Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 13:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: G-70
HozzászólásElküldve: 2005. május 2., hétfő 14:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kijött a G-70 1.10-es szoftvere. A frissítés minden G-70 tulajdonosnak erősen javallott! A mellékhatások elkerülése céljából keressétek fel Roland márkakereskedőtöket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: G-70
HozzászólásElküldve: 2005. május 19., csütörtök 11:30 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 19., csütörtök 11:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szombathely
Én felfedeztem pár apró hibát a működésben, sőt egy helyen le is fagy a szoftver és csak a ki-be kapcsolás segít. Vajon lehet tudni, hogy az új verzió milyen változásokat tartalmaz?

És még egy hülye kérdés: milyen "mellékhatásokra" gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: G-70
HozzászólásElküldve: 2005. május 19., csütörtök 13:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
szuszies írta:
Én felfedeztem pár apró hibát a működésben, sőt egy helyen le is fagy a szoftver és csak a ki-be kapcsolás segít. Vajon lehet tudni, hogy az új verzió milyen változásokat tartalmaz?

És még egy hülye kérdés: milyen "mellékhatásokra" gondolsz?


Ezek az észrevételeid már az 1.10 betöltése utáni állapotra vonatkoznak? Ismereteim szerint a korábbi hibák mind eltűntek, bár, amint a mondás tartja, "hibátlan szoftver nincs, csak legfeljebb nem találták meg még az összes hibáját!"

Mellékhatások: amikor ezt a frissítés dolgot írtam, még nem volt fent publikusan a neten az op. rendszer, csak a kereskedők kapták meg azzal a céllal, hogy a korábban eladott hangszerekbe töltsék be. Azóta letölthető a netről is, tehát házilag is megoldható a frissítés. DE. Mi azért azt javasoljuk mindenkinek, hogy ha nem teljesen biztos a dolgában, akkor inkább ezt szakszervizzel vagy ehhez értő márkakereskedővel végeztesse el. A flash memóriás hangszerek megjelenése lehetővé tette, hogy a gyártók utólag javítsanak, módosítsanak az op. rendszeren, új szolgáltatásokat rakjanak be. Viszont ha a frissítést nem kellő körültekintéssel csináljuk, könnyen okozhatjuk a hangszer halálát. Ilyenkor nincs más megfejtés, mint a flash romot tartalmazó áramköri lapot kiszerelve visszaküldeni a gyárba, ahol vagy kicserélik az IC-t, vagy az egész alaplapot.
Ez nem a G-70-re, nem is csak a roland hangszerekre specifikus, hanem valamennyi frissíthető op. rendszerű hangszerre, vagy akár a PC BIOS-ra is. A PC-k esetében annyi a különbség, hogy sok alaplap a hibás flash után még gyógyítható bizonyos trükkökkel, de ha nem ,akkor is csak max. 10-20.000 Ft bánja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: G-70
HozzászólásElküldve: 2005. május 19., csütörtök 15:25 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 19., csütörtök 11:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem, nekem még az eredeti szoftver van rajta és lehet, hogy vak vagyok, de még nem találtam linket a verziófrissítéshez.

A mellékhatásokra vonatkozó dolgot úgy értem, hogy tudomásom szerint bizonyos billentyűkombinációkkal lehet a frissítést megoldani, amelynek menete le van írva egy doksiban. Ha mindent a leírás szerint végzek, mit lehet elrontani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 19., csütörtök 16:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A G-70 v.1.1 fent van a német és az USA Roland oldalon is.
A frissítés folyamatát egy 6 oldalas pdf tartalmazza. Ha valaki ezt következetesen végigviszi, és nem megy el közben a villany, akkor nem lesz probléma. A tapasztalatunk azonban az, hogy
- nem mindenki olvassa el a doksit
- sokan elolvas(n)ák, de nem értik
- megértik, de azért nem aszerint csináljálk
- aszerint is csinálják, de jár arra valaki, aki a hangszeren közben megnyom valamit
- elmegy a villany, vagy véletlenül lekapcsolják az elosztót
- minden oké, de az eredmény mégsem pl.-> sérült fájl, sérült floppy, a gyártó hülyeséget tett fel az oldalára (ilyen is volt!)

Szóval, ezért vagyunk nyugodtabbak, ha a kuncsaftjainknak mi tesszük fel a frissítéseket. Ha mi toljuk el, mi visszük el a balhét (':oops:')


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: G-70
HozzászólásElküldve: 2005. május 20., péntek 8:08 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 19., csütörtök 11:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szombathely
Akik a felsorolt módon frissítenek, kivéve az elektromos áram hiányát, és a rossz doksit, azok meg is érdemlik, hogy ne sikerüljön. Egy ilyen kategóriájú hangszer kellő figyelmet érdemel, nem lehet csak úgy hányaveti módon hozzányúlni!

Mindenesetre köszönöm a választ, meg vagyok győzve, ha a szombathelyi márkakereskedőnél rendelkezésre fog állni a frissítés, oda fogom vinni a hangszert. (már megígérte, hogy majd telefonál)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Memóriakártya
HozzászólásElküldve: 2005. június 2., csütörtök 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 19., csütörtök 11:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szombathely
A G-70 gépkönyv felhívja a figyelmet, hogy amikor a memóriakártyán adatforgalom van, ne húzzam ki azt az aljzatból. De arról sehol nem találok említést, hogy a hangszer bekapcsolt állapotában belerakhatom-e a memóriakártyát, mert mondjuk eszembe jutott, hogy azon van egy UPG, ami kellene.
Szóval belerakhatom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 5., vasárnap 21:53 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Erről a gyártó valóban nem nyilatkozik. Ha a hangszer írja vagy olvassa a kártyát, akkor biztosan nem szabad húzkodni. Hogy nem aktív állapotában okozhat - e problémát a kártya ki/berakása, ahhoz nagyon alaposan ismerni kéne a hangszer I/O kezelését és a szoftver felépítését. Más hangszereknél, illetve készülékeknél egyébként általában nem okoz gondot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: G-70 MI funkció
HozzászólásElküldve: 2005. június 6., hétfő 12:22 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 19., csütörtök 11:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szombathely
Nem tudom, hogy csak az én G-70-esem tüntet ki ezzel a jelenséggel, vagy mindegyiken így van, de az 1.10 verziófrissítés után is tapasztalok következetlen működést a MELODY INTELLIGENCE funkciónál. A funkció bekapcsolt állapotában valamilyen dallamot játszva bizonyos hangok lenyomásakor csak az egyik szólam hallatszik, ha mégegyszer megnyomom, akkor már mindkettő.
Először úgy tűnt, hogy azon típusoknál fordul elő, amelyek csak az UP1 partot használják. De ez sem igaz, mert pl a "CntryBallad" esetében minden szépen hallatszik. Vagy én csinálok valamit rosszul?
Ezelőtt EXR-5-ösöm volt, ott nem volt ilyen típusú probléma. És úgy emlékszem, hogy ott lehetett állítani, hogy milyen hangszín legyen a másik szólam.
Ezt itt is meg lehet tenni?
Amennyiben a fenti probléma hibás működés következménye, azt lehet valamilyen módon jelezni a gyártónak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 6., hétfő 15:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
szuszies,
akkor ott még véleményem szerint maradt valami csont az új op.rendszerben is.
Természetesen be kell jelenteni a Rolandnak. Ennek az az útja, hogy a márkakereskedőnek, ahol vetted, adj le egy papírt, amin a lehető legpontosabban leírod az észlelt jelenséget. Szükséges megadni a hangszer gyári számát, (ettől is függhet bizonyos alap firmware), és esetleg a vásárlás dátumát is, bár azt a kereskedő és a képviselet is a saját rendszeréből ki tudja szedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 21., szerda 14:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Bemutatták a Roland G-70 új, 2.0 - ás op. rendszerét, számos újdonsággal. Bővebb infó:
http://www.rolandee.hu/products/billentyus/kiseretautomatikas/G-70%20Version%202/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 30., szerda 10:22 
Offline

Csatlakozott: 2005. október 10., hétfő 14:20
Hozzászólások: 9
Sziasztok !

Megpihentek vagy elfáradtak az alkotók a Rolandnál ,hogy nem tömik
be a rést az EXR és a G70 közt ? Gondoltam karácsonyra lesz egy
G- 50.Tudtok erröl valamit ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 30., szerda 19:24 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
lajostoth írta:
Sziasztok !

Megpihentek vagy elfáradtak az alkotók a Rolandnál ,hogy nem tömik
be a rést az EXR és a G70 közt ? Gondoltam karácsonyra lesz egy
G- 50.Tudtok erröl valamit ?


Az tény, hogy az EXR és a G-70 között elég nagy szakadék tátong. Azt viszont homály fedi, hogy:
- mikor jön ki ebben a kategóriában hangszer?
- mi lesz a neve?
- inkább a "G" technológiát egyszerűsítik le, vagy az EXR-t extrázzák fel?

Szóval semmi konkrétum nem tudható. Egyébként a Roland az új arrangerek bejelentését többnyire Frankfurtra szokta időzíteni, tehát tavasz előtt én nem nagyon számítok új hangszerre. Hacsak a NAMM-on nem. Dehát egyelőre még a verebek sem csiripelnek semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség