Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 23., kedd 9:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 26., szerda 13:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Sziasztok!

Az lenne az első kérdésem, hogy tényleg igaz-e az, hogy az XP-50 (tehát a JV-1080 hangmodul) a JD-990 továbbfejlesztése?

Jobban járok-e egy XP-50-nel, ha eredetileg JD-800-at, vagy JD-990-at szeretnék? Azért kérdem, mert a JD-ket szinte lehetetlen beszerezni, de egy XP-50 csak egy telefonomba kerül :)

Köszi.

Egyébként nem csak ezért nyitottam ezt a topicot, lehet nyomulni patch, performance ügyben, ki hogy programoz, meddig lehet elmenni ezzel a több mint 10éves konstrukcióval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 26., szerda 22:23 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Sziasztok!

Az lenne az első kérdésem, hogy tényleg igaz-e az, hogy az XP-50 (tehát a JV-1080 hangmodul) a JD-990 továbbfejlesztése?

Jobban járok-e egy XP-50-nel, ha eredetileg JD-800-at, vagy JD-990-at szeretnék? Azért kérdem, mert a JD-ket szinte lehetetlen beszerezni, de egy XP-50 csak egy telefonomba kerül :)

Köszi.

Egyébként nem csak ezért nyitottam ezt a topicot, lehet nyomulni patch, performance ügyben, ki hogy programoz, meddig lehet elmenni ezzel a több mint 10éves konstrukcióval.


No, erről lehetne egy mélyfilozófiai vitát nyitni. A történet Ádámnál és Évánál kezdődne, vagyis valahol a JV-30 (vagy SoundCanvas) környékén, de akkor már nem lehetne szó nélkül elmenni a "D" széria és az"MT" modulok mellett sem, majd bejönnének a JD-k, valamint a JV-80, 90, 880 és egyebek. A család tagjai között lehetne egy halom párhuzamosságot, hasonlóságot, sőt azonosságot is találni felépítésben és hangzásban, de ugyanilyen könnyű lenne pl. látszólag azonos hangkeltő engine-re épülő Roland szinyók között óriási eltéréseket is kimutatni. Magam részéről a JD-ket és az XP szériát (pláne annak egy egészen egyedi darabját, az 50-est) nem nagyon hasonlítgatnám, mert eléggé eltérő szerkezetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 27., csütörtök 10:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
De ha nem hasonlítjuk, hanem a technológia-történelem órát lehagyva összekülönböztetjük őket, mi a "legfülbetűnőbb" különbség? :)

Mert az ugye vili, hogy a jd-nél kipakoltak minden potit a kezelőfelületre, meg a az XP-ben nagyobb a polifónia, nagyobb a sample-bank, sequencer, stb.

Azért tettem föl a kérdést, mert több helyen is olvastam külföldi lapokon, hogy a JV-1080 a JD-990-t lövi, hogy az XP szebben szól, mint a JD, de ezek egyéni vélemények.

Az 50-es miért egyedi a többiekhez képest?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 28., péntek 9:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
De ha nem hasonlítjuk, hanem a technológia-történelem órát lehagyva összekülönböztetjük őket, mi a "legfülbetűnőbb" különbség? :)

Mert az ugye vili, hogy a jd-nél kipakoltak minden potit a kezelőfelületre, meg a az XP-ben nagyobb a polifónia, nagyobb a sample-bank, sequencer, stb.

Azért tettem föl a kérdést, mert több helyen is olvastam külföldi lapokon, hogy a JV-1080 a JD-990-t lövi, hogy az XP szebben szól, mint a JD, de ezek egyéni vélemények.

Az 50-es miért egyedi a többiekhez képest?


Egy részletes összevetés tényleg kifeszítené a fórum kereteit.
A JD szériát mind a mai napig sokan "kult" eszközként tisztelik. Ha pusztán a paramétereket tekintjük, akkor a JV-k valóban mindenben überelik. (pl. nagyobb ROM, magasabb multitimbralitás és polifónia, stb.) Azonban általános a vélekedés (amit nagyjából magam is elfogadok), hogy a JD-k vastagabban, zsírosabban szóltak. A JV-k hangkeltő rendszere alapjában hasonló a JD-khez, de mégsem ugyanaz. A nagyobb PCM ROM több alap hullámformát tartalmaz ugyan, de szerintem ezek a nagyobb polifónia miatt kicsit véznábban szólnak, mint a JD-ben levők. Azért összetettebb a kérdés, mert egyenként kéne végigmenni a hangszíneken és hasonlítgatni őket. Sokan szerették a JD PCM bővítőit is, valóban jól használható kártyák voltak.
Az XP - 50 megint egy külön történet. Itt ugyan alapvetően a korábbi JV-80/90, JV-1080 vonal hangkeltésére támaszkodtak, de megspékelték még egy csomó mindennel. Hasonlítgattuk a az XP-50 és a JV-1080 hangzását, a kettő között is felismerhetők különbségek. Az XP-50 egy nagyon jól kitalált koncepció volt, népszerű hangszer lett belőle, bár sok mérgelődést is okozott a tulajdonosoknak. Ugyanis elég sok hibát bennefelejtettek. A hibák egy részét a későbbi kiadásokban megfejtették, egy-két dolgot azonban mindvégig bennehagytak. A maradék hibák a szekvencert érintik, és ha az ember tud róluk, azért együtt lehet élni velük.
A Roland a további foltozgatás helyett inkább megcsinálta az XP -60-ast és a 30-ast, ezen hibák kihagyásával és még több extrával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 28., péntek 17:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 3:24
Hozzászólások: 32
Aha, értem. Köszi! :)

Akkor ahhoz, hogy legyen egy olyan billentyűm, amivel lehet midizni és jó minőségben hangokat is kreálni (nem a presetekre támaszkodni), arra jó.
Nézegettem, vannak hozzá midi-s szoftverek(tweakerek), elég jól bele lehet nyúlni, persze nem VAST.

ps.: nem tudok tovább várni a Kurzra, kell egy elfogadható minőségű vas ócsóért. Inkább veszek egy használt, de jó szintit, mint egy szimpla midi billentyűt. A K meg majd ha elérhető lesz normális körülmények között, elérjük... :)

Mégegyszer köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2006. július 30., vasárnap 21:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
idp írta:
Aha, értem. Köszi! :)

Akkor ahhoz, hogy legyen egy olyan billentyűm, amivel lehet midizni és jó minőségben hangokat is kreálni (nem a presetekre támaszkodni), arra jó.
Nézegettem, vannak hozzá midi-s szoftverek(tweakerek), elég jól bele lehet nyúlni, persze nem VAST.

ps.: nem tudok tovább várni a Kurzra, kell egy elfogadható minőségű vas ócsóért. Inkább veszek egy használt, de jó szintit, mint egy szimpla midi billentyűt. A K meg majd ha elérhető lesz normális körülmények között, elérjük... :)

Mégegyszer köszi!


OK,
ilyen all-around célokra szerintem is jó lesz az XP-50, pláne ha megtámogatod egy-két expansion boarddal. A Kurzweil témát pedig figyelemmel kísérjük, de szerintem a nyár végéig aligha lesz bármilyen okos fejlemény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2009. december 25., péntek 15:11 
Offline

Csatlakozott: 2005. augusztus 14., vasárnap 14:37
Hozzászólások: 6
Sziasztok !
Sürgősen szükségem lenne XP-50-hez 5 oktávnyi gumisorra (4 db 12-es, 1 db 13-as). Van-e nálatok ilyen, és megoldható-e a postázás ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland XP-50
HozzászólásElküldve: 2009. december 26., szombat 19:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
szocsaba írta:
Sziasztok !
Sürgősen szükségem lenne XP-50-hez 5 oktávnyi gumisorra (4 db 12-es, 1 db 13-as). Van-e nálatok ilyen, és megoldható-e a postázás ?


Hétfőn hívd fel Gyurit, vagy írj egy mailt neki a service.syncopa@t-online.hu - ra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség