Syncopa hangszerbolt és szerviz elektronikus zenei fóruma

Bagod, Kossuth u. 7. www.syncopa.hu
Pontos idő: 2024. március 28., csütörtök 13:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Milyen cucc is kéne nekem?
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 14., péntek 17:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. szeptember 14., péntek 17:53
Hozzászólások: 4
sziasztok, remélem nem baj hogy itt teszem fel a kérdésemet... megtettem már pár helyen, de nem nagyon kaptam választ.

az itt leírtakat elküldtem emailben is a syncopának, remélem nem probléma...

tehát:

adott egy számítógép, egyelőre csak egy sb live-val, ami egészen mostanáig nagyjából megfelelt a célnak. A kx driverekkel már évek óta veszek fel sávokat (gitársávokat), kül. stúdióprogikkal, effektekkel, a sima line in-en keresztül. Amióta viszont az ASIO egyre inkább széturalja a normálisabb szoftverek világát, elkezdődtek a problémák. A ASIO4ALL-lal úgyahogy működik a dolog, de pattog, és nagy a latencia. A Nuendo szóba se áll a hangkártyával, egyszerűen nem ad ki hangot (érdekes módon, nuendón belülről indítva az Easy Drummer mintegy bemutató módban tökéletesen működik, van hangja, stb., de behúzva a grooveokat nuendóba már csak egy nagy büdös kuss van). Nem egy nagy rejtély, a live elavult, kéne egy kártya ami rendesen kezeli az ASIO-t és akkor talán nem lenne ilyen gond. Azt viszont szintén mérlegelni kell, hogy egy PCm van, ezt kell a napi életben is használni, tehát nem ártana ha a kártyája nem akadna össze úgy leginkább semmivel, tudna directx-et is, valamint belül (cd-bemeneten) össze lehessen kötni a tvtuneremmel, hogy legyen a tvnek hangja is. Ez már egy kicsit megbonyolítja a dolgot.

Nézegettem az M-Audio JamLab-et is, szinte pontosan erre lenne szükségem, azaz arra hogy valamin keresztül ASIOn normálisan tudjak sávokat felvenni, és esetleg szétbolondítani a gitárhangzást egy GuitarRig-gel, vagy hasonló barátaival, na meg ott az EasyDrummer ami nagyon beadja, és VST-ként is működik (de csak nuendóval, ez is érdekes amúgy). Szóval igazából attól tartok, hogy a JamLab-bel nem lennék kint a vízből, mert bár a felvétel része rendben lenne, (lehet rosszul gondolom) de a lejátszás része ugyanúgy a Liveon keresztül kéne menjen, és az már megint nem jó.

ezért gondoltam az USB-s cuccra, elvégre akkor maradhatna minden ahogy most van, és ha épp felvenni akarok, akkor csak bekapcsolom a cuccot, és minden azon keresztül szól.

megnéztem a 1212m-et is, nagyon tetszetős, csak éppen volt szerencsém beleolvasni a magyar manuálba, és hát a szőr felállt a hátamon. Összevissza routolgatni, kapcsolgatni, azúristen tudja mi mindent kell csinálni... ez egy kicsit elbátortalanított, mert ennyire azért nem vágom a dolgot, én csak felvenni szeretnék, meg néhány effektet kipróbálni, szórakozás jelleggel. A már említett tuner - directx - stb igények miatt meg nem merek csakúgy belevágni egy ilyenbe, mert hát annyira nem olcsó hogy utána kivágjam a francba....

sajnos nincs annyi időm a témával foglalkozni amennyit szeretnék, ezért csak annyit tudok az ilyenekről amennyibe belefutottam az évek folyamán.

Ígyhát minden segítségnek, ötletnek, hozzászólásnak nagyon örülnék, mert biztos sokat tanulnék belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 14., péntek 21:33 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
Szia WarYou!

Nos, az a helyzet, hogy a kérdésed több rétegű.
Volnának egyszerű megoldások, de nem biztos, hogy azok minden alkalmazási igényednek megfelelnének.
Volnának bonyolultabb megoldások, azoktól meg úgy látom, ódzkodsz.
Minden bizonnyal lehet kompromisszumot kötni, de ahhoz jó lenne ismerni:
- alaplapodat
- CPU típus, sebesség
- memória
- milyen tv kártyát használsz
utána lehetne konkrétabbá fordítani a javaslatokat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 17., hétfő 7:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. szeptember 14., péntek 17:53
Hozzászólások: 4
haliho ismet, koszonom a reakciot!

szoval, a gep egy 2.4es P4, az alaplap egy Abit BT7 (ha jol emlekszem, asse tudom mikor szedtem szet utoljara :D), 1.5 giga rammal, radeon 9550, a tuner egy Pinncle PCTV Stereo, ezereves SB Live (kx driverrel mert az a baratom:) ) winxp a legtobbet hasznalt oprendszer rajta...

amugy azon is tanakodtam hogy szerzek egy kulon gepet ezekre a felveteles cuccokra (valami hasonlo jellegut, hasznaltan, mert ugye a penz a legkevesebb) csak ezt is jol ki kene talalni mert draga hangmotyo PLUSZ uj gep azer mar egy kicsit nagyon elgondolkodtato penzugyileg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 17., hétfő 7:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. szeptember 14., péntek 17:53
Hozzászólások: 4
ja meg annyit hadd tegyek hozza hogy az odzkodas eleg jol kifejezi a bonyolultabb megoldasokhoz valo viszonyulasomat (nyelvtanbol 2 ala), de igazabol csak az a bajom hogy nemsok tapasztalatom van a routingolasban, marmint igy hangtechnikailag. annyi kifejezes, leiras, szabvany, meg a joeg tudja meg mi van ami a kezikonyvekben mint abszolut trivialis dolog jelenik meg, hogy az ember elbizonytalanodik, hogy most akkor mit, meg hova, meg mivan?!@

a kx mixerehez is kellett 2 nap amig felfogtam hogy hogy is tudom megszolaltatni a line int megfelelo hangerovel, valamint 1 ev is eltelt mire rajottem hogy a stereo es mono mix opciok (ami kvazi = az SB 'what u hear' opciojaval) NEM azert gerjednek diribdarabra, szivrohamot okozva ezzel mindenkinek, mert ugy szar ahogy van, hanem mert a gain-nek es meg egy csuszkanak 0-n kell lennie. szoval en szivesen kitapasztalom az ilyesmit, de egy 40 rugos cuccnal azert igencsak meggondolom hogy bevallalom aztan majd lesz valami, csak azt se akarja az ember hogy oke, tudok felvenni, vegre mennek a szoftverek is, halleluja, de a tvt felejtsd el, az abbol valo hangfelvetelt/videofelvetelt is, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 18., kedd 14:17 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
WarYou írta:
ja meg annyit hadd tegyek hozza hogy az odzkodas eleg jol kifejezi a bonyolultabb megoldasokhoz valo viszonyulasomat (nyelvtanbol 2 ala), de igazabol csak az a bajom hogy nemsok tapasztalatom van a routingolasban, marmint igy hangtechnikailag. annyi kifejezes, leiras, szabvany, meg a joeg tudja meg mi van ami a kezikonyvekben mint abszolut trivialis dolog jelenik meg, hogy az ember elbizonytalanodik, hogy most akkor mit, meg hova, meg mivan?!@

a kx mixerehez is kellett 2 nap amig felfogtam hogy hogy is tudom megszolaltatni a line int megfelelo hangerovel, valamint 1 ev is eltelt mire rajottem hogy a stereo es mono mix opciok (ami kvazi = az SB 'what u hear' opciojaval) NEM azert gerjednek diribdarabra, szivrohamot okozva ezzel mindenkinek, mert ugy szar ahogy van, hanem mert a gain-nek es meg egy csuszkanak 0-n kell lennie. szoval en szivesen kitapasztalom az ilyesmit, de egy 40 rugos cuccnal azert igencsak meggondolom hogy bevallalom aztan majd lesz valami, csak azt se akarja az ember hogy oke, tudok felvenni, vegre mennek a szoftverek is, halleluja, de a tvt felejtsd el, az abbol valo hangfelvetelt/videofelvetelt is, stb...


Nos, nekem az a véleményem, hogy aki a kx driverrel görcsölt, annak már a többi router felület nem okozhat nagyobb meglepetést :)
Azért a kérdés változatlanul több rétegű marad, elsősorban is a Pinnacle TV kártya miatt. Anno nekem volt olyan gépem, hogy egy ugyanilyen kártya + egy SBLive + egy M-Audio Delta, de az ilyen cuccal már valamelyest meg kell küzdeni.
Elméletileg az alaplapodon a TV kártya meg a Live mellett lehetne egy EMU is, de azért írom, hogy elméletileg, mert ekkor már tényleg érdekes dolgok jönnek elő.
A Creative legújabb drivere ELMÉLETILEG (gyakran használom ezt a szót) lehetővé teszi a korábbi Creative kártyák és az EMU kártyák együttes használatát. Nos, én azért nem nagyon szívesen mondanám, hogy oké, vágj bele, mert itt a kuncsafti körökben voltak ilyen jellegű összeférhetetlenségek. Vagyis volt, ahol szépen működött a dolog, volt, ahol nagyon komoly összeakadásokba torkollt, és volt, ahol az EMU ASIO driver nem volt behívható, míg a SB kártyát ki nem vettük.
Szóval szerintem ha nem akarsz akadémiai szinten foglalkozni a driverek összefésülésével, akkor ezt a 3 kártyát ne használd együtt. Ha "sima" felhasználói szinten szeretnél a rendszerrel dolgozni, akkor egyszerű, áttekinthető konfigurációt kellene teremteni. A legjobb megoldás persze a TV kártya és a SB átrakása egy másik gépbe (vagy az EMU kártyával csinálni egy új PC-t).
Esetleg ha van a TV kártyán külső csatlakozó, akkor onnét áthozni a hangot az EMU-ba, és a SB-ra ekkor nem lenn szükség. Ilyenkor persze dugdosni kell a drótokat, ha TV hangot akarsz rögzíteni.
Mg lehet persze kísérelni a 3 kártya együttes használatát is, nem vagyok benne biztos, hogy az adott alaplapon frankón öszejön. Mindenestre ne engem szidj, ha Windows újrainstallba csap át a dolog :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 19., szerda 7:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. szeptember 14., péntek 17:53
Hozzászólások: 4
aha. hat a livetol en szivesen megszabadulnek ha tehetnem, de egyelore nincs jobb alternativa

amugy azjutott eszembe, meg mindig ezen az usb-s teman gondolkodva, hogy vajon ha minden ugy marad ahogy most van (live, tuner, kx, stb) es mondjuk ha zenelgetni akarok es benyomok egy JamLabet vagy valami hasonlo usb-s cuccot, akkor azon keresztul esetleg ezekkel a studioprogikkal / effektekkel / akarmivel nem lehetne elboldogulni? ahogy neztem (a jamlaben) van fules kimenet, azt ra tudnam pakolni ugyanugy egy elosztoval a hangcuccra, aztan szol ezis meg szol az is...

amugy nyilvan a legjobb megoldas egy masik gep lenne, ami mar raadasul akar egy kicsit jobb is, abba beleulne egy audigy mondjuk, meg a tvtuner, a regi pc-t meg kizarolag erre hasznalnam, valami megfelelo motyoval. de hat ez eleg nagy befektetes azert...

azt nemhiszem hogy valaha is megjatszom hogy a 3 kartyat beprobalom egyutt, en se gondolom hogy annak tul jo vege lenne...

szoval a fentiek tekinteteben valami javaslat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szeptember 19., szerda 15:55 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
WarYou írta:
aha. hat a livetol en szivesen megszabadulnek ha tehetnem, de egyelore nincs jobb alternativa

amugy azjutott eszembe, meg mindig ezen az usb-s teman gondolkodva, hogy vajon ha minden ugy marad ahogy most van (live, tuner, kx, stb) es mondjuk ha zenelgetni akarok es benyomok egy JamLabet vagy valami hasonlo usb-s cuccot, akkor azon keresztul esetleg ezekkel a studioprogikkal / effektekkel / akarmivel nem lehetne elboldogulni? ahogy neztem (a jamlaben) van fules kimenet, azt ra tudnam pakolni ugyanugy egy elosztoval a hangcuccra, aztan szol ezis meg szol az is...

amugy nyilvan a legjobb megoldas egy masik gep lenne, ami mar raadasul akar egy kicsit jobb is, abba beleulne egy audigy mondjuk, meg a tvtuner, a regi pc-t meg kizarolag erre hasznalnam, valami megfelelo motyoval. de hat ez eleg nagy befektetes azert...

azt nemhiszem hogy valaha is megjatszom hogy a 3 kartyat beprobalom egyutt, en se gondolom hogy annak tul jo vege lenne...

szoval a fentiek tekinteteben valami javaslat?


Amennyiben gitáros szórakozás lenne a cél, akkor a JamLab tényleg jó kis dolog. Viszont ha összetettebb feladatok is képbe jöhetnek, akkor nem árt valami komolyabb audio interfész után nézni, pl. az M-Audio vagy az Edirol háza tájáról.
Egyébként az USB-s külső audio eszközökért nem nagyon lelkesedem, de ha minden klappol, ez tényleg megoldás lehet a problémáidra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen cucc is kéne nekem?
HozzászólásElküldve: 2009. december 8., kedd 18:19 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009. december 8., kedd 18:09
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Alsónemesapáti
Sziasztok!

De jó, hogy megtaláltam ezt a topicot!
A problémám ugyanis az, hogy én szintén egy sima SB Live 5.1! -ot használva szeretném a gitárjátékomat Cubase SX3-ban rögzíteni (mielőtt kérditek, a konfig: ASUS-A7V8X-LA, 512 MB RAM, AMD 2400+, magyarul semmi extra)

A problémám az, hogy próbálkoztam az ASIO4ALL diverrel, meg a kxDriverrel is, de valahogy vagy én vagyok hülye, vagy valamit félrenéztem, mert pl egy alap funkció, ami eddig a Cakewalk ProAudio 8.1-ben működött (pl, hogy felvettem az 1-es sávot, visszatekeretem, majd rögzítettem a 2-es sávot úgy, hogy mindeközben az 1-es sáv szólt a háttérben) az most nem akar nekem bejönni, tudniillik a 2-es sáv rögzítésekor az 1-es sávon szóló dallam is rögzítésre kerül a 2es sávon.

Hogy érthetőbben fogalmazzak, olyan, mintha az SB 'record what you hear' funkciója be lenne kapcsolva, és úgy rögzülne a 2-es sáv (bocs a körülményes hibaleírásért).

A kérdésem tehát a következő?

1. ASIO vagy kxDriver telepítésekor van valami speciális dolog, amit be kell állítani, hogy ez az 'anomália' ne forduljon elő?
(Utalva az előttem szóló WarYou egyik hozzászólására: át kell kötözgetnem pl. valamit a kxDriver Routerében?)

2. Esetlegesen a Cubase SX3ban van valami beállítás, ami a Cakewalk után nekem nem tűnik fel?

Előre is kösz a segítséget!

_________________
Csiszár Gábor
06-20-5568-109
gabor.csiszar@hotmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen cucc is kéne nekem?
HozzászólásElküldve: 2009. december 8., kedd 22:36 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kiscsiszi írta:
Sziasztok!

De jó, hogy megtaláltam ezt a topicot!
A problémám ugyanis az, hogy én szintén egy sima SB Live 5.1! -ot használva szeretném a gitárjátékomat Cubase SX3-ban rögzíteni (mielőtt kérditek, a konfig: ASUS-A7V8X-LA, 512 MB RAM, AMD 2400+, magyarul semmi extra)

A problémám az, hogy próbálkoztam az ASIO4ALL diverrel, meg a kxDriverrel is, de valahogy vagy én vagyok hülye, vagy valamit félrenéztem, mert pl egy alap funkció, ami eddig a Cakewalk ProAudio 8.1-ben működött (pl, hogy felvettem az 1-es sávot, visszatekeretem, majd rögzítettem a 2-es sávot úgy, hogy mindeközben az 1-es sáv szólt a háttérben) az most nem akar nekem bejönni, tudniillik a 2-es sáv rögzítésekor az 1-es sávon szóló dallam is rögzítésre kerül a 2es sávon.

Hogy érthetőbben fogalmazzak, olyan, mintha az SB 'record what you hear' funkciója be lenne kapcsolva, és úgy rögzülne a 2-es sáv (bocs a körülményes hibaleírásért).

A kérdésem tehát a következő?

1. ASIO vagy kxDriver telepítésekor van valami speciális dolog, amit be kell állítani, hogy ez az 'anomália' ne forduljon elő?
(Utalva az előttem szóló WarYou egyik hozzászólására: át kell kötözgetnem pl. valamit a kxDriver Routerében?)

2. Esetlegesen a Cubase SX3ban van valami beállítás, ami a Cakewalk után nekem nem tűnik fel?

Előre is kösz a segítséget!


A kx driveres ügyekre már nem nagyon emlékszem, mert nagyon régen használtam. De az SX3 - nak ASIO4ALL - al elvileg működnie kell routolgatás nélkül is.
A VST connections menüben mit állítottál be inputként?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen cucc is kéne nekem?
HozzászólásElküldve: 2009. december 10., csütörtök 8:02 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2009. december 8., kedd 18:09
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Alsónemesapáti
MidiTom írta:

A kx driveres ügyekre már nem nagyon emlékszem, mert nagyon régen használtam. De az SX3 - nak ASIO4ALL - al elvileg működnie kell routolgatás nélkül is.
A VST connections menüben mit állítottál be inputként?



Helló!

VST connections menüben az ASIO4ALL v2 Stereo In Left és Right van most jelenleg beállítva (mert most nem kx van fenn), de ezzel is ugyanaz a szitu...

_________________
Csiszár Gábor
06-20-5568-109
gabor.csiszar@hotmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen cucc is kéne nekem?
HozzászólásElküldve: 2009. december 11., péntek 19:27 
Offline
Syncopa főnök :-)
Avatar

Csatlakozott: 2005. április 20., szerda 18:40
Hozzászólások: 1285
kiscsiszi írta:
MidiTom írta:

A kx driveres ügyekre már nem nagyon emlékszem, mert nagyon régen használtam. De az SX3 - nak ASIO4ALL - al elvileg működnie kell routolgatás nélkül is.
A VST connections menüben mit állítottál be inputként?



Helló!

VST connections menüben az ASIO4ALL v2 Stereo In Left és Right van most jelenleg beállítva (mert most nem kx van fenn), de ezzel is ugyanaz a szitu...


Az ASIO4ALL-al nem sokat foglalkoztam, de a V2-nél ha megnyitod a kezelőablakot, akkor ki lehet választani, hogy milyen fizikai bemenet legyen az ASIO forrása. Ott csak a LINE IN lesz jó. Ha rajta van a mixer vége is, akkor visszacirkulál a kimenő jel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség