Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 29., péntek 15:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Multieffekt
HozzászólásElküldve: 2005. április 25., hétfő 15:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ezt a topicot egy körkérdéssel kezdem:
Szerintetek melyik a legjobb gitár multieffekt? Külön kéen értékelni őket mondjuk 100 ezer Ft alatt, és felette. Hasonlóképpen kíváncsi vagyok a basszusgitárosok véleményére is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 9., hétfő 12:34 
Offline

Csatlakozott: 2005. április 29., péntek 13:32
Hozzászólások: 1
Én kipróbáltam a GT-6-ot, az AX1500G-t, a V-amp2-t,
és a Line6 Pod szériát.
A véleményem:
GT-6: szörnyen gagyi torzítók, szép "tiszta effektek".
AX1500G: jó torzitás és nayon szép chorus.
V-amp2: Kizárólag otthonra jó, sehova máshova...
Line6 POD,POD2, PODXT: minden effekt, akár torzító akár chorus vagy
flanger nekem nagyon bejött, ezt a szériát tartom a legjobbnak.
Megálta a helyét szinpadon és stúdióban felvételen egyaránt.

Az AX1500G-t bánom hogy eladtam, szintén nagyon jól szól, az új AX3000G-t nagyon szivesen kipróbálnám!

Volt még régebben egy kis Korg Pandora 2-esem, na azon volt egy
gyári preset a "solo". Azt az ultrakirály hangot keresem még mindig..:)))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 14:38 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Üdvözöljük köreinkben Mezey Bélát, a fő hazai Gitárelektronikai Gurut!
Béla, szerinted mi a menő multieffekt manapság?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
én vettem egy gt8-at. a standard effektek naonjok, de van benne egy csomo ostobaság ilyen sitar meg AC simulatao hat én akárhogyan állítgattam csak egyre rosszab volt kész röhej. :oops: a torzitok szarok, az eq nagyonrossz. az erolkodo simulatorok senemjok, bar hozzateszem egy két napi folyamatos allítgatás utan sikerult fasza hangot kicsiholni, de nemazigazi. Jok lennének ha nemlenne mindegyikben ilyen nagyfrekis hulye sistergés, ha nyomok ra egy high cut filtert akkor "tok jol" szolnak csakhát akkormeg nincs magas. az effektloop borzalmasan zajos, nemtom mibe fájt volna ugyanolyan adda-kat berakni mint az i/o ba, bar asse jo. itthol digit outot használok hát ég és fold kulonbség az analoggal sznbem. amugy fránkon ossze van rakva minden igényt kielégít, ilyen troger korulmények kozott meg amilyen koncertkorulmények vannak teljesen hasznalhato.
egyébként egy line6 -et vettem volna de hat az ostobak nemraktak bele effektloopot, asz hat akkora wahpedalt hovakossembe he :?:

eza korg ax1500 cucc egy haveromnak van nalla mindig azt buherálom, nekem nemigazán teccik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 24., kedd 20:59 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 24., kedd 20:05
Hozzászólások: 17
ja monnyuka wahot be lehet kotni a cucc elé monnyuk :lol: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. május 29., vasárnap 20:03 
Offline

Csatlakozott: 2005. május 1., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 5
Nem be lehet kötni elé, hanem ODA KELL egyébként is, mert csak ugy lesz jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. június 15., szerda 13:19 
Offline

Csatlakozott: 2005. június 15., szerda 13:01
Hozzászólások: 3
Hello Mindenkinek!

Az eddigi létem során többnyire Korg és Boss effekteket volt szerencsém használni. A Bossok általában jól szóltak,nekem a torzítóik miatt nem tetszettek annyira.A korgok közül messze a legjobban a Korg Ax30G tetszik.Az új korgok legnagyobb baja,hogy mindenféle erősítő meg hangfalszimulációval ellátják őket,pedig azok a zenében nem sokat érnek.A csöves szimulátorok is csak addig jók,míg valaki egy igazi csöves erősítőt be nem kapcsol,ott kiadja magát a különbség.Ezek a szimulátorok szerintem igazán csak hangszínben okoznak változást,de aki a gitár hangját nagyon megvágja,az a zenéből nem fog kiszólni.Eleve nem tartom jónak ezt az új irányvonalat,hogy erősítőket meg előfokokat szimulálnak,ha valaki egy műsorban 5 féle szólóhangszínt használ,akkor
az egyiket a másikhoz képest vagy tompának,v fahangúnak v élesnek stb fogja találni.Nem tartom jónak az új korgok hangszínelését,mert az ember azért vesz effektet,hogy hangszíneléskor legalább a középfrekvencia választható legyen.Ez az,ami miatt még mindig az ax30G-re szavazok,abban ez megvan,az újakban meg csak egy középpoti az egyszerűbb programozás végett.A legfontosabb,hogy a cucc zenei környezetben hogy szól,hogy állítható,nem pedig az hogy otthon hogy szól.
Üdv minden gitáros emberkének!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. augusztus 3., szerda 10:24 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 25., hétfő 14:02
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Kenya, Szerengeti Park
Üdv. mindenkinek!

Szerintem ez a modellezős őrület a praktikussága miatt kezd előtérbe kerűlni. Egyszerűen - én azt látom - a zenésztársadalom egy része nem akarja a túrnék alatt cipelni a méregdrága és nehéz, nagydarab erősítőket. Számos esetben láttam színpadon, hogy ezeket a modellezős dolgokat használják. Egyszerűen praktikusabb és némelyik kifejezetten jól szól. Nem szed össze mindenféle brummot, zajt meg istentuggya mit. Studióban pedig ott van ugyancsak egy kis dobozban számos erősítő hangja ami az esetek 90%-ban nem hallatszik ki a zenéből. Szerintem ez egy új hangszer kategóriaként kell tekinteni. Akár a billentyűsöknél a szintetizátorok történetében az analog, FM, PCM, F. Modellezös korszakokat. Ez egy ilyen kütyü. Szerintem ez a jövő. Láttam már kondcertet azért elmaradni mert a gitárerősítőből ki ment a cső. Ebben az esetben ez ki van zárva (jó tudjuk Mörfi mindig ott van). Azonkívűl azok a gitárosok akik keresik a különleges hangokat, ezek az efekktek valóságos csemegét jelentenek.
Végszóként, ...szerintem nem erősítők (előfokok) elé tervezték ezeket hanem vonalból a pultba és kész. Maga az elv is sántítana, ...gondoljátok el Fender elé Fender modell, vagy Xy mellé Xy modell, vagy ami még rosszabb ezeket vegyíteni. Vonalból pultba, ezek így működnek. Sz.tem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szeptember 28., szerda 13:23 
Offline

Csatlakozott: 2005. június 15., szerda 13:01
Hozzászólások: 3
Hello Mindenkinek!
Nemrég sikerült lecserélnem a 8 éve használt korg ax30g-met(majdnem meg is sirattam...) egy Boss Gt-6-ra. Mint ahogy korábban írtam eddig csak korgokhoz volt szerencsém,ez az első saját Boss effektem.Nem voltam különösebben híve a modellezős cuccoknak,de most be kell látnom,hogy az idő és a technika alaposan eljárt felettem.Ez a Gt-6 szerintem egy igen jól sikerült darab,egyszerű magamfajta felhasználónak kimeríthetetlen lehetőségeket kínál.Kb 2 hónapja van meg,de még mindig tartogat meglepetéseket.
Az a meglátásom,hogy csak igen nagy gyakorlattal rendelkező gitáros képes egy-két nap próbálgatás után eldönteni,hogy egy ilyen kategóriájú berendezés milyen,és akkor még nem beszéltünk a személyes ízlésről sem.Véleményem szerint tehát aki ilyen jellegű cuccot akar használni,az csak hosszas próbálgatás után fogja tudni,hogy mit is vett.
Pixala hozzászólásával egyetértek,ezek az effektek(nevezzük annak) már valóban nem előfok elé valók,hiszen két előfok egymás utáni kötése nem egészséges dolog.Én úgy használom,hogy a viszonylag nagy(80 W)kombómnak az effekthurok returnjába dugom a GT-6-ot,így csak a végfokát meg a hangszóróját használom a kombónak,így minden programnál az effekt előfokát állogathatom,és az egyes programok függetlenek egymástól.Vonalból még nem próbáltam,arra nem vitt még rá a lélek,de egyszer lehet,arra is sor kerül.A GT-6 többféle kimeneti lehetőséggel rendelkezik,ki-ki kiválaszthatja a neki tetszőt,nem kell a programokat átírni.
Összességében nekem tetszenek a torzítók akár az előfokban levők,akár a lemodellezett kispedálok (MT-2,GOUVNOR...),igen kellemes meglepetés a Wah pedálok hangja,és a többi cucc is.Szerintem amit írnak az ismertetőben az úgy is igaz,bár nem két órai ismeretség után fog a hangzás előjönni,a rengeteg modell egyenkénti ízlelgetése is sok idő,akkor még a sok variációs lehetőségről nem is beszéltünk,meg az effektek bekötési sorrendjének változtathatóságáról.Örülök,hogy nem rakták tele mindenféle felesleges effektekkel,így is sok van benne,de az mind megszólal,csak kellő türelem kell hozzá.
Üdv minden gitáros emberkének!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. november 22., kedd 16:58 
Offline

Csatlakozott: 2005. november 22., kedd 16:47
Hozzászólások: 1
zsoltkov és kz!

A GT-8 nagyon profi multieffekt, csak tanuld meg használni. Nem árt egy minimális tudás a frekvenciákról (eq-hoz), torzítókról, effektekről stb. Ha már rászántad magad, hogy beszerzel egy ilyen modellt tudd, hogy miért is kell neked egyáltalán. Ha csak némi fogalmad van a multikról és még az is hiányos akkor jön a fentiekhez hasonló vélemény(ed). Én nagyon meg vagyok elégedve a sajátommal, megtaláltam benne azokat a hangszíneket, melyeket már régóta kerestem. Hangmintákkal is szolgálhatok, ha kívácsi vagy rá. De..hmm..nem is tudom...biztos GT-8-at próbáltál..?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 16., szombat 18:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. december 16., szombat 18:15
Hozzászólások: 2
Hejsze!
Többféle eset jöhet számításba:
- ha valaki ért a kütyükhöz, tudja mit akar hallani, gyakorlatilag bármiből bármit kitud csiholni, kivéve a tényleg alkalmatlan eszközöket;
- ha valaki nem ért a cucchoz, de tudja, mit akar hallani, az sok idő után megtalálhatja(!) a keresett hangzást;
- ha valaki nem ért a cucchoz, de tudja, mit akar hallani és egyszerűen segítséget kér;
- ha valaki nem ért a cucchoz, síkhülye is, meg csak szarozni tud, annak valószínűleg a zenéhez sincs köze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. december 19., kedd 8:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. november 12., vasárnap 1:36
Hozzászólások: 14
Én GT-6-ot használok, police-t játszunk és szükség volt a digitális témákra.

Valóban korrektek a digitális effektek, és valóban átlagosak a torzítók.

Ez elmondható az összes olyan 100-150 ezer HUF-os cumóról gyártótól függetlenül, aminél az előfok szekció is digitális.

Vannak a komolyabbak, ezekben a torzítok különálló analóg áramkörök, mintha a klasszikus pedálok lennének a dobozban eldugva, nos ezek hozzák a jó torzítót.....

Vannak a mégjobbak, ahol előfokcső szolgáltatja az amp szimulációt és a torzítók is ezt a csövet boost-olják. Nos ezek tényleg nagyon jók és drágák.

A Mesának van elérhető áron ilyen pedálja, illetve ha valaki be tud szerezni egy digitech RP-20-ast, akkor összepipili magát a hangzástól.

Volt hozzá szerencsém, de a 90es években készült, sztem studiozenészeknek elsősorban, és könnyebb volt egy programot megírni c++ ban mint a digitech-et beállítani....

Az absolute top, amit én is használok ha nem kell Andy Summers-t imitálnom:

Egy öreg plexi Marshall fejbe 1 db kábelt dugok, rácsatlakoztatok egy 72-es telecastert, felhúzom az elő és végfokcsöveket 10-re....
(otthon javasolt egy powerbrake beiktatása :-) )

Nos ezt keressük minden effektben.....


Modernebb hangzáshoz be lehet iktatni egy Shredmaster-t, de kizárólag bemenő jelszint növelésre!!, semmi tranzisztoros torzító....

ámen :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség