Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. április 25., csütörtök 4:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 24., szerda 7:32 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Bocsánat, a már meglévő topicban is hozzászóltam, de mivel ott 2005 óta nincs forgalom, nyitottam egy újat is.

Tisztelt Jelenlévők!

Nem vagyok képes az MO 8-am fejhallgató-kimenetén mindkét fülre hangot adni!
Kezdetben ez remekül működött, de valamit elállítottam, és képtelen vagyok visszacsinálni!
Kérek mindenkit, segítsetek!
Üdv:
Ishmael


(nincs még magyar kezelési útmutató? a motif-ét próbálom adoptálni, de nem mindig ugyanaz)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 24., szerda 18:39 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ishmael írta:
Bocsánat, a már meglévő topicban is hozzászóltam, de mivel ott 2005 óta nincs forgalom, nyitottam egy újat is.

Tisztelt Jelenlévők!

Nem vagyok képes az MO 8-am fejhallgató-kimenetén mindkét fülre hangot adni!
Kezdetben ez remekül működött, de valamit elállítottam, és képtelen vagyok visszacsinálni!
Kérek mindenkit, segítsetek!
Üdv:
Ishmael


(nincs még magyar kezelési útmutató? a motif-ét próbálom adoptálni, de nem mindig ugyanaz)



A vonalkimeneten kijön rendesen mindkét oldal, vagy ott is felemás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 7:27 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Hűha!
Ezt ki kell próbálni.
Még délelőtt közlöm az eredményt!
Köszi!

I


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 7:29 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Várjunk csak. Úgy érted, egy-egy hangszórót dugjak a kimenet jobb- és baloldalának nyílásába? Vagy a fejhallgatót dugjam előbb egyikbe majd másikba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 10:08 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ishmael írta:
Várjunk csak. Úgy érted, egy-egy hangszórót dugjak a kimenet jobb- és baloldalának nyílásába? Vagy a fejhallgatót dugjam előbb egyikbe majd másikba?


"Rendes" hangszórót hiába dugsz a vonalkimenetre, azt nem hajtja meg. Ha van aktív hangfalad, azzal már el lehet végezni a próbát. Vagy keverőre, gitárerősítőre, hasonlóra rádugva.

Ha nincs ilyesmi kéznél, akkor is ki tudod próbálni a dolgot. Ha a fejhallgatót egy ilyen vonal kimeneti jack aljzatba dugod, akkor csak valószínűleg halkan fog szólni, és mindenképpen csak a bal oldala. De ha ez mindkét kimeneten így van, akkor a hangszerben a jel routolása oké. Viszont valami történt a fejhallgató kimeneteddel -> szerviz.

Ha viszont a vonal kimeneteken közül is csak az egyiken jön ki a hang, akkor elképzelhető, hogy valahol a balanszot félrehúztad. Most jön a manual nézegetése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 10:54 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
No. Itt jön a baj. A kézikönyv, nem elég, hogy angol, iszonyú érthetetlen, tele bennfentes szakzsargon-kifejezésekkel. Egy helyen találtam olyat, ami emlékeztet a dologra: ahol a "KNOB"-okat tárgyalja. Ott viszont nem jártam sikerrel.
Egyszer a fiam a zenész haverjaival babrált valamit a hangszer mellé kapott Cubase programmal. Összekötötték a PC-vel a hangszert, ott nem történhetett valami durvaság?
De mindjárt kipróbáljuk a vonalkimeneteket és jelentkezem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 11:37 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Sajnos mindkét vonalkimeneten kijön a hang, de csak a bal hallgatóban......
Kipróbáltuk, egy combót csatlakoztattunk, előírás szerint, a mono kimenetre, és arról vettük le a hangot a fejhallgatóval - és ugyanúgy csak a bal oldala szól.
Hm-hm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 11:41 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Igazából nem hinném, hogy meghibásodás. Annyira kímélve van a hangszer, fejhallgató kimenete meg még jobban (szinte alig volt használva), nehéz elképzelni, hogy fizikailag sérült volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 13:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ishmael írta:
Sajnos mindkét vonalkimeneten kijön a hang, de csak a bal hallgatóban......
Kipróbáltuk, egy combót csatlakoztattunk, előírás szerint, a mono kimenetre, és arról vettük le a hangot a fejhallgatóval - és ugyanúgy csak a bal oldala szól.
Hm-hm.


Ha mindkét vonalkimeneten jön ki külön-külön hang, akkor az azt jelenti, hogy addig a pontig megvan a hasngzerben mindkét csatorna jele. Innen megy tovább a fejhallgatóerősítőre. Ha az ide dugott fejhallgatónak csak a fele szól, akkor valahol itt van a hiba (meghajtó erősítő, aljzat, stb.)

Azt a kombós dolgot viszont nem értem. Ha van a hangszeren mono jelű kimenet, az úgy működik, hogy ha a másik csatlakozó aljzatban nem érzékel dugót, akkor erre monósítva nyomja ki a jelet. Ha erre egy kombót rádugunk, akkor ez a monósított jel rámegy a kombóra, tök mindegy, hogy a saját hangszóróján vagy fejhallgatón akarjuk-e hallgatni, akkor az már nyilván monó marad mindörökre. Mármost ha erre a kombóra rádugunk egy fejhallgatót, és akkor is csak a fejhallgató fele szólal meg, akkor:
- vagy hibás a kombó fejhallgató kimenete is
- vagy rossz a fejhallgató, és akkor mindegy, hogy mire dugjuk rá


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 13:14 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Így van!!!!
Ezért nem értem én se, még a jelenséget magát se, nemhogy az okát.
Ezért gondolom, hogy valami kacifántos beállítási zavar lehet, egy csatornába terelt sztereó jel vagy akármi hasonló, bármily vadul is hangzik.
Pláne, hogy egy jó évig normálisan szólt a fejhallgató is. (Most vettem egy újat, egy kis Sennheisert, mert én is gondoltam rá, hogy maga a fejhallgató a rossz.)
A Cubase által nem lehetett elbarmolni valamit, vissza, a hangszeren?
Ezért borzasztó, hogy nincs se a kezelési útmutató, se a mellékelt szoftver lefordítva magyarra. Pedig úgy tudom, magyar használati utasítás nélkül nem is szabadna forgalmazni.
(Nem a Syncopa-nál vettem :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 13:17 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Talán megoldást jelenthetne....
Nincs ezeken a hangszereken olyan, hogy a gyári beállítások visszaállítása, vagy a beállítások törlése vagy efféle?
Mert nincs rajta semmi olyan, amit sajnálnék elveszíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 13:43 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Gyári értékekre visszaállítás: angol gépkönyv 26. oldal

De nem fűzök hozzá sok reményt, hiszen a korábban leírtakból pont az derül ki, hogy mindkét kimenet rendesen működi, csak a fejhallgató féloldalas. Nem ismerem komoly mélységben a hangszert, de 99%-ban a vonalkimenet jele kerül rá a fejhallgató erősítőre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 25., csütörtök 13:58 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Köszi. Ezt mindenesetre megpróbálom. Ha érdekel a téma továbbra is, majd beszámolok.
Van valami márkaképviselet egyébként, ahol gyártói szinten értenek a szerkezethez? Vagy lehetne olyat találni, aki nemcsak játszik rajta, hanem zenét szerez és szerkeszt vele?
Pécsen lesz a hangszer két hét múlva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 26., péntek 8:42 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 7:27
Hozzászólások: 11
Igazad lett!
A beállítások visszaállítása nem csinált semmit.
Végül is, a vonalkimenetről üzemeltetett erősítőről levéve a hangot, a fejhallgató mindkét hangszórója szól. És ez lesz egyelőre a megoldás.
A fejhallgató-kimenetet megvizsgáltam a hangszeren. Hm-hm. Picit mozog, mondhatni, egy hangyányit lötyög. Erre beugrott a netbook-om esete. Egy bizonyos típusnál gyárilag garantáltan tönkremegy egy éven belül a hálózati csatlakozó aljzat. A szervíz, amelyik javította, kijelentette, ezt a márkát szinte kötelezően mindenki szervízbe viszi (mert garanciális hibának persze nem fogadják el) emiatt a hiba miatt. Semmi más baj nincs, mint hogy nem megfelelően rögzítik összeszereléskor a dobozba azt a kis bizgentyűt. Egy csepp pillanatragasztó, és meg van oldva.
Lehet, itt is erről van szó. Elég egyszer durvábban kihúzni a jacket, és meglazul a rögzítés. De ezért szervízbe vinni...
Kösz a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mo 8
HozzászólásElküldve: 2011. augusztus 30., kedd 22:49 
Offline

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 22:39
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Márciusban vásárolt MO8-as hangszerem eladó. Imádom, szeretem, minden működik rajta, de valamiért nem az a hangszer ami teljesen ki tudja elégíteni az elképzelésem. 2013 márciusig van garancia, doboza, külföldi és rövidített magyarnyelvű, Cubase5 szoftvert adok hozzá. Van hozzá egy puha tok is. Az alján vannak karcok az állványtól. Tok nélkül az ára 235.000.-Ft, tokkal együtt 245.000.-Ft. Budapesten tekinthető meg a hangszer.
tel: 0630 4443344 (hétköznap de. 10-18 óráig)

Üdv.: Dizzy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség