Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 18., csütörtök 14:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 7:40 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Hello mindenkinek!

Én már nagyon várom a hangszert,és a várakozásban böngésztem utánna a neten, de sehogyse fér a fejembe az , hogy nálatok várni kell rá,de van több cég akiknél kettő is van raktáron! Ez hogyan működik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 10:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pisty24 írta:
Hello mindenkinek!

Én már nagyon várom a hangszert,és a várakozásban böngésztem utánna a neten, de sehogyse fér a fejembe az , hogy nálatok várni kell rá,de van több cég akiknél kettő is van raktáron! Ez hogyan működik?http://www.syncopa.hu/forum/posting.php?mode=post&f=2&sid=6423ea90fac6a43efc9e73e802de94e2#


Nos, ha találtál ilyen üzletet, akkor biztosan már meg is vásároltad ott.
Mi hivatalos Roland márkakereskedők vagyunk, meg kell várnunk az első Magyarországra beérkező szállítmányt. Csak tiszta forrásból :)
Európa többi országába is csak most kezdenek beérkezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 10:07 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Neeem,még nem vásároltam meg,nálatok van ügyintézés alatt,és tényleg nincs baj,le a kalappal előttetek,hiszen nagyon segítőkészek vagytok,csak ez volt számomra érthetetlen,hogy ott van több is,máshol meg várni kell rá! Egyébként tetszik az oldal és köszi az info-t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 10:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Hello !Az E-típusról beszéltek ?Az L-t már látom több helyen,de az E-t még sehol.Vajon hol lesz dokumentálva az europai változat tone,style készlete ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 11:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Remélem nem lesz csalódás :D .Már összeütöttem a cubase script-et hozzá,de ki kell majd egészítenem a + hangszínekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 13:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Hello !Az E-típusról beszéltek ?Az L-t már látom több helyen,de az E-t még sehol.Vajon hol lesz dokumentálva az europai változat tone,style készlete ?


Az "L" (latin) verzió is kapható lesz itthon, abból elképzelhető, hogy pár darab már szivárgott be az országba. Az "E" verzió teljes stílus - és hangszínlistáját még mi sem láttuk. A gépkönyvben dokumentált lista azonosnak tűnik a Sonic Cell-ével.
Viszont (hála Vas Attilának) már tudjuk a magyar stílusok választékát:

HUN Beat1
HUN Beat16
Csardas
HUN Disco1
HUN Disco2
HUN Disco3
HUN Disco4
HUN Disco5
HUN Disco6
HUN Disco7
HUN Discofox
Mulatos
Ragga
HUNRock&Roll
Roma kv
HUN Twist
HUN Rock1
HUN Rock2
HUN Polka
Latin-pop1HU
Latin-pop2HU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 19:03 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
De érdekes ez az egész a gw-8 körül! Például itt Magyarországon kinek kellene a latin ,ha lehet európai stílusokkal is kapni,főleg úgy,hogy 21 magyar is van benn!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 15., hétfő 20:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pisty24 írta:
De érdekes ez az egész a gw-8 körül! Például itt Magyarországon kinek kellene a latin ,ha lehet európai stílusokkal is kapni,főleg úgy,hogy 21 magyar is van benn!


Hát, azért a latin zene eléggé népszerű itthon is. Másrészt egy csomó magyar zenész járogat külföldre zenélni, és a latin zenét eléggé jól el lehet adni kint is.

Amire én kíváncsi leszek, az az, hogy esetleg az egyes hangszervariációk között át lehet-e rakosgatni büntetlenül stílusokat, vagy a hangszerkiosztás olyan lesz, hogy ebben az esetben mindenképpen újra kell hangszerelni a stílust. Majd meglátjuk, ha már a kezünkben lesz a cucc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 16., kedd 8:45 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
nem tudja valaki,hogy mennyibe kerülhet a rolan 1 gb-os pendrive-ja? És roland logós póló-t hol lehetne szerezni és mennyiért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 16., kedd 17:57 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pisty24 írta:
nem tudja valaki,hogy mennyibe kerülhet a rolan 1 gb-os pendrive-ja? És roland logós póló-t hol lehetne szerezni és mennyiért?


Az 1 G-ás Roland pedrive ára 8.500 Ft. De ha megfelel Roland felirat nélkül ugyanaz, akkor kapsz egy egészen pontosan ugyanolyant ajándékba, amikor elviszed a GW-8 - at :)

Roland pólót is általában tudunk szerezni, csak előtte nem árt a színt meg a méretet tisztázni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 16., kedd 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Ó,nagyon rendes tőletek, az eredeti roland pendrive ennyiért egy picit sok,de a pólóról majd értekezünk,de amúgy fekete és m-es,az mennyi lenne? Elképzelhető,hogy holnap megjön a hangszer? A Nóri nekem hó közepét mondott,hogy arra kaptatok ígéretet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 17., szerda 16:46 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:00
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Sárhida
pisty24 írta:
Ó,nagyon rendes tőletek, az eredeti roland pendrive ennyiért egy picit sok,de a pólóról majd értekezünk,de amúgy fekete és m-es,az mennyi lenne? Elképzelhető,hogy holnap megjön a hangszer? A Nóri nekem hó közepét mondott,hogy arra kaptatok ígéretet!


Szia.
Nekem hónap végére ígérték a hangszer beérkezését. De amint megérkezik, minden érdeklődőt aki jelentkezett nálunk értesíteni fogunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 17., szerda 17:47 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Hááát szomorú vagyok,de mit lehet tenni,várunk! Azért köszi az info-t!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 19., péntek 11:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Komolyan mondom agybajt kapok a Roland demoitól.
http://www.rolandus.com/products/produc ... arentId=83
Felraktak egy patch demot videóban.No comment.Nincs ember aki gatyába rázná végre a marketinget ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 19., péntek 15:54 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Nem tudom mi bajod a marketing részével! Nézd meg a www.rolandee.hu/gw8 honlapot , ott van részletes infó,sőt még a user manual is fenn van,vagy a yutube-on van egy pár video is a bemutatókról!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 19., péntek 16:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Nem a képviselettel van gondom sem az információkkal,de hogy pl. ettől bemutatótól senki nem fog kedvet kapni a vásárláshoz az biztos ! :evil:
http://www.youtube.com/watch?v=8OwRIYILOP0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 19., péntek 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Jó,hát engem se ez a video győzött meg arról,hogy a gw8-at válasszam! Vannak ennél sokkal jobbak is a youtube-on


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 22., hétfő 13:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A jelenlegi információink szerint 25-én, csütörtökön megkapjuk az első szállítmányt.
Aztán hajrá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 22., hétfő 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Nagyon jó hír,már a Nóri is szólt,köszi nektek SYNCOPA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 25., csütörtök 13:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Legyetek szívesek ollózzatok be legalább stíluslistát ,ha van már doksitok.Köszönöm !
Meg egy pár jó szót is mondhatnátok ha már próbáltátok :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 25., csütörtök 13:46 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Állat!!!!!!!!!!!!Ennél többet nem tudok mondani a gw-8 ról!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. szeptember 26., péntek 16:06 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Első tapasztalataink a GW-8 - cal, kiegészítve vásárlóink megjegyzéseivel:

- Könnyű, könnyen szállítható, ideális "második" hangszer azoknak, akiknek van már valamilyen nagyobb arranger munkaállomásuk
- Egyszerű, de elegáns dizájn, ami úgy tűnik, mindenkinek bejön
- Elég nagy a kijelző, hogy jól látható legyen. Szerencsére nem az olcsó kategóriában megszokott "előre megrajzolt" display, hanem a funkcióktól függő kijelzés van rajta. Néhányan abban reménykednek, hogy későbbi op.rendszerrel bejön majd a szövegkiírás funkció is.
- A hangkeltés teljesen korrekt. A sima GM - GS dalok is szépen megszólalnak, ha pedig valaki veszi a fáradtságot, hogy a GW-8 hangszíntárát használja a fapados GM hangszínek helyett, az nagyon profin megszólaló nótákkal szórakoztathatja a közönséget.
- A stílusok teljesen jól szólnak, és sok friss stílust is találtunk. Próbaképpen betöltöttünk néhány ősi, de klasszikus E-86 stílust, ez simán ment. A megszólalás is abszolute rendben volt, nem kellet tehát semmiféle utómunkálat. Némelyik magyar stílushoz jobb kézre groove-ot kapunk, ami némileg behatárolja, mit lehet vele játszani, de hát akinek ez nem tetszik, átírja.
- Mindenkinek tetszett a kihelyezett EQ- effekt - burkológörbe- filter megoldás. Ez a funkció automata keyboardokon ritka, de a mai zenélési gyakorlatban jól jöhetnek ezek.
- A PenDrive fészek nagyon jó ötlet, és praktikus a lezárhatósága. (Aki látott már szilveszteri buli után a színpadon kolbászoló másnapos vendégeket, az tudja, miről beszélek :) )
- Az MP3 és WAV fájlok lejátszása is atom profi, mint ahogy azt a SonicCell alapján várni lehetett
- Apropó Sonic Cell: egyik kedves vevőnk már közölte, hogy a SonicCell-re negírt nóták egy az egyben szólnak a GW-8-on is, ami szintén igen jó hír.
- A billentyűzet ebben a kategóriában átlagosnak nevezhető. Érdekes, hogy a jobb kéz - bal kéz dinamika érzékenység külön is beállítható. Az arrangernél a jobb kéz és a kíséret hangerőaránya nyomógombokkal állítható, ami lehetne finomabb léptékű is, de pl. ha az ember kamu billentyűzéshez le akarja némítani a keyboardot, akkor nagyon frappánsan megteheti :)
- A szintihez járó PlayList editor is teljesen a SonicCell-re hasonlít. Könnyen használható, áttekinthető.
Összességében azt lehet mondani, hogy a hangszer teljességgel a felhasználói igények figyelembevételével született meg. Árához képest nagyon komoly teljesítményt nyújt. Mi egyaránt ajánljuk:
* profi zenészek profi másodhangszerének
* elsősorban SMF és MP3 nóták lejátszásával dolgozó zenészeknek
* sokat haknizó zenekaroknak, akik végre egy olcsó, könnyű HANGSZERBŐL, nem pedig valami csökött kis szappantartóból nyomhatják a zenei alapot, mégpedig bármilyen jó minőségben.
* kezdő zenészeknek, akik épp elkezdenek közönség előtt játszani
* otthoni, társasági szórakozásra is kiváló


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. október 9., csütörtök 8:31 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Hy!

Két kérdésem lenne! Mikorra várható kb. a gw-8 magyarnyelvű leírása és hogy a BOSS BR900-CD mennyibe kerülne nálatok kp-re?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. október 9., csütörtök 9:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pisty24 írta:
Hy!

Két kérdésem lenne! Mikorra várható kb. a gw-8 magyarnyelvű leírása és hogy a BOSS BR900-CD mennyibe kerülne nálatok kp-re?


Bíztunk benne, hogy a magyar nyelvű manualokat már tegnap elhozhatjuk, de még nem voltak teljesen készen. Bármelyik nap elkészülhetnek.
BR900 ügyben utánanézek, hogy pillanatnyilag tudjuk -e hozni, és jelentkezünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. október 9., csütörtök 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Köszi a választ Nóri,merg persze a segítségeteket is, az úriember még vacilál a boss br900 és a discover 5 között, de majd hívlak bennetek ha döntött!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 1., szombat 2:26 
Offline

Csatlakozott: 2008. november 1., szombat 2:17
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Valaki mondja meg nekem legyen szíves, hogyan tudok USB-ről közvetlenül lejátszani SMF dalokat és MP3-ban megírt dalokat?
Én megpróbáltam beimportálni kb. 300 SMF dalt, de 200-nál megtelt, s a többit nem tudtam feltenni.
Jó lenne, ha közvetlenül le lehetne játszani, de ezek szerint én nem értek hozzá, magyarázza el valaki! S.O.S
Köszi! :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 1., szombat 12:22 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
doktorúr írta:
Sziasztok!
Valaki mondja meg nekem legyen szíves, hogyan tudok USB-ről közvetlenül lejátszani SMF dalokat és MP3-ban megírt dalokat?
Én megpróbáltam beimportálni kb. 300 SMF dalt, de 200-nál megtelt, s a többit nem tudtam feltenni.
Jó lenne, ha közvetlenül le lehetne játszani, de ezek szerint én nem értek hozzá, magyarázza el valaki! S.O.S
Köszi! :cry:


A GW-8 csak a beledugott pendrive-ról tudja lajátszani a nótákat. A hangszer kb. 1000 tételt képes látni a pendrive-on, ha a hozzáadott fájlmenedzsert használjuk. Azért mondom, hogy kb., mert a speckó szerint összesen 999 szám + playlist lehet rajta, ezért a playlistek száma csökkenti a maximális elérhető dal számot, de ugye ez általában 5-6 tétel szokott csak lenni.
Átlagos MP3-ak mérete mondjuk 5M, ebből 1000 db 5G (hacsak nem 512-re van tömörítve mind), tehát egy 8G-ás pendrive bőven elég szokott lenni a hangszer maximális kapacitásához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 2., vasárnap 22:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kipróbáltuk a GW-8 - at külső vinyóval is. Problémamentesen működött. Tehát akik például sok és nagy fájlt használnak, pl. WAV fájlokat a maximális hangminőség érdekében, azoknak ez egy jó hír.
Viszont nem árt néhány dolgot tudni.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy nem minden fajta HDD-t kedvelnek ezek a hangszerek. Lehetnek problémák a külső HDD házak típusát illetően is, hiszen az USB-n alapvetően ennek az illesztő chipjével kommunikál a hangszer. Akik nálunk vettek GW-8 - at, azoknak szívesen összehozzuk a hangszerüket egy külső vinyóval.
Továbbá mindenkinek felhívjuk a figyelmét arra, hogy míg pendrive-val elméletileg nem lehet tönkretenni a hangszert, egy szerencsétlen, rosszul megmaszekolt külső házzal, hibás tápegységgel, nem eléggé körültekintően elhelyezett meghajtóval komoly károkat lehet okozni. Ezért érdemes a külső HDD megoldást jól átgondolni, szakemberrel konzultálni, hiszen az így okozott kár javítása nyilvánvalóan nem lesz garanciális beavatkozás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 11., kedd 18:32 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Jó hír a GW-8 tulajdonosoknak!

Némi nyomdai kínlódás után végre elkészültek a magyar nyelvű manualok. Ezeket holnap hozzuk el, csütörtöktől átvehetők az üzletben. Aki távolabb lakik és nem jár a napokban felénk, az jelezze és kiküldjük postán!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 12., szerda 21:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megjöttek hát a GW-8 gépkönyvek! Érdemes volt rájuk várni, mert szépek, rendes könyv formátumúak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 23., vasárnap 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Szia Tamás!

Kb. mikorra lehet számítani a gw-8 tok-ra? Mert akkor úgy mennék az állványér és a gépkönyvér is,hogy ne kelljen kétszer mennem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 27., csütörtök 15:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Mindenki örömére:
innen letölthetitek a GW-8E Sonarhoz való hangszer definíciós fájlját, így aztán pillanatok alatt át lehet a poros SMF-eket hangszerelni úgy, hogy csak na!

http://www.syncopa.hu/Forumhoz/GW-8E.zip


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 27., csütörtök 22:23 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban ami felettem látható? Ott...igeeeenn,ott fenn,amit a Tamás megosztott velünk! Egyébként köszi miditom,biztos jó lehet,csak nem tudooooooom miiii aaaaz! :-) :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 28., péntek 12:16 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
pisty24 írta:
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban ami felettem látható? Ott...igeeeenn,ott fenn,amit a Tamás megosztott velünk! Egyébként köszi miditom,biztos jó lehet,csak nem tudooooooom miiii aaaaz! :-) :-)


Ha nem tudod, mi az, akkor nem is vágytál rá eddig hatalmas módon.
De a vásárlóink többsége nagyon oda volt érte...

Szóval.
Általában ugyebár fel van szerelkezve a nép egy SMF repertoárral, és ezek a nóták nagy többségben GM, GS formátumban vannak meg. Vagy esetleg egy tök más hangszerre meghangszerelve, amivel a zenész korábban dolgozott.
Amikor egy bármilyen új hangszerbe betöltjük és lejátsszuk ezeket a fájlokat, akkor garantálta csalódás, mert:
a.) Ha GM/GS nóták voltak, akkor ugyanolyan színtelen - szagtalan - íztelen megszólalásuk lesz, mint eddig is volt. (Akkor minek vettünk új hangszert?)
b.) Ha valami specifikus SMF-ek voltak, akkor bármi történhet, össze-vissza kavarodhatnak a hangszerek.
Tehát, ha valaki ki akarja használni a hangszerében található szépséges hangzásokat, és sárga iriggyé akarja változtatni a konkurenciát, akkor szépen át kell hangszerelnie a meglevő dalokat. A legtöbben ezt Cakewalk, Sonar vagy valamelyik Cubase programmal követik el. Jó macerás dolog, mert minden nóta, 10-12 sáv nótánként. Hangszíneket keres az ember, hangerő, effekt arányokat variál, stb. A hangszínek beváltása egy ilyen sok bankkal rendelkező hangszernél, mint pl. a SonicCell vagy a GW-8, elég macerás. DE: a komolyabb szekencer programokhoz jótét lelkek meg szokták csinálni a hangszerdefiníciós fájlokat. Miután ezeket az ember behívja a programba, egy egyszerű legördülő menüből tudjuk már név szerint kiválogatni a megfelelő hangszíneket, ahelyett, hogy "CC0 =12, CC32 =8, ProgramChange = 37", meg ilyen szépségeket kéne összebogarászni a táblázatból és beírogatni.

Egyébként sikerült összeszednem egy Cubase PatchName List-et is (hasonló dolog, mint a fenti fájl, de nem Sonarhoz, hanem Cubase-hez.) Azzal viszont van valami bibi, mert nem tudom behívni a Cubase4-ben még ki kellene találnom, hogy miért. Ha tisztázódik a dolog, azt is közzéteszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. november 28., péntek 15:14 
Offline

Csatlakozott: 2008. szeptember 15., hétfő 7:34
Hozzászólások: 17
Áhhhá,na így már tiszta,nekem cakewalk-om van,majd azzal elbogarászok! Köszi mégegyszer!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 13., szombat 23:42 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ígéretemhez híven egy patchname list Cubase-hez.
Igaz, hogy ez a SonicCell-é, viszont működik, és csak minimális módosításokat kellene csinálni a pár eltérés miatt a GW - 8-ra.

Ha valakinek van rá egy fél órája, megcsinálhatná és belinkelhetné ide a fórumra :)

http://www.syncopa.hu/Forumhoz/SonicCell.txt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 15., hétfő 11:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. november 13., kedd 13:39
Hozzászólások: 27
Szia, ezt próbáltad ?Mert sx3-ban működik.


Csatolmányok:
RolandGW8Cubase.zip [29.82 KiB]
1016 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 15., hétfő 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2008. november 1., szombat 2:17
Hozzászólások: 5
Sziasztok!
A GW 8-hoz rendelt Weiger tokok mikor lesznek meg? Lehet már tudni valamit?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 15., hétfő 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:00
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Sárhida
doktorúr írta:
Sziasztok!
A GW 8-hoz rendelt Weiger tokok mikor lesznek meg? Lehet már tudni valamit?
Köszi!



Szia!

Aki rendelt GW8-hoz tokot, őket értesíteni fogjuk amint itt lesznek az üzletben.
A rendelést leadtuk, de egy kis időbe telik, amíg elkészülnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 15., hétfő 19:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
matrix64 írta:
Szia, ezt próbáltad ?Mert sx3-ban működik.


Ez úgy tűnik, hibátlan Cubase4 alatt is!

Köszönjük :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2008. december 20., szombat 20:20 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
GW-8 - ra várakozók figyelmébe!

December 22-én, hétfőn még kapunk néhány darabot. Kérjük, akik korábban érdeklődtek, és még szeretnének vásárolni, most jelentkezzenek újra, mert ezek a hangszerek nem fognak itt megmelegedni nálunk, nem fogják megérni itt az új évet :)
Tehát aki elég fürge, most még beszerezheti a GW-8 - at.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2009. szeptember 3., csütörtök 13:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Nos, hölgyek és urak, jó hírt közölhetünk!
Hosszú vajúdás után kijött a GW - 8 2.00 jelű op. rendszere!

A különféle változatokhoz való fájlok letölthetők a Roland - tól, és el lehet végezni az upgrade - t otthon is.

DE!!!
Mivel a frissítés elég komoly elővigyázatosságot igényel, és feltételezi, hogy alaposan átolvassuk és megértjük a folyamathoz való útmutatót, ezért minden GW-8 vásárlónknak felajánljuk, hogy a frissítést ingyenesen elvégezzük. A hibásan végrehajtott frissítéssel meghibásodhat a hangszer, és ezt természetesen sem a gyár, sem mi nem tekintjük garanciális problémának.
Annyi kérésünk van csak, hogy előtte egyeztessünk időpontot, hogy senkinek se kelljen várakoznia, vagy feleslegesen kijönni az üzletbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2009. szeptember 8., kedd 13:13 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
A GW-8 frissítés annyira sok újdonságot tartalmaz, hogy külön User Manual kiegészítést írt hozzá a Roland. Ezt a PDF - et mindenképpen érdemes áttanulmányozni:
Csatolmány:
GW-8_v2_e01.pdf [1.93 MiB]
956 alkalommal.

Vannak kibővített stíluslisták is külön az Európai, illetve a Latin modellhez:
Csatolmány:
GW-8L_stylelist_e02.pdf [40.79 KiB]
921 alkalommal.

Csatolmány:
GW-8E_stylelist_e02.pdf [39.09 KiB]
900 alkalommal.


Nem írják ugyan sehol, de tapasztalataink szerint a pendrive - ról kb. 6 - szoros sebességgel szívja be bekapcsolás után az indexállományt a frissítés után a hangszer, ami úgy hiszem, nagyon jó hír a zenészek számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2009. október 15., csütörtök 19:07 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Megkaptuk a GW-8 2-es operációs rendszere miatt kibővült funkciókat taglaló használati utasítás kibővítés magyar fordítását.
A nálunk vásárolt GW-8 - asokhoz tehát mindenkinek tudjuk ezt adni.

Aki jár felénk, annak bármikor át tudjuk adni.
Ha valaki még nem frissítette az op. rendszert, az hozza a hangszert is, és (előzetes egyzetetés után) a frissítést is megoldjuk + adjuk a leírást.

Ha valaki saját kezűleg betöltötte már a frissítést, és nem tud jönni személyesen, annak el is tudjuk küldeni az anyagot, csak kérjük, jelezze az igényét!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2010. január 12., kedd 17:29 
Offline

Csatlakozott: 2010. január 12., kedd 17:24
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy vettünk egy BOSS BR-900-ast. Vettünk hozzá USB kábelt is, de hiába dugdosom a gépbe, nem történik semmi. Kipróbáltam másik géppel is, ott se semmi. Pedig elvileg autómatikusan el kellene indulnia a telepítésnek. Na erre mit tanácsoltok? Különben minden más USB eszköz működik a gépen.
Üdv: V.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2011. július 13., szerda 19:27 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 25., kedd 19:16
Hozzászólások: 15
sziasztok most szereztem egy gw8cat azt szeretném megtudni penvdrajtról a stylusokat nem látja akár milyet teszek rá a midivel mp3mall nincs bajom csak a stylusokkal probáltam pa 500 ,gw7es meg több fajtáta leirás szerint probáltam és közvetlen a penvdrajtról letudja e játszani a stylust hogynekeljen betölteni valamelyik bankjába.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2011. július 13., szerda 22:15 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
polgárzenész írta:
sziasztok most szereztem egy gw8cat azt szeretném megtudni penvdrajtról a stylusokat nem látja akár milyet teszek rá a midivel mp3mall nincs bajom csak a stylusokkal probáltam pa 500 ,gw7es meg több fajtáta leirás szerint probáltam és közvetlen a penvdrajtról letudja e játszani a stylust hogynekeljen betölteni valamelyik bankjába.



Valószínűnek tartom, hogy még nem olvastad el a hangszerhez tartozó leírást.
A pendriveról először mindenképpen a User Style-ba kell tölteni a külső stílusokat. A Roland stílusokat igen nagy százalékban meg is eszi gond nélkül. Más gyártók (pl. KORG) hangszereinek stílusát természetesen ebbe se beletölteni, mint ahogy ilyent egyik kísérőautomata hangszer sem tud.
Léteznek számítógépes programok, amelyekkel lehet a különféle gyártók stílusait konvertálni, például Rolandra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2011. július 15., péntek 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 25., kedd 19:16
Hozzászólások: 15
ez amit leirtál az mind szép és jó csak az a bajom hogy a penvdajton levö stylust nemlátja a boldban aztmondták megkell a rolandal formatázi ezis megtörtént igy a számitógép nemlátja kéri formatázzam meg patt helyzet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2011. július 15., péntek 17:51 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
polgárzenész írta:
ez amit leirtál az mind szép és jó csak az a bajom hogy a penvdajton levö stylust nemlátja a boldban aztmondták megkell a rolandal formatázi ezis megtörtént igy a számitógép nemlátja kéri formatázzam meg patt helyzet


Mi el szoktuk mesélni a vásárlóinknak a használattal kapcsolatos tudnivalókat :)

Például, hogy milyen pendriveot célszerű használni. Aztán valóban le kell formattálni a GW-8-on, és utána a számítógépre feltelepített kezelőszoftver (A GW-8 Playlist Editor, nem pedig a Windows!) már szépen kezeli.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Roland Gw-8 workstation
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 2., kedd 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2011. január 25., kedd 19:16
Hozzászólások: 15
szeretném megkérdezni miért nemtudok a konvertáló programmal dolgozni mikor betöltene eggy midit kiirja a szám cimét meg mid is wrong file neme ezzel befejezte nemcsinált semmit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség