Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 19:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2005. október 7., péntek 17:07 
Offline

Csatlakozott: 2005. október 7., péntek 16:55
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: KUNSZENTMÁRTON
hello szeretnék segitséget kérni vásárláshoz.kérdésem mi a külömbség
az exr 5 és az exr 5s között.megéri tanuláshoz és hosszabb távra az 5s.
vagy mi jöhetne még szoba .előre is köszönöm a segitséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2005. október 7., péntek 20:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
xedon írta:
hello szeretnék segitséget kérni vásárláshoz.kérdésem mi a külömbség
az exr 5 és az exr 5s között.megéri tanuláshoz és hosszabb távra az 5s.
vagy mi jöhetne még szoba .előre is köszönöm a segitséget.


- Az EXR-5S sötét (antracit) színű, az elődje ezüstszürke
- Az S verzióban nagyobb a Flash memória
- gyárilag több stílussal adják
- a midi USB-n is közlekedik, az elődjén csak a "hagyományos" midi van.

159.000 az új és 125.000 lett a régi változat ára.
Szerintem nagyon kulturált, jó hangú hangszerek, billentyű tanuláshoz teljesen jók. Az új verzió szerintem annak éri meg, aki ki tudja használni, hogy a flash-t jobban meg lehet tömni. Vagyis aki élőben muzsikál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 8:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 10:52
Hozzászólások: 3
Sziasztok!



Bocs, ha egy kicsit off leszek, de nem találtam erre jobb topikot. Alkalmi vendéglátózáshoz szeretnék venni keyboardot, amiben a szerkesztett stílusokat lemezre, v. flashbe lehet menteni,és gyorsan előhívni. Mivel nem ebből élek, a komolyabb gépek(Roland e50)túl drágák nekem. Új Casio WK 3700-re gondoltam, vagy használt Roland exr 5-re, de asszem az utóbbin nem lehet menteni a szerkesztett stílust. Állítólag a WK-knak egész jó hangzásuk van...Ha valakinek van vendéglátós, vagy BÁRMILYEN tapasztalata a CASIO WK 3700, 3500-ről, és/vagy a ROLAND exr 5-ről( hangzás, kezelhetőség, stilusok igényessége, stb..) LÉCCI írjon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 14:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 2., csütörtök 16:15
Hozzászólások: 5
Hello!

Tényleg nincs rossz hangja a Casionak, ami nagyrészt a jó DSP-nek köszönhető benne, de csak 32 hang polifón. (EXR - - 64 hang)
Ha MIDI-zel: Dalszöveget egyik sem ír;
A Casio WK3800 (ez az új típus) SD kártyát kezel
A Roland EXR5-nek 2MB belső memóriája van (5s-nek 4MB) + Floppy

Stílusok: Stílusszerkesztő egyik hangszerben sincs;
Viszont a Rolandra könnyen lehet stílust csinálni a StyleWorks progival is, és akár a neten is találsz rengeteget!
A Casio-ra is találsz a weblapjukon, viszont csak a hozzá való progival
csinálhatsz hozzá stílust! Más hangszerét elég körülményes rá mrgcsinálni, mert csak SMF-ből képes bekonvertálni!

Viszont a Casioban van egyszerű hangszínszerkesztési lehetőség + betölthetők audio hangminták. (sampler)

Az EXR-t a roland elég jól eltalálta (EM sorozathoz képest :-)), nagyon jól kezelhető élőben! A kedvenc hangszínek külön gombokhoz regisztrálhatók, Solo <-> arranger ballansz van, Cover funkció, a stílusokat szám szerint betölhetjük floppyról és a flash-ből is, mintha a sajátja lenne és előhívja a USER programból is!
Nagyon gyorsan tölt.

A Casioban 16 felhasználói hely van a stílusoknak és a betöltése elég lassú.

Casio 6-sávos dalszerkesztő
Roland 16-sávos hangszerkesztő


A döntés a Te dolgod! ;-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 13., hétfő 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 10:52
Hozzászólások: 3
Kösz az infót :-D :-D :-D !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 17., péntek 11:56 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Újdonság EXR témában:
Hamarosan kapható lesz az EXR- E2 szinti. (A hangszer neve tulajdonképpen EXR - E - négyzet lenne, de ez a szerkesztőke nem teszi lehetővé a felső index beírását :)
A nép akaratának engedve a Roland megcsinálta az EXR - 5 kelet - európai verzióját, benne számos magyar stílussal, sőt, specifikus új hangszínekkel!

Bővebb infó:
http://www.rolandee.hu/news.php?id=3379

És egy kihagyhatatlan kép sülthurkával és egyebekkel körítve:
Kép[/img]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. november 21., kedd 3:35 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 7., szombat 4:51
Hozzászólások: 86
a sulthurka nagyon durva a roland plakaton... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Szoftver
HozzászólásElküldve: 2006. november 29., szerda 0:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 29., szerda 0:27
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Mindenkinek!

Ha ti is szeretnétek használni egy olyan szoftvert, mint ami az EXR-E2 mellé kerül a csomagba (többek között felhasználói program editor!), akkor figyeljétek ezt az oldalt: http://www.exr-studio.com

Klikk a magyar zászlóra :)

_________________
Fincy GO.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: EXR-5
HozzászólásElküldve: 2007. január 9., kedd 22:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. január 9., kedd 22:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: cegléd
Helló nekem már harmadik éve van meg az exr 5-t jó tiszta hangzásu hangszer alapbol csak 1.5 mege bájt a flasshe de ez elég egy csomó uj stylushoz meg midekhez én kb egy este 10 stylusnál nem használok többet de ezt mindenki tudja a vendéglátóban .no meg van 10 kirakott hangszer a jobb kéznél ami től k***a egyszerű a hangszer váltás .árához képest én nagyon jó hangszernek tartom amit tud nagyon bőven elegendő egy vendéglátós esthez sőt azt hiszem ki sincs használva.az enyémet újonnan vettem mindene meg van .nekem a legnagyobb bajom az vele hogy meguntam egyre kevesebbet gyakorolok.ezért szeretném mégha hasonló kategóriára is lecsesrélni. ha érdekel 06209359714 hali

_________________
minden ami zene érdekel én szintizek ámbár 8 évig tanultam gitározni keresem a hasonlo érdekl?dés? partnereket a hangmérnök tevékenység nagyon érdekel csináltam már itthon egy elég jó hangzásu CD-t.hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. január 11., csütörtök 10:58 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Kérjük az adás-vételi hirdetéseket a neki kialakított topicba rakni, különben ki fogjuk moderálni őket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: roland exr-5
HozzászólásElküldve: 2007. január 12., péntek 8:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. január 9., kedd 22:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: cegléd
Elnézést legközelebb jobban oda figyelek.

_________________
minden ami zene érdekel én szintizek ámbár 8 évig tanultam gitározni keresem a hasonlo érdekl?dés? partnereket a hangmérnök tevékenység nagyon érdekel csináltam már itthon egy elég jó hangzásu CD-t.hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2007. február 22., csütörtök 19:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. január 9., kedd 22:15
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: cegléd
hello gyakorolni az exr-5 ös is bőven elég az 5s-nek nagyobb a flash memoriája több saját stylust vagy midit lehet bele tölteni.de muzsikálni tök egy forma.egyébként szinte mindent tudok az exr 5-ről 3 éve nyüstölöm.PC-vel is usb-bén tök jól kommunikál. most szeretném egy hd-sre cserélni hali !ha van még kérdésed szivesen válaszolok.

_________________
minden ami zene érdekel én szintizek ámbár 8 évig tanultam gitározni keresem a hasonlo érdekl?dés? partnereket a hangmérnök tevékenység nagyon érdekel csináltam már itthon egy elég jó hangzásu CD-t.hali


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2009. július 26., vasárnap 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2009. július 26., vasárnap 18:41
Hozzászólások: 1
Üdv!

Egy kis segítsége lenne szükségem.

Volt egy Exr-5-ös szintim, csak elromlott és vettem egy Korg PA-50-est.
Viszont van néhány stílus, amit nagyon hiányolok, ezek:
EasyPop, EngWaltz.

Ha valakinek bármilyen formában megvan, örülnék, ha elküldené nekem.

Viszont ha nincs meg, akkor nagyon örülnék, ha valaki megtenné, hogy:
Felveszi midibe azt, hogy C-dúrban végigjátssza az intót, variációkat, pörgetéseket, stb., majd kiírja floppyra és elküldi nekem e-mailben. (Elég erről a két stílusról: EasyPop, EngWaltz).
Az e-mail címem: moser (K) citromail (P) hu
(A (K) a kukac, a (P) pedig a pont)

Nagyon fontos lenne, remélem tud valaki segíteni.
Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2010. április 11., vasárnap 11:17 
Offline

Csatlakozott: 2010. április 11., vasárnap 10:59
Hozzászólások: 12
Üdv mindenkinek :-D .
Olyan dologban kérném a segitségeteket hogy már évek óta szeretnék hangszert venni. Amire használnám :
Otthoni zenélések, kissebb házibulik továbbá saját szerzeményeim megzenésitésére. A föbb stilusok amik érdekelnek a lassab és romantikusabb dallamok, discó és a mulatós variációi.
Nagyon meg voltam indulva egy régi Korg i5s -ért de később kezdett érdekelni a Korg pa-50-es.
Mostanában azonban eggyre jobban az EXR-5 az ami talán-talán jó lenne .
Az érdekelne hogy ez a tipus a fent emlitett célra megfelelő-e, később bővithető-e, vagy haggyam és keresgéljek másik hangszer irányában ?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segitséget. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2010. április 11., vasárnap 11:35 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
timo írta:
Üdv mindenkinek :-D .
Olyan dologban kérném a segitségeteket hogy már évek óta szeretnék hangszert venni. Amire használnám :
Otthoni zenélések, kissebb házibulik továbbá saját szerzeményeim megzenésitésére. A föbb stilusok amik érdekelnek a lassab és romantikusabb dallamok, discó és a mulatós variációi.
Nagyon meg voltam indulva egy régi Korg i5s -ért de később kezdett érdekelni a Korg pa-50-es.
Mostanában azonban eggyre jobban az EXR-5 az ami talán-talán jó lenne .
Az érdekelne hogy ez a tipus a fent emlitett célra megfelelő-e, később bővithető-e, vagy haggyam és keresgéljek másik hangszer irányában ?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segitséget. :wink:


Az EXR-5 a maga nemében jó volt, dehát már egy régi típusról beszélünk. Ha Rolandban gondolkozol, akkor két kiváló alternatíva is van:
- Ha elsősorban a kísérőautomatika számít, akkor vegyél egy E-50-et! Nagyon okos, intelligens, muzikális, és elég jól be lehet töltögetni a régebbi Roland stílusokat is, például kisebb átgyúrással az EXR-hez való mulatós dolgokat. CF kártyán tárol, tehát a floppy nyúzásról is le lehet szokni.
- Ha sok SMF vagy MP3 zenei alapot használsz, akkor pedig ott a GW-8, vagy a Prelude, amik pendrive-ot használnak tároló eszközül.

KORG tekintetben a PA-50 igen jó alternatíva. A fentiekkel szemben előnye, hogy igazi szintetizátor is, tehát teljes mértékben szerkeszthetők a hangszínek. Nagy mennyiségű stílus is van hozzájuk. Egyetlen hátrányuk, hogy csak floppy volt bennük, de most már az SD kártyás verzió fut, ami árban ugyanannyi, mint a korábbi floppys volt. Ebből persze az is következik, hogy mostanság elég olcsón hozzá lehet jutni egy "hagyományos" PA50-hez, mert mindenki igyekszik lecserélni. Akinek meg elég a floppy, az ezekkel is jól jár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2010. április 11., vasárnap 19:11 
Offline

Csatlakozott: 2010. április 11., vasárnap 10:59
Hozzászólások: 12
üdv.
Köszönöm a tanácsot. Már volt szerencsém egy PA-50-hez pár perc erejéig, később aztán nem értettem hogy miért árulják annyian a hangszerüket.
Ha ezt választom akkor olyan lehetőség van a hangszeren hogy egy dalt lejátszok amit felveszek a memóriába és valahogy átvarázsolóm usb-n a számitógépemre ? Onnan már tudom lemezre irni stb...
Az e-50-et is ismerem / mondhatni kissé drága hangszer /
Mégeggyszer köszi. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: roland exr 5
HozzászólásElküldve: 2010. április 12., hétfő 1:19 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
timo írta:
üdv.
Köszönöm a tanácsot. Már volt szerencsém egy PA-50-hez pár perc erejéig, később aztán nem értettem hogy miért árulják annyian a hangszerüket.
Ha ezt választom akkor olyan lehetőség van a hangszeren hogy egy dalt lejátszok amit felveszek a memóriába és valahogy átvarázsolóm usb-n a számitógépemre ? Onnan már tudom lemezre irni stb...
Az e-50-et is ismerem / mondhatni kissé drága hangszer /
Mégeggyszer köszi. :wink:


A PA50-ben van egy nagyon hatékony szekvencer. Ez természetesen midi fájlt szerkeszt, amit át lehet rakni számítógépbe a kártya segítségével. A PA50-en nincs USB csatlakozó. De a megszólaláshoz természetesen kell a PA50. Ha csak nem akarod a számítógépen külön meghangszerelni szoftver szintetizátorokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség