, de amikor házi buli van, akkor előfordul, hogy 120 m2-es helyet is be kell vele hangosítani.
Amit ajálottak nekem:
-JBL Control 28 szélessávú hangfal + JBL Control 18 sub kombó
-JBL JRX 115 szélessávú hangfal
Megjegyzem, hogy ajálani sokmindent ajálottka már, de kérdés mi lenne az, ami tényleg be is fog vállni. Sajnos a Cerwin-Vega! már kínában gyártja a hangfalait és állítólag a hangminőségük is romlott, továbbá Magyarországon forgalmazója sincs ha jól tudom. Kérdés ebből mi igaz! A Cerwin-Vega! E-715 pl. nagyon megfelelne arra a célra, amire nekem hangfal kell. Cerwin-Vega! E-208 hangfalon nagyon sokat hallgattam zenét a Veszprémi Underground Records-ban és arra azt tudom mondani, hogy nem tökéletes, de nagyon szépen szólt ahoz képest, hogy 2 utas és nagyon teccett a hangzása! Amit hiányoltam a 208-ból, hogy a mélyei nem olynaok, mitn a 715-é. Ok, a 715 hangfal 3 utas és 15"-os mélynyomóval van szerelve, a 208 meg csak 2 utas és 8"-os mély-középpel.
Szerteném megúszni a 2db hangfalat lehetőleg 260ezer Ft-ból.
Szóval tanácsot szeretnék kérni. A segítséget előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 15., péntek 10:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Hangfalat akarok vásárolni, amely nemcsak szépen, de nagyot is szól tartóssan (110-120 dB), hosszú élettartamú és megbízható. Sajnos pénzügyi limit is van.
Crown XLS-202 D végfokom van, amivel hajtnai akarom. Amire használni akarom: otthoni Dj célokra, otthoni zene hallgatás, kissebb házibulikhoz. Kb. 20 m2-es szobám van, szóval itt nagyon fontos, hogy jól szólljon, mivel itt használnám a legtöbbet, de amikor házi buli van, akkor előfordul, hogy 120 m2-es helyet is be kell vele hangosítani.
Amit ajálottak nekem:
-JBL Control 28 szélessávú hangfal + JBL Control 18 sub kombó
-JBL JRX 115 szélessávú hangfal
Megjegyzem, hogy ajálani sokmindent ajálottka már, de kérdés mi lenne az, ami tényleg be is fog vállni. Sajnos a Cerwin-Vega! már kínában gyártja a hangfalait és állítólag a hangminőségük is romlott, továbbá Magyarországon forgalmazója sincs ha jól tudom. Kérdés ebből mi igaz! A Cerwin-Vega! E-715 pl. nagyon megfelelne arra a célra, amire nekem hangfal kell. Cerwin-Vega! E-208 hangfalon nagyon sokat hallgattam zenét a Veszprémi Underground Records-ban és arra azt tudom mondani, hogy nem tökéletes, de nagyon szépen szólt ahoz képest, hogy 2 utas és nagyon teccett a hangzása! Amit hiányoltam a 208-ból, hogy a mélyei nem olynaok, mitn a 715-é. Ok, a 715 hangfal 3 utas és 15"-os mélynyomóval van szerelve, a 208 meg csak 2 utas és 8"-os mély-középpel.
Szerteném megúszni a 2db hangfalat lehetőleg 260ezer Ft-ból.
Szóval tanácsot szeretnék kérni. A segítséget előre is köszönöm!


Snoopy, ha nagyobb helyiségekről is szó lehet, akkor én a JRX 115-öt ajánlom, ami a Crown végfokoddal egy okos párost képez. A CerwinVega-ból az E-szériát annyira nem ismerem, de a kivitele, a paraméterei és a gyári ajánlások szerint is elsősorban szobai hangfalnak szánták, arra valószínűleg tökéletes is. Egyébként itthon is be lehet őket szerezni, az utolsó áruk 110.000 körül volt.
Ha nagyobb bulikban is gondolkodsz, az említett JBL falakon kívül tudnám még ajánlani a nélunk levő használt EV1202S-eket és Dynacord A153-asokat. Érdemes meghallgatni őket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 16., szombat 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Hangfalat akarok vásárolni, amely nemcsak szépen, de nagyot is szól tartóssan (110-120 dB), hosszú élettartamú és megbízható. Sajnos pénzügyi limit is van.
Crown XLS-202 D végfokom van, amivel hajtnai akarom. Amire használni akarom: otthoni Dj célokra, otthoni zene hallgatás, kissebb házibulikhoz. Kb. 20 m2-es szobám van, szóval itt nagyon fontos, hogy jól szólljon, mivel itt használnám a legtöbbet, de amikor házi buli van, akkor előfordul, hogy 120 m2-es helyet is be kell vele hangosítani.
Amit ajálottak nekem:
-JBL Control 28 szélessávú hangfal + JBL Control 18 sub kombó
-JBL JRX 115 szélessávú hangfal
Megjegyzem, hogy ajálani sokmindent ajálottka már, de kérdés mi lenne az, ami tényleg be is fog vállni. Sajnos a Cerwin-Vega! már kínában gyártja a hangfalait és állítólag a hangminőségük is romlott, továbbá Magyarországon forgalmazója sincs ha jól tudom. Kérdés ebből mi igaz! A Cerwin-Vega! E-715 pl. nagyon megfelelne arra a célra, amire nekem hangfal kell. Cerwin-Vega! E-208 hangfalon nagyon sokat hallgattam zenét a Veszprémi Underground Records-ban és arra azt tudom mondani, hogy nem tökéletes, de nagyon szépen szólt ahoz képest, hogy 2 utas és nagyon teccett a hangzása! Amit hiányoltam a 208-ból, hogy a mélyei nem olynaok, mitn a 715-é. Ok, a 715 hangfal 3 utas és 15"-os mélynyomóval van szerelve, a 208 meg csak 2 utas és 8"-os mély-középpel.
Szerteném megúszni a 2db hangfalat lehetőleg 260ezer Ft-ból.
Szóval tanácsot szeretnék kérni. A segítséget előre is köszönöm!


Snoopy, ha nagyobb helyiségekről is szó lehet, akkor én a JRX 115-öt ajánlom, ami a Crown végfokoddal egy okos párost képez. A CerwinVega-ból az E-szériát annyira nem ismerem, de a kivitele, a paraméterei és a gyári ajánlások szerint is elsősorban szobai hangfalnak szánták, arra valószínűleg tökéletes is. Egyébként itthon is be lehet őket szerezni, az utolsó áruk 110.000 körül volt.
Ha nagyobb bulikban is gondolkodsz, az említett JBL falakon kívül tudnám még ajánlani a nélunk levő használt EV1202S-eket és Dynacord A153-asokat. Érdemes meghallgatni őket!


Köszönöm a segítséget! Csak 20m2-es helység a legnagyobb, amit be kell hangosítani 1 házi buli alkalmával (kerti lugas, nappali, garázs). Ilyen házibulik évente kb. 20 alkalommal vannak. Otthon viszont az év minden napján hallgatok zenét, tehát fontos, hogy elsősorban annak is feleljen meg, hogy kb. 20m2-es szobámban jól szóljon. Nem lenne jó, ha csak a bulik alkamával szólna jól és otthon már nem lenne az igazi. Nekem amit tanácsot adtak hangszerboltban, hogy lehetőleg valami nagyobb hangnyomásra képes szépen szoló kontrol vagy kis-közép hatótávolságú hangfal felelne meg a céljaimnak. Electro Voice hangfalakat ajálottak, hogy szépen szólnak és jók. A Dynacord hangfalakat nem ismerem.
Igen, a Cerwin-Vega!-nak az E széria tényleg nem kifejezetten professzionális hangtechnikához tartozó hangfala és a hi-fi termékek alatt található, de azonban olyan érdekes hibrid, hogy tényleg nagyot szól és szépen, szóval olyan átmenet a professzionális és a hi-fi hangfalak között. A Cerwin-Vega!-nak ki a forgalmazója? Mert a http://www.cerwin-vega.hu/ oldalon szereplő cég már 1 éve nem foglalkozik Cerwin-Vega cuccok forgalmazásával.
JBL Marquis (MS-28 vagy MS-115) 2 utas hangfal megfelelne a célra, ha már így ajálottad a JRX 115-öt? Persze Marquis szériát cska használtan tudnék vásárolni. A Bose 802 hangfalait hallotam szólni párszór és azok nagyon szépen szólnak, igaz ez is csak használtan jöhet szóba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 16., szombat 22:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Köszönöm a segítséget! Csak 20m2-es helység a legnagyobb, amit be kell hangosítani 1 házi buli alkalmával (kerti lugas, nappali, garázs). Ilyen házibulik évente kb. 20 alkalommal vannak. Otthon viszont az év minden napján hallgatok zenét, tehát fontos, hogy elsősorban annak is feleljen meg, hogy kb. 20m2-es szobámban jól szóljon. Nem lenne jó, ha csak a bulik alkamával szólna jól és otthon már nem lenne az igazi. Nekem amit tanácsot adtak hangszerboltban, hogy lehetőleg valami nagyobb hangnyomásra képes szépen szoló kontrol vagy kis-közép hatótávolságú hangfal felelne meg a céljaimnak. Electro Voice hangfalakat ajálottak, hogy szépen szólnak és jók. A Dynacord hangfalakat nem ismerem.
Igen, a Cerwin-Vega!-nak az E széria tényleg nem kifejezetten professzionális hangtechnikához tartozó hangfala és a hi-fi termékek alatt található, de azonban olyan érdekes hibrid, hogy tényleg nagyot szól és szépen, szóval olyan átmenet a professzionális és a hi-fi hangfalak között. A Cerwin-Vega!-nak ki a forgalmazója? Mert a http://www.cerwin-vega.hu/ oldalon szereplő cég már 1 éve nem foglalkozik Cerwin-Vega cuccok forgalmazásával.
JBL Marquis (MS-28 vagy MS-115) 2 utas hangfal megfelelne a célra, ha már így ajálottad a JRX 115-öt? Persze Marquis szériát cska használtan tudnék vásárolni. A Bose 802 hangfalait hallotam szólni párszór és azok nagyon szépen szólnak, igaz ez is csak használtan jöhet szóba.


Snoopy, a Cerwin-Vega körül vannak ugyan itthon kavarodások, de majd meglátjuk, hogyan alakul a dolog.
A JBL JRX 115 valóban nagyobb térben tud kibontakozni, bár egy 20 nm-es szobában már megél. Az MS szériát én speciel nem ismerem, nem tudok véleményt mondani ilyen szempontból.
A jó öreg - bár újratervezett Bose 802 zseniális, csakhát a két subja nélkül (MB4) nem igazán produkál rendes mélyeket. Subostul, kontrollerestül pedig már súlyos pénzekbe kerül még használtan is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 17., vasárnap 3:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Köszönöm a segítséget! Csak 20m2-es helység a legnagyobb, amit be kell hangosítani 1 házi buli alkalmával (kerti lugas, nappali, garázs). Ilyen házibulik évente kb. 20 alkalommal vannak. Otthon viszont az év minden napján hallgatok zenét, tehát fontos, hogy elsősorban annak is feleljen meg, hogy kb. 20m2-es szobámban jól szóljon. Nem lenne jó, ha csak a bulik alkamával szólna jól és otthon már nem lenne az igazi. Nekem amit tanácsot adtak hangszerboltban, hogy lehetőleg valami nagyobb hangnyomásra képes szépen szoló kontrol vagy kis-közép hatótávolságú hangfal felelne meg a céljaimnak. Electro Voice hangfalakat ajálottak, hogy szépen szólnak és jók. A Dynacord hangfalakat nem ismerem.
Igen, a Cerwin-Vega!-nak az E széria tényleg nem kifejezetten professzionális hangtechnikához tartozó hangfala és a hi-fi termékek alatt található, de azonban olyan érdekes hibrid, hogy tényleg nagyot szól és szépen, szóval olyan átmenet a professzionális és a hi-fi hangfalak között. A Cerwin-Vega!-nak ki a forgalmazója? Mert a http://www.cerwin-vega.hu/ oldalon szereplő cég már 1 éve nem foglalkozik Cerwin-Vega cuccok forgalmazásával.
JBL Marquis (MS-28 vagy MS-115) 2 utas hangfal megfelelne a célra, ha már így ajálottad a JRX 115-öt? Persze Marquis szériát cska használtan tudnék vásárolni. A Bose 802 hangfalait hallotam szólni párszór és azok nagyon szépen szólnak, igaz ez is csak használtan jöhet szóba.


Snoopy, a Cerwin-Vega körül vannak ugyan itthon kavarodások, de majd meglátjuk, hogyan alakul a dolog.
A JBL JRX 115 valóban nagyobb térben tud kibontakozni, bár egy 20 nm-es szobában már megél. Az MS szériát én speciel nem ismerem, nem tudok véleményt mondani ilyen szempontból.
A jó öreg - bár újratervezett Bose 802 zseniális, csakhát a két subja nélkül (MB4) nem igazán produkál rendes mélyeket. Subostul, kontrollerestül pedig már súlyos pénzekbe kerül még használtan is.


A megél mit jelent? Nem szól rosszúl, de nagyobb tér kellene neki az érvényesüléshez?
A JBL Control 28 és Control 18 kombó nem lenne célszerűbb a JRX 115-höz képest? Vagy azon érződik a trapéz dobozok vagy műanyagot tartalmazó dobozok nem túl igazi hangzása?
Bose 802 komplett rendszert lehet tudnék megfizethető áron használtan külföldről, ezért merült fel a téma. A JBL MS széria már neccessebb, mert az olyan, hogy nagyon ritkán van belőle eladó. Szokott még lenni használtan jó áron JBL kontrol monitor (4312, 4412, stb.).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 17., vasárnap 18:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
A megél mit jelent? Nem szól rosszúl, de nagyobb tér kellene neki az érvényesüléshez?


Valahogy úgy. A tölcséres tweeter másként teríti a hangot, mint pl. egy dómsugárzó. Vagyis gha a sztereo térre is odafigyelsz, akkor a "hagyományos" hifi ládákkal vagy monitor falakkal precízebb tereket kapsz lakószobában. Ugyanez persze fordítva is igaz: a hifi falaknak, plane a nerfield monitoroknak eléggé fókuszált terük van, ezért nagy helyiségben vagy szabad téren nem igazán jól érvényesülnek.

Idézet:
A JBL Control 28 és Control 18 kombó nem lenne célszerűbb a JRX 115-höz képest? Vagy azon érződik a trapéz dobozok vagy műanyagot tartalmazó dobozok nem túl igazi hangzása?


Háát... meg kéne hallgatnod őket. Nem rossz egyébként ez a közelítés, de azt hiszem, te valami jobbra vágysz.

Idézet:
Bose 802 komplett rendszert lehet tudnék megfizethető áron használtan külföldről, ezért merült fel a téma. A JBL MS széria már neccessebb, mert az olyan, hogy nagyon ritkán van belőle eladó. Szokott még lenni használtan jó áron JBL kontrol monitor (4312, 4412, stb.).


A Bose az nagy királyság, de mint említettem, én subokkal és a saját kontrolljával javasolnám elsősorban őket. Meg ha használtan jutsz hozzájuk, vásárlás előtt feltétlenül nézesd meg szakemberrel őket, mert láttam már egy-két "occsóér" bekerült 802-est. Nem kevés pénzből lehet őket rendbehozni, ha valami bajuk van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 18., hétfő 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
A megél mit jelent? Nem szól rosszúl, de nagyobb tér kellene neki az érvényesüléshez?


Valahogy úgy. A tölcséres tweeter másként teríti a hangot, mint pl. egy dómsugárzó. Vagyis gha a sztereo térre is odafigyelsz, akkor a "hagyományos" hifi ládákkal vagy monitor falakkal precízebb tereket kapsz lakószobában. Ugyanez persze fordítva is igaz: a hifi falaknak, plane a nerfield monitoroknak eléggé fókuszált terük van, ezért nagy helyiségben vagy szabad téren nem igazán jól érvényesülnek.

Idézet:
A JBL Control 28 és Control 18 kombó nem lenne célszerűbb a JRX 115-höz képest? Vagy azon érződik a trapéz dobozok vagy műanyagot tartalmazó dobozok nem túl igazi hangzása?


Háát... meg kéne hallgatnod őket. Nem rossz egyébként ez a közelítés, de azt hiszem, te valami jobbra vágysz.

Idézet:
Bose 802 komplett rendszert lehet tudnék megfizethető áron használtan külföldről, ezért merült fel a téma. A JBL MS széria már neccessebb, mert az olyan, hogy nagyon ritkán van belőle eladó. Szokott még lenni használtan jó áron JBL kontrol monitor (4312, 4412, stb.).


A Bose az nagy királyság, de mint említettem, én subokkal és a saját kontrolljával javasolnám elsősorban őket. Meg ha használtan jutsz hozzájuk, vásárlás előtt feltétlenül nézesd meg szakemberrel őket, mert láttam már egy-két "occsóér" bekerült 802-est. Nem kevés pénzből lehet őket rendbehozni, ha valami bajuk van.


A Bose szervizelésétől én is tartok (JBL hangszoróárakat ismerem és ebből következtetek a Bose hangszórók áraira), sajnos sok szanaszétt hajtott cuccot láttam már és tényleg igaz az, hogy ha kipróbálod, szakemberrel emgnézetteted és jó, akkor szabad csak megvenni.
Stúdióhangfal is lehet szóba jöhetne. Ha 10-12"-os mélynyomó lenne benne és 3 utas lenne, mint pl. a JBL 4312 MKII hangfal és nagyon jól szólna és nagyot is, akkor az maga lenne a menyország.
Dynaudio stúdió hangfalat hallotam már szólni. Szépen szólt és elég nagyot, csak nekem kicsi. 2 utas 165-ös vagy 8"-os mélynyomójút hallotam.
Dynaudio BM 15 hangfala nagyon gondolkodóba ejtett! 2 utas, 10"-os woofer, 1"-os tweeter, 42Hz-20KHz-ig (bár néhol ilyen infó is van: 30Hz-21KHz-ig +/-3dB). A kis Dynaudo BM akkorát szólt és úgy, hogy az igen, le a kalappal elötte! A BM 15 gondolom még jobban szól és még nagyobbat, mint a 165mm-es woofert tartalmazó kistestvére. Ilyent is olvastam a BM 15-ről 1 Angol oldalon, hogy max SPL: 125dB Long Therm, Near/Middle field monitor. Szóval a Dynaudio is felmerült, mint variáció a hangfal témára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 28., csütörtök 1:46 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 20., péntek 0:09
Hozzászólások: 2
Hello Snoopy.

Van egy eladó JBL JRX 115-ösöm. Alig használt, kb. fél éves.
Ha érdekel: 06-30-9467-483
Korrekt árban megegyezünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szeptember 30., szombat 0:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
Hy!

Kösz, de a JRX 115 belefér abba a pénzügyi limitbe, amit meg bírok venni újan. Használtan csak olynat veszek, ami újan nem férne bele a pénzügyi limitbe, de jó állapotúnak kell lennie, hogy megvegyem. Ami érdekelne pl.: JBL Marquis széria. Lehetőleg valami nagyobbacska, pl.: MS28, MS115, stb. 2 vagy 3 utas hangfal érdekelne a komolyabb szériák közül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 11., szombat 21:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megkezdtük a Tascam VL - X5 aktív monitor ládák tesztelését. Még nem akarom elkiabálni, de azt hiszem, megfogtuk a 100 ezer alatti aktív home monitorokból a "best buy" cuccot!

pozitívumok:
+ meglepően tiszta, transzparens hang
+ egyenletes frekiátvitel
+ jó tranziensek
+ nem túl erőteljes, de tiszta, kutyulatlan mély tartomány
+ módosítható a frekimenet a szobához képest
+ egyszerű, de elegáns és profi dizájn

negatívumok:
- ha nem pontosan fókuszból hallgatjuk, kicsit konfúz a tere, de soha rosszabbat ennyi pénzért!
Mennyiért is? 84.000 Ft bruttó a pár! (Bevezető akciónkban 79.900-ért szert lehet rá tenni karácsonyig!)

Mindenkinek ajánlom, aki kis otthoni stúdióba keres monitor falakat!
http://www.tascam.com/Products/vlx5.html

Megjegyezzük még, hogy az ALESIS monitor falak is szuper akciós árakon futnak:
- M1 Active MKII: 94.000 FT / pár
- MonitorOne (passzív): 48.500 Ft / pár
- M1 Active 520: 64.920 Ft / pár
- M1 Active 620: 133.000 Ft / pár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 30., csütörtök 6:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
JBL EON 1500 hangfalról vélemény? Megfelel-e otthoni hangosabb zenehallgatásra, kisebb házibanzájok hangosításához és otthoni DJ kontrol hangfalnak egyszerre, ha fontos, hoyg szépen szóljon a cucc? Crown XLS-202D végfokkal hajtanám. A kábelek és csatlakozók esetében jó minőségű és combosabb kivitelűek. Ja, EQ-t még nézek a rendszerhez, de EQ terén tanácstalan vagyok, hogy mit lenne érdemes venni (Behringer Digitális EQ-t ajálották, hogy jól szól, persze 100ezer Ft körül már más EQ is szóba jöhet, ami még szebben szól és még jobb). Bakelitet és CD-t hallgatok főleg, de néha 1 DVD-t is megnézek. Szóval elég multifunkciós célra kell hangfal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 30., csütörtök 11:31 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
JBL EON 1500 hangfalról vélemény? Megfelel-e otthoni hangosabb zenehallgatásra, kisebb házibanzájok hangosításához és otthoni DJ kontrol hangfalnak egyszerre, ha fontos, hoyg szépen szóljon a cucc? Crown XLS-202D végfokkal hajtanám. A kábelek és csatlakozók esetében jó minőségű és combosabb kivitelűek. Ja, EQ-t még nézek a rendszerhez, de EQ terén tanácstalan vagyok, hogy mit lenne érdemes venni (Behringer Digitális EQ-t ajálották, hogy jól szól, persze 100ezer Ft körül már más EQ is szóba jöhet, ami még szebben szól és még jobb). Bakelitet és CD-t hallgatok főleg, de néha 1 DVD-t is megnézek. Szóval elég multifunkciós célra kell hangfal.


Nekem a JRX 115 sokkal jobban bejön. Olcsóbb, szebb, és szerintem lényegesen jobban is szól...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 30., csütörtök 16:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
JBL EON 1500 hangfalról vélemény? Megfelel-e otthoni hangosabb zenehallgatásra, kisebb házibanzájok hangosításához és otthoni DJ kontrol hangfalnak egyszerre, ha fontos, hoyg szépen szóljon a cucc? Crown XLS-202D végfokkal hajtanám. A kábelek és csatlakozók esetében jó minőségű és combosabb kivitelűek. Ja, EQ-t még nézek a rendszerhez, de EQ terén tanácstalan vagyok, hogy mit lenne érdemes venni (Behringer Digitális EQ-t ajálották, hogy jól szól, persze 100ezer Ft körül már más EQ is szóba jöhet, ami még szebben szól és még jobb). Bakelitet és CD-t hallgatok főleg, de néha 1 DVD-t is megnézek. Szóval elég multifunkciós célra kell hangfal.


Nekem a JRX 115 sokkal jobban bejön. Olcsóbb, szebb, és szerintem lényegesen jobban is szól...


Kösz az infót!
Nálam a kulcsó: jobban szól.
A szebb relatív, mert nekem pl. külsőre az EON 1500 jobban bejön, mint a JRX 115, de nem a design szerint akarok vásárolni. Izlések és pofonok.
Egyébként még az árnál megjegyzem, hogy 40%-al olcsóbban a bolti árnál tudok új EON hangfalat venni, sajnos csak 1 párra szól ez a kedvezmény, ami baráti alapon van.
Az EON és a JRX hangzásáról pár kérdésem lenne. Az EON-nak, mivel nem fa doboza van, ezért olyan műanyag hangja van vagy milyen? Vagy ez nem érződik? Miben nyilvánúl meg a hangzás beli eltérés? stb. Szóval érdekelnének a részletek.
Ha mondjuk a JBL EON 1500-at a Magnat Vintage 450-hez hasonlítjuk, akkor melyik szól jobban? Tudom, hogy az eggyik professzionális, a másik meg hi-fi hangfal, de azért érdekel, hogy melyik szól jobban, meg egyébb szempontok szerinti vélemény is érdekelne, ha bekelitről és cd-ről hallgatok zenét. Lehet kifejtős.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 12:12 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
Kösz az infót!
Nálam a kulcsó: jobban szól.
A szebb relatív, mert nekem pl. külsőre az EON 1500 jobban bejön, mint a JRX 115, de nem a design szerint akarok vásárolni. Izlések és pofonok.
Egyébként még az árnál megjegyzem, hogy 40%-al olcsóbban a bolti árnál tudok új EON hangfalat venni, sajnos csak 1 párra szól ez a kedvezmény, ami baráti alapon van.
Az EON és a JRX hangzásáról pár kérdésem lenne. Az EON-nak, mivel nem fa doboza van, ezért olyan műanyag hangja van vagy milyen? Vagy ez nem érződik? Miben nyilvánúl meg a hangzás beli eltérés? stb. Szóval érdekelnének a részletek.
Ha mondjuk a JBL EON 1500-at a Magnat Vintage 450-hez hasonlítjuk, akkor melyik szól jobban? Tudom, hogy az eggyik professzionális, a másik meg hi-fi hangfal, de azért érdekel, hogy melyik szól jobban, meg egyébb szempontok szerinti vélemény is érdekelne, ha bekelitről és cd-ről hallgatok zenét. Lehet kifejtős.


Nehéz lenne megfogalmazni a különbséget. Nálunk itt a boltban mindkettőből van. Pl. egy iskolai rendezvényhangosításra lehet, hogy inkább az EON1500-at ajánlanám, mert pl. könnyű, kevésbé érékeny a műanyag kasztni a sérülésekre, szóval olyan "industrial" design.
A hangot tekintve szerintem a JRX lineárisabb, erőteljesebb a mélye, és tán a magasa is tisztábban cseng. Az EON kicsit prezenszesebb, de alapvetően az sem szól rosszul.
A Magnathoz nem lehet hasonlítani őket, mert ezeket nem szobai zenehallgatásra tervezték, hanem kisebb hangrendszerek építőelemeinek. Mindazonáltal otthoni "zúzósabb" hallgatásra is alkalmasak, de hogy mondjuk neked a kettő közül melyik tetszene, azt csak meghallgatás után tudod eldönteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
Kösz az infót!
Nálam a kulcsó: jobban szól.
A szebb relatív, mert nekem pl. külsőre az EON 1500 jobban bejön, mint a JRX 115, de nem a design szerint akarok vásárolni. Izlések és pofonok.
Egyébként még az árnál megjegyzem, hogy 40%-al olcsóbban a bolti árnál tudok új EON hangfalat venni, sajnos csak 1 párra szól ez a kedvezmény, ami baráti alapon van.
Az EON és a JRX hangzásáról pár kérdésem lenne. Az EON-nak, mivel nem fa doboza van, ezért olyan műanyag hangja van vagy milyen? Vagy ez nem érződik? Miben nyilvánúl meg a hangzás beli eltérés? stb. Szóval érdekelnének a részletek.
Ha mondjuk a JBL EON 1500-at a Magnat Vintage 450-hez hasonlítjuk, akkor melyik szól jobban? Tudom, hogy az eggyik professzionális, a másik meg hi-fi hangfal, de azért érdekel, hogy melyik szól jobban, meg egyébb szempontok szerinti vélemény is érdekelne, ha bekelitről és cd-ről hallgatok zenét. Lehet kifejtős.


Nehéz lenne megfogalmazni a különbséget. Nálunk itt a boltban mindkettőből van. Pl. egy iskolai rendezvényhangosításra lehet, hogy inkább az EON1500-at ajánlanám, mert pl. könnyű, kevésbé érékeny a műanyag kasztni a sérülésekre, szóval olyan "industrial" design.
A hangot tekintve szerintem a JRX lineárisabb, erőteljesebb a mélye, és tán a magasa is tisztábban cseng. Az EON kicsit prezenszesebb, de alapvetően az sem szól rosszul.
A Magnathoz nem lehet hasonlítani őket, mert ezeket nem szobai zenehallgatásra tervezték, hanem kisebb hangrendszerek építőelemeinek. Mindazonáltal otthoni "zúzósabb" hallgatásra is alkalmasak, de hogy mondjuk neked a kettő közül melyik tetszene, azt csak meghallgatás után tudod eldönteni.


Kösz a tanácsot, akkor meghallgatom mindekettőt (EON és JRX) és utána döntök.
A Cerwin-Vega!-nak vannak ilyen tölcsérel mélyládái (pl.:VIS-36, T-36, JE-36, EL-36, AB-36). Link: http://www.cerwin-vega.hu/sub_proterm.htm
A kérdésem, hogy ha ilyen dobozt akarok csinálni, akkor milyen képlettel tudom kiszámolni vagy progival a doboz térfogatát és pontos méreteit (gondolom ez már eléggé összetett dolog)?
Annakidején még csináltam mélyládát autóba és ott volt olyan, ha jól emlékszem, hogy több féle képlet, az eggyik Reflex dobozhoz, a másik Brandpass (fellülátteresztő) dobozhoz, a harmadik zárt dobozhoz (pont ehez a tölcséreshez nem volt, ha jól emlékszem ez az exponenciális tölcséres?) és volt még pár változó, ami befolyásolta, hogy nagyot vagy szépen vagy stb. szóljon. Rég volt már és csak ennyi maradt meg bennem.
Mivel ezek a tölcséres mélyládák brutálissan nagyot tudnak szólni és nagyon szépen is, ezért akarok ilyent csinálni. Otthoni és kisebb bulikra akarom, elég nekem bőven a 15"-os mélynyomó a dobozba. Rockford Fosgate, DLS, stb. márkájú mélynyomót elég jó áron tu8d az ember szerezni újan és kint nem ritka, hogy JBL mélnynyomó is van akciós áron.
Esetleg valaki dobozépítőt tudnál ajálani? Bár a megvalósítást jobban szeretném amgam megoldani, szeretek buherálni. Külső borítás terén amit a Gerry hangfalakon van, az mi? Ilyen rücsi felület és leginkább a az új buszok parkettájához tudom hasonlítani. Hol lehet olynat beszerezni? A szövet borítást nem szeretem, hamar koszolódik és sérül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 3., vasárnap 22:04 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Snoopy írta:
MidiTom írta:
Snoopy írta:

Kösz a tanácsot, akkor meghallgatom mindekettőt (EON és JRX) és utána döntök.
A Cerwin-Vega!-nak vannak ilyen tölcsérel mélyládái (pl.:VIS-36, T-36, JE-36, EL-36, AB-36). Link: http://www.cerwin-vega.hu/sub_proterm.htm
A kérdésem, hogy ha ilyen dobozt akarok csinálni, akkor milyen képlettel tudom kiszámolni vagy progival a doboz térfogatát és pontos méreteit (gondolom ez már eléggé összetett dolog)?
Annakidején még csináltam mélyládát autóba és ott volt olyan, ha jól emlékszem, hogy több féle képlet, az eggyik Reflex dobozhoz, a másik Brandpass (fellülátteresztő) dobozhoz, a harmadik zárt dobozhoz (pont ehez a tölcséreshez nem volt, ha jól emlékszem ez az exponenciális tölcséres?) és volt még pár változó, ami befolyásolta, hogy nagyot vagy szépen vagy stb. szóljon. Rég volt már és csak ennyi maradt meg bennem.
Mivel ezek a tölcséres mélyládák brutálissan nagyot tudnak szólni és nagyon szépen is, ezért akarok ilyent csinálni. Otthoni és kisebb bulikra akarom, elég nekem bőven a 15"-os mélynyomó a dobozba. Rockford Fosgate, DLS, stb. márkájú mélynyomót elég jó áron tu8d az ember szerezni újan és kint nem ritka, hogy JBL mélnynyomó is van akciós áron.
Esetleg valaki dobozépítőt tudnál ajálani? Bár a megvalósítást jobban szeretném amgam megoldani, szeretek buherálni. Külső borítás terén amit a Gerry hangfalakon van, az mi? Ilyen rücsi felület és leginkább a az új buszok parkettájához tudom hasonlítani. Hol lehet olynat beszerezni? A szövet borítást nem szeretem, hamar koszolódik és sérül.


Jómagam a hangfalépítésbe nem kontárkodom bele, 15 és 18 éves korom között foglalkoztam ilyesmivel, aztán úgy döntöttem, átengedem olyanoknak, akik értenek hozzá :)
Alapmű a Klinger: Hangdobozok építése c. könyv. Mindenkinek ajánlom, aki házilag hangfal építésre szánja magát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 7., csütörtök 23:31 
Offline

Csatlakozott: 2006. szeptember 14., csütörtök 23:18
Hozzászólások: 59
MidiTom írta:
Snoopy írta:
MidiTom írta:
Snoopy írta:

Kösz a tanácsot, akkor meghallgatom mindekettőt (EON és JRX) és utána döntök.
A Cerwin-Vega!-nak vannak ilyen tölcsérel mélyládái (pl.:VIS-36, T-36, JE-36, EL-36, AB-36). Link: http://www.cerwin-vega.hu/sub_proterm.htm
A kérdésem, hogy ha ilyen dobozt akarok csinálni, akkor milyen képlettel tudom kiszámolni vagy progival a doboz térfogatát és pontos méreteit (gondolom ez már eléggé összetett dolog)?
Annakidején még csináltam mélyládát autóba és ott volt olyan, ha jól emlékszem, hogy több féle képlet, az eggyik Reflex dobozhoz, a másik Brandpass (fellülátteresztő) dobozhoz, a harmadik zárt dobozhoz (pont ehez a tölcséreshez nem volt, ha jól emlékszem ez az exponenciális tölcséres?) és volt még pár változó, ami befolyásolta, hogy nagyot vagy szépen vagy stb. szóljon. Rég volt már és csak ennyi maradt meg bennem.
Mivel ezek a tölcséres mélyládák brutálissan nagyot tudnak szólni és nagyon szépen is, ezért akarok ilyent csinálni. Otthoni és kisebb bulikra akarom, elég nekem bőven a 15"-os mélynyomó a dobozba. Rockford Fosgate, DLS, stb. márkájú mélynyomót elég jó áron tu8d az ember szerezni újan és kint nem ritka, hogy JBL mélnynyomó is van akciós áron.
Esetleg valaki dobozépítőt tudnál ajálani? Bár a megvalósítást jobban szeretném amgam megoldani, szeretek buherálni. Külső borítás terén amit a Gerry hangfalakon van, az mi? Ilyen rücsi felület és leginkább a az új buszok parkettájához tudom hasonlítani. Hol lehet olynat beszerezni? A szövet borítást nem szeretem, hamar koszolódik és sérül.


Jómagam a hangfalépítésbe nem kontárkodom bele, 15 és 18 éves korom között foglalkoztam ilyesmivel, aztán úgy döntöttem, átengedem olyanoknak, akik értenek hozzá :)
Alapmű a Klinger: Hangdobozok építése c. könyv. Mindenkinek ajánlom, aki házilag hangfal építésre szánja magát.


Kösz! Hát nálam ez a hóbort megvan még. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 1., csütörtök 11:08 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom írta:
Megkezdtük a Tascam VL - X5 aktív monitor ládák tesztelését. Még nem akarom elkiabálni, de azt hiszem, megfogtuk a 100 ezer alatti aktív home monitorokból a "best buy" cuccot!

pozitívumok:
+ meglepően tiszta, transzparens hang
+ egyenletes frekiátvitel
+ jó tranziensek
+ nem túl erőteljes, de tiszta, kutyulatlan mély tartomány
+ módosítható a frekimenet a szobához képest
+ egyszerű, de elegáns és profi dizájn

negatívumok:
- ha nem pontosan fókuszból hallgatjuk, kicsit konfúz a tere, de soha rosszabbat ennyi pénzért!
Mennyiért is? 84.000 Ft bruttó a pár! (Bevezető akciónkban 79.900-ért szert lehet rá tenni karácsonyig!)

Mindenkinek ajánlom, aki kis otthoni stúdióba keres monitor falakat!
http://www.tascam.com/Products/vlx5.html

Megjegyezzük még, hogy az ALESIS monitor falak is szuper akciós árakon futnak:
- M1 Active MKII: 94.000 FT / pár
- MonitorOne (passzív): 48.500 Ft / pár
- M1 Active 520: 64.920 Ft / pár
- M1 Active 620: 133.000 Ft / pár


Hello MidiTom!

Vannak fejlemények azóta? alesis mkII -ben gondolkodok de megteccett ez a Tascam. Mit tudsz még róla elmondani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 1., csütörtök 12:16 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
Hello MidiTom!

Vannak fejlemények azóta? alesis mkII -ben gondolkodok de megteccett ez a Tascam. Mit tudsz még róla elmondani?


Szia nuk!

A Tascam változatlanul nagyon jó benyomást tesz ránk.
Az Alesis MonitorOne ehhez képest kicsit hifisebb, "tetszetősebb" és hangosabb tud lenni, viszont ez a Tascam meg monitorosabb, naturabb, szóval jó kis cucc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 1., csütörtök 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom írta:
Szia nuk!

A Tascam változatlanul nagyon jó benyomást tesz ránk.
Az Alesis MonitorOne ehhez képest kicsit hifisebb, "tetszetősebb" és hangosabb tud lenni, viszont ez a Tascam meg monitorosabb, naturabb, szóval jó kis cucc.


Mennyibe kerül nálatok? nem talaltam a listában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 1., csütörtök 21:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
MidiTom írta:
Szia nuk!

A Tascam változatlanul nagyon jó benyomást tesz ránk.
Az Alesis MonitorOne ehhez képest kicsit hifisebb, "tetszetősebb" és hangosabb tud lenni, viszont ez a Tascam meg monitorosabb, naturabb, szóval jó kis cucc.


Mennyibe kerül nálatok? nem talaltam a listában.


Most még a fent idézett akciós árnál is olcsóbban, 76.800 bruttóért tudjuk a párat adni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 15:41 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 19:59
Hozzászólások: 8
MidiTom írta:
Most még a fent idézett akciós árnál is olcsóbban, 76.800 bruttóért tudjuk a párat adni!


Van esetleg valami grafikonod a freki menetrol? nem talaltam a tascam oldalan. Meg sokan irtak hogy tisztabb konkrétabb képet ad a mély tartomanyban mint az mkII ezt te is igy tapasztaltad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. március 2., péntek 17:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
nuk írta:
Van esetleg valami grafikonod a freki menetrol? nem talaltam a tascam oldalan. Meg sokan irtak hogy tisztabb konkrétabb képet ad a mély tartomanyban mint az mkII ezt te is igy tapasztaltad?


Itt található egy mért (tehát nem a gyár által vonalzóval megrajzolt) frekvenciagörbe - sereg, ami tükrözi a kapcsolók hatását is.

http://www.proacousticsusa.com/productd ... p?pId=5909

Mostanában nem volt alkalmam együtt hallgatni az Alesis aktívval, így csak az emlékeimre támaszkodhatok. Szerintem az Alesis falnak sem zavaróan konfúz az alsó tartománya, viszont elég erősen függ a környezetétől (faltól való távolság, dőlésszög, egyebek.) A kis Tascam talán nem ennyire finnyás az elhelyezésre - legalábbis a mélye miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. október 1., hétfő 13:04 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
Amikor az informatikus hangszórót tesztel:

Dynaudio MC-15:

http://www.hwsw.hu/hirek/33930/Dynaudio ... _iPod.html

Ja, esetleg szólhattok, amikor ez kb. 1 nullával kevesebbe fog kerülni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: hangfalpara
HozzászólásElküldve: 2007. november 8., csütörtök 18:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 23., csütörtök 19:42
Hozzászólások: 4
Sziasztok! Melyik a nyerő:
krk rp8
m-audio bx8a
e-mu pm5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hangfalpara
HozzászólásElküldve: 2007. november 8., csütörtök 19:10 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
drhock írta:
Sziasztok! Melyik a nyerő:
krk rp8
m-audio bx8a
e-mu pm5


Milyen zenére szeretnéd őket használni?
Mekkora a szoba, ahol dolgozol? Mennyire csillapított, vagy inkább visszhangos?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hangfalpara
HozzászólásElküldve: 2007. november 9., péntek 11:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 23., csütörtök 19:42
Hozzászólások: 4
kis szoba 1 panelban, nem visszhangzik. de ugyebár ez változhat az évek során. igazából a parám a mélytartományokkal van, nem szeretem a plusz subokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: hangfalpara
HozzászólásElküldve: 2007. november 9., péntek 20:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
drhock írta:
kis szoba 1 panelban, nem visszhangzik. de ugyebár ez változhat az évek során. igazából a parám a mélytartományokkal van, nem szeretem a plusz subokat.


Hát igen, a történet természetesen a mélyek körül kavarog.
Amennyiben sub nélküli rendszert szeretnél, akkor tulajdonképpen a kérdés úgy vetődik fel, hogy az adott hangfalak közül melyiknek a hangjához tudod a "valódi" mélyeket odaképzelni? Ez olyan idiótán hangzik, de ténylegesen erről van szó. Ha a füleddel jól vagy képes alkalmazkodni a visszafogott mélyekhez, akkor már sub nélküli rendszerrel is arányhelyesen tudsz dolgozni. Ehhez szükséges az, hogy az adott falak azért egész mély hangokig lemenjenek, ha nagy csillapítással is, és hogy ne legyen nagyon keszekusza a mélytartomány frekvenciamenete. Itt jön be még persze a terem, meg hogy mennyire kerül közel a falhoz a doboz. Meg azért kérdeztem a zenei stílust, mert néha ez elég kevés gondot okoz, néha alapvetően befolyásolja az anyag megítélését.
A KRK-val nincs összehasonlítási alapom, mert csak önmagában hallottam. Az EMU-t meg a BX8-at hallottam együtt, de ezek közül meg a kinek a pap, kinek a papné elve érvényesül. Szerintem az EMU elsősorban a subjával jó. A BX8 jóval mélyebbre lemegy, de kicsit érdektelenebb a középtartománya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. november 30., péntek 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Sziasztok !
Nem tudjátok az okát,hogy a Tascam VL monitor miért futott ki ilyen gyorsan ?Minőségi problémák ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. december 1., szombat 19:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Sziasztok !
Nem tudjátok az okát,hogy a Tascam VL monitor miért futott ki ilyen gyorsan ?Minőségi problémák ?


Nem futottak ki. Most is kaphatóak, és jön az új sorozat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: JBL 4412 vagy 4425
HozzászólásElküldve: 2008. május 10., szombat 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2008. május 10., szombat 13:41
Hozzászólások: 1
A JBL 4412 vagy 4425.

Ez a két hangfal érdekelne megvételre.

Esetleg más JBL stúdió hangfal is szóba jöhetne


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: ok
HozzászólásElküldve: 2008. május 23., péntek 13:27 
Offline

Csatlakozott: 2008. május 23., péntek 13:21
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: gyöngyös
oké


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára troby 2008. május 23., péntek 16:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. május 23., péntek 16:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A fenti hozzászólást légy szíves, tedd át az "Adok - veszek" rovatba, különben ki fogjuk moderálni.

Mindenkitől kérnénk, hogy a biznisz jellegű hirdetéseket oda helyezze, ne a műszaki megfejtések és egyéb topicok közé!

Köszönjük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség