Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 14:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: help2
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 0:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 14:04
Hozzászólások: 5
hi, az lenne a kérdés, hogy van-e rá valamilyen mód, hogy dvd videorol leszedjük a csak a beszédsávot és átkonvertáljuk wavba?köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: help2
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 1:02 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
gonzo666 írta:
hi, az lenne a kérdés, hogy van-e rá valamilyen mód, hogy dvd videorol leszedjük a csak a beszédsávot és átkonvertáljuk wavba?köszi


Miért, olyan az a DVD, hogy van rajta csak külön beszédsáv?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 21:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 14:04
Hozzászólások: 5
hát arra gondoltam h ugyebár egy origi dvd-n van angol, magyar, stb. szinkron, nomármost nékem pl. az angol szövegelés kellene.eddig egy az egybe kivágtam részeket a filmből, és próbáltam a hátteret leszűrni, de nem egy olyan számra figyeltem fel azóta, ahol csak a beszéd sávot hallottam, mindenféle kísérő hang, effekt , zene, stb. nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 26., vasárnap 23:01 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
gonzo666 írta:
hát arra gondoltam h ugyebár egy origi dvd-n van angol, magyar, stb. szinkron, nomármost nékem pl. az angol szövegelés kellene.eddig egy az egybe kivágtam részeket a filmből, és próbáltam a hátteret leszűrni, de nem egy olyan számra figyeltem fel azóta, ahol csak a beszéd sávot hallottam, mindenféle kísérő hang, effekt , zene, stb. nélkül.

Előrebocsátom, hogy ilyen multimédia ügyekkkel nem nagyon foglalkozom, de eddig nekem csak olyan több nyelvű DVD-k voltak a kezem ügyében, amelyeken 5.1-re vagy sztereóra keverve volt minden, tehát nem volt külön dialóg sáv. Az ilyeneknél pl. egy DVDshrink felajánlja a nyelvi verziók szétválasztását. Azt hittem, hogy külön beszéd, zene meg zaj sávokat csak a szinkronstúdiókba leadott anyagokra tesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 29., szerda 2:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 14:04
Hozzászólások: 5
Értem.És milyen progival lehet egyáltalán leszedni a hangot egy dvd filmről?mert eddig csak olyan progikat találtam,amik csak avi, mpg...stb fileokat kezeltek.thx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 29., szerda 11:23 
Offline
Rendszergarázda
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 19:00
Hozzászólások: 221
gonzo666 írta:
Értem.És milyen progival lehet egyáltalán leszedni a hangot egy dvd filmről?mert eddig csak olyan progikat találtam,amik csak avi, mpg...stb fileokat kezeltek.thx


DVD Decrypterrel, (pl. Gordian Knot csomagban található)-val a megfelelő audio sávot le lehet "rippelni" a DVD-lemezről (ezek általában a különböző nyelvi anyagokat tartalmazzák , pl. magyar nyelv 0x80-as sáv, német 0x81-es, stb), majd ez formátumától függően (AC3, DTS, PCM, st), mondjuk BeSweet-el áttömöríthető amibe kell (pl. sztereó MP3, stb.)

Ha a fenti programot már nem tudod letölteni, megteszi az ANY DVD, vagy a DVD FAB Decrypter / Express. Ezekben nem automata, hanem manuális módba átkapcsolva kiválasztható a rippelni kívánt hangsáv.

http://www.afterdawn.com/software/video ... xpress.cfm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 29., szerda 11:37 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Ha a minőség nem annyira fontos, csak a tartalom, akkor meg lehet csinálni azt is, hogy a hangkártya kimenetét jelölöd ki felvételi forrásként és egyszerűen rögzíted az elhangzó anyagot egy Soundforge, Cooledit vagy akár a Windows Sound Recorder segítségével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 29., szerda 17:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. március 24., péntek 14:04
Hozzászólások: 5
kösz a tippet, ki fogom próbálni.sajna számít a hangminőség...apropó, ez nem számít lopásnak?nem lesz ebből szerzői jog parám?úgy emléxem hogy van egy bizonyos idő-limit amin belül nem sértesz szerzői jogokat.
thx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. március 29., szerda 18:00 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
gonzo666 írta:
kösz a tippet, ki fogom próbálni.sajna számít a hangminőség...apropó, ez nem számít lopásnak?nem lesz ebből szerzői jog parám?úgy emléxem hogy van egy bizonyos idő-limit amin belül nem sértesz szerzői jogokat.
thx

Szerintem attól függ, mire használod a levett anyagot. Ha felhasználod egy általad elkészített bármihez, vagy közönség előtt lejátszod, akkor szerintem mindenképpen jogokat sértesz vele, ha csak meg nem kéred a hozzájárulást a jogtulajdonostól. Ha otthon csak maszekban tanulmányozod mondjuk a Csillagok háborújának a hangját, akkor nem hiszem, hogy ez bárkit is érdekelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség