Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 27., szombat 8:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: PRO-TOOLS LE
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 17., péntek 11:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. augusztus 17., péntek 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Akinek van, azok megoszthatnának 1-2 info-t, ha nem üzleti titok...
Még mindíg csak tanulok bánni vele, és sajnos előfordul, hogy lefagy. Persze nem a Pro-tools-al van a baj, hanem valamelyik ajándék szoftware-el... :cry:
Valakinek valami tapasztalat?

_________________
Ha kell technika házibuliba szóljatok, 2000W hang, fény DJ rendelésre! Autóhifi, házimozi építést vállalok 10 év tapasztalattal, plusz otthon van egy stúdióm (Pro-tools).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PRO-TOOLS LE
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 17., péntek 12:49 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
SymonT írta:
Akinek van, azok megoszthatnának 1-2 info-t, ha nem üzleti titok...
Még mindíg csak tanulok bánni vele, és sajnos előfordul, hogy lefagy. Persze nem a Pro-tools-al van a baj, hanem valamelyik ajándék szoftware-el... :cry:
Valakinek valami tapasztalat?


Ha esteleg mondanál valamit arról, hogy milyen gépen futtatod, milyen hangkártyával, melyik PT verzió, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PRO-TOOLS LE
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 21., kedd 9:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. augusztus 17., péntek 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Hali MidiTom

A vas egy Digi003, Pro-tools 7.3-al

Vettem hozzá egy Intel Core2Duo E6400 (2,16 Ghz x2) fsb 1024, 2G King max MARS 2x 1024 fsb800, alaplap: ABIT AB9 Pro, Onboard fire-wire, Pioneer 112 DVD+-RW, Atlas 450W silent Power supply active Pfc 2.0, Samsung Sata HDD 320 Gbytes 2 felé particionálva (150/150 Gbytes), és magyar XP SP2 fut rajta.

Ha csak a Pro-toolst használom nincs semmi gond, 1000 évig mehet, nem fagy, nem akad, semmi. Ha a kapott szoftvereket elindítom, fele eleve megfagy indításkor, másik fele menet közben, egyedül az X-pand szintetizátor megy úgy ahogy, de ha 5-öt megnyitok belőle attól is meghal a rendszer. Néztem a DSP és CPU teljesítmény mérőket, és alig mozdulnak, a memória fele is üresen áll, egyszerüen nem értem, miért nem mennek a programok. Amúgy ha elnidítom a pro-toolst ad egy hibaüzenetet piros ablakban, ha gondolod átküldöm mélen, mert nem tudok feltölteni, nem otthonról netezek...

Előre is kösz!

Symon T

_________________
Ha kell technika házibuliba szóljatok, 2000W hang, fény DJ rendelésre! Autóhifi, házimozi építést vállalok 10 év tapasztalattal, plusz otthon van egy stúdióm (Pro-tools).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PRO-TOOLS LE
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 21., kedd 9:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
SymonT írta:
Hali MidiTom

A vas egy Digi003, Pro-tools 7.3-al

Vettem hozzá egy Intel Core2Duo E6400 (2,16 Ghz x2) fsb 1024, 2G King max MARS 2x 1024 fsb800, alaplap: ABIT AB9 Pro, Onboard fire-wire, Pioneer 112 DVD+-RW, Atlas 450W silent Power supply active Pfc 2.0, Samsung Sata HDD 320 Gbytes 2 felé particionálva (150/150 Gbytes), és magyar XP SP2 fut rajta.

Ha csak a Pro-toolst használom nincs semmi gond, 1000 évig mehet, nem fagy, nem akad, semmi. Ha a kapott szoftvereket elindítom, fele eleve megfagy indításkor, másik fele menet közben, egyedül az X-pand szintetizátor megy úgy ahogy, de ha 5-öt megnyitok belőle attól is meghal a rendszer. Néztem a DSP és CPU teljesítmény mérőket, és alig mozdulnak, a memória fele is üresen áll, egyszerüen nem értem, miért nem mennek a programok. Amúgy ha elnidítom a pro-toolst ad egy hibaüzenetet piros ablakban, ha gondolod átküldöm mélen, mert nem tudok feltölteni, nem otthonról netezek...

Előre is kösz!

Symon T


A "kapott szoftverek" core2duo kompatibilisak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. augusztus 30., csütörtök 12:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. augusztus 17., péntek 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy egy RTAS, vagy egy windows alkalmazás mennyire Core2Duo compatibilis, de úgy gondolom, hogy a programok mit sem látnak a processzor architektúrájából. Megpróbálok a gyártók oldalain utánajárni.

Kijött a frissítés a Pro-tools 7.3-hoz, és miután felraktam eltűnt a nagy piros hibaüzenet a kezdő képernyőről... Azt hiszem, hogy a 7.3 nincs még kiforrva, és még jónéhány upgrade kell ahhoz, hogy minden zökkenőmentesen működjön...

Apropó, keresek egy programot, amivel VST-ket lehet futtatni a Pro-tools alatt. A gyártó FxPansion, a progi VST to RTAS adapter 2.0. Nincs valami ötleted, hogy hol lehet ezt a programot megvenni itthon?

Symon T

_________________
Ha kell technika házibuliba szóljatok, 2000W hang, fény DJ rendelésre! Autóhifi, házimozi építést vállalok 10 év tapasztalattal, plusz otthon van egy stúdióm (Pro-tools).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 14., péntek 8:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. augusztus 17., péntek 11:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Na kérem szépen, akinek regisztrált pro-tools-a van, az menjen fel, és töltsön lefelé, mert van egy ingyenes Sampler fent, ami minden féle kiterjesztésű hangszert be tud olvasni... Sajnos egyszerre csak 4 part működik benne, de nem gond, használható. Meg újabb frissítések is vannak a 7.3.1 1cs4 nevű upgrade, plusz a TimeWarp2600 LE is fent van futtatható formában, a gyári CD-re hibásat raktak fel (Ignition pack 2).
Gondoltam megosztom ezt a kis info-t a fórummal :)

_________________
Ha kell technika házibuliba szóljatok, 2000W hang, fény DJ rendelésre! Autóhifi, házimozi építést vállalok 10 év tapasztalattal, plusz otthon van egy stúdióm (Pro-tools).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 14., péntek 10:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
SymonT írta:

Apropó, keresek egy programot, amivel VST-ket lehet futtatni a Pro-tools alatt. A gyártó FxPansion, a progi VST to RTAS adapter 2.0. Nincs valami ötleted, hogy hol lehet ezt a programot megvenni itthon?

Symon T


Körülnéztem, hogy honnét lehet ezt a cucot beszerezni, mert korábban már adtunk el ilyent. Azonban nem jöttem rá, hogy milyen forrásból szereztük be, a legegyszerűbbnek szerintem a webshopjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség